Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) ldave


ldave
félisten

Azt akarjátok hogy el se kezdjem? Jól elvagyok a WoW-val is végül is.

A Slime draws near! Command?

(#252) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#251) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Jöjjön akkor egy kis bátorítás is: Dragon Quest IV, csak mert annak két része is megvan.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#253) ldave válasza Dr.F.E.R.I. (#252) üzenetére


ldave
félisten

Amúgy arra gondoltam én is, hogy az lesz az első. Már csak arcképem is kötelez :)

A Slime draws near! Command?

(#254) Sirandrish válasza ldave (#253) üzenetére


Sirandrish
legenda

Miért az DQ? Én azt hittem hogy valami Locoroco szökevény :))

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#255) ldave válasza Sirandrish (#254) üzenetére


ldave
félisten

:) <- link

A Slime draws near! Command?

(#256) Sirandrish válasza ldave (#255) üzenetére


Sirandrish
legenda

Oh hát még ilyet..ma is tanultam valamit :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#257) ayo


ayo
addikt

[ Szerkesztve ]

http://jateknaplo.blog.hu

(#258) ayo


ayo
addikt

főként gyűjtök figyelmébe: májusban újra kiadják a The Legend of Zelda: A Link to the Past képregényt

http://jateknaplo.blog.hu

(#259) tariattila


tariattila
veterán

nakérem... most adtam fel mindenféle bizalmam a konzolokszervizével...
decemberben rendeltem... egy hete rákérdeztem email-ben, hogy mégis mire számítsak... semmi válasz... most az ''''online chat'''' ablakba is beböfögtem de természetesen semmi....
igazi ügyfélközpontú társaság.... pfejjjjjj
komolyan kiküldetem velük vidékre és nem veszem át.... ez a minimum amit tehetek értük :W

(#260) Dr.F.E.R.I. válasza tariattila (#259) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Szerintem marad a GS/KV/576 trió az én listámon is, a kisebb üzletek meg max, ha tartanak készletet valamiből, ami éppen kell.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#261) ldave


ldave
félisten

Most olvasom, hogy a DQ7 speedrun legújabb rekord ideje 16 óra 15 perc. Ez hosszabb idő, mint egy mai átlagos FPS/TPS teljes játékideje :)

A Slime draws near! Command?

(#262) tariattila válasza Dr.F.E.R.I. (#260) üzenetére


tariattila
veterán

:K
GS alatt mit értesz? :B gameshop?

[ Szerkesztve ]

(#263) Dr.F.E.R.I. válasza tariattila (#262) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Így van. :K

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#264) SzDavid99


SzDavid99
tag

Ez volt már? :DD

[ Szerkesztve ]

Switch FC: SW-2552-2661-4912

(#265) Dr.F.E.R.I. válasza SzDavid99 (#264) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

A fej nélküli lovas, csak ló nélkül? :)

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#266) Sirandrish válasza SzDavid99 (#264) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ez olyan nüansznyi hiba hogy nem csoda hogy nem vették észre ;] :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#267) koncsik válasza Dr.F.E.R.I. (#260) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Nekem a GamePark a kedvencem, mert közel lakunk egymáshoz és ők nagyon elfogult Nintendo rajongók. Az amiibok is ott a legolcsóbbak.... Bocsánat a reklámért.
Privátban ki lehet találni, hogy hívják a lányunokát (nem Barack).

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#268) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Legnagyobb gyermek játszik, miután felvette a munkaruhát.

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#269) sz.balazs.95 válasza Dr.F.E.R.I. (#260) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Én azért fölvésném arra a listára a KonzolStúdiót is. ;) Többször is vásároltam már náluk, de még sosem okoztak csalódást. Ezen kívül egy szimpatikus banda.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#270) adalbert1 válasza koncsik (#267) üzenetére


adalbert1
veterán

Én is nagyon szeretek ott vásárolni (vettem ott tavaly új GBA SP-ét és DS Lite-ot is :) ), nagyon vevőbarátnak tűnnek - sajnos eléggé a város szélén vannak, így csak nyomósabb okkal megyek ki oda, 1-2 játék miatt nem szívesen indulok neki.

A Konzolstúdióban eddig talán 2 alkalommal vásároltam, minden rendben ment, elégedetten távoztam.

A Konzolok Szervize nem túl szimpatikus, szerintem oda csak akkor fogok menni, ha valamit máshonnan nem tudok beszerezni.

Az 576-ban zavar, hogy a honlapon a készletük a legutóbb se volt naprakész, illetve, hogy néha bontott játékot kapsz már csak (ami ki volt rakva), de alapvetően inkább pozitívabb a véleményem.

