Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38451) kavboy válasza kavboy (#38449) üzenetére


kavboy
tag

Vagy ennek van az s nelkuli valtozata 84 TDP-vel es az teljesitmenyben is erosebb

vettünk fénykábelt amit mondtál (fénykard kellene hogy leszúrjalak vele) by Feribá & gozso

(#38452) ZetorGumi válasza kavboy (#38449) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Azt sem fogod tudni passzivan hűteni. Ott a pasztázás rossz, ezáltal jobban melegszik, még alapon is.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#38453) kavboy válasza ZetorGumi (#38452) üzenetére


kavboy
tag

Most nem tudom, lehet az en logikam de eddig ugy gondoltam, ha alacsonyabb a TDP akkor kevesebb hot bocsat ki. Ergo kevesebb legmozgas kell hogy lehutse. Tehat ha nem is lesz passziv akkor is alacsonyabban kellene, hogy jarjon a venti tehat ezaltal halkabb lesz... Nem jol gondolom? :F

vettünk fénykábelt amit mondtál (fénykard kellene hogy leszúrjalak vele) by Feribá & gozso

(#38454) ZetorGumi válasza kavboy (#38453) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Ez régebben igaz volt, most, hogy az intel nem forrasztja a CPU-it, hanem pasztázza, már egyből változik a kérdés.

Manapság valami gagyi pasztát tesz a mag, és az IHS közé, ezáltal több fokot veszit a hatékonyságából a hűtés.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#38455) kavboy válasza ZetorGumi (#38454) üzenetére


kavboy
tag

Tehat ha jol ertelmezem amit eddig mondtal akkor szinte teljesen mindegy hogy megmaradok ennel a procinal vagy veszek egy ilyen i5 4570s-t, mivel ha veszek egy ilyen Noctua hutot akkor mindkettovel kb. ugyanott leszek hangban.
(leszamitva persze a videokari hangjat, mivel az uj proci eseteben nincs is szukseg netezeshez meg filmnezeshez kulon videokarira...)

vettünk fénykábelt amit mondtál (fénykard kellene hogy leszúrjalak vele) by Feribá & gozso

(#38456) Shokkolo válasza kavboy (#38455) üzenetére


Shokkolo
addikt

KB jól érted sajnos...
a 1155 és azutáni intel procik alatt paszta van. és az meg egy kalap sz@r.
Példa: I7 3770K > 4,6-on karcolta a 90 fokot egy H100i -vel, szétszedték, cseréltek rajta pasztát (ugrott a gar), ugyanezen beállítás meleltt ap roci már a 70 fokot se éri el! Ennyire szar a gyári pasztázás...
Mint írtam ki lehet cserélni, DE! garvesztéssel jár!

Az a noctua cooler elég brutál... az egyik legjobb léghűtés tuninghoz is.
Egy csendes leszabályzott ventivel csodákra lehet képes.

A videókártya meg nem lehet gond.
~12-13k környékén lehet kapni GT630 -ast PASSZÍV hűtéssel. Amire neked kell elég, és 0 a zajkibocsájtása :)
De kis kereséssel lehet még van jóval olcsóbb passzív VGA is ami kiszolgálja az igényeidet.

Én a helyedben ezért nem váltanék platformot. :(

[ Szerkesztve ]

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#38457) apollo12 válasza kavboy (#38455) üzenetére


apollo12
veterán

noctua nagyon halkan le tudná hűteni ha nem tuningolsz, de tuningnál is bírná, de ott már lenne hangja

(#38458) kavboy válasza Shokkolo (#38456) üzenetére


kavboy
tag

Koszi szepen. Az lenne meg a kerdesem ha mar ezt a videokarit javaslod, hogy ez teljesitmenyben hogy all a meglevo 8800GT-hez kepest?? Gondolom csak jobb valamennyivel...

vettünk fénykábelt amit mondtál (fénykard kellene hogy leszúrjalak vele) by Feribá & gozso

(#38459) Shokkolo válasza kavboy (#38458) üzenetére


Shokkolo
addikt

8800GT 1 GB vs GT640
nemtudom a te kártyád mekkora memóval rendelkezik, ezért az 1 GB-ossel számoltam,
illetve nem találtam 630-ast, csak 640 -est az összehasonlító oldalon.

Kb fej-fej.

