Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30401) Intruder2k5 válasza Ferink (#30400) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor esetleg a router DHCP kliens listájában?

Véletlenül nincs a routerben MAC címhez rögzítve?

[ Szerkesztve ]

(#30402) Dragon27


Dragon27
senior tag

Sziasztok

Asus RT-AC56U használok az elejétől fogva melegszik kb 40 C körüli lehet ez normális? Még nem vettem észre hogy lefagyott volna.. :) A régi Router nem melegedett fel ennyire,. valami AirLive :)
Mostani Routeren van: Linksys se2500 switch,D-linkGO-SW-5G switch : NAS,2TV,2PC,médialejátszó,erősítő,2műholdvevő,2-4 mobil,2-3tablett ** persze nem egyszerre mennek a gépek... :) max 3-4

De az a gondom hogy a mostani PC-n elszáll a net (a többi gépen van) pl. ha játszok ledob a szerver időtúllépés miatt vagy ping-re panaszkodik vagy egyszerűen nincs hálózat ( hálózat bontva)
kábel jó,minden újraindítva .... a net sebesség és ping is stabil ..
M4A87TD EVO nincs igazán friss driver 2010 körüli ha minden igaz Realtek RTL8111E
De lehet más a gond,. nemrég felrobbant a PC táp.. :DDD

(#30403) Gubek-Einste válasza Dragon27 (#30402) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha más eszközön nincsen gond akkor első sorban nem a router-ben kellene keresni a hiba forrását.
Egy driver eltávolítás/újra indítás/telepítést csináltál már?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30404) Dragon27 válasza Gubek-Einste (#30403) üzenetére


Dragon27
senior tag

1.Nem is a routerben kerestem a hibát. Csak érdekelt hogy ez normális hogy ennyire melegszik?

2.De az a gondom hogy a mostani PC-n elszáll a net
Igen tudom, hogy itt a gond és igen eltávolítás/újra indítás/telepítés és Win7 is már többször telepítettem.. lehet hogy amikor a táp kiégett tönkretett valamit az alaplapon? (azóta furcsán viselkedik)

(#30405) Gubek-Einste válasza Dragon27 (#30404) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

1; Hol/hogyan van elhelyezve a router?

2; Erősen lehetséges, hogy a táp vitte magával az alaplapot is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30406) Dragon27 válasza Gubek-Einste (#30405) üzenetére


Dragon27
senior tag

2. nem hangzik jól :(

1.Árnyékos és a polc tetején, de nagyon huzatos helyre nem tudom tenni :)

[ Szerkesztve ]

(#30407) Gubek-Einste válasza Dragon27 (#30406) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

1; Nálam a fűtőcső mellett, az ablak közelében van a Cisco EPC3925 (elég meleg) és a Linksys WRT320N és nincsen velük gondom. Ha nincsen hiba jelenség akkor nem kell vele túlzottan foglalkozni, a Broadcom chipset egyik sajátossága a magas üzemi hőmérséklet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30408) Dragon27 válasza Gubek-Einste (#30407) üzenetére


Dragon27
senior tag

Köszi

(#30409) DonThomasino válasza Gubek-Einste (#30397) üzenetére


DonThomasino
veterán

Én is így gondoltam, mégis olyan mintha vmi felül csapná.

Használok más WPA2 wifi elérést.
Iphone 5 el próbáltam sztem mennie kéne...
:R

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#30410) krealon válasza DonThomasino (#30382) üzenetére


krealon
veterán

Internet kapcsolat megosztasa Windows 7-en, WiFi adapter segitsegevel (reszletes).

(#30411) Feketelaszlo válasza Gubek-Einste (#30357) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

A padlás és a tetőtér nálunk külön van, nagyon jó helyen lesz ott a HGW, nyáron hűvös, télen meg még hűvösebb (bár fagyásveszély azért nem áll fenn) és még könnyen hozzáférhető is. Onnan mennének fel a kábelek a tetőtérbe és szét az épületben. Nézegettem a csöveket, UTP kábelnek simán el kell benne férnie, szerintem nem vastagabb, mint a koax, ami most néhol fut benne akár többszörösen is.
Aljzatokat letudtam, Legrand Valena Life, már úton van. Marad a kábel, mint kérdőjel, ebből van valami ajánlás? Ahogy írtam, én CAT6-ra építenék, de még a szabványon belül is nehéz eligazodni a millió+1 lehetőség között. Van 15 ezerért olcsó meg ugyanabban a márkában duplaannyiért, ami ha jól nézem, a réz ígéretével csábít. Kell az nekem vagy ez is olyan, mint a profi audio/video-kábel biznisz buta amberek lehúzására? Tartósság nyílván szempont, mert nem most fogom kihasználni a teljes sávszélt, hanem majd x év/évtized múlva.

