Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15351) #40935168 válasza Balinov (#15344) üzenetére


#40935168
törölt tag

Milyen vas ?
Freddy: 2.0 ?

(#15352) Freddy76 válasza #40935168 (#15351) üzenetére


Freddy76
addikt

Az, 140 lovas kétezres pdtdi.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#15353) Balinov válasza #40935168 (#15351) üzenetére


Balinov
félisten

Freddi, az csak alom.

Kutyus, ilyen-e,csak nem Quattro, jobbkormanyos, meg kisse szolidabb gyari 15"-os felnik. 1.6B,8V,102BHP

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#15354) Karima


Karima
őstag

A kérdés jogos :) :)

(#15355) spanyoll válasza Karima (#15354) üzenetére


spanyoll
addikt

Miért is? A gép fennmaradhatott hosszú hosszú éveken át és később fotózták le, amikor már kisebb megoldások is léteztek.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#15356) #40935168 válasza spanyoll (#15355) üzenetére


#40935168
törölt tag

Hát vagy csináltak kettőt, pár nap eltéréssel, és a másodikkal lefotózták az elsőt, vagy faxtudja.
Ez ilyen "megszívta a mém" kategória :D :K

(#15357) Karima


Karima
őstag

OK. Látom este már nincs mindenki poénos kedvében.

(#15358) spanyoll válasza Karima (#15357) üzenetére


spanyoll
addikt

Az plusz pénzbe kerül.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#15359) Freddy76 válasza Karima (#15357) üzenetére


Freddy76
addikt

Nekem tetszett.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#15360) gab.m válasza Karima (#15354) üzenetére


gab.m
senior tag

Szerintem PS volt... : [link]

:DDD

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#15361) Karima válasza Freddy76 (#15359) üzenetére


Karima
őstag

Akkor utalom a pénzt a megbeszélt szlaszámra :)

(#15362) #40935168 válasza Karima (#15361) üzenetére


#40935168
törölt tag

Remélem Freddy nem írta el, mikor lediktáltam neki. Már nagyon várom. ;]

(#15363) Studi válasza Freddy76 (#15346) üzenetére


Studi
addikt

Nekem tegnap tört ki a kipufogó a hátsó dob előtt, de teljesen. Elég kemény hanggal zúzok most, pedig ez csak egy Swift. :DDD

(#15364) #40935168 válasza Studi (#15363) üzenetére


#40935168
törölt tag

3 napja kiszakadt a jobb ajtópanelből belül az ajtónyitó kapaszkodó, egy ponton, alul. Tehát amikor beül valaki anyósülésre és behúzza az ajtót, a fogantyú alja kijár, a teteje tartja még - valahogy be lehet húzni az ajtót, de nem egy örökélet megoldás, mert ha fent is kiszakad, akkor már csak leengedett ablakkal lehet kinyúlva-megfogva behúzni :D

(#15365) Real_Necro válasza Balinov (#15350) üzenetére


Real_Necro
veterán

Jó zenye, de akkor már inkább az 1998, ha már azzal kezdődött: [link]

1999-re meg ott van a Silver Surfer: [link] :))

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#15366) aleister válasza Freddy76 (#15346) üzenetére


aleister
veterán

Nagyon kezdő vagy még autószerelősdiben. :)
Figy, én Alfás vagyok, elmondom, hogy megy ez.

A titok kulcsa: próbaút.
Teszteled. Ha nem jó, vissza (ez ugye fizetés előtt van). Köv próbálkozás. Teszteled. Ha nem jó, vissza. 3 sziva után viszed máshova.
Általában a 2. után már meg akarják csinálni.

Az autószerelők az alja. Ennél zéróbb népség tán csak a kőművesek, de ebben nem vagyok biztos.
El sem tudom képzelni, hogy mi lenne, ha ugyanolyan szarul adnék vissza egy pc-t, mint ahogy kaptam. Mondjuk nem is lenne pofám..

ps: nyilván akinek nem inge...

