Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-12 17:21:36

LOGOUT.hu

Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2751) sylas válasza BEE (#2750) üzenetére


sylas
tag

aha
köszi
egyébként érdemes régi(analóg) objektívet venni uj dslrhez?mármint ugy hogy részletes átvizsgálás után-gondolom pl olyan árban mint egy uj 55-200as vagy 70-300as tamron használt obi csak jobb már amelyik

A múltra csak emlékezni tudunk - ha szembetalálkozunk vele, meg sem ismerjük.Gondolatban haladhatunk ugyan visszafelé, de az idő közben mindig előrehalad"

(#2752) BEE válasza sylas (#2751) üzenetére


BEE
addikt

Hogy érdemes-e, az attól függ hogy melyiket, mennyiért és kinek ?
Nem minden régi obi felel meg a mai követelményeknek,
de vannak tipusok amik optikailag ma is a legjobbak között vannak.
Ha ilyet kifogsz, nem mindegy az ára, mert szerintem a manuális
obik max 10ezret érnek.
És csak olyannak érdemes vennie, aki tisztában van a régi obik
használati nehézségeivel, és elviseli őket.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#2753) belluska válasza philoxenia (#2747) üzenetére


belluska
tag

azért nem igy van, mert sok obira nem lehet rátenni csak úgy.

(#2754) philoxenia válasza belluska (#2753) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Írj a Medikernek, ha valamelyik gépre nem tehető föl, ami a linken van.... :) ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2755) Flashy


Flashy
veterán

makróelőtéthez: a rugós rögzítőjével elég széles tartományra rámegy, ha találsz 46-ról 52 fölé átalakítót, akkor abba már belemegy úgy is, meg lehet nézni hátha olcsóbb mint a 46-43

(#2756) :AMF: válasza péter007 (#2738) üzenetére


:AMF:
senior tag

oda még a 180 fokos látószög is kevés lenne... :)

(#2757) belluska válasza Flashy (#2755) üzenetére


belluska
tag

Köszi, nagyon jó tanácsot adtál, én is gondoltam rá, hogy felfelé kellene menni, de ha vékony az átalakitó, akkor lepattan róla. De valszeg jó lesz, ha kipróbálom.

(#2758) Agent87


Agent87
aktív tag

http://pixinfo.com/hirek/2004-03-23_171060

Erről a Raynox DCR-2020Pro telekonverterről van valakinek tapasztalata? Érdemes e beszerezni egy ilyet mennyire használható?

(#2759) Flashy válasza Agent87 (#2758) üzenetére


Flashy
veterán

mihez vennéd?

(#2760) Agent87 válasza Flashy (#2759) üzenetére


Agent87
aktív tag

ha megveszem a 300-as obit akkor ezzel elvileg 600 mm-en is lőhetnék csak gondolom nem ugyanolyan minőségben ezért lennék kiváncsi.

(#2761) Flashy válasza Agent87 (#2760) üzenetére


Flashy
veterán

ez a Raynox inkább kompaktokhoz való "szükségmegoldás", azoknak a képminőségén telében már nem tud sokat rontani, de mégis messzebb lát vele az ember. ellenben sokszor annyiba kerülnek, mint az egész kompakt gép, ami még jobban megkérdőjelezi az értelmét, főleg ha a kettő árát összeadva már egy alapszintű duplakit dslr-t is adnak manapság...
dslr-hez inkább [link] ilyesmit keress, van különböző minőségben, külöböző gyártóktól, különböző árban. ez az objektív és a váz közé kerül (az előző pedig az objektív és a tárgy közé ugye). elvesz a fényből, ront a képminőségen (olcsó objektívhez nem is biztos hogy érdemes) és már a legolcsóbb is drága :) de majd a többiek kiegészítik amiket írtam.

(#2762) Agent87 válasza Flashy (#2761) üzenetére


Agent87
aktív tag

és ennek az ilyesminek mi a magyar neve?:D

(#2763) Flashy válasza Agent87 (#2762) üzenetére


Flashy
veterán

2x-es konverter, telekonverter, extender, ilyesmi. nem kifejezetten reklámozni akarom, csak a példa kedvéért

(#2764) philoxenia válasza Agent87 (#2762) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Telekonverter , kétszerező, másfélszerező, ilyesmi... :D Itt a lap alján van pár. :)

á, elkéstem... :))

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2765) Agent87 válasza philoxenia (#2764) üzenetére


Agent87
aktív tag

csak itt meg fenáll annak a veszélye hogy nem lesz autófókuszom nem?

