Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30251) Intruder2k5 válasza xyzikeee (#30250) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen sajnos ez előfordulhat, a facebook-on is vannak nagyobb képek, sokan közvetlenül amit a digit képből kiszednek, feltöltik facebook-ra, nem baj, hogy képenként akár 5-10MB is a mérete, bár egy ADSL netet már az is megfoghat néhány másodpercre, ha csak 2-3MB-os képeket tölt le.

(#30252) xyzikeee válasza Intruder2k5 (#30251) üzenetére


xyzikeee
aktív tag

Ismét te nyújtasz segítő kezet :D

Na igen, de eddig nem volt ilyen probléma, most a napokban kezdődött, öcsém szólt hogy játszhatatlan a játék, mit csinálok?
Mondom, semmit, nem töltök le, nem töltök fel, nem nézek youtubeon HD videót, csak a facebook megy.
Fórumokat olvasgattam, nézegettem a router beállításait, de semmi változás nem történt azok után amiket próbáltam.

(#30253) Intruder2k5 válasza xyzikeee (#30252) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mindkét gép kábelen csatlakozik?

(#30254) xyzikeee válasza Intruder2k5 (#30253) üzenetére


xyzikeee
aktív tag

igen

(#30255) Intruder2k5 válasza xyzikeee (#30254) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És feltételezem WiFi-n nincs más kliens, szomszéd Pistike sem lóghat rajta, stb...

Ez esetben sajnos sok okosat nem tudok mondani, vagy lekorlátozod a sebességet, elosztva a két gép közt mondjuk fele-fele arányban, vagy esetleg megpróbálsz valamiféle forgalom priorizálást csinálni, mondjuk a cFosSpeed programmal. Ezt mindkét gépre feltelepítve, össze tudnak dolgozni a programok, figyelve mindkét forgalmát, a lehető legjobb pinget biztosítva.

[ Szerkesztve ]

(#30256) xyzikeee válasza Intruder2k5 (#30255) üzenetére


xyzikeee
aktív tag

a legnagyobb vicc:

Ha az én facebookomon vagyok bejelentkezve és böngészek rajta az egyik gépen s a másikon játszanak, akkor 40 ről 300-600 ra ugrik a ping percenként. Ha az öcsém van bejelentkezve és azon böngészik, akkor is néha felugrik kicsit de elhanyagolható 60-80 ra kb, ami megszokott...

a dolog géptől független, tehát a kettőből akármelyiken játszhattunk illetve facebookozhattunk.

Ilyet még az életbe nem láttam hogy facebook fiók okozhatna játékban magas pinget... :D

[ Szerkesztve ]

(#30257) Intruder2k5 válasza xyzikeee (#30256) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet nem ártana monitorozni a hálózati forgalmadat, egyelőre legalább csak a le/fel sebességet illetően, hogy nem-e véletlenül valami forgalmaz a háttérben, esetleg bekaptál valami "social media virust".

(#30258) xyzikeee válasza Intruder2k5 (#30257) üzenetére


xyzikeee
aktív tag

ezzel kapcsolatban tudnál segíteni?
Mivel? Mit kell nézni? Mi lehet gyanus, stb?

(#30259) Intruder2k5 válasza xyzikeee (#30258) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A legegyszerűbb megoldás, ha bejelentkezel facebook-ra, majd nyomsz egy ctrl+alt+del kombinációt, elindítod a feladatkezelőt, amiben tudod figyelni a hálózati aktivitást. Hagy ott nyitva a böngészőt, és figyeld pár percig, hogy nem jelentkezik-e hirtelen, indokolatlanul nagyobb aktivitás, és esetleg az egybeesik-e öcséd panaszaival. De ugyanezt meg tudod tenni a legtöbb tűzfalprogramban is, illetve hát a mai legtöbb víruskergetőnek van már ilyen social media védelmi funkciójuk is, ha más nem, akkor plugin formában.

(#30260) xyzikeee válasza Intruder2k5 (#30259) üzenetére


xyzikeee
aktív tag

köszönöm szépen.

