Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31451) vittorio7 válasza Bacusuz (#31450) üzenetére


vittorio7
őstag

Persze, hogy gigabites az alaplap.

Csak bosszant, hogy végig van vezetve a kábel két helységen, feltűzve, ahol kell lefestettem fehérre, hogy beleolvadjon a környezetbe stb. Most meg lehet, hogy ki kell cserélni.Meg ha emelnék v.mikor a net sebességén, nagy eséllyel azt sem bírná. Mert több gépet kötnék itthon össze, és az meg kutya lenne, ha csak ennyit bírna a kábel.

(#31452) Soma01 válasza vittorio7 (#31449) üzenetére


Soma01
veterán

A kábel az oka. Csak rá kell keresni, mi az a CCA kábel. http://www.struki.hu/nem-minden-arany-rez-ami-fenylik-cca-kabelek/ Amúgy a ledekből is látszik szerintem hogy 100as vagy gigás a kapcsolat.

(#31453) bandi0000


bandi0000
nagyúr

sziasztok, nem biztos hogy jó helyre írok, sőt

Probléma annyi hogy van egy PS4-em, de 2 hete nem tudok róla fellépni a psn szerverre, persze router van, ki is iktattam úgy sem megy, sőt PC-ről sem érem el a PS store-t, ha megosztom a mobil netem akkor hibátlanul megy, úgy tűnik mintha valamiért a modemem nem szeretné megnyitni ezt, csak nem tudom hogy magyarázzam ezt el a net szolgáltatómnak, mert sajnos nem épp atomfizikusok vannak ott, sőt közvetlen kontaktom nincs is a szervizesekkel

Xbox One: bandymnc

(#31454) vittorio7 válasza Soma01 (#31452) üzenetére


vittorio7
őstag

Remek!

Kösz a linket. :R Most már ezt is tudom.

Csak azt hazudta a telekomos szerelő 2 éve, hogy ez CAT5e-s.(tudnia kellet róla, hogy ez hulladék, nem?) Pedig volt saját kábelem, mondtam, hogy csinálhatják azzal... De meggyőzött, hogy jó az övék is, meg ingyen is van... Akkor valamikor kivágom mint a taknyot ezt a kábelt a lakásból.

De az a kábel sem tetszik amit a digisek húztak be az egyik szobánkhoz. gagyi a TV, az igaz, de faternak is feltűnt, hogy rosszabb a kép, mint a műholdas diginél volt... sok minden erre sincs ráírva...

[ Szerkesztve ]

(#31455) Aidan85 válasza vittorio7 (#31449) üzenetére


Aidan85
aktív tag

Lehet én néztem be valamit, akkor bocsi, és nem okoskodni akarok, de azt írtad 100/50-es a neted, és 100/50-et mértél, Speedtest-en, akkor mi a baj?

(#31456) Tubica


Tubica
senior tag

Sziasztok !

Kérlek segítsetek, mert lassan összetöröm ezt a kis vackot....

Adott egy most vásárolt USB-s wifi adapter. Bedugom a gépbe, felismeri érzékeli a wifit is !
Na, eddig 1x sikerült úgy megcsinálni, hogy az általam beállított wifi jelszót vissza kellett raknom, a gyárira ( router alja ). Most hibásnak írja a jelszót, még úgy is, ha a router menüjéből másolom ki a jelszót.

Valami ötlet, mi lehet ? Vagy hibásnak látja a jelszót, vagy nem érzékeli a netet ( közbe a wifi megy a telefonon pl.) Van esetleg szoftver hozzá ?

Kérlek segítsetek. Két gépen is kipróbáltam !
Yousee
Model NO: EW-7711UMn
FCC ID: NDD9577110820

Ennyi van ráírva !

Üdv. Tubica :R

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#31457) mezis válasza Tubica (#31456) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Lássuk mit is ér a WiFi adaptered.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#31458) krealon válasza Gubek-Einste (#31436) üzenetére


krealon
veterán

"A 20-es portot is enged ki."

Teljesen felesleges.

Az FTP es a NAT viszonyarol az alapok.

(#31459) Gubek-Einste válasza bandi0000 (#31453) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen modem/router van használatban?
Milyen net kapcsolat ez (szolgáltató/technológia/sebesség)?