(#2766) Flashy válasza Agent87 (#2765) üzenetére


Flashy
veterán

valóban, a 70-300-as Tamron 4-nél indul, ami 1 FÉ-vel csökkentve a fényt már 5.6-nál van, az a határ. a Canon telekonverternek van arra érintkezőlába hogy közölje a vázzal hogy ő telekonverter, a váz meg direkt nem is fog megpróbálni fókuszálni. ha más gyártótól származó konvertert veszel, akkor megpróbálja, aztán vagy megy, vagy nem. nálam hozzáértőbbek azt mondják amúgy, hogy ne gondolkodj duplázóban, még 1.4x-ezőben sem, ha alapkategóriás obit veszel. nem leszel megelégedve a képminőséggel, nehezen fog fókuszt találni ha egyáltalán talál, ahhoz meg drága a konverter hogy utáld.

(#2767) Agent87 válasza Flashy (#2766) üzenetére


Agent87
aktív tag

Hát igen már lemondtam róla.
Akkor inkább makróelőtétet veszek.;)

(#2768) ottkar válasza Flashy (#2766) üzenetére


ottkar
addikt

Hát nekem van a Pentaxhoz egy Soligor 1,7x-ezőm úgy optikailag mint elektronikailag kifogástalan a 70-300-as Tamron megy 300-as állásban pedig már nem kellene mennie a papírok szerint. De van mechanikus kétszerezőm az is jó optikailag és aminek mennie kell az megy ennél is.

[ Szerkesztve ]

(#2769) ottkar válasza ottkar (#2768) üzenetére


ottkar
addikt

És az én konvertereim természetesen sokkal jobb képet adnak mintha tele előtétet tennék fel ugyanazzal a szorzóval. És ez 23 ezer volt, amíg lehetett kapni.

(#2770) Agent87 válasza ottkar (#2768) üzenetére


Agent87
aktív tag

És az AF megy vele?

(#2771) ottkar válasza Agent87 (#2770) üzenetére


ottkar
addikt

Azt írtam hogy 300-as állásban is megy az AF pedig nem kellene a papír szerint hiszen ott már 8-asnál kisebb a fényerő. A blende az természetesen megy hiszen az mechanikus a Pentaxnál.

(#2772) Flashy válasza Agent87 (#2767) üzenetére


Flashy
veterán

makróelőtéttel hihetetlenül meg vagyok elégedve, egyetlen gond hogy előre el kell dönteni melyik obin akarod használni ha különböző a szűrőmenetük, viszont egy közgyűrűsor árából vehetsz 3 készletet (vagy 1 készletet meg egy csomó menetátalakítót) szóval csóróknak kezdésnek jó :)

(#2773) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Canon announces EF-S 18-200mm f/3.5-5.6 IS lens
[link]

és megjött az új 50D is. 1éves termékciklus???

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#2774) Zozzant válasza Dare2Live (#2773) üzenetére


Zozzant
addikt

Ezek állatok apsc-n 15MP... utólérte dslr-t is a kompakt marketingspirál. :U

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#2775) werttzui válasza Dare2Live (#2773) üzenetére


werttzui
őstag

Nahát nahát a canon a nikontól tanul? Érdekes! :) :)

PENTAX

(#2776) Flashy válasza werttzui (#2775) üzenetére


Flashy
veterán

neeeem, csak felvette a kesztyűt és megmutatja hogy lehet ezt jól is csinálni :D

(#2777) gardener


gardener
senior tag

Mivel rossz topikban tettem fel előzőleg a kérdésem, itt kérdezném.
Nemrég vettem egy Canon EOS-450D-t.
Lesegetem hozzá eztaz obi-t.
Véleményeteket kérem, mennyire jó ill. mire használható ez az obi?
Éredemes lenne ennyiért megvenni? Kicsit segítsetek már eligazodni plíííz!