[ Szerkesztve ]

(#30412) Feketelaszlo válasza Feketelaszlo (#30411) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Bár ezt most lehet, hogy benéztem, mert az olcsóbb csak patch kábel, a drágább meg fali kábel, nekem meg mindenképp az kell, nem?

[ Szerkesztve ]

(#30413) petakpa1 válasza Feketelaszlo (#30411) üzenetére


petakpa1
őstag

A csőbe hogyan fogod behúzni a kábelt? Én is épp kábelezés előtt állok, de ezt még nem találtam ki.

Neten láttam olyat videót, hogy vékony, de nem szakadós madzagra rákötöttek egy műanyag zsacskó darabot, bedugták a cső egyik végébe aztán a másik végén megszívták porszívóval, így csőbe bekerült a madzag. Utánna pedig a madzagot rákötötték az UTP kábelre, és madzaggal áthúzták. Ez működhet?

Plusz további kérdésem, hogy ha egy UTP kábelre nincs rászitázva, hogy milyen típus, akkor sanszos, hogy csak CAT5, nem pedig CAT5E? Honnan tudom eldönteni, hogy CAT5 vagy CAT5E egy kábel?

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#30416) Aidan85


Aidan85
aktív tag

Sziasztok!

Némi problémába ütköztem. Adott egy ház, benne 3 lakás, telekom előfizetés 30/5 Mbps-os net.

A földszint nem lényeges, az első emeleten 2 lakás az egyik a déli részen a másik az északin (északi nem lényeges), a második emeleten egy lakás. A telefonvonal és így az internet is a második emeleten az északi részre lett behúzva.

A probléma gyökere, hogy a netet el kellene juttatni a második emelet északi feléről az első emelet déli felére, vízszintesen kb 14 méter, függőlegesen kb 5 méter.
Félúton az eredeti ház (70-es években épült) északi fala van, amit 25 éve kiegészítettek, ami így lett jelenleg az első emeleti déli lakás északi fala.

Jelenlegi megoldás mondhatni kielégítő, a modemtől kb 5 méter kábelen lóg a második emeleten egy TP-Link 1043nd v1.8 router gargoyle fw-vel, majd tőle 6-7 méterre az első emeleten egy 741nd v4 router szintén gargoyle fw-vel WDS-en és ezen számítógép, laptop, telefon.

A probléma nem ott van, hogy a 30/5-ös net kb 20/5-ös sebességen elérhető, hanem ott, hogy weblapok betöltése előtt 5-10 másodperc holtidő van, ami eléggé zavaró.

Kb 40 méter UTP kábel kihúzása megoldást jelenthetne, meg némi fúrás fargás, de ezt inkább elkerülném.

Most powerline adatperekben gondolkozom, de pillanatnyilag csak 3 db 85 Mbps-os (Netgear Xe103) áll rendelkezésemre, és mivel külön kismegszakítón és sejtésem szerint külön fázison is vannak az áramkörök, így csak 3 Mbit jut el a konektoron a célig.

Esetleg ötlete valakinek?

ui.: a powerline adaptereket lehet valahogy reset-elni? A gyári szoftver nem látja őket, és nem tudom az ADD gombbal hozzáadni, mert se a device name-et se a jelszót nem tudom (legalábbis azzal nem jó, ami az aljukon van).

(#30417) alfiboy


alfiboy
aktív tag

Sziasztok!

Érdeklődnék milyen tapasztalatok vannak olyan UTP CAT5E típusú fali cs.ajzattal, min 2 kábel részére van bemenet és kettő RJ45 kimenet.
Érdemes ilyet vásárolni, ha igen akkor árnyékoltat vagy sem?
Schneider(Prodax) házatáján nézelődnék, hogy sorolni tudjam a már meglévőkhöz.

