Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31601) Gubek-Einste válasza d.beni (#31599) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elsőnek csak az Asus legyen összekötve a géppel, állítsd be amit kell, majd lehet csatlakoztatni a T-s eszközt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31602) Smktrooper válasza Gubek-Einste (#31601) üzenetére


Smktrooper
senior tag

+1.... ok

(#31599) d.beni:
szerintem a modemnek és a routernek ugyanaz az IP cime. Tehát a router IP cimét manuálisan állítsd át 192.168.1.2 re, és akkor nem ütközik a modemmel.

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#31603) d.beni válasza Smktrooper (#31602) üzenetére


d.beni
aktív tag

Köszi mindenkinek!
Igen ütköztek a IP címek! a Router automatikusan átállította nekem!
Már üzemel is! Még 1 kérdésem lenne.
Serviio programmal szoktam filmet nézni a tv-n. A filmet a gépről játssza le a tv.
Eddig a t-s modemmel volt összekötve a tv hálókábellel. Gondolom most át kéne raknom az asus ra a tv-s hálókábelt? Amúgy wifis a tv, de mivel fél óra filmnézés után megállt a film(gondolom a t-s modem miatt) ezért átálltam kábeles megoldásra.

(#31604) Smktrooper válasza d.beni (#31603) üzenetére


Smktrooper
senior tag

A routerben van cim foglalás: reserved IP cimen angolul ha...

A tv nek állíts be egy fix ip-t a DHCP tartományon belül majd foglald le a cimet, hogy a router másnak ne adja oda. Akkor folyamtosan 1-4ms lesz az elérése a tv nek, laggmentesen.

Reboot

(#31605) mezis válasza d.beni (#31603) üzenetére


mezis
nagyúr

Az igazán profi, probléma mentes beállítás itt. :K

mezis

(#31606) zenwalk


zenwalk
senior tag

Sziasztok
Ennél a fali aljzatnál hogy jelölik a kábeleket? narancs egyes fehér háttérrel: fehér-narancs kábel és fehér kettes narancs hátérrel: narancs kábel? Betűző nélkül is be lehet kötni pl. egy kisebb csavarhúzó és olló segítségével?

(#31607) Soma01 válasza zenwalk (#31606) üzenetére


Soma01
veterán

Szerintem igen, úgy jelölik. De hogy mivel kötheted be azt innen nem tudom. Szerintem egy kis csavarhúzóval is be lehet oda nyomni azt a párat.

(#31608) mezis válasza zenwalk (#31606) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

[link]

Én inkább a hozzá való szerszámmal ajánlom bekötni.
(RJ-45-ös dugó csavarhúzós szerelésével kísérleteztem. Volt amelyiket sikerült és volt amelyiket nem.
Ha az alkalmatlan szerszámmal szétfeszíted a csatlakozó villát, majd bosszankodhatsz a bizonytalan érintkezés miatt.)

mezis

(#31609) Des1gnR válasza Soma01 (#31598) üzenetére


Des1gnR
őstag

Hibátlan :DDD
Köszönöm a segítségeteket :R

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#31610) janos666 válasza janos666 (#31592) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt ideteszem, hátha másnak is lesz még hasonló problémája...

A protokoll 802.11 vagy NV2 helyett Nstreme, de [dynamic size] helyett [best fit] framer és 3200 helyett 1524 framer limit (ezt az értéket empirikus alapon kellett iterálással belőnöm, de tudtam, hogy 1500<=X<=1536, amit keresek, mert 1500 az ethernet MTU és alapértékekkel nekifutva, mikor egy pillanatra rá tudtam pislantani a sűrű szakadozás közepette, akkor épp 1536-ra lőtte be magát a dynamic). Így nincs torlódás a wireless hídon.
Plusz mindezek fejében az RTSP-től az alapértelmezett UDP helyett TCP kapcsolatot kell kérni az adatcsomagokhoz is, és akkor nincs effektív packet loss se (csak szép nagy extra forgalom az ACK-k miatt, de ez úgyis egy erre dedikált és bőségesen tág vonal, szóval elférnek...).

Az Nstreme a Mikrotik sajátja, de más hasonló gyártóknál is lehet hasonló egyedi megoldás, aminél van ilyen lehetőség, illetve talán 802.11-hez is beállítható valamiképp az effektív frame size, mert végül is ez a kulcs (és itt azért érdekes az nstreme, mert itt ez engedte ezt manuálisan szabályozni, hogy megolajozhassam a hidat és kisimuljon a forgalom).