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#15367) forceberg válasza aleister (#15366) üzenetére


forceberg
veterán

A többségük... Amit elérnek és jó hozzá a 10-es kulcs, azt cserélik.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#15368) aleister válasza forceberg (#15367) üzenetére


aleister
veterán

Igen, ezért írtam a végére az "inges" dolgot. Én is találkoztam már korrekt szerelővel. Igaz eggyel a sokból, de ez elég, hogy ne általánosíthassak.

Egyébként 13-as. :)
Legalábbis az Alfánál.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#15369) Mercutio_ válasza #40935168 (#15364) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hehe, még októberben adta meg magát a kilincs, épp tegnap kerültbe az új, kíváncsi vagyok mennyi idő lesz mire leszokom róla, hogy automatikusan nyúlok az ablakemelő kapcsolójához...

aleister : Alfás vagy? Akkor neked minden úton töltött nap ajándék :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#15370) Studi válasza #40935168 (#15364) üzenetére


Studi
addikt

:D

Annál már csak az jobb, amikor tényleg a kilincs szakad le, és ki kell nyúlnod az ablakon a külső kilincshez kinyitni. :DDD

(#15371) t_a_m_a_s


t_a_m_a_s
őstag

Reggelt!

csekk disz: PH!otostali

Holnap majd jól beletépünk...

(#15372) TayRol válasza t_a_m_a_s (#15371) üzenetére


TayRol
veterán

mikor-hol? mármint eddig a többségi szavazatok alapján.

[ Szerkesztve ]

(#15373) t_a_m_a_s válasza TayRol (#15372) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Elvileg Füredet céloztuk meg, valami szombati ottalvós bulira. Konkrétum még nincs, próbálom felmérni az igényeket, meg várom a dátum javaslatokat a többiektől...

Holnap majd jól beletépünk...

(#15374) spanyoll


spanyoll
addikt

Láttátok az új domain mizériát, hogy van már “.photography”, “.gallery”, “.graphics”, “.camera”, “.lighting” and “.equipment” is?

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#15375) Freddy76 válasza aleister (#15366) üzenetére


Freddy76
addikt

Hát, ha Alfám lenne, nyílván nagyobb rutinom lenne :DDD .

Amúgy a hiba nem jelentkezik mindig, van, hogy hetekig semmi, aztán jön egyszer, van, hogy egymás után húsz gyorsulásig semmi, van, hogy ötször egymás után jön a hiba. Emellett, amint írtam, papás ütemben kigyorsíthatok 190-ig is, nem fojt le. Ha pályán jön a kamion, és én tempósan ki akarok elé gyorsulni, esetleg a kamion mögé jövök ki, és gyorsan fel akarok menni 130-140-re, hogy mehessek a belső sávba, na, olyankor fojt le, de akkor sem mindig. Durva az volt, amikor előztem rendes úton, és a nagyjából a teherautó felénél jött a hibajelzés... A lendület bevitt elé, de akkor azért nem röhögtem. Kis túlzással az autó használható is, mindig maradjon a gázőedál meg a padló között pár centi...

Szóval szerelőtől eljövet a hiba rendszerint nem jelentkezik.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#15376) Byk01 válasza aleister (#15368) üzenetére


Byk01
senior tag

Hogy jön az autószerelő témához 13-as? :D

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#15377) Studi válasza Freddy76 (#15375) üzenetére


Studi
addikt

Apámék Sharanja (1.9 TDI, nem PD) ugyanezt csinálta, mígnem egyszer csak végleg meg nem állt benne a turbó, kiba... nagy füsttenger kíséretében. :(

(#15378) TayRol válasza Studi (#15377) üzenetére


TayRol
veterán

az az V-ös Golf benzines?

