Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-12 17:21:36

LOGOUT.hu

Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) kiskornel válasza ottkar (#4999) üzenetére


kiskornel
addikt

De van. Ha nagytelét gyártanak, nagy frontlencsét tesznek bele. Ha fényerős obit terveznek, szintén.
Nagyobb átmérőjű lencse, több torzítási "lehetőség". Aztán a mögötte levő lencsékkel megérik kikompenzálni a hibákat. Vagy pedig már a frontlencse is annyiba kerül, hogy azon vehetsz egy új autót, mert mindenféle anyagok kerülnek bele.
Tehát a konstrukció függ a látószögtől, ezért a hibák / torzítások is. 16mm alatt minden objektívnél megfigyelhető, hogy van színhiba.
Namármost... széles látószögnél a legfőbb torzítás hordó / párna. Ezért azt korrigálják moderálják agyonra. Kompromisszumot kell kötniük a színhibákkal.
Tudom mire céloztál. Hogy a lencse határozza meg a torzítást. De meg van kötve a tervezők keze, hogy milyen lencséket alkalmazhatnak. Már a lencsék alakja se olyan egy 50mm-es obinál, mint egy 14mm-esnél. Ezt egyébként a tesztképek is alátámasztják.

Srácok! szóljatok, ha zavarón OFFolunk!

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#5002) philoxenia válasza kiskornel (#5001) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A CA-t tudtommal kifejezetten az okozza, hogy a különböző hullámhosszú fényeket különböző helyre képezi le a lencse, azaz nem minden összetevő van fókuszban gyakorlatilag. Ez lencsehiba, korrigálható másik lencsével, ami persze más tulajdonságokat ronthat az objektívnél.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5003) ottkar válasza philoxenia (#5002) üzenetére


ottkar
addikt

Tulajdonképpen nem a lencse képezi le más helyre a színspektrum összetevőit hanem a különböző hullámhosszú fényeknek más a gyújtótávolsága. Egy adott fix egyszerű lencse meg csak egy hullámhosszat tud tökéletesen leképezni.

(#5004) Doom válasza Simtu (#4997) üzenetére


Doom
aktív tag

A Canon 10-22 nem játszik? Abból lehet használtat kapni bőven. Mondjuk fényerőben gyengébb a Tokinánál. A 28-135 mellé mehetne egy ilyen, és kb kész is, bár a 22-28 táv nincs lefedve, de ez tán túlélhető, legalábbis szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#5005) Kazimír


Kazimír
őstag

Érdeklődöm, hogy van-e valakinek személyes tapasztalata az alábbi két objektív valamelyikével:
- Sigma 70-200mm F2.8 EX DG Macro HSM II
- Tamron SP AF 70-200mm F2.8 Di LD (IF) Macro

.. és ha igen, akkor milyen? Érdemes-e vételi szándékkal nézelődni egy használt példány felé? (a Nikon, ebben a gyújtótáv/fényerőtartományban, nekem sajnos megfizethetetlen..)

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#5006) ottkar válasza kiskornel (#5001) üzenetére


ottkar
addikt

"Nagyobb átmérőjű lencse, több torzítási "lehetőség"

Ez nem igaz! Az igen nagy átmérőjű Sigma 200-500 nagyon jó optikai teljesítményt ad. A Hubble is pld. A görbület megmunkálásától függ a torzítás.

[ Szerkesztve ]

(#5007) j.bravo válasza ottkar (#5003) üzenetére


j.bravo
addikt

Most éppen ugyanazt mondjátok... sebaj.

Whatever.

(#5008) philoxenia válasza j.bravo (#5007) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

De Ő jobban mondja.... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5009) Simtu válasza Doom (#5004) üzenetére


Simtu
senior tag

A Canon 10-22 sztem nem ér annyit, mint amennyibe kerül. Akkor inkább már a Sigma 10-20.

Egy tamron 17-50 f/2.8 mennyit érhet használtan mostanában?

(#5010) kiskornel


kiskornel
addikt

Huh! Megérkezett a Canon 17-55/2,8... Huh! Ez egy egészen más életérzés. És a képe, na az valami álom... :DD Köszönöm az infókat még1x mindenkinek :D

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#5011) Lazac1


Lazac1
csendes tag

Továbbra is amiatt érdeklődnék, hogy az M42-es obik mennyire használhatóak digit gépeken, konkrétan a 4/3 érdekelne. Köszönöm.

(#5012) KTTech válasza Simtu (#5009) üzenetére


KTTech
veterán

A Tamron 60-65E körül megy, ha jól tudom...

