Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24551) brd válasza ElGatto (#24550) üzenetére


brd
nagyúr

Nem tudom, nálad mi történik, de többféle Flash van. Van az IE-re, ill. van a minden másra való Flash Player. Pontosabban régebben ez volt, most a Chrome valami saját hulladékkal jön, és mintha valami egyedi próbálkozást Firefox-ra is láttam volna valahol. Mindegyik böngésző a sajátját (*) futtatja a Flash about oldalon, tehát pl. ha az Operában azt mondja, hogy régi, de hulladék Windowszal nézed, akkor előfordulhat, hogy a frissítő linkre az IE tölti be a letöltő oldalt, és úgy nyilván az IE-hez valót akarja elküldeni az Adobe neked.

*: Pontosabban ami szerinte a jó, tehát pl. felfrissített IE és minden más Player esetén is a Chrome elindíthatja a saját beépített régiét (nem tudom, ezt hogyan, miért csinálja - nem néztem utána -, de láttam már ilyet).

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#24552) ElGatto válasza brd (#24551) üzenetére


ElGatto
aktív tag

thx, csak azért nem értettem illetve most sem egészen mert a króm meg az opera ugyan azt a flash playert tolja. még a verziószám is ugyan az. :)

(#24553) dqdb válasza vlevi (#24549) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Csak akkor ugrik oda, ha olyan címet hívtál be, amelynek a végén anchor szerepel (#valami), ekkor arra a pozícióra ugrik (vagy nem, mert itt a PH-n az O28 környékétől kezdve sokszor félrelő nálam).

anorche1: ha brd javaslata nem jön be, akkor sajnos nincsen ötletem. A laptopomban nekem is HD4400 van (a CPU egy i5-4300U), és az Opera a 4K lejátszást megoldja 11-16% közötti CPU-val.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#24554) vlevi válasza dqdb (#24553) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem az a baj, hogy odaugrik, mert az jó, és kell is. Azt megincsálnja pl. a Firefox is. Hanem, hogy bekeretezve kijelöli.

(#24555) anorche1 válasza dqdb (#24553) üzenetére


anorche1
őstag

Sajnos nem jó :(
Bárhogy bármit állítok akad. Akár flash, akár html5.
Neked mi alatt fut? Ha html5 alatt, akkor egy 4k videó nézése közben, a jobb klikk statisztikáról tudsz nekem készíteni egy screenshotot?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#24556) dqdb válasza vlevi (#24554) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Vagy gyúrnak a spatial navigation támogatására, mert ott lehet a linknek fókusza (és ott szokás így megjelölni az aktív linket), vagy szimplán bug, ugyanis ez az alapértelmezett CSS szabály okozza:

:focus {
outline: -webkit-focus-ring-color auto 5px;
}

Ha nagyon nem tetszik, akkor
1. jelentsd nekik a Deskop Team Blogon,
2. vagy írj egy egyszerű bővítményt amivel minden oldalon/vagy csak a PH-n felülírod ezt a szabályt,
3. vagy kérd meg lezso6-ot a hibabejelentő topikban, hogy a PH-n CSS-ből írja felül ezt a szabályt.

anorche1: Flashre van állítva. Most átkapcsoltam HTML5-re, akadni ugyan nem akad, de 60-70%-ot megeszik a 2160p lejátszás.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#24557) anorche1 válasza dqdb (#24556) üzenetére


anorche1
őstag

És az opera://plugins ban mik vannak telepítve?

Szerintem rájöttem hogy mi a gond: IE nem támogatja a webm -et, ezért a youtube mp4 -ben küldi a videót, ez pedig tudja hardveresen dekódolni. Opera viszont támogatja, ezért webm -ben kapja, ez viszont valamiért csak szoftver dekódolással megy (hogy miért azt nem tudom).
Már csak valahogy meg kellene oldani :D

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#24558) AtHoS válasza dqdb (#24556) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A 3. pontot nem preferálnám, mivel nekem pl. bejön a bekeretezés, így legalább ránézésből tudom melyik postra ugrott, ha elgörgettem valamiért és nem kell a címsorban nézegetni.

read-only mode on the forum

(#24559) dqdb válasza anorche1 (#24557) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Engedélyezve csak a Silverlight és Flashből a PPAPI 17-es bétája. Elvileg olyat lehet még csinálni, hogy bővítményből felülírod canPlayType implementációját, és letagadni benne a WebM-et. Ez pusztán elméleti fejtegetés, O12-ben volt lehetőség erre, de itt nem tudom, hogy menni fog-e.

