Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#110501) Ba cy lus válasza kiralytom (#110500) üzenetére


Ba cy lus
őstag

HD330-am volt, ami a HD660 (fél)nyitott verziója. Nekem az nem volt kényelmes.

(#110502) BPali83 válasza kiralytom (#110500) üzenetére


BPali83
csendes tag

Már egy 56 ohmos fejhallgatónál is érdemes elfelejteni az alaplapit, meg úgy igazából egyébként is. :) Superluxtól eddig csak HD681 evo és HD661 fejhallgatóim voltak / vannak. Általában jó a Superlux fejhallgatók hangja, viszont a kényelem és az anyagminőség a gyengéjük.

Lehet csak be kellene járatnod rendesen a Logitechet amúgy. Hatalmas tud lenni a különbség bejáratás nélkül. A HD661-nél pl a magas süketítő volt, kellett neki 6-8 óra mire visszafogottabb lett és megérkezett a basszus is.

Bő 2 éve egy Lewitz HP8500-at nyúzok, ehhez kell normális forrás, mert nehezen hajtható.
Egyelőre bírja még az 5 éves Sound blaster E1-em. Amikor megvettem a HP8500-at és hallgattam kb 10 percet, azért megijedtem kicsit. Rettenet doboz hangja volt. Ráengedtem az IsoTek-et és kimentem a kertbe 4 órát gazolni. Amikor visszaültem hogy ellenőrizzem történt-e változás, akkor nagyon megnyugodtam. :) Szerintem 5-6 órát simán hallgattam a kedvenc zenéimet, mert olyan szép kiegyenlített hangja lett és olyan részleteket hallottam végre, amiket a Superluxokkal addig nem. Egyesek kevésnek találják a basszust, szerintem nem vészes. A vastag gyári párna miatt messze van a fül a hangszórótól, de ezt orvosolni lehet kb 2000-2500Ft-os Hyperx fejesekhez való kínai párnákkal. Ez esetben viszont le kell szedni a gyári hangszóró védő hálót, mert a magast visszafogja a párna csere.

Azért mentem bele ennyire, mert kényelemre és hangzásra is az eddigi legjobb budget fejhallgatóm. A minőség meg brutális. Többször sikerült már lerántanom és semmi baja. A vezetékén rendre átgurulok és nem tört meg. A Superlux vezetékek akkor is megtörnek, ha vigyázzban ülsz. A HD681 evo-nak a hangszóróin sorra engedtek el a gyári forrasztások.

Játékra volt drágább Zalman és Razer fejhallgatóm is és azoknál már a Superluxok is sokkal jobbak voltak. A Lewitz HP8500 ebben is az eddigi legjobb. Apex legends-ben pontosan be tudok határolni minden apró neszt. A gránátok robbanása és a haverok pofázása mellett is meghallom, ha jön egy plusz csapat. Sokat nem segít, de meghallom. :D

Őszintén megmondom, messziről kerülöm a mikrofonos fejhallgatókat. Kb 15 éve használok egy vezetékre csíptethetőt az asztalra lerakva és nincs vele semmi baj. Tiszta a hangja és nem adja meg magát mint pl a HyperX fejhallgatóké.

Öcsémnek is rendeltem egy Hp8500-at, mellé egy Sound blaster play 3-at és meg van elégedve. Szóval ha valaki 20 ezer alatt keres budget opciót, akkor ez egy elfogadható páros. A Play 3-hoz kell egy usb hosszabbító, mert ha a pc-ből kifityegve van használva, akkor 100% hogy törik a vezeték 1-2 éven belül.

Én most egy Lewitz HP9800-on filózok. Egyik fórum társ szerint jobb mint a 8500-as. Több a basszus magas vesztés nélkül és kényelmesebb is. Játékok terén viszont nem tudott mit mondani sajnos.

Bocsi a regényért. :)

(#110503) kiralytom válasza BPali83 (#110502) üzenetére


kiralytom
aktív tag

Köszi. Nagyon örülök hogy így belementél.

A Superlux 668 megvan 15 éve, egyedül a kényelem a probléma.

