Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30651) Gubek-Einste válasza urbi107 (#30649) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Felerősíteni nem lehet, max egy repeater funkciós eszközzel kiterjeszteni a hatótávot.
Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél. Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1, TP-Link 743ND) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá. Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.

Van egy tp-link 743nd-m ami ap,client,router,bridge,repater módokat tudja. Az ap és repater módot próbáltam és azokkal se működött.
Repeater kell ha vezeték nélkül szeretnéd az elsődleges eszköznek a wifi hálózatát kiterjeszteni, AP pedig ha vezetékkel.

A thome gateway után lehet routert berakni és arról a routerről mehet az egyik ip-tv?
IGMP proxy támogatás kell ehhez az adott eszközben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30652) urbi107


urbi107
tag

Amikor repater módba állítottam be először működött,csak közben az iptv-n az adás szakadozott.
Később mikor próbáltam repater módba állítani már nem működött.
Repater módnál a routerben a dhcp-t letiltottam.

(#30653) Intruder2k5 válasza LiteCross91 (#30650) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A TP-LINK routeren is be kellene állítani az alapértelmezett átjáró, vagyis a D-LINK HGW, és a DNS szerver címét, ami lehet szintén a D-LINK HGW, vagy akár a 8.8.8.8 is, mert szerintem a probléma abból adódik, hogy a router nem talál ki a netre.

[ Szerkesztve ]

(#30654) LiteCross91 válasza Intruder2k5 (#30653) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Beírtam a két DNS címet, amik a D-linkben vannak, meg a PC-nél is ezt szoktam megadni. (84.2.44.1 és 84.2.46.1 telekomosoknak ismerős lehet). De semmi változás....
Plusz egy idő után a Wake on Lan sem műkődik. Vhogy nem jut el a wol csomag a gépemhez.

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#30655) Intruder2k5 válasza LiteCross91 (#30654) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gateway-t is beírtad:

(#30656) LiteCross91 válasza Intruder2k5 (#30655) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Beírtam persze:

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#30657) Intruder2k5 válasza LiteCross91 (#30656) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha felül átállítod Wireless Bridge módba?

Én első körben még belépnék PuTTY-al SSH-n, és megnézném, hogy a routerről lehet-e pingelni netes címeket, akár IP, akár url alapon.

(#30658) LiteCross91 válasza Intruder2k5 (#30657) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Átállítottam. Ez azt eredményezte, hogy egyáltalán nem akart megnyílni egyik router admin felülete se (nagyon nagyon lassan, de használhatatlanul). És még a közvetlen D-linkbe dugott gépen is elment a net. Nekem ez már magas.
Visszaállítottam a másikra és ez után lefrissült a DDNS cím!

[ Szerkesztve ]

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#30659) gigollo


gigollo
tag

Sziasztok!
egy olyan idióta kérdésem lenne, ha vennék egy USB wifi adaptert aminek 150mb/seces sebessége van.
itthon 100 mb/sec internet van 8,2 vel töltök le. Ez az USB wifi adapter ténylegesen képes lesz ekkora sebességű letöltésre, illetve stabilnak mondható a kütyü? nem dobálja el a kapcsolatot nem szakadozik meg?
ha tudtok ajánljatok légszi 1-2 darabot, ami szerintetek megbízható.

a válaszokat előre is köszönöm!

(#30660) Intruder2k5 válasza gigollo (#30659) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

100Mbps valós sebesség eléréséhez WiFi-n kell a 300Mbps képes kliens, és a kedvező környezet, ahol kevés a zavaró interferencia.

150Mbps eszközzel jellemzően 60-80Mbps a legnagyobb elérhető sebesség.

(#30661) hdcsaba87


hdcsaba87
aktív tag

Sziasztok! Újonnan vásárolt Zyxel 320 nasomat switchbe dugtam be ( ki van kerülve a router), de mégse engedi hogy PC-ről adatot másoljak a NAS-ra. Megszakad a másolás, lecsatlakozik a hálózatról a NAS stb..
Van valakinek ötlete?

