Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30501) Gubek-Einste válasza sityuka80 (#30500) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez csak reklám, a valóságban nem ilyen meseszerű a helyzet, mindent be kell állítani megfelelően.
AC750-es eszközök nem ajánlottak a gyenge 5 GHz-s képességük miatt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30502) xdevidxx


xdevidxx
csendes tag

Sziasztok,bocsi a zavarasert.
30megas t home netem van,ami 2-3 nappal ezelott szakadozott.Tegnap este ota viszont a gepemen nincs internet (kabeles).telefonrol wifit erzekel.
Aki tudna segiteni irjon privatba es kuldok screenshotot.

(#30503) sityuka80 válasza Gubek-Einste (#30501) üzenetére


sityuka80
tag

Hogy érted be kell állítani?
Mit kell pontosan?
Egy emelettel feljebb szeretném használni ahol jelenleg gyenge a jel.
Ikon szerint egy sáv vagy az se.
Vastag beton az akadály.

üdv.

(#30504) mezis válasza sityuka80 (#30503) üzenetére


mezis
nagyúr

Használd inkább ezeket a pálcikák helyett: Acrylic Free WiFi scanner, InSSIDer, LinSSID, WiFi Analyzer.

A beállítást az előzetesen letölthető kezelési utasítás tartalmazza.

mezis

(#30505) DonThomasino válasza krealon (#30489) üzenetére


DonThomasino
veterán

Most jutottam el odáig, remekül működik. :R
A lényeg ami miatt szopt@m hogy a két routernek külön
tartományba kell lennie.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#30506) Micka21 válasza Micka21 (#30476) üzenetére


Micka21
tag

ha esetleg másnak is lenne hasonló gondja a jövőben:

meglett a megoldás, nem volt elég a comodo internet security tűzfalat kikapcsolni és msconfig-ban az indítását letiltani, hanem ki kellett írtani a gépről, a registry-ből is

(#30507) Heavyrain


Heavyrain
őstag

Sziasztok

Adott egy szoba (kollégiumban). Van egy UTP aljzat,amibe 2 kábelt lehet dugni.
Nekünk viszont három különböző gépen lenne szükségünk egyidejűleg internetre,kábelen keresztül.
Mit lehet ilyenkor csinálni? :F (UTP Y elosztóval működne,vagy az másra való?)

Szerk.: WIFI nincs.

[ Szerkesztve ]

(#30508) Heavyrain válasza Heavyrain (#30507) üzenetére


Heavyrain
őstag

Illetve most tudtam meg, hogy routert meg itt tilos használni :W
Akkor mivel lehetne megoldani?

(#30509) Shingen válasza Heavyrain (#30508) üzenetére


Shingen
addikt

Vesztek egy switch-et

風林火山

(#30510) Heavyrain válasza Shingen (#30509) üzenetére


Heavyrain
őstag

:R

(#30511) Gubek-Einste válasza Heavyrain (#30507) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Y elosztó nem ilyen megosztásra való, arra kell használni, hogy egy kábelen két 100-as linket lehet elvezetni, mindkét végére kell 1-1 ilyen Y elosztó a használathoz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30512) mezis válasza Shingen (#30509) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha már van egy akármilyen routered, vissza lehet azt butítani switch-nek és akár WiFi-d is lehet, ha az nem tilos.

mezis

(#30513) Gubek-Einste válasza mezis (#30512) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Valószínűleg pont a wifi miatt tiltót a router használata.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30514) nagybá


nagybá
senior tag

Üdv mindenkinek!

Olyan kérdésem lenne, hogy tudnátok-e az asztali gépem routerré való átalakításában?
Van wifi adapterem. Az elég ehhez?
Kábelről megy a net rá, azt szeretném tovább osztani még 2 felé.

Válaszotokat előre is köszi!

(#30515) mezis válasza nagybá (#30514) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha a WiFi adapternek van AP üzemmódja, akkor talán.

Jobban jársz, ha veszel egy WiFi routert.

mezis

(#30516) Gubek-Einste válasza nagybá (#30514) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen adaptered van mert van amelyik nem támogatja az ilyen módú használatot?
ÍGY kell megcsinálni egyébként.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30517) Hebry


Hebry
senior tag

Sziasztok!