Az indokolatlanul nagy aktivitás alatt nem tudom pontosan mit kell érteni, de holnap megnézem :)

(#30261) xyzikeee válasza Intruder2k5 (#30259) üzenetére


xyzikeee
aktív tag

Na, kérlek erre vess egy pillantást, mert én ezt nem értem.

A lényeg:

Most csak 1 PC megy. firefoxban facebook van megnyitva, ablakos módban fut a játék, és a windows erőforrás figyelőjét is elindítottam. A monitoron úgy helyeztem el a dolgokat, hogy jól látható legyen a játék ping mérője, valamint a windows erőforrásfigyelő, a facebook fut elkezdek böngészni benne, de le tettem asztalra amint magas pinget észleltem és fényképeztem. A magas ping 300-600 körüli értéket jelent.

Ha az én facebookomba vagyok bejelentkezve, szinte azonnal jelentkezik a probléma egy kis böngészés után.
Jobb felső sarokban piros a jelző, ha rávittem volna az egeret akkor kiirja számszerűen a magas értéket.
Kép:

Aztán, mindent hagyok, de facebookból kijelentkezem és bejelentkezem öcsémébe.
Az öcsém facebookjában böngészek, akármit csinálok, nincs ekkora ping emelkedés, legmagasabb ping 80
körüli, az alap ping 40. Több eprcig néztem.

Kép:

Ezután visszalépve az én facebookomba megintcsak kapom a magas értékeket...

Amit az első képen bekarikáztam hálózati aktivitás, nem biztos hogy releváns, mivel mindkét képen 500 körüli az érték ennek ellenére az egyik képen magas a ping, a másikon nem.

Ötlet?

(#30262) Gubek-Einste válasza FoxiestFox (#30247) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elvileg támogatja az ad hoc módban történő működést.
Mivel elég régi így talán érdemes lenne egy próbát tenni egy újabb adapterrel.

#30248 Franky2Ster
Eddig milyen módon történt a NAS elérése?
Korábban és most milyen IP címen érhető el a NAS?

#30249 TarMaster
Nem kell Hub, elég lesz a kábelre a switch és abba az AP és a vezetéken csatlakozó gépek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30263) TA68 válasza xyzikeee (#30261) üzenetére


TA68
senior tag

Cseréld meg a routerben az öcséd és a te gépedből jövő kábelt. (ha még nem próbáltad)

(#30264) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Hogyan tudom meghatározni, hogy 2 NIC közül melyiken keresztül "használjam a netet"? 2 hálózatra van a hálózat csatlakozva, egyik céges intranet amin net filter fut, másik egy sima hálózat korlátozás nélkül. Azt szeretném beállítani, hogy továbbra is elérjem a céges hálózatot, de netezni a korlátozás nélküli kapcsolaton keresztül tudjak. Ezt, hogy tudom megvalósítani?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#30265) Intruder2k5 válasza TA68 (#30263) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nincs jelentősége, egy ugyanazon gépen jelentkezik be saját, majd az öccse facebook fiókjával, és máris látható a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#30266) FoxiestFox válasza Intruder2k5 (#30255) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én azt vettem észre, hogy a pingem játékokban kb változatlan, akkor is, ha torrentezek, vagy másolok lanon, vagy a másik gépen torrentezek, akár LAN, akár wifi...
Ez a routertől függ, vagy a nettől, szerintetek?
A net Digi, 100/50, de sógoromélknál szintén ez van, egy jobb routerrel, és ott ha szedek valamit torrenten, nagyon felmegy a ping a többi gépen.