Más:
CAT5E és CAT6-on lévő csatlakozók teljesen megegyeznek, kompatibilisek egymásal?

Köszi.

...

(#30418) Gubek-Einste válasza Aidan85 (#30416) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A legjobb megoldás tényleg az lenne ha szépen kihúznád az UTP kábelt, egyszer kellene megcsinálni és nála stabilabb megoldás nincsen.
Minden eszközt lehet reset-elni, egy kis lyukat kell keresni rajta amibe egy ceruzahegye/tű fér csak be, mellett oda szokott lenni írva, hogy Reset.
Amivel még próbálkozni lehet a jelenlegi rendszerben az az, hogy reset-eled a most használt két eszközt, sokszor szokott segíteni egy tiszta beállítás, némi helyezgetés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30419) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Otthoni gigabites hálózatot hogy tudok egyszerűen kitesztelni
két végpont között? :U

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#30420) Intruder2k5 válasza DonThomasino (#30419) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

iperf alkalmazással. Létezik Windows-ra és Linux-ra is.

(#30421) stairmaster


stairmaster
tag

Sziasztok!

Modem után, router elé lehet betenni switchet? :R

(#30422) Intruder2k5 válasza stairmaster (#30421) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen lehet, kérdés, hogy van-e értelme, ugyanis csak akkor tudsz több klienst is internetezésre használni, ha a szolgáltatód több IP címet is biztosít az előfizetésedhez, például UPC esetén. Egyéb esetben csak az először csatlakozó eszközön lesz internet.

[ Szerkesztve ]

(#30423) DonThomasino válasza Intruder2k5 (#30420) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ehhez két gép kell vagy esetleg elegendő egy router és egy gép?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#30424) Intruder2k5 válasza DonThomasino (#30423) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ehhez két kliens kell, méghozzá két erős kliens! Bár okosított, Linux alapú fw-t futtató routeren lehet futtatni az iperf-et, de azok teljesítménye jellemzően kevés ahhoz, hogy valós Gbit sebességet tesztelj. Egy ASUS RT-N66U, TP-LINK WDR3600 kategóriájú router valahol 1-200Mbps közti tempót szokott produkálni, de ezzel itt nyilván nem a hálózat kapacitása kevés a jobb eredményhez, hanem a SoC-é, ami nem győzi adattal a tesztet.

Egy klienssel és egy routerrel csak úgy fogsz tudni Gbit-es hálózatot tesztelni, ha van Gbit-es neted is hozzá.

De egyébként annyiból nem is értem a kérdést, ha nincs kéznél két megfelelően erős kliensed a teszthez, akkor minek is neked a Gbit-es hálózat? Egy 120-240Mbps netcsomag elmegy rajta akkor is, ha mindössze 300Mbps-re képes a drót.

Illetve konkrétan mit szeretnél tesztelni? LAN <-> LAN sebességet? Vagy a router képességét, egy esetleges nagyobb netre váltás miatt?

[ Szerkesztve ]

(#30425) DonThomasino válasza Intruder2k5 (#30424) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ez egy friss otthoni hálózat vezeték a falba.
A kötések csekkolása lenne a cél ha megy Gbit akkor nyílván minden helyes.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#30426) Intruder2k5 válasza DonThomasino (#30425) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Értem, tehát LAN<->LAN teszt lenne. Ehhez fog kelleni a két kliens mindenképpen.

(#30427) stairmaster válasza Intruder2k5 (#30422) üzenetére


stairmaster
tag

Köszi a gyorst választ!

(#30428) DonThomasino válasza Intruder2k5 (#30426) üzenetére


DonThomasino
veterán

Igen. :R
Mekkora gép kéne minimum az Iperf nek ?
Régebbi note lenne csak Core 2 P8400 2.8 GHz.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#30429) Intruder2k5 válasza DonThomasino (#30428) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

No azért nem kell NASA erőmű, ez bőségesen elég. A lényeg, hogy maga a kliens képes legyen Gbit-es sebességgel letölteni, de azt hiszem ez egy Core 2 P8400 2.8 GHz alapú géptől már elvárható.