Nem volt egyszerű történet. :(

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#31611) #59070464


#59070464
törölt tag

Milyen felhasználás mellett jelenthető ki, hogy érdemes lecserélni egy mai alaplap Realtek LAN vezérlőjét egy Intel Gigabit CT PCIe (EXPI9301CTBLK) kártyára? Remélem nem írtam rossz helyre, nem találtam megfelelőbb helyet kérdésemnek.

(#31612) gaston63 válasza Gubek-Einste (#31591) üzenetére


gaston63
tag

Teljes rendszer áramtalanítás már volt, nem hozott eredményt.
Vagy inkább arra gondolsz, gyári beállítások vissza, majd újra cfw??

(#31613) mezis válasza #59070464 (#31611) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha annak a mai alaplapnak az Ethernet vezérlője csak 100MBit-es és igény van az 1GBit-re.

mezis

(#31614) hanso


hanso
tag

Sziasztok,
Tanácsot szeretnék kérni:
Jelenlegi helyzet:
-laptop+külső HDD (itt tárolok,ide telepítek játékokat)
-egy WIFI router osztja a netet

Amit szeretnék:hogy mobilisabbá tegyem a laptopot,ezért szeretném a jelenleg hozzá csatlakoztatott külső HDD-t átrakni a routerhze,fix helyre

Gondoltam veszek egy usb-s routert,de kicsit utánaolvasva nem olyan egyszerű ez(de lehet,h igen:-)).
Kikapcsolja-e a hdd-t ha nem használom?kezeli-e a TB-os hdd-t,stb...
Szóval a kérdés: jól gondolom,h nekem egy usb-s routerre van szükségem?
ÉS milyenre,ha 15-20 körül akarom megúszni (sorry,ha ez már egy másik topik)

KÖszönöm

(#31615) Gubek-Einste válasza gaston63 (#31612) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gyári beállítotok visszaállítására gondoltam.

#31614 hanso
Ha vannak telepítve programok is arra a külső HDD-re akkor nem megoldás a router-re kötése.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31616) gaston63 válasza Gubek-Einste (#31615) üzenetére


gaston63
tag

köszi, tesztelem

(#31617) #59070464 válasza mezis (#31613) üzenetére


#59070464
törölt tag

Egyéb esetben? Kicsit azért olvasgattam és voltak említve dolgok, de nem volt egyértelmű, ezért tettem fel itt egy konkrét kérdést. Amit írtál kicsit keveslem. Ez egy 10+ ezer Ft-os ethernet kártya.

[ Szerkesztve ]

(#31618) mezis válasza #59070464 (#31617) üzenetére


mezis
nagyúr

Kifelejtettem: Ha nem működik az alaplapra integrált.
Továbbá ha nem tudod mire költeni a pénzed, elveszítetted ott hátul a takaró lapkát, kicsit növelni szeretnéd a PC-d fogyasztását,...
(És ha még kicsit túrod az internetet, biztosan találsz olyan helyet, ahol 20+ ezerért árulják ! :DDD ;] )

mezis

(#31619) picur10 válasza picur10 (#31568) üzenetére


picur10
aktív tag

Még sem jó. :(
Érdekes, mert mikor még Gargoyle volt a SID, akkor a telóval csatlakoztam rá és ment róla a net (csak nem a 3G viccelt meg).

Most a laptopról kapcsolódva a routerhez "korlátozott hozzáférés" üzenetet kapok és nem tudom elérni még a modemet sem (192.168.1.1) csakis a routert (192.168.1.69)

Mi a túrót kellene még állítani? :W

(#31620) demars


demars
addikt

Sziasztok!
Eléggé kezdő vagyok a hálozatok terén, bocs ha baromságot kérdezek!
Ünnepek alatt szeretnénk kb 4-5 géppel háloban játszani. Ezt hogy oldjam meg? Thome ip tv van, 10 mb net.
Van egy wdr3600 routerem, gyári fw vel...
A játék: (nem röhögni!!! ) Counter Strike (35 - 40 évesen mi ezt szeretjük... )
Elsö hsz megvolt. A netet, routert azért be tudom üzemelni, de kb ennyi...
A fent leírtakhoz létezik útmutató? Plusz kellene kábeleket is venni... Abból milyet?

