Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31801) Willhunting válasza izisz (#31799) üzenetére


Willhunting
aktív tag

Győriben tegnap délután voltam. Ugyanúgy ahogy írtad, kint van a tv de nincs bekapcsolva. Árcédula mellette. Megakarom venni, de nem adták oda, mivel valaki félrerakatta péntek estig. Azt ajánlotta a srác jöjjek vissza jövő héten, mert biztos lesz még készleten. Mondom már csak pár darab van az egész üzlethálózatukban. Erre a válasz hogy vegyek inkább Qledet. Ok köszi :N

(#31802) alaves válasza Willhunting (#31801) üzenetére


alaves
addikt

Ha nem lenne OLED TV-m rohannék Debrecenbe a 65B8-ért az biztos, mert elég sokára lesz ennyiért a 65B9 v. 65C9. :)

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#31804) djnice válasza torma1981 (#31803) üzenetére


djnice
veterán

Túl vannak árazva :)
Én is az 55-ös Q85R-t néztem ki, de az még mindig 450...

(#31805) izisz válasza alaves (#31802) üzenetére


izisz
senior tag

Szerintem fölösleges, legelsőnek a debreceni készletet kérdeztem, mert holnap tervben volt egy hazaút, arra rávágta az üfsz, hogy "nincs ott semmisemmi". Utána tágítottam a kérdést, hogy "akkor hol a pékben van a a weboldal 5 lokációja közül?" erre volt a "savoya + győr +" vmelyik 3. város, amivel már nem is foglalkoztam.
Hozzáteszem, csóri a boltban engem is Samu+qled vonalra akart volna terelni :D "Ezek a tévék ám hajlamosak a beéégésre" ezt is elkezdte fejtegetni, közben hümmögött.
Meg "van más márkából is oled ám, azt is meg lehet nézni" Nameg lehet ám hitelre vásárolni, így meg úgy még jobban is járok, nézzem meg :W
Mondtam neki, nem kell a PR szöveg, LG 65" OLED 350E, nincs miről tárgyalnunk :D

Willhunting "mivel valaki félre rakatta péntek estig" - az kemény, én kérdeztem, hogy van-e elrakás, átszállítás másik boltból, lesz-e még készlet, stb, "nem, nem, nem". Ekkor hagytam ott őket, azt reméltem, cseppet rugalmasabbak.

[ Szerkesztve ]

(#31806) PodMAN


PodMAN
senior tag

Ezt a 65B8 vonalat engedjétek szépen el ... ez vonat elment.

(#31807) daneel_hu válasza izisz (#31805) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ezek apró trükkök, hátha mégis veszel valamit. (valami mást esetleg)
Ilyenkor már annyira fantáziál az ember, hogy sokak szerintem eleve eldöntik, hogy mindenképpen tévével térnek haza.
Égeti a zsebüket a pénz.

Ez amúgy az E**g BF-online akcióihoz képest kutyaf***a. ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#31808) alaves válasza izisz (#31805) üzenetére


alaves
addikt

Hát ja, akkor 350-ért adja ide a 75Q90-et és már itt sem vagyok. ;]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#31809) tutitibi válasza daneel_hu (#31807) üzenetére


tutitibi
senior tag

BF mikortól kezdődik ? Tavaly mennyiért mentek a 65 LG OLED-ek a BF-en ? Emlékszik valaki ?

(#31810) gurus válasza daneel_hu (#31807) üzenetére


gurus
aktív tag

65b8 mégis kamu! jó reklám nekik 1-2db eladnak belőle legyen visszaigazolás, nehogy megbüntessék őket. 1000 ember min bemegy az üzletbe az olcsó oled miatt.én 3 napja itt Pesten már du bementem és sehol nem volt ott előttem nézték meg gépen a Pesti készletet.náluk nem is volt ilyen árban, csodálkoztak is mikor ezen az áron kerestem a tv-t

[ Szerkesztve ]

(#31811) tutitibi válasza gurus (#31810) üzenetére


tutitibi
senior tag

Vagy lehet másként is. 1000 ember berendel náluk valamit neten és 1 hét múlva vagy mielőtt átvenné visszamondja. 14 napig szabályos a dolog. Ők meg dolgoznak mint a hangyák. _ :) :)

(#31812) gurus válasza tutitibi (#31811) üzenetére


gurus
aktív tag

nem értelek ?miért állsz belém semmi köze amit írsz és amit én írtam.ja :C ott dolgozol

[ Szerkesztve ]

(#31813) ImACeltic


ImACeltic
őstag

A B8 legújabb szoftverfrissítése is magával hozta a dynamic tone mapping új opcióját, a "HGIG" beállítást? Ez a beállítás elvileg igazodik a játékokhoz, hogy valóban szükséges-e a tone mapping vagy sem.

