Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16101) #40935168 válasza Studi (#16100) üzenetére


#40935168
törölt tag

Halk. :K

(#16102) atok666 válasza Studi (#16100) üzenetére


atok666
őstag

Nekem az egyel ujabb verzio van. A hangja teljesen ok, hallani picit, de siman vallahato.

Atok

(#16103) *Ropi* válasza Studi (#16100) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az elődjei vannak nekem, jók nagyon. A tápja ventillátorát érdemes kicserélni, akkor halk.

Plusz akkor már tudok bele RAM-ot is hirtelenjében (lásd az aláírásomat :D). :))

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#16104) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Örülünk Vincent? :DDD [link]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16105) Byk01 válasza Mercutio_ (#16104) üzenetére


Byk01
senior tag

Jól feltoltad a kontrasztot :D

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#16106) aleister válasza Mercutio_ (#16104) üzenetére


aleister
veterán

Köszönöm Istenem, hogy létezik animgif! :)

(#16105) Byk01:
Jah. :)
A linken szereplőt ogrét szerintem hagyjátok ki. Darwin-díj pozitív.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#16107) Byk01 válasza aleister (#16106) üzenetére


Byk01
senior tag

Jöhettél volna 5 perccel hamarabb :D

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#16108) t_a_m_a_s válasza Mercutio_ (#16104) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Ja, örülünk :DDD

Holnap majd jól beletépünk...

(#16109) Larry303 válasza Mercutio_ (#16104) üzenetére


Larry303
addikt

tessék :)

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#16110) spanyoll válasza Larry303 (#16109) üzenetére


spanyoll
addikt

Greg Valentino már rég felkavarta a Zinternetet meg anno a sajtót ezzel, csak neki fel is robbant a "bicepsze".

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#16111) #40935168 válasza Mercutio_ (#16104) üzenetére


#40935168
törölt tag

Ez genya volt. Most megakasztottad a fórumot kicsit. Órákig tudnám nézni.. :D

(#16112) madgie válasza #40935168 (#16111) üzenetére


madgie
titán

Milyen jó desktop háttér lenne így, mozogva :D

(#16113) j.bravo válasza spanyoll (#16110) üzenetére


j.bravo
addikt

Ezek a szellemileg alultápláltak akkor már miért nem a szilikoncicihez hasonló implantátumot ültettetnek be? :U Kizártnak tartom hogy megoldhatatlan legyen a dolog...

(bár a lenti animgif ilyesmit vélhetőleg nem tartalmaz :DDD )

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#16114) spanyoll válasza j.bravo (#16113) üzenetére


spanyoll
addikt

Mert az már előre formázott, és nem olyan képlékeny, mint a synthol, ami ha jól tudom egyenlő azzal az olajjal, amivel az okos nők töltetik fel a szájukat Geronazzo Máriásra.
Egészségükre, minden esetre :K

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#16115) aleister válasza j.bravo (#16113) üzenetére


aleister
veterán

Ránézésre nem tartalmaz. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#16116) Studi válasza aleister (#16115) üzenetére


Studi
addikt

Én azért megvizsgálnám tapintással. :DDD

(#16117) Real_Necro válasza spanyoll (#16110) üzenetére


Real_Necro
veterán

Elnyomta rajta a csikket? :DDD Nemnormááális... :Y

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#16118) aleister válasza Studi (#16116) üzenetére


aleister
veterán

A mammográfiát én is fontosnak tartom. Természetesen csakis a lány érdekében szívesen elvégzek rajta pár vizsgálatot. :)
Üsse-kavics fizethet érte természetben. :D

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#16119) j.bravo válasza spanyoll (#16114) üzenetére


j.bravo
addikt

Hát a tegnap esti híradóban amikor valamelyik emlőimplantátum visszahívásáról volt szó, ott gyűrögettek a riporterek meg a dokik keményebbet és puhábbat-képlékenyebbet is... na meg a milf-főszereplős természetfilmekben is előfordulnak mindenféle állagúak, akadna olyan ami pont annyira hasonlít az izomhoz mint a Synthol...
Mindegy, nyilván megvan az oka. Meg az ő dolguk. Egészségükre.

