Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) adalbert1 válasza PHM (#1998) üzenetére


adalbert1
veterán

Nekem a NES/SNES a két kedvencem (de inkább a NES felé húz azért a szívem, mert gyerekkoromban Famiclone-om volt, és azzal rengeteget játszottam a SMB-szal, Contrával, Battle City-vel, stb-vel), az N64 valamiért nem igazán tetszik - ennek a fő oka az lehet, hogy mikor új konzol volt nem játszottam vele, a kezdetleges 3D játékok meg nagyon rosszul öregedtek (ez igaz PS1-re is), míg a 8/16 bit-es gépek 2D-s játékai alig vesztettek a bájukból.
Ez eléggé off, de a Warcraft 2 és 3-mal is így vagyok, a 2-nek a rajzolt 2D grafikája a mai napig nagyon tetszik, a 3-é pedig eléggé bántja a szememet.

(#2002) ayo válasza adalbert1 (#2001) üzenetére


ayo
addikt

nekem SNES-N64 korszak volt a tényező leginkább. SNES jobb címei még mindig kellemesek, N64 viszont csak egy elmosódott ködös homály kezdetleges irányítással, pedig iszonyat szerettem annak idején sok címet, de most már csak inkább begyűjtöm, mint hogy kínozzam a szememet és szenvedjek a kellemtelenül megírt irányításnak hála.
GC szerintem most se rossz, sőt egy-két játék még mindig élvezetes, aztán ott a Wii, ami már akkor is gyengébbnek számított, szóval annak is hasonló sorsa lesz, mint az N64-nél.

http://jateknaplo.blog.hu

(#2003) PHM válasza adalbert1 (#2001) üzenetére


PHM
addikt

Az N64 CRT TV-n mutat jól szerintem, s ez igaz a korábbi konzolokra is.
Azért nekem áll-leejtős volt, mikor a Bonjo-Kazooie-ban vízbe ugrottam,
és a szétfröccsenő víz cseppjei gyűrűket csináltak a víztükrön.
Persze az is hozzá tartozik a dologhoz, hogy utoljára Pinball fantasy-t
és Doom-ot játszottam még egy 386-os PC-n.
Így aztán nem fertőzött meg a PC-s grafika. :)

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#2004) SzDavid99


SzDavid99
tag

Egy kis reklám. :B

Összehozunk egy liveblogot ayo-val és Bagszival a Nintendo Treehouse ma esti adásáról, ide kattintva tudjátok elérni.

Switch FC: SW-2552-2661-4912

(#2005) Sirandrish válasza SzDavid99 (#2004) üzenetére


Sirandrish
legenda

Most megsértődöm amiért engem nem hivtatok, és most megyek és sírok 😭

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2006) ldave


ldave
félisten

Estére:

A Slime draws near! Command?

(#2007) Goldwin válasza mirci18 (#1989) üzenetére


Goldwin
aktív tag

A SEGA 1988 nyarán jelentette be a Master System utódját, mely a fejlesztési időszak alatt még Mark V névre hallgatott, de nem sokkal a japán premier előtt a SEGA vezetői úgy döntöttek, hogy megváltoztatják a konzol nevét. Körülbelül 300 lehetséges név közül a Mega Drive-ra esett a választás. A jól csengő név és a remek sajtóvisszhang ellenére a hazai piac közömbösen fogadta a Mega Drive-ot, így hát a SEGA minden erőforrását az észak-amerikai piacra összpontosította. A SEGA agresszív reklámkampányának és az Electronic Arts hathatós támogatásának köszönhetően a konzol eladásai a premiert követő első év után ugrásszerűen megnőttek az amerikai kontinensen. A Genesis-hez gyártott számtalan periféria meglehetősen csábítóvá tette a konzolt az amerikaiak számára, még a Super Famicom nyugati megjelenésére várókat is sikerült a SEGA-nak átcsábítania. Hosszú évekig befoghatatlannak tűnt a Genesis az észak-amerikai piacon, de a Donkey Kong Country megjelenése végleg pontot tett a Genesis és a Super Nintendo Entertainment System közötti küzdelem végére.

[ Szerkesztve ]

(#2008) SzDavid99 válasza Sirandrish (#2005) üzenetére


SzDavid99
tag

Ma is csinálunk liveblogot, ha gondolod beszállhatsz. :K

Switch FC: SW-2552-2661-4912

(#2009) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
addikt

Már talán a negyedik(?) napja sorozatban mikor belépek a Mynintendo-ra, mindig ott figyel az ezüst garas a persely előtt. Mikor rákattintok eltűnik és jóváír 30 ezüstöt, mivel ez szerinte a hetenkénti belépési bónuszom. Az tény, hogy eleinte tényleg hetente adta, de most mindennap ott van. Most én lettem a kiválasztott, vagy más is tapasztalt ilyesmit?

