Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) sz.balazs.95 válasza koncsik (#450) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Nyugodtan kérdezz, azért van a fórum! :D

f2p: Free to Play - Ingyen játszhatsz vele.
vagyis az alap játékért nem kell semmit fizetni, csak a továbbjutásért kell perkálni, mint a katonatiszt. :D

illetve a másik verzió, ami még a jobbik, hogy a játékmenet szabad, csak extra dolgokat tudsz venni valódi pénzért. Ilyen mondjuk a Team Fortress 2.

Azt még hozzátenném, hogy léteznek (léteztek?) olyan játékok, amik ingyen voltak, és nem tartalmaztak IAP-t, de az nem a F2P, hanem a freeware és a shareware. ;)

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#452) Goldwin válasza sz.balazs.95 (#448) üzenetére


Goldwin
aktív tag

Értem.

(#453) koncsik válasza sz.balazs.95 (#451) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Okés, köszi. Almásoknak érdemes nézni az appsgonefree app-ot, előfordulnak játékok is, 1-2 napja Shantae játék volt ingyen (lsd. waypoint sale a wii u eshop-ban), de már wii-ről portolt játék is volt, wind valami.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#454) ldave


ldave
félisten

Itt egy nagyon jó kis bemutató arról, hogy milyen egy rendes, egyszer megveszed típusú mobiljáték sorsa: [link]

8 hónap alatt volt annyi a bevételük,mint amennyit a Candy Crush 5 nap alatt összehoz. Sajnos ezen a piacon szinte nincs kereslet a minőségre.

A Slime draws near! Command?

(#455) sz.balazs.95 válasza ldave (#454) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Egyébként itt pont az a helyzet, amit próbáltam felvázolni:

Nem az a gond, hogy a hagyományos üzleti modellel nem lehet megélni, hanem arról van szó, hogy egy F2P játék esetében kisebb a befektetett munka, és nagyobb a haszon.

Vagyis nem csak F2P játékkal lehet megélni, hanem az jövedelmezőbb.

Magyarra lefordítva ha egy fejlesztő csapat úgy dönt, hogy nem mennek az IAP őrület után, hanem inkább megpróbálnak egyedi, kreatív és ötletes játékokkal előállni, akkor sem fognak a híd alá kerülni, csak nem lesznek 1 játéktól mindjárt milliomosok.

Remélem érzed a különbségeket! ;)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#456) ldave válasza sz.balazs.95 (#455) üzenetére


ldave
félisten

Itt most nem kis különbségből beszélünk, nem arról, hogy egyik modell feleannyi idő alatt hoz hasznot, mint a másik, hanem 5 nap - 8 hónap. Remélem érzed a különbséget :)

A Slime draws near! Command?

(#457) sz.balazs.95 válasza ldave (#456) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Oké, de attól, hogy egy játék nem hoz milliárdokat a konyhára, attól még kényelmesen meg lehet élni belőle. ;)

Nem a hagyományos üzleti modell a rossz, hanem az emberek kapzsisága. :(
Azaz hogy 0 munkával végtelen pénzt akarnak - legalábbis ez lenne számukra az ideális. :D

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#458) ldave válasza sz.balazs.95 (#457) üzenetére


ldave
félisten

Most nem védeni akarom ezt a szar Candy Crush-t és társait, mert én is rühellem ezt az egész jelenséget, de azért ne a fejlesztőből csináljunk jelen esetben kapzsi szemetet, mert attól még hogy ott a fizetési lehetőség a játékukban, attól még nem fog dőlni a pénz. A játékosok sokkal inkább hülyék ebben az esetben, hogy tolják bele a dollárt. Ha nem tennék, akkor nem lenne több ilyen fajta játék.

iPhone 4 idejében vettem egy iPod touch-ot, hogy belemerüljek a mobiljátékokba. Akkor még a legtöbb játék 1-2 dolláros sávban mozgott, Angry Birds vagy a Dungelot, ami ingyenes volt alapra, de lehetett extra karaktereket venni. Ezeket kedveltem és tettem is bele pénzt. Amikor aztán jöttek ezek az f2p/iap csodák, akkor hagytam a fenébe az egészet, azt se tudom hol van most az iPod-om, sztem már egy éve lemerülve fekszik valamelyik fiókban.

