Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30351) VeryByte válasza Gubek-Einste (#30350) üzenetére


VeryByte
őstag

Ááá, kéne egy szép rajz vagy leírás, hogy milyen eszközei vannak, milyen IP-vel, azzal többre mennénk. Mindegy, megpróbáltam. :-)

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#30352) bl4ze válasza VeryByte (#30345) üzenetére


bl4ze
veterán

Egy WIFI-s IP kamera, ez : [link]

A ZTE routerben az 192.168.1.4 van dedikálva neki, ott látom, de maga a cucc elérhető az 1.4 és 1.128

A firewall stb. azért írtam csak le, mivel nem tűnik elérhetőnek az 554 port, valami "fogja"

A gép WIN7, Win firewall be van kapcsolva, de hozzá adtam az 554 portot incoming-outgoing TCP és UDP is

A jelzett ZTE router van, ezt kaptam a VDSL-hez, a VDSL-hez fix ip-m van.
Hálózaton belül elérem a kamerát a jelzett módon RTSP, de külső hálózatból már nem.
Ehhez kérnék segítséget hogyan tudom megnyitni végre az 554 portot, hogy elérhessem a fix ip-men távolról. (munkahelyi gép, mobil stb...)

Ami kell infó, rajz írd meg és bemásolom, vagy küldöm, de valahogyan jó lenne elérni a kamerát távolról is, ha már van egy kurva fix ip-m :) :) :)

Köszönöm ! :Y

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#30353) VeryByte válasza bl4ze (#30352) üzenetére


VeryByte
őstag

Szia!

Ok, akkor ezek kellenek:
- router IP címe;
- géped IP címe (ez nem kell, de legyen összegyűjtve);
- IP kamera IP címe - nem amit oszt, meg kinézed a router-ből, hanem amin belülről tényleg eléred és látod a stream-et;
- miért is éred el két IP-n a kamerát? Mindkettőn látod a stream-et? Csak WIFI-n van összedugva a kamera, vagy van ott vezeték is?

Vagy esetleg egy teamviewer-rel valamikor szíbesen ránézek neked, mert lehet, hogy így nem sokra megyünk. De ez csak este felé.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#30354) mckay válasza Gubek-Einste (#30344) üzenetére


mckay
aktív tag

Hopp, ezt elnéztem, elfogalmaztam.
Számomra nem a B vagy G kifejezés volt a lényeg, hanem hogy 2,4GHz.
Nem is figyeltem rá, ne haragudj, csak arra koncentráljam, hogy külön válasszam a hozzászólásomban a két ötletemet, miszerint lehetne 2,4 és 5 GHz környékén is valamit kezdeni.

Akkor lehet, hogy a meglévő TP-Link 743 igenis tudja a 14. csatornát?
Hiszen a honlapon is azt látom a specifikációban, hogy b/g/n szabványok.

Akkor lehet, hogy én direkt leszűkítettem G szabványra, és ezért nem Survey-eli a 14. csatornát?
Hm, még ma este arra kanyarodok és megnézem!

:R

(#30355) mckay válasza mckay (#30354) üzenetére


mckay
aktív tag

No, a felismerés birtokában arra kanyarodtam ma munka után, hogy bepöttyintsem az AP-n, hogy
Mode: 11b only
Sikerült, reboot, csatorna kiválaszt, reboot.
Átballagtam a "szomszédba" a KLIENS-hez, ott a TP-Link 743ND routerben eleve nincs ilyen választási lehetőség (mintahogy régiót sem lehet választani), csak állítja magáról hogy b/g/n mixed, és csinálom a survey-t, de csak 1-13 közötti SSID-ket lát.
:blink:
Szerintem az, hogy kevés a választási lehetőség, az önmagában talán nem hiba. Hiszen azt, hogy törvényesen jár-e el valaki, az nem a kliensen múlik, hanem a szolgáltató AP-n, tehát az első helyen.
De akkor miért nem látja a sugárzást?
:s
Mindazonáltal már a telefonom sem látta, miután az AP-t újraindítottam. Azt gondoltam, hogy talán az Androidban van ilyen intelligencia, hogy tudja, hogy Mo-n vagyok, és nem is keres a 14. csatornában. Vagy egyszerűen a 802.11b nincs is beleapplikálva, csak a g.