A G Pro X -et fél évesen használtam vettem. Így a bejáratás nem kellene hogy gond legyen.

Ez a külső forrás olyasmi , mint amit a G Pro X-hez is adtak? Usb csatlakozós külső egység, amibe a jacket bedugom? Az adja neki az extra löketet?

(#110504) BPali83 válasza kiralytom (#110503) üzenetére


BPali83
csendes tag

Igen, annak elégnek kellene lennie.
A G Pro X -et nem ismerem, valami olyasmi rémlik, hogy az egyik haverom (neki ilyenje van) nem az Y elosztós jack-es megoldást használja, hanem csak az usb-s kábelt, és úgy jobban szól neki. Csak játékra használja, zenére van neki jobb. Játszásnál stereoba használja, a surround állítólag nagyon rossz. A mikrofon viszont jó minőségű, de ilyen árban ott a Hyperx Cloud S, ami sokkal jobb. Annak elvileg a mikrofonja is jó. HyperX cloud II-t próbáltam. Az fél óra után kényelmetlen volt és a mikrofonja gázos.

(#110505) Gzula[HUN] válasza kiralytom (#110500) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Fórumban van tapasztalat a Lewitz HP8500-assal, rá tudsz keresni a -val. Magam részéről annyit tudok hozzá tenni, hogy cserélhető vezetékes, így könnyen át tudod alakítani akár headsetté is egy pl. arra alkalmas vezetékkel. Bassheadeknek nem ajánlott, de nem is ilyen fejest keresel.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#110506) kiralytom válasza Gzula[HUN] (#110505) üzenetére


kiralytom
aktív tag

Köszönöm. Hiába használom évek óta a fórumot, nem találom ezt a keresés funkciót, csak a ctrl+f marad, ami elég körülményes :D :U

(#110507) Bogyó bá' válasza kiralytom (#110506) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ahová a piros nyilat raktam a felső sorban:

De tessék: [link]

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#110508) Gzula[HUN] válasza kiralytom (#110506) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Egyébként az ISK MDH8500-as néven sokáig elérhető volt aliexpressen, de mostanában nem találni. De ha lenne, akkor is drágább volna, mint a Muzikernél. "Fénykorában" egyébként olyan 15ezer HUF volt.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#110509) Bogyó bá' válasza Gzula[HUN] (#110508) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Muzikert én szeretem, olcsó és megbízható. Én a J.J. elektroncsöveimet veszem náluk a végfokba.
3-4 nap alatt ideér, DHL szokta hozni.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#110510) kiralytom válasza Bogyó bá' (#110507) üzenetére


kiralytom
aktív tag

köszönöm , megjegyeztem :R

(#110511) HELLAFLUSH


HELLAFLUSH
őstag

Ha valakit érdekel Philips Fidelio X2HR, most a német Amazonon újra akciós, jelenlegi árfolyam szerint ~37-38e Ft-ban megáll szállítással együtt.

(#110512) lowzor válasza HELLAFLUSH (#110511) üzenetére


lowzor
veterán

Szerintem mindenki csapjon le rá, aki olcsóbb nyitott fejest keres, mert ennél jobb vétel most nincs. :K

(#110513) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!

Van egy AKG K371 fejhallgatóm és a bal oldala ma reggel már nem szólt. Decemberben vettem. Ez javítható vagy csere az egész?

Alzánál vettem.

[ Szerkesztve ]

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#110514) Bogyó bá' válasza Aaron14 (#110513) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ha szerencséd van, akkor csak a kábel, vagy a csatlakozója ment tönkre - az könnyedén javítható.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#110515) ktg3 válasza HELLAFLUSH (#110511) üzenetére


ktg3
őstag

Nálam itt most 72.66 eur Amazon.de-ről (Svájc).
Rendeljek valakinek? ;]

(#110516) HELLAFLUSH válasza lowzor (#110512) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

Egyetértek. :K
Korábban már volt vagy 3 X2HR-em, de most rendeltem negyedszerre is mert mindig megbántam, hogy eladtam őket. :(
Ilyen megépítési minőséget még a komolyabb gyártók se nagyon tudnak, ez azon fejhallgatók egyike ami nem csak 1-2 évre van tervezve hanem jóval többre.