Ebben a tesztben szó is esik róla: [link]

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#31814) renatto válasza tutitibi (#31809) üzenetére


renatto
őstag

JoyNapon Nov-7-10, BF pedig 22 és 29. Utóbbi a hivatalos amerikai dátum. Tavaly volt pár 65C8 600k-ért EMAG-on.

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#31815) janos666 válasza ImACeltic (#31813) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A DTM kapcsoló sem azt csinálja, amit az LG állít róla, szóval nem mindegy? :DD

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#31816) dh66e válasza ImACeltic (#31813) üzenetére


dh66e
veterán

Szerintem semmi nem változott B8-on max internetes dolgokat reszeltek meg rajta.

(#31817) ImACeltic válasza janos666 (#31815) üzenetére


ImACeltic
őstag

Ezt kifejtenéd? :)

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#31818) janos666 válasza ImACeltic (#31817) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A Dynamic Tone Mapping állítólag figyeli a tényleges csúcsértéket, és a mastering display peak white (és/vagy más metaadat, mert van még pár hasonló, amit ritkán említünk, és még kaotikusabb, hogy a gyakorlatban melyik lejátszó/TV mit csinál, vagy épp nem csinál velük) helyett az egyes képkockák/jelenetek alatt, és ezt veszi figyelembe a roll-off / cut-off pontokhoz.
Állítólag már 2016-ban is ezt csinálta a Dynamic Contrast / Low állása, de az is egyértelműen mást csinált. 2018 óta van rá külön menüpont, de ránézésre most is valami hasonlót csinál, mint a régi DC / Low állás: gyakorlatilag a teljes kontraszttartományra kiterjedő dinamikus vezérlés, ami a sötétszürkétől a legvilágosabb foltokig, pillanatnyi képkocka kontrasztátfogástól függetlenül is mindenbe belenyúl egy kicsit (vagy nem csak kicsit).

Viszonylag egyszerű ezt megnézni: indíts el egy 1000 nit-re master-elt filmet (az nincs messze a 700-tól, amivel a TV számol, mint névleges érték), keress egy sötét jelenetet (ahol tuti, hogy nem megy 100 nit fölé a legvilágosabb folt), aztán kapcsolgasd ki/be. Próbálhatod statikusan, vagy rövid jelenettel infinite loop-ban (ugyan az lesz). Szaladgálni fog tőle TRC, változik a kép olyan olyan tartománya olyan körülmények közt, amik Ki állásban "tökéletesek" (feltéve, hogy pontos a gyári kalibráció, vagy egyedileg kalibráltad a képmódot), de Be állásban elcsúsznak.

Ha akarod, következő lépésben hasonlítsd össze a HDR10 és Ki, HDR10 és Be, illetve a DolbyVision képét (ha meg tudod oldani ugyan azt a jelenetet ebben a három állapotban ugyan azon a TV-n, lehetőleg egy forrásból). Melyik HDR10 mód hasonlít jobban a DV-re: DTM Ki, vagy DTM Be?
Ha >>700 nit (pl. 4000) a mastering peak, az picit más lehet, de ha a DV-t tekinted referenciának, és a sötét árnyalatokat nézed (én azokra vagyok inkább háklis, attól veszik el a "kontrasztélmény" és a perspektíva hatás is, ha kivilágosodnak vagy feketébe buknak az árnyékok), szerintem akkor is azt mondhatod, hogy felesleges dolgokat csinál a DTM. Még ha ránézésre összességében tetszetősebb is esetleg, akkor sem pont az történik, amit a leírás alapján várnék.

