Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23651) Dumi86 válasza LonGleY (#23650) üzenetére


Dumi86
senior tag

Áhh köszi,akkor majd talán kapok segitséget,meg hát egyszer lenne jó ezt megcsinálni és sok veszőtségtől megkimélem magam :)

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#23652) LonGleY válasza Dumi86 (#23651) üzenetére


LonGleY
veterán

Közben updateltem a hozzászólásom.

(#23653) Dumi86 válasza LonGleY (#23652) üzenetére


Dumi86
senior tag

Lehet én vagyok vak de nem találom ezt a bookmarks fájlt,pedig megnéztem ott ahol írtad.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#23654) LonGleY válasza Dumi86 (#23653) üzenetére


LonGleY
veterán

C: / Users (Felhasználók) / neved / AppData / Roaming / Opera Software / Opera Stable

Ott van az. Alapból az AppData mappa rejtett. Ha portable módban telepítetted (már ha lehet olyat az újjal, most hirtelen nem tudom), akkor valahol a programmappában kell látnod hasonlókat.

[ Szerkesztve ]

(#23655) Dumi86 válasza LonGleY (#23654) üzenetére


Dumi86
senior tag

nálam ez igy néz ki : [link] itt én nem látom az említett fájlt.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#23656) LonGleY válasza Dumi86 (#23655) üzenetére


LonGleY
veterán

Akkor most van részemről passz.

(#23657) Dumi86 válasza LonGleY (#23656) üzenetére


Dumi86
senior tag

Nem véletlen tettem fel a kérdést. Régebben a 12.17ig a bookmarks fájlt mentettem el,de itt viszont nincs ilyen. Viszont valamelyik fájlba biztos tárolja. Ja és nem portable telepítés amint látod. Hát valaki hozzáértőbb csak tud majd segiteni :)

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#23659) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Sziasztok!

Operában, youtube videóknál, késik a hang, vagy a kép siet. Mindegy honnan nézzük. :D
Flash player a legújabb. Ötlet? Bocsi ha volt már.

Legújabb opera, csak adblock plus van benne meg ebay kiegészítő.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#23660) utas666


utas666
tag

Régi (12.17) Operánál hogy van a cahelés webm videóknál?

Azt figyeltem meg youtube-on, hogy lejátszás után marad a memoriában és szabadon tekergethetek nincs adatforgalom. Aztán ha kilövöm a fület, akkor kiíródik egy .tmp fájlba és ha újra nyitom videó oldalát egy új fülben, akkor megint letölti, ha bezárom megint kiírja és sokat ismételgetve ezzel lehet gyártani egy rakat, sok megás .tmp fájlt (van hogy csak a böngésző kikapcsolásakor írja ki, lehet valami beállítás...). Így aztán sok értelme van a cachelésnek...

Ezek a .tmp fájlok a cache mappában (opera:cache -ben nem láthatóak) amúgy többé kevésbé tartalmazzák a videót, de van egy header (ilyen OMCF ... 00 00 00 ...), amit levágva, a kiterjesztést pedig átnvezve .webm-re már felismerhetővé válik a dolog és rendben elindul a lejátszás (VLC, vagy akár maga a böngésző is), de pár másodperc után aztán megakad, tehát valami huncutt bitek még továbbra is bekavarnak.

Videót letölteni már sokféleképp tudok, inkább a mögöttes mechanizmus és logika érdekelne. Mondjuk a cache bóklászós módszernek van egy olyan előnye, hogy a régebben nézet dolgokat is elő lehet hozni az oldal felkeresése és a history segítsége nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#23661) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv!

Hogyan lehet (ha lehet egyáltalán) manuálisan hitelesítést installálni az Operába?

A problémám a következő. 64 bites WinXP-t használok, ami sajnos csak SP2-es, és nincs is hozzá SP3, viszont mint azt megtudtam, az Operának SP3 kell a hitelesítések miatt. Vannak tehát olyan oldalak, pl. Vatera is ilyen, amik a hitelesítésre hivatkozva nem hajlandók betöltődni.

Nekem az is megfelelne, ha valahogy ki lehetne iktatni az ellenőrzést, csak működjön minden oldal, az a lényeg.

Addig kénytelen vagyok Firefox-ot használni.

Légyszi ne fikázzátok agyon a 64 bites XP-t, mert én bizonyos okokból csak azt tudom használni, hiába bírná el a konfigom a Win7-et is...

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#23662) Skyhunter


Skyhunter
senior tag

Opera 24.0 -át használok win7 64 alatt. Hogyan lehet megoldani, hogy a felső fülsáv ne egy sorban jelenjen meg? Baromi idegesítő, ha meg van nyitva 40 oldal, alig lehet látni az egyes oldalakat, annyira lekicsinyiti.