#31458 krealon
Csak kínomban mondtam mivel nem akart menni neki a FileZilla.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31460) Soma01 válasza vittorio7 (#31454) üzenetére


Soma01
veterán

Elvileg nem olyan rossz az a koax. Háromszoros árnyékolású. [link] De kérdezz rá a kábeltévé témában.

(#31461) Tubica válasza mezis (#31457) üzenetére


Tubica
senior tag

Köszönöm, de ez nekem nagyon kínai. Fogalmam sincs, hogy kell ezeket használni. Esetleg képekkel tudnád illusztrálni, vagy valami videóval bemutatni, hogy hogy kell beállítani, és elindítani a tesztet !

inSSiDer 2.1-et töltöttem le.

Üdv. Tubica :R

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#31462) Gubek-Einste válasza Tubica (#31461) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elindítod a programot és a 2,4 Channels-ről csinálsz egy képernyő mentést amit belinkelsz ide.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31463) bandi0000 válasza Gubek-Einste (#31459) üzenetére


bandi0000
nagyúr

kisvárosi helyi net
elvileg ők vették át a szervizelést, és ebből gondolom hogy ők adják a netet is már akkor, de velük vagyunk szerződésbe

kábeles net, 8/4 megás a router egy Asus RTN12+, a modem motorola SB5101NE

az az érdekes hogy 2 hét alatt 1-2 órára 1-2-szer tudtam játszani, de legtöbbször nem, ma is csak egyszer betöltötte a psn store-t aztán már másodszorra nem töltötte be

Kolléga magyarázott valamit, hgoy kevés az IPV4 cím és ezért veszik vissza az ip címeket a szolgáltatók, de eddig is elvileg dinamikus ip címen volt a modem szóval ez nem hinném hogy befolyásolna bármit is

Xbox One: bandymnc

(#31464) Tubica válasza Gubek-Einste (#31462) üzenetére


Tubica
senior tag

Szia. Erre gondoltál ?

A citromsárga az én wifi-m ! Hiába megyek a csatlakozásra, vagy nem csinál semmit, vagy kéri a kódit, de nem fogadja el.

Üdv. Tubica :R

[ Szerkesztve ]

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#31465) mezis válasza Tubica (#31464) üzenetére


mezis
nagyúr

Hacsak nincs feltétlenül szükséged a UPC Wi-Free-re, akkor kapcsold le.

Állíts be egy WiFi jelszót (csak latin ABC és számok).

A csatornát esetleg tedd át az 1-esre.

mezis

(#31466) Tubica válasza mezis (#31465) üzenetére


Tubica
senior tag

A Wi-Free-re nincs szükségem, de arra se tudok csatlakozni amúgy.

A másikat megcsináltam. Hiába írom be a kódot ( ami az eszköz alján van ) kis vagy nagy betűvel, nem fogadja el.

De a UPC9587959 számú wi-fi-re, például, telefon, tablet, laptop minden tud csatlakozni, ott el is fogadja a jelszót, de itt nem tudok mit csinálni.... 2 számítógépen is próbáltam. Mind a kettőn Win7 64bit van.

Üdv. Tubica :R

[ Szerkesztve ]

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#31467) Soma01 válasza Tubica (#31466) üzenetére


Soma01
veterán

Edimax az a Wifi adapter, ugye? "Friss" driverek fent vannak? [link]

Meg kellene nézni, hogy titkosítás nélkül felcsatlakozik-e.

(#31468) Gubek-Einste válasza bandi0000 (#31463) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ismerős/szomszéd/rokon nincs a közelben akinél meg tudnád nézni, hogy nála jó-e az elérés és ugyan ennél a szolgáltatónál van?

#31466 Tubica
Saját Wi-Free-re nem tudsz csatlakozni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31469) bandi0000 válasza Gubek-Einste (#31468) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Azon már túl vagyok, úgy néz ki sehol se megy, csak az a kérdés ilyenkor felbonthatom e a szerződést ha nem ismerik el hibaként

Xbox One: bandymnc

(#31470) Gubek-Einste válasza bandi0000 (#31469) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nem hajlandóak tenni ellene semmit sem akkor sajnos hatósághoz kell ilyen esetben fordulni, NFH és/vagy NMHH számára kell írni egy tértivevényes levelet és a szolgáltatónak is érdemes küldeni egy példányt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31471) mobilizmo válasza Tubica (#31466) üzenetére


mobilizmo
addikt

Ami az eszköz alján van? Mármint a most vásárolt USB wifi adapter alján? Az teljesen másra van, valószínűleg az eszköz konfigurálására használt webes gui-ba tudsz vele belépni. A wifi-re való felcsatlakozáshoz a nevét (ssid) és az általad megadott wifi jelszót kell beírni, esetleg még a titkosítás típusát (AES/TKIP).