Kissé megzavarodtam.
Probléma: költözés, családi ház, 2 szint.
Internet leérési lehetőség kábelen 5 db számítógép (2 felnőtt 3 gyerek) NAS, TV, jelenleg ez a terv.
Jelenlegi Hálózat upc bejövő jel wi-fi-s router rajta egy számítógép, nas, tv. Ez így jó, mert még egy lan ajzat a routerben szabadon is marad akkut internetelérésre, hibaelhárításra.

Azonban az új házban a gyerekek miatt a 4 port ami a routeren van nem elég.
Switch-ben gondolkodom első körben, természetesen gigabites, ha ezt választom.

Földszint:
UPC internet bejövő jel, modembe - na eddig biztos
A modemből kijövő jel a router-be vagy a switch-be kell, hogy belemenjen, és onnan kerüljön továbbosztásra.

Elméleti verzióm, ha hibás javítsátok kérlek!

Földszinti bejövő jel->modem->router wan port 4 darab->
-> 1. Router port: asztali gép (menedzselés, beállítás
-> 2. Router port: NAS
-> 3. Router port: TV
-> 4. Router port: kábellel fel a padlásra a Switch-be -->(5 portos switch esetén marad 4 portom)
--> 1. Switch port: emeleti szoba 1
--> 2. Switch port: emeleti szoba 2
--> 3. Switch port: emeleti szoba 3
--> 4. Switch port: üres

Kérlek adjatok tanácsot, hogy a fent leírt elvi hálózat működőképes e?

Amennyiben igen, milyen energiatakarékos, ezt a feladatot normálisan ellátó switch-et ajánlanátok?

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#30518) tomi9425


tomi9425
csendes tag

Sziasztok. Előre elnézést kérek ha rossz topicba írtam de ennél jobbat nem találtam.
Van egy telekomos ZTE ZXV10 H201L típusú elosztóm, de mivel nem elég erős a jel az egész házhoz, vettem egy D-Link DAP 1320-as jelerősítőt. Nem akar sehogy se csatlakozni. Ha pc-n próbálom, a folyamat végén kiírja hogy mentés folyik és újra kell indítani ami a kézikönyv szerint automatikusan történik, de nem csinál semmit csak kilép és ha újra behozom, megvan az új wifi csak nem csatlakozott a hálózathoz. A készülék oldalán lévő gomb segítségével sem sikerül csatlakozni mert a csatlakozás nem történik meg, hiába
megnyomom az elosztón a wps gombot és utána a fali aljzatos egységen is.
Mit tudnék még csinálni hogy működjön? Előe is köszönöm. :D

(#30519) krealon válasza Hebry (#30517) üzenetére


krealon
veterán

"Elméleti verzióm, ha hibás javítsátok kérlek!

Földszinti bejövő jel->modem->router wan port 4 darab->
-> 1. Router port: asztali gép (menedzselés, beállítás
-> 2. Router port: NAS
-> 3. Router port: TV
-> 4. Router port: kábellel fel a padlásra a Switch-be -->(5 portos switch esetén marad 4 portom)
--> 1. Switch port: emeleti szoba 1
--> 2. Switch port: emeleti szoba 2
--> 3. Switch port: emeleti szoba 3
--> 4. Switch port: üres

Kérlek adjatok tanácsot, hogy a fent leírt elvi hálózat működőképes e?"

A fenti osszekotesi elkepzeles helyes.

"Amennyiben igen, milyen energiatakarékos, ezt a feladatot normálisan ellátó switch-et ajánlanátok?"

Barmilyen olcso switch megteszi, nincs kulonbseg koztuk (tipikusan par ezer Ft az aruk).
Az egyetlen problemaforras, hogy a hazi (SoHo) eszkozoket 25 celsius fokos kornyezeti homersekletre tervezik, igy ha a padlason ettol sokkal melegebb is elofordul, akkor hamar megfohet a switch (de legalabbis a tapegysege tonkremehet).

A szelsoseges kornyezeti viszonyoknak elleneallo, vagy menedzselheto switch-ek - a beleposzintu verziokhoz kepest - tobbszoros aron kaphatoak.

(#30520) Hebry válasza krealon (#30519) üzenetére


Hebry
senior tag

Köszönöm a gyors választ.