Minden esetre megnéztem: a C8-on nem került be semmi új menüpont a HDR / Game képmód alá. Viszont most látom, amit valaki már említett: valamiért ki van szürkítve a fehéregyensúly csúszka (mint mikor CalMAN-el van DDC-n át kalibrálva, csak épp nekem nincs a HDR Game mód, mert a HDR Technicolor-t használom játékra is PC címkével).

Ezt pedig meg kéne nézni jobban, de első ránézésre mint ha javították volna a DolbyVision TRC-t (nem bukik be a sötétszürke feketébe). -> Ezt most azért írom, mert fentebb javasoltam, hogy tekintsd relatív referenciának a DV módot a Ki/Be álláshoz, viszont több firmware-el is el van csúszva a DolbyVision képe is (bizonyos verziókban annyira, mint a HDR10-é és SDR-é is, de van amelyikkel jobban, szóval :)) ).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#31819) alaves válasza izisz (#31805) üzenetére


alaves
addikt

Ma frissítették a 65B8 készletet az Euronics-nál, van: Sopron, Pécs, Kaposvár

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#31820) renatto


renatto
őstag

Médiában van egy Outlet Philips 65OLED803 - 459k-ért.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#31821) daneel_hu válasza tutitibi (#31809) üzenetére


daneel_hu
addikt

"BF mikortól kezdődik ? Tavaly mennyiért mentek a 65 LG OLED-ek a BF-en ? Emlékszik valaki ?"

Black Friday amerikában hagyományosan hálaadás után, pénteken van.
Forrás: https://hu.wikipedia.org/wiki/Fekete_péntek_(vásárlás)

De ez nem azt jelenti, hogy itthon nálunk csak és kizárólag ebben az időpontban fogsz BF-akciókkal találkozni. Szerintem az itthoni nagyobb kereskedelmi boltok/láncok lezsírozzák egymás között, hogy kinek mikor lesz BF-promóciója és azt be is tartja.
MM-nél pl van Red Friday is, nyilván a bolt színe végett. :)

Arra ne számíts, hogy a BF-promóciók alatt jobb áron jutsz 65 colos oledhez, mivel a promóció előtti napokon hagyományosan megemelik az árakat.
Ha megnézed a 65 colos oledek árainak változását a megjelenésük napjától, akkor azt láthatod, hogy BF alatt ugyan némelyik esett, de később - és legkésőbb tavaszig - beáll ugyanarra az akciós árra a termék.
Ha van egy kelendő termék amelyet biztosan eladnak a jövőben X áron, akkor az értékesítő azt nem fogja szaré-hugyé' odaadni csak mert a vevő ezt szeretné. :)

Ez a 350 000 huf a 65b8-ért - ahol még van - az az alja. Ennél maximum használtat lehet olcsóbban venni szerintem.

Összességében szerintem a BF óriási átverés. Milyen mértékben és milyen alapon, azt kereskedője válogatja. :)

[ Szerkesztve ]

(#31822) alaves válasza renatto (#31820) üzenetére


alaves
addikt

Kizárólag akkor ajánlott, ha a Philips is cserél kijelzőt! Ki tudja hogyan használták, még ha most nem is látszik kifakulás, egy idő múlva előjöhet. :U

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#31823) Segal válasza daneel_hu (#31821) üzenetére


Segal
veterán

Azért van ez mert meg lehet csinálni.
Mindenki iparkodik nehogy lemaradjon a lehetőségről, csak a %-ot nézi és már kattint is mert megcsinálta az év üzletét...
Aztán kiderül hogy mégsem.
Tökéletes példa egyik munkatársam. T felhívta hogy milyen nagyszerű ügyfél ha most aláír még 2 évet akkor 220 helyett megkaphatja 180-ért a tv-t. Bele is ment majd másnap jött be elujságolni hogy milyen jól járt. Aztán rákerestem árukeresőn a tv-re és 150-ért is volt megbízható boltnál as tv...

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#31824) tothrobert


tothrobert
csendes tag

Sziasztok!
Olyan gondom volna.Nem telejesen oled kérdés.
Adott egy LG OLED55B8PLA tv.
Több ezköz is van Hdmi-vel csatlakoztatva.
Van rajta egy Raspberry pii és egy Ps4 is.
Eddig a tv távirányítója, simán vitte a a Pii-t és a Ps4-et.
Teljesen eltünt ez a Hdmi-Cec támogatás.
Simplink be van kapcsolva. Nem történt semmi változtatás.
Van valami ötletetek, mi lehet a gond?
Köszi előre is.