Régebben így lehetett : "Opera-Eszközök-Megjelenés-Eszköztárak-Fülsáv-Tördelés-Hosszú sorok tördelése" , de az az opció most hiányzik.....

(#23663) spammer válasza Skyhunter (#23662) üzenetére


spammer
veterán

Sehogy. Csekkold le ezt, talán jobb, mint a semmi. [link] Feltéve persze, ha működik Operával... nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#23664) junkhead


junkhead
aktív tag

Most váltottam 12-ről 24-re, mert a 12 egyre kevesebb oldalt töltött be rendsen, stb.stb.

Elsőre a 24 tetszik, viszont már most van két nagy gondom:
- a topicban írtak ellenére sem tudtam aktuális könyvjelzőim átmásolni a 24-re, mert hiába mentettem az aktuális állapotot html-be, majd importáltam chromeba, meglepő módon kb. 1 évvel ezzelőtti könyvejelzőket vitt át a 24-be, miért?
- a 12-höz volt back up program, amit rendszeresen használtam, itt viszont hogy tudom elmenteni a legfontosabb beállításokat, jelszó, könyvjelzők, ilyesmik?

Illetve korábban olvastam, a 24 telepíthető nem a windowsos partícióra is, így is tettem, ennek ellenére a beállítások maradtajka a c meghajtón, mit rontok le?

köszönöm

(#23665) brd válasza junkhead (#23664) üzenetére


brd
nagyúr

2. kérdés: én sosem használtam ilyen programot, a cache, ill. icons könyvtáron kívül minden elmásoltam máshová, backup gyanánt. Az újban ugyanezt csinálom.
3. kérdés: a telepítéskor van egy mágikus Options feliratú gomb, ott be tudod állítani az ún. USB-s telepítést, így egy adott könyvtárba települ, és ott lesz az összes beállítása, ill. a profilkönyvtár is.

The only real valuable thing is intuition.

(#23666) junkhead válasza brd (#23665) üzenetére


junkhead
aktív tag

köszönöm, újrahúztam simán usb módban a D-re, így már szimpatikusabb, viszont ez a könyvtár másolás nekem így nem működik tökéletesen?
esetleg valakinek egyszerűbb ötlete erre?

(#23667) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Sziasztok!

Azt be lehet valahogy állítani, hogy csak a YouTube menjen proxy szerveren keresztül?

(#23668) spammer válasza S. Szabi (#23667) üzenetére


spammer
veterán

Nem tudom, hogy alapból lehet-e, de ezzel valószínűleg igen: Proxmate , illetve másik domain címen ugyanez: [link]

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#23669) S. Szabi válasza spammer (#23668) üzenetére


S. Szabi
őstag

Ez a Proxmate nem jó, hozzá adtam a YouTube-s packot is de semmi.

Valami olyan kellene, amivel be lehet állítani, hogy a youtube.com-t pl. egy bizonyos proxyn keresztül nyissa meg vagy ilyesmi.

(#23670) S. Szabi válasza S. Szabi (#23669) üzenetére


S. Szabi
őstag

Most ezt próbálgatom, ez elég komolynak tűnik: [link]

(#23671) zsiz


zsiz
őstag

üdv. a problémám a következő:

nemrég frissítettem egy régebbi opera verzióról a legfrissebbre. ebben viszont nincs meg az a kis kulcs aminek segítségével be tudtam lépni az elmentett jelszavakkal. na most ez nincs. igaz ha belekattintok a felhasználónév mezőbe akkor felajánlja az elmentett user/pw kombinációkat. de ha rákattintok valamelyik elmentett névre vagy kitölti a mezőket vagy nem (többnyire nem). ezt a kulcsot nem lehet elővarázsolni valahogy a legújabb verzióban?

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#23672) LonGleY válasza zsiz (#23671) üzenetére


LonGleY
veterán

Kiegészítővel leginkább.
Pl. LastPass.

(#23673) Wolverine válasza zsiz (#23671) üzenetére


Wolverine
félisten

Nem, az Opera 12-ig létezett jelszókezelés nem került bele a friss verzióba.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#23674) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Internet Explorer-be tudom valahogyan elvinni Opera stabilból vagy Dev-ből a könyvjelzőimet??

Köszi

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#23675) LonGleY válasza Orlin (#23674) üzenetére


LonGleY
veterán

Memorizálod őket.

(#23676) Orlin válasza LonGleY (#23675) üzenetére


Orlin
addikt

Humor Herold...

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#23677) LonGleY válasza Orlin (#23676) üzenetére


LonGleY
veterán

Az a baj, hogy ez nem csak az. De lehet, hogy van valami nem túl egyszerű workaround, de én nem találtam meg.