(#30662) LiteCross91 válasza Intruder2k5 (#30657) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Szerinted, hogy kellene beállítsam (vagy egyáltalán lehetséges-e), hogy felébredjen a gépem így LAN-LAN megoldásban, úgy hogy a D-link nem jegyzi meg a gépem IP-jehez tartozó MAC címet? A TP-link viszont megjegyzi szépen. WAN-LAN-ban ment is a dolog gyönyörűen.

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#30664) Intruder2k5 válasza LiteCross91 (#30662) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Esetleg azt lehet megpróbálni, hogy tiltsd le a DHCP szervert a D-LINK-ben, és a TP-LINK-et nevezd ki DHCP szervernek a hálózaton. Abba már fel tudod venni a az IP & MAC kötéseket.

szerk.:
Ja, nem, nem lesz jó ez sem sajnos. Így nem hiszem, hogy marad más, mint be kell kábelezd a hiányzó részt, hogy minden eszköz a TP-LINK-re legyen kötve.

[ Szerkesztve ]

(#30665) LiteCross91 válasza Intruder2k5 (#30664) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Annyit nem ér. Inkább veszek oda is egy routert...olcsóbb lesz :D na azért köszi :)

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#30666) VeryByte válasza LiteCross91 (#30665) üzenetére


VeryByte
őstag

Nem olvastam vissza, de a 2 router megcserélve és a dlink csak mint AP/switch használva?

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#30667) Intruder2k5 válasza VeryByte (#30666) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A D-LINK egy Telekom-os cucc, modem is egyben.

(#30668) urbi107


urbi107
tag

Azt szeretném megtudni,hogy switch után lehet routert berakni wifi miatt?

(#30669) Intruder2k5 válasza urbi107 (#30668) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Természetesen igen.

(#30670) VeryByte válasza urbi107 (#30668) üzenetére


VeryByte
őstag

Lehet. Módszer ugyanaz mint ha két routert kötnél egymás után ugyanilyen célból. Olvass vissza, szinte minden lapon van hivatkozás a módszerre.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#30671) mezis válasza urbi107 (#30668) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]

mezis

(#30672) Bandus99 válasza Intruder2k5 (#24449) üzenetére


Bandus99
őstag

Sziasztok!

Ez a hsz nekem nem akar mukodni.

Keresgelek eppen, de ha mar irok, akkor kerdezek.
Tehat adott egy szintes csaladi haz. Emeleten uzemelo wifi routerrel aminek a jele a foldszinten a ha tuloldalan mar nem elegendo.
Terv az hogy a foldszinten beuzemelek egy linksys wrt54gl routert es wifin atveszi a jelet a fo routertol es lehetoleg azonos SSID es jelszo hasznalataval ossza a foldszinten is a jelet.

Kerdes megoldhato? Ha igen mikent?

Az a helyzet egy csomo youtube videot is talaltam de ezek mind mas SSIDn osszak a netet en meg szeretnem azonossal megoldani.

Koszonom

[ Szerkesztve ]

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#30673) urbi107


urbi107
tag

T-home-os hgw után beraktam egy switchet a switből egy kábel a settop boxba ès a másik kábel routetbe megy..Az iptv elkezdett szakadozni,lefagyni csak csatornaváltáskor ment tovább az adás.
A routert kivettem ès egy règi linksys switch maradt bent,itt nem akadozott a tv,csak nem akarta a felvètelt indítani.

(#30674) Intruder2k5 válasza urbi107 (#30673) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

IPTV-t csak arra alkalmas eszközön lehet továbbítani. A kulcsszó a IGMP, erre képes switch és router lehet jó neked, más nem.