Mivel tudnék meggyőződni, hogy egyáltalán ott van-e a levegőben, amit beállítottam?
Mert beállítottam:

Wireless Radio: Enable
Name (SSID): xxx
Channel: 14
Mode: 11b only
Channel Width: 20MHz
Max Tx Rate: 11Mbps

Amúgy így már jó, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#30356) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

Üdv!
Nemrég a T-Home bejelentette, hogy sokévnyi DSL után kicsiny falunk is kap a kábelnetből, amit azon nyomban be is rendeltünk, de még nincs kiépítve semmilyen belső hálózat (csak wi-fi), márpedig esedékes lenne, mivel a család több tagja is saját végződést igényelne, IPTV és IP-telefon miatt is. A HGW a padláson lenne elhelyezve és onnan húznánk szét UTP kábelen. A kérdések:
-Ahogy néztem a falban futó csövek baromi vékonyak, jelenleg hagyományos telefon és koax kábelek mennek bennük, CAT6 kábel mekkora eséllyel fér még be melléjük? Telefont kihúzkodhatjuk, arra már úgysem lesz szükség.
-Már vagy 3 nagy barkácsáruházban néztük, de sehol nem találtunk RJ45-ös fali aljzatot. Egyáltalán ilyen kell nekünk? Webáruházakban is elég borsos árakon mérik, összesen kéne 1 dupla és 3-4 szóló aljzat, honnan és milyet érdemes venni? Amik most vannak 230-as és koax aljzatok, az mind Prodax, de nem feltétlen ragaszkodunk ehhez.

[ Szerkesztve ]

(#30357) Gubek-Einste válasza mckay (#30355) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jók a beállítások de korlátozott a 14-es csatorna használata így kliens eszközben nem valószínű, hogy találni fogsz megfelelőt.

#30356 Feketelaszlo
Ha lehet akkor ne a padlásra tegyed a HGW-t mert hamar tönkre tud menni az ottani szélsőséges körülmények miatt.

-Ahogy néztem a falban futó csövek baromi vékonyak, jelenleg hagyományos telefon és koax kábelek mennek bennük, CAT6 kábel mekkora eséllyel fér még be melléjük? Telefont kihúzkodhatjuk, arra már úgysem lesz szükség.
Mérd be az UTP kábelt, hogy kb mennyire fér bele, látatlanban ezt nem lehet megmondani.

-Már vagy 3 nagy barkácsáruházban néztük, de sehol nem találtunk RJ45-ös fali aljzatot. Egyáltalán ilyen kell nekünk? Webáruházakban is elég borsos árakon mérik, összesen kéne 1 dupla és 3-4 szóló aljzat, honnan és milyet érdemes venni? Amik most vannak 230-as és koax aljzatok, az mind Prodax, de nem feltétlen ragaszkodunk ehhez.
Számtech vagy híradás technikai boltban érdeklődjél utána.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30358) mckay válasza Gubek-Einste (#30357) üzenetére


mckay
aktív tag

Jó, feladom.
Akkor egyik terv sem lesz:
- sem az 5GHz egy 2,4GHz-es antennával
- sem pedig a 11b szabvány 14-es csatornájának becserkészése.
Lehet, hogy meg lehetne csinálni, de hát mindenki járatlan benne, és hát nagy szerencse kéne a piacon.

Akkor legyen egy őrülten egyszerű kérdés: mondjatok egy nagy erejű, levehető antennás routert 10 ezer alatt!