A Slime draws near! Command?

(#459) sz.balazs.95 válasza ldave (#458) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Nem is akartam minden fejlesztőt ilyennek kikiáltani, de amelyiknek nem célja a meggazdagodás, és egyedi játékok készítésére törekszik, az egyrészt kerüli az IAP-t, Másrészt meg meg tud élni.

Régen miért működhetett az az elv, hogy ha egy fejlesztő pénzt akart szerezni, akkor időről időre valami újjal kellett előállnia, és ugyanez most miért elképzelhetetlen dolog? :F

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#460) ldave válasza sz.balazs.95 (#459) üzenetére


ldave
félisten

Nem kell vele foglalkozni és kész :) Nem tudom a Nintendo miként lép majd be erre a piacra, de ha a cég követni fogja jelen esetben a trendeket (és a Pokemon Shufflle-t nézve úgy vélem, hogy igen) akkor sajna elsősorban ilyesmi várható tőlük is. Az biztos, hogy első körben nem nagyon fognak kockáztatni.

Más: az X jappereknél címekben cross-t jelent, vagyis valami keresztezését.
NX, Nintendo Cross platform ? Ez lenne talán a már sokat pletykált hibrid rendszer a Nintendo-tól?

A Slime draws near! Command?

(#461) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#460) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Biztosan lesz kereszteződés, kérdés milyen fokon. Az szinte bizonyos, hogy a szoftverezettség azonos lesz, azonos fejlesztői környezetbe rakják mindkét hardvert. Hogy elmennek-e 'fusion' szintig, azaz játszhatóak lesznek-e ugyanazok a játékok mindkét platformon, passz.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#462) Dr.F.E.R.I. válasza sz.balazs.95 (#457) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Addig szurkáltad a kapzsi mobilos fejlesztők vudubabáját, amíg fel nem repítetted a Nintendo részvényárfolyamát +70%-kal. Reméljük, ők nem kényszerülnek majd rá a sok gonosz f2p és IAP trükkökre. :)

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#463) sz.balazs.95 válasza Dr.F.E.R.I. (#462) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

:D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#464) Goldwin


Goldwin
aktív tag

EPIC FAIL :C

[ Szerkesztve ]

(#465) koncsik válasza Goldwin (#464) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:Y Szőke kóla... :C

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#466) Sirandrish válasza Goldwin (#464) üzenetére


Sirandrish
legenda

Még mindig jobb mint ha azt írta volna hogy TV Játék :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#467) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Rokonok meghozták a Pebble-met :C Az első óralap, amit rátöltöttem. :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#468) Sirandrish válasza koncsik (#467) üzenetére


Sirandrish
legenda

Mennyibe került?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#469) sz.balazs.95 válasza koncsik (#467) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Ezt se hagyd ki! :C

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#470) koncsik válasza Sirandrish (#468) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Black Friday 80 USD, szállítás így ingyenes... :DDD

sz.balázs.95: ez melyik?

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#471) Sirandrish válasza koncsik (#470) üzenetére


Sirandrish
legenda

Az jó ár volt..
Még jó hogy ingyenes a szállítás..több mint 3 hónapot kellett rá várni :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#472) sz.balazs.95 válasza koncsik (#470) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

DOGE.
nem ismered? :D

"It's a meme you DIP!" :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#473) ldave


ldave
félisten

Nem igazán beszéltük ki a múltkori N híreket, most itt van pár gondolat tőlem, a TIME interjút alapul véve.

NX: ami érdekes egy picit a dologgal kapcsolatban, hogy Iwata az NX-et nem mint konzol vagy hardver említi, hanem mint platform. Ha analógiát keresek, akkor erről nekem az pl Apple vonalon az jut eszembe, hogy az iPad, iPhone egy hardver, az iOS pedig egy platform, ami több hardveren is fut. Nekem ez nagyon beleillik abba a képbe, amit a jövő N hardveréről gondolok, miszerint valahogy egybegyúrják az otthoni és a kézikonzol megoldásaikat egy közös szoftver platform segítségével.