Mercutio, te tényleg művészi szintre fejlesztetted a trollkodást, egyazon posztban egy ennyire tetszetős és egy ennyire visszataszító dolog... tényleg genya volt. Nem lett volna elég a piros bikinis tündérke?

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#16120) spanyoll


spanyoll
addikt

Ha ennyire odavagytok tőle akkor itt egy 10 órás verzsön :P

[ Szerkesztve ]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#16121) Balinov válasza Studi (#16100) üzenetére


Balinov
félisten

jok! majdnem ilyet vettem nas helyett, csak amit itt talaltam az egy korabbi verza volt, SIS-es chipsettel.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#16122) j.bravo válasza Balinov (#16121) üzenetére


j.bravo
addikt

Jut eszembe, van valahol valami NAS gyorstalpaló for dummies?
Tudom, nem olyan rég volt szó róla, de ha mégis lennétek olyan jó arcok segítőkészek...
Igazából lehet hogy nem is kell NAS...? Kuka vagyok a témához, röhögni ér, de lehülyézni nem :D

Ezeket a funkciókat kéne megvalósítani egy kicsi irodában, ahol pillanatnyilag a laptopokat is beleértve 4 gép van, de tervezzünk fölé és legyen 8-10 a max.
Ha számít, pillanatnyilag a hálózat 100Mbit illetve WiFi (abból is az egyik router 54Mbps, a másik már n-es)

Legfontosabb:
- A PC-ken adott mappák előre ütemezett mentése (illetve kattintásra ugye soron kívül).

Örülünk ha van de nem kritikus fontosságú:
- printszerver

még kevésbé fontos:
- mailszerver
- fotók, ilyenek tárolása (kvázi klasszikus NAS funkció?)

Tök jó volna, ha mindez úgy valósulna meg, hogy a PC-ken elég lenne az olcsóbb windows7 is (home/home premium), nem kéne Professional/Ultimate.

Lehet hogy hülyeséget kérdeztem, de néha a legjobbaknak is belefér, hát még nekem - osszátok ki az észt (ebben a témában)!

Whatever.

(#16123) Larry303 válasza j.bravo (#16122) üzenetére


Larry303
addikt

bőven elég az otthoni win verzio, prof, csak domainbe kell.
én egy ilyen környeztebe pontosn egy nast tennék, de még egy olcsóbb routerrel is megoldható melyen vnnak usb portok nyomtató-és megosztás (külső hdd)...backupra meg írni kell egy scriptet ha csak simán mappákról van szó, vagy még egyszerűbb felrakni egy cobian backupot...
mail servert nem igazán értem :) relay ennyi usernél hogy is mondjam :DDD felesleges, gondolom vmi 3rd partynál van a saját domainedhez tartozó mailserver, amit úgy is hagynék :)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#16124) j.bravo válasza Larry303 (#16123) üzenetére


j.bravo
addikt

zsír. NAS jobb sebességet adna gondolom, mint a routerre dugott külső vinyó, vagy tévedek?
illetve, a router nem tudna raid-ezni meg ilyenek.

Whatever.

(#16125) Real_Necro válasza aleister (#16118) üzenetére


Real_Necro
veterán

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#16126) Studi válasza Real_Necro (#16125) üzenetére


Studi
addikt

Elvileg beszerelték a Digit! :) Mondjuk érdekes volt, mert pénteken szóltam rájuk, hogy 15 napot ígértek a költözésre, a 14. napnál járunk, és még nem is kerestek. Aztán tegnap este 20:40-kor! :((( hívtak, hogy ma 13:00 és 15:00 közt jönnének... :o
Szerencsére "anyósék" otthon vannak, így elvileg kész, hazaérve meglátjuk, hogy megy-e. :)

(#16127) Real_Necro válasza Studi (#16126) üzenetére


Real_Necro
veterán

Kollégám kb most hívja őket már 20-adszor. Ő új előfizető...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#16128) #40935168 válasza j.bravo (#16122) üzenetére


#40935168
törölt tag

Routerre dugott külső vinyó nagyon low-cost megoldás. Általában USB2-n csatlakozik, a maximuma így limitált 25 megára + általában kicsi laptop vinyók, elérési idő sem a legjobb. Nem egy teljesítménybajnok megoldás, arra jó, hogy éjjel-nappal tölt rá a router valamit, vagy seed-el, tehát tipikusan torrentezni jó lehet. Combosabb router processzor és USB3 dob valamit a teljesítményen, ha a mögötte lévő vinyó is jó.