A Canon 10-22 azért tapasztalatom alapján jobb, mint a 10-20. Használgatom mindkettőt (de a Tokina 11-16-ot fogom megvenni).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#5013) Szten Márs válasza Lazac1 (#5011) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Szia!
Szerintem próbálkozz ebben a topicban: [link] ;)

(#5014) Dare2Live válasza Simtu (#5009) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

tudok adni pár email címet akik vennének, bár ők 75-80Kban gondolkodak. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#5015) sanyixXx


sanyixXx
senior tag

hali!

elég jó ajánlatot kaptam egy sigma 70-200-ra, viszont az első generációs. annyi különbséget fedeztem csak fel, hogy a közelpont 180cm-ről 100cm-re változott és kapott egy macro plecsnit.
a közelpont az a fotózási szokásimtól függ, azt tudom, de egyéb vajon változott a obiban, ami nagy különbséget mutat a régi és az új kiadások közt?

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#5016) Hth


Hth
tag

Canon 10-22-t csak akkor vennék ha nagyon nagyon olcsón adnák ! Mondjuk 100 alatt . Sokkal 100 alatt . Nekem anno volt a 350D-hez . Eleinte azt hittem , rosszul állít élességet a gép , aztán rákellet jönnöm , hogy egyszerűen életlen képet ad az objektív . Ez még abban az időben volt mikor azt hittem hogy Canonra a Canon obi a leg frankóbb .
Aztán a Nikonra már nem vettem meg a barom drága saját márkájút , ( pedig a Nikon-é tényleg jó ) hanem vettem Tokina 12-24-est , és sokkal élesebb képeket készítettem vele mint az eredeti Canonnal előtte !! Az új Tokina 11-16 pedig még ennél is jobb . A Canon 10-22-vel össze sem mérhető .

(#5017) sanyixXx válasza sanyixXx (#5015) üzenetére


sanyixXx
senior tag

no meg is vettem :B
elég jó kis obi. remélem megérte az árát és szolgálni fog egy darabig:) :C

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#5018) Stitch válasza sanyixXx (#5017) üzenetére


Stitch
őstag

No, aztán mit tud? :)

(#5019) sanyixXx válasza Stitch (#5018) üzenetére


sanyixXx
senior tag

szép éles a képe, szerintem már 2.8-tól. a hsm tök csendes, ehhez képest a 24-70-em tényleg kávédaráló tud lenni.
a zoomgyűrű szépen siklik a helyén :)
egyetlen baja a 180cm közelpont, mert atájt vagy picikével alatta már makacs. valószínűleg nem véletlenül ennyi az annyi:)

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#5020) Stitch válasza sanyixXx (#5019) üzenetére


Stitch
őstag

Értem, tudsz berakni egy 200mm-en készült, szép háttérmosós képet? :)

(#5021) sanyixXx válasza Stitch (#5020) üzenetére


sanyixXx
senior tag

no itten van egy.

remélem a háttérmosásra értetted a szépet és nem a képre, mert az esztétikai értékéről el lehetne vitázni:)
zajos meg talán életlen is, de még kell a gyakorlás, hogy stabilan tartsak egy ilyen monstrumot:)
nem utómunkáztam, így nagy is, de ez nem az a topik :P

[ Szerkesztve ]

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#5022) Stitch válasza sanyixXx (#5021) üzenetére


Stitch
őstag

Volt támaszték? Mindig ilyen paraméterekkel használod a gépet? :D

(#5023) sanyixXx válasza Stitch (#5022) üzenetére


sanyixXx
senior tag

volt, a térdem:)
2.8-on akartam fotózni, hogy a legjobb DOF-ot produkálja, de vagy programautomatikán felejtettem vagy eltekertem a tárcsát véletlenül. elvégre szép mosott hátteret kértél.
így fényes nappal magamtól tuti nem használnék 2.8-at, az koncertre, bulira a jó, este/éjjel sok fénytechnikával:)

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#5024) Stitch válasza sanyixXx (#5023) üzenetére


Stitch
őstag

Mosott háttér megvan, nem arra gondoltam, hanem hogy szaturáció fenn az egekben, az élesítés meg a béka segge alatt. :D

(#5025) sanyixXx válasza Stitch (#5024) üzenetére


sanyixXx
senior tag

a színek valószínűleg az ISO400 miatt olyanok, amilyenek, az élességhez meg nem nyúltam. katt, aztán feltölt:)

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#5026) Stitch válasza sanyixXx (#5025) üzenetére


Stitch
őstag

Nem az utó-munkára gondoltam, hanem a gépben beállított élesítés paraméterekre. Már kellőképp belebonyolódtuk a dologba. :D

