Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24454) soldi3r


soldi3r
veterán

A Könyvjelzők funkció sokkal jobb lett! uzenet fogadott ma reggel. A szinkronizaciot is latom a Linkben, a leirast is, viszont a bongeszoben nem talalom az opciot a bejelentkezeshez.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#24457) slashing


slashing
senior tag

Nem vettem észre hogy frissült a böngésző csak abból gondolom hogy új képernyő fogadott és azt tapasztalom hogy a youtube kb. 3-4x jobban leterheli most a gépet mint előtte, ennek hátterében lehet valami összefüggés?

(#24458) bluobluo75 válasza AtHoS (#24429) üzenetére


bluobluo75
őstag

Eddig oké is lenne, de ennyiszer???

(#24459) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Üdv!

Olyan probléma lenne, hogy már harmadjára dobja fel az opera 27.0, hogy frissítsem az Adobe Flash Playert, holott a programok telepítése törlésében ott virít a frissített Adobe már régebben :F
Erre tud valaki valami megoldást? :R

(#24460) LonGleY válasza bluobluo75 (#24459) üzenetére


LonGleY
veterán

Nálam is rinyál, pedig a 16.0.0.296 van fent, ami határozottan a legújabb . Eddig azt hittem azért, mert a PeerBlockban tiltom az összes Operás, hazatelefonálós IP címet (kivéve az auto-updaterét), és magától nem jut verziószámokhoz ez a még ismeretlen mechanikával működő Flash-csesztető rész. Nálad nincs ilyen blokkolás és ennek ellenére csinálja? Mert akkor fölösleges lesz az IP címekkel zsonglőrködnöm.

[ Szerkesztve ]

(#24461) dqdb válasza LonGleY (#24460) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Nálam az Opera 28 csendben van több gépen is, szóval elképzelhető, hogy a PeerBlock a bűnös nálad. Azonban azt is hozzá kell tenni, hogy az Opera 27 developernek volt problémája a Flash frissítés jelzésével, szóval az is elképzelhető, hogy ezt a hibát sikerült egészen a stable ágig átvinni.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#24462) bluobluo75 válasza LonGleY (#24460) üzenetére


bluobluo75
őstag

Nállam csak reklám blokkolás van, de azért érdekes, hogy nem érzékeli, hogy ugyanazt a verziót akarja feltetetni velem :B

(#24463) AtHoS válasza bluobluo75 (#24462) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mondjuk van NPAP és PPAP ág flashből. Lehet nem mindegy, hogy a pepper vagy a peppertelen van fenn :)

Szerk.

"Eddig oké is lenne, de ennyiszer???"

Mit kell "ennyiszer"? Nem igazán értem a kérdés lényegét. Egyszer beütöd a kódot, majd bepipálod legalul, hogy mindig jelenítse meg a haladó beállításokat.

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#24464) bluobluo75 válasza AtHoS (#24463) üzenetére


bluobluo75
őstag

Én meg ezt az egész nyilas dolgot nem vágom

(#24465) AtHoS válasza bluobluo75 (#24464) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Valaki kitalálta, hogy az Opera "cheat-eléséhez" a konami kódot kell beütni a beállításokat megnyitva.

Mivel a beállítások megnyitásával automatikusan a kereső mező lesz aktív így ki kell TAB-olni belőle vagy kikattintani a jobb oldali panel egy üres részére és ezt követően kell beütni a kurzornyilakat abban a sorrendben, ahogy le van írva, plusz ugye a végén a b és a billentyűket.

Ennyi a történet. Nem tudom melyik rész fogott meg téged, ami miatt nem vágod.

De pl. elindított Opera esetén az egészet billentyűzetről is meg tudod csinálni így:
Ctrl+F12 Tab ↑ ↑ ↓ ↓ ← → ← → B A

CTRL+F12 -> megnyitja a beállítások panelt
TAB -> kitabol a kereső mezőből

A többi pedig a konami kód, amit végig kell nyomogatni egymásután.

read-only mode on the forum

(#24466) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Hello!
Hogy lehet visszatérni az ikonos (vagy arra a csempére hasonlító) kezdőoldalra?
Nem akarok indexképeket.

(#24467) AtHoS válasza FoxiestFox (#24466) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Visszarakod a 26-os verziót és megoldod, hogy ne frissítsen automatikusan

Szerk.
#24468
Igen ebben a verzában ennyi van, de rebesgették a verebek, hogy testre szabhatóak lesznek, majd valamikor és olyan képet rendelsz hozzá, amilyet akarsz, plusz még egyéb nyalánkságok. Ennyire tellett a mostani felhozatal, hacsak nem bekapcsolható valamerre egy alfa kialakítás próbára. Erről viszont eddig még nem olvastam

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#24468) FoxiestFox válasza AtHoS (#24467) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hogy mi? Teljesen kivették a lehetőséget, nincs rá semmi megoldás?