Köszönöm a segítséget!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#31621) krealon válasza Vesa (#31575) üzenetére


krealon
veterán

"Miért lehet az, hogy ha nincs netem, akkor nem érem el a NAS-t sem, a w7 nem latja. W7 64bit, a NAS saját szerver FreeNAS-al, a router meg egy SonicWall. Ha van net, minden megy rendesen."

Nevfeloldasi gond.
Egy ismerosnel ugy oldottam meg, hogy a DHCP szervernel a DHCP option 44-el megadtam a Nas4free IP cimet, a NAS-on a Samba/CIFS "auxiliary option"-nal hasznaltam a "wins support = yes" extra parametert.
Egy ujrainditas utan megszuntek a nem latszo / eltunedezo gepek a halozatban. A halozat tallozasa villamgyorssa valt.

(#31622) Vesa válasza krealon (#31621) üzenetére


Vesa
veterán

Óóóó, köszi köszi! :R
Ezt még ma este kipróbálom! Gondoltam, hogy valami beállítási zavar lesz itt, igazság az, hogy ennek a routernek olyan szinten sokrétű és részletes a szoftvere, hogy bevallom, az én hálózatos tudásom néhol meglehetősen kevés hozzá. A FreeNAS-nál sem állítgattam sokat, a CIFS és az FTP service állítottam be, és már ment is szépen...egészen addig, amíg le nem halt a netem...

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#31623) mezis válasza demars (#31620) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Ha már 5 PC csatlakozna vezetékkel, akkor vagy hozzon valaki egy switch-et, routert, mert csak 4 LAN portod van. (Routerek "összehangolása.)

Csak kíváncsiságból: nem lassú az a 10 millibites net ? :DDD ;]

mezis

(#31624) Vesa válasza demars (#31620) üzenetére


Vesa
veterán

Ha gigabites hálód van -feltételezem, hogy az van-, akkor Cat5e, vagy Cat6 patch kábelek kellenek a router és a gépek közé. Előttem már írták...tehát a routered 4 gépet képes összekötni ha nincs rajta semmi más, lévén 4db LAN portja van. Ennél több gép esetén kell egy switch is, ami tovább oszt...

CS-t nem ismerem, de feltételezem van benne LAN multi, ez esetben az egyik gépen indítasz egy hostot, a többi gép meg ahhoz csatlakozik. Ennyi. Ha jól vannak összekötve, látniuk kell egymást...

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#31625) spe88


spe88
senior tag

Sziasztok!

Segítsetek légy szíves, nem vagyok sem teljesen kezdő, de annyira expert sem, mint itt sokan.

Probléma:

Adott egy kb 6 éves Dell Inspiron 1545 laptop a legfrissebb wifi driverrel.Win 7, MS antivirus és tűzfal.
Az új router (ASUS RT-N12+) által küldött jelet nem látja! Mindegyik másik gép és telefon látja, illetve ez a laptop is látta a régi routerek által küldött jelet, de ezt nem és nem tudom, hogy miért! A szokásos informatikai megoldásokat végigjártam (reboot, tápból kihúz, reset, újraindítások stb. Nem segített)

Net: Vidanet, ADSL dinamikus

vezeték híján nem tudtuk kiszűrni, hogy a wifi jelet nem veszi-e vagy már a routert sem vezetékkel... (de mindegy, mert úgy is wifin használnánk)

screenshotok, ami releváns lehet igyekeztem kilopni:

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#31626) Intruder2k5 válasza spe88 (#31625) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

WiFi csatornát állítsd első körben fixen valahova 1-11 közé, a csatorna szélesség pedig legyen 20MHz.

(#31627) mezis válasza spe88 (#31625) üzenetére


mezis
nagyúr

A WiFi módnál mi az a "b/g védelem" ? (A Dell lapos csak "g"-s kapcsolatra képes ?)

mezis

(#31628) spe88 válasza mezis (#31627) üzenetére


spe88
senior tag

Nem tudom az mit jelenthet! De valószínű, hogy a Dell csak a g-t tudja, ahogy elnéztem...
Amit Intruder2k5 javasolt az nagyon úgy tűnik, hogy bevált! Sose jöttem volna rá!

Köszönöm a gyors segítséget

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#31629) Intruder2k5 válasza spe88 (#31628) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha kell a nagyobb sávszélesség, akkor lehet próbálkozni a 40MHz-el is, de ezek szerint a lapos csak az USA szabvány szerinti 1-11 csatornákat támogatja, tehát erre ügyelni kell mindig beállításkor, hogy a másodlagos csatorna is ebbe a tartományba essen.

