Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-12 17:21:36

LOGOUT.hu

Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) imyourfriend válasza crey (#13997) üzenetére


imyourfriend
őstag

Felhívtam a srácot azt mondta hogy megoldja garanciába ha úgy adódik. Csak csináljam meg a tesztet hétvégén és valahogyan intézzem el hogy felkerüljön. Nem olyan rossz objektív ez csak munka van vele míg tökéletes lesz D90-en :)

(#14002) .DLL


.DLL
veterán

(ja egyébként totál nem jelezte a fórum a mai hozzászólásokat, különben nem linkeltem volna be újra, ami már volt) o_O

(P.H.)

(#14003) Zozzer888 válasza crey (#13997) üzenetére


Zozzer888
addikt

Ha garis a cucc, akkor ingyen kalibrálják.Legalábbis nekem a Tamronnál ezt mondták:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#14004) aleister válasza Zozzant (#14000) üzenetére


aleister
veterán

Nekem sem jött a katarzis. Nem is igen értem a hype okát. Az alapzoomnak pont az lenne a feladata, hogy kicsit felül, kicsit alul befogja az ekv 50-et. Ez meg pont ott fogy el.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#14005) .DLL válasza aleister (#14004) üzenetére


.DLL
veterán

Ha jól árasítják akkor üthet. Mindent el lehet ba...ltázni, ha olyan ára van, hogy veszek inkább 4 fixet helyette. Nekem nem lenne gond, hogy ekv. 56mm-nél ér véget, nyilván jobb lenne fizikai 50mm, de ne legyünk telhetetlenek. Akinek átfogás kell az vesz kevésbé fényerős zoomot. A Tokina 11-16-ot sem az átfogása miatt szeretik. Én nagyon várom ezt az obit. <3
(ja tegyük hozzá, hogy az egyik lényegi felhasználási köre a videózás lenne, ezért olyan csábító 18mm-től f/1.8 van)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#14006) JackFeryll válasza aleister (#14004) üzenetére


JackFeryll
őstag

Jól hangzik, de igazából nekem nem nyújtana többet mint egy sigma 30 1.4 hsm. Én 20mm alatt 90%-ban állványról lövök. Ha pedig tényleg horror ára lesz akkor inkább 16 35 f/2.8L II és akkor FF-en is van egy tök jó obim.

(#14007) aleister válasza .DLL (#14005) üzenetére


aleister
veterán

Persze, nincs azzal gond, hogy szinte nulla az átfogása, csak akkor ne alapzoomként reklámozzák.
Egy UWA meg teljesen más kategória, mint ahogy a tele is. A normál látószögben a legkönnyebb optikát készíteni. Nézz csak rá az objektív méretekre!

JackFeryll:
+1

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#14008) atok666


atok666
őstag

Ha mar, akkor inkabb vmi 24-70/f2 (vr) :)

Atok

(#14009) .DLL válasza atok666 (#14008) üzenetére


.DLL
veterán

No mivel én belátható ideig még csak aps-c illetve s35-ös méretben fogok nyomulni, ezért személy szerint jobban örülök ennek a tartománynak. Már a meglévő 24-70-ek sem kicsik és könnyűek, gondold ez azt f/2-n... Egyébként az úgyis FF-re való és azon a képméreten a 2,8 olyan tulajdonságokkal rendelkezik, mint hasonló látószögnél Aps-C-n az f/2 (vagy 1.8, ami nagyon közel van hozzá, szinte hibahatáron belül. Sőt van, hogy egy lencse matematikailag f/2,8, de a valós fényáteresztése kicsit rosszabb pl. T3)

(P.H.)

(#14010) imyourfriend válasza Zozzer888 (#14003) üzenetére


imyourfriend
őstag

Én megkérdeztem odabent a srácot photooptix-ben és azt mondta hogy minden további nélkül elküldi ha megnézem és hibásnak találom, csak ellenőrzött körülmények között teszteljem.

(#14011) Freddy76 válasza .DLL (#14009) üzenetére


Freddy76
addikt

Tényleg, ez a valós áteresztés érdekes. Nekem van ugyebár az 50/1.8G és a Tamron 17-50/2.8 (Nikonra). Az elkészült képeken a windows adatlapja (jobb klikk képen, tulajdonságok) mutatják a használt rekeszt - ez annyi, amennyit a vázon is állítottam. Viszont ott van az obi max. rekeszére vonatkozó adat, ez a nikkor esetében 1.6 (1.8 helyett), míg a tami esetében 3 (a 2.8 helyett). Marginális különbség, de lehetséges, hogy valóban van ilyen eltérés?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#14012) stabil50 válasza Zozzant (#13980) üzenetére


stabil50
csendes tag

köszönöm.