AtHoS: én sem, csak lehetőségként említettem meg.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#24560) anorche1 válasza dqdb (#24559) üzenetére


anorche1
őstag

Felraktam én is a 17-es bétát de ugyan úgy akad :(
Jobb klikk, statisztikánál még 720p -ben azt írja hogy:
accelerated video rendering, accelerated video decoding
FullHD,2k és 4k -ban pedi:
accelerated video rendering, software video decoding

:( :O

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#24561) dqdb válasza anorche1 (#24560) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Megnéztem, Flash alatt a 4K is hardveresen gyorsított nálam, a 10.18.10.3960-as Intel driver van fenn (és telepítve van az Intel OpenCL SDK más miatt, bár furcsa lenne, ha ez lenne ok). Memória terén nem fogtad esetleg vissza a HD4400-at?

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#24562) anorche1 válasza dqdb (#24561) üzenetére


anorche1
őstag

Driver verzió stimmel a biosban pedig gyakorlatilag semmit nem lehet állítani, tehát hd4400 nem is nyúlhattam :(

De olyan 1,5-2hónapja még asztali gépemen is ugyan ez volt, csak ott nem foglalkoztam vele, gondoltam hogy régi win, régi driverek stb; majd az új notebookon úgyis jó lesz.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#24563) amadeus11


amadeus11
senior tag

Üdv!
Sajnos újra kell tennem a gépet, a jelszavaimat valamilyen módon át tudnám menteni a másik rendszerre? Esetleg át lehet valahogy vinni a jelszavakat Chrome-ba?

There is a star

(#24564) LonGleY válasza amadeus11 (#24563) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem vagyok biztos benne. Viszont ki tudod őket exportálni olvasható formába ezzel:

WebBrowserPassView

[ Szerkesztve ]

(#24565) amadeus11 válasza LonGleY (#24564) üzenetére


amadeus11
senior tag

Ezt ismerem. Van elmentett wand-om a régi Oprából. Nagyjából egy éves mentés, újratelepítem , beirkálom az azóta gyűjtött jelszavakat -kb 20 lehet - majd lementem a wandot. Sajnos Chrome-ban nem működnek az egérmozdulatok a Speed Dial-on, se más belső oldalakon. Ez az egy ok, hogy Operát használok és nem Chrome-ot. Már elegem van a töketlenkedéseikből.

There is a star

(#24566) LonGleY válasza amadeus11 (#24565) üzenetére


LonGleY
veterán

Én StrokeIt windowsos progit használok az egérmozdulatokhoz, és az minden böngészőben, mindenféle lapon működik úgy, ahogy én azt konfigoltam... Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#24567) brd válasza amadeus11 (#24563) üzenetére


brd
nagyúr

Ha az innen letölthető programmal (thx dqdb) indítod el az Operát (másold a file-t az Operát indító Launcher.exe mellé más néven, tehát ne írd felül vele az eredeti Launcher.exe-t), akkor az Opera bezárásakor a profilkönyvtárba csinál egy Portable Passwords nevű könyvtárat, ezt másold be az új rendszer Opera profilkönyvtárába, majd indítsd el a letöltött Launcherrel az új Operát, ettől belekerülnek a jelszavak. Ezt követően akár törölhető a Portable Passwords (miután leállítottad az Operát), bár én mondjuk mindig ezzel indítom, mert folyamatos backupom van a profilkönyvtárról, és enélkül a mentett jelszavak nem kerülnének bele, ill. nem tudnám a titkosítás miatt felhasználni őket másik rendszeren.

The only real valuable thing is intuition.

(#24568) anorche1 válasza anorche1 (#24562) üzenetére


anorche1
őstag

Felraktam betát, és a developer verziót is, és mind2 -be hardveres dekódolás van 4k -ban is.
Mikorra várható a stabil verzió ugrása?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#24569) dqdb válasza anorche1 (#24568) üzenetére


dqdb
Topikgazda

A szokásos kiadási ütemmel körülbelül még 2-3 hét, de csúszhat bármikor és bármennyit.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#24570) AtHoS válasza anorche1 (#24568) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Opera 27.0.1689.76

read-only mode on the forum

(#24571) Dumi86 válasza AtHoS (#24570) üzenetére


Dumi86
senior tag

Megint "elfelejt" frissiteni programból :((( Gondolom pár nap és okés lesz. Ui.: Azt hittem már a 28as stabil jön :)