(#15379) Studi válasza TayRol (#15378) üzenetére


Studi
addikt

Az. 1.4-es 75 lovas erőgép! :o
Swiftnek tegnap alánéztünk: a ~1,5 éve felrakott kipufogón a hátsó dob előtt totál letört a cső, igen fickós hangja van! :K

(#15380) Real_Necro válasza aleister (#15366) üzenetére


Real_Necro
veterán

Apám autószerelő... nem vállalkozásban, azt nem tudná kitermelni (valamint a mai típusoknál/márkáknál már kell egy fajta felszereltség ahhoz, hogy egyáltalán hozzá tudj nyúlni a kocsihoz), igaz a márkakereskedésben is kb éhbérért dolgozik (vidéken).
Hozzá kell tenni, hogy manapság nem divat márkakereskedésbe vinni autót, mert drága, ezért abból kell kihozniuk nyereséget, ami van, főnöki utasításra olcsón. Ha nem tetszik, mehetsz, annyi autószerelő van mint égen a csillag. Próbálj belőle megélni... :U Arról nem is beszélve, hogy a főnöknek fusizni is kell olykor, meg hétvégén műszakolni/nyíltnapozni szinte ingyen.

Trógerek mindenhol vannak, nézd meg a fotós szakmát, de akár egy virágost, egy optikust, egy órást, péket és még sorolhatnám... így nem is értem miért lenne az autószerelő a legalja.

Konstrukció hiba is létezik, jó példa erre nálunk a céges Orlando, ami 3 éves lesz idén, de 2 havonta megy szervizbe mert beadja a kulcsot vagy a motor, vagy a váltó, vagy éppen az elektronika.

Ja, apósom meg építési vállalkozó... ott sem fenékig "tejfel" az élet... de inkább nem részletezem...

Úgy veszem, hogy akkor a mi családunk a "nem inge" kategória...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#15381) aleister válasza Real_Necro (#15380) üzenetére


aleister
veterán

"Úgy veszem, hogy akkor a mi családunk a "nem inge" kategória..."

Mindenféleképpen.
Ne vedd magadra! Természetese a tisztességesen dolgozó szerelőkkel az égadta világon semmi bajom. Mint ahogy ismerek normális cigányt is, de ettől még létezik a cigány bűnözés. Találkoztam egyenes politikussal, de ettől még megy a korrupció és az állami szintű tolvajlás.

A mondandóm miatt könnyebb volt általánosítani. Na hari! :)

(#15369) Mercutio_:
2 éve áll a kocsi. Idén már a kötelezőt sem fizettem rá. Szerintem úgysem fogok vele balesetet okozni. :D

(#15375) Freddy76:
Ez mondjuk valóban genya tünet. Egy közeli barátom Opelje volt ilyen. A Dunántúl összes szakszervizébe és egy rakat egyéb szerelőnél volt. Kicseréltek benne már szinte mindent, mégsem javult meg.

Ő mindig megkérdezte a legelején, hogy vállalnak-e garanciát a munkájukra. Ha azt mondták, hogy igen, akkor később visszament, és a munkadíj felét visszakérte. Volt ahol visszakapta. :)

(#15376) Byk01:
Az kizárt dolog, mert nem tudom. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#15382) Freddy76 válasza aleister (#15381) üzenetére


Freddy76
addikt

Most megcsináltatom, és eladom. Szerintem bevállalom, hogy bukok rajta valamennyit, és beszámíttatom egy másikba, vagy beadom egy neppernek.

Amúgy ez a szevíz kifejezetten turbókra szakosodott, mást nem is nagyon csinálnak. Szakszervízes szaki ajánlotta súgva...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#15383) Mercutio_ válasza Real_Necro (#15380) üzenetére


Mercutio_
félisten

Márkaszervízbe azért nem divat vinni a kocsikat, mert a legtöbb helyen átvernek/lehúznak/ahhoz se értenek amihez kellene, tisztelet a kivételnek.
Tele van a TC márkaszervizes storykkal, de szerintem ha beírod itt a milyenautó-s topicba keresőnél, hogy márkaszervíz tuti tele lesz az is.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#15384) Real_Necro válasza Mercutio_ (#15383) üzenetére