(#30675) Dufresne


Dufresne
addikt

Sziasztok

Kérdésem a következő volna:
Eddig mobilnet volt otthon megosztva routeren keresztül és azzal tökéletesen ment a teamviewer-es számítógép elérés.
Most bekötötték a UPC-t, így most a UPC-s wifirouter-re van rákötve a régi routerem és így jön a net.
A gépen a teamviewer online állapotot jelez, de még sem tudok hozzá csatlakozni.
Port engedélyezés eddig sem kellett a teamviewerhez amennyire tudom, így nem értem, hogy annak ellenére hogy onilne a státusza miért nem tudok hozzá csatlakozni....
Valakinek valamilyen ötlet?

(#30676) Gubek-Einste válasza Bandus99 (#30672) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megoldható amit szeretnél, először is milyen verziós a WRT54GL?

#30675 Dufresne
Tedd a kapott HGW-t bridged módba és használd a saját router-t ahogyan eddig is tetted.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30677) urbi107 válasza Intruder2k5 (#30674) üzenetére


urbi107
tag

Nem fontos az olyan routert a hgw helyére berakno,hanem lehet másod routernek is?

(#30678) Gubek-Einste válasza urbi107 (#30677) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A HGW-t nem tudod lecserélni, természetesen lehet egymás után több router-t/switch-et is felfűzni, csak az a fontos, hogy amelyiken majd menni fog az IPTV az tudja az IGMP Proxy-t/Snooping-ot.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30679) Bandus99 válasza Gubek-Einste (#30676) üzenetére


Bandus99
őstag

Szia

Sajna most nincs nalam igy nem tudom a pontos verziot, de azt neztem, hogy valami regebbi tipus.
DDwrt-t feltettem ra addig eljutottam, de fejbol annak a verziojat sem tudom.
este megnezem pontosan.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#30680) Dufresne válasza Gubek-Einste (#30676) üzenetére


Dufresne
addikt

Köszi, kipróbálom

(#30681) And válasza Bandus99 (#30679) üzenetére


And
veterán

Annyira nem lényeges a (hardver-) verzió, mivel GL-ből összesen (v1.0 és v1.1) kétféle létezett, és nem tudom, van-e valaki, aki látott v1.0-s hardvert. Mellesleg semmilyen érdemi, a szoftvert érintő különbség nincs köztük. Tehát DD-WRT-vel is megoldható amit szeretnél (minimum v24-es dd-wrt verzióval), ehhez a repeater-bridge mód szükséges. Azzal lényegében olyan SSID-t adsz a jelismétlő lényegét jelentő virtuális AP-nek (VAP), amilyet akarsz (mod. leírás: [link]). De ezzel a megoldással ne számíts szakadásmentes mozgásra az első router és a repeater közt, ahhoz ugyanis WDS kellene. Az is kivitelezhető, de akkor nem árt, ha mindkét oldalon egyforma routerek és firmware-ek vannak, vagyis az első routernek is hasonlónak kellene lennie. Amúgy miért érdekes az azonos SSID? Attól, hogy a hálózatok neve (akár titkosítása, megosztott kulcsa) egyforma, még nem lesznek azonos wifik (eltérő marad például a MAC-címük), így a kliens oldali szoftvertől függően a klienseken sem lehet feltétlenül ugyanazzal beállítással / profillal felcsatlakozni mindkettőre. Tehát simán megeshet, hogy mindkét állomást (első AP-t és a jelismétlőt is) be kell konfigurálni a kliensgépeken, hiába 'néz ki' ugyanúgy mindkettő.

[ Szerkesztve ]

(#30682) Bandus99 válasza And (#30681) üzenetére


Bandus99
őstag

Ertem, tehat szinte semmi elonye hogy azonos a 2 SSID, ugyanugy ugralni fog a kliens a ketto kozt mintha ket kulon SSID lenne ?
Ha ket kulon SSIDt hasznalok akkor celszeru a csatornakat eltero szamra tenni jol gondolom?