(#31825) daneel_hu válasza Segal (#31823) üzenetére


daneel_hu
addikt

Alapvetően háromféle BF-et láttam eddig. ;]

1. (E**g-féle) online átkúrás. A termékek nagy része le van árazva és előtte nem is emelték meg az árakat, de a valóságban nincs vagy csak nagyon kevés darabszámmal bírnak a boltokban. Szerintem 80-90%-a kamu vagy csak 1-1 darab létezik belőle. A lényege az akciónak, hogy annyira fel vagy tüzelve a promóció miatt, hogy amennyiben lemaradsz valamiről nagy valószínűség szerint mindenképp vásárlás lesz a vége, legfeljebb drágábban. :)

2. MM-féle online és helyszíni. A promóció előtti nap drasztikus áremelés, majd százalákosan(!) csökkentett ár megjelenítése, ez pszichológiailag úgy hat, hogy mekkora király akcióban veszel részt, - kb életed értelme :P -, majd a BF-nap utáni első munkanap nagyjából ugyanaz az ár fogad a boltban mint a promóció napján. (persze már nem százalékkal hanem kizárólag az összeg szerepel az árcédulán).

3. Az Amcsi-át***s. Itt az eladatlan hulladékot árusítják brutál akciókkal. Ez még a legkorrektebb ha azt vesszük, hogy itt valóban van árengedmény... kérdés mekkora szart sóznak rád. A T is ezt csinálja itthon :C online - legtöbbször tavalyi vagy tavalyelőtti (általuk bagóéert felvásárolt) modelleket a vásárlókra tukmálva.

De ha van még ilyen, ne tartsátok magatokban... :)

[ Szerkesztve ]

(#31826) tutitibi válasza daneel_hu (#31821) üzenetére


tutitibi
senior tag

Én is ezt gondolom, pl. most hétvégén van 65-ös PANA 720 ezerért, a 900 ezer helyett. 720-nál az sem olcsóbb sokkal, amíg jövőre ki nem jön a 2020-as modell. Na, azután lehet számítani komolyabb áresésre. Elég megnézni most a tavalyi Pana 65FZ800 árait is.

[ Szerkesztve ]

(#31827) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Korrekt boltban BF-nek annyiból van értelme, valóban van 1-2 termék nagyon jó áron, az addigi akciókhoz képest is, de tényleg csak pár darab és mire észbe kapsz már elfogyott.

Én is csak kíváncsiságból szoktam megnézni a BF akciókat, mégis mennyire mentek le az árak.

Mondjuk ezt a mostani kiállított 65B8 hisztériát sem igazán értem, ami itt megy/ment.
Főleg, hogy a B8-ra panaszkodtak itt a topikban a legtöbben, ha jól rémlik. :U
Az idei oled árak is már mostanra estek laza 200e ft-ot, pl. Pana 55gz950 450e ft, Pana 65gz2000 1,2misi :D

[ Szerkesztve ]

(#31828) daneel_hu válasza Pro Koryak (#31827) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Korrekt boltban BF-nek annyiból van értelme, valóban van 1-2 termék nagyon jó áron, az addigi akciókhoz képest is, de tényleg csak pár darab és mire észbe kapsz már elfogyott."

Pontosan ezért inkorrekt.

(#31829) tutitibi válasza Pro Koryak (#31827) üzenetére


tutitibi
senior tag

Érdekes 65B9-et meg 55B9-et meg még egyik MM-ben sem láttam kiállítva . Kizárólag C9 és E9-eket látni.