DE!
- a GT630 az DX11-es
- ~fele akkora a TDP-je
- 2 BG memória
- abszolut 0 zajkibocsájtás
- aprón 13k a silent Asus :) (és szerintem alkuképes).

Saját tapasztalat:
Nekem most amíg garban van a GTX660Ti -m, ideiglenesen egy GT630 van a gépben...
még Crysis 3-azni is lehet rajta, igazi "low / mid" beállításokkal de lehet.
Nem rosz kis kártya.
És ugyebár van belőle full silent, ami ha zajcsökkenteni akarsz ideális megoldás :)

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#38460) kavboy válasza Shokkolo (#38459) üzenetére


kavboy
tag

Na mostmar megint osszezavarodtam teljesen... :U Ezek szerint megiscsak lehet, hogy jobb lenne a masik platformra atterni, mert akkor lenne egy vadi uj redszerem amihez raadasul kulon videokartya sem kell... Kb. arba ugyanott lennek akkor is, mintha csak a jelen konfigomhoz veszek egy noctuat meg ezt a videokarit. Na majd alszom ra egyet es atgondolom.

vettünk fénykábelt amit mondtál (fénykard kellene hogy leszúrjalak vele) by Feribá & gozso

(#38461) apollo12 válasza Shokkolo (#38459) üzenetére


apollo12
veterán

ismerősnek is egy 630 as van htpc gépébe nagyon jó kis vga, eddig nem volt olyan gém ami nem indult el normál fps en

(#38462) kavboy válasza apollo12 (#38461) üzenetére


kavboy
tag

Addig mondod ezt a htpc gepet, hogy vegul eladom az egesz kocerajt es csinalok egy olyat inkabb... :DDD Elvegre arra, amire nekem kell az is eleg lehet...

vettünk fénykábelt amit mondtál (fénykard kellene hogy leszúrjalak vele) by Feribá & gozso

(#38463) Shokkolo válasza kavboy (#38460) üzenetére


Shokkolo
addikt

Várj:
Az a noctua egy TOP hűtő! >>> nem hiszem h. neked erre szükséged lenne.
Téged kiszolgál egy Hyper 212 Plus, amit ~5k környékén megkapsz aprón.

VGA-t meg minimális pótlással le tudod cserélni.
Szerintem az egész műveletet bőven ki lehet itt hozni jóval 10k alatt :K
(arról nem is beszélve, hogy ha platformot cserész is kell egy hűtő a procira,
egyszerűen fos a kupak alatti paszta, illetve hangos és gyenge a gyári cooler...)

@Apollo:
Jó kis VGA, de a Crysis 3 picit belaggol néha, viszont nem zavaró,
azt mondanám rá, ár/érték arányban jó kis VGA.

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#38464) apollo12 válasza kavboy (#38462) üzenetére


apollo12
veterán

hát igen ismerősnek is azért lett csinálva, de neki fm2 foglalattal

(#38465) kavboy válasza Shokkolo (#38463) üzenetére


kavboy
tag

Hol latod ezt az arat? Lehet, hogy csak en vagyok a bena, de rakerestem az apron is nem is taltam hogy barki arulna...

vettünk fénykábelt amit mondtál (fénykard kellene hogy leszúrjalak vele) by Feribá & gozso

(#38466) apollo12 válasza kavboy (#38465) üzenetére


apollo12
veterán

újonnan se drága [link]

(#38467) Shokkolo válasza kavboy (#38465) üzenetére


Shokkolo
addikt

ment privát pár aprós linkkel.
cooler van több jó is, én az első 10-et néztem meg csak felületesen :)

egyébként nemrég adtam el a Hyper 212 Pls -omat 5k-ba...

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#38468) kavboy válasza Shokkolo (#38467) üzenetére


kavboy
tag

Nagyon szepen koszonom a segitseget neked (+ mindenki masnak is!).
A legjobb, ha alszom ra egyet, de ugy nez ki meggyoztetek es ebbol egy ilyen GT 630 (vagy 640) kartya lesz meg egy Hyper 212 Plus vagy Evo huto...