#30262 Gubek-Einste: Az most nem játszik. Igazából én arra gyanakszom, hogy a kártya programja kikapcsolgatott néhány service-t, ami kéne a Windowsnak a hotspot létrehozásához.
A program eltávolítása után a WZC-t pl kézzel kellett visszakapcsolnom, de ki tudja, mit vitt még magával.. :U

[ Szerkesztve ]

(#30267) Intruder2k5 válasza xyzikeee (#30261) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Valami a Te fiókodban nem kerek az biztos! Ha ránézel a hálózati aktivitás grafikonjára, azonnal látható a különbség, de ha a számadatokat nézed, ott is jól látható, hogy még öcséd fiókjába belépve a firefox exe esetén ~19000B/s letöltéshez ~2000B/s feltöltési sebesség párosul, addig a Te fiókodat használva a feltöltés rendkívüli mértékben megugrik, vagyis ~22000B/s fogadási sebességhez (ez közel azonos öcséd fiókjában látottal), ~25000B/s feltöltés társul, és vélhetően ez okozza a megnövekedett pinget. És ugye a grafikonon az tisztán látszik, hogy ezek nem csak pillanatnyi mért adatok, mert még öcséd fiókjában csak ritkábban van némi csúcsos hálózati aktivitás, addig a Tiédben folyamatosan magas a görbe, ami állandó kimenő forgalomra utal.

(#30268) Borisz76 válasza Intruder2k5 (#30265) üzenetére


Borisz76
veterán

Esetleg a Facebook fiókok beállításai között kellene szétnézni.

Mert ott is lehet tiltani / engedélyezni dolgokat....amihez kell a sávszél.

Pl : Videók automatikus lejátszása : kikapcsolva / bekapcsolva

Valamint ehhez tartozik, ha engedélyezve van, hogy milyen minőségben tegye azt : SD vagy HD

De ez csak tipp...

Szerintem érdemes lenne összehasonlítani a beállításokat.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#30269) Intruder2k5 válasza FoxiestFox (#30266) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Is-is... Nyilván egy 100M/50M-es DIGI netet eleve nehezebb eldugítani mint egy 10M/1M, vagy még inkább 10M/0.5M ADSL-t, főként felfelé irányba, amit már egy 0,5-1MB-os mellékletes levél küldése is elég jól megakaszthat. Ezen kívül amennyiben a router erőforrásainak kihasználtsága pillanatnyilag a maximum közeli állapotba kerülnek, úgy szintén megnövekedhet a ping, az viszont nyilván a jóval gyorsabb DIGI-s net esetén lehet reális veszély, ha nem a megfelelő hardverrel rendelkező routert használsz, mert ADSL nettel már nem nagyon lehet semmilyen mai routert megterhelni. De beállítás függvénye is lehet, pl. QoS használata esetén.

(#30270) Intruder2k5 válasza Borisz76 (#30268) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, a probléma láthatóan a facebook-al van, ez egyértelmű, lehet valami ilyesmi lesz a háttérben. Viszont az adatok alapján a kimenő forgalom nő meg az Ő fiókja esetén, már pedig a videó lejátszás 95%-ban bejövő forgalmat generál, tehát itt valami más lesz a gond.

(#30271) FoxiestFox válasza Intruder2k5 (#30269) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Na, megnézem majd náluk a QoS-t. Arra emlékszem, hogy én kipróbáltam a routeremen, mert a leírás alapján jópofa service, épp csak rontott a feltöltésen/letöltésen/pingen egyszerre, úgyhogy kapcsoltam is ki... :)

(#30272) xyzikeee válasza Intruder2k5 (#30270) üzenetére


xyzikeee
aktív tag

Na igen, de mégis merre lehetne akkor elindulni? Tudom ez egy elég szokatlan, számomra hihetetlen gond...
Érdemes még megnézni a késés oszlopot a két képen. Az én facebookomat használva a késés oszlopba sokkal nagyobb értékek vannak mint az öcsémébe. Ez mindkét képen középen alul található és a firefox exe-re van megnyitva.

