Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-12 17:21:36

LOGOUT.hu

Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2851) Simtu


Simtu
senior tag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata a Sigma 24-70 2.8 -al?
Mostanában tervezek venni obit, egy 40d-hez lenne. Esemény(esküvő)fotózásra használnám. Fölé kerülne a 70-200 f4 l.
Photozone.de-n néztem a tesztet, ott highly recommended minősítést kapott. A fórumokon viszont eléggé eltérő véleményeket olvastam. Nyílván a gyártási szórásnak is köszönhető.
Szóval szívesen fogadnám a véleményeket!

Köszi!

(#2852) Stitch válasza johnjohn (#2846) üzenetére


Stitch
őstag

Az egy elég érdekes zoom-tartomány crop-os gépen, bár rugalmasabb, mint egy fix 50-es. :) Milyen objektívjeid vannak mellette? Az új 18-105-ösön nem gondolkozol? Nem túl fényerős, viszont VR-es? :)

(#2853) johnjohn válasza Stitch (#2852) üzenetére


johnjohn
addikt

Tokina 19-35/3.5-4.5 AF
Tamron 28-75/2.8
Nikon 35-70/2.8 AF D
Tamron 55-200 /4.5-5.6
Sigma 135-400 APO D
Nikon 18-55 /3.5-4.5 DX II
Chinon MF 200/3.5---ez a készlet jelenleg.Még nem nagyon hiányzott a VR.
A Tokina f 5.6 -tól már szép éles,a Tamron 55-200 remek kis tele.
A Sigma 135-400 meg 135-350mm-ig szépen használható.Én ezekkel jól elvagyok.

[ Szerkesztve ]

(#2854) Stitch válasza johnjohn (#2853) üzenetére


Stitch
őstag

Ejjhaa..

Nikon 18-55 /3.5-4.5 DX II: emellé minek ez: Tokina 19-35/3.5-4.5 AF?

Tamron 28-75/2.8: emellé meg minek ez: Nikon 35-70/2.8 AF D? :)

A Tamron 28-75 tudtommal egy nagyon jó kis ojjektív.

(#2855) johnjohn válasza Stitch (#2854) üzenetére


johnjohn
addikt

A 18-55 DX maradt egy régebbi Nikon kit-ből, nem kér enni.
A Tamron 28-75 igazából f 4-től használható jól, az alatt lágy, árulom is,próbáltam párat, mind ilyen.
A Nikon 35-70/2.8 az eddigi legjobb obi ami hozzám került, 2.8-on is nagyon éles !

(#2856) Tüzi

Hát vettem egy 17-40et 110ezerért.
Már csak kellene annyi pénz, hogy elhozzam :D
Végre van nagylátóm. Legalábbis lesz. 3 hét :(

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2857) *Ropi* válasza Simtu (#2851) üzenetére


*Ropi*
félisten

A Simát felejtsd el, ha képeket akarsz készíteni. ;) Vagy Tampon 18-50 F2.8, de ez csak F4-től éles, vagy Canon 17-55 F2.8 IS. Esküvőzéshez kellenek a fényerős obik, ott még a 2.8 is kevés, ha vaku nélkül fotózol, mert természetes hangulatú képeket akarsz. Fixekkel érdemes kísérletezni, mennyire jön be a használatuk: 50/1.4, 200/2, stb.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#2858) Terapeuta válasza Tüzi (#2856) üzenetére


Terapeuta
őstag

Jó kis vas az, főleg ennyiért...

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#2859) Tüzi válasza Terapeuta (#2858) üzenetére

Pontosan ugyanezzel a gondolattal nyugtatgatom magam én is.

Most már mindegy. -20ban majd melegedek ennek a látványától, nem a gázétól :O :D sürgőssen kell harmadállást vállalnom.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2860) j.bravo válasza johnjohn (#2855) üzenetére


j.bravo
addikt

Mennyire lágy a Tamron 28-75/2.8 2.8-on? Tudnál mutatni pár képet?
De ha azt mondom, hogy legtöbbször a 18-55DX (I-es verzió, a d50-hez adták kitben) 1/3 vagy 2/3 FÉ-t rekeszelve (épp csak hogy ne teljes nyíláson legyen) már számomra elegendő élességet ad, akkor ezt milyennek találnám 2.8-on?