(#110517) lowzor válasza HELLAFLUSH (#110516) üzenetére


lowzor
veterán

És ilyen hangminőséget sem ennyi pénzért.
Nekem a Beyer DT 990-énél is jobban tetszik a hangja.

[ Szerkesztve ]

(#110518) freelanced


freelanced
addikt

Na sikerült beneveznem egy HD560S-re outletről, kiváncsi leszek. Köszönöm az ajánlatokat utólag is (Még január-február táján), addig gondolkodtam amig eltűnt az outletről, aztán most jutott eszembe újra, volt pont belőle, igy meg is rendeltem. Állapotra ezeknél mire lehet számitani, kell neki mosás (párnának) stb. vagy teljesen tisztán jön majd? (Főleg higiéniai okokból kérdem). :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#110519) stellaz válasza freelanced (#110518) üzenetére


stellaz
addikt

Én egy tws fülest láttam jönni onnan, teljesen új, fóliázott fül illesztékekkel jött, semmiről nem lehetett megmondani, hogy nem teljesen új.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#110520) HELLAFLUSH válasza freelanced (#110518) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

Én is rendeltem decemberben, olyan volt teljesen mintha új lett volna (illatra is) egyébként még azt is elhittem volna, hogy egy teljesen új bontatlan.

(#110521) Donki Hóte válasza freelanced (#110518) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Korábban és is néztem ezt a Sennheiser outletet, azt írták, hogy regisztrációkor adnak kedvezménykódot, ami az első vásárláskor 10 % kedvezményre jogosít.

Ehhez képest próbáltam vagy 5 terméket (refurbished fejhallgatókat, outlet cuccokat) de egyikre se engedte beváltani a 10 %-os kedvezménykódot :(

Teljesárú terméket meg 10 % kedvezményel se éri meg onnan venni.

Ha lenne 660S a hirdetett 80-82 eFt körüli áron, az jó lenne, csak éppen hiába nyomtam rá már párszor az értesítés kérésre, sosem jött értesítés, hogy lenne raktáron 660S.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#110522) SirRasor


SirRasor
őstag

Egy festett kerámia dekor gombára volt eddig rádöntve az Edition XS, mert nem volt normális állványom.
Gányoltam volna egyet fából, de inkább elcsábultam - szállítással együtt 9k volt.

Megnéztem az árukeresőt, hogy 10k-ig milyen állványok vannak, de igazából 40k-ért se láttam ilyen szépet, úgyhogy teljes szívből ajánlom az eladót.

EDIT: egyedül annyi *bajom* van vele, hogy ez is csak 30 cm magas és az Edition XS elég magas, így csak fordítva tudom úgy rátenni az állványra, hogy egyáltalán ne törjenek a kábelek. Persze rendesen rárakva se vészes, de így áll tökéletesen.

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#110523) Hummin válasza HELLAFLUSH (#110511) üzenetére


Hummin
tag

Most este én is benéztem ide, hogy volt-e ajánlva ma, ha nem megtegyem. Black friday-kor sokat gondolkodtam rajta, aztán kifutottam az időből, vagy elfogyott, már nem is emlékszem.
Nagyon kíváncsi leszek rá, biztosan jobb lesz, mint a mostani ropi AKG K540 fejesem. Ha megjön talán ismét szétszedem és megerősítem szénszállal. Hihetetlen, hogy ennyire gyenge, törékeny fejpántja van neki.