A hőmérsékletet, illetve a hőingadozást meg kell mérnem, mert nincs még infóm róla információm.

(#30521) mezis válasza tomi9425 (#30518) üzenetére


mezis
nagyúr

A szőke titkárnőknek való WPS-t tiltsd le mindkét készüléken (vagy ragaszd le, he sw-esen nem lehet :D ).

Vidd közelebb az "elosztódhoz" (WiFi modem-router). WEB-es felületen jelentkezz be a DAP-1320-ashoz és állítsd be "kézzel" az SSID-t, password-öt. (SSID sugárzás ne legyen letiltva az "elosztón".)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#30522) tomi9425 válasza mezis (#30521) üzenetére


tomi9425
csendes tag

Köszönöm a választ. Ha elrejtem az SSID-t akkor nem látja a hálózatot az erősítő. Ha manuálisan adom hozzá akkor ugyanúgy nem történik semmi érdemleges.Csak villog sárgán a LED visszajelző. Fogalmam sincs mit tehetnék még. :W

(#30523) mezis válasza tomi9425 (#30522) üzenetére


mezis
nagyúr

Vissza a boltba és vegyél egy valódi jelismétlőt. Pl.:[link]

mezis

(#30524) Aidan85 válasza Gubek-Einste (#30418) üzenetére


Aidan85
aktív tag

Eljött a pillanat, amikor elhatároztam, hogy kihúzom az UTP kábelt.
A kérdésem annyi lenne, hogy elég sima 30m UTP-t kihúzni, vagy árnyékolt lenne célszerűbb, bár SOHO routerből routerbe érkezne és egyik aljzata sem árnyékolt tudtommal.
Kb 12 méteren menne koax (analóg kábel tv) kábel mellett, erősáramú villanyvezetéket itt csak keresztezne, 2-3 méter menne a szabadban kábelvezető csatornában, majd 4-5 méteren 30-40 cm távolságban párhuzamosan a villanyvezetékkel.

(#30525) Gubek-Einste válasza Aidan85 (#30524) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha kábel végén nem lesz bekötve az árnyékolás akkor ne használj árnyékolt kábelt mert csak zavart viszel vele a rendszerbe.
Valószínűleg nem lesz baj a párhuzamos elvezetéssel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30526) Hoqspok


Hoqspok
tag

Sziasztok !

Dual LAN porttal rendelkező alaplapokból egyre többet látok, javítsatok ki de mi az okosság egy otthoni hálózat esetén ??
Lehet rosszul gondolom de a dupla sáv szélességet akkor tudom csak kihasználni, ha két IP cím és két szolgáltatótól kapok netet otthoni belső hálózatnál teljesen felesleges a két LAN egy alaplapon.

(#30527) krealon válasza Hoqspok (#30526) üzenetére


krealon
veterán

"Dual LAN porttal rendelkező alaplapokból egyre többet látok, javítsatok ki de mi az okosság egy otthoni hálózat esetén ??"

Semmi. (Maximum tartaleka az egyik a masiknak.)

Viszont nagyon egyszeru pl pfSense segitsegevel brutalis teljesitmenyu router-szerverre alakitani.

Vagy ha a csatlakozo switch tamodatja a LACP-t (Link Aggregation Control Protocol, masneven: port trunking, link bundling, Ethernet/network/NIC bonding, NIC teaming), akkor gigabitnel nagyobb sebesseg erheto el a gepen.

(#30528) user12 válasza Hoqspok (#30526) üzenetére


user12
őstag

Tény, hogy korábban főleg az enterprise vagy server class alaplapok privilégiuma volt a dual lan, de ezeket akár otthoni hálózatban is lehet használni pl. internet megosztás, vagy két hálózat összekapcsolása. Egy ilyen alaplap birtokában készíthetsz egy jó erős tűzfalat vagy otthoni kis mindenes szerver esetén is el tudom képzelni a dupla lan csatlakozást. Backup célra is megfelelő. Szerver esetén lehet pl priorizálni vagy terheléselosztást csinálni a két kapcsolat között, de ez csak néhány dolog, igazándiból a fantáziára és a lehetőségekre van bízva, hogy ki mire használja.

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#30529) HENE


HENE
aktív tag

Sziasztok!