[ Szerkesztve ]

(#31630) demars válasza Vesa (#31624) üzenetére


demars
addikt

&Mezis!

Köszi az infót!
Beérjük sztem 4 géppel :K Az igazság az, hogy nagyon régen már egyszer sikerült össze hozni, mondjuk akkor ha jól emlékszem nem volt routerünk ( még az őskorban volt), Igen a játékben egyikünk indít egy servert és ehhez csatlakoznak a többiek... Elvileg tök egyszerű!
Anno (egyetemen) volt egy hamaci nevű alkalmazás a gépemen, nem tudom, hogy miért kellett, de ezt tették nekem fel a srácok... Kell valami progi ehhez, vagy kell valamit állítani a routeren? Alap beállítások vannak rajta...
Kábelt vennünk kell, mert sajnos nincs elég hosszú...

Na látjátok ezt a "gigabites háló" dolgot nem vágom... Fogalmam sincs, hogy milyen van nálam itthon :N
Mint írtam korábban T-home szolgáltatónál van családi csomagunk, IP TV, telefon és internet.. Ha jól emlékszem vettek vissza a sebességből, hogy "stabil" legyen a rendszer ( ami nekem nem volt jó, ezért is vettem egy TP-Link WDR3600 routert nemrég)

Még egyszer köszi a segítséget, talán a jövő hétre összeállunk egy "próbára" :DDD

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#31631) MasOyama válasza Gubek-Einste (#31569) üzenetére


MasOyama
őstag

Megnézem a switchen is, és a routeren is, de nem vált le. Végig zöld marad. (narancssárga akkor, ha 100 megabitre vált. Ez úgy néz ki, hogy van egy router, abba van dugva a szerver, a routerbe van még egy switch, amihez még két switch csatlakozik.

A két hálózati kártyát csak azért használnám, hogy a szervert mindig rendes sebességgel elérjem. Elvileg gigabiten megy, aztán gondol egyet, és levált 100 megabitre. Hogyan tudnám kiszűrni, mitől lehet?

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#31632) Gubek-Einste válasza MasOyama (#31631) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha a hálózati eszközön nem történik változás akkor a gépben lesz a hiba, egy LAN driver eltávolítás/újra felrakást csináltál-e már?
A két hálókártya egy idejű, azonos hálózaton való használata a link aggregation amit támogatnia kell a hálózat többi elemének is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31633) Des1gnR válasza Soma01 (#31598) üzenetére


Des1gnR
őstag

Mégis akadt egy kis problémám még...sőt mindenképp be kell vonnom még 1 VPN routert a másik oldalra, szóval lehet újra állandó vendég leszek, de előbb a jelenlegi gondom:

Szóval van egy VPN router valahol távol tőlem amire csatlakozik egy PC amire fix ip-t kellett beállítanom.
A router adminjába látom, hogy a gép csatlakozva van a fix ip-vel ám ha csatlakozok távolról a routerre, akkor nem tudom megpingelni ezt a fix ip-s gépet.

Mit kellene még beállítanom?

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#31634) mezis válasza demars (#31630) üzenetére


mezis
nagyúr

Hamachi.

mezis

(#31635) VeryByte válasza Des1gnR (#31633) üzenetére


VeryByte
őstag

Az, hogy a ping-re nem válaszol semmit nem jelent, lehet, hogy szimplán tiltva van.
IP-vel vagy gépnévvel próbálkozol?

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#31636) Des1gnR válasza VeryByte (#31635) üzenetére


Des1gnR
őstag

IP-vel próbálkozok és ha dinamikusan osztja ki a router, akkor gond nélkül megy.

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#31637) VeryByte válasza Des1gnR (#31636) üzenetére


VeryByte
őstag

Csinálsz egy rajzot, IP-kkel, kapcsolódási típusokkal (direkt, VPN, stb), hogy jobban rálássunk? Kicsit próbáltam visszaolvasni, de nehéz rekonstruálni a jelenlegi állapotodat.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#31638) Des1gnR válasza VeryByte (#31637) üzenetére


Des1gnR
őstag

Remélem ezt átlátni:

A VPN router egy mobilneten keresztül csatlakozik az internetre, ezért arra ddns-en keresztül csatlakozok, ezt nem rajzoltam rá.