[ Szerkesztve ]

(#23678) zsiz válasza Wolverine (#23673) üzenetére


zsiz
őstag

kár.. akkor visszateszem a régit inkább. köszi!

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#23679) LonGleY válasza zsiz (#23678) üzenetére


LonGleY
veterán

Vannak alternatívák, ahogy írtam is.

(#23680) junkhead


junkhead
aktív tag

Barkácsolgatom a 24-t.
hogy tudok a gyorshívó mappába több kis indító, gyorshívót szerkeszteni? tehát egy mappába 4-t mondjuk, tematikusan?
köszi

[ Szerkesztve ]

(#23681) zsiz válasza LonGleY (#23679) üzenetére


zsiz
őstag

igen, de igazából az operát édesanyám használja a gépen, neki pedig úgy volt jó ahogy megszokta, azzal a kis kulcssal. azért köszi

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#23682) S. Szabi válasza S. Szabi (#23670) üzenetére


S. Szabi
őstag

Hát ezzel a kiegészítővel nem boldogultam, de találtam egy oldalt, ami működik :)

http://www.proxfree.com/youtube-proxy.php

(#23683) albandy válasza zsiz (#23681) üzenetére


albandy
tag

én ezt használom jelszókezelőnek
[link]

(#23684) LonGleY válasza zsiz (#23681) üzenetére


LonGleY
veterán

Nagy butaság ezért nem fejleszteni a nyögvenyelős böngészőt.

(#23685) csabyka666


csabyka666
addikt

Erre valaki? :O

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#23686) mexel válasza zsiz (#23678) üzenetére


mexel
veterán

Ha visszakeresel, akkor ki lett vesézve ez a téma, mert engem is nagyon zavart a jelszókezelés. Találtam egy jó megoldást ( Roboform - de nem a teljesen gyári megoldás), de ha szülő azt nem tudja megszokni, akkor a Local Pass Store kiegészítőt használd, külsőre úgy néz ki mint a régi "kulcsos" megoldás. Nagyrészt működik, persze korántsem olyan jó mint a régi. De talán szülőnek nem kell olyan sok heylen használni a jelszavakat. ( abból indulok ki, hogy nehezen tanulják meg az újat, nálunk is így van ez a szülőknél)
Mndenképpen cseréld le a régi operát már, mert többet fogy szenvedni a régivel, mint az újat megszokni. Ezt úgy mondom, hogy én pl nagyon nem mindig vagyok híve a legújabb frissítéseknek más programoknál, de itt sajnos muszáj.

(#23687) zsiz válasza mexel (#23686) üzenetére


zsiz
őstag

köszönöm mindenkinek a válaszokat igazán segítőkész társaságra leltem itt :)
az a probléma, hogy édesanyám nem egy számítógép-zseni, de azért tanítgatom. van egy jópár helyre jelszava, és nem mindegyiket sikerül fejben tartani (ez még nekem sem megy) főleg hogy van ahova belép és hónapokig nincs szüksége utána a jelszóra. ezért volt jó hogy az elmentett jelszavakkal bármikor be tudott lépni.

viszont pontosítanék egy kicsit, nem feltétlenül kellene ez a kulcsos megoldás. azt hiszem valahol írtam is, - de lehet hogy csak akartam - azt hogy nekem az új operában sehogy nem tölti ki az űrlapot a mentett jelszóval. (illetve néha kitölti, néha nem.) szóval a gyári "belekattintok, kiválasztom a nevet és beírja a jelszóval együtt" megoldás is jó lenne ha működne. de azt csinálja hogy "belekattintok, kiválasztom a nevet és se a nevet se a jelszót nem írja be"

ha elindítom a régi (12.16) operát, ott minden jó. ha az újat indítom el akkor a fentebb leírtakat tapasztalom. erre nincs valami ötletetek hogy miért lehet?

a régi opera nem telepítve van, csak egy régebbi telepítés összes mappáját lemásoltan biztonsági mentésként, és azokat szoktam a helyükre másolgatni windows újratelepítés után, hogy megmaradjanak a beállítások, könyvjelző stb. de sztem ezzel nincs is gond, mert pont hogy ez a verzió működik úgy ahogy kell. az új verzió egy külön telepítés, külön mappába. gondolom a beállítás mappájuk közös, mert egyből megjelentek a gyorshívók, könyvjelzők, elmentett nevek az újban is.

minden esetre az ajánlott bővítményeket majd megnézem, de mondom ha a gyári megoldás működne, az is jó lenne :)

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#23688) Orlin


Orlin
addikt

Jól látom,hogy megszűnik a gyűjtőlap rész?
Nagyon f#sza...Naponta szoktam oda rakni oldalakat! :W

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#23689) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Nem tudom mi lesz már ezzel az operával? :F
Régen ezt szerettem a legjobban, most meg nem fejlesztik :O ...pfff

(#23690) mexel válasza Orlin (#23688) üzenetére


mexel
veterán

Megszűnik? Hiszen az egyik legjobb rész benne. :F Hol olvastad?