A lényeg, hogy grat az objektívhez és jó fényeket hozzá. :C

(#5027) Lazac1 válasza Szten Márs (#5013) üzenetére


Lazac1
csendes tag

Kösz.:)

(#5028) sanyixXx válasza Stitch (#5026) üzenetére


sanyixXx
senior tag

jajó, akkor értem. ott sem nyúltam semmihez :DDD

köszi :R

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#5029) Stitch válasza johnjohn (#4959) üzenetére


Stitch
őstag

Hát az az 55-250 IS? Rádragadt vagy mi? :D

Sokáig gondolkoztam egy ilyenen, de most fényerőre szomjazom. ;]

(#5030) johnjohn válasza Stitch (#5029) üzenetére


johnjohn
addikt

Én is, azért adnám el, egyébként a várakozásnál élesebb , és jobb objektív.Gyorsen kellett egy kistele egy utazáshoz, azért vettem meg. Ha elkel, akkor 70-200 mm f/4 L USM lesz ! :K
Ja , most veszek egy 135/3.5 SMC Takumar M 42- obit. Az fincsi !

[ Szerkesztve ]

(#5031) Stitch válasza johnjohn (#5030) üzenetére


Stitch
őstag

Ja-jaaa, eddig csak jókat halottam róla. :)

Szerk.: mármint az 55-250 IS-ről.

[ Szerkesztve ]

(#5032) philoxenia válasza johnjohn (#5030) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kóstoltad? :Y :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5033) johnjohn válasza philoxenia (#5032) üzenetére


johnjohn
addikt

A Takumart ? Igen, csütörtökön kapom meg véglegesen, ha minden jól megy.Nagyon durva !
A Canon meg hozza amit kell, kompromisszum nélkül.Üt !

[ Szerkesztve ]

(#5034) Bikerman


Bikerman
aktív tag

objektívek végét mivel tisztítjátok? csak pár kicsi vízcsepp rászáradt...

ragazzi della curva...

(#5035) sanyixXx válasza Bikerman (#5034) üzenetére


sanyixXx
senior tag

mikroszálas kendővel. azzal érdemes, mert az elég puha. minden lencsét (optikai :DDD ) azzal tisztítok.

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#5036) Bikerman válasza sanyixXx (#5035) üzenetére


Bikerman
aktív tag

mikroszálas, mint pl.?

ragazzi della curva...

(#5037) philoxenia válasza Bikerman (#5036) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szemüvegtörlő kendő jó minőségű, pl. a fiamnak Essilor van.....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5038) Stitch válasza Bikerman (#5034) üzenetére


Stitch
őstag

Rálehelsz, oszt' pamutpóló. ;]

(#5039) Bikerman válasza Stitch (#5038) üzenetére


Bikerman
aktív tag

ez a módszer nem jött be, már próbálkoztam vele. ;]

ragazzi della curva...

(#5040) Bikerman


Bikerman
aktív tag

sigma nikon 70-300? bombázzatok. d60-hoz. :U

ragazzi della curva...

(#5041) philoxenia válasza Bikerman (#5040) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Tamron.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5042) Szten Márs válasza Bikerman (#5040) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, ahogy az előttem szóló is mondja, Tamron 70-300 inkább. Na meg kereső ;)

(#5043) philoxenia válasza Szten Márs (#5042) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ezt nézd meg, egyébként a Sigma ha jó, akkor nagyon jó is lehet azt mondják, de ebben a változatban állítólag sok a hibás példány...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5044) Szten Márs válasza philoxenia (#5043) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, már láttam ezt a tesztet :)

(#5045) Bikerman válasza philoxenia (#5041) üzenetére


Bikerman
aktív tag

Sigma

ragazzi della curva...

(#5046) Bikerman


Bikerman
aktív tag

ha pedig nem ez, akkor egyáltalán ajánljátok az 55-200VR-t? madár, természetfotózásra lenne.

ragazzi della curva...

(#5047) philoxenia válasza Bikerman (#5046) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Madarazni az aktív "madarászok" szerint a 300 is elég kevés, fixeken nem gondolkodtál?
Zoomban elég drága a 400-as vég...
Néha használtan van olcsón fixben...

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5048) hcs57 válasza philoxenia (#5047) üzenetére


hcs57
őstag

300 + kétszerező... és lehet örülni. :D

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#5049) philoxenia válasza hcs57 (#5048) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha jól tudsz manuálfókuszolni.... :U
Olcsóbb 300-asnál 5,6 a vége, ez kétszerezővel már nagyon kevés vázon tenné lehetővé az AF működését....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5050) hcs57 válasza philoxenia (#5049) üzenetére


hcs57
őstag

Ha van elég fény, akkor megy, de ezt lehet olcsón tenni.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.