Whatever.

(#2861) johnjohn válasza j.bravo (#2860) üzenetére


johnjohn
addikt

Fényviszonyoktól függően ,ha van egy kis ellenfény, akkor már nagy a "ghost",ami mossa a körvonalakat.Ha közeli, 1-2 méterre van a téma még elfogadható, de ha messzebb van akkor már mos.Holnap reggel, teszek fel az email címedre 1-2 képet.
A 35-70/2.8-as Nikon " sajnos" nagyon éles,ahhoz képest a Tamron homály,.3.5-4-től már jó.
Tegyük hozzá,a Tamron is f8-f 10 között viszont borotva éles, RAW-PS 3 -alap konverzió, és nem kell semmihez hozzányúlni.

[ Szerkesztve ]

(#2862) j.bravo válasza johnjohn (#2861) üzenetére


j.bravo
addikt

Ha f8-ra kell rekeszelni az éles képhez, akkor minek ilyen nagy fényerejű lencse... (jó, tudom, keresőkép, satöbbi). Kíváncsi lennék a képekre, kösz előre is!

Whatever.

(#2863) johnjohn válasza j.bravo (#2862) üzenetére


johnjohn
addikt

Már f4 körül magához tér a Tamron, de a célom az volt, hogy 2.8-on is jó lencsém legyen.A Niokon 35-70-es beválik.Küldtek emailban pár crop-ot.

[ Szerkesztve ]

(#2864) hcs57 válasza johnjohn (#2861) üzenetére


hcs57
őstag

nem lehetséges, hogy fókuszhibás? Tesztelted? ( csak a mélység élességre gondoltam...) máshol nem hallotam ezt a panaszt.

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#2865) johnjohn válasza hcs57 (#2864) üzenetére


johnjohn
addikt

Próbáltam, nem kimondottan életlen, hanem ghost van a képeken 2.8-as blendénél.Már olvastam máshol is, hogy 2.8-on lágy, és van pár példány, ami ott is jó.Tehát nem némelyik rossz, hanem némelyik jobb az átlagnál.Ez ráadásul a belső motoros változat.

(#2866) *Ropi* válasza hcs57 (#2864) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nekem Canon bajonettes Tampon 28-75 F2.8-am van, az is ugyanilyen: F4-től kel életre.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#2867) johnjohn válasza *Ropi* (#2866) üzenetére


johnjohn
addikt

Próbáltam egy 17-50/2.8-as Tamron obit is, de az meg 50 mm-nél produkált mosottságot nyitott blendénél.Sajnos ebben az árkategóriában ez van.Szerencsére a Nikon 35-70/2.8 amit vettem használtan hozza azt a teljesítményt, ami a Taronból kimaradt.

(#2868) *Ropi* válasza johnjohn (#2867) üzenetére


*Ropi*
félisten

Vagy piszokjó obit gyártott a nikon azzal a szériával, vagy piszoknagy szerencséd van, hogy azt a jó darabot fogtad ki. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#2869) johnjohn válasza *Ropi* (#2868) üzenetére


johnjohn
addikt

Már volt nálam egy ilyen a nyár elején, de azt nem tudtam megvenni, most egy másikat sikerült.Úgy néz ki, és a tesztek is azt írják, hogy ez egy nagyon jól sikerült obi.
Összehasonlítás a 28-70/2.8 ED IF obival

[ Szerkesztve ]

(#2870) *Ropi* válasza johnjohn (#2869) üzenetére


*Ropi*
félisten

:R

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#2871) hcs57 válasza johnjohn (#2869) üzenetére


hcs57
őstag

mennyibe fájt a Nikon 28-70/2,8 ?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#2872) johnjohn válasza hcs57 (#2871) üzenetére


johnjohn
addikt

Nekem a 35-70/2.8 AF D van, 70 000.- volt napellenzővel, szépen egyben van, nem csúszik ki ha lefelé fordítom, tehát nincs kikopva, a sorozatszám alapján valamikor 1999 körül készült.