Mar csak egyetlen dolog jutott eszembe: meg nem neztem meg az amd procikat, hatha azokkal jobban jarnek (valami integralt videokarissal) de ezt kihagyom, sosem volt meg amd procim es nem is lesz egy darabig...

vettünk fénykábelt amit mondtál (fénykard kellene hogy leszúrjalak vele) by Feribá & gozso

(#38469) Shokkolo válasza kavboy (#38468) üzenetére


Shokkolo
addikt

részemről abszolut nincs mit. :K

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#38470) ZetorGumi válasza kavboy (#38468) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Eladod a 8800GT-t is, és még kevesebb lesz a ráfordítás. :)

Ha kell a procierő, akkor inkább maradj intel oldalon. AMD árban jó inkább.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#38471) kavboy válasza ZetorGumi (#38470) üzenetére


kavboy
tag

Egyetertek, mindenkeppen el akarom adni, eppen most nezegetem mennyiert mennek el...

vettünk fénykábelt amit mondtál (fénykard kellene hogy leszúrjalak vele) by Feribá & gozso

(#38472) Laraxior


Laraxior
titán

Nemigazán stabil a processzor, ha csak a CPU feszt növelem.... mit kell még piszkálni? 4318MHz (135x32) Kicsit emeli a bclk-t a lap... feszt 1.31V-ra tettem, tehát ebbe elvileg bele kell férnie. De lehet felteszem inkább 1.35V-ra hogy biztosan ne legyen zavaró, és még a hűtés is elbírja. NBfrequency (uncore asszem?) alapon van 2699MHz. Tudom a sebességnél számít, majd emelem... és a ramok is csak 1066MHz@CL8,tehát ahhoz sem kellene nyúlnom a feszeket illetően.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#38473) ZetorGumi válasza Laraxior (#38472) üzenetére


ZetorGumi
addikt

QPI 1,35V, és úgy próbáld meg.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#38474) Laraxior válasza ZetorGumi (#38473) üzenetére


Laraxior
titán

De a ramok már megvannak, tegnap este óta :DD Csak akkor már az órajellel nem kínlódtam. Azért kíváncsi leszek majd ha a CPU stabilizálódik, mi a rossebet kell majd piszkálni, hogy végre a ramok is normális órajelen, és időzítésen menjenek, az uncore-ról nem is beszélve. :W Azokat sose piszkáltam, pont a türelemjáték miatt.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#38475) Laraxior


Laraxior
titán

[link]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#38476) ZetorGumi válasza Laraxior (#38474) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Nah, az jó. :D

Amgy lehet, hogy azért volt instabil, a memóriaészlelés miatt.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#38477) mpierre válasza Laraxior (#38472) üzenetére


mpierre
veterán

A cpu pll-t piszkáltam a 12GB ram miatt és máris nincs ram eltűnésem. Összesen egy lépcsőt kapott pluszba. Nálam is tele az összes slot, sőt az időzítést is tudtam szűkíteni. Bár az oc ramoknál ez kb alap elvárás, ha nem húzom 1900+MHz környékére.

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#38478) Laraxior válasza mpierre (#38477) üzenetére


Laraxior
titán

1600@CL8 elég is lenne. QPI nekem 1.355 V van, de az már pirosban van, az gáz már? Vagy még épp nem :))

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#38479) ricshard444 válasza Laraxior (#38478) üzenetére


ricshard444
veterán

Az még úgyis droppol, semmi baja nem lesz.

Vannak dolgok...

(#38480) ZetorGumi válasza Laraxior (#38478) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Ha jól hűtöd, akkor elviseli.
Meg úgyis droppol a lap.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#38481) ricshard444


ricshard444
veterán

Tegnap Lanparty volt nálam, a 4000-s NB eddig stabilnak bizonyult napokon keresztül mindenhol, de ott bedobta a halált, mondjuk valamelyik idióta elállította a hűtést a VGA is 97 fokos volt úgyhogy a proci is nyelte +-ban :N Arra lettem figyelmes, hogy a másik monitoron kiakadt a VGA hőfok mutatója, ezé nem szabad olyan kezébe adni a gépet aki nem ért hozzá :DDD

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#38482) Laraxior


Laraxior
titán

Úgyfest a ramokhoz sem kell nagyon nyúlni :Y

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#38483) zeix válasza Laraxior (#38482) üzenetére


zeix
senior tag

Ezek a számok brutálisak! :K
Nekem az L1 cache kivételével, csak 5 számjegyű számokat ír ki. :U

(#38484) Qru válasza Laraxior (#38482) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Atya-gatya de jó!

mod:

Bőven jó, én 1,36-al nyomom mert a Giagában csak páros végződésű feszeket lehet állítani (kivolt ez a maraha aki ezt kitalálta... :W ) még az is belefér.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#38485) ricshard444


ricshard444
veterán

Egy kis erőfitogtatás:

Vannak dolgok...