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#24572) AtHoS válasza Dumi86 (#24571) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ne rakjátok fel. Nálam 20 fülből 19 összeomlott vele. Ment is vissza .69-es :(

read-only mode on the forum

(#24573) Dumi86 válasza AtHoS (#24572) üzenetére


Dumi86
senior tag

Akkor megint az van mint pár frissitésnél,akkor is hibásat tettek ki ftp-re és mire opera.com-ra kikerült(3-4 nap) addigra módositottak rajta. Egyébként én felraktam éppen most,nálam eddig nem csinált hibát,összeomlást.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#24574) AtHoS válasza Dumi86 (#24573) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Örülök, hogy van akinél talán jól működik, bár ez engem sajnos nem boldogít :DDD

read-only mode on the forum

(#24575) LonGleY válasza AtHoS (#24574) üzenetére


LonGleY
veterán

Itt sincs gond az újjal.

(#24576) AtHoS válasza LonGleY (#24575) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Melóban XP alatt az autoupdate-el szintén OK ;] meglátom otthon win8 alatt mit produkál az autoupdate verzió

read-only mode on the forum

(#24577) AtHoS válasza AtHoS (#24576) üzenetére


AtHoS
nagyúr

win8 alatt is most rendben van az autoupdate-el felrakott 1689.76. Egy kezdő fül sem omlott össze vele

read-only mode on the forum

(#24578) Mtbsrác


Mtbsrác
senior tag

Az új operában belehet állítani hogy a fül sáv alul legyen és ne felül? (linux verzió)
Ill a bookmark és a jelszavak berakhatók a régebbi operákból. Most akarom újrahúzni a linuxot és feltenni rá a legujabb opit, mivel a mostani 1x verzió már érdekes dolgokat művel.

[ Szerkesztve ]

(#24579) Traxx


Traxx
őstag

Sziasztok!

A menüsáv (Fájl, Szerkesztés, stb.) megjeleníthető valahogy 27-es Opera alatt? Nyugdíjas exkolléga nagyon kardoskodik érte, és nem találtam sehol sem beállítást...

Köszönöm :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#24580) LonGleY válasza Traxx (#24579) üzenetére


LonGleY
veterán

Ilyen nincs is az Operában...

Én is találkoztam már ilyen emberrel, aki a Firefox-ban állandóan fix láthatóvá tette a menüsort. De jobb mielőbb leszoktatni őket róla, és a CTRL + C, V stb. kombinációkra meg rá. Amúgy mi a jó ég van egy file menüben, ami kellhetne? :]

[ Szerkesztve ]

(#24581) Traxx válasza LonGleY (#24580) üzenetére


Traxx
őstag

A régi (12.x) Operában volt :) És az kell neki, hogy mint mondtam, nyugdíjas, és nem tetszik neki, hogy nincs..hiába téptem a számat, hogy ott van az Opera gomb, azt kell használni..nem, neki a menüsávja kell.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#24582) LonGleY válasza Traxx (#24581) üzenetére


LonGleY
veterán

Mit mondhatnék erre? Ott kell hagyni neki, aztán majd megszokja. :D

(#24583) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Már korábban is akartam kérdezni, hogy oldal kód által letiltott jobbklikkes menü engedélyezésére avagy ugye a tiltás elkerülésére van megoldás?

Esetleg user script-ek használatára?

Mondjuk kerülőúton megoldottam, de kíváncsi vagyok Opera-ban is lenne-e lehetőség?

read-only mode on the forum

(#24584) Mtbsrác válasza Mtbsrác (#24578) üzenetére


Mtbsrác
senior tag

Erre valaki? Vagy titok marad? :Y :C

(#24585) Rimuru válasza Mtbsrác (#24584) üzenetére


Rimuru
veterán

Fülsáv az fent marad, viszont a régi dolgokat tudod importálni (de a régi helyén kell lenni mert ott keresi ~/.opera).

Vigyázat, csalok!

(#24586) Mtbsrác válasza Rimuru (#24585) üzenetére


Mtbsrác
senior tag

Megpróbálom de hogy fogom neki beállítani hogy ott keresse a dolgokat? Gondolom oda bemásolom csak majd. Nomeg a könyvjelzőt itt már html file-ként keresi ill a ként kéne betenni, de a régiben ugye vmi .adr kiterjesztésü file volt. Még egy dolog amire figyelmes lettem: mindig mindent el kell kezdenem beírni(webcím) hogy betöltse! Ez eddig oké de régi operákban volt egy kis lefele mutató nyíl amit ha megnyomtam legördültek az addig megnyitott címek, vagy az ALT+Lefele nyíl megnyomásával is legördült. Na itt ilyen az nincsen :(

[ Szerkesztve ]

(#24587) Rimuru válasza Mtbsrác (#24586) üzenetére


Rimuru
veterán

Lemented a ~/.opera mappát és pont ide is másolod, nyugi keveredni nem fog a kettő, az új opera ~/.config/opera alatt dolgozik. Beírod ezt, opera://settings/importData és kiválasztod az opera 12.x-et akkor nem kell külön foglalkozni a könyvjelzőkkel se, de régi opera alól azt tudod exportálni is. Ne várd a régi opera funkcionalitását, vagy megszokod, vagy megszöksz.