(#31830) renatto válasza daneel_hu (#31825) üzenetére


renatto
őstag

Tavaly emag-on vettem Ipad 2018-at 80k-ért, ami 100-105k volt megbízható helyen árgép szerint. Már előző este beraktam minden színben a kosárba, reggel amikor elindult, kidobáltam azokat amelyik nem lett akciós és megvettem. Mire megnéztem a vásárlásomat és frissítettem az akciós oldalt, már elfogyott. Ez kb 2-3 perc lehetett... Ez benne volt a TOP10 akcióban. 20k kedvezmény, ami 20%, ez nem rossz, de nem is az év üzlete.
Mindig nézem a BF akciókat és vettem is már pár dolgot, de csak olyat amit amúgy is akartam, de max 20-30% valós kedvezménnyel (a jobbak Amazon.de-ről), nem a hirdetett 50-80%...
Ha éppen akar venni valamit az ember, spórolhat egy kicsit, viszont abból olyan minimális a készlet... mint most a 65B8 esetén. :K De amúgy meg az van amit írtál sajnos! A legtöbb bolt már 1 hónappal előtte felveri a "listaárat" - Árukeresőn nézhető - majd leengedi az "eredetire" a rengeteg %-kal. Mondjuk ehhez sajnos kell a "borjú" is aki megvesz mindent észnélkül, mert az van ráírva hogy %%%%%% !!!! :O Amúgy nem pörögne úgy ez a "BF álakciós móka".

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#31831) daneel_hu válasza tutitibi (#31829) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nagyjából a múlt hónapban debütált a B-széria.

(#31832) Celtis válasza tothrobert (#31824) üzenetére


Celtis
veterán

Nem kötöttél rá újabb HDMI eszközt mostanában?

(#31833) MrBazsi válasza Pro Koryak (#31827) üzenetére


MrBazsi
senior tag

Én pont értem a B8 hisztériát nekem lassan egy éve egy hibátlan van 55ben, teljes megelégedéssel használom, és most én is elgondolkoztam h veszek ennyiért még egyet csak nagyobbat, ez meg megy a hálóba... A 65 annyiért most az euronicsban több mint best buy... egy éve ilyenkor az 55 ara 470volt... a 65é pedig 660...

(#31834) renatto válasza tothrobert (#31824) üzenetére


renatto
őstag

Nekem korábban az Xbox One csinált ilyet egy frissítés miatt. Akkor is bekavart, ha ki volt kapcsolva, de be volt dugva. Ha kihúztam, helyreállt minden. Pár nappal később javították. Úgyhogy szerintem is valamelyik HDMI kavar be. Próbáld meg lehúzgálni őket egyesével, hátha megtalálod mikor áll helyre.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#31835) tothrobert válasza Celtis (#31832) üzenetére


tothrobert
csendes tag

Köszi a tippet ,meg oldódott.
Nem lett új eszköz rá kötve.A régi lett frissítve és a hdmi-cec alapból ki kapcsolva volt.
Még egyszer ezer köszönet.

(#31836) Pro Koryak válasza MrBazsi (#31833) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ha nem kiállított darabok lennének, esetleg.

(#31837) janos666 válasza Pro Koryak (#31836) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ha teljes értékű, és terjedelmű gyári garancia van rá, akkor miért ne?
Hasonló áron általában inkább csak használtat kapsz, rosszabb esetben kérdéses garanciával (pl. van ugyan pecsételt papír, csak épp nem biztos, hogy a mi régiónkba szánt modell, így itt nem szerelik), de legalább is a jótállási idő kb. felét már felélve.

Közben én is bejelentkezek, hogy az 55C8-am a héten töltötte be a 2000 órát, és nem jött elő a közepén ~25% téglalap, illetve nincs látható beégés. A homogenitás sem romlott (sőt, mint ha kevésbé látszódna a jobb-bal széleken a pici zöldesség, de lehet hogy már csak nem tűnik fel, mert nem nézegetem, mint új korában). Egyedül az 5% szürke csúnya egy kicsit (a 10% már szép), de az már hónapok óta ilyen. Nem függőleges sávok vannak benne, hanem kb. az 50% belső terület (nem éles vonal mentén) világosabb, mint a "kerete". Ez szabad szemmel is látszik (ha homogén ábrán nézegetem, használat közben nem), de tűrhető (telefonnal fényképezve nagyon átverősen durván néz ki, mert a "keret" feketébe bukik, a közepe pedig kiviláglik, de szemre nem ilyen). Viszont az az 5% szürke kb. olyan fényes, mint a másodlagos kijelzőnek használt LCD-n a 0% fekete (ami szintén nem teljesen homogén), szóval, hehe... ez legyen a legnagyobb baj...

