Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38401) Laraxior válasza mpierre (#38399) üzenetére


Laraxior
titán

Ha jobb lesz mint az X5660 akkor mar megérte... bar ha közelíti az is elég. Este jovok az eredményekkel :))
Ez a Xeon is ES. Engineering sample. Teszteloi példány.
980Xben nem bizom. Ki tudja az eredetét. Inkabb ez a Xeon.

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#38402) DigitXT válasza Laraxior (#38401) üzenetére


DigitXT
félisten

Vagy én nem vagyok képben, és a 980X-ek azok mind Extreme-ek is egyben?:DDD
Qru: köszönöm.:R Akkor mégsem írta el - az ES meg látszik a CPU-Z-ben is.

[ Szerkesztve ]

(#38403) Qru válasza DigitXT (#38402) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az X a nevében az Extrem-et jelöl is vagy szorzózár mentes (mint minden Extrem Intel proci).

#nincsbennetarcsi

(#38404) Laraxior válasza DigitXT (#38402) üzenetére


Laraxior
titán

Van sima 980 is... az záras. A 980X meg nem lockos. Az ES az van mindegyik felebol. Korai, teszteloi példányok.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#38405) DigitXT válasza Laraxior (#38404) üzenetére


DigitXT
félisten

Korai, teszteloi példányok.
Na épp ettől fázok. Ha "csak" alapon megy jól, akkor kvázi visszalépés
lenne a 4G-s 920-amhoz képest... Legalább 4G kéne, hogy a +2 magot
előrelépésnek érezzem, nem? Mondjuk videokódolásnál magában a +2
mag is számítana, ráadásul ennek nem ugyanazt jelenti az "alap", mint
a 920-nak.:D 3,33 már magában sem rossz, hát még ha turbózik 3,6-ra:
tkp. nem is olyan nagy tuning egy 4-4,2, csak bírnia kéne, ennyit, nem?

(#38406) Laraxior válasza DigitXT (#38405) üzenetére


Laraxior
titán

De ez kisebb gyártás technológia. Nem melegszik annyira ergo jobban mennek. 4GHz benne van mindegyikben. Felette zsákbamacska :) de ez a Xeon tuti jo lesz.... erzem :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#38407) mpierre válasza DigitXT (#38405) üzenetére


mpierre
veterán

Öööööööööööööö. Talán nem.

A 920 príma kis proci, de a +2 mag (+HT) igen sokat számít. A 920-m 3,36GHz-n nyúztam, így az 5660, de a 980x is ugyanezt a tempót vette fel. Teljesítményben kb +20-30% difi volt a 6 magosok javára, ha csak a LinX-t nézem. Nem kell ahhoz 4GHz - szerintem - hogy hozza ua, mint a 4GHz-s 920. (Ok szoft függő is a dolog) De az ES-től én is fosnék.

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#38408) DigitXT válasza mpierre (#38407) üzenetére


DigitXT
félisten

De az ES-től én is fosnék.
Ez viszont agyonvágja, amit előtte írtál pozitívumként.:D
Szerintem akkor marad a 920 egyelőre. Kipróbálási gari
mondjuk van rá, elhozza a srác, aztán bepattinthatjuk a
gépbe, csak neki már nincs hozzá lapja, hogy tesztelje.

(#38409) Laraxior


Laraxior
titán

4.65GHz-ről írnak vízzel,léggel 4.5GHz :Y :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#38410) Laraxior válasza Laraxior (#38409) üzenetére


Laraxior
titán

Tényleg unlocked lenne? De durva :Y :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#38411) apollo12 válasza Laraxior (#38396) üzenetére


apollo12
veterán

az király

valakinek nincs valami atom tuningos proci ami 4.4ghz et 1.3 voltkörül tudja??

(#38412) winhate válasza cinkoxid (#38397) üzenetére


winhate
őstag

ez nem igaz ;-)

amd athlon xp 2500 ot adtam el es lett i7 920 helyette :-D

ismet 10 evig lesz gep

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#38413) Laraxior


Laraxior
titán

[link]

Szorzózár-mentes Xeon. Durva :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#38414) Shokkolo válasza Laraxior (#38413) üzenetére


Shokkolo
addikt

Kezdelek irigyelni, lássunk egy kis tuningot :)

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#38415) ricshard444 válasza Laraxior (#38413) üzenetére


ricshard444
veterán

Mutass is valamit, ne csak alapon döcögjél ;]

Vannak dolgok...