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#31472) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Kifogytam az ötletekből, hogy mi lehet a gond.

Van két távoli telken (mindkettőn külön-külön ugyan ez):
100Mbps switch-en 4db kamera (max ~6Mbps) + egy SXT-L5 + 2Ghz WiFi AP
Egy harmadik helyszínen egy 1000Mbps switch-be fut be a két SXT-L5 párja, és még egy kamera, majd ez megy tovább egy másik 1000Mbps switch-be, amin a "szervergép" is lóg, ami rögzítené a kamerák képét.

A szervergéppel egy telken lévő kamera képének rögzítése problémamentes.
A távoli helyszínekre ellátogatva is elérhető a helyi ~65Mbps WiFi AP-n át a kamerák képe (bár ott rögzíteni még nem próbáltam, de a magas bitrátájú stream élőben dekódolva ránézésre folyamatos a képernyőn).
Az SXT-k közti szintetikus sávszélességmérés szerint bőven elég a kraft. (A hibakereséshez már áttettem őket 20-ról 40Mhz-re és így tartósan 100Mbps felett mérek.) Bár UDP csomagokkal tesztelve látszik némi packet loss.
Mikor a központi gép próbál rögzíteni, akkor hibásak a távoli kamerák videói.

Gondolom az lehet a probléma, hogy a kamerák UDP-n stream-elnek, az SXT-k közt pedig van packet loss, így vesznek el csomagok, amik nélkül nem lehet korrektül dekódolni a videót.

Erre valami megoldási tipp, vagy más ötlet, hogy mi csúszik félre? :U

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#31473) Gubek-Einste válasza mobilizmo (#31471) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem arra gondolt, hanem a UPC HGW alján az alapértelmezetten beállított SSID/jelszó párosra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31474) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Van nekem továbbra is ez a problémám. És már beállítottam mindent, amit csak lehetetett.
Azonos munkacsoportba van a 2 gép, fájl, és nyomtató megosztás is be van állítva.
A nyomtató is meg van osztva, de mégse akar működni...
Az lehet esetleg a prbléma okozója, hogy a nyomtatós gépen Win 7 Home Premium van, a másik gépen meg Win XP SP3 professional?

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#31475) Gubek-Einste válasza Pöttön (#31474) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Lehet az a hiba oka, nem lehetne a másik gépre is W7-t tenni?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31476) Soma01 válasza janos666 (#31472) üzenetére


Soma01
veterán

Szerintem az mindegy, hogy TCP vagy UDP, mert mind a kettő IP csomagokba van berakva. Tehát szerintem nem az a baj. Azt kellene megnézni, hogy egy darab kamerával is ilyen-e. A sávszélesség igényt tisztázni kellene, mert én olvastam a neten több, 3-4 megabájt per másodpercről is és nem 6 megabitről. Szerintem a csomagveszteség nem lehet nagy baj ha tud 100 Mbps felett is menni a hálózat. Milyen kamerák ezek? HD? Felbontás?

(#31477) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Rt-ac56u routerem van.
Tudok a win7 felhasznaloi fiokoknak kulonbozo ip-tadni?
Ha a router kulon gepkent kezelne, ugy be tudnam allitani a szuloi felugyelet szurest ha bejelentkezik,viszont engem nem korlatozna...
Vagy esetleg mas otlet avirusirton kivul?

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#31478) Soma01 válasza Bacusuz (#31477) üzenetére


Soma01
veterán

Lehet, ha fix IP-t állítasz be fiókonként, csak ne piszkálja el senki...
Itt van egy leírás: [link]

(#31479) Bacusuz válasza Soma01 (#31478) üzenetére


Bacusuz
őstag

Ez kábeles kapcsolat pc-n a routerradugva.
Beállítás ugyan az?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#31480) mezis válasza Tubica (#31466) üzenetére


mezis
nagyúr

Jelszót magadnak találj ki, minimum 8 karakterből álló értelmetlen valamit.
(A készülék alján található a gyári állapotra való visszaállításkor érvényes.)