Emlékszem, hogy egyszer elvállaltam egy cukrászdában, hogy megoldom, miért nem lehet wifire csatlakozni. Kerestem a hibát a vezeték nélküli telefonban, az 220-as hálózatban, a hűtőkben, mindenütt, aztán kihívták a matávosokat, azok feltettek egy Ubiquiti AP-t a mennyezetre (cirka 30 pénz) és a bika erejével minden megoldódott. Valami szomszéd ssid zavarta, pedig én nem láttam semmit az InSSIDer progiban.
Itt is hasonló szerintem a helyzet: az AP ház közvetlen közelében tök okés a sávszél. Aztán elmegy sok ablak előtt, és mire oda ér a KLIENS routerhez, agyon van zavarva. Mondom, tele lett a levegő mindenféle UPCWiFree ssid-kkel szinte minden csatornán.

Hát nálunk is ilyesmi lesz a megoldás akkor, de nem ilyen drágán. Valamit mondjatok, ami megvan 10 ezerből, elég bele a B/G szabvány, nem kell az N, és legyen nagyon High Power.

Igen, legyen router, nem csupán AP. Egész egyszerűen jól jön a benne lévő 4 portos switch.

Nos?

(#30359) Gubek-Einste válasza mckay (#30358) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

"Erősebb" eszközzel nem fogsz semmire sem menni, 5 GHz-re kellene átállnod mert a sok hálózati zavart csak az fogja megszüntetni. A jelenleg használt eszközök is jók lennének ha nem lenne a sok idegen hálózat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30360) mckay válasza Gubek-Einste (#30359) üzenetére


mckay
aktív tag

Valószínűleg igazad van.
Az 5GHz lesz majd a megoldás, ha majd egy év múlva is még kell ez a kapcsolat. Ez majd eldől. Addig is, 2x20=40 ezer beruházást nem eszközölnek, az tuti. Az pont egy évi internetelőfizetés ára.
Én meg ha most odaviszek egy másik, pl. erősebb eszközt, és valahogy visszatornázom 5 megabitre, az egyelőre elég, és ha egy év múlva vége a dalnak, akkor egy 2,4GHz eszközt simán pénzzé tudok nekik tenni.
Ugyanez egy Outdoor 5GHz eszközpárosra nem igaz.
Szóval a lényeg: egyelőre nem az örökkévalóságnak szól a projekt.
És feltétlenül beszámolok majd, hogy mi lett - az átmeneti és tökéletlen - megoldás, és mekkora eredménnyel.
Üdv.

(#30361) mckay válasza mckay (#30358) üzenetére


mckay
aktív tag

Ma reggel megint arra mentem. Állítottam a méreten, hol kezdjen el fregmentálni. Arra gondoltam, hogy ha a gond tényleg az, hogy zavarnak, akkor talán kisebb sansz van a zavarásra, ha egyszerre kisebbeket beszél az AP.
Ha jól emlékszem, gyárilag 2346KB volt a Treshold, na az levettem 1024-re, majd 512-re és egyre jobb lett a kapcsolat.
Pikk-pakk ott tartunk, hogy a problémás 0,5 megabites letöltésről már 2,5 megabitre felkúszott.
Persze, kisebb a kifutása, az AP közelében sem ment 10 megabitnél többel az alacsony tördelési küszöb miatt, pedig amúgy az AP tudna többet is.
De hát szívesen elbukjuk az elméleti maximumot, ha gyakorlatban többet kapunk.
:P

Na, a negyedik ötletem, úgy látszik, ért valamit.
:C

Az első kettőt ugye elvetettük:
- nem lesz 5GHz eszköz a meglévő 2,4GHz antennával
- nem lesz B standard 14. csatornája (Japán) sem

Viszont a harmadik ötletemre továbbra is elfogadok tapasztalati javaslatokat, okításokat:
- erős jelkibocsátású router
- 10 ezer alatt
- levehető antennával

Nos?
;)