DeNA: ha jól értelmezem ezt a japán céget, akkor ők olyasmit nyújtanak mobilon, mint a Steam PC-n, szóval nem játékokat fejlesztenek, hanem egy rendszert adnak a játékok alá (online rész, fizetős rész, stb). Iwata többször is hangsúlyozza, hogy a mobiljátékokat a Nintendo fogja készíteni, ezek szerint a DeNA adta Mobage alapokra. Az viszont nem tiszta számomra, hogy mit jelent az, hogy saját játékok lesznek. A Metroid Prime-ot is Nintendo játéknak tekintjük, pedig nem tényleges belső N fejlesztés. Szóval simán lehet, hogy nem a belsős stúdiók készítik majd ezeket a mobiljátékokat, hanem partnet keres majd a Nintendo. Azt egyértelműen kijelentette Iwata, hogy Miyamoto jelenleg egy idén megjelenő Wii U játékon dolgozik (gondolom a Star Fox). Azt is egyértelművé tette, hogy nem átíratokat fognak készíteni, hanem teljesen új játékokat, a mobilok felhasználási módját figyelembe véve ("easily start and easily finish").

A Slime draws near! Command?

(#474) sz.balazs.95 válasza ldave (#473) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Hát, időszerű is lenne már ökoszisztémában gondolkodni, mert most még nem csak hogy be tudnák pótolni a lemaradást, hanem azzal a lendülettel akár a többiek elé is tudnának vágni.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#475) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#473) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Azt kétlem, hogy Miyamoto és a belső stúdiók mobiljátékokat fognak farigcsálni, szerintem inkább a mobiliparban mozgó stúdióknak fogják kiszervezni a munkát. Ott a Puzzle & Dragons, azt is mások fejlesztették, csak meg kellett bolondítani egy kis Marióval. A közös szoftverplatform meg már afféle nyílt titok kezd lenni, nem titkoltan azért is költöztették össze a konzol- és handheld fejlesztőket egy közös épületbe, hogy jobb integrációt érjenek el.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#476) ldave


ldave
félisten

Az internet olyan menő hely, hogy találni rajta grafikont, mely a Zeldák csúszása és fogadtatása közötti korrelációt mutatja:

A Slime draws near! Command?

(#477) ayo válasza ldave (#476) üzenetére


ayo
addikt

viszont nem találok már napok óta egy infót - hátha majd te igen :)

Hyrule Warriors-ban utolsó DLC után most van pár ???????? jelőlésü fegyver és három karakter akiket szintén kérdőjellel jelölnek a választónál. A boss pack volt az utolsó dlc, de még is van még pár plusz dolog, viszont erről sehol se találtam semmi infót. valaki tud?

http://jateknaplo.blog.hu

(#478) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#476) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Ez alapján a grafikon alapján az új Zeldának minimum baromi jónak kell lennie.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#479) ldave


ldave
félisten

Holnap éjjel N Direct, durva pletykák:

- Paper Mario (working title): first trailer shown
- Pokemon Rumble World will be presented
- SNES titles will be released in the 3DS eShop
- N64 games will be available in June 2015 in the Wii U eShop

A Slime draws near! Command?

(#480) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#479) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Éppen most láttam a hírt, éjjeli baglyoknak ideális lesz. Kíváncsi vagyok, miket mutatnak majd.

Szerk.: maga a Direct szerintem nem áprilisi tréfa, legalábbis fent van a hivatalos oldalon. Ki mit vár tőle, az már más kérdés lehet.

