Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38701) DigitXT


DigitXT
félisten

Most több (2:DDD) 965EE is van az aprón. Mindenki beírja, hogy így jó tuningos,
meg úgy jó tuningos, de screenshot egyiknek sincs. Ezek mennyit tudhatnak
a 920-hoz képest? Ami most nálam 24/7-ben 4GHz-en megy 1,2V körül.:R

C2C gondolom "szinte" semmi különbség. Bár hirtelen nem tudom, hogy az a
"System Bus" pontosan mit takar: mostanában nem foglalkoztam a tuninggal,
ugyanazokon a beállításokon megy a gépem már legalább 2 éve, LOL.:))

Laraxior: na hát ez az.:B Normál esetben nem lenne szükségem rá, szóval
maradni kéne a mostani konfignál - de az emberbe néha belebújik a kisördög:
a 6 magot szerintem videokódolásnál megérezném, ott nem jönne rosszul.:K
De a (még mindig) fent lévő 980x-et azóta sem mertem meglépni. Pech.:R

[ Szerkesztve ]

(#38702) Laraxior válasza DigitXT (#38701) üzenetére


Laraxior
titán

Nemigazán fogsz különbséget találni a két processzor között, főleg ha azonos órajelen mennek. A 920ad elég jó példány, ha cserélni akarsz akkor neked valami 6 magos kell. De az is magasabb feszen fogja tudni a 4GHz-et. Már ha egyáltalán szükséged van rá...

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#38703) apollo12 válasza DigitXT (#38701) üzenetére


apollo12
veterán

jó kis darab :D nekem 1.23volton tudja, de az a vicc 4.2ghz et meg már csak 1.35volton tudja :(

965 ee nem érdemes váltani nem fog jobban menni

Laraxior

2db 580 nak 4ghz is kevés

[ Szerkesztve ]

(#38704) DigitXT válasza apollo12 (#38703) üzenetére


DigitXT
félisten

Nekem is több 1,2-nél az tuti, csak nem tudom fejből, hogy mennyivel.:R

965 ee nem érdemes váltani nem fog jobban menni
Thx.:) Akkor marad a 6 magon gondolkodás. Bár azt írtátok, hogy abból
ami garantáltan jól megy, az a 990x, csak olyat meg nem lehet felhajtani.

2db 580 nak 4ghz is kevés
Már ha játékokban gondolkodsz. Vsync nélkül. Amúgy nem rég váltottam
csak Full HD-re: gondolhatod, előtte mennyire kevés volt 1360x768-ban.:D
(Csak ott sem jött ki a dolog, mert a fix 60 fps megvolt, az nekem már jó.)

miért nem próbálod meg 4.2ghz et?
Emlékeim szerint próbáltam, csak a plusz fesz és melegedés nem jött be?
De tényleg nem tudom, hogy mennyi volt: ~2 éve nem nyúltam a tuninghoz.

[ Szerkesztve ]

(#38705) apollo12 válasza DigitXT (#38704) üzenetére


apollo12
veterán

xeon procikat érdemes nézegetni azok is egész jól mennek,

miért nem próbálod meg 4.2ghz et?? nálam már elég 2db 480 nak 850mhz en

1360x768 ban még 5ghz is kevés lenne,de fullhd ban 4.2ghz elég kell lenni

szerk.2

én olyan 1.35 volton próbálnám

[ Szerkesztve ]

(#38706) DigitXT válasza apollo12 (#38705) üzenetére


DigitXT
félisten

xeon procikat érdemes nézegetni azok is egész jól mennek
Kérdés, hogy megenné-e a lapom őket.:R Hivatalosan nincsenek felsorolva.:D

(#38707) mpierre válasza DigitXT (#38704) üzenetére


mpierre
veterán

Az utolsó sorozatú 980x-k közül elég sok kimondottan alacsony feszen hasít. Alapórajelet 1,05-1,1V körül futja az enyém, idle, vmi 0,9xxV-t kér mindössze. Ha jobb lenne a lapom - azaz gulfra optimalizált - akkor tuningolni is lehetne rendesen, de így csak a drop mértéke üti a rekordszinteket.