(#30362) And válasza mckay (#30361) üzenetére


And
veterán

"- erős jelkibocsátású router [..]"
Ilyen nincs. El kell fogadnod, hogy az ISM-sávokon alkalmazható teljesítmény jogszabályban limitált, vagyis soho-kategóriában nem fogsz olyat találni, amelyik erősebb, mint a többi. Mivel a limit EIRP-értékre, vagyis antennanyereséggel korrigált kisugárzott teljesítményre vonatkozik, még a leggagyibb 2 dBi-s antennával szerelt típusok csúcsban mért adóteljesítménye sem haladhatja meg a 60..70 mW-ot 2,4 GHz-en. Ezen általában a 3rd-party firmware-ek alatt látszólag beállítható nagyobb érték sem változtat érdemben, mivel a hardver jó eséllyel képtelen a (nem a gyártótól származó) felület alatt beállítható teljesítményt leadni. Ha meg van is olyan eszköz, amelyik ténylegesen nagyobb teljesítményt tud, az ebben a régióban elvileg nem forgalmazható. Az 5 GHz-es sáv ebből a szempontból is előnyösebb, mert a kültéren használható sávszegmenseiben 10x akkora EIRP-érték is legálisnak tekinthető. Szóval ne akarj lehetetlent. Ha a problémát valóban a túlzottan alacsony vételi jelszint okozza, akkor ezeket teheted: akadály megszüntetése az állomások között (magasabb árboc, kisebb terjedési csillapítás), kisebb veszteségű tápvonal (jobb minőségű és rövidebb koax) és/ vagy nagyobb nyereségű antennák alkalmazása. A teljesítmény drasztikus emelése nem opció, főleg házi használatra szánt olcsó routerekkel.

(#30363) xigris válasza mckay (#30361) üzenetére


xigris
őstag

Igaz nem 10k kategória de asus rt n18u nem gyári szofttal nézz szét a topikjában ;) [link]

[ Szerkesztve ]

(#30364) mckay válasza xigris (#30363) üzenetére


mckay
aktív tag

Jajj, hát az horribilis ár erre a célra.
És tulképp alkalmatlan is.
Egy antennás, hagyományos B/G szabványos router kéne, olyan dzsunka fajta, kínából, ahol a Bolíviai szabványt is nagyra értékelik.
;]

(#30365) mckay válasza And (#30362) üzenetére


mckay
aktív tag

De értem, felfogtam, alapvetően ilyen nincs.
Ha találok is valami dzsunkát, az előrelépés pici lesz.
Még akkor is, ha összehozom a tervet: kis antennás de erős hardvere kicserélem az antennát nagy antennára.

Lett egy ötödik tervem, kicsit öszvér, de végülis a te ötleted:
A könnyebb helyen, az AP háztetőn kimászok, kicserélem Outdoor AP-ra (2,4GHz), mert ilyen végülis van valahol elfekvőben, ezzel csökkentem a koax hosszát, hiszen egybe cucc.
A másik helyen, ahol nehezebb kimenni a tetőre, ott meg marad a flat antenna.

Ennyit erőfeszítést még megér, és kész, lezárom a projektet.
Beszámolok.

Üdv.

(#30366) mckay válasza And (#30362) üzenetére


mckay
aktív tag

Na sikerült helyre állítani a korábbi 8/8 hálózati kapcsolatot.
Hogy hogyan?

Hát így nem:
:( 5GHz eszköz alkalmazása a meglévő 2,4GHz antennákkal
:( 14. csatorna használata, ami egyébkén Mo-n nem is szabályos
Ti beszéltetek le róla, valószínűleg igazatok is van.
Bár a 14-essel szívesen próbát tennék egyszer, ha lenne eszköz... :-)

Ami viszont segített picit:

:K
- a fragmentálást levettem 2346-ról 512-re
gondoltam így másoknak kevésbé van sansza pont zavarni a kommunikációt, ha egyszerrre rövidebb ideig beszél az AP
eredmény 0,5 megabitről 2,5 megabit
válaszidő továbbra is 40ms körül