A Win7-es PC-kből távolítsd el a WiFi kapcsolatokat (legalábbis az otthoniakat) és kerestesd meg ismét.
(? Korábbi WiFi rotered is ugyanezzel az SSID-vel működött ?)

KAPCSOLD LE a WiFree-t !

mezis

(#31481) Soma01 válasza Bacusuz (#31479) üzenetére


Soma01
veterán

Azt nem tudom, de ha máshogy nem lehet akkor külső programmal beállítható az IP is és a sebesség korlátozás is.

(#31482) zenwalk


zenwalk
senior tag

Sziasztok
Most megyek kültéri UTP kábelt venni, de egyáltalán nem értek a hálózatokhoz. Csak egyfajta utp kábel létezik, vagy kell figyelnem, hogy milyet veszek? Asus RT-N12 D1 + egy T-s router/modem (Cisco epc3925) közé lesz. 50 megás netem van, a hálózaton belül pedig gépről küldenék a tv-re filmeket, sorozatokat, nem tudom ez számít-e.

(#31483) janos666 válasza Soma01 (#31476) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ezzel így valószínűleg egyértelműek lesznek a számok:
ilyen, ha csak egy kamerát nyitok meg (~6Mbps) screenshot
ilyen, ha generálok némi szintetikus forgalmat is (~100Mbps) screenshot
De ha rányitok még 1-2 kamerára, akkor elkezd kimerevedni/szétesni a kép.

Az SXT-ket már átállítottam úgy (mindkét oldalon), hogy az ethernet nem Auto negotiation, hanem fixen 100Mbps Full-duplex, mert már erre is gyanakodtam, hogy a switch esetleg 10Mbps-ben egyezik csak ki. Illetve próbáltam váltogatni a protokolokat szabvány 802.11 és NV2 közt, illetve játszogattam a beállításaikkal, de mindhiába. Min ha lenne valahol egy 10Mbps dugó.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#31484) Soma01 válasza zenwalk (#31482) üzenetére


Soma01
veterán

Cat5e vagy nagyobb legyen, Cat5 nem jó manapság. És ha kültérit szeretnél, azt külön emeld ki! Valószínűleg fekete színű lesz.

(#31485) Soma01 válasza janos666 (#31483) üzenetére


Soma01
veterán

Ezt távolról nézed? És ha több kamerát nézel, akkor 6x4=24Mbps lesz? Ha így a VLC-vel nézed, akkor is szaggat?
A rögzítőnek a LAN portja is gigabites?

(#31486) janos666 válasza Soma01 (#31485) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Többet egyszerre problémás nézni, mert elkezd megállni és széthullani a kép, majd megszakad. A kamerákhoz kapott program jobb erre, egyrészt mert szoftver dekóderes (nem lehet gond a 4x1080p, ha a DXVA-t erőltetné a VLC, a CPU viszont elég erős ezen a gépen, ahol most próbálgatom), illetve folyamatosan próbál újracsatlakozni, de ott is csak ritkán látok kimerevített állóképet, inkább az "initializing.." vagy "lost, reconnecting..." van az ablakokban, vagy egy pillanatkép odafagyva.

Kipróbáltam itthon a lánc több elemét is külön-külön, mielőtt felszereltem távolra. Be voltak kötve az itthoni helyi hálóra a kamerák és nézegettem a képüket, rögzítettem pár órát, stb. Illetve az SXT-ken is lövöldöztem át adatokat szobán belül. De az valahogy kimaradt a tesztfázisban, hogy az SXT-ken lövöm át a kamerákat.

A felvevő az egy AMD 5600K CPU-s PC, ami egyben a NAS-om is. SMB-n nem kottyan meg neki kihajtani a gigabites vonalat (3db 7200RMP HDD van RAID5-ben).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#31487) Soma01 válasza janos666 (#31486) üzenetére


Soma01
veterán

Elég stabil az adatfolyam wifin? Lehet ott bezavar valami. Gondolom csatornát már próbáltál váltani. Meg hát gondolom, az 5 GHz nem olyan telített, bár városban már vannak ott is elég sokan.