(#110524) Aaron14


Aaron14
őstag

Holnap elviszem az AKG-m Alzába gariztatni. :O Dobozzal együtt kérik ilyenkor leadni vagy csak magát a fejhallgatót kell?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#110525) SirRasor válasza Aaron14 (#110524) üzenetére


SirRasor
őstag

Egyszer utánaolvastam alaposan a témának és lényegében valamelyik jogszabály kimondja, hogy nem kötelezhetnek arra, hogy az eredeti dobozában viheted csak vissza, tehát elég maga a termék.
Kérdezd meg a Bardot Geminit, hogy melyik ez a jogszabály, hátha ügyesen kitúrja :D

EDIT: azt a rohadt, tényleg kitúrta :D

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#110526) Aaron14 válasza SirRasor (#110525) üzenetére


Aaron14
őstag

Ja erről én is hallottam, de nem akarok kekeckedni. Annak örülnék, ha vissza adnák a pénzt, mert elég sokáig fog tartani, mire szereznek egy AKG K371-et. :((

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#110527) Gzula[HUN] válasza Donki Hóte (#110521) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

A kupon mellé vsz. volt oda írva, hogy melyik termékekre, többek közt a refurbished cuccokra nem váltható be a 10%-os kupon.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#110528) RetepNyaraB válasza SirRasor (#110522) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Mármint akinél elférnek ezek az állványok egyáltalán...
Ez a magyar fickó nem, akinek egy rahedli cucca van az erdélyi székelykapu/turulcsődör dizájnban főleg..?
Nálam sehova nem férne, plusz az összes fejesemre ráfér a folyamatos tágítás; tehát az asztali hangdobozra van ráhúzva és passz :N

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#110529) Bogyó bá' válasza SirRasor (#110522) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nekem is Hollóssy van, már egy éve. :K

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#110530) szaki58 válasza SirRasor (#110522) üzenetére


szaki58
aktív tag

Vagy két éve én is rendeltem ettől az eladótól hasonló állványt. HEk 1000 SE-hez lett volna, de ugyanez volt a problémám, azaz nem volt elég magas. A hirdetésben szerepló magasságot sem érte el. Még megrendelés előtt kértem a magasítást, és a tartó rész megszélesítését azért, hogy a fejes fejtartó párnájába ne nyomjon egy gödröt (idővel).
Kellemetlen hangú elutasításban volt részem!! Természetesen a hirdetésben az állt, hogy egyéni igényeket is figyelembe vesz.
A kész terméket eladtam a havernak, aki ügyesen átalakította, mert neki sem volt elég magas és elég ívelt a tartórész.

most egy ilyent rendeltem a Deva-hoz. Annak is kényes a fejpántja.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#110531) Donki Hóte válasza Gzula[HUN] (#110527) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Mivel a kupon csak 14 napig érvényes, ezért többször is próbálkoztam, több email címmel :B

A kapott kuponra rá lehet kattintani, ami az oldalra visz, ott vannak a termékek. Különböző regisztrációkkor kapott kuponok más-más helyre vittek, volt, hogy alul volt egy Tovább gomb, arra kattintva jöttek fel refurbished termékek, szóval nem volt egyértelmű, hogy azok nincsenek benne a 10%-os kedvezményes körben.

A 660S keresését nem adtam fel, most is kértem értesítést, ha lesz nekik raktáron.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#110532) szaki58 válasza szaki58 (#110530) üzenetére


szaki58
aktív tag

Mivel a Devan nincs madzag, ezért gondolom, hogy elég lesz hozzá a magassága, de ha nem, veszek egy ilyent. Most is állítgató és szépen ívelt van az iBassohoz.
[link]

(#110533) Bogyó bá' válasza szaki58 (#110530) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nekem a Philips nyugszik ugyanilyen filléres kínai állványon: nagyon hitvány, nyeklős x@r. Az oszlopa pár tizedmilliméter falvastagságú alumínium, a talpa és a teteje a legócskább fajta, vékony műanyag. Ha rendszeresen használod / mozgatod, akkor nem lesz hosszú életű, szét fog hullani elemeire még könnyű fejessel is. [kép]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#110534) szaki58 válasza Bogyó bá' (#110533) üzenetére


szaki58
aktív tag

Íme a fő állvány, és stabil. Elégedett vagyok vele. Nem dizájnos, de olcsó. Állítható magasság.
Ha nem lesz jó, az új, akkor biztosan cserélem. köszi az infót!