A Konzolvilággal kapcsolatban vegyesek a tapasztalataim - itt is kaptam már bontott játékot, sokszor nem működött a kártyaolvasó, az eladó nem ismerte a terméket, amit árul, de ennek ellenére sokszor vettem dolgokat jó áron náluk, illetve volt, amit csak itt tudtam beszerezni.

A Gamepark mellett a másik kedvencem viszont a Playmania, igaz ők inkább retró dolgokban utaznak (vannak náluk mostani generációs hardware-ek és software-ek is, de én inkább a régebbi dolgokat szeretem ott böngészni, rengeteg dolog ki van rakva a polcra).

ldave: én a Chrono Trigger-re szavazok.

(#271) ldave


ldave
félisten

Az EA az egyik legnagyobb kiadó, jelen vannak mindenféle platformon, digitálisan, lemezen, mobilon, miegymás. Szóval szerintem az ő adataikból egész jól lehet következtetni az egész játékpiacra. Így néz ki a bevételük eloszlása forrás szerint:

A bevétel majdnem fele a különféle extra content-ből (dlc-k) jön, én nem gondoltam volna, hogy ennek ekkora piaca van.

A Slime draws near! Command?

(#272) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#271) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Na várj egy picit, mert ez csak a digitális értékesítés, ami a töredéke a dobozos retail eladásoknak. De ha jobban megnézem, a DLC-k inkább a negyede, mint a fele így is. Van valamennyi játékletöltés is, mint a többi kiadónál, ezek a reklámbevételek meg gondolom a sportjátékaiban kiplakátolt logók lehetnek (ha van még ilyen)? Mobilon nem tudom, mennyire nyomul a többi kiadó, arra a szegmensre nem látok rá egyáltalán.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#273) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Ninitendo pénzügyi eredmények teljes hivatalos dokumentum.
Kiemelt infok:

Nintendo has gone live with its third quarter financial results.
Here’s the full rundown of information you should know:
Nintendo Q3 Results:
Net Sales: 271.521¥ billion yen
Operating Income: 31.40¥ billion yen
Net Income: 45.215¥ billion yen
Nintendo Full-Year Guidance:
Net Sales: 550¥ billion yen (↓)
Operating Income: 20¥ billion yen (↓)
Net Income: 30¥ billion yen (↑)
Additional Information Q3 (Software/Hardware Shipments, Digital Sales, Cash & Equivalents):
Pokemon ORAS: 9.35 million
Super Smash Bros 3DS LTD: 6.19 million
Super Smash Bros Wii U LTD: 3.39 million
Mario Kart 8 LTD: 4.77 million
Wii U HW: 1.91 million
3DS HW: 4.99 million
Digital Sales: ¥10.4 billion yen
Cash & Equivalents: ¥920.531 billion yen (↑)

We also have these official statements from Nintendo:
During the nine months ended December 31, 2014, for “Nintendo 3DS,” “New Nintendo 3DS/New Nintendo 3DS XL,” launched as the newest members of the “Nintendo 3DS” family in Japan in October, got off to a good start and continued to sell well. However, as sales of the “Nintendo 3DS” hardware in the United States and in Europe, where “New Nintendo 3DS/New Nintendo 3DS XL” were yet to be launched, did not grow sufficiently, the global sales of the “Nintendo 3DS” family hardware were 7.08 million units. As for the “Nintendo 3DS” software, “Pokémon Omega Ruby/Pokémon Alpha Sapphire” and “Super Smash Bros. for Nintendo 3DS” enjoyed robust sales with 9.35 million units and 6.19 million units sold respectively, while titles such as “Tomodachi Life,” “Mario Kart 7” and “Pokémon X/Pokémon Y” showed steady sales. There were also a number of hit titles from third-party publishers in the Japanese market. As a result, the global sales of the “Nintendo 3DS” software were 53.04 million units.
With respect to “Wii U,” Nintendo released two big titles, “Mario Kart 8”and “Super Smash Bros. for Wii U,” which enable family members and friends to have fun together in their living rooms. These titles sold 4.77 million units and 3.39 million units globally, and the global sales of the “Wii U” hardware and software reached 3.03 million and 20.59 million units respectively.
As a result, net sales were 442.9 billion yen (of which overseas sales were 323.2 billion yen or 73.0% of the total sales) and operating income was 31.6 billion yen. As a result of exchange gains totaling 51.0 billion yen due to depreciation of the yen at the end of this period compared with the one at the end of the last fiscal year, ordinary income was 92.3 billion yen and net income was 59.5 billion yen.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#274) Dr.F.E.R.I. válasza koncsik (#273) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Az idei pénzügyi év első 9 hónapjának eredménye eddig 59,515 mrd jen, közel 500 millió $. Úgy látom az eredménykimutatásukból, hogy három fő faktor játszott idén szerepet:

- az egyetlen negatív, hogy tovább csökkent az értékesítési volumen (net sales, -11,3%)

- ugyanakkor drasztikusan csökkentek az értékesítés fajlagos költségei (cost of sales, -22,9%). Ez nagyon fontos tétel, mert a korábbi években főleg ez rántotta negatívba az értékesítésen elért profitot (gross profit). Kár, hogy nem részletezik ki ezt a sort, de ha tippelnem kellene azt mondanám, hogy a felfutó digitális értékesítések állnak a csökkenés mögött.