(#30430) Aidan85 válasza Gubek-Einste (#30418) üzenetére


Aidan85
aktív tag

Kb 1 hónapja (na nem minden nap) állítgatom a routereket, eddig 2 db 741-es volt, amiből az egyik meg is adta magát közben, mondjuk ez már elég régi, 7 éves lehetett. A 1043 jött meg a múlt héten, ettől vártam a "megváltást". 3 napos a beállítás, amit leírtam.
Én is kerestem a reset nyílást, ezen az eszközön nincs ilyen, ha gondolod körbe fotózom, de nincs rajta, ezért kérdeztem hátha valaki tud róla.

(#30431) Arlekim


Arlekim
aktív tag

Üdv!
Szeretnék egy megoldást kivitelezni egy ismerősömnek.
A gyerekek miatt szeretne időszakosan tiltani/engedélyezni netet külön külön a gyerekei számára.
Nekem 3 megoldás jutott eszembe:

1. Külön router, azt kihúz-bedug, de ez primitív, és kollektív.
2. MAC cím titása a router adminban. Ez körülményes, és ő nem biztos hogy akarja ennyire.
3. A WiFi egyedi kódolása mindenkinek, és kliensprogramból engedélyezés/titás. Ez hipotetikus lehetőség, nem tudom biztosan van e ilyesmire mód.

Egyéb ötlet? Vélemény?

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#30432) Gubek-Einste válasza Arlekim (#30431) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az első megoldás a három a legjobb, a MAC szűrés könnyen kikerülhető, az egyedi kódolás pedig nem otthoni kategóriás tulajdonság (feltéve ha nem a vendég hálózatos megoldásra gondoltál).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30433) Arlekim válasza Gubek-Einste (#30432) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Most csekkoltam le a vendéghálózat cuccot, és nem igazán erre gondoltam.
Bár.. Most eszembe jutott a WPS gombos router, de gondolom hogy újabb nyomás után nem áll alaphelyzetbe az összes létező kapcsolat, pedig ez lenne a lényeg, valamint jó kérdés hogy telefonnal való WPS csatlakozás lehetséges e.
Aztán arra is gondoltam hogy vannak 2-3 sávos routerek, multi WAN lehetőséggel, így a gyerekek száma alapján mindenkinek saját WiFi, a LAN portokra pedig a színes UTP kábelen menne a net a fő routerből. Ha mindenki kap saját színt, tudható kiét húzzuk ki, büntiből.

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#30434) Gubek-Einste válasza Arlekim (#30433) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Multi WAN arra jó, hogy több net kapcsolat legyen bekötve egyetlen hely hálózatban, pl ha az egyik kapcsolat valami miatt nem elérhető legyen tartalék.
A WPS egy nagyon nem biztonságos megoldás, kerülni kell a használatát.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30435) azigazimoris válasza Aidan85 (#30430) üzenetére


azigazimoris
aktív tag

A hátulján van egy gomb WPS/reset felirattal.
Én arra gyanakodnék :)
[link]

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#30436) drmazsi


drmazsi
aktív tag

Sziasztok!

Otthoni hálózatot szeretném normálisan beállítani majd és ehhez kérem a segítségeteket! :R

Adott egy modem, amire egy TP 4300 van dugva WAN portra. Innen Wifi mindenkinek és egy lan kábel. Működik frankón.

Most jön majd egy új gép, ami 24/7-ben megy majd, és ezen lesz fájlmegosztás és multimédiaelérés.

Azt szeretném elérni, hogy ezt a gépet az összes gépről elérhessem itthon is és munkahelyről is, illetve a többi gép is láthassa egymást a hálózaton.(De ezt a részét csak olyan szinten h ha átjönnek a srácok akkor tudjunk hálón játszani egymással hálózaton keresztül de nem interneten. Remélem érthető vagyok.

Mi lesz a teendő?

Ha nagyon sok amit kérek, akkor valami linket adjatok amit olvashatok.

Köszönöm! :R

Don't hate the player, hate the game ...

(#30437) mezis válasza drmazsi (#30436) üzenetére


mezis
nagyúr

Talán csak annyi, hogy a WinXX-es PC-ken "NetBIOS engedélyezése TCP/IP felett".

Ha ez kevés, akkor még itt van ez.