WDSre meg azt olvastam, hogy jocskan lecsokkenti a sebesseget, szoval az se valami jo megoldas.

[ Szerkesztve ]

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#30683) Gabesz87


Gabesz87
addikt

A minap vettem egy TP-Link WDR3600 routert. Abban kérném a segítségeteket, hogy hogyan állítsam be. Jelenleg egy TP-Link WR941ND routerem van, a gond az, hogy a lakás másik végében, a nagyszobában alig van net. A jel az még ok, de nem nagyon használható. (Jó, mondjuk talán az is közrejátszhat benne, hogy a router most egy szekrény polcán van, szóval mondjuk, hogy kicsit zárt; ajtó nincsen azért szerencsére). IPTV-m van, Cisco 3925 modemmel. Az IPTV és az asztali gép közvetlenül kábellel a modemről megy, a router LAN porton csatlakozik a modemhez, és arról csak a wifi megy (DHCP off, az is a Ciscoról megy).
A kérdésem az, hogy ha találok egy megfelelőbb helyet, és munkába állítom a 3600-ast, jó-e ugyanez a konfiguráció, vagy inkább "normálisan" kössem össze a routert és a modemet (WAN-->LAN)? Nekem a lényeg az volna, hogy a routerről menjen a wifi, IPTV meg az asztali gép meg közvetlenül a Ciscoró, és működjön az otthoni hálózat (lássák egymást a gépek, a médialejátszó az asztali gépet).
Van még valami, ami foglalkoztat. Routeres, hálózatos topicokban gyakran olvasom a NAT, natolás szavakat, de hiába olvasok utána (ok, hogy hálózati címfordítás), nem értem, mi is ez, és mire jó.

(#30684) And válasza Bandus99 (#30682) üzenetére


And
veterán

Mivel két wifi-hálózat nem lesz attól azonos, hogy egyforma az SSID-jük, ez így van. Egy nagy hálózattá gyúrni otthoni körülmények között csak WDS-sel lehetséges, és ez a fajta megvalósítás is firmware-függő, ahogy a komplett WDS-témakör sem egységes. WDS nélkül az egyes hozzáférési pontok wifi-n nem kommunikálhatnak egymással, ezért az is igaz, hogy fizikai közelség esetén távoli csatornákon illik azokat üzemeltetni, különben ugyanúgy zavarják csak egymást, mint két teljesen idegen hálózat.
A sebességet meg nem maga a WDS-mód csökkenti, hanem mindenfajta olyan wifi átvitel, amelynek az az alapja, hogy a fizikai közeget, a rádiósávot kétszer kell használni, míg az adat az egyik állomásról a másikra megérkezik. AP <-> kliens viszonylatban ez nem igaz, viszont AP-t tartalmazó (strukturált hálózatban) az egyes kliensek közötti átvitelnél illetve bármilyen jelismétlő / repeater üzemmódban a kliens és az első AP / router között már ilyen a topológia.

(#30685) Bandus99 válasza And (#30684) üzenetére


Bandus99
őstag

Koszonom a kimerito valaszt.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#30686) htc07


htc07
addikt

Üdv!

A következő lenne a gondom:

Átkötöttek a diginél a gigabites portra, de a hálókártyám csak 100Mbps kapcsolatot épít ki rajta akkor is, ha a speed/duplexet auto helyett gigabitre(/full) állítom. Alaplapi integrált Realtek PCIe GBE.

Egy laptop van még kéznél, azzal csatlakoztatva magától kiépül a gigabites vonal (ebben Broaddcom netlink chip van).

Driver a legfrissebb, mire tippeltek?

(#30687) htc07 válasza htc07 (#30686) üzenetére


htc07
addikt

rendbe jött valahogy :F

(#30688) radi8tor válasza htc07 (#30687) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Windows...