(#14013) Zozzer888 válasza imyourfriend (#14010) üzenetére


Zozzer888
addikt

Akkor nincs gond:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#14014) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Vettem egy Canon 17-55mm obit, ha csinálok vele egy olyan tesztet, egyikszer fázis alapú másik alkalommal pedig kontrakszt alapú fókuszálással (magyarán live view, és keresőből), ha a két eredmény ugyan az akkor ennyit tud a lencse?

(#14015) gab.m válasza fulton (#14014) üzenetére


gab.m
senior tag

Az, hogy ennyit tud a lencse, nem tudom hogy jön ide. Ez csak azt jelenti, hogy a fókuszod pontos vele.

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#14016) szilu7 válasza gab.m (#14015) üzenetére


szilu7
senior tag

Pontosan. Annyi apró kiegészítéssel, hogy mindkét fókuszálási módod ugyanolyan pontos.:)
Ebből az objektívre vonatkozóan nem tudsz következtetéseket levonni.

[ Szerkesztve ]

(#14017) Freddy76 válasza fulton (#14014) üzenetére


Freddy76
addikt

A kontrasztalapú a működési elvből adódóan pontos, ha a másik ugyanolyan, akkor szerencséd van. Ha nem, akkor van baj.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#14018) Oliverda


Oliverda
félisten

Nagylátószögű obi vásárlását tervezem 600D-re. Eddig ez a befutó, de ha esetleg van jobb tippetek nagyjából ebben az árkategóriában, akkor kíváncsi vagyok! Köszi!

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#14019) JackFeryll válasza Oliverda (#14018) üzenetére


JackFeryll
őstag

Jó választás, még a Tokina 11-16-ot is érdemes megnézni. Ezek a legjobbak cropos vázon.
Azt mondják a Tokinának jobb a képe, de sokkal inkább hajlamos flare-re.

[ Szerkesztve ]

(#14020) Freddy76 válasza Oliverda (#14018) üzenetére


Freddy76
addikt

Tíz perce gondolkodom, hogy melyik figura melyik rajzfilmből az avatarod, és nem jut eszembe...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#14021) Oliverda válasza JackFeryll (#14019) üzenetére


Oliverda
félisten

Azt hiszem inkább maradok a Canon-nál. Nagyon más alternatívát én sem találtam. Köszi!

Freddy76: [link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#14022) Freddy76 válasza Oliverda (#14021) üzenetére


Freddy76
addikt

Köszi, tényleg, rögtön leesett:)

Hogy on is legyek: nikonon szokták szeretni és ajánlani a sigma 10-20/4-5.6 obit; sokan (én is) ár/érték bajnoknak tartjuk. Nem tudom, canonon mi újság (árban, méretben koccra ugyanaz, mint a nikon bajonettes).

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#14023) JackFeryll válasza Freddy76 (#14022) üzenetére


JackFeryll
őstag

Valóban jó ár-érték arányú. Láttam vele nagyon jó képeket viszont ha van rá keret a Canon jobb.

(#14024) .DLL válasza Freddy76 (#14022) üzenetére


.DLL
veterán

Volt olyanom, nincs vele gond, én is csak videózás közbeni fény-éhség miatt tértem át a kettőnyócas Tokinára.

(P.H.)

(#14025) aleister válasza JackFeryll (#14019) üzenetére


aleister
veterán

Nem csak DX-en. Az FF-et is kirajzolja 14mm-től, és innét kezdve nemigen van versenytársa, ha valaki egy esetleges fejlesztést is szempontnak tart.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#14026) skater86


skater86
tag

Sziasztok!
Valaki tud olyan oldalt, ahol össze lehet hasonlítani az objektívek zoom átfogását? Ez alatt azt értem, hogy meg lehet nézni vizuálisan pl. egy képen, hogy mennyire lehet rázoomolni és ki is írja az aktuális zoom mértékét?. Nekem most egy alap 18-55-ös obim van, és kíváncsi lennék a zoomra ezen felül mondjuk 300 mm-ig.