:K
- az AP oldalon a sima router + flat antenna helyett egy Outdoor eszközt használtam (TP-Link 5210G)
tehát mégiscsak kimásztam picit, de csak az egyik helyen
a másik oldalon a jelszint 23dbi helyett rögtön 33dbi lett
eredmény 2,5 megabitről 4 megabit
válaszidő 7ms

Viszont egy restart után megint nem volt klafa a cucc.
Mérges lettem, átmentem a kliens oldalra is, és az évek óta szolgáló TP-Link 743ND wisp router helyett betettem egy sima TP-Link AP-t és utánra egy sima olcsó használt TP-Link routert:

:K
- a CLIENT AP oldalon az all-in-one eszköz lecserélése egy AP+ROUTER kombinációra végül beállította a korábban megszokott sebességet, főleg úgy, hogy a korábbi lépésben 512-re állított fragmentációt visszaállítottam 2346-ra
eredmény 8 megabit
válaszidő 14ms

Hát itt tartok.
Mondhatnánk, hogy kész, de nincs.
Hiszen az nem megoldás, hogy mind az AP, mind a CLIENT AP oldalon az én eszközeim vannak befogva, "ideiglenesen".
Szerintetek lehetséges, hogy a 743ND wisp router haldoklik, és végig csak az szívatott?

Vissza fogok majd menni, és az AP oldalon visszateszem a korábbi flat antennás dolgot, hogy lássam, mi történik, ha nincs ott az én Outdoor 5210G-m.
Beszámolok.

[ Szerkesztve ]

(#30367) Gubek-Einste válasza mckay (#30366) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nem volt a TP-Link-en reset akkor érdemes lenne csinálni egyet mert sokszor szokott segít ha megcsinálja az ember.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30370) Npeter25


Npeter25
tag

Sziasztok.Remélem tud valaki segíteni.A problémám a köv.:
1.Adott egy laptop win.8-as rendszerrel amin wifin keresztül netezek.
2.Adott egy router ami mögött van egy média lejátszó
Szeretném médialejátszó filmjeit smb-n keresztül másolgatni,törölni.
Eddig minden megy is de amint etherneten csatlakoztatom a routert elszáll a wifi net(gondolom az ethetnet-wifi prioritás miatt) vagy a médialejátszó megosztását nem látom smb-n.
Lehet kicsit zavarosan írom le de hátha valaki így is megérti:)

(#30371) petakpa1


petakpa1
őstag

Véleményeket szeretnék kérni, hogy megvalósítható-e az alábbi lakáskábelezési terv:

Az alábbi alaprajzon piros 1,2,3,4 számmal jelölt helyeken fali UTP aljzat van felszerelve, és elméletileg a kábel (CAT 5E típusú) is be van húzva, ugyanakkor az aljzatba már nincs bekötve a kábel. Azért csak elméletileg, mert egyenlőre csak a 2. aljzatot bontottam ki és ott kábel volt behúzva, de nem volt bekötve. A lakás eladója szerint ugyanez a helyzet az 1, 3 és 4. aljzatoknál is, azaz kábel behúzva, de nincs bekötve.

A behúzott kábelek elméletileg piros D-vel jelölt helyen található dobozban érnek véget. Szintén azért csak elméletileg, mert ezt sem bontottam még ki, de ki fogom és ellenőrzöm.

Elképzelésem az lenne, hogy az 1-es aljzat mellé felkerülne még 2 db fali aljzat, amelyek vezetékeit, tehát még 2-őt be kellene húzni a D dobozig, és itt össze kellene őket kötni az onnan 2, 3 és 4-es aljzatokhoz menő kábelekkel.