(#2778) Szten Márs válasza gardener (#2777) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ez jó lenne, ha valóban a 70-300-as Canon lenne, de a kép szerint ez bezony a 75-300-as modell lesz, régebbi, kevésbé jó, és bár nem vagyok profi Canon objektívszakértő, az innen-onnan olvasott infók alapján én nem venném meg az objektívet. Egy EOS 40D-re amúgy is illik komolyabbat tenni. Másrészt viszont 20 ezer forintot minden bizonnyal megér, ha nem megy feljebb.

(#2779) adik válasza Szten Márs (#2778) üzenetére


adik
őstag

Azzal a repedéssel én nem merném megverni semmi pénzért sem. Én.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#2780) gardener válasza Szten Márs (#2778) üzenetére


gardener
senior tag

"Egy EOS 40D-re amúgy is illik komolyabbat tenni." nem-nem, 450D

(#2781) Szten Márs válasza gardener (#2780) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Na úyg tűnik időközben elfelejtettem felismerni a számokat :O :D
Mindenesetre lsd: adik hozzászólása.

(#2782) bnss


bnss
veterán

Sziasztok!

Objektívekről szeretnék bővebben informálódni (alapismeretek és egy kicsit mélyebben is olvasnék a témában), kérdésem az lenne, hogy erre melyik szakirodalmat ajánljátok. :R

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2783) gardener válasza adik (#2779) üzenetére


gardener
senior tag

ok.
Hallgatok rád. thx. :R

van valami leírás ahol meg tudom tanulni melyik objektív mire való, ill. a jelölések mit takarnak,stb. Szeretnék a itobi mellé valami nem drága de mégis kiválló obit tájképek fényképezésére, valamint nagyobb távolságú tárgyak (pl. kecskemét rep.nap repülői) fényképezésére.
Hogyan tovább? Full alapoktól indulva az obi ismeretek.

Időközben Bon3ss kollegához csatlakozok :P

[ Szerkesztve ]

(#2784) bnss válasza gardener (#2783) üzenetére


bnss
veterán

Valóban, legalább nem vagyok egyedül. :)

Repülők fényképezéséhez - szvsz - elég komoly teleobjektívre van szükség, ami nem lesz olcsó, főleg Canon géphez.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2785) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Bon3ss, gardener:
Ez egy érdekes kérdés. Abból, hogy a PH-n vagytok (na meg Bon3ss esetében logout cikkből) ítélve úgy gondolom értetek a számítógépekhez, legalábbis valamilyen szinten. Ezt a tudást hogy szedi össze az ember?
Olvasgat teszteket, leírásokat, forumokat, és valahogy összeáll a dolog, egyre jobban. Én legalábbis így tanultam meg, hogy mi fán is terem a számítógép - majd azt, hogy mi fán terem a fényképezőgép. Semmi szakirodalom, szigorúan mindenféle forumok, hozzászólások, és tényleg, tesztek, bemutatók.
Aztán amikor már nagyjából tudtam mindenről, hogy mi micsoda, kezembe jutott egy egész halomnyi Fotó magazin, úgy 10-évet átölelően, nagyjából a teljes 70-es éveket. Valamint 60-as 70-es években írott könyvek. Ezekből elég korrektül lehetett informálódni, érdekes, hasznos dolgokat írtak benne.
Aztán kezembe jutott pár manapság írott, a digitális fotózásról szóló könyv. Igazából kegyetlen színvonaltalanak voltak, még szerencse, hogy egyre sem költöttem pénzt, csak így innen-onnan kölcsönkapogattam őket. Van, ahol igen érdekeseket írtak, tanulni meg aztán teljesen alkalmatlanok - legalábbis amiket olvastam.

Ha nagyon alapinformációk kellenek az embernek, hogy mi micsoda tulajdonképpen, azt itt érdemes megtenni: [link]
Aztán objektívekről: [link] [link]
Ez utóbbi kettőt nem olvastam el, így a tartalmukért garanciát nem vállalok - most már késő van kissé :B Mindenesetre az első link alatt lévő alapfogalmakat feltétlen érdemes átrágni.

(#2786) bnss válasza Szten Márs (#2785) üzenetére


bnss
veterán

Valóban a PH!-n elég sok információra tettem szert, így lesz akkor ebben a témában is. Néztem könyveket, de annyiféle van, elég lutri, hogy melyikkel járok jól, véleményed alapján nem is próbálkozok inkább. Mindenesetre köszönöm az útba igazítást!