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#2010) ldave válasza Dr.F.E.R.I. (#2009) üzenetére


ldave
félisten

Most beléptem, de nincs ott nálam semmi.

A Slime draws near! Command?

(#2011) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#2010) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Tegnap éjjel kattintottam rá az utolsó érmére, most beléptem, megint ott figyel egy. Én ezt már nem bírom idegekkel :N

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#2012) ldave válasza Dr.F.E.R.I. (#2011) üzenetére


ldave
félisten

Nálam semmi.

A Slime draws near! Command?

(#2013) koncsik válasza ldave (#2012) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Nekem csak a heti 30 a mynintendo login-ért... de van 50 aranyam is. Viszont miitomo nincs, hogy szerezted, androidon? Ájfon nem engedi...

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#2014) ldave válasza koncsik (#2013) üzenetére


ldave
félisten

Aha, androidos telefonom van most, arra tettem fel a Miitomo-t.

A Slime draws near! Command?

(#2015) ldave


ldave
félisten

Irány az új Zelda!

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#2016) mirci18 válasza Goldwin (#2007) üzenetére


mirci18
addikt

Köszi a választ.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#2017) Goldwin válasza mirci18 (#2016) üzenetére


Goldwin
aktív tag

:R

(#2018) ldave


ldave
félisten

Nintendo össz profitjának alakulása az évek során:

Az egyetlen lejtmenet a Wii U korszak.

A Slime draws near! Command?

(#2019) Sirandrish válasza ldave (#2018) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ahhoz képest hogy a 64 majd a GC korszaknàl IS, sokan már temették az N-t.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2020) mirci18 válasza Sirandrish (#2019) üzenetére


mirci18
addikt

Igen mert az asztali konzolok eladása nem volt fényes.

De én több dolgot látok nyereség mögött.
Nyilván volt több is de én ezeket tudom be neki.

Gc korszaknál:
-Maga a gép már az eladásakor nyereséget termelt a többi óriás céggel ellentétben ahol veszteséggel adják el a konzolt majd később játékokon a pénzt kitermelik.
-A Ds vonal ami olyan eladásokat produkált bevétellel egyetemben.

Wii korszaknál:
-Maga a Wii nyereséges eladási ára a hozzá eladott játékok ára.
-A Ds vonal úgyszintén majd a 3ds.

Wii u korszaknál:
-Nfc figurák és egyéb merchandise termékek amiket vesznek mint a cukrot.

De gondolom az is hozzátehető hogy van folyamatosan bevételük jogokból és egyéb dolgokból amik a játékaikhoz kapcsolódnak.

A ds vonalról még annyit hogy böngészve a számokat kézikonzol fronton a ds-ből kétszer annyi fogyott mint psp-ből. 3ds-nél pedig ahogy olvasom 4.5 szeres a szorzó a ps vitá-hoz képest. Ami amiatt is számottevő és érdekes adat számomra hogy megfigyelhető lemorzsolódás a kézikonzoloknál casual játékosok tekintetében akik inkább telefonon játszanak.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#2021) mirci18 válasza ldave (#2015) üzenetére


mirci18
addikt

Nem semmi hogy tömegek úgy várják az új zeldát mint egy Ps exkluzív címet.
Mondjuk belenéztem az E3 showba nem volt rossz.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#2022) Sirandrish válasza mirci18 (#2020) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ezzel nem mondtál újat. Mármint hogy a kézikonzoloknak köszönheti a bevétele java részét. Főleg ezekben a korszakokban mint a WiiU pl.
Az Amiibokkal meg ismét hatalmasat durrantott. És ezt ők is tudják, ezért jön ki sok-sok új Amiibo.
Remekül csinálják szó se róla.
Bár kicsit komolyabb erőfeszítéseket is tehetnének asztali fronton...ha már "van miből"..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2023) mirci18 válasza Sirandrish (#2022) üzenetére


mirci18
addikt

Én csak a temetésre válaszoltam.
Temetni temethetik a céget de van miből fejlődni csak nem használják ki.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#2024) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
addikt

Rosszul értelmezitek a grafikont. A vonal a kumulált profitot mutatja, vagyis nem az egyes éveket külön-külön bontva, hanem minden egyes év profitjához hozzáadja a rá következő évet is. Így egy többé-kevésbé folyamatosan emelkedő, változó meredekségű vonalat kapunk (sikeresen működő cég esetén). Érthetőbbé válik a vonal úgy, hogy bekereteztem az egyes konzolciklusokhoz tartozó szakaszokat rajta. Az egyes ciklusok addig tartottak, amíg az egyes keretek tartanak, a ciklusokban elért profit pedig a keret magasságával egyenlő.