Mikrotik-hez mennyire értesz? Tudsz segítséget kérni, hogy valaki nézze át a beállításokat? Kisebb csomagmérettel nem jobb az átvitel (MTU vagy hogy hívják)?
Ahol vetted a Mikrotik-et ott lehet telefonon is tudnak segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#31488) janos666 válasza Soma01 (#31487) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Vidék. Szinte minden csatorna üres, mikor scan-elek (és tesztképp próbáltam már átpimaszkodni olyanra is, amire nálunk nem szabadna, mert az még valószínűbb, hogy tényleg üres), illetve futtattam már hosszabb időn át ezt a szintetikus mérést, sohasem esik olyan alacsonyra, ami ne lenne elég borravalóval együtt is ahhoz, amit maximum generálhatna a négy kamera.

Nem hiszem, hogy a nyers WiFi sebességgel lenne a gond, inkább valami szoftveres "ütemezési" problémára tippelnék, akár a switch-eknél, akár az SXT-nél az ethernet és WLAN oldal közt. De igazából csak "lelkes amatőr" vagyok, nem értek hozzá pontosan, hogy mi lehetséges és mi nem.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#31489) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Mivel nem sikerült előrelépni VPN ügyben a Cisco routerrel (Közben kaptam egy MikroTiket is, de azt egyelőre pihentetem, mert olvastam már ezt azt róla :) ), ezért csináltam egy VPN szervert windowsból és a routeren a 1723-at átirányítottam arra a pc-re amin csináltam.

Így most otthoni pc-ről és a telefonomról is tudok rá csatlakozni a céges hálózatra, de ha az otthoni pc-ről rácsatlakozok, akkor arról valamiért nem tudok böngészni. TeamViewerrel csatlakozok az otthoni pc-hez és azzal nincs gond, nem akadozik, de böngészőből nem nyit meg semmit A kiszolgáló nem található üzenetet kapom.

Ha telefonról csatlakozok, akkor nincs gond, rendesen megy a böngészés és ha lekérem az ip címet, akkor a céges fixip-t kapom vissza.

Az lenne a kérdésem, hogy erre a vpn szerverre rá tudok csatlakozni egy routerrel?
A router wan beállításánál van egy olyan opció is, hogy PPTP.
Jól gondolom, hogy azzal rá tudok csatlakozni?

[ Szerkesztve ]

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#31490) Bacusuz válasza Soma01 (#31481) üzenetére


Bacusuz
őstag

Rosszul kerdeztem az iment,mac adressre gondoltam

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#31491) Intruder2k5 válasza Des1gnR (#31489) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bizonyos típusú routerekkel rá tudsz csatlakozni, de nem a WAN menüben, ott továbbra is a meglévő internetszolgáltatási paramétereket kell megadni, hiszen ha nincs élő netkapcsolat, akkor nem lesz VPN sem, már pedig a VPN szervered nem internetszolgáltató. Tehát a WAN menü marad beállítva ahogy eddig, és a routerben lévő PPTP klienssel tudsz a szerverhez csatlakozni, már amelyikben van ilyen.

Például sok ASUS-ban van, de CFW segítségével más típusokra is rátehető.

(#31492) Des1gnR válasza Intruder2k5 (#31491) üzenetére


Des1gnR
őstag

Értem, akkor viszont nem világos a WAN menüben a PPTP szerepe.

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#31493) Soma01 válasza janos666 (#31488) üzenetére


Soma01
veterán

Valahol a wifivel lehet a baj szerintem is. De nagyon furcsa ez nekem... Mindkét telephelyen ez a jelenség?
Ha stabil a kapcsolat, akkor passzolom.
Lehet a switch is rossz amúgy. Írtad, hogy 2,4-es AP is van a kameráknál. Ha azokra csatlakozol, akkor mi van, hogy megy?

(#31494) Soma01 válasza Des1gnR (#31492) üzenetére


Soma01
veterán

Hol van ez a WAN menüben?

[link]

(#31495) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Azt hiszem sikerült közelebb jutni a megoldáshoz: visszaálltam NV2-re és kipróbáltam a TDMA Period Size két végletét Auto helyett fix manuális módban, ami gyakorlatilag a minimális ping idő is lesz egyben. 1ms-el sokkal jobb, mint 10-el. Tehát úgy néz ki, hogy erősen latency érzékeny is a dolog.
Úgy néz ki, hogy a sávszél elég 1ms beállításon is, bár ezzel is véletlenszerűen 1-10 közt landol valahol a ping (de 10-el 10 és 30 közé, néha többre), ami még mindig sokkal több, mint ha végig lenne kábelezve néhány switch-en át (ezt nem úgy értem, hogy valós alternatíva 1-2km közti távolságokra a kábel, csak összevetésül ahhoz a kamerához, aminél nincs wifi a szerverig és jól működik).