@#38706: Hivatalosan a giga UD5 sem támogat semmilyen xeont a 55xx és az 56xx sorozatból. Mégis elszaladgált benne az x5660 4,2GHz-n... Elméletben, ha mikrokódját beraka az asus a biosba (ctrl+c; ctrl+v ugye... :DDD ), akkor simán menni fog.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#38708) apollo12 válasza DigitXT (#38706) üzenetére


apollo12
veterán

hivatalosan nekem se [link]

de Shokkolo kollégának gond nélkül ment benne egy L5638 proci

(#38709) DigitXT válasza mpierre (#38707) üzenetére


DigitXT
félisten

De gondolom nem eladó.:DDD

ha mikrokódját beraka az asus a biosba
Na jó, de ezt honnan tudnám próba nélkül?:))

[ Szerkesztve ]

(#38710) mpierre válasza DigitXT (#38709) üzenetére


mpierre
veterán

Jaaaa....., hogy az 980x?

Őszintén? Mostanság állok neki egy corsair 800d-be átköltözni full vízzel spékelve. Szerinted? ;]

Na jó, de ezt honnan tudnám próba nélkül? -> Sehonnan. Én a felkaptam a gépem és elvittem a delikvenshez. Ott beraktuk a 5660-t. És ment. Fizettem. A gép léghűtéses. Te vizezel. Így marad a gugli, mint jó barát. Én egy ud3r-t találtam, amiben ment az 5640-s.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#38711) DigitXT válasza mpierre (#38710) üzenetére


DigitXT
félisten

Ha már úgyis atomjaira bontod, akkor biztos platformot is váltasz, tehát eladó.;]

(#38712) apollo12 válasza DigitXT (#38711) üzenetére


apollo12
veterán

:DDD

(#38713) Shokkolo válasza apollo12 (#38708) üzenetére


Shokkolo
addikt

Szerencsére az asusok elég jó barátok a legtöbb procival.
A saber tényleg ette az 5638-at, szerintem a többit is megrágta volna :K

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#38714) Laraxior válasza mpierre (#38710) üzenetére


Laraxior
titán

Próbáltad már a procit HT nélkül? Ugyanazon a feszen vajon hány MHz plusz van benne még? :F

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#38715) cinkoxid


cinkoxid
senior tag

Asus p6x58-e is viszi. De ha beírod a googleba, biztos lesz rá találat, hogy viszi e a xeonokat

(#38716) bim


bim
veterán

Nálam az r2e is xeonnal lett kipróbálva hogy működik e és simán vitte pedig nincs a támogatott procik listáján. :U

Az hogy lehet hogy az új aida bétával a memória tesztnél 26e olvasást kapok egy régebbivel pedig 16e körül. Akkor most melyik a valós adat? :F

[ Szerkesztve ]

(#38717) Qru válasza bim (#38716) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Folymatosan fejlesztik a tesztrutint így verziónként eltérő értéket kapsz majd. Mind a kettő valós de csak az adott programmal elért eredmények vethetőek össze.

#nincsbennetarcsi

(#38718) mpierre válasza Laraxior (#38714) üzenetére


mpierre
veterán

Még nem. Csak meghajtottam, hogy mit bír. Az eredmény az lett, hogy a proci bírja, de a lap nem. Így el is ment a kedvem a tuningtól, meg egyéb próbálkozásoktól... :O
Most kezdem el az átköltözést, meg a vizezést. Szóval rendszerépítés miatt nuku gép. Majd utána megnézem mennyire tudom felforralni a vizet. ;]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#38719) Laraxior válasza mpierre (#38718) üzenetére


Laraxior
titán

Anno az X5660 végét is az alaplap jelentette, hiába tudta a 4400MHz-et 1.36Von stabilan, egyszerűen annyi feszt kért a VTT, hogy azt már nem lehetett használni 24/7. Ezért jobbak a szorzózármentes procik, itt csak a CPU feszültség, meg a hűtés szab határt :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#38720) 04ahgy válasza Laraxior (#38719) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ha a VTT kér sok feszt, az nem alaplap, hanem CPU. A VTT ugyanis a GIGABYTE esetén az Uncore (azaz IMC, L3 Cache) feszültsége.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#38721) Laraxior válasza 04ahgy (#38720) üzenetére


Laraxior
titán

Jaa... nekem a cpu feszen kívül minden az alaplape :D
De azért kosz az infot.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#38722) ricshard444


ricshard444
veterán

Maradtam a topikban srácok, kicsit csalódott vagyok, de végülis egy jó platform tulajdonosa vagyok így igazán nincs miért :) Csak már vágyom valami újra ;]

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#38723) zeix


zeix
senior tag

Én meg beszereztem egy 6970-es vga-t az i7-960 mellé. :)
Kicsit dolgozzon is a proci, ha már fizettem érte.