(#38416) Laraxior


Laraxior
titán

Most értem haza csak a procival, holnap meg korán dolgozom, úgyhogy mára csak ennyi fért bele.
Amúgy a 920at 186x21-el vettem ki, a Xeont amikor betettem simán elindult 186x25-el :DDD Már töltötte a Windowst, amikor észbekaptam, hogy itt bizony még a régi feszeket kapja :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#38417) mpierre válasza Laraxior (#38416) üzenetére


mpierre
veterán

Ezt asszem az 5660-al játszottam el... :D Ügyi vagy, de akkor jó a proci!

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#38418) bim válasza Laraxior (#38413) üzenetére


bim
veterán

Szúrd neki! ;] :P

(#38419) Laraxior


Laraxior
titán

Ha csak a szorzót növelem (mert ugye lehet ;] :D ) akkor csak a CPU feszhez kell nyúlnom és annyi? :Y Se PLL, se VTT, se semmi? Max a ramot pakolnám fel végre 1600MHz-re, hogy ne 1066on döcögjön.
Toltam neki egyelőre ismerkedésképpen egy 133x27-et, persze egyből 28 lett a turbo miatt, és 1.23V az alapfesze. Ezt normalra tettem biosban. 3728@1.23V, hőmérsékletek 50°C körül 100% terhelésen, 27°C-os vízzel. 4.4GHz lenne a cél.... :D Mondjuk 133x33...kb-re meg is teszi.
Egyébként Aida64 azt írja CPU típusa: HexaCore Xeon, CPU alias: Gulftown :D Stepping: B1.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#38420) Qru válasza Laraxior (#38419) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elég akkor csak a cpu feszt emelgetned. Toljad neki!!! :))

#nincsbennetarcsi

(#38421) Laraxior válasza Qru (#38420) üzenetére


Laraxior
titán

Bemelegítésnek jó lesz? ;]
Csak a hasamra ütöttem a feszt illetően. Azért egy IntelBurnTest-et még ráküldök :K

1.25V a biosban az alapfesz, ledroppol 1.23-ra. 1.23-on ment a 38xxMHz. De, hogy a 4400, 1.31-en :Y
Durvább mint az X5660am volt.

[link]

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#38422) DigitXT válasza Laraxior (#38421) üzenetére


DigitXT
félisten

Hm, ha ilyen jól megy, akkor lehet, hogy a 980X (ES) sem sz*r? Vagy ez a lutri.:O

lesz 4522MHz és jónapot
Nem mondom, hogy nem irigyellek.:))

[ Szerkesztve ]

(#38423) Laraxior válasza DigitXT (#38422) üzenetére


Laraxior
titán

Az a baj, hogy a 980X-nek nem tudni az előéletét. Azért azokat jobban húzzák, mint egy Xeont. Az enyém meg ha jól láttam neten Mac gépekben van, ott meg nem nagyon van tuning.
Meg asszem a 980X a régi revízió, a 990X-ek 100%ra jobban mennek. De biztosan borítékolható a 4GHz+ a 980X-el is, ha van megfelelő hűtésed.
Asszem tolok még egy szorzót, azzal lesz 4522MHz és jónapot. Ott stabilizálom és az elég is lesz.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#38424) ZetorGumi válasza DigitXT (#38422) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Inkább Ez a lutri. :)

Lara: Toljad neki, jó hűtéssel többet is bir az. :)

[ Szerkesztve ]

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#38425) ricshard444 válasza Laraxior (#38423) üzenetére


ricshard444
veterán

Grat hozzá :)

Vannak dolgok...

(#38426) joshua7 válasza Laraxior (#38421) üzenetére


joshua7
veterán

Nem rossz. ;] Így a GTX680-at megküldhetnéd pár markra.

Semper Fi

(#38427) apollo12 válasza Laraxior (#38423) üzenetére


apollo12
veterán

bakker vennem kell egy 6 magosat :D

grat a tuninghoz, 4.7ghz et is megpróbálhatnád

(#38428) Shokkolo válasza Laraxior (#38423) üzenetére


Shokkolo
addikt

Ezt asszem bemákoltad :R

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#38429) Qru válasza Laraxior (#38421) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nagyon kemény!

#nincsbennetarcsi

(#38430) Shokkolo válasza Laraxior (#38423) üzenetére


Shokkolo
addikt

Egyébként jól tudod, a "power" MAC-ekben volt, méghozzá kapásból 2...
mit művelhetne ebből 2 egy SR2-ben?! :F :Y

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#38431) ZetorGumi válasza apollo12 (#38427) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Szerintem 1,4V körül meglehet az 5 is, az meg bencsekhez még jó.