(#24469) sBc válasza FoxiestFox (#24468) üzenetére


sBc
aktív tag

Címsorba: opera://flags/#experimental-start-page

Experimental start page: Engedélyezve

Magyarán engedélyezni kell újból a kísérleti funkcióknál!

[ Szerkesztve ]

(#24470) FoxiestFox válasza sBc (#24469) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Köszönöm, így már mindjárt jobban néz ki.

(#24471) Orlin válasza FoxiestFox (#24470) üzenetére


Orlin
addikt

A devben teljesen eltűnt,ha jól nézem.Gondolom idővel a stabilból is kiveszik majd...
Amúgy annyira belehúztak itt a konkurens megjelenésére válaszul,hogy jött is egy dev frissítés tegnap sok újdonsággal... ;]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#24472) sBc válasza Orlin (#24471) üzenetére


sBc
aktív tag

A devben a kettő keveréke az új kezdőképernyő, ami nekem tetszik. :)
Az új navigációs sáv alsó helye ami nekem szokatlan.
Miért nem rakják fel a navigációs gombokhoz a könyvjelző gombot?
De hagyjuk az új Opera Team nem a kapkodásról híres.

[ Szerkesztve ]

(#24473) Orlin válasza sBc (#24472) üzenetére


Orlin
addikt

Mondhatjuk úgy is! :)
De tény,hogy ikonok nincsenek már.Jó lenne,ha lehetne váltani kinek ami tetszik arra!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#24474) sBc


sBc
aktív tag

Szóval ilyen az új. (jelenleg) :D

(#24475) Orlin válasza sBc (#24474) üzenetére


Orlin
addikt

Nekem ilyen!Az ikonos megjelenítés a hazai oldalaknál sehol sem működik amint nézem.Pedig a stabilban régebben egészen jól megjelentek az ikonok az oldalaknál.

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#24476) utas666


utas666
tag

Van egy ilyen Sajátgép.lnk fájlom (arra használom, hogy a Windows Phone-t Total Commander alatt is lássam). Ha megnyitom (beledobom, vagy file:///...-en keresztül), akkor belevisz a program könyvtárába (ahol a launcher.exe is van). Vivaldival is ugyanezt csinálja, szóval valami chromos feature lehet (+Windows x64...). Minden más, "szabványos" lnk-ra (legacy windows stuff...) a letöltést propagálja. Valaki okos megfejthetné, hogy ennek mi a magyarázata. Gondolom valami MIME type / magic number is játszik a dologban, de kevés hozzá a tudásom.

[ Szerkesztve ]

(#24477) LonGleY


LonGleY
veterán

A 27-es stable alatt nálatok nem változott a scroll speed a 26-oshoz képest?

[ Szerkesztve ]

(#24478) sBc válasza tibbike01 (#24416) üzenetére


sBc
aktív tag

Nem tudom, hogy újat mondok-e, de µTorrent beállításainál tudsz variálni.
Társítás a torrentfájlokjoz opcióval, nekem egyből megnyitja a magnet linkeket.

(#24479) sBc válasza sBc (#24478) üzenetére


sBc
aktív tag

Ohh! :DDD
AtHoS-nak (#24419) már megvolt.

(#24480) zulu_mester


zulu_mester
tag

Sziasztok!
Nokia Lumia 520-on van egy olyan problémám, hogy a Opera Mobile verzió nagyon nem akar működni. Az oldalakat nem akarja egyáltalán betölteni :( Ennek mi lehet az oka illetve hogyan lehetne ezt orvosolni?

"Te is fiam Bluethooth!"

(#24481) LonGleY válasza zulu_mester (#24480) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem is létezik ilyen Windows Phone-on, csak egy béta Mini - de úgy tűnik, már azzal sem foglalkoznak a rendszeren. Vegyél normális Androidos telefont, ha Operázni akarsz!

[ Szerkesztve ]

(#24482) zulu_mester válasza LonGleY (#24481) üzenetére


zulu_mester
tag

Bocs, rosszúl írtam. :( Egy böngészőért nem veszek új telefont. Ha nem lesz lesz Opera WP-re akkor meg lesz nélküle is mobilon. Az a lényeg, hoogy PC-n fusson :)

"Te is fiam Bluethooth!"

(#24483) LonGleY válasza zulu_mester (#24482) üzenetére


LonGleY
veterán

Ahogy beleolvasgattam, WP-n nem volt engedélyezett a külső böngészőmotorok használata, mind az IE-re alapozott. A Mini bétából ítélve ez talán változott, és most már fejleszthetnek rá - bár ahogy az MS-t ismerni, tuti megtrükközték, hogy még így se lehessen, vagy csak olyan kompromisszumokkal, amikkel a fejlesztők nem biztos, hogy akarnak élni.