(#2873) Dare2Live válasza johnjohn (#2867) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

hvén majd megpróbálok pár cropot fellöni tamron 17-50 50mmen 2.8al.

Hogy megnyugtassalak nem egyedi a problémád már hallottam uezt mástol is... :DDD

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#2874) johnjohn válasza Dare2Live (#2873) üzenetére


johnjohn
addikt

:R

(#2875) Dare2Live válasza johnjohn (#2874) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ez nagyon rossz?

[link]

sajnos most nincs saját... :(

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#2876) johnjohn válasza Dare2Live (#2875) üzenetére


johnjohn
addikt

Nem ,ilyennek kéne lennie.Sajnos amit próbáltam, az 50/2.8-on tök homály volt.

(#2877) Dare2Live válasza johnjohn (#2876) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

hát belenyultál.... :(

Én nagyon szeretem bár azért nem tökéletes mint ezen az átfogáson minden legyen az akár 300K+os Nikor 17-55 2.8

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#2878) Simtu


Simtu
senior tag

Sziasztok!

40D-re szeretnék venni valami jó átfogású obit. Néztem a 24-105l-t, elég jónak tűnik, bár nem vagyok benne biztos, hogy megéri az árát. Van esetleg valami alternatívája? Elsősorban portréra kellene.

Előre is köszi!

(#2879) *Ropi* válasza Simtu (#2878) üzenetére


*Ropi*
félisten

Portrézni én a 70-200-zal szoktam, tökéletes feladatra.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#2880) Simtu válasza *Ropi* (#2879) üzenetére


Simtu
senior tag

Pl 70-200 f4 l?

Igazából én is ezt néztem ki alternatívaként, alá mondjuk egy 17-50-es 2.8-as tamronnal.
Csak szerettem volna egy obival megoldani a kérdést, ne kelljen cserélgetni, mert az időbe telik.

(#2881) Simtu


Simtu
senior tag

A 70-200 f4-es obi ill. annak IS-es változata között kb. 100e ft-os különbség van(fotopest). Megéri szerintetek?

(#2882) Fejo válasza Simtu (#2878) üzenetére


Fejo
őstag

Néztem a 24-105l-t, elég jónak tűnik, bár nem vagyok benne biztos, hogy megéri az árát.

Az egyik kedvencem, imádom!

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#2883) Simtu válasza Fejo (#2882) üzenetére


Simtu
senior tag

Oké, de nekem egyelőre annyi a keretem az obikra, amennyibe az kerül. De abból a pénzből már kapok egy 17-50 2.8 Tamront + egy 70-200 f4l-t.
De látom, te ez utóbbival is rendelkezel. Próbáltad esetleg az IS-t is? :D
Ha igen, megéri szted a különbséget?

Köszi

(#2884) Fejo válasza Simtu (#2883) üzenetére


Fejo
őstag

Sajnos IS még nem volt a kezemben, de egyenlőre meg vagyok nélküle, mert nem szoktam koncerteken vagy egyéb fényszegény helyen fotózni. A sima 70-200-nak is gyönyörű képe van, csak ajánlani tudom.

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#2885) sylas


sylas
tag

Érdeklődnék hogy a pentax kitobija elvileg Ies generációs (k200d)
mekkora a különbség a IIes el szemben?csak mert úgy hallottam hogy a IIest a k20dhez van gyártva nem a k200dhez

A múltra csak emlékezni tudunk - ha szembetalálkozunk vele, meg sem ismerjük.Gondolatban haladhatunk ugyan visszafelé, de az idő közben mindig előrehalad"

(#2886) hcs57 válasza sylas (#2885) üzenetére


hcs57
őstag

itt kérdezd: [link]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#2887) ottkar válasza sylas (#2885) üzenetére


ottkar
addikt

A II-es mindegyik Pentaxhoz jó, és van olyan érzésem hogy nem annyival jobb mint azt sokan állítják.Én nem tudok semilyen felvételekről ahol a két optika lenne összehasonlítva.