Irodába, ahol fontos, hogy a fájlok, dokumentumok biztos helyen legyenek, egy kisebb rendszerhiba esetén se szálljanak el az adatok (rendszerhiba legyen most: 1 HDD behal), minimum kell valami raid vagy hasonló megoldás, illetve hetente, vagy havonta, egy külön "polcos" HDD, amire az ember csinál egy nagy backup-ot a fő gépről.

Microserver jó ilyen célokra.

Példák 2TB-s vinyókkal:
- 2 HDD-vel raid1 (tükrözés, 2x2 TB-ből 2 terát látsz, ugyanaz íródik mindkettőre, tökegyforma lesz a tartalmuk)
- 3 HDD-vel raid1 (tükrözés hárommal. Tárhely így itt is csak 2TB, de már két vinyó is kihullhat egyszerre, még mindig megvan minden adat)
- 3 HDD-vel raid5 (tükrözés és helykihasználás "keveréke", 3x2TB vinyó esetén viszont 6TB helyett 4 a rendelkezésre álló hely, 1 vinyó ha kihullik, a maradék kettőről még elérhető az adat, de nagyvállalati környezetben rizikósnak tartják a romlott vinyó cseréjekor fellépő extra terhelést a régi kettőre, amikor felépíti a rendszer pár perc-óra alatt az új harmadik tartalmát, hogy ismét teljes értékű raid5 legyen egy hiba után, ezért a raid6-ot preferálják)
- 4 HDD-vel raid5e (ugyanaz mint a 3HDD-s verzió, tárhelyre is, de +1 vinyó van a rendszerben, ami azonnal átveszi a feladatát a kiesett vinyónak, míg sima raid5-nél a teljesítmény csökken, de elérhető a cucc)
- 4 HDD-vel raid6, azaz dupla paritásos csíkozás, ez tárhelyre és sebességre egy raid5, csak egyszerre két vinyó is meghalhat és még mindig elérhető az adat, illetve 1 vinyó halálakor a helyreállítás során fellépő extra terhelés eggyel több vinyón oszlik szét, tehát mérsékeltebb terhelést kap a "régi" 3 vinyó egyenként, így kicsi az esélye, hogy ők pont a 4. vinyó visszaállítása során térdelnek le. Mert ilyen van ám, ezért preferálják raid5 helyett a raid6-ot enterprise szinteken. Már ahol nem teljesítménybuzik éppen, mert a raid 5-6 olvasási sebessége duplája az 1 vinyós megoldásnak, írása viszont ugyanannyi (nem duplája).

Nekem itthon szimpla raid5 szerű cucc van, 3x2TB Seagate sima 7200-es Desktop vinyókkal egy 1155-ös alaplapban, 8G RAM, NAS4Free oprendszerrel, ami USB portba dugott Pendrive-ról bootol és a RAM-ban fut boot után, a konfigot pedig betölti a pendrive-ról boot idő végén, kb. ennyi. Web felületről konfigolható, ügyes, szép, okos. Van még pár oprendszer, kifejezetten NAS-ra és ilyen microserver motyókra, az OpenMediaVault is jó, ami Debian Linux alapokon futó, szintén webről konfigolható cumó (telepítés után).