Routerem gigabites, és értelemszerűen az 1-es aljzat közelében lesz elhelyezve. 4 lan portja van, melyekből 1 menne az ugyanebben a szobában elhelyezkedő PC-mhez, míg 3-at sima patch kábellel rákötnék az 1 pontban lévő immár összesen 3 db fali aljzatra, ahonnan a dobozon keresztül elmenne a jel a 2, 3 és 4 aljzatokhoz, hogy ott tetszőleges eszközt (laptop, és okostévé) legyen belső háló és internet is.

Remélem sikerült érthetően leírni mit szeretnék és megerősítetek, hogy ez így megoldható, vagy ha nem akkor javaslatot, hogy hogyan csináljam. A fentit csak józan paraszti ésszel fundáltam ki, lehet van ennél egyszerűbb, jobb megoldás is.

Előre is köszönöm!

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#30372) Gubek-Einste válasza petakpa1 (#30371) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha a D közelében van konnektor akkor nem szórakozzál a kábel húzogatással, hanem tegyél oda egy switch-et és azzal osszad el az 1-esből jövő kábelt a többi irányba.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30373) LiteCross91


LiteCross91
aktív tag

Sziasztok!

Céges hálózaton azzal küzdök, hogy az egyik pc-t nem lehet távoli asztallal elérni a másik benti gépről. Ugyanabba a switchbe vannak dugva. Az ip-jük csak 1-el tér el. Azonos átjáró van megadva, azonos DNS-ek. Minden beállítás ugyanaz... Viszont az egyesről elérem a másikat. Visszafele meg nem. Windows tűzfal kikapcsolva, más nincs a gépen. Lehet vmi user account management dolog vagy akkor eljutna a kapcsolódás az azonosítás lépésig? A fájlmegosztás sem működik sajnos. Pingelni sem tudom az egyes gépet a másikról, de fordítva pingel. Azonos oprendszer van rajtuk (win 8.1 pro 64 bit eng). Mind a kettő a WORKGROUP tartományban van.
Mit tegyek, hogy jó legyen?

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#30374) petakpa1 válasza Gubek-Einste (#30372) üzenetére


petakpa1
őstag

D-nél sajnos nincs 220, de sajnos meg hely sincs a switchnek. Elméletileg.megoldható az amit szeretnék?
1-től D-ig behuzni két újabb kábelt és D-ben összekötni azokat a 2,3,4 felé menő kabelekkel?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#30375) Gubek-Einste válasza petakpa1 (#30374) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megoldható amit szeretnél.

#30373 LiteCross91
Miért nem a rendszergazdától kérsz segítséget?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30376) petakpa1 válasza Gubek-Einste (#30375) üzenetére


petakpa1
őstag

És, hogyan lehet összekötni két cat5e kábelt? En egy egy utp csatlakozoval gondoltam, melyekwt egy toldoval osszedugok.

Van más mód is? Sebessegbol vesztek a toldassal?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#30377) Gubek-Einste válasza petakpa1 (#30376) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sebessegbol vesztek a toldassal?
Ha megfelelő a toldó akkor nem.

Van más mód is?
A klasszikus villanyszerelési módszer is lehetőség, természetesen a csokis bekötésre gondoltam, nem az összesodrás/szigszalag megoldásra <- ezt ne csináld.
Másik lehetőség a kábelek végére 1-1 ajzat és közéjük 1-1 rövid UTP kábel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30378) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Adoot egy notebook (1LAN) egy 3G mobile stick és egy router.
Hogy tudok NET et varázsolni a router re? :U

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#30379) Gubek-Einste válasza DonThomasino (#30378) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Eszerint, a 2. és a 4. lépes neked nem kell, természetesen a harmadiknál a LAN kell kiválasztani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30380) DonThomasino válasza Gubek-Einste (#30379) üzenetére


DonThomasino
veterán

Így próbáltam de nekem nem ment.
"a miniport-os hálózatot kiválasztani legördülő menüből "
Ez pontosan mi?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#30381) Gubek-Einste válasza DonThomasino (#30380) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Neked a LAN adapter kell kiválasztanod.
Angol nyelvű leírás

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30382) DonThomasino válasza Gubek-Einste (#30381) üzenetére


DonThomasino
veterán

Most wifi vel próbálom de nem megy.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#30383) Gubek-Einste válasza DonThomasino (#30382) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megcsináltad a teljes, leírásban szereplő összes lépést?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30384) LiteCross91 válasza Gubek-Einste (#30375) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Kis cég. Nekem kell megoldani. De most tényleg ez a nagy ötleted? :D

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#30385) beach head


beach head
senior tag

Sziasztok!