Egy router beállításban kérek segítséget.Van egy Tenda N30 roueterem, ami UTP-n kapcsolódik egy ASUS routerhez. A Tenda feladata, hogy WIFI hálózatot biztosítson az ASUS-tól messzebb is, illetve LAN-on csatlakozik rá még egy eszköz.

Az internet elérés működik, viszont az ASUSra csatlakozott eszközöket nem látom a Tendan keresztül.
Az ASUS-os főhálózat 192.168.1.xxx IP címekkel van. a Tenda viszont létrehoz egy hálózatot, 192.168.0.xxx IP-címekkel.
Hogy tudnám beállítani, hogy ugyanabban a hálózatban legyenek az eszközök? (NAS, HTPC stb)

(#30530) devil-k


devil-k
nagyúr

Sziasztok!

Win 10 alól szeretnék NFS megosztást létrehozni. Mi ennek a rendje-módja? Köszönöm!
Üdv.

- mozi bolondéria -

(#30531) Gubek-Einste válasza HENE (#30529) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ÍGY kell összekötni a két router-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30532) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kerni az otthoni hálózatom kiépítésében.
Egy albérletben lakom, az internetet a szomszédból kapom, wifi-n keresztül. Erre kapcsolódik a számítógépem, a telefonom, neha tablet. Ezen kívül van egy NAS-om, ami dróttal kapcsolódik a számítógépemhez.
Szeretném megoldani, hogy a NAS-on is legyen internet, a gépen is a dróton jöjjön a net, szeretnék media player-t, amit a telefonról irányítanék, meg szeretném a tabletról látni a NAS-t, miközben az internetre is csatlakozik. Egyszóval egy helyi hálózatot. Az lenne a jó, ha nem kéne vásárolni semmit a művelethez. Amim van itthon: D-Link DIR655, Links WRT54GL, megy ugye a Raspberry PI USB WIFI stick-kel. Azt is szeretném még, hogy a WIFI hálózaton, ahonnan az internet jön, ne látszódjon a NAS. (Mintha a WAN portba dugnám a külső WIFI-t.)
Sajnos azt sem tudom, hogy induljak el. Előre is köszönöm a segítséget! Üdv, Tomi

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#30533) Gubek-Einste válasza tvamos (#30532) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha elég a G-s sebesség akkor a Linksys-re kellene valamilyen CFW, feltéve ha támogatott verziós, beállítani kliens módban. A D-Link lesz a router és a WAN portjába kapja a Linksys-ből jövő kábelt így meg lesz minden amit szeretnél.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30534) tvamos válasza Gubek-Einste (#30533) üzenetére


tvamos
nagyúr

Megfelelne ez a megoldas, az internet fele megfelel a G-s sebesseg. Most DD-WRT van rajta, de van Tomato, csak nem tudom, hogyan kell beallitan. (Vagy mit keressek a google-ban leirasert.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#30535) HENE válasza Gubek-Einste (#30531) üzenetére


HENE
aktív tag

Köszi, de sajnos nem tudom megoldani így, mert csak 1 LAN van rajta, az pedig kellene a vezetékes eszközöknek. (LAN porton keresztül működik), WAN-on viszont nem.

(#30536) mezis válasza HENE (#30535) üzenetére


mezis
nagyúr

Úgy meg nem működik. :Y
Venned kell egy switch-et. (Bármelyik WiFi router is lebutítható.)

mezis

(#30537) Gubek-Einste válasza tvamos (#30534) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

DD-WRT-ről egyszerűen firmware update-tel lehet feltenni a Tomato-t de ha bizonytalan vagy akkor nézz be a Tomato témába.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30538) Feri1977


Feri1977
senior tag

Sziasztok! Mezei kérdésem lenne. Van egy router és két gép. Az enyém ugye kábelesen megy bele, apámé a nagyszobába meg wifi kártyával fogadja. Na már most azt akarom, hogy innen tudjak oda másolni hozzá. Rá is megyek a hálózatoknál az APU-PC-re ez a gép neve, és kiírja:

"írja be a csatlakozáshoz használt hitelesítő adatait"