Azért mondom, hogy raid5-szerű, mert NAS4Free esetén nem hdd szinten, hanem fájlrendszer szinten valósul meg a raid5 működés, a ZFS fájlrendszerrel, ami sztem zseniális egy találmány mint olyan és már a Linux portja is szépen kiforrni látszik, nemhogy a BSD-s, ami a NAS4Free-ben is van. Én ezen tartom jelenleg a fotóimat, mindenemet, az egész életemet kvázi. A 3 vinyó kapott egy legfrissebb firmware frissítést és kész, mióta telepítettem, csak teszi a dolgát csendben.

Ha Te nem érzel affinitást, bátorságot, bizalmat, tudást, stb.. Magadban ilyen dolgokra, vagy mást sem bíznál meg vele, akkor egyértelműen egy out-of-the-box megoldás a legjobb, Zyxel, Netgear és társai gagyinasok, árgép, ütni be, mi kapható, aztán csengetni ki a pénzt érte, használ, élvez.

Microserver-ben gondolkodva (ami csak a hardver ugye) és ilyen kis irodához, én most OpenMediaVault-oznék raid1-ben, 2-3 HDD-vel. Egy iroda nem termeli úgy az adatot, mint mi fotósok - legalábbis 4-10 fő nem olyan tempóban - így a raid5-tel nyerhető tárhely nem téma és mondjuk 3 terás vinyókkal. Attól függően, mennyire félős az ember és mennyire fontosak az adatok, 2 vinyót betennék raid1-be és 3 tera nagyon nagyon sokáig elég, sokmindenre. A harmadik vinyót USB külső házban tartanám és backup-olnék rá hetente, havonta, ahogy érzitek, amúgy meg állhat a polcon.

Itt egy raid kalkulátor ha esetleg kellene, de sztem raid1 felett minden overkill lenne arra a célra, amit leírtál.

Uff.

(#16129) aleister válasza #40935168 (#16128) üzenetére


aleister
veterán

A múltkor én is ajánlottam, hogy legyen usb3-as a router, de rájöttem, hogy nemigen lesz gyorsabb. Ezek 400-500 MHz-s procik még samba alatt sem használják ki az usb2 maximális adatátviteli sebességét.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#16130) Larry303 válasza #40935168 (#16128) üzenetére


Larry303
addikt

raid 5egy ilyen small officehoz sztem felesleges..persze igényket nem írt, hogy mekkora fájlok-mappák lesznek szinkronizálva, de szvsz tükör bőségesen elég...polc winyóra meg úgysem fognak havi mentést csinálni -10-9user/cég biztosan nem...
szvsz felesleges így bonyolítani, egy 2bayes zyxel raid1 ben, kényes cuccokra 5-7 napos megőrzéssel, növekményes metódussal kb max szándékosan lehet ezután adatot eltüntetni ott...

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#16131) j.bravo válasza #40935168 (#16128) üzenetére


j.bravo
addikt

Larry, köszi neked is, és neked is Qty! :R

A mostani rendszerhez képest (amikor eszünkbe jut jelleggel külső vinyóra mentés) bármelyik előrelépést jelent :)
raid1 vagy raid5 bőven elég lesz.
out-of-the-box NAS fánksönöknek majd utánaolvasok. Az is lehet hogy akkor is jó egy olyan ha nem tudnak ilyet (ha a microserver annyival drágább).

Nem muszáj hogy ilyen kiveszem a dobozból, összedugom és működik szintű legyen a dolog, de annyi kéne hogy ha én mondjuk baromira dolgozom (totál máshol, egy multinak, blabla) akkor mondjuk sógorom tudjon troubleshooting-olni. Ő sem egy kőkemény IT-s arc, de azért egy router konfigurálástól vagy ilyesmitől még nem esik kétségbe, gondolom egy ilyen kütyü konfigolása is hasonló komplexitású feladat, max kicsit nehezebb.

User az mondjuk 4 van, csak gép van több :)
Gondolkodtam olyanban hogy ugyanarra a hardverre tenném a saját fotóimat, meg ilyeneket is de ezt gyorsan elhessegettem. Filmet, zenét biztos nem, saját fotót végülis még talán lehetne is, de még rágom a dolgot.