A PC1 ilyenkor megkapja a VPN kliens IP-t: 192.168.221.10

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#31639) XuChi


XuChi
addikt

Sziasztok.

Arra a problémámra keresem a megoldást, hogy adott egy panel lakás. Van egy Asus RT-N66U router.

A kis szobában van beállítva a Router + HP Proliant Micro Server. A nagy szobába átmegy 1db RJ45 Cat5e kábel. Itt kellene a meglévő wifi-t teljes erősséggel sugározni + Lan-on az asztali gépeket ellátni nettel.

Mire van nekem szükségem ? Access Point-ra ? Ez csinál a Lan-ról Wifi-t ?

Ami a lényeg. 5Ghz-s legyen és N-es.

Tudom ez így elég érthetetlen, de..... :)

Előre is köszönöm.

(#31640) krealon válasza Des1gnR (#31638) üzenetére


krealon
veterán

A problema forrasa, hogy a 192.168.221.0/24 es a 192.168.220.0/24 alhalozatok kozott nincs routing. Be kene allitani, vagy kozos alhaloba tenni az egymast pingelni akaro eszkozoket.

(#31639) XuChi
"Mire van nekem szükségem ? Access Point-ra ? Ez csinál a Lan-ról Wifi-t ?
Ami a lényeg. 5Ghz-s legyen és N-es.
"

Igen, ezt nevezik Access Point-nak.
A problema csak az, hogy egy AP-nak altalaban csak 1 db RJ45-os portja van, igy az AP melle szukseges egy switch is, hogy a vezetekes eszkozok is tudjanak csatlakozni.
Egy alap dualband AP + switch arabol viszont egy nagyon jo wifi routert kapsz (vagy sokkal olcsobb), ami AP / switch modban pont ugyan ugy mukodik, mint a 2 kulonallo eszkoz. A wifi router-eknek altalaban 4 LAN portjuk van, igy bejovo kabel miatt, csak 3 port marad a vezetekes eszkozok szamara.

[ Szerkesztve ]

(#31641) XuChi válasza krealon (#31640) üzenetére


XuChi
addikt

Switch van már :) Tp-link menedzselhető gigabit 8 portos. E mellé kéne egy eszköz amivel megoldható a problémám. Árban olyan 10-12 a max határ. Nekem minegy, hogy Ap vagy router :) Milyet ajánlasz ?

(#31642) Gubek-Einste válasza XuChi (#31641) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nézz be IDE ez ügyben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31643) Chris82


Chris82
senior tag

Sziasztok!
Hogyan tudom beállítani az Apple TV-t, hogy lássa a routerre csatlakoztatott winchestert?
Be tudtam úgy állítani, hogy akkor működik amikor a gép be van kapcsolva.
Van egy program az Apple TV-n ami használható, csak kér IP címet meg hasonlókat.

(#31644) Alex91 válasza Chris82 (#31643) üzenetére


Alex91
félisten

Melyik program az?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#31645) Chris82 válasza Alex91 (#31644) üzenetére


Chris82
senior tag

AIR VIDEO HD

(#31646) Alex91 válasza Chris82 (#31645) üzenetére


Alex91
félisten

192.168.1.1 az IP.

Gondolom bekapcsoltad a routeren a HDD megosztast.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#31647) Chris82 válasza Alex91 (#31646) üzenetére


Chris82
senior tag

Igen azt bekapcsoltam. Akkor a program alkalmas erre?

(#31648) Alex91 válasza Chris82 (#31647) üzenetére


Alex91
félisten

Nem tudom, nem ismerem, de gondolom igen. Szerintem nezd meg az OnePlayer Light-ot. Ha az bejon, akkor 1 eurot talan meger a teljes verzio...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#31649) Chris82 válasza Alex91 (#31648) üzenetére


Chris82
senior tag

Köszi, lenne még egy kérdésem.
Beállítottam mindent a routeren meg a Macbookon hogy lássa a külső meghajtót a hálózaton, de amikor alvó módba tettem a gépet és újra kinyitottam, akkor eltűnt a hdd, és csak akkor látta újra amikor a routerhez újra csatlakoztattam.
Ez miért van? 2.5ös táp nélüli hdd 1 TB-os

(#31650) Alex91 válasza Chris82 (#31649) üzenetére


Alex91
félisten

Mit csatlakoztattal a routerhez ujra?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.