(#14027) G_Gaabor válasza skater86 (#14026) üzenetére


G_Gaabor
tag

Szia
Pár hónapja volt itt egy link : [link]

(#14028) skater86 válasza G_Gaabor (#14027) üzenetére


skater86
tag

Köszönöm! Ilyenre gondoltam. :)

(#14029) Oliverda válasza aleister (#14025) üzenetére


Oliverda
félisten

Ezt ki tudnád fejteni kicsit bővebben? Lehet velem van a gond, de így elsőre nem igazán értem.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#14030) aleister válasza Oliverda (#14029) üzenetére


aleister
veterán

Melyik részét nem érted? :)

A Tokina 11-16 14mm-es gyutávon, f8 felett kirajzolja a teljes fullframe lapkát (15mm-től pedig bármilyen rekeszen).
Ezért, ha valaki nagylátót keres, és jelenleg ugyan DX-et használ, de nem zárkózik el egy esetleges FX-re váltáson a jövőben, akkor ez egy nagy érv ezen üveg mellett.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#14031) imyourfriend


imyourfriend
őstag

Sigma 18-50mm/F2,8 EX DC objektívet használt/használ valaki itt a fórumon? Kérném hogy ossza meg velem a tapasztalatait ;) Köszönöm :R

(#14032) Oliverda válasza aleister (#14030) üzenetére


Oliverda
félisten

Így már oké.:D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#14033) aleister válasza Oliverda (#14032) üzenetére


aleister
veterán

Sry, ha kicsit pongyolán fogalmaztam elsőre. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#14034) Freddy76 válasza aleister (#14033) üzenetére


Freddy76
addikt

Hajnali 9.29-kor azt csodálom, hogy egyáltalán valahogy tudtál fogalmazni.

Szerk. most látom, hogy nem 9.29. volt, hanem 01.09.29-kor írtad... Az végül is kora este :DDD .

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#14035) aleister válasza Freddy76 (#14034) üzenetére


aleister
veterán

Ne viccelj, akkor már bennem volt 2 üveg bor. Ilyenkor tudok csak igazán írni. :D

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#14036) fifth81


fifth81
tag

Sziasztok,

Tanacsot szeretnek kerni. Nemregen vettem egy Nikon AF-S DX Nikkor 18-200mm f/3.5-5.6G ED VR II obit es hat ha lefele szeretnek vele fenykepezni akkor a zoom kicsuszik...vagyis magatol elkezd teljesen bezoomolni az obi. Tudom hogy van egy lock kapcsolo az objectiven de az csak akkor tudom hasznalni ha teljesen alap alapotaban van, vagyis nincs rajta semmi zoom.
Ennek igy kellene mukodnie vagy akkor is be kellene tudjam kapcsolni azt a lockot ha megvan a szamomra megfelelo zoom?

Koszi a valaszokat elore is!

Udv,
FIFTH

(#14037) Throme válasza fifth81 (#14036) üzenetére


Throme
veterán

Helló

Én úgy tudom ezek a lock kapcsolók csak végállást rögzítenek. Ha nagyon le vagy fel tartod a lencsét akkor fognod kell, hogy ne mozduljon a tubus.
Ez volt az egyik ok, amiért letettem az ilyen nagy zoom-okról (Tami 18-270, nikkor 18-200, 18-300....stb).
Sok a lencse bennük (+ tubus) és azoknak van súlyuk. Pl az új 18-300 nikkor kb 800 gramm

[ Szerkesztve ]

(#14038) fifth81 válasza Throme (#14037) üzenetére


fifth81
tag

Koszonom a valaszt.

Lenne vmi trukk hogy ne mozogjon? Teszem azt ha alvanyrol szeretnek fotozni vmit lefele akkor ne mozduljon el. Mivel ez nagyban befolyasolna a kep minoseget.

(#14039) Freddy76 válasza fifth81 (#14038) üzenetére


Freddy76
addikt

Igaza van Throme-nak, a lock kapcsolók végállásban rögzítenek. Amúgy sajnos fognod kell. Bár olyannyira ezek nem akarnak kicsúszni, tehát ha finoman fogod a zoomgyűrűt expo közben, nem csúszik ki, és talán egy enyhe "szorítás" nem is rázza be.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#14040) fifth81 válasza Freddy76 (#14039) üzenetére


fifth81
tag

koszonom a valaszokat mindkettotoknek!

Mar csak egy kerdesem lenne:
Ha a belso lencsenel latok kis porosodast -felteltezem mivel ezek nem fix obik ezert elkerulhetetlen hogy belul is porosodjon- akkor hova lehetm enni vele hogy takaritsak ki? Vagy egyaltalan nem szabadna hogy belejusson finom por vagy szosz?