[ Szerkesztve ]

(#23691) lacoka007


lacoka007
tag

Üdv. A KIS 2015 talált egy vírust, amire azt írta, hogy bűnözők károsíthatják vele a számitógépet, és karanténba került. Bár még nem vettem észre semmit az opera működésén, de rakjam újra, vagy hagyjam így, ? Az is lehet, hogy vakriasztás? A vírusról itt egy kép:

Ha rövid a karod, akkor dobd el a francba!

(#23692) amadeus11


amadeus11
senior tag

Üdv !
Eddig a Smooth Scroll nevű kieget használtam a finomgörgetés kiváltására , de ez egy ideje nem működik . Valaki tud működő alternatívát ?
Köszi !

There is a star

(#23693) spammer válasza amadeus11 (#23692) üzenetére


spammer
veterán

Épp ebben a pillanatban linkeltem a Chrome topikba, mert ott is kérdezték. :D

Chromium Wheel Smooth Scroller

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#23694) amadeus11 válasza spammer (#23693) üzenetére


amadeus11
senior tag

Jah , ezt ismerem , betöltéskor párat döccen , azért nem szeretem (erős gépen ) . A semminél azért jobb . Kár , hogy a fejlesztők ezzel nem foglalkoznak . Nagyon alap dolog ...

[ Szerkesztve ]

There is a star

(#23695) spammer válasza amadeus11 (#23694) üzenetére


spammer
veterán

Betöltéskor döccen? Nálam semmit nem csinál, vagy legalábbis nekem nem tűnt fel semmilyen döccenés, pedig nagyon rég használom, Chrome és Opera alatt is (nagyon nem erős gépen :D).

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#23696) Aureal


Aureal
senior tag

Üdv!
V.12.17-nél van a HIVATKOZÁSOK, esetleg az INFORMÁCIÓ oldal panel. Ezekben kilistázza ugye a <a href... > tagokat vagy az oldalt felépítő JS, CSS stb. csatolt cuccokat.
Kérdés: olyan egyedi oldalpanel gyártható-e esetleg ahol tetszőleges fájlkiterjesztéseket, mint pl itt is: [link] a beágyazott MP3-akat lehetne szűrni, kigyűjteni?
Ugye itt a lényeg hogy ne cacheben kelljen keresni, mert ahhoz először el kell indítani a lejátszást, viszont az oldal forráskódjában meg ott vannak szétszórva az adott MP3-akra vonatkozó linkek (is).

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#23697) TSanya


TSanya
aktív tag

Sziasztok!

Frissítettem az Operát a 24-es verzióra.
Ebben viszont nem tudom a gyorsítótárat áthelyezni.
Hogyan kell ebben az új verzióban?

Üdv:
S

(#23698) LonGleY válasza TSanya (#23697) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem tudod, értelme pedig amúgy sincs.

(#23699) TSanya válasza LonGleY (#23698) üzenetére


TSanya
aktív tag

Mivel SSD-n van a rendszer ajánlatos az áthelyezése.
Itt erről van szó.

(#23700) LonGleY válasza TSanya (#23699) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem, egyáltalán nem ajánlatos. Konkrétan baromság. Nagyon sokan tévedésben vannak ezzel kapcsolatban. Ezt, itt a topikon belül is átrágtuk Sk8erPeter kollegával. De összefoglalom röviden...

Értelmetlen áthelyezni, hisz lassul tőle az Opera... Az SSD lényege pont az, hogy a műveletigényes programokat kiszolgálja. Minek vettél SSD-t, ha nem akarod kihasználni? Az SSD-t korántsem kell úgy félteni, mint ahogy az első körben ezt hitték. Az összes erre vonatkozó (hú-de-kímélni-kell) leírás fals.

Személy szerint 2 éve használok egy Samsung 830-as, 120 gigás SSD-t, és 100%-os kondícióban van úgy, hogy a 3 fő böngészőt ezerrel használom, arra töltök le mindent, néha még torrentezek is rá (összesen eddig 5 terabyte-ot írtam/olvastam rajta). Semmi jele a lassulásnak, meghibásodásnak. és mire lenne, már réges-rég tizede ennyibe fognak kerülni, simán cserélem. Addig pedig megkímél a lassú indulás okozta idegbajtól - HISZ EZ A LÉNYEGE!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.