(#110535) bitrograde


bitrograde
senior tag

Ha valaki nyomtatna, nekem ez bejött.

(#110536) SirRasor válasza szaki58 (#110530) üzenetére


SirRasor
őstag

Szembesültem a problémával és azonnal orvosoltam:

Munkahelyen van nagyobb szivacs, azt majd jobban méretre igazítom és így a magasságot és a pontszerű nyomást is egyszerre megoldtam :D

Make Love not war!

(#110537) emiki6


emiki6
veterán

Ma Solicidium kollégánál jártam fejeseket hallgatni, ami felért vagy 2 fejhallgatós találkozóval. :DDD
Vittem a teac ud-301 és ha-501 -em, így minden szépen ki lett hajtva, ráadásul úgy, ahogy az nekem kedves.

AKG K240 df - ok, de meh. Gyűjtőknek való.
AKG K612 pro - Nem rossz, de kevés a mély. Ajánlható.
AKG Q701 - fura hangzás, meh.
AKG K712 pro - tök jó, ajánlott.
- Sajnos nekem egyik újabb kerek akg sem jött be ergonómiaijáig, szétcsesznék az állkapcsom ha sokat lennének a fejemen, még a 712 volt a legkényelmesebb.
Audeze Sine - borzalom. Kényelmetlen, nem jó hangú és a legkisebb réstől is mégrosszabb lesz.
Audio-technica A1000Z - Jó hangja van, ajánlott
ATH-MSR7SE (Special Edition) - Nem ajánlott, nem.
Beyerdynamic DT880 (600) - De rossz. Örülök, hogy eladtam és már biztos, hogy soha többé a közelébe se megyek. :D Még csak nem is kényelmes, kicsit a párna belső átmérője és térfogata. Erősen ellenjavallt.
Beyerdynamic DT1770 PRO - Jó cucc, egy ajánlott zárt. Kényelmesenn párna, mint a 880-é, csak a fejes jobban szorít.
DCA Aeon II Noire - Elég jó cucc, persze feleáron van jobb nyitott, de ez rendesen zárt, az anyaghasználat kitűnő, a fülforma csésze örvendetes és elképesztő mennyire össze lehet csukni, kiválóan hordozható. A sonorus 6 talán jobban tetszett de az nem ennyire zárt. Kifejezetten ajánlott.
Final Audio Design Sonorous VI (gyári párna) - Zártak közül ez tetszett legjobban, nagyon jó cucc, kifejezetten ajánlott. Bár az izoláció nem az igazi.
Fostex TR-X00 PH - A purpleheart kéne a legkiegyenlítettlenebb és mélykiemeltebb legyen, de ennek ellenére ez egy jó kis fejes, egyáltalán nem sok a mély és tük jó a hangja, ajánlott.
HIFIMAN Edition XX - Jó. A quad jobb, de jó. XS-re emlékeztet a bőséges és jó mélyeivel, kicsit karcolós magasaival. Ha nincs seal, akkor ez is, mint az xs, megtolja a mélyeket, ami üdvös. A 4xx pántja nem illik rá, az xs pántja jobb. Ajánlott.
HIFIMAN HE560 V"1.5" - Ezt nagyon újra akartam hallgatni, mert szép emlékeim voltak róla, amire kaptam egy jó kis csalódást. A mélyeinek minősége nem érik el az általam elvárt, ami nálam dealbreaker ebben az ársávban és nem volt olyan aspektusa, ami lenyűgözött volna. Persze ettől még jó fejes, ajánlott.
Meze99 Classics - Azújabb párnával hallgattam és uhh. Nem jó, de nem is rossz. Oké, hogy basshead, de a mélyei annyira nem jók. Általánosságban inkább nem ajánlanám, de van akinek tetszhet.
Oppo PM-3 - Már nem is emlékszem a hangjára, csak hogy nem volt jó. Nem ajánlott.
Philips Fidelio X1 - igen kellemes cucc, jól szól, kényelmes, van egy enyhe mélykiemelése, ami egyáltalán nem túlzó és a mélyei jók. Ajánlott.
Sajnos az x2 / X2HR-t még nem hallottam, ha az is ilyen jó, netán jobb, akkor elismerem annak is az ajánlottságát.
Sennheiser HD600 - Legutóbb nagyon elégedetlen voltam a hangjával, de akkor még nem volt meg a ha-501... Azt kell mondjam, hogy igazából tök jó. A spartan-hd600 talán mégsem olyan jó kombó vagy csak elég DAC függő az a szinergia. Ajánlható.
Sennheiser HD6XX - I'm about to feltép a régi seb. A hd600 után arra számítottam, hogy attól csak rosszabb lehet, de nem. Talán még jobb is. Csoda egy amp ez a ha-501, még egy hd650-ből is kifejezetten kellemes fejest csinál, az elcseszett mélyeit a 600-nak és 650-nek is helyretette. Az a30 pro kétlem, hogy erre képes lett volna, az túl meleg karakterű. Ajánlható.
Yamaha MT7 - Furcsácska, de hát zárt. 70-80k-t mondjuk nem biztos, hogy megér...
Yamaha MT220 - Ne, inkább ne. Borzasztó kényelmetlen is.