(#30273) Gubek-Einste válasza TheProb (#30264) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Valami ilyen beállítás kellene neked de ha pontosabb hálózati paramétereket megadsz akkor jobb lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30274) TheProb válasza Gubek-Einste (#30273) üzenetére


TheProb
veterán

Ennyi elég is volt, köszi. :)

A céges hálozattal kommunikáló NIC-en beállítottam 1 fix ip-t és maszkot, a "netezős" hálozatra meg ip/maszk/def. gw/dns kombót és így már jó. :K

mod: csak félig, a céges hálózatot frankón látom, viszont a mikrofos exchange (levelezés) sajna nem megy.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#30275) krealon válasza TheProb (#30264) üzenetére


krealon
veterán

"Hogyan tudom meghatározni, hogy 2 NIC közül melyiken keresztül "használjam a netet"? 2 hálózatra van a hálózat csatlakozva, egyik céges intranet amin net filter fut, másik egy sima hálózat korlátozás nélkül. Azt szeretném beállítani, hogy továbbra is elérjem a céges hálózatot, de netezni a korlátozás nélküli kapcsolaton keresztül tudjak. Ezt, hogy tudom megvalósítani?"

Routing-gal.
De ha ehhez segitseget kell kerned, akkor nem vagyok meggyozodve rola, hogy kelloen tudod vedeni a gepedet, marpedig nagyon veszelyes jatek ez a modszer, es komolyabb cegeknel ezert szelnek eresztik az alkalmazottakat ("paros labbal"). :(

Celszerubb inkabb 2 gepet hasznalni. 1-et befele, 1-et kifele (pl sajat notebook.)

(#30276) Lacika25


Lacika25
tag

Sziasztok

Eloszor is bocsanat az ekezetlen betukert.

Van egy FreeNAS szerverem, amire 2 szamitogep van rakotve eddig.
Mindegyik kabellel, viszont a routerem csak 100MBit-et tud.
Szeretnek venni egy Gigabit switch-et, ami lenne a routerra rakotve es minden mas a switchre.
Ezzel a megoldassal lehet a belso adat sebesseget novelni a szerver es a gepek kozott?
Illetve a szervernek van statikus IP cime ami 192.168.0.2. A lentebb linkelt switch kepes ezt az IP cimet kiosztani a NAS fele? Vagy lehet webes feluleten hozzarendelni IP cimet a NAS-hoz vagy ahhoa mar managed switch kellene?

Ez lenne a router amit venni szeretnek:

[link]

Koszonom

Gigabyte GA-P61-USB3-B3, Intel Core i3 2100, 4GB Kingson RAM, ASUS HD6770 Direct CU 1GB, ACER monitor, 400 GB Samsung winchester, DVD író, FSP 350W-os tápegység, Cooler Master ház, Logitech EX110 billentyűzet és egér.

(#30277) krealon válasza Lacika25 (#30276) üzenetére


krealon
veterán

"Szeretnek venni egy Gigabit switch-et, ami lenne a routerra rakotve es minden mas a switchre.
Ezzel a megoldassal lehet a belso adat sebesseget novelni a szerver es a gepek kozott?
"

Ha ket, egymassal kommunikalo gep halokartyai gigabitesek, akkor ezzel gyorsulhat az atvitel kozottuk.
(Viszont akadalyozo tenyezo lehet egy vacak halokartya-chipset (regebbi Realtek) vagy valamilyen szoftveres tuzfal.)

"Illetve a szervernek van statikus IP cime ami 192.168.0.2. A lentebb linkelt switch kepes ezt az IP cimet kiosztani a NAS fele?"

A switch nem oszt ki IP-t (azt a routerben levo DHCP szerver csinalja).
A switch-ek egyszeru halozati csomopontok, ami osszekotik a gepeket a helyi halozatban, lehetove teve, hogy az adatcsomagok eljussanak az egyiktol a masikig.

A linkelt switch-nel olcsobban is kaphato magyarorszagon ilyen 8 portos "buta" switch. Pl: TL-SG1008D (igaz, hogy ez muanyag hazas)

(#30278) TarMaster válasza Gubek-Einste (#30262) üzenetére


TarMaster
csendes tag

Gubek-Einste
Köszönöm a választ!

(#30279) Lacika25 válasza krealon (#30277) üzenetére


Lacika25
tag

Koszonom a valaszodat

Akkor a router fogja tovabbra is kiosztani az IP cimeket es a switch csak tovabbitja a routerban megadott MAC address fele?

Igen minden gepben van Gigabit-es ethernet port, ezert is szeretnek egy switch-et, ami az adatvitelt felgyorsitana a gepek kozott. Tegnap is 250 GB-ot masoltam a NAS-ra es tobb oraig tartott 100Mbit-en.