[ Szerkesztve ]

(#24484) zulu_mester válasza LonGleY (#24483) üzenetére


zulu_mester
tag

MS-ék szerintem az IE-t fogja preferálni és nem nagyon fog engedni más fejlesztést, ami esetlegesen a saját termékeit háttérbe szorítaná.... És ez az igazi hátránya szerintem a WP-nek. Mert maga a rendszer alapjaiban nem lenne rossz, csak nehéz fejleszteni rá.

"Te is fiam Bluethooth!"

(#24486) AtHoS válasza LonGleY (#24483) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Így sem leányálom a WP szoftverkínálatban (mondjuk bizonyos szinten érthető), de ha a normálisabb appok fejlesztésére sem lesz lehetőség rá, akkor nem tudom hogyan képzelik el a "leteszem a telefont és folytatom ott asztali gépen ahol abbahagytam" koncepciójukat.

Böngészőből pl. nem tudtak még olyat lerakni az asztalra, amit szívesen használnék napi szinten desktop gépen. Gondolom ezzel nem vagyok egyedül.

Más, csak hogy LonGleY idegeljem ;] O27-tel a gmail oldala összhányja magát XP alatt :U és így megnyithatatlanná válik

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#24487) LonGleY válasza AtHoS (#24486) üzenetére


LonGleY
veterán

10+ évek visszásságairól nem tartok vitát valósnak. :)

(#24488) AtHoS válasza LonGleY (#24487) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ki akar itt vitázni? :DDD Csak idegesítésképpen jeleztem, hogy XP alatt ....gmail gond van
De a mai/tegnapi frissítés megoldotta, szóval már ez sem igaz :B

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#24489) sbazsi


sbazsi
veterán

opera 27 alatt hogy tudom átvinni egy másik gépre a könyvjelzőket/gyorshívókat/könyvjelzősávot? :U

konyvjelző exportálást nem találtam, opera link sem akar úgy működni, ahogy régen.

[ Szerkesztve ]

(#24490) LonGleY válasza sbazsi (#24489) üzenetére


LonGleY
veterán

boolmarks fájl az appdata / roaming / opera software mappában

(#24491) pakriksz


pakriksz
őstag

már megint valami idiótaságot vezettek be a 28-ban... most mikroszkopikus méretűre mentek össze a betűk az UI-ban...

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#24492) sbazsi válasza LonGleY (#24490) üzenetére


sbazsi
veterán

:R

(#24493) Dot


Dot
őstag

Hali!

12.17-es operához tudna valaki flash player-t installt linkeni?
Ha lehet ne az adobe oldaláról, mert ott azt írja vírusirtó nem engedi telepíteni, ezért letölteni se tudom....
Note: Your antivirus software must allow you to install software.
(érdekes, hogy a 27 es operához és alap w7-es ie-hez engedi letölteni/telepíteni mikor vírusirtó ugyanúgy nincs a gépen)

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#24494) utas666 válasza Dot (#24493) üzenetére


utas666
tag

A régi Operára létezik egy ilyen megoldás is (a jó kis tamil oldal is már csak wayback machine :( ...). Be kell másolni a dll-t a plugin könyvtárba ("place it inside program\plugins inside Opera installation directory") és engedélyezni a böngésző opera:plugins belső lapján. A megfelelő verziót innen szoktam kibogarászni.

[ Szerkesztve ]

(#24495) Dot válasza utas666 (#24494) üzenetére


Dot
őstag

Hát a plugin-t felismertem, engedélyeztem.
De a flash player telepítőt nem indítja el.. rendszergazdakén se, sehogy... egyszerűen nem történik semmi ha ráklikkelek 2x.(se jobbkilkk futtatás)

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#24496) AtHoS válasza Dot (#24495) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ez a verzió működik régi Opera-val [link], bár ugye biztonsági hiba van benne, így ajánlott hagyni neki, hogy automatikusan frissítsen (feladatütemezőbe pakol be ehhez indító részt, tehát onnan futtasd a telepítést követően)

Szerk.

Vagy esetleg ez segíthet még: Alternative Flash Player Auto-Updater

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#24497) Dot válasza AtHoS (#24496) üzenetére


Dot
őstag

Működik, köszönöm szépen! :R

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#24498) Johnny194


Johnny194
aktív tag

Sziasztok!

Mostanában olyat csinál az Opera, hogy flash videóknál elindítja a képet, de sokszor a hang csak 7-11 másodperc múlva indul, addig a kép áll. Ez előjön pl youtube-on vagy más flash alapú videomegosztó oldalon is.
Volt valakinek hasonló problémája?

Hogy kell az aláírást szerkeszteni?

(#24499) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Üdv!
Az opera temp, és chache mappáinak törlésével (mikor a progi nem fut) miknek az elvesztését kockáztatom?

Van megoldás arra, hogy 2 vagy több munkamenetet egybefésüljek (a manuális kiírosgatásnál gyorsabban...) [egy ember által használt többfelhasználósított gép]?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#24500) amadeus11


amadeus11
senior tag

Off : Nálatok is így néz ki a Google keresés :

Vagy nálam állítódott el valami Windows-ban ?

There is a star

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.