Annyira nagy adatmennyiség nincs, ahogy én tudom. Jpeg-ek, PDF-ek, excel/word doksik (ezek emailben is küldözgethető méretben max), számlázó programok fájljai esetleg.
Szóval pár TB-os vinyó jó ideig elég.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#16132) #40935168 válasza Larry303 (#16130) üzenetére


#40935168
törölt tag

Mintha nem ezt mondta volna.. :D

Csak kért egy gyorstalpalót is mellé.
Mert amúgy printer szerver, nyomtatómegosztás és ilyen pittyputtyokat a legtöbb NAS tud alapból. :U

@ aleister: ahogy mondod. Attól még, hogy USB3-as, lehet harmatgyenge a proci és ott vérzik el az egész.

@ j.bravo, ja, raid1 + 1 tartalék polcon és jónapot. Amúgy nem nagy őrület a microserver (vagy saját egyszerű PC építése) sem, a microserver előnye a kompakt méret és megbízhatóság. Konfigolás a weben keresztül a legtöbb NAS-nál, ezt meg távolról is eléred, ha nagyon akarod. Mondjuk ki nem tenném a netre egy portforward-al, de pl. ha a router-re be lehet menni ssh-val, az tud TCP tunnelezni bármilyen ip-re, amit ő lát, így az ssh tunnel időtartama alatt eléred a saját gépedről ugyanúgy böngészőből a cuccost.

A NAS4Free felülete ilyen: [link]
Ezt használom most, de csak a zfs miatt, ami az OMV-ben nincs meg (még). De amúgy kényelmetlenebb a belső lelkivilága, nehézkes telepíteni rá cuccokat, stb. és ugye BSD alap.

Az OpenMediaVault (OMV) felülete ilyen: [link] Sokkal szebb szerintem és mivel Linux/Debian alapú, 1 perc (nekem legalábbis) BÁRMILYEN egyéb progit tenni rá. Raid1-hez is jó a zfs, de igazából raid1-nél nincs szükség a raid5 "write hole" kiküszöbölésére (amit a zfs tud) és ellentétben a zfs-el, a sima linuxos softraid1 amit az OMV is nyom, méretezhető. Bővítéskor először az egyik vinyót cseréled ki és replikálod rá egyetlen gombnyomásra a régi 2 terás tartalmát az új 3 terásra, majd ha ez megvan, a másik 2 terásat cseréled ki és szinkronizálod rá a 2 terányi adatot a 3 terásra. Így lesz végül két 3 terás vinyód, két 2 terás softraid tömbbel, amiket utána utolsó lépésként 2-ről 3-ra növelsz és hopp, ollé.

De ezekkel Neked nem kell foglalkoznod még ilyen mélységben sem. Szóval én most OMV-znék, ha nem kellene annyira a tárhely. De mivel kell, raid5, ha pedig raid5, akkor abból a legjobb: zfs (raidz1). :)

[ Szerkesztve ]

(#16133) j.bravo válasza #40935168 (#16132) üzenetére


j.bravo
addikt

Hát majd arról kell - az eddigiek mellett - a gyorstalpaló hogy mi a növekményes metódus meg az 5-7 napos megőrzés, meg milyen egyebek vannak, bár jobbfajta backup proginál gondolnám hogy ez RTFM jellegű - ha meg nem, akkor google, tudom.

Whatever.

(#16134) #40935168 válasza #40935168 (#16132) üzenetére


#40935168
törölt tag

+m

(#16135) aleister válasza #40935168 (#16132) üzenetére


aleister
veterán

Egyébként meglepően jól használható ettől még némelyik, ha az ember előre úgy tervez, hogy tisztában van az adatátviteli sebességükkel.

Pl én évek óta használom a kis Asus N16-ot NAS helyett. Torrent 24/7, szépen streamel (10-15 GB-s fullHD mkv reccenés nélkül megy róla), hálózati meghajtó, nyomtatószerver, ftp.
Nem kell plusz egy eszköz, és kis fogyasztása van. Kár, hogy média szerverként elvérzik.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#16136) j.bravo válasza #40935168 (#16134) üzenetére


j.bravo
addikt

köszke!