Gigabyte GA-P61-USB3-B3, Intel Core i3 2100, 4GB Kingson RAM, ASUS HD6770 Direct CU 1GB, ACER monitor, 400 GB Samsung winchester, DVD író, FSP 350W-os tápegység, Cooler Master ház, Logitech EX110 billentyűzet és egér.

(#30280) Gubek-Einste válasza Lacika25 (#30279) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor a router fogja tovabbra is kiosztani az IP cimeket es a switch csak tovabbitja a routerban megadott MAC address fele?
Igen, a router szempontjából teljesen mindegy, hogy van-e ott switch vagy sem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30281) TheProb válasza krealon (#30275) üzenetére


TheProb
veterán

Csak tudásbővítés gyanánt szeretném tudni a dolgot, mert érdekel a téma. Ezért szeretnék kis segítséget kérni. :)

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#30282) TheProb válasza TheProb (#30281) üzenetére


TheProb
veterán

Továbbmenve, általad is említett biztonsági kérdések miatt. Azt szeretném megoldani, hogy a "sima netes" hálózatot csak egyedül a chrome érje el. Ahogy guglizás alapján kiderítettem ez megoldható 3rd party appokkal, hogy adott programhoz rendeljek adott NIC-t. Ez megoldható esetleg vmilyen paraméteres módon? cmd-ből adott paraméterekkel indítom a chrome-ot és megadom ott, hogy melyik kártyával akarom használni vagy muszáj külső programot használni hozzá? Egyáltalán ez jártható, biztonságos út lenne-e?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#30283) krealon válasza TheProb (#30281) üzenetére


krealon
veterán

A "legegyszerubb" (pontosabban legkevesebb beavatkozassal jaro) megoldas, a bongeszo terelesere egy proxy fele. Ehhez persze kell egy, csak az adott kijarat fele kommunikalo proxy-ra. Ez lehet peldault egy router-re telepitett tinyproxy is.

Ezt meg meg lehet fejelni azzal, hogy a proxy-s agon, a DHCP ne kuldjon default gateway-t, vagy a tuzfal blokkolja a kozvetlen internetelerest. Bar ezzel tovabb noveled a problemakat, hiszen a ceges halo fele vezet a default route, ami ujabb tamadasi vektor.

A bongeszoben futo kodok (javascript es tarsai), kozvetlen eleressel, mindenhez hozza kepesek ferni a helyi haloban, tehat a fizikai szetvalasztas nelkul ott vagy, ahol a part szakad.

Sajnos a legkisebb engedmeny is messzire vezeto problemakat okozhat (lasd Advanced persistent threat, a kilyukasztott halozat miatt), ezert nem javaslom az ilyen ugyeskedeseket.

(#30284) Burki


Burki
aktív tag

Sziasztok!

Az itthoni hálózatot szeretném végre rendesen beállítani,de teljesen laikus vagyok hozzá, és valami nagyon nem jól működik, ezért szeretném a segítségeteket kérni.

Adott egy Huawei HG8245 modem/router, ahová érkezik az optikai net kábele. Sajnos ez szolgáltató által fixen adott egység, így nem lehet kiiktatni a sorból. Ezekkel a DHCP beállításokkal üzemel jelenleg.
A nagy problémám vele,hogy a wifi amit tud elég harmat, főleg úgy,hogy ha mindenki itthon van, akkor körülbelül 6 eszköz kapcsolódik wifin netre, illetve csak 1 db gigabites LAN portja van.

Erre az 1 gigabites LAN portra van kötve elvileg switch üzemmódban egy TP-Link TL-WR1043ND router, a következő beállításokkal: 1 2 3

Minden más beállítás alaphelyzetben, illetve mivel ennek kicsit erősebb a wifije, ennek is be van állítva egy wifi, így van ami a Huaweire kapcsolódik, van ami a TP-Linkre. Ezt meg is szeretném tartani, máskülönben nem lenne elég a lefedettség.