Vigyázat, csalok!

(#24588) Orlin


Orlin
addikt

A Vivaldi-nál mi a különbség a Technical Preview és a Snapshot kiadások között?!
Biztos láma kérdés,de nem vágom! :B
Olyan mint a béta és a stabil mondjuk az Opera böngészőnél?

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#24589) dqdb válasza Orlin (#24588) üzenetére


dqdb
Topikgazda

A jelenlegi kiadási ütemtervük szerint snapshot időzített (heti egy), míg a TP-t akkor adnak ki, amikor úgy ítélik meg, kellően sokat fejlődött, és nem tartalmaz nagy hibákat.

Az Operánál talán a developer-béta kettős áll hozzá a legközelebb, ott de mindkettő időzített, még ha ez az időzítés nem annyira szorosan betartott (ha egy developerben meglévő feature meglehetősen hibás, akkor az nem kerül tovább a béta ágba).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#24590) Orlin


Orlin
addikt

Sidebar extensions, Speed Dial syncing and customizable shortcuts in Opera Developer 29

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#24591) Orlin


Orlin
addikt

"customizable speed dial icons and customizable shortcuts."

Akkor elvileg lehet állítani,hogy ikont vagy oldal képet mutasson?Én nekem csak ikonok vannak...

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#24592) albandy


albandy
tag

Nekem most kezd elegem lenni az opera variálásával , Most megint visszahozták a csempés speeddial-t.
Ha meg visszaállítom az elöképesre akkor csak 5 oszlopot jelenit meg 7 helyett így scrollozhatok ...

egyébként az opera:flags -nél az experimental start page -et kell letiltani ...

(#24593) AtHoS válasza albandy (#24592) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ez melyik verzióban ilyen, mert a stabilban 9 oszlop lehet előnézeti kialakítással.

Amúgy adatbátizs szerkesztővel saját formára lehet hozni a speed dial mutatott képeit, ugyanis ki lehet cserélgetni saját képekre sqlitebrowser + ismertető

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#24594) olivera88


olivera88
veterán

A régi Opera az appadataban tárolta a könyvjelzőket skineket és jegyzeteket ugye?? Újra húztam a ma a Wint és beraktam a régi telepítéshez tartozó Opera mappát ami az appdataban volt, de nem érzékel belőle semmit. Semmi se jelenik meg. :( Remélem jót mentettem mert ha elveszett akkor...

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#24595) AtHoS válasza olivera88 (#24594) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Az Opera névjegyénél lehet megnézni hol tárolja. Szóval mentés előtt ott kellett volna megnézni, majd most szintén ott látod hova kell pakolni a mentést. Ha nincs a mentések között pl. bookmarks.adr, wand.dat, speedial.ini akkor nem jót mentettél el

read-only mode on the forum

(#24596) olivera88 válasza AtHoS (#24595) üzenetére


olivera88
veterán

Jót mentettem közbe rájöttem. Vannak ilyen fájlok. Beraktam a bookmarks adr és notes adr fájlt és így működnek, látom könyvjelzőket és jegyzeteim. De ha az egész Opera mappát másolom be akkor nem. :U Elég fura. :U

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#24597) sBc válasza albandy (#24592) üzenetére


sBc
aktív tag

Ha könyvjelzőkezelőn (szívecskén) keresztül állítod be a gyorshívót akkor ott tudsz lapozni a megjelenés fajtáin. Az oszlopok száma nálam sem lesz ötnél több.

(#24598) albandy válasza AtHoS (#24593) üzenetére


albandy
tag

29 dev , de nekem a 27 -nél is csak 5 oszlop van ...

(#24599) AtHoS válasza albandy (#24598) üzenetére


AtHoS
nagyúr

olivera88
operaprefs.ini esetleg bekavar a régi mappából

read-only mode on the forum

(#24600) Orlin


Orlin
addikt

Akkor most az új dev-ben lehet állitani,hogy ikont vagy oldal képet mutasson a speed dial?!

Köszi

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.