Shokkolo: Én is megnézném mit adhat egy SR-ben. :) 12 mag, 24 szál, 4+Ghz... Jó lehet.. :)

[ Szerkesztve ]

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#38432) apollo12 válasza ZetorGumi (#38431) üzenetére


apollo12
veterán

hát 4way sli 680 nál már pont elég lenne 2kwattos táppal :D

(#38433) Shokkolo válasza ZetorGumi (#38431) üzenetére


Shokkolo
addikt

Komolyan mondom elkezdek lottózni...
ha megnyerem csak azért is összerakok egyet.

Kicsit sajnálom, hogy ezek a procik most kerülnek felfele.
Amikor nagyon szerettem volna sehol nem volt 980-990 vagy ilyen Xeon.
Ezért is váltottam platformot.
Erre most tessék :O

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#38434) ZetorGumi válasza apollo12 (#38432) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Nem olyan biztos az, SB-E-vel sem tudnak kihajtani egy 4 way 680-at, még SR-X-ben sem. :)

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#38435) Laraxior


Laraxior
titán

3Dmark teszt sikeresen lefutott. Valamiért az IntelBurnTest befagy, aszittem a feszültség miatt, ezért van 1.35ön.

szerk.: Ja, hogy a képen nem ennyi, akkor mindegy :D Már teszem fel a Vantage-t. Aztán jön a fő-teszt: Battlefield 3. Szintetikusok kilőve :D

[link]

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#38436) ricshard444 válasza ZetorGumi (#38434) üzenetére


ricshard444
veterán

Nyilván túlzásból mondta, a játékmotorok 8 szálnál egyelőre nem is kezelnek többet úgysem és azt sem túl hatékonyan.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#38437) Pogifej


Pogifej
csendes tag

Valaki please help!

A9-es hibám van Kolja58-tól örökölt lappal L5638 mellett.
BIOS default, cmos clear, elem ki megvolt. Bekapcsnál mondja, hogy a teljesítmény beállítások nem okésak, ha alapon van akkor is, ha erre mondom neki nem változtatok, akkor betölt simán...

(#38438) ZetorGumi válasza ricshard444 (#38436) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Én 3Dmarkra gondoltam. :)
De ez igaz, manapság az átlag 4 szál, és azt sem 100-as terheléssel.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#38439) kavboy


kavboy
tag

Tudna esetleg valaki egy Intel Core i7-975 Extreme Edition procihoz nagyon halk vagy passziv hutot ajanlani?
Elore is koszi!

vettünk fénykábelt amit mondtál (fénykard kellene hogy leszúrjalak vele) by Feribá & gozso

(#38440) ZetorGumi válasza kavboy (#38439) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Hát passzivat nemhiszem. A halkság meg attól függ, hogy milyen ventiket teszel a hűtőre.
De ezt a ventis topikban kérdezd.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#38441) Laraxior válasza kavboy (#38439) üzenetére


Laraxior
titán

Ha nem tuningolod és a házad szellőzése is jó, akkor egy nagybordás hűtő talán elboldogul vele,de passzívra nem biztos hogy érdemes hagyni... 130W a TDPje....

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#38442) Shokkolo válasza kavboy (#38439) üzenetére


Shokkolo
addikt

Egy 130W TDP ráadásul Extrem procit mlég alulfeszelve se hűtenék passzívan :(

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#38443) Laraxior


Laraxior
titán

jajistenem hogy jártam.
Látszik, hogy rég tuningoltam meg matattam a gépben.
Órajel a 3dmarkos 45xxMHz... gondoltam ráküldök egy Primeot, mert a LinX, IBT-t meghaltak exe hibával. Ok, Prime után kék halál, gondoltam lejjebb kell venni.
C3, és 25ös hibakód restartol a gép. Uramisten ettől féltem, kezdődik... Ok. bios reset gomb az alaplapon a bekapcsológomb mellett, megnyomom, semmi. Kisfüzet előkotor, hibakód: VGAra utal. Előtte kibányásztam a ramokat (nagy hiba volt) Visszatettem, procihűtő meglazít, most sem indulunk :W Szakad a víz rólam, 100fok a szobában ugye. Kiszedtem a VGA-t próbálom másik slotban semmi. Megdöglött volna a cucc egy Prime95től? Ez viccnek is rossz, hiszen ez az alaplap több procit látott mint én puncit :DDD (megjegyzem sok proci volt benne, két kezemen nem tudnám megszámolni)
Megnézem a garilevelet, fasza, év végéig garis a lap, VGA is garis, akkor netezek telefonról.
Na nem...ennek az alaplapnak a hátán is mintha világítana valami kis gomb: "CLR CMOS"
Na neee... és akkor mi van az alaplapon a bekapcsológomb mellett? Mi más lenne, a reset :W
Hátul megnyom, gép indul egyből :DDD és itt kezdődik megint a Kálvária. 8GB ramot lát. Mit kínlódtam, hogy meglegyen mind a 12 anno a 920al... :W Procihűtő mozgat, csavarokon lazít, indít: 4GB... fasza egyre jobb. Végülis most megy a gép... 8GB rammal :DDD De az összes slot tele van.