Az ábrán három nagy periódust látok:

NES korszak - A leghosszabb szakasz, de nominatívan a legkevesebb profitot termelte ki. Ennek köze lehet a szabályozatlan játékpiachoz, illetve hogy nem volt a cégnek valódi kézi konzolja a piacon.

SNES-N64-GC korszak: ez egy homogén időszak a profit szemszögéből, a három ciklus egy nyílegyenes vonalon halad szinte töretlenül (berajzoltam egy vékony fehér vonallal).

Wii/DS (a harmadik éra első fele)- Ez egy nagy törés volt, pozitív irányban. A profit megnégyszereződött az előző ciklusokhoz képest.

Wii U/3DS (a harmadik éra második fele) - A grafikon átmegy vízszintesbe, még enyhén lefelé is tart egy szakaszon. Ez azt jelenti, hogy nem tudtak semmit hozzátenni a Wii utáni profithoz, vagyis ez a ciklus összességében nem termelt nyereséget, néhol még veszteséges is volt. Ha követjük a vékony fehér vonalat, látható hogy még így is a felfelé mutató nyíl felett vagyunk. Vagyis a Wii-DS duónak hála még így is jobban áll a N szénája, mintha a GC-t követően folytatódott volna a több mint másfél évtizedes monoton trend.

Most itt tartunk, meglátjuk az NX ehhez mit tesz hozzá/mit vesz el belőle...

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#2025) ayo válasza Dr.F.E.R.I. (#2024) üzenetére


ayo
addikt

hol a virtual boy? valahogy arról mindenki megfeledkezik szerintem, ahogy majd a Wii U-ról is hogy volt.. :)

[ Szerkesztve ]

http://jateknaplo.blog.hu

(#2026) Sirandrish válasza ayo (#2025) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ami bukás, az senkit sem érdekel.. :N

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2027) Dr.F.E.R.I. válasza ayo (#2025) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Wii U-ról tuti nem, az egyfajta 'második Gamecube' lesz a fanok közt. Ahhoz azért elég jó játékok vannak rajta (ami van), hogy legyen legalább egy szűk tábora neki. A Virtual boy valami fél évig létezett és tényleg alig adtak el belőle. Szóval van még a Wii U-tól is egy nagyságrenddel lejjebb :)

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#2028) mirci18 válasza Dr.F.E.R.I. (#2024) üzenetére


mirci18
addikt

Köszi az elemzést.
így már tényleg átértelmezhető a grafikon.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#2029) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Emellett a Nintendo az amerikai Seattle Mariners baseballcsapat többségi, az Atlanta Hawks kosárlabdacsapatnak pedig kisebbségi tulajdonosa. De ez csak viszi a zsét szerintem. Milyen szép lenne egy magyar (foci?) csapat ami a Nintendoé... :B

Feri professzor ismét köszönet. :R

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#2030) ayo válasza Dr.F.E.R.I. (#2027) üzenetére


ayo
addikt

ok akkor azt ne számítsuk bele, és akkor a Wii U a legrosszabb konzol nem a Virtual Boy... :)

szerintem meg az NX lesz a második GameCube a fanoknak és az NX után fognak gondolkodni valami érdekesebben is. Wii U koncepciója halott hiába az a pár játék sok rajongó csalódott, most egy GC2 jön a hírek szerint: pro controller és jobb hardver, tökéletes.

[ Szerkesztve ]

http://jateknaplo.blog.hu

(#2031) Dr.F.E.R.I. válasza ayo (#2030) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Pedig a rivális konzolok is csak ennyi, egy kontroller meg egy cipős doboz. Ettől még akármi is lehet belőle.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#2032) ldave válasza Dr.F.E.R.I. (#2024) üzenetére


ldave
félisten

Valahol azt olvastam, hogy éves szinten 12-13%-ot forgatnak vissza a profitból kutatás-fejlesztésre. Ez egész magas a játékiparban, a Sony 7-8% körül van.

A gépek eladásról is találtam egy grafikont:

A NES és a BG elég sokáig volt a piacon. A DS jó gyorsan leváltotta a GBA-t a megjelenése után.

A Slime draws near! Command?

(#2033) Szalontahó válasza ayo (#2030) üzenetére


Szalontahó
tag

Nem rossz a WiiU. Sőt. Rengetegen választották a Sony és a MicroSoft cucca helyett. Nem mindenkinek alternatíva a nextgen kamu. Persze a Nintendo is haszonszerzés miatt van a piacon, de még nem mérgezte meg őket a pénz annyira, mint a többi gyártót. Nekem a SNES volt az utolsó N konzolom. Most Wii U-m van és piszok jó, hogy (megint) van játékélmény. Nem a tömegsz@r van a porondon, de gondolom ezt nem kell magyaráznom.
Én 87 óta játszom, de a PS3 után kiábrándultam a videojátékokból. Amiatt, amit a nagy fejlesztők, kiadók lenyomnak az emberek torkán. Meggyűlöltem az egészet. Méretes, ritka gyűjteményt adtam el, "csokipénzért". (Játékok, perifériák, szobrok, ruhák stb.) Nekem a Nintendo vissza adta azt, amit a többi gyártótól nem kapok már meg. (Egy két PS ex. azért kivétel.) ;)