Real_Necro
veterán

Itt Bp-n sok tapasztalatom nincs ezzel. Amikor törték a kocsim a Posta Autó szervizébe vittem, ott korrekten megjavították.
Vidéken szerintem kicsit más a helyzet, persze trógerek (mint írtam) mindenhol vannak, más szakmákban is.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#15385) Studi válasza Freddy76 (#15382) üzenetére


Studi
addikt

Pana G5-öt beszámítasz? :DDD

(#15386) TayRol válasza Studi (#15385) üzenetére


TayRol
veterán

na, ezaz, így kell ezt. nem elaprózni, mint én... :)

(#15387) Mercutio_ válasza Real_Necro (#15384) üzenetére


Mercutio_
félisten

Baumgartnernél köelező szervízek során mindig számlázták az olajcserét, az utolsónál tuti nem volt elvégezve, mert a következő - már nem márkaszervízben történt - cserénél annyi és olyan állagú olaj jött ki, ami minimum dupla km-használat során jelentkezik.
Ugyanott 80ezres alkatrészt kaartak cserélni hibavisszajelző és ellenőrzés után, később kiderült, csak egy érintkezőcsati volt lecsúszva, semmi gond nem volt az alkatrésszel.
Másik Renault márkaszervízben vizsgára felkészítésre beadott járgányban féktárcsa cserét akartak kiszámlázni, pedig csak betétet cseréltek.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#15388) madgie válasza Mercutio_ (#15387) üzenetére


madgie
titán

Francia autó, mit akarsz? :D

Studi: nálunk sem egyszerű a történet, adott egy dévókálosz, a lelkem akkor gördült le a gyártósorról, mikor a dévó épp átállt a saját motorról opelre. Na, adott egy dévó blokk opel alkatrészekkel körülölelve, dévó "kompjúterrel". Például nem ment a tolatólámpa, kiderült, hogy nem az égő hibája. Lebontottuk a sebváltónál a műanyagburkolatot, mert a dévón ott a kapcsoló. Megtaláltuk az oda vezető csatlakozót összefogva, vakcsatiként (a motortérben volt végül a cucc, mint az opelnél). De a lambda szonda is jó móka, jelez a motorhiba lámpácska, elvisszük kiolvasni, dévó program ezért nem szereti, opel azért, végül csak kinyögi az egyik, hogy lambda szonda, igen ám, de ebben kettő van (az elektronika szerint meg egy). Jól tippeltünk, így egy húszas alatt megúsztam a műveletet. Most a hőmérséklet szonda bibizik, legalábbis aszongya a számítógép :D

[ Szerkesztve ]

(#15389) Studi válasza madgie (#15388) üzenetére


Studi
addikt

Sajnos inkább: magyar szervíz, mit akarsz? :(

(#15390) #40935168 válasza Studi (#15370) üzenetére


#40935168
törölt tag

Ja..hálistennek a belső nyitó és a belső kapaszkodó (amivel behúzod beüléskor) külön van. Itt "csak" a behúzó fogózkodó alsó rögzítése engedte el magát. De 18 éves Opel, mit várok ? :) Ez is jó :DDD

(#15391) #40935168 válasza spanyoll (#15374) üzenetére


#40935168
törölt tag

Igen, egy hónapja megírtam már, de lehet kettő. :U ;]
GoDaddy-n lehet észnélkül regizni őket.

(#15392) #40935168 válasza Real_Necro (#15380) üzenetére


#40935168
törölt tag

A márkakereskedésekkel az a baj, hogy pont az éhbérek miatt a szerelők nem hűek a munkaadóhoz, így tojnak a számokra, mutatókra, hogy melyik autó hányszor fordul meg ott, és mókolnak nagyon nem szép dolgokat.

Főleg a klasszikus flotta autókkal, amiket privát emberként kerülni kell messzire (Focus, Mondeo, Jetta, Verso, Corolla, Avensis, Astra, Insignia és rakás francia).