(#38724) Laraxior válasza zeix (#38723) üzenetére


Laraxior
titán

Bízunk benne, hogy tuning is van/lesz ;] Mert anélkül nudli

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#38725) Shokkolo válasza ricshard444 (#38722) üzenetére


Shokkolo
addikt

mi történt? nem jött össze az Ati csere? :(

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#38726) ricshard444 válasza Shokkolo (#38725) üzenetére


ricshard444
veterán

Vishera-t szerettem volna tesztelni, de az árak borzalmasak. Tudnék összerakni félkonfigot a cuccom árából, de a lapnak köze nem lenne a normálishoz.

A beszámított 6870-m pedig garanciában van, mert 5 perc játék után kifagy /74-78 fokos GPU hő mellett/, így most egy 7800GT van, nem jönnek össze a dolgok megintcsak :(
Remélem azért a tesztpadon is gondok lesznek vele, akitől átvettem annyit mondott, hogy kikapcsol a gép, de mint kiderült nem kapcsol ki, hanem a VGA hal be.Ha visszadobják akkor buktam 30k-t...
Mentségére legyen szólva nem ért hozzá és a gépe nagyon halk, persze most én szívok helyette.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#38727) daneeeeee válasza ricshard444 (#38726) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Sajnos inkább a LGA1366 platform ára van a béka segge alatt.
Nem rég cseréltem, és az én cuccom árából is kb a fél config jött ki, a másik felét hozzá kellett tenni :((( .
De örültem mert legalább el tudtam adni a régit.

(#38728) ricshard444 válasza daneeeeee (#38727) üzenetére


ricshard444
veterán

És teljesítményre, hogy érzed?

Jobban hajtja a CF-t, mint egy 4GHz-s Bloom?

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#38729) smisa válasza daneeeeee (#38727) üzenetére


smisa
őstag

Hát nem tudom én 20k ból megusztam a feljebb lépést és nem alsó osztályát vettem az 1366-nak

[ Szerkesztve ]

(#38730) ricshard444 válasza smisa (#38729) üzenetére


ricshard444
veterán

2500K-s konfigot 1:1ben kitudnek hozni, csak a HT hianya nagyon megcsapna a tomoritest es a konvertalast ami nem jon be.2600K-val kiegyeznek, de arra meg dobni kene az meg mar nem olyan jo buli.
1 bajom van ezzel a platformmal: Kegyetlenul melegedik, es ez nyaron nagyon megerezteti a hatasat.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#38731) daneeeeee válasza ricshard444 (#38728) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Nézd én elégedett vagyok.
Hazudénk ha azt mondanám, hogy óriási különbségek vannak. Eddig a nagy melegek miatt nem nagyon mertem/akartam birizgálni az órajeleket de 4,6 ill. most 4,2-n is megy rendesen.
Alapvetően gyors a rendszer a játékok alatt is hasonlóan teljesít.

Talán annyit még hozzá fűznék, hogy a 920-al 4GHz-nél már éreztem, hogy nagyon a határon vagyok, nagyon csúcsra járattam a cuccot és jó meleg is volt. A 8350 viszont olyan könnyedén vette a 4,6-ot, hogy szerintem még simán menne feljebb is (a régi gazdája 5,1-ig jutott vele) és 60C-nál komolyan mondom, hogy nem volt melegebb terhelés alatt.

Ha megjön a hideg asszem neki veselkedem egy komolyabb kitesztelésnek, pár dolgot lemérek. Ha gondolod elküldöm neked az eredményeket.

(#38732) ricshard444 válasza daneeeeee (#38731) üzenetére


ricshard444
veterán

Ha van kedved, erdeklodve varom majd a privatod :K :R

Vannak dolgok...

(#38733) Laraxior válasza daneeeeee (#38731) üzenetére


Laraxior
titán

6 magos motyó? Eresszük össze az enyémmel ;] :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#38734) daneeeeee válasza Laraxior (#38733) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

8 magos ;)
Ha jön a hidegebb idő próbálok majd egy max órajelet 24/7-re, utána állok elébe :DDD

(#38735) ricshard444 válasza daneeeeee (#38734) üzenetére


ricshard444
veterán

Publikusban toljátok itt, had lássuk ;]

Vannak dolgok...

(#38736) Laraxior válasza daneeeeee (#38734) üzenetére


Laraxior
titán

8 magos? No akkor lehet előnyben vagy :D
Nem max órajel érdekel :)
Kerítünk pár CPU számolós programot, és ott az eredmények ;)
Az is jó, ha lefuttatjuk az Aida64-es CPU, FPU teszteket :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#38737) Ktm123 válasza Laraxior (#38736) üzenetére


Ktm123
tag

Esetleg mehetne Winrar és Winzip bench is.