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2787) Szten Márs válasza bnss (#2786) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Régi könyveket érdemes levadászni, mondjuk antikváriumokban. És ahhoz nem kell túl nagy anyagi befektetés sem. Ha nem tévedek, egy másik topicban ajánlottak is neked egy ilyen több tíz éves könyvet, bár nem magyar szerzőtől. Vagy legalábbis volt róla szó.

(#2788) bnss válasza Szten Márs (#2787) üzenetére


bnss
veterán

Igen, volt róla szó, sajnos csak előjegyezhető a könyv. Marad az "on-line" olvasás. (Régi Pratica filmes gépet megtaláltam, elég szép szerkezet.)

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2789) pitman válasza bnss (#2784) üzenetére


pitman
őstag

A komoly teleobjektívek általában drágák, akármelyik rendszert nézzük is.

(#2790) bnss válasza pitman (#2789) üzenetére


bnss
veterán

Igen, így van, csak nem jól fogalmaztam.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2791) philoxenia válasza bnss (#2788) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Könyvtár. :) Meglepő módon a régebbi és jobb könyvek általában benn vannak. :K

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2792) Pocér


Pocér
csendes tag

Sziasztok!
Pentax K200D tulajdonos vagyok. Keresek 1:1-es új makroobjektívet megfizethető áron ( közelebb az ötvenhez, mint a százhoz ). Ezt találtam: Sigma Pentax 50/2.8 EX AF macro. Ár 63.900,-Ft. Van valakinek ezzel kapcsolatosan tapasztalata, véleménye?
Előre is köszönöm.

(#2793) ottkar válasza Pocér (#2792) üzenetére


ottkar
addikt

Nekem van ilyenem. Ha megnézed a Sigma makrósorozat diagramjait ez a "leggyengébb" közöttük Én is 64-ért vettem azért is vettem meg mert eredetileg 80-90-ért árulták.Színrajza nagyon jó, AF-a kifogástalan ekkora kihúzatnál természetesen lassabb mint más optikáé. Az élességrajza közepesnél jobb, viszont 2,8as nyíláson már az eredeti rajzot adja és ez sok optikáénál jobb amelyeknek itt nagy a fényszórása, ennek itt szinte semmi nincs.Rekeszeléssel az élesség nem változik. Nagyfényerejű normál és portréoptikának viszont nagyon jó szinte nem a 2,8-as fényerőt adja hanem mintha 1,4-2 között lenne. Felbontása jó. Ennél jobb optikát a nagyobb gyújtótávolságú Sigmáknál találsz min. kétszer ennyi árért. Mechanikája az aranyszínű gyűrűnek megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#2794) bnss válasza philoxenia (#2791) üzenetére


bnss
veterán

Jó ötlet, amint elfogy ez a rengeteg olvasnivaló, amit sikerült begyűjteni, megnézek egy-két könyvtárat is. :K

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2795) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Üdv! Tud mondani valaki egy nem eszméletlenül drága zoom objektívet Olympus E-500-hoz? Csak több százezer forintos tartományban láttam, azt nem engedhetem meg magamnak. :(

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#2796) johnjohn válasza Fryskitt (#2795) üzenetére


johnjohn
addikt

Mekkora átfogásra gondoltál ?

(#2797) Fryskitt válasza johnjohn (#2796) üzenetére


Fryskitt
addikt

Üdv! Most a duplakites rendszerem van, ebben a max 150mm, ennél valamivel nagyobbra, mondjuk 300mm körülire.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#2798) johnjohn válasza Fryskitt (#2797) üzenetére


johnjohn
addikt

Ez a tartomány sajnos minden rendszerhez elég drága, ha jó minőség a cél. A Tamron 70-300 lehetne a kiút, de az nincs Oly rendszerhez.Ahogy néztem az Oly 70-300 -as obija hasonló a többi gyártó azonos átfogású objektívjéhez, tehát nem nagyon vagy kisegítve vele.

(#2799) philoxenia válasza johnjohn (#2798) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez az amire gondolsz ?

Frys: mind i g :)

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2800) johnjohn válasza philoxenia (#2799) üzenetére


johnjohn
addikt

Igen !Ezeket nézegettem

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.