Megveszi a cég a managernek a kocsit (mint nekem anno). Együtt hozzuk el a szalonból, null kilométer, otthagyva egy lakás árát. (Van aki lízingel, ez még vétel volt komplett anno). Elkezdek járni vele, nem nyomom ki a szemét, ráadásul pályázgatok Budapest-Debrecen között. 15-ezres szerviz intervallum, hordom is rendesen.

Az oké, hogy 100.000-et alig bírt ki a Toyota, mert a klíma megadta magát (kompresszorcsere!!!), mióta kihoztam, jobbra húzott (és mutogatták nekem a kerékösszetartás mérés grafikont, hogy minden oké, én meg kezdtem megemelni a hangom, hogy a kormány van ferdén feltéve ember és hogy a kormányt húzza valami jobbra, nem a kerék a kormányt - végül a szervón állítottak negyedik alkalomra és jó lett), folyamatosan kiégett valami izzója hátul, néha két hét után is, aztán check engine lámpa a pálya közepén kigyullad és a kocsiból elfogy az erő, kb. mintha 70 lóerőre apadna, 120 környékén hazacsigáztam vele (gondolom valami védelmi üzemmód, szerviz: befecskendező rendszer csere (!!!) ... Anyátok hogy van ? :U

Na itt két lehetőség van:

1. szar az autó, a típus. Nem mindenki panaszkodik rá, taxisokat is kérdeztem, van ismerős. Mindenkié jó. De azért lehet típushiba.

2. csal a szerelő és csinál egy kis extra bevételt. Beviszed a maku új autót szervizre. Szerelőnek van polcon elfekvőben egy használt alkatrész, ami még bír valamennyit. A makulátlan darabot a kocsidból kiszedi, a használtat beszereli, egyből feltűnni Neked nem fog, ráadásul a kocsi 100-ezerig garis, bár ő beletojik, hogy a szerviz saját költségén cserélteti majd ki az alkatrészt, vagy a vevővel fizetteti meg gariidő után. (Esetemben a befecskendezés és a klímakompi együttes idő után, 110-nél érkezett, 1M fölé becsülték a cserét, ez még a vezérnél is kicsapta a biztit). A makulátlant eladja feketén itt-ott a neten, vagy más szerelőnek, műhelynek, Te pedig szopod a beszerelt időzített bombáddal a f***t, hogy vajon mennyit bír még alattad. Úgy, hogy ebből semmit nem sejtesz az égvilágon.

No, az én privát szerelőm úgy működik például, hogy a kiszedett alkatrészeket megmutatja és a kocsit úgy adta át eddig, hogy alávitt és lámpával mutatta az új szilenteket, rugókat, stb. amit betett. Hengerfej tömítés dettó, amikor két henger között átégett és úgy hozott haza 2 jó hengerrel Tokajból :) .. (mert az előző tulaj utángyártott hf tömítést vett bele, a bolond).

[ Szerkesztve ]

(#15393) Balinov válasza Mercutio_ (#15387) üzenetére


Balinov
félisten

Csodalkozol, valahogy ki kellett a Zsolti fiju Minardis szerepleset termelni ;]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#15394) Real_Necro válasza #40935168 (#15392) üzenetére


Real_Necro
veterán

Szerintem mindenből ki lehet fogni a sz@rt.
Kollégám kb 2 éve vette X3-at. Örült neki, mint majom a f@rkának, első bömös a családban. Aztán fél évente hallgatjuk, hogy megint viszi szervizbe mert a kettős tömegű lendkerék így meg úgy megadja magát... Másik haveromnak volt egy gyári tuningos Seatja (ha jól emlékszem), ment vele fővárosban, egyszer csak arcába robbant a légzsák. Mázlija volt, hogy meg tudott állni, és nem ütött el semmit/senkit.
De talán az is benne van a dologban, hogy minél korszerűbb, több kütyüvel felszerelt járgányod van, annál nagyobb a lehetősége annak, hogy meghibásodik valami. Céges Orlando a nulláson írta ki a check engine-t és szépen le is állt.