(#38486) Qru válasza ricshard444 (#38485) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az erőfitogtatás abban merül, ki, hogy a 2x5 pixeles képet ami betettél azt jól látod mi meg nem? :D

#nincsbennetarcsi

(#38487) ricshard444 válasza Qru (#38486) üzenetére


ricshard444
veterán

Jobb klikk kép megnyitása :)

Vannak dolgok...

(#38488) Qru válasza ricshard444 (#38487) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Betallóztam Ifw-be így már vmi látszik is belőle...

#nincsbennetarcsi

(#38489) ricshard444 válasza Qru (#38488) üzenetére


ricshard444
veterán

link

A lényeg a memória

Olvasás: 29.4GB/s
Írás: 25.5GB/s
Másolás: 30.2GB/s

Proci: 4400 Ram: 1680 NB: 4000

Laraxior: Miattad álltam én is neki tuningolni, te is told még neki a dolgokat ;]

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#38490) Laraxior válasza ricshard444 (#38485) üzenetére


Laraxior
titán

:C ma finomítok en is. :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#38491) mpierre


mpierre
veterán

Az miért van, hogy az aida64 a memó és kes bencs alatt L3 cache read teszt alatt megáll és vagy 5 perc mire tovább lép?

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#38492) Laraxior válasza ricshard444 (#38489) üzenetére


Laraxior
titán

uncore-nál nagyon sok az a 4GHz, nekem biztos, hogy nem lesz annyi. a ramjaim még bírnák is a tempót, de kétlem, hogy lesz türelmem beállítgatni őket, főleg úgy, hogy sosem tuningoltam 12GB ramot, mostanában meg ramot sem egyáltalán, a 920nál is csak 14xxMHz-en mentek valami CL9-10ben :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#38493) Laraxior


Laraxior
titán

Na ez már durva :DD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#38494) ZetorGumi válasza Laraxior (#38493) üzenetére


ZetorGumi
addikt

De a harmadik nincs felragasztva. ;] :D

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#38495) DigitXT válasza ZetorGumi (#38494) üzenetére


DigitXT
félisten

Viccelsz? Megpattanna rajta az egér...;]:DDD

(#38496) Laraxior válasza ZetorGumi (#38494) üzenetére


Laraxior
titán

Egyik sincsen felragasztva, de az első fel volt... A többi szűz. Már csak egy fasza gépházat kellene vennem amire felragaszthatnám őket :D

De ha már itt vagyunk tolhatjátok a segítséget is.
Uncore & ram.
NB Frequency-t feltoltam az alapról 2969MHz-re, ezt még engedte azon a feszen amit belőttünk a 4.3GHz-nek. Tehát a QPI 1.355V-on, PLL: 1.88V
Feljebb viszont nem indul el a gép...
Ramok továbbra is a laza 1080MHz@CL8, tehát nem sok vizet zavarnak. Uncore jó volna, olyan 3500-3600MHz körül, ott már elég jól teker, és különösebben nem is magas érték, gondolom sok fesz sem kell neki. Ramokat még nem tudom, de az 1600MHz elvileg ki kellene jönni teljesen alapfeszen, de rohadtul nem akarja... :W
Ó istenem a régi szép idők, amikor hasraütésre vágtam a dolgokat :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#38497) Shokkolo


Shokkolo
addikt

Újabb finomság van az aprón: 975ee :Y

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#38498) Laraxior válasza Shokkolo (#38497) üzenetére


Laraxior
titán

Volt itt egy srác aki passzív CPU-t akart, azért adja el, vesz valami olyat amiben van VGA is, gondolom 4770, vagy 3770. :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#38499) Shokkolo válasza Laraxior (#38498) üzenetére


Shokkolo
addikt

az nem ő, neki 965ee -je van, amit láttam most aprón az 975ee

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#38500) DigitXT válasza Shokkolo (#38499) üzenetére


DigitXT
félisten

De nem adja külön a procit...:DDD Amúgy mit tud?:R Zármentes, egekbe húzható? [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.