Koszi

(#14041) Throme válasza fifth81 (#14040) üzenetére


Throme
veterán

Hát ezek az obik pumpálják rendesen a levegőt.
Ahhoz hogy IF legyen egy ilyen obi, ahhoz fix ágyúcsövet kellene gyártani és úgy már nehézkesebb lenne a tárolása, hordása....
Szerintem márkaszervizben gari időn belül talán ingyen is tisztítják. Én még nem voltam ilyen problémával szervizben, szóval ez csak találgatás.
Másfelöl azok a pici porszemek főleg tele állásban talán nem is látszódnak a képen. Vagy képszerkeszővel eltűntethetők....

Állványon nem jó fogni a lencsét mert bemozdulhat az egész kép.
Hát jó kérdés mit lehet tenni, ha nagyon felfelé vagy lefelé áll a gép a kép elkészítéséhez....

[ Szerkesztve ]

(#14042) Throme válasza Throme (#14041) üzenetére


Throme
veterán

"Ahhoz hogy IF legyen"
Azt akartam írni, hogy belső zoom legyen a tubus ki-be csavargatás helyett....

(#14043) JackFeryll válasza fifth81 (#14040) üzenetére


JackFeryll
őstag

A hátsó lencsetagnál lévő por lehet zavaró. A front lencsén nyugodtan elnyomhatsz egy szúnyogot nem fog látszani a képen.
Amúgy nem csak a nagy zoomátfogású lencsék szívják a port, a 17 55 is egy porszívó.

[ Szerkesztve ]

(#14044) fifth81


fifth81
tag

Koszi mindenkinek a valaszokat!Jo hetveget!

FIFTH

(#14045) urbanjozsi


urbanjozsi
senior tag

Sziasztok!
Most vásároltam egy Canon EOS1100D+EFS 18-55 IS II obi párost.
Az lenne a kérdésem, hogy egy ilyen objektív, előrelépés lenne-e, a kit obihoz képest?
Az obi: SIGMA 70-300mm f/4-5.6 DG Macro (Canon)

Ha nem, akkor 40e, körüli árban mit ajánlanátok.
Mindenes fényképezésre lenne.

Köszönöm

(#14046) JackFeryll válasza urbanjozsi (#14045) üzenetére


JackFeryll
őstag

Teljesen más fókusztávolságról van szó. Így nem lehet előrelépés. Az 18 55 IS egy nagyon jó ár-érték arányú obi. 100ezer alatt nem éri meg lecserélni semmire.
A sigma 70-300 az egy csapnivaló tele. Ha telét szeretnél és nagyon nincs pénz akkor használtan egy Canon 70-300 IS USM. Ha tényleg jó obit szeretnél akkor 120 körül használtan tudsz venni 70-200 f4 L -et.

(#14047) urbanjozsi válasza JackFeryll (#14046) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Köszönöm!
Magyarul: mint kezdő amatőr, maradjak a fenekemen, és tanuljak meg ezzel fényképezni, és ha már megy akkor kell komolyabb obiba fektetnem?! :)

(#14048) zolka78 válasza JackFeryll (#14046) üzenetére


zolka78
senior tag

"Az 18 55 IS egy nagyon jó ár-érték arányú obi. 100ezer alatt nem éri meg lecserélni semmire"

Ez így hülyeség. 100e alatt jó vétel, és képminőségben is jobb a Tamron 17-50/2,8(VC nélküli), és a Sigma 17-70 obija, akár a régi, akár az újabb. Ezeknél mindenképp előre lépés a csere.

(#14045) urbanjozsi: Ha esetleg tényleg telére gondoltál, akkor jó még a Canon ef-s 55-250 IS obija, akár a régi akár az új. Az új ára 60e körül van, használtan olcsóbb. Jó választás még a Tamron 70-300 Vc. De ha megengedheted magadnak, akkor 70-200/4.

(#14049) JackFeryll: Ez elég megbízható bolt (100e alatt)

[ Szerkesztve ]

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#14049) JackFeryll válasza zolka78 (#14048) üzenetére


JackFeryll
őstag

Új árakban gondolkodtam. Nekem is van egy 17 50-em.

// ez sincs sokkal 100e alatt :), illetve nálam ez noname bolt: 220volt, edigital, digitcam

[ Szerkesztve ]

(#14050) Zozzer888 válasza zolka78 (#14048) üzenetére


Zozzer888
addikt

szerk.: Most nézem, itt van 100 alatt a tami:D neccesen...de van:D

[ Szerkesztve ]

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.