(#2034) mirci18 válasza ldave (#2032) üzenetére


mirci18
addikt

Ahogy látom a legstabilabb eladás kézikonzol részen volt évről évre.
Ds-nél 2007-től 2010-ig nagyjából ugyanakkora a grafikon gba-nál meg 2001-től 2005-ig.
Ahogy látom ehhez képest az asztali konzol piac sokkal hullámzóbb teljesítményű.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#2035) g@bo válasza Szalontahó (#2033) üzenetére


g@bo
nagyúr

semmi gond nem lenne a wii u val, ha lenne rá játék.

nekem nem kell a 26. pc átirat.

de hol van rá az animal crossing harvest moon pokemon?

mondjuk, mindig ugyanaz, na mindegy. itt is fárasztó a mario 10.000

(#2036) koncsik


koncsik
MODERÁTOR


By Adex @ps4 topic

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#2037) ayo


ayo
addikt

új pdp standek érkeznek

http://jateknaplo.blog.hu

(#2038) ldave


ldave
félisten

Általában kedvelem itt a Ph-n Abu írásait, mert technikai oldalról egész jól szokta leírni a dolgokat, de az a mai NX-es cikket nem tudom hova tenni.
Bár az is lehet, hogy csak nem akarom ezt elhinni :)

A Slime draws near! Command?

(#2039) Sirandrish válasza ldave (#2038) üzenetére


Sirandrish
legenda

Odaig olvastam hogy gyengébb lesz a One-al..a többit majd otthon elolvasom. Az viszont tuti hogy ha kiadnak 2017ben egy One-al gyengébb masinát akkor annyival több marad PCre mert azt tuti nem veszem meg :N

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2040) ayo válasza ldave (#2038) üzenetére


ayo
addikt

én simán csak nem olvastam el...majd megnézem a Nintendo streamen :)

http://jateknaplo.blog.hu

(#2041) ldave


ldave
félisten

Az angol EDGE magazin lőtte fel ezt a képet:

NX?

A Slime draws near! Command?

(#2042) ayo


ayo
addikt

na ez a mighty no 9 is jó szar lett, kb. mindenki lehúzta, mondjuk nem csodálom amennyit láttam belőle... durva, hogy mennyit csúszott és még így is csak egy kínai bootleggel tudna versenyezni :(

yooka laylee az egyetlen reményem, shenmue 3-ra fizettem be még, de ott nem sok jót láttam eddig :(((

[ Szerkesztve ]

http://jateknaplo.blog.hu

(#2043) ldave válasza ayo (#2042) üzenetére


ldave
félisten

Fura lett ez az egész Might No. 9 történet, valami nagyon félremehetett a fejlesztés során. Elég sok pénzt szedtek össze, nem hiszem, hogy nagy csapat lenne mögötte, szóval szerintem elégnek kellett volna lennie erre, de ezek szerint mégsem. PS4-en is frame rate problémák vannak, bele se merek gondolni Wii U-n milyen lehet (kiadták rá?).

A Slime draws near! Command?

(#2044) ayo válasza ldave (#2043) üzenetére


ayo
addikt

azért szerintem érezhető volt, hogy gondok lehetnek annyi csúszás volt, ilyen igazi kis indie cím lett, ami próbálja utánozni a dolgot csak hát nem nagyon sikerült még egy épkézláb verziót se kihozni. Steamen Positive (206) Negative (210) az arány eddig

http://jateknaplo.blog.hu

(#2045) ldave


ldave
félisten

Ma 20 éves a Nintendo 64 és vele együtt minden idők egyik legfontosabb és legmeghatározóbb játéka, a Super Mario 64.

A Slime draws near! Command?

(#2046) ayo válasza ldave (#2045) üzenetére


ayo
addikt

és a Quake! :) szép idők

http://jateknaplo.blog.hu

(#2047) Sirandrish válasza ldave (#2045) üzenetére


Sirandrish
legenda

Szuper kis játék volt!

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2048) Dr.F.E.R.I. válasza Sirandrish (#2039) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Magában a Wii U és a 3DS is évekre el fog tudni látni játékokkal, és akkor még a PC-hez hozzá sem nyúltam. Még azt sem bánnám annyira, ha 'kis' szünetet tartanának a fiúk :)

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#2049) Sirandrish válasza Dr.F.E.R.I. (#2048) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nah én is így vagyok vele. Csak nekem PS4 is beficcen :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2050) Goldwin


Goldwin
aktív tag

Happy Meal játékok

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.