- drasztikusan gyengült a jen az USD-hez képest az elmúlt évben, nagyjából 20%-ot. A devizaleértékelődés tette ki az idén elért nyereségük kétharmad részét

Szerintem megint jó vágányon megy a cég, de nagyon sebezhetőek az árfolyam-ingadozások miatt és az értékesítésük is folyamatosan zsugorodik. Idén eldől, mennyit fog tudni a Wii U és az Új 3DS tovább javítani a helyzeten.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#275) ldave válasza Dr.F.E.R.I. (#274) üzenetére


ldave
félisten

Az értékesítéshez talán az is hozzá tartozik, hogy átformálták az egészet, ami nálunk abban nyílvánult meg, hogy a korábbi forgalmazó helyett egy új van. Lehet régen egy adott régiót több ilyen cég fedett le, most pedig bevonták egy alá az egészet, így jóval olcsóbb lehet a lánc fenntartása.

A Slime draws near! Command?

(#276) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#275) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Ahhoz ilyen formán biztosan nincs köze a tételsornak, hogy a Nintendo melyik partnercéggel köt szerződést és ad el neki X millió darab játékot. Ez legfeljebb a 'Net Sales' tételt érinthetné, de Kelet-Európa annyira perifériás piac, hogy a csökkenés zömét sem mi, hanem a fejlett piacok adják. A cég könyvelésében az biztosan nem fog megjelenni, hogy nálunk forgalmazóváltás volt, mert azt addig sem a Nintendo, hanem egy másik cég (a Stadlbauer) csinálta, akinek szintén saját könyvelése van. A N csak eladta neki a cuccot, mint mindenki másnak. Egyébként a leépítésekhez sincs köze, mert az megint külön tételsorba tartozik (Selling, general and administrative expenses ).

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#277) tariattila


tariattila
veterán

(mirci18!)

megjöttek a figurák.... 18 darabból 14 megáll a saját lábán... a többit megviselte a hosszú út és csak fekszenek :DDD

köszi a közbenjárást! ennyit nagyon megértek :R

[ Szerkesztve ]

(#278) ldave válasza Dr.F.E.R.I. (#276) üzenetére


ldave
félisten

Olyan szempontból számíthat a Nintendónak, hogy egyszerűbb a logisztika az ő oldaláról, mert csak egy forgalmazóhoz kell eljuttatni a termékeket, nem pedig többhöz.

A Slime draws near! Command?

(#279) tariattila válasza tariattila (#277) üzenetére


tariattila
veterán

öööööö khmmmmm figurák v 1.1 :DDD

(#280) Sirandrish válasza tariattila (#279) üzenetére


Sirandrish
legenda

Néztem is hogy milyen figurák ezek :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#281) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

A Metacritic szerint a Nintendo 2014-ben az év kiadója :C

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#282) Dr.F.E.R.I. válasza koncsik (#281) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Ubisoft második, EA harmadik... :U Érdekes lista, ahol a legigényesebb kiadót rögtön a legszarabbak követik.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#283) ldave válasza Dr.F.E.R.I. (#282) üzenetére


ldave
félisten

Ubi-tól tavaly egyedül a Child of Light-tal játszottam, de az benne van a top5-ben. EA játékot a Mass Effect 3 óta nem vettem, a Dragon Age majdnem elcsábított, de a PS3 változatról lebeszéltem magam.

A Slime draws near! Command?

(#284) RangerFox válasza Dr.F.E.R.I. (#282) üzenetére


RangerFox
veterán

Na azért az EA-t nem kéne már szidni... Már egy ideje lejárt lemez...

(#285) sz.balazs.95 válasza RangerFox (#284) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

de azért dicsőíteni is korai még.
Bár a Mantle iránti elkötelezettségük szimpatikus számomra. :)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#286) ayo


ayo
addikt

valaki csapjon le rá :)

http://jateknaplo.blog.hu

(#287) adalbert1 válasza ayo (#286) üzenetére


adalbert1
veterán

Húúú, ez jónak tűnik, írtam is az eladónak.

Most nézem, hogy eladó XL már nincs a hardveraprón, mind elkelt volna? Én is gondolkozom azon, hogy megválok a sajátomtól (most a 2DS jobban tetszik), szerintetek mi lenne a reális ár érte (garancia már nincs rá)? 32k?