És ezt azok után, hogy a hálózatoknál nála engedélyeztem a megosztásokat stb. Azaz simán nem enged oda, mert kiírja, hogy felhasználó és jelszó kell, de mi? A wiwi-nek van csak jelszava, azt ha beírom akkor se jó, mi az istenért nem tudok rálépni a gépére? Köszönöm szépen a választ! :O

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#30539) Feri1977


Feri1977
senior tag

Na most ott tartok, hogy kikapcsoltam az ő gépén szintén a hálózatoknál a jelszavas vagy milyen védelmet a mappákra gépre stb. így most innen a gépemről rátudtam menni a gépére, de csak a nyílvános mappákat látom! Miért? Ezek után a sajátgépben a winyó-tulajdonságok-biztonságra rámenve teljes hozzáférést adtam a gépéhez azaz minden pipa, és még most se látom a winyóját a gépemről! Help!!

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#30540) Feri1977


Feri1977
senior tag

Na már minden winyón minden engedélyt megadtam meg az engedélyeknél is teljes hozzáférés mindnek mindenhol, de csak a mappákat látom a gépemről amiket megosztottam, és nem tudok belemenni! Mert kiiírja még mindíg, hogy nincs engedélye hozzá...felrobbanok..!

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#30541) devil-k


devil-k
nagyúr

Erre valaki? :B

- mozi bolondéria -

(#30542) Gubek-Einste válasza Feri1977 (#30538) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen OS van a gépeken?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30543) Feri1977 válasza Gubek-Einste (#30542) üzenetére


Feri1977
senior tag

Apuén win 7, enyimén 8.1! :U

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#30544) apatyas


apatyas
Korrektor

Üdv.
Eddig volt egy ADSL kapcsolatunk, TL-WR542G routeren megosztva. Az ADSL-t megszüntettük.
Most az egyik gépbe raktam 3G sticket, ezen működik.
Elvileg megosztottam:

De ezután a routerhez már nem tudok csatlakozni innen, nem látja. Az ethernetet a laptopon visszaraktam DHCP-re, most már újra látja a router felületét. De az ahhoz csatlakoztatott eszközökön továbbra sincs internet.

Próbálkoztam ezzel is:
C:\WINDOWS\system32>netsh wlan start hostednetwork
The hosted network started.

De akkor se ment, azóta ezt letiltottam.

Mitől nem megy? Vagy csak csináljam végig újra?

Szerk: megpróbáltam a megosztást a wi-fi-re kitenni, telefonról próbálva viszont jelszót kért volna, azt honnan veszi? Az az otthoni csoport jelszava lenne?

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#30545) Geripapa


Geripapa
aktív tag

Sziasztok,

a tv-t szeretném összekötni a routerrel egy 20 méteres madzaggal.
viszont van ebben egy 5 méter szakasz ahol a 230 as vezeték közvetlen mellette menne.

Kérdem én ha veszek sftp kábel akkor ezzel kiszűrhető az esetleges probléma, márt ha lenne?

Konkrétan erre gondoltam.

[ Szerkesztve ]

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#30546) Intruder2k5 válasza Geripapa (#30545) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ennek a használata csak abban az esetben javasolt, ha mind a TV, mind pedig a router UTP aljzata ugyanúgy árnyékolt, mint a kábel, azaz nem üresben fog lógni az árnyékolás, mert ebben az esetben nem, hogy jobb lenne, hanem várhatóan még rosszabb is lesz.

(#30547) Gubek-Einste válasza apatyas (#30544) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ÍGY csináltad a megosztást?

#30545 Geripapa
Nem gond az 5 méteres szakasz.
Ha nem lesz bekötve az árnyékolás akkor csak gond lesz az SFTP kábel használatából.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30548) Geripapa


Geripapa
aktív tag

hát a ruternak műanyag csatlakozói vannak így nem hinném hogy árnyékolt.
a másik oldalon egy málnapc lesz. annak fém a csatlakozója, de nem tudom hogy árnyékolt e.

Szóval akkor a jobb választás egy sima utp kábel, ha jól értem.
Köszönöm a segitséget.

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#30549) pjen válasza Geripapa (#30548) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Jó a sima cat 5E,árnyékoltat ipari környezetben szoktak használni.

(#30550) devil-k válasza pjen (#30549) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én is árnyékoltat használok otthon és nincs ipari környezet. :D

- mozi bolondéria -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.