⭐ Stella

(#30689) mezis válasza Gabesz87 (#30683) üzenetére


mezis
nagyúr

Úgy tűnik, van egy Cisco modem-WiFi-routered és még két másik WiFi routered.
A Cisco után az UTP kábeles LAN - LAN kapcsolatokat a legegyszerűbb konfigurálni. Ennek megfelelően.

mezis

(#30690) Gabesz87 válasza mezis (#30689) üzenetére


Gabesz87
addikt

Igen, nekem így van most a Cisco és a 841ND router beállítva, és így is terveztem az újjal is. A 841 helyére fogom betenni az új, 3600-as routert, szóval nem fog mind a kettő üzemelni! Ezt talán nem írtam. Max. akkor, ha még így is gyenge lesz a jel, mert akkor a 841 helyére beteszem a 3600-ot (amit eleve megteszek), és a 841-et meg wifi repeaterként átviszem a másik szobába. Szóval ez esetben lenne egy Cisco-TP-Link WR841ND-Tp-Link WDR3600 láncolat. De ismétlem, a 841-et igyekszem teljesen leváltani.

(#30691) Dufresne válasza Gubek-Einste (#30676) üzenetére


Dufresne
addikt

A bridge mód működik, de a teamviewer így is csak látszólag működik, de valójában elérhetetlen. Viszont legalább ismét működik a routeren a ddns szolgáltatás :))

(#30692) user12 válasza htc07 (#30686) üzenetére


user12
őstag

A hálókártya LED-je is a 100m-es kapcsolatot jelzi?

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#30693) Dufresne válasza Dufresne (#30691) üzenetére


Dufresne
addikt

Mégis működik, csak egy teamviewer újraindítás kellett. Mondjuk azt nem értem, hogy a 2 router mögül simán miért nem :F , de most jó.
Köszi szépen :R

(#30694) htc07 válasza user12 (#30692) üzenetére


htc07
addikt

úgy emlékszem gigabitet (narancs) világított.

ubuntu usb-t bootoltam tesztelni, aztán vissza windows, és utána ott is jó volt. :DDD

(#30695) Petie


Petie
veterán

Sziasztok.
Remélem jó helyen járok, mert külön topicot nem találtam Transmission-nek.

Asus RT-N18U router, usbjére van kötve egy vinyó.
Tegnap volt egy áramszünetem és amikor visszajött a rendszer megállt a tudás. Transmission azt írja hogy Bejövő port zárva. Ellenőrizd a tűzfal beállításokat.

Portforward megvan a routeren. hétfő reggel még működött gond nélkül. nem értem mi lehet a probléma. Esetleg szolgáltatónál lehet a hiba :F

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#30696) woodworm válasza Petie (#30695) üzenetére


woodworm
veterán

Nem mindegyik verzióban működik jól a port teszt. A legjobb egy online teszt elvégzése lenne.

Egyébként van Bittorrent topik.

[ Szerkesztve ]

(#30697) Petie válasza woodworm (#30696) üzenetére


Petie
veterán

azzal is próbálkoztam sikertelenül.
Problem! I could not see your service on 88.xxx.xxx.xxx on port (51413).
Reason: Connection timed out.

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#30698) Silvestris


Silvestris
tag

A múltkorában meghalt a Telekomos adsl modem/routerünk, és amikor beüzemelték az újat, azt tapasztaltuk, hogy az amúgy se combos 2.5 mbps sebesseg leesik a felere ha feljelenkezem a halozatra az ipad air 2 tabletemmel. Van valakinek valami ötlete hogy ez miért lehet?

(#30699) Gubek-Einste válasza Silvestris (#30698) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen HGW-t kaptál?
Csak az iPad Air 2-rel van ilyen gond?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30700) Silvestris válasza Gubek-Einste (#30699) üzenetére


Silvestris
tag

Most sajnos nem vagyok a kozelben hogy megmondjam a tipust: majd par nap mulva leszek otthon. Egyebkent mas eszkozok eseten is lassult a halozat, de messze nem annyira mint az ipaddal.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.