Whatever.

(#16137) Freddy76


Freddy76
addikt

Menjetek már a p.csába ezzel a sok baromi unalmas szövegeléssel. Mercutio 06.28-as posztja (amit megtaláltam vágatlanul) szépen indította a napot, erre ti elrontjátok :((

Szerk: van belőle tízórás verzió is!!!

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#16138) Studi válasza Freddy76 (#16137) üzenetére


Studi
addikt

Hisztis díva! Dobj be egy Snickerst! :DDD

(#16139) gab.m válasza Freddy76 (#16137) üzenetére


gab.m
senior tag

És fullHD, van isten... :C

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#16140) Freddy76 válasza gab.m (#16139) üzenetére


Freddy76
addikt

Na, jellemző, húsz perce kuss van. Mindenki csorgó nyállal nézi a videót...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#16141) aleister válasza Freddy76 (#16137) üzenetére


aleister
veterán

Nade miért nézzem 10 órán keresztül, hogy egy kretén olajat pumpál a karjaiba? :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#16142) Freddy76 válasza aleister (#16141) üzenetére


Freddy76
addikt

Milyen kretén mit hova :F Én erről írtam.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#16143) aleister válasza Freddy76 (#16142) üzenetére


aleister
veterán

Egyik linked megtekintése nélkül is tudom, hogy miről írtál. :)
Olvasd át figyelmesen a (#16104)-at! ;)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#16144) Freddy76 válasza aleister (#16143) üzenetére


Freddy76
addikt

Jé, észre sem vettem, hogy abban volt egy ilyen randa link is :DDD

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#16145) aleister válasza Freddy76 (#16144) üzenetére


aleister
veterán

Teljesen érthető a dolog. Récsöl produkciója láttán a szem és az agy vérellátása annyira lecsökkenhetett nálad, hogy nem láttad a mondat végén a linket és a témáról szóló több kommentet. Majd alig fél nappal később -amikor helyreállt a percepció- feltűnt a sok csúnya kockaduma. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#16146) t_a_m_a_s válasza Freddy76 (#16137) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Freddy és Spanyoll: Aztak*rvamindenségit neki! Csak 10 óra??? ;] ;] :DDD :DDD

Holnap majd jól beletépünk...

(#16147) Chapel


Chapel
addikt

Vicces kedvemben vagyok :D

- Doktor úr, nem kíván a férjem.
- Nem probléma, ebből az orvosságból adjon be neki vacsora előtt egy szemet.
Másnap a nő szomorúan jön vissza.
- Nem használt az orvosság?
- Vacsora előtt belekevertem három szemet az italába.
- És?
- Hát a levesnél nagyon nézegetett, a főételnél fogdosott, az édesség után meg feldobott az asztalra és rettenetesen megdugott.
- Akkor mi a baj?
- Ez volt a kedvenc éttermünk.

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#16148) Freddy76 válasza Chapel (#16147) üzenetére


Freddy76
addikt

Nem értem. Az első mondatod éles ellentétben áll a hozzászólásod többi részével.

;] :P :DDD

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#16149) Mercutio_ válasza t_a_m_a_s (#16146) üzenetére


Mercutio_
félisten

Pedig ha lenne elég hosszú videó kivennél 1 hét szabit mi? :DDD

Valamelyik nap meló után a 2-es metrón nézek ki a fejemből erre valami irgalmatlan fejhangon sípoló mutáns leült a szemközti üléssorra, az öltözékéről csak annyit, hogy a csillámpóni hozzá képest befordult grufty, sminktetkó-szemöldök plug-in betöltve, bőr halványan felsejlett a szoláriumbevonat alatt, szempillákon valami csillogó b*szás a szája meg mint geronimo geronazzo atomtöltet marié [link] szerencsére Árpád hídnál leszállt :DD erről be is ugrott, hogy hívtuk még Debrecenben a távolsági buszállomást: parasztelosztó ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16150) #40935168 válasza Chapel (#16147) üzenetére


#40935168
törölt tag

:DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.