(#2888) *Ropi* válasza Simtu (#2883) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az IS-essel hosszabb záridőket tudsz kézből kitartani. Ez akkor jó, ha előtte nem ittál eleget. ;) ;] Jellemzően mondjuk 200 mm-en az 1/80 sec éles lesz vagy 70 mm-en az 1/15 sec. A 70-200 F4L IS-ben 3. generációs stabi van, ami max. négy fényértéknyit tud javítani. De mozgó célpontnál mit sem ér, csak a kézremegésedet kompenzálja.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#2889) philoxenia válasza *Ropi* (#2888) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

De csak a remegést, a nagyobb amplitudójú mozgásokat már nem. Persze attól is függ nyilván, milyen távol van a téma, mert nagyobb távolságon ugyanakkora szög alatt nagyobbat mozdul egységnyi idő alatt.A téma viszont kevesebbet. :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2890) *Ropi* válasza philoxenia (#2889) üzenetére


*Ropi*
félisten

Pontosan. :) Tehát, ha hullámvasútról fotózol és nem sikerül, ne a képstabit okold. ;) :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#2891) biggamer válasza Simtu (#2881) üzenetére


biggamer
veterán

Az utolsó kép alatt lévő teszt érzékelteti a különbséget : [link]

Nekem is IS van.
Portrézáskor, repülőnapon és koncerteken nagy hasznát veszem.

Viszont madarazásra, vadfotózáshoz kevés. :K

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#2892) philoxenia válasza biggamer (#2891) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Koncerteken jól tudsz vele csápolni, repülőnapon mutogatni, portrézásnál meg nem mernek mocorogni az alanyok. A vadak és a madarak viszont elriadnak.... :U
Vagy nem erre gondoltál....? :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2893) biggamer válasza philoxenia (#2892) üzenetére


biggamer
veterán

Koncerteken ezzel csinálok helyet a csűrhe brigádban, repülőnapon azt hiszik, hogy célba vettem őket és megadják magukat, portrézásnál meg a csajok nagyon szeretik, mert akkora ... ;)
A ló meg kirögög, mert az övé nagyobb ... :(

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#2894) philoxenia válasza biggamer (#2893) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Megoldás : röhögő lovat fényképezni... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2895) Dare2Live válasza Simtu (#2883) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

70-200 f4 L és 70-200 f4 IS L közt optikailag is elég komoly difi van. A Canon messze legeslegjobb zoomja.
Evvel szemben a régi 70-200 f4 szimplán csak egy jó obi. :)

A megéri e meg kérdésedre a válasz: Kinek. Akinek a fényképezés az élete és havi félmisit keres annak tuti....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#2896) Simtu


Simtu
senior tag

Viszont nem adnak hozzá állványcsatit! Ráadásul elég drága kiegészítő. Létezik valamiféle alternatíva rá? Hallottam olyat is, hogy a nagy teléken szokott lenni 1-2 lyuk, amire rá tudod csavarni az állvány talpát... :F

(#2897) *Ropi* válasza Simtu (#2896) üzenetére


*Ropi*
félisten

6k az utángyártott állványgyűrű. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#2898) Simtu válasza *Ropi* (#2897) üzenetére


Simtu
senior tag

Köszi.
Hol lehet kapni?

(#2899) *Ropi* válasza Simtu (#2898) üzenetére


*Ropi*
félisten

PÜ ment.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#2900) Pompi válasza *Ropi* (#2897) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

HK-ból 3k-ért jött nekem (eBay). Ráadásul safety lockos ;) Teljesen korrekt.

Feel Good Inc.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.