Bár nem terveztem, de összehallgattam a Teac stack-em az microfluent 3 kombóval és egy topping stack-kel, ami asszem D70-ből és A90-ből állt.
Ami a topping stacket illeti: HOL VAN A SZUB?!? A teac-kal összevetve, a quadot hallgatva amellett, hogy a magasak részletesebbek, tisztábbak lettek még azt tűnt fel, hogy a szub eltűnt! Miért? Mi? Hogy? Mit kontárkodott a topping, hogy odaveszik a szub mély? A tere sem olyan jó.
Ami meg az MF3 kombót illeti, szerencsére nem bizonytalanodtam el a teac tulajdonlásomban, számomra a teac páros hangja kedvesebb, kellemesebb, összességében jobb. :R

A kolléga pedig meghallgatta a quadot, nem esett tőle hanyatt. ¯⁠\⁠_⁠(⁠ツ⁠)⁠_⁠/⁠¯ A teac párosról viszont elismerően nyilatkozott.

Nekem legjobban tán az edition xx tetszett, azért az a lapát méretű driver és az óriás csésze elég jó élményt tudnak biztosítani.
Utána jön sorban a sonorus6, az aeon noire, majd a fostex, az a1000z és a dt1770.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#110538) Gzula[HUN] válasza emiki6 (#110537) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Az MSR7-el amúgy mi volt a baj? Én nem ismerem, azért kérdem.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#110539) Dorien válasza emiki6 (#110537) üzenetére


Dorien
veterán

Köszi a beszámolót! :R
A Teac szettről neked ilyen élményt adtak. Másról másnak meg másmilyet fognak.
Ez sokaknak alapigazság, de szerintem nem lehet elégszer ismételni... Viszont a topikot az ilyen tapasztalat megosztások, élménybeszámolók viszik igazán előre, nem az XY ezt meg azt mondta, írta c. beírások.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#110540) bitrograde válasza emiki6 (#110537) üzenetére


bitrograde
senior tag

És mennyi idő alatt sikerült ezt mind végighallgatni? Mennyit töltöttél egy-egy fejhallgatóval? Csak a sarkos vélemények miatt kérdem.

[ Szerkesztve ]

(#110541) Ba cy lus válasza emiki6 (#110537) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Pedig a HD650 A30 Pro-ról már egészen jó, elfogadható. :)

A DT880 meg akkor szól valamennyire jól, ha kisebbre/szorosabbra van véve. Máskülönben túl világos.

[ Szerkesztve ]

(#110542) Dorien válasza Ba cy lus (#110541) üzenetére


Dorien
veterán

"A DT880 meg akkor szól valamennyire jól, ha kisebbre/szorosabbra van véve. Máskülönben túl világos."