Meg ezek.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#30438) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok nincs esetleg itt olyan aki értene netgear ruterhez win 10 alatt?
Kezd bosszantani,hogy ez fogad ,,,,,,pedig a láthatatlan ssid bekapcsolva, vezeték nélküli izoláció bekapcsolva, wpa2 beállítva, mac szűrés beállítva és mégis.
Nem tudnátok segíteni mit tudnék csinálni ? esetleg win 10 alatt valahogy nem lehet tiltani ezeket?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#30439) Gubek-Einste válasza Angel2014 (#30438) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan mi a gondod?
A linkelt képen 6 db router-nek látszó eszköz van, tényleg ennyi eszköz van nálad felfűzve egymásra?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30440) Angel2014 válasza Gubek-Einste (#30439) üzenetére


Angel2014
addikt

Dehogy csak 1 a netgear épp ez a bajom... :K

Most jelenleg csak ez látszik...

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#30441) Gubek-Einste válasza Angel2014 (#30440) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan mi itt a gond?
Ha csatlakozva vagy egy eszközhöz akkor azt a gép látja is.
A többi az micsoda?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30442) Angel2014 válasza Gubek-Einste (#30441) üzenetére


Angel2014
addikt

A samsung tévéim ami DLNA ra van összekötve a többi ruter ismeretlen, van amikor eltünnek és van amikor megjelenik vagy 6db is..de egy mindig itt marad,

Sőt meg is tudom nyitni a tulajdonságait és itt a 2db TP link ruter csak más mac cimmel.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#30443) Intruder2k5 válasza Angel2014 (#30440) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezek a környezetedben üzemelő WiFi routerek, amiknek hol fogható a jelük, hol meg nem. Amihez csatlakozva vagy, az meg is van jelölve "Gateway" felirattal.

[ Szerkesztve ]

(#30444) Angel2014 válasza Intruder2k5 (#30443) üzenetére


Angel2014
addikt

Ezt most nem értem ...a sajátgép / hálózat és ott látom őket.

Te nem erre gondolsz esetleg? Így akkor nem kell foglalkoznom hogy itt vannak , nem törték fel a hálózatomat azért mert ezek itt vannak?

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#30445) Intruder2k5 válasza Angel2014 (#30444) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezek akkor is azok, amiknek a jelét összeszedi a wifi adapter. Tiltsd le a wifi-t, esetleg indítsd újra a gépet, és már nem lesznek ott.

A képen az SSID-k vannak, a hálózat részben meg az eszközöket láthatod.

Tölts le egy inSSIDer-t, és nézd meg azzal a szomszédos routereket, az kiírja a MAC címüket is, az SSID-t is, így össze tudod vetni a hálózat menüben lévőket az SSID-kkel.

[ Szerkesztve ]

(#30446) Angel2014 válasza Intruder2k5 (#30445) üzenetére


Angel2014
addikt

Sajnos nem tudom eltüntetni már próbáltam , ha wifit tiltom akkor eltűnnek de akkor nincs netem , ha meg újraindítom se tűnnek el.

Megpróbálom köszönöm :R

Ja úgy még nem próbáltam :(((

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#30447) Intruder2k5 válasza Angel2014 (#30446) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De nem tudom miért zavar ez téged? A WiFi így működik, figyeli a környezetet üzem közben. Ha ez ennyire zavaró, használj utp kábelt.

Az újraindítást úgy gondoltam, hogy wifi kikapcsolással egybe, de nyilván ha visszakapcsolod a wifi-t, akkor újra fel fogja deríteni a környezetet, és megjelennek a szomszédos eszközök.

Megoldás lehet a wifi árnyékoló tapéta. :)

Vagy simán csak szólsz a szomszédoknak, hogy kapcsolják le a routereket, mert téged zavar, hogy ott vannak a hálózat menüben. :)

[ Szerkesztve ]

(#30448) Angel2014 válasza Intruder2k5 (#30447) üzenetére


Angel2014
addikt

Újraindítottam letiltva most csak ez látszik....

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#30449) Gubek-Einste válasza Angel2014 (#30448) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Miért zavar ennyire?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30450) Angel2014 válasza Intruder2k5 (#30447) üzenetére


Angel2014
addikt

Na ő az...mac alapján Bettyke kedves.

Hogy miért zavar mert nem tudhatom hogy feltört e, a másik mondtam a hálózaton engedélyeztem a DLNA-t akkor bettyke is láthat mindent ami a gépemen van nem?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.