[ Szerkesztve ]

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#481) koncsik válasza ldave (#479) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Ugye nem csak április 1.-ei tréfa? :F
:( Szerintem az. Nintendo of America-n nem találtam semmit... (10 mp időm vot rá...)
update:
Találtam... na ez izgi :C
Bakker, 3:39-kor még e-mailt is kaptam róla :W

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#482) Szalontahó válasza ldave (#479) üzenetére


Szalontahó
tag

Már a pletykák felének valóraválásával elégedett lennék. :)

(#483) adalbert1 válasza ldave (#479) üzenetére


adalbert1
veterán

Engem leginkább a SNES játékok érdekelnének, illetve ha cross-buy-ok lennének a Virtual Console címek... :U Na jó, azért egy új Paper Mario se lenne rossz. :)

(#484) Dr.F.E.R.I. válasza adalbert1 (#483) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

SNES-cumókra vevő lennék én is.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#485) adalbert1 válasza Dr.F.E.R.I. (#484) üzenetére


adalbert1
veterán

Az egész 'SNES Virtual Console címek csak asztali gépen' jelenséget sose tudtam megérteni. Talán attól féltek, hogy még kisebb piaca lenne a Wii U-nak? Vagy ez ekkora selling point lenne (nem hiszem)?

(#486) ldave válasza Dr.F.E.R.I. (#484) üzenetére


ldave
félisten

Én a 3DS D-pad-jával nem vagyok kibékülve, nagyon béna vagyok vele, szóval nekem ez most nem nagyon számít, de biztos sokan örülnének neki.

A Slime draws near! Command?

(#487) Dr.F.E.R.I. válasza adalbert1 (#485) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Vagy ezt tudom elképzelni, hogy eddig szándékosan tartották ezeket a játékokat a Wii U térfelén, vagy azt, hogy nem is volt rá alkalmas a 3DS hardveres környezete, de az Új gépeké már talán igen. Persze pletyka csak még mindig, bármi lehet.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#488) bagszi_lucas


bagszi_lucas
tag

Figyelem! 4 fontos dolog, ami ma éjféllel kapcsolatos:
1. WiiU Prémium program tulajoknak ma éjfélig él a prémium program. Ha még látjátok ezt az üzit, csekkoljatok be a https://p.nintendo.net/premium/ oldalon és váltástok eShop pénzre a pontjaitokat!
2. A Nintendo Forgalmazó Magyarország​ 3DS cover versenyének utolsó beküldési határideje is ma éjfél.
3. Smash Bros 3DS és WiiU kódokat ma éjfélig regizőknek még ingyen jár Mewtwo!
4. Club Nintendo kódok szeptember 30-ig regizhetőek az európaiaknak, csak az US usereknek zár be a kódregisztráció ma éjféltől.

Mindenkitől elnézést, hogy csak ilyen késve tettem ezeket közzé. T_T

(#489) Dr.F.E.R.I. válasza bagszi_lucas (#488) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Amiért ilyen későn szóltál, ezért egy hét szobafogság. Csak vicceltem, köszi az infókat. (^_^)

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#490) ldave


ldave
félisten

Megrendeltem a Bloodborne-t, tudom, hogy nincs még PS4-em, de ez a sok remaster és fps/tps mellett végre egy játék, ami miatt érdemes lesz majd next-gen konzolt venni. És ezt nekem megérni támogatni :)

A Slime draws near! Command?

(#491) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#490) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Hogy bírod ki a következő évig, hogy ne vegyél PS4-et? :)

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#492) ldave válasza Dr.F.E.R.I. (#491) üzenetére


ldave
félisten

Nem tudom :) Mondjuk Vita játékom is van, Vitám pedig már nincs.

A Slime draws near! Command?

(#493) Goldwin


Goldwin
aktív tag

(#494) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#495) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

A dájrekt ma éjfélkor lesz ugyi?

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#496) Dr.F.E.R.I. válasza koncsik (#495) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

De ha másnap visszanézzük YT-on, akkor sem maradunk le semmiről.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#497) sz.balazs.95 válasza koncsik (#494) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Már értem, miért nem látszik a szakadék alja :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#498) ldave válasza Dr.F.E.R.I. (#496) üzenetére


ldave
félisten

Na persze, elég sok esélye van, hogy Direct helyett majd az alvást választom :)

A Slime draws near! Command?

(#499) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#498) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Úgysem mutatnak semmi érdekeset, talán néhány 3DS-re írt snes-játékot, pár képet az új Zeldáról, meg talán a következő konzolt is megmutatják. Ettől mi még jól fogunk aludni, nem? :)

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#500) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

[link] :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.