Az összes többi eszköz kábelen a TP-Linkre csatlakozik (asztali gép, NAS, TV). Ami a problémám, hogy mintha nem lennének egy hálózaton az eszközök. Gondolom az IP cím kiosztásának a tartománya miatt lehet, de mivel sikerült már egyszer úgy elbarmolnom a beállításokat, hogy csak a hard reset segített, így inkább kérdeznék mielőtt nekiesek, mint süket a csengőnek.

Tudna benne segíteni valaki,hogy miképpen tudnám a két hálózati eszközt összehangolni, hogy ugyanazon az IP cím tartományban legyen minden csatlakozott eszköznek kiosztva az IP cím?

Előre is köszönöm,ha valakinek lesz türelme végigolvasni, és segíteni!

[ Szerkesztve ]

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#30285) krealon válasza Burki (#30284) üzenetére


krealon
veterán

"Erre az 1 gigabites LAN portra van kötve elvileg switch üzemmódban egy TP-Link TL-WR1043ND router, a következő beállításokkal: 1 2 3"

Az lehet, hogy ra van kotve, de nezek a beallitasok nem jok az AP / switch modhoz.

A Huawei .1.1 -tol .1.64 -ig oszt IP-ket, tehat ezek ne legyenek a TP-link LAN IP mezoben.
A Huawei "LAN Host Configuration" -jeben szereplo IP sem lehet.
Tippem szerint a 192.168.1.65 a legkisebb, megfelelo cim a (te esetedben) a TP-link LAN IP-jere.

Ha az IP cim utkozes megszunt, akkor meg a TP-link DHCP szerveret is ki kell kapcsolni, kulonben a kliensek (szamitogepek, telefonok, stb) nem a Huawei-tol fogjak kapni a DHCP informaciot, igy nem fognak kitallani az internetre.

(#30286) Gubek-Einste válasza Burki (#30284) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A TP-Link-en kapcsold ki a DHCP-t.
Pontosan mit jelent az, hogy "mintha nem lennének egy hálózaton az eszközök"?

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30287) Burki


Burki
aktív tag

Noh, a leírtak alapján módosítottam a beállításokat.
Huawei LAN Host maradt 192.168.1.254, DHCP start 192.168.1.1, end: 192.168.1.64.

TP-Link LAN Host 192.168.1.65 lett, DHCP-t kikapcsoltam.

Ami furcsa,hogy a Huawei DHCP server infoban látom a két wifin rákapcsolódott mobilt, de az asztali gépem ami a TP-Linken keresztül kapcsolódik, az nem látszódik a DHCP kliens listában, se a NAS, se a TV, aminek elvileg 192.168.1.9-es fix ip van beállítva, a NAS-nak pedig 192.168.1.64. És ezek közül mindhárom a TP-linkre van kötve.

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#30288) Gubek-Einste válasza Burki (#30287) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nem a router osztja ki az IP-t akkor nem is fog látszani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30289) Burki válasza Gubek-Einste (#30288) üzenetére


Burki
aktív tag

De pont azért kellett kikapcsolni a TP-Link DHCP szerverét,hogy a Huawei osszon ki minden IP-t nem?

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#30290) Gubek-Einste válasza Burki (#30289) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha te manuálisan az adott eszközön állítasz be fix IP címet akkor az nem fog megjelenni a router/HGW DHCP listájában.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30291) Burki válasza Gubek-Einste (#30290) üzenetére


Burki
aktív tag

Oh, értem. Így már világos. Én azt hittem minden tartományban szereplő IP címet fel kell,hogy soroljon. My bad.

Nagyon köszönöm a segítséget!

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#30292) mezis válasza Burki (#30287) üzenetére


mezis
nagyúr

"DHCP start 192.168.1.1, end: 192.168.1.64.
TP-Link LAN Host 192.168.1.65 lett, DHCP-t kikapcsoltam.
..................... a TV, aminek elvileg 192.168.1.9-es fix ip van beállítva, a NAS-nak pedig 192.168.1.64."