Meg nekem a fülem is akkor fért el rendesen ezekben a Beyerekben. A "még éppen jó, legkisebb" fokozatra kell tenni a fejpántot. Most jön majd egy T90, na erről aztán voltak elég sarkos vélemények... :))

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#110543) emiki6 válasza bitrograde (#110540) üzenetére


emiki6
veterán

7,5 órát voltam ott, ennek egy része beszélgetés volt egy része pedig a kollega hallgatózása. Nettó 5 órát szerintem minimum hallgattam.

A legtöbb fejesbe csak belehallgattam, mert annyira nem érdekeltek vagy nem tetszettek.

Nem vagyok teszter, nem volt cél a fejhallgatók hangjának elemzése, kizárólag arra fókuszáltam, hogy milyen élményt nyújtanak számomra zeneileg, hangzásilag, tehát a szubjektív részre, miközben azért próbáltam megítélni, hogy általánosságban jók e, én ajánlanám e.

Meghallgattam 21 fejhallgatót és a rendelkezésre állók felét így is kihagytam. Ez kezelhetetlenül sok, egy napra max 10 amit még úgy tudtam volna kezelni, ha pedig a részletes megismerés lett volna a cél, akkor meg sokkal kevesebb. Ez így most futószalag volt, de azért jó volt.

Az idő korlátozottságának és a szubjektív megközelítésnek következménye a sarkos vélemény, de hát érdekeltek az olcsóbb fejesek hangjai is, még ha venni nem is tervezek. Így legalább elég diverz lett a lista, ahelyett, hogy csak 100k felettiek kaptak volna említést.

Másnál való hallgatózásnál én már az áttörést keresem, azt a hangot, ami földhöz vág engem. Itt most ilyen nem nagyon volt, mert az ritka élmény, viszont minden fejes kapott annyi időt amennyit érdemelt, sok hasznos tapasztalat gyűlt és ezt igyekeztem közzéadni amennyire lehet.

Röviden összefoglalva, a fejesekkel ez csak ismerkedés volt, nem barátkozás. :K

Dorien: :R Igen, én is így gondolom. A személyes tapasztalat a legfontosabb, amit természetesen aszerint is kell kezelni, személyes.
Egyikünknek sem feladata az igazságot leírni, véleményeink csupán tájékozódási pontok az útvesztőben ahol mindenki a maga útját tapossa ki.

Gzula: ez nem msr7, ez állítólag máshogy szól picit. Az msr7 lehet jobban tetszett volna, lehet nem. Hogy az SE-vel mi volt a baj arra már nem emlékszem, mert nem jegyzeteltem, de a hangja rossz benyomást tett.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#110544) bitrograde válasza emiki6 (#110543) üzenetére


bitrograde
senior tag

...nem volt cél a fejhallgatók hangjának elemzése, kizárólag arra fókuszáltam, hogy milyen élményt nyújtanak számomra zeneileg, hangzásilag, tehát a szubjektív részre, miközben azért próbáltam megítélni, hogy általánosságban jók-e, én ajánlanám-e.

Akkor megtudtuk, ami ránk tartozik. Meghallgattad, tetszett vagy nem. Eldöntötted, ajánlanád vagy nem. Azt nem tudom, ebből hogyan következik, hogy "általánosságban jók-e".
Tudom, megint úgy tűnik, hogy kekeckedek, de miközben a személyes tapasztalat megosztásán örvendeztek, éppen erről a tapasztalatról nem tudtunk meg semmit, vagy nagyon keveset. A nyomában keletkező értékítéletről annál többet.
A kevesebb néha több.

(#110545) nLali


nLali
senior tag

Csodálom, hogy valakinek ennyire van ideje a hobbijára. Nincs semmi bajom ezzel. Nem vagyunk egyformák és sokféle élethelyzet létezik.
Van 3 hallgatásra érdemes fejhallgatóm és 2 szerintem jó fejhallgató erősítőm. Ennél többet nem vennék, mert 1-2 hetente tudok időt szakítani olyan zenehallgatásra, amikor tényleg semmi mást nem csinálok.
Persze többször szól valami a hanfalakon, illetve in-ear fülessben gyakran csörömpöl valami.
Mennyi időt szántok zenehallgatásra? Ha ilyen nagy darabszámú készlet van, akkor mennyi idő alatt rotálódik kb?