(#288) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Nintendo Easter Egg más platformon...
Van Nintendo játékban hasonló (másik konzolra kikacsintás) ?

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#289) ldave


ldave
félisten

Mivel telt a hétvége?

Kaptam béta kódot a Blizzard új játékához, a Heroes of the Storm-hoz, abba tettem 4-5 órát, nagyon tetszik, bár egyelőre csak gép ellen játszottam, emberek ellen még nem próbáltam. Dota2 nekem túl nehéz volt kezdőként, ez sokkal barátságosabb játék így az elején.

PS3-on pedig a Life is Strange első epizódját vittem végig, kb 4 óra alatt. Jó kis kalandjáték, érdekes szereplőkkel és sok-sok popkultórális utalással. Benne van még legalább egy végigjátszás, több helyen elágazik a történet, legalábbis úgy tűnik, szóval a márciusban érkező második epizódig még egyszer biztos nekiállok egy második mentésben a másik utat követni.

A Slime draws near! Command?

(#290) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#289) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Grafikon elemzések, NatGeo olvasgatás, netezés, Monster Hunter...a szokásostól nem túl eltérő program. MH-ban átléptem a 400 órát, de még mindig messze a vége. :N

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#291) ldave válasza Dr.F.E.R.I. (#290) üzenetére


ldave
félisten

Milyen grafikon?

MH4 demó engem megint nem győzőtt meg, hogy ez az én játékom lenne. Valahogy a Capcom nem tud jó demót csinálni ehhez a sorozathoz.

A Slime draws near! Command?

(#292) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#291) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Részvénygrafikonok, most éppen OTP-t veséztem ki. Hétvégére lecsengenek az izgalmak a tőzsdén, ilyenkor van időm jobban átrágni magam a helyzeten.

Monster Hunterre visszatérve, jelenleg én sem tartom valószínűnek, hogy beszerzem az új részt. Akkora nagy újításokat nem vonultat fel a 3U-hoz képest, de attól még ugyanolyan időzabáló játék. A demója szerintem játszható, de aki játszott az előző résszel, az játszott már ezzel is, sok meglepetés nem fogja érni.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#293) ldave válasza Dr.F.E.R.I. (#292) üzenetére


ldave
félisten

Pont ez a gond, hogy a demó annak játszaható, aki képben van az MH játékmenettel, én mind kezdő, azt se tudom mi micsoda. Semmi tutorial, semmi magyarázat csak menj és kapd el a szörnyet.

A Slime draws near! Command?

(#294) SzDavid99 válasza adalbert1 (#287) üzenetére


SzDavid99
tag

Jobban tetszik a 2DS mint az XL? :)

Switch FC: SW-2552-2661-4912

(#295) Goldwin


Goldwin
aktív tag

(#296) boost válasza Goldwin (#295) üzenetére


boost
addikt

ööö... :F

(#297) ldave


ldave
félisten

Akkor jósoljunk párat 2015-re:

- nem lesz idén semmi szó további új Nintendo gépről játék vonalon (esetleg a QoL termékeket megismerjük végre)

- az E3-on bejelentenek még legalább 2 olyan 3DS játékot, ami csak az új gépeken megy majd, ebből egy új játék, egy pedig ismét egy Wii-s átírat lesz

- lesz bejelentés Metroid-dal kapcsolatban

- és én úgy vélem, hogy 2015-ben kevesebb 3DS és Wii U fogy majd, mint tavaly :(

Ráadásnak pedig egy őrült ötlet:

- Super Mario Sunshine HD Wii U-ra!

Ti tippeltek valamit?

A Slime draws near! Command?

(#298) boost válasza ldave (#297) üzenetére


boost
addikt

Ezekkel mind egyetértek, kivéve talán azzal, hogy új Zelda és X talán feltolhatja a WiiU eladásokat, ez lesz életciklusának legjobb éve,aztán leereszt.

(#299) ldave válasza boost (#298) üzenetére


ldave
félisten

Hát én nem mernék fogadni arra, hogy idén jön a Zelda. Tudom, hogy többször ígérték már, de akkor is. Emlékezzünk vissza, hogy az első HD-s fejlesztések során olvastuk, hogy alábecsülte a szükséges időt és energiát a Nintendo egy HD játék elkészültéhez. Most pedig egy open world játékot szeretnének, amit talán még sose csináltak. Szóval hacsak titokban nem a Bethesda dolgozik az új Zeldán, nem hiszem, hogy idén megjelenne.

A Slime draws near! Command?

(#300) boost válasza ldave (#299) üzenetére


boost
addikt

Pedig idén csak két Nintendo játékot tervezek venni, a Zeldát és az X-et, szóval huzzanak bele. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.