Az normális ha van egy routerem amihez lan kábellel kapcsolódik egy asztali gép xp-vel és wifin egy win10es notebook és a hálózatokban csak a wifis notiról látom az asztalit gépet valamint a router (tplink tl-wr842nd) médiaszerverét, az asztali xp-s gép pedig egyiket sem látja?

(#30386) fecus


fecus
őstag

Egy kérdésem lenne T-Home-os kábelnettel kapcsolatban:
Invitel ADSL-ről álltunk át T-home kábelNetre. Fix IP-t kértünk. Az is volt az Invitelnél.
Az Invitel a szokványos DSL volt: modem - router -switch -gépek.
A T hozott egy Dlink DCM-704-es izét. Nem tudtuk életre lehelni, mert nem lehetett fix ip-t (static ip) állítani.Nem volt ilyen menüpont. Kétszeri helpdesk után kiderült, hogy a mögé rakott, régi routerünkön kell beállítani a static ip-t. Közben a Dlink szórta a Netet a cégen belül WiFi-n, de nem a megvásárolt fix ip címet láttam ha kívülről ránéztem.

Most megy a cucc elméletileg.

A kérdésem miféle protokoll vagy megoldás ez, hogy a NAT-os eszköz mögötti eszköz csatlakozik a fix IP-re? Most kétszer fogunk NAT-on átmenni?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#30387) Intruder2k5 válasza fecus (#30386) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bár ilyennel még nem találkoztam, de nem lehet, hogy külön VLAN-ban van a saját eszköz?

(#30388) fecus válasza Intruder2k5 (#30387) üzenetére


fecus
őstag

Lehet, de a Dlink menürendszere erről nem ad semmi tájékoztatást. Titkos firmware VLAN amit előre felhúznak? ;)
De a fix ip-t a mi routerünkben állítottuk be és a szerződéssel adták a számokat. A VLAN-on belül már megint kint vagyok a NET-en minden más zavaró protokoll nélkül?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#30389) Gubek-Einste válasza LiteCross91 (#30384) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Bocs, csak a legtöbb helyen nem igazán szeretik ha az alkalmazottak belenyúlnak a rendszerbe önkényesen, még a legkisebb hibát is "szakemberrel" szeretik javíttatni.
Triviális kérdés de engedélyezve vannak a megosztások az adott gépen?
A hálózatban más gépeken nincsen gond?

#30385 beach head
Nem normális.
A router médiaszervere milyen módon próbálnád elérni?
Pontosan milyen célból kellene elérni az XP-s gépről a W10-est?

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30390) beach head válasza Gubek-Einste (#30389) üzenetére


beach head
senior tag

Szia, arra már rájöttem hogy mutassa az xp is a routert, viszont xpről nem látom a hálózati gépek közt a win10es notimat. Ez csak azért érdekes mert a notiról meg látom az asztali gépet és tudok rá másolni is fájlokat. Fordítva is csak ezért szeretném bár ritkább hogy a régi asztaliról a notira másoljak de szeretném ha normálisan menne. Próbáltam kikapcsolt tűzfallal is de sehogy nem látja az asztali a wifis notit. Annyi adaléknak még hogy nemrég üzemeltem be az említett routert a régi helyett, de itt csak az iptartomány változott lényegében 192,168.1.xx ről 192.168.0.xxre. Többféle variációt próbáltam már az xp hálózatbeállítójában is ,de nem sok sikerrel.