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#31838) chros válasza janos666 (#31837) üzenetére


chros
őstag

"az 50% belső terület (nem éles vonal mentén) világosabb"

Nem epp ez a teglalap jelenseg? Marmint tudom, hogy az minden szinnel lathato, ez pedig csak 5%-nal...
Es igen, ez a 2000 oras nagy komp ciklus meg okozhat problemat nekem is :)

(#31839) RobexX10 válasza chros (#31793) üzenetére


RobexX10
aktív tag

Sikerült! :)
Nem tudom melyik lett a jó megoldás.
-előtte áramtalanítottam a TV-t
-bekapcsolás után dugtam rá a pendrive-ot
-másik pendrive-val próbáltam (8GB a 32GB helyett)

A kép tényleg jobb :)

Már csak blokkolnom kellene, hogy nem dobálja fel az új frissítést.
Arra van mód hogy a frissítés blokkolva legyen de az alkalmazások tudjanak frissülni?? :)

(#31840) ImACeltic válasza janos666 (#31818) üzenetére


ImACeltic
őstag

Az igen, ezt tényleg kifejtetted, köszi! :D

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#31841) chros válasza RobexX10 (#31839) üzenetére


chros
őstag

"Már csak blokkolnom kellene, hogy nem dobálja fel az új frissítést."

Ott van a leriras vegen, hogyan tudod :)

LG tulajoknak ezzel kapcsolatban:
kulfoldi forumon voltak, akik azt allitottak, hogy a fent linkelt SURE-os modszer mukodik/mukodott az 4.*-es firmware-ekkel bezarolag 2017/2018/209-es modelleknel (2019-nel meg csak 4.*-es van), es 5.*-os verzioval lett eltavolitva mindig.

(#31842) renatto


renatto
őstag

A Panasonic 65GZ950 ára 720k-ra esett. Lehet hogy lesz itt mégis árharc. :K

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#31843) Drakuf válasza renatto (#31842) üzenetére


Drakuf
tag

Mi a velemeny Panasonic TX-55GZ950E-rol? Mm-ban 450-ert egesz jo aron van most.

(#31844) Gigi01 válasza Drakuf (#31843) üzenetére


Gigi01
őstag

kicsi :DDD

(#31845) turikoczka


turikoczka
aktív tag

[link] Érdekes iromány, ki mit gondol? :)

(#31846) renatto válasza turikoczka (#31845) üzenetére


renatto
őstag

Az írója 1. Hatalmas ZD9 fan. 2. Évekig durván OLED ellenes volt. 3. Fényerő/nit "mindenek felett". Ezek egyike sem kedvez az OLED-nek. ahogy az sem hogy az a Pana kiállítási darab volt. :)) Korábban több jelenet képeit leellenőriztem a sajátomon és az általa beállított és kiválónak titulált ZD9 kép szörnyen nézett ki. Túlszaturált, valamint a képnek nem részletei, hanem egyes részei eltűntek, annyira sötét volt - ezzel "csökkentve" a fekete hiányát... és ha a referencia tévé így van beállítva "jól"...

Mindezek fényében, bizonyosan érdekes, de semmiképp sem hiteles. Inkább olyan lehet mint amikor a gyerekek hazaérnek a kirándulásról és a felének tetszett, a felének meg nem, pedig ugyanott voltak. :DDD

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#31847) Pro Koryak válasza Drakuf (#31843) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Inkább a Pana 55FZ800-at 380-ért jelenleg.
Kb. a Dolby Vision, amivel többet tud.

(#31848) renatto válasza Pro Koryak (#31847) üzenetére


renatto
őstag

Vagy ha sok a pénz 550-ért a 65".

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#31849) ron8


ron8
senior tag

Sziasztok! Az mennyire elfogadható jelenség hogy úgy tűnik mintha kicsit sárgásabb lenne a kijelző mint kb 1 hete? Bár nemtudom hogy én képzelem be vagy tényleg (valószínűleg tényleg).
Ez normális? Nem foglalkoztam kalibrálással eddig de azt mi alapján tudnám megcsinálni?

(#31850) rothfb válasza renatto (#31842) üzenetére


rothfb
veterán

Lehet, mert én pl az 65FZ950-et decemberben végén 930-ért rendeltem meg. Ehhez képest most október végén az új széria 200000-rel olcsóbb... Érdekes lesz ez, ahogy mondod.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.