(#110546) geprombolo válasza kiralytom (#110503) üzenetére


geprombolo
senior tag

Kicsit későn írok, de hátha hasznos lesz számodra. Én a HD668B fejesemhez a gyári, felkeményedett párnák helyett a vaterán vettem prémium AKG K240 (?) fülpárnát, sokkal vastagabb, puhább, messzebb van a fülemtől a rács. A hangja ettől rendesen megváltozott, megjött a basszus és a zavaróan sok magas eltűnt. Nekem bejön így.
Ami a kábeleit illeti, úgy látszik ez sorozatfüggő, mert nekem a másfél méteres kábelt még a kicsi fiam is megrágta, de így sem tört meg. Tizen egy-két éves fejesről van szó, lusta vagyok utána számolni :D

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#110547) szaki58 válasza SirRasor (#110536) üzenetére


szaki58
aktív tag

Nekem nem jutott eszembe, sajnos. Ha eszembe jut, még meg lenne a tartó.
Ha igazán kényeztetni akarod, akkor lecseréled a szivacsot memory habra. :DD

(#110548) Gzula[HUN] válasza geprombolo (#110546) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Ugyanazt a párnát vsz. megkaptad volna Kínából kb. harmad áron.

#110545nLali: "Mennyi időt szántok zenehallgatásra? "

Én pl. nem csak zenehallgatásra használom a fejesemimet. Podcastokat, híreket szintén. Pont emiatt több is kell. TV-t (híreket) pl. egy rádiós Sony RF850-essel hallgatom, de azt tudom a pincében is. Amikor bütykölök, BT fejest használok podcast hallgatásra, de közben az fülvédőként is funkcionál. 22 óra után jellemzően a család többi tagja alszik, akkor tudok csak nyitottat hallgatni.
Én nekem a hang csak 1 szempont, emiatt sok kompomisszumba bele kell menjek.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#110549) kiralytom válasza geprombolo (#110546) üzenetére


kiralytom
aktív tag

nagyon jó hogy írtál, köszönöm. én is nézeget(t)em a fülpárnákat, még azt nem tudom hogy a ,,fejpánt" részével tudok-e valamit kezdeni. :U

(#110550) emiki6 válasza nLali (#110545) üzenetére


emiki6
veterán

Solicidium is már rájött, hogy ez egy zsákutca és a fejeseinek jó részét el kellene adnia. A nagyrésze bedobozolva van tárolva és szinte sosincs használatban.

Szerintem egy jó irány a 2 nyitott, 1 zárt fejes. Emellé én még egy earbudra szavazok, esetleg 1 jól izoláló iem és/vagy ANC-s eszköz. A hangdobozos rendszerről még akkor nem is beszéltünk.
Mert ha van egy jó hangdobozos rendszer, akkor hifi fejesre igazából nincs szükség, általános felhasználásra sokminden elég, sokszor még dacamp se feltétlen kell (annak legfőbb előnye szvsz a manuális hangerőszabályzás).

Ilyen fejhallgatós látogatások után napokig ki se pakolom a hifi fejes lancot a taskából, csak rádugom a phoenixet a pc előlapi kimenetére, mert böngészésre, játékra, sorozatnézésre az is bőven elég, fülem se pállik be. :D

Célzottan zenehallgatni elég keveset szoktam, főleg azért, mert minél jobban megszokom azt a minőéget, annál kevésbé ad élvezeti többletet, főleg hogy már nem kell kiismerjem a láncot. Ha új fejest vennék, akkor meglenne az abból fakadó élvezeti többlet, lehetne mindent újrahallgatni. :D

Bitrograde
éppen erről a tapasztalatról nem tudtunk meg semmit

Mire vagy kíváncsi?
A lehetőségekből szerintem amit tudtam kihoztam és amit lényegesnek tartottam leírtam. De ha lenne ami még érdekel megpróbálok válaszolni.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.