(#30391) Gubek-Einste válasza beach head (#30390) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

EZT nézted már?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30392) beach head válasza Gubek-Einste (#30391) üzenetére


beach head
senior tag

Igen néztem már, de a windows 10ben már nincsenek ilyen menülehetőségek, ráadásul még ráhuzták a vezérlőpult mellé ezt a böszme mobilos kezelőfelületű gépházat is de ott se találtam sok mindent ezzel kapcsoaltosan.

Talán inkább hagyom a fenébe végülis mindegy hogy melyik gépről másolok melyikre .

[ezt] találtam még lehet ez a gond, de annyira nem értek hozzá, hogy elbuheráljak valamit végzetes módon:)

(#30393) DonThomasino válasza Gubek-Einste (#30383) üzenetére


DonThomasino
veterán

Igen LAN ba megy szépen de a WIFI nem.
Látom eszközként tudok csatlakoznii rá, de NET nincs.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#30394) DonThomasino válasza Gubek-Einste (#30383) üzenetére


DonThomasino
veterán

Közben megoldódott működik mindkettő.
Most az a gondom hogy LAN és WLAN esetében is eltűnt
a korábbi FIX IP címem és auto config.
Megoldható hogy a FIX IP megmaradjon a SHARE mellett?
:R

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#30395) DonThomasino válasza DonThomasino (#30394) üzenetére


DonThomasino
veterán

Illetve van még egy olyan gondom hogy a megosztás
csak WEP tiktosítással megy WPA2 vel nem hajlandó.
Konkrétan nem fogadja el a kulcsot.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#30397) Gubek-Einste válasza DonThomasino (#30394) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A megosztásnak nem kellene befolyásolnia a megosztandó kapcsolatnak a beállításait.
Ha csak WEP-pel meg a megosztás akkor lehet, hogy a használt wifi adapter nem támogat más milyet ilyen módú működés alkalmával.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30398) Ferink


Ferink
tag

Sziasztok!

Egy HP1320-as lézernyomtatót használunk 3 géppel közösen itthon, HP Jetdirect 175X print serverrel.

A következő a gond: az egyetlen XP-s gépet 3 év után újratelepítettem, de a nyomtatást nem sikerül visszaállítani. A nyomtatási várólistára kerül a fálj, és utána semmi.

El volt nekem mentve a köv. leírás még anno innen a fórumról, hogy mi a teendő:

"Ebben az esetben, amikor telepíted, akkor "Helyi nyomtatót" válassz, és amikor a portot kell kijelölni, akkor hozzáadsz egy újat. Itt kiválasztod, a típusnál, hogy IP port (Standard TCP/IP port), majd beírod az IP címét a nyomtatónak. Ezzel létrejön egy virtuális nyomtató port, olyan mint az LPT1. Utána kéri a drivert a nyomtatóhoz. Szedd le a drivert a HP oldaláról.És ezzel van egy helyi nyomtató az XP-s gépen."

Eszerint jártam el.

Egy dolog nem tiszta, az IP cím. A printserver a routerbe van dugva. Parancssorból ip config után ezek jönnek fel:

IP cím: 192.168.0.101
Alapértelmezett átjáró: 192.168.0.1

Az elsőt adtam meg, jó így?

Ha igen, és nem a helytelen IP cím a gond mivel próbálkozzak?

Előre is köszönöm.

(#30399) Intruder2k5 válasza Ferink (#30398) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A parancssoros ipconfig vélhetően saját géped IP címét adta vissza, amennyiben jól értettem a leírtakat. Nincs másik működő gép, amiben meg tudnád nézni a print server ip címét, a nyomtató tulajdonság lapján?

(#30400) Ferink válasza Intruder2k5 (#30399) üzenetére


Ferink
tag

Lehet, hogy igazad van.

A másik két gép laptop sajnos és most nincsenek itthon. De megpróbálom lekérdezni.

Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.