Nekem 14 éves G astra-m van. Nincs benne semmi extra elektronika és teszi szépen a dolgát. Igaz, nem megy 190-el, de nem is akarom benne végezni... ;)

De ha már szakmát mocskolunk.

Láttam olyan hivatásos esküvő fotóst, aki egyik kezében Canon + kitobi párossal automatán fotózott, másikban egy Pana minidv kamerával videózott. Digitálisan nem lehetett tőle képeket venni, vagy ha nagyon akartál 20eFt/kép! áron megvehetted. A nagyobb méretű nyomtatott képekért 800Ft-ot kért darabonként és elég borzalmas utómunka volt rajtuk.

Volt nálunk anno olyan vízvezeték szerelő, akit 4x hívtam vissza lakáshoz, mert úgy szerelt át nekem csapokat, hogy utána edényezhettem alá...

Volt zárszervízes "szaki" is, aki úgy nyitotta ki a bejárati ajtómat, hogy csavarhúzókkal feszítette szét, megsérült az ajtó és az ajtó keret is, majd elkért még 11eFt-ot. (Azóta acél ajtó van, beletörne a szerszáma...)

Vízórás emberek úgy szerelték fel cserekor az órát, hogy egy mogyoró nagyságú kavics volt benne, én meg nem értettem miért nem jön a víz...

Gázszervizes muki 12eFt-ért akart csapot cserélni...

Interspar pénztáros lenyúlta a supershop kártyát...

Soroljam még?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#15395) fi:zi'k válasza Real_Necro (#15394) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Hülyék mindenhol vannak, semmi köze a szakmához. Viszont van ahol nagyobb az arányuk.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#15396) #40935168 válasza Real_Necro (#15394) üzenetére


#40935168
törölt tag

Hát amúgy így van.. ja.

(#15397) Real_Necro válasza #40935168 (#15396) üzenetére


Real_Necro
veterán

Visszatérve kocsikra. Agyalgatok azért, milyen autóra cserélhetném majd le a kis Opelt. (igaz még nem aktuális, fog még remélem jó pár éven keresztül szolgálni) Szemezgetek H Astra kombival, de újabban a Mondeo vagy a Focus is egyre jobban tetszik... Árban nem fogok drágát nézni, 1,5-2M környékén bőven elég nekem egy 4-6 éves benyás (esetleg benya + gázas). Kiindulva abból, hogy csillaggarázsban tartanám és tavaly 2 hónap alatt csak 4x sérült meg a mostani.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#15398) *Ropi* válasza Freddy76 (#15343) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ez a csóka olyan mint egy nagyon elfuserált Bill Nighy. :N

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15399) aleister válasza Real_Necro (#15394) üzenetére


aleister
veterán

"De ha már szakmát mocskolunk."

Sajnálom, hogy ennyire magadra vetted! Nem ez volt a célom. Nekem a személyes véleményem, hogy az említett 2 szakmában vannak a legnagyobb túlkapások. Mivel a többségnek is voltak ezt alátámasztó sztorijai, gyanítom, hogy ez általános probléma lehet.
De ezek továbbra is csak vélemények, és a megfelelő szakikra vonatkoznak.

Az én szakmámban is állati sok kókler van. Épp pár napja volt itt is, FB-n is egy csodavebdizájner, de én nap, mint nap találkozom végzett infós, önjelölt gurukkal, akik papírok, képzettség nélkül ontják ki magukból a szart.
Ha valaki azt mondaná, hogy a honlapkészítők mekkora dilettáns népség, feltételezem, hogy az előbbiekre gondol, nem rám.

Fotós berkek dettó.

Csak, hogy kicsit más vizekre evezzünk: én ma emiatt vagyok állatira deprimált.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#15400) Real_Necro válasza aleister (#15399) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nem magamra, csak nekem ez az általánosítás túlzás, főleg rokonaimon látva, hogy ott sem felhőtlen öröm az élet. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.