Ha NAT-olnék a távoli helyszíneken, az vajon a WiFi link késésétől függetlenül is ugyan azt érné el, mint ha 1ms alá tornáznám a ping időt? A kamerákat és az SXT-t csak egy switch választja el és az SXT is tudna NAT-olni, bár lenne más hátránya, szóval csak akkor csinálnám így, ha ezt a gondot biztos megoldaná, más egyszerű megoldás viszont nem lenne ezen kívül (olyan, amihez nem kell további aktív hardware és/vagy hozza magával valami formában azokat a hátrányokat, mint a NAT-olás).

(#31493) Soma01

Azt már írtam, hogy ha kimegyek laptoppal és felugrok az ottani AP-re, akkor minden jó. Ebből következtettem, hogy alapvetően a WiFi sem probléma és hogy a switch is rendben van.
És nem is komoly AP-k, öreg TP-Link 740-esek 20Mhz-re állítva 65Mbps a névleges sávszél. Csak azért lettek lerakva, hogy kint is élőben lehessen nézni a képet, míg beforgatjuk a kamerákat (és ott maradt még gondolva erre, hogy ha hibát kell nyomozni, mert amúgy 2000Ft-ot érhet...).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#31496) Soma01 válasza janos666 (#31495) üzenetére


Soma01
veterán

Akkor tiszta, világos már minden. Az STX-ekkel van a gond. Illetve ott vész el valahogy a jel. De úgy látom már haladsz vele. Gondoltam én, hogy ott a Mikrotiken belül lesz a gond és biztosan lehet állítani rajta... Szerintem maradjon a 40Mhz széles csatorna, ott lesz tartalék és senkit sem zavarsz vele.

A NAT-olással miért javulna bármi is?

Esetleg azt lehetne megnézni az STX-eken, hogy milyen módban vannak. AP, Kliens... Úgy kellene, hogy 1-1 pár össze legyen lőve és ne is foglalkozzon mással. A másik pár AP gondolom eléggé eltérő csatornán van, ugye?

(#31497) janos666 válasza Soma01 (#31496) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Egyelőre annyit értem el, hogy meg lehet nyitni egyszerre három stream-et és nem feltűnően hibásak, de ha megmozdul egy kutya, akkor azért látszik, hogy kicsit darabos és néha átvillan az egész képkocka szürkébe.

Inkább pont azon gondolkozom, hogy korlátozni kéne a sávszélt, mert arra nincs igazán szükség, a packet loss és/vagy latency lehet inkább érdekes (de utóbbi akkor is nő, ha előbbi miatt [akár többször] újra kell küldeni egy csomagot). Alacsonyabb sebességeken elvileg magasabb lehet a txpower is (így jobb lehet a jel/zaj viszony, ha ez épp [is] a gond) és attól függetlenül is jobb eséllyel ér célba épségben egy csomag (bár ennyire nem értek a WiFi-hez, hogy pontosan miért is, de ezt már sok helyen olvastam és láttam is, hogy hiba esetén mindig alacsonyabb rátán próbál újraküldeni, gondolom nem olyan "sérülékeny" a kevéssé komplikált moduláció?).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#31498) Pöttön válasza Gubek-Einste (#31475) üzenetére


Pöttön
őstag

Á, sajnos nem.
Az egy ős kövület, a cég meg tele van kőagyúakkal, csak követelőzni tudnak. :O

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#31499) vittorio7


vittorio7
őstag

Sziasztok! Megérkezett az Rt-N18U routerem. Ver A1-es az megfelelő? :)

F/M Ver: 3.0.0.4.374.4983 van a dobozán. Ez elég réginek tűnik, gondolom ezt célszerű frissíteni.

(#31500) Intruder2k5 válasza vittorio7 (#31499) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen érdemes. További kérdéseket az eszközről inkább ide írd:
[Re:] 600 Mbps-os tempót ígér 2,4 GHz-en az ASUS RT-N18U High Power routere

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.