Tehát megint kicsit bele kell magam ásnom a tuningba, van nekem ehhez türelmem, vagy eladó a W3680 :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#38444) ZetorGumi válasza Laraxior (#38443) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Tipikus X58 hákli. :) Fogja, eltünteti a memókat.. :/
Nekem is csinálta ezt sokszor, amikor csak 3 modulom volt, de miután vettem anno még 3-at, elmúlt a gond.

Amugy a mozgatás, és memóriacserebere tud segiteni.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#38445) kavboy válasza Shokkolo (#38442) üzenetére


kavboy
tag

Koszi! Tehat akkor mindenkeppen le kell cserelnem... A lenyeg az, hogy ez egy regi gepemben van es a gep eleg hangos. Szeretnek egy "nema" gepet, de akkor ezek szerint ezzel a procival nem fog menni. Amugy a konfigom a kovetkezo:
Antec Sonata haz
Antec Earthwatts 500W tap (alapbol a hazban volt)
Gigabyte GA-EX58UD5 alaplap
Intel Core i7-975 Extreme Edition proci
Intel alap huto
Corsair Dominator 3x2GB DDR3 1866MHz memoria
Gainward Geforce 8800GT 1GB
Intel X25 SSD 160GB

Esetleg ha beszereznek egy uj procit alaplappal, amiben mar ugye van videovezerlo is, akkor kulon nem kellene videokarty sem, mert jelenleg a gepet 90%-ban internetezes es filmnezes, a maradek 10%-ben pedig videoszerkesztesre hasznalom.

vettünk fénykábelt amit mondtál (fénykard kellene hogy leszúrjalak vele) by Feribá & gozso

(#38446) Shokkolo válasza kavboy (#38445) üzenetére


Shokkolo
addikt

Nem feltétlen kellene azt cserélni.
Inkább javasolnék valami termetesebb hűtőt, nagy felülettel,
és 1 csendes ventivel, amit gyakorlatilag le lehet szabályozni szinte hangtalanra.
Meglesz a csend, de ha terheled a procit és kell a kakaó, nem kell félni,
mert a venti emelkedik kicsit, de röhögve meghűti.

nekem pl a 930-asomon volt egy Hyper 212+
A gyári venti se hangos silent módban... de még csendesebb lett amikor ráraktam helyette egy Swif2 120p -t!

Szerk.:
Esetleg ami még eszembe jutott, de ebben ki kell kérni mások véleményét is:
Egy kis szimpla radis kompakt víz? Esetleg venti nélkül is... Valahol mintha olvastam volna, hogy alapon járatott procit netezés mellett kényelmesen behűtött.
És az Asatek LCL -ek egész olcsón szoktak lenni aprón.

[ Szerkesztve ]

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#38447) ZetorGumi válasza kavboy (#38445) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Mugen2 + SWiF2 1201 leszabályozva.
Bőven el fogja vinni, ha alapórajelen használod a cuccot (Ami vétek!)

apollo12: Ez is jó. :)

[ Szerkesztve ]

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#38448) apollo12 válasza kavboy (#38445) üzenetére


apollo12
veterán

egy Noctua NH D14 szépen lehűti halkan biztosan

(#38449) kavboy


kavboy
tag

Koszi mindenkinek a valaszt! Most kozben az jutott eszmbe, hogy nem jobb lenne esetleg eladni es venni egy ilyet helyette: core i5 4570s ? Ennek csak 64 a TDP-je es ezt tutira le lehetne huteni...

vettünk fénykábelt amit mondtál (fénykard kellene hogy leszúrjalak vele) by Feribá & gozso

(#38450) apollo12 válasza kavboy (#38449) üzenetére


apollo12
veterán

egy olcsó itx lappal htpc csinálhatsz akár

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.