(#38738) ZetorGumi válasza Laraxior (#38736) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Ez a "lehet előnyben vagy" ugye csak irónia akart lenni. :DDD
Ő 8 mag 8 szállal van (kicsit bonyolultabb a helyzet amugy, de ez nem ide tartozik, aki kíváncsi utánaolvas az AMD architektúrájának. :) ), Te meg 6 mag 12 szállal. :)

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#38739) ricshard444 válasza ZetorGumi (#38738) üzenetére


ricshard444
veterán

Naja, nincs esélye a Vishera-nak /sajna/, de attól még had pörögjön a topik :)

Vannak dolgok...

(#38740) Laraxior válasza ZetorGumi (#38738) üzenetére


Laraxior
titán

Most elrontottátok a bulit :P :O :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#38741) daneeeeee válasza Laraxior (#38740) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Különben tisztában vagyok, hogy a Xeonod erősebb a Visherámnál, de mondjuk a tied mennyibe is került?
Mert a 8350 kb fele annyi volt így nyilvánvalóan nem várható el tőle hogy nyerjen.
De azért kiváncsi vagyok :))

(#38742) Laraxior válasza daneeeeee (#38741) üzenetére


Laraxior
titán

Nem gondoltam komolyan a tesztet, azt hittem nem tudod mim van, gondoltam majd megviccellek :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#38743) ZetorGumi válasza Laraxior (#38742) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Ki nem tudja, hogy mid van. ;] :DDD
Adatlapon is kinn van, meg az elmúlt 100hszban biztos benne van az eredményed. :D

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#38744) daneeeeee válasza Laraxior (#38742) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Hülyének nem kéne nézni az embert, a konfigod egy kattintással csekkolható. :U

(#38745) VGYke válasza VGYke (#38598) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm eddigi segítségeteket I7-950 OC-al kapcsolatban! Elkeztem amatőrként a tuningot, jutottam is valamire. Pl BIOS-ban mindent alapon hagyva, a csak a biciklit (BCLK) piszkálva, simán megy 1450-en. Ha megpiszkálom az egyéb szorzókat (auto helyett fix érték), akkor 1600-ig jutottam alapfeszültségeken, bár nem fordítottam rá sok időt.
Lenne pár kérdésem:
* Ha az alap beállításokon kívül semmi máshoz nem nyúlok csak a BCLK-hoz (emelem), akkor a CPU "alapjáraton" miért nem veszi vissza a szorzóját (CPU-Z) szerint pl. így mint alapon:

* BIOS beállítás- (mentés, ki belépés) win tesztelés elég macerás. Ti hogy csináljátok?
* Mi a véleményetek az Intel Extreme Tuning Utility (Intel XTU) programról? Azon túl hogy én kipróbáltam a 4.2 és 3.2 verziókat. Egyiknek sem működödött a manuális beállítási lehetősége, de lehet én voltam a béna.
Kérdésem az, ha működne az XTU, vagy hasonló Win alatt futó program:
**mennyire lehet vele belőni a rendszert?
**átírja a BIOS beállításokat, tehát uninstallálva őket megmaradnak a beállítások?
** ha a fenti kérdésre a válasz nem, akkor rezidensként kell futnia, tehát ugye ilyen feleslegesen futó programok nem kellenek!?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#38746) Shokkolo válasza Laraxior (#38742) üzenetére


Shokkolo
addikt

Viszont baráti alapon egy saját táblázatnak nem lenne rosz... sőt akár én is beszállhatok...

És akkor W3680 vs. FX 8350 vs. 3770K házi teszt.
Egy logout bejegyzést megérne :)

Vagy akinek még kedve lenne hozzá, és lenne egy "totyiklakós hardwarecompare" tesztünk :)
Elvileg a hét elején jön az új VGA-m, rakok egy szűz rendszert neki és mehet a menet :)

[ Szerkesztve ]

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#38747) Qru válasza Shokkolo (#38746) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csak azért nem szállok be mert mindenki porig aláznék a C0-ás 920-ammal. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#38748) ricshard444 válasza Shokkolo (#38746) üzenetére


ricshard444
veterán

En is johetek egy 920 @ 4200-4300al vagy akar 4400al ha gondoljatok.

Vannak dolgok...

(#38749) Shokkolo válasza ricshard444 (#38748) üzenetére


Shokkolo
addikt

Az már akkor 4 proci :)

@Qru:
Ha gondolod hozok egy jófajta 1.8 celeront is és akkor garantáltan nem leszel utolsó :K

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#38750) ricshard444 válasza Shokkolo (#38749) üzenetére


ricshard444
veterán

Ennyibol egy kavefozot...:) ;]

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.