A DHCP start: 192.168.1.101,end: 192.168.1.164 szerencsésebb lenne. (Fix IP címek a DHCP tartományban ? :F )

mezis

(#30293) krealon válasza Burki (#30287) üzenetére


krealon
veterán

"Ami furcsa,hogy a Huawei DHCP server infoban látom a két wifin rákapcsolódott mobilt, de az asztali gépem ami a TP-Linken keresztül kapcsolódik, az nem látszódik a DHCP kliens listában"

Az elobb kimaradt, hogy a TP-link WAN csatlakozoja maradjon uresen! Ez okozza a problemat.

(#30294) Burki válasza krealon (#30293) üzenetére


Burki
aktív tag

Az a része megvan a dolognak, LAN-LAN portokkal van összekötve.

(#30292) mezis:
Ezek szerint még kevesebb ismeretem van a dologról, mint gondoltam. :)
Nem tudtam,hogy nem szabad a DHCP tartományban fix IP-t beállítani. De akkor ezt is orvosolni fogom.
Köszönöm!

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#30295) mezis válasza Burki (#30294) üzenetére


mezis
nagyúr

Honnan tudná azt egy IP cím osztogató, hogy egy általa kiosztható (és kiosztott) IP címmel 10 perc múlva be fognak kapcsolni egy eszközt, melyen ugyanaz az IP cím van beállítva FIX-re ? :F

[ Szerkesztve ]

mezis

(#30296) daczkó


daczkó
aktív tag

Hello.

Egy albérletben lakom jelenleg, ahol 6 ember használja ugyan azt a wifi hálózatot. A routeren még az elején bekapcsoltam a isolation-t (nem látják egymást a gépek a hálózaton), de most kényelmesebb lenne nekem ha a Lumia telefonom és a Windows 10-es rendszerem látná egymást, de ehhez ki kell kapcsolnom az isolation-t.

Hordoz ez önmagában valamilyen veszélyeket, ha xy gép fertőzött a hálózaton?

/ignore wwenigma

(#30297) Gubek-Einste válasza daczkó (#30296) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én magában nem jelent kockázatot de inkább nagyon erősen kerülendő a fertőzött eszközök hálózatban tartása ha mód van rá.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30298) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!

Szeretném megosztani a nyomtatómat egy wifin csatlakozó laptoppal. A nyomtató nem wifis. Lehetséges ez?

Gondolom először a laptop és az asztali gép között kell létrehozni hálózatot, majd utána ott megosztani a nyomtatót.

A gond az, hogy én már ott elakadtam, hogy hálózatot akarok létrehozni a két gép között. Régen valahogy sikerült, de már elfelejtettem.

Részletek:

Vezetékes internet belemegy a routerbe, routerhez vezetékesen csatlakozik az asztali gép, a laptop viszont wifisen. Nem megoldható a vezetékes laptop csatlakoztatás.
Az asztali gép win10, a laptop win8.1-et futtat.

Hol kezdjem? Routerben is be kell állítani valamit?

[ Szerkesztve ]

(#30299) krealon válasza ReSeTer (#30298) üzenetére


krealon
veterán

Otthoni halozat kialakitasa.

Az egyik dolog, ami meg szokta akadalyozni, hogy a WiFi-s gepek kapcsolatba tudjanak lepni a vezetekes gepekkel a helyi halozatban, az a router WiFi beallitasai kozt ( vagy az AccessPoint-ban) aktivalt "AP Isolation" opcio.
Ha ez nincs engedelyezve, akkor mar csak a szamitogepek tuzfalai (vagy Internet Security programok) blokkolhatjak a hozzaferest.

(#30300) ReSeTer válasza krealon (#30299) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Létrehoztam az otthoni csoportot, jelszót is kért a laptoptól, elvileg kész.
Ezen kívül beállítottam a speciális megosztási beállítások között, hogy fájl és nyomtatómegosztás bekapcsolása.
A routerben nincs bekapcsolva az a funkció amit írtál.

Átmentem a laptophoz, wordben nyomtatni akartam, de nem volt a listában a nyomtató. Windows tűzfalam van, win10 beépített vírusirtójával.

Mi lehet a gond?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.