Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#110051) insyde5 válasza Gzula[HUN] (#110038) üzenetére


insyde5
aktív tag

EZ nem jó ár?

[link]

(#110052) krono. válasza Ba cy lus (#110021) üzenetére


krono.
tag

Ez mondjuk igaz, egy reviewra és ránézésre alapoztam a kijelentésemet, de elhiszem ha ettől függetlenül teljesen jó minőségű.

#110020 Gzula[HUN] - a mikrofonajánlásokat nagyon köszi, ezek mennyire állják meg a helyüket hangminőségben mondjuk a HyperX-hez képest? Kifejezetten a Behringer tetszik, ránézésre minőségibb mint bármely másik.

Illetve az X2HR-nek is utánanéztem kicsit, így kezdésnek kifejezetten tetszik amit olvastam róla. Ennek a megfelelő kihajtásához szükséges volna valami DAC (akár a híres apple usb-c-jack), vagy érdemi különbséget nem jelent?

(#110053) Gzula[HUN] válasza insyde5 (#110051) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Volt már olcsóbb is. Én több, mint 4 éve vettem 42ezer körül. A használt ára 30-40 között állopot függvényében aprón, de láttam már bontatlant 45ezerért is. Ha megéri a plusz pénz, hogy most meglegyen, akkor hajrá.

#110052krono. : Pollennek megtört 3 hét alatt a Behringer BC12. Mikrofonokhoz hülye vagyok, iszonyat ritkán használok, és akkor se kapok jellemzően visszajelzést. Az Alpha mikrofonja addig volt nálam használva, amíg megállapítottam, hogy működik. Aztán ment vissza a dobozába.
Az Oneodio Pro-G-hez tartozó vezeték (meg a fejes) volt egyedül a kezembe, az egy alap Oneodio minőség, tehát alsó polcos, de nem a leges legalja. Cimborámnak már legalább 2 éve megvan, de relatíve ritkán használja. Elvileg azt is rá lehet rajni más fejhallgatóra is, már amelyiken van 3,5-es jack. Egy időben gondolkodtam rajta, mert 8ezerért kapsz fejet is a mikrofonos kábelhez, de aztán elengedtem, mert akkor volt itthon még 3 mikis kábel. (Most már csak 1 maradt, az említett Sony kanóc, mert a többi el lett adva a hozzájuk tartozó fejhallgatóval.)

"Ennek a megfelelő kihajtásához szükséges volna valami DAC"

Ajánlott. Én egy Loxjie D10-est ajánlok hozzá (nem én voltam az első, aki ezt vette az X2HR alá, én is ITT tájékozódtam), szerintem azzal jobb páros alkot, mint a 2X annyiba kerlő Ifi Zen Dac V2-vel, de természetesen ez nem szentírás, más DAC/AMP-al is jól kijöhet.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#110054) stellaz válasza -NoVa- (#109703) üzenetére


stellaz
addikt

Köszi, hogy elhozhattam. A ZenDac szerintem teljesen jól meghajtja és valami eszméletlen jó basszusa van. Olyan testes az egész zene, hogy ejha. Tényleg, ez üt. Nekem nem nagyon szokott térélményem lenni nyitott fejessel sem, de ez valahogy egyáltalán nem tűnik egy zárt hangzásnak. Ennek ellenére a planar hangzást elengedem szerintem, de ez tényleg csak ízlés kérdése, mert amúgy baromi jól szól.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#110055) :AMF: válasza lowzor (#110035) üzenetére


:AMF:
senior tag

Ha már hallottál rendes mélyhangot nyitott fejesen, akkor szerintem az X2HR mélyeit is helyén tudod kezelni.

stellaz: a szabadon álló acél pálcák között nem fut összekötő kábel
Valószínűleg a pálca vezeti át a másik oldalra a delejt. A Sextett is ilyen, a két pálcára kell forrasztani a másik oldalra menő jelet/földet. Érdekes, hogy mégsincs hatással a hangra. Én legalábbis nem hallok különbséget a két oldal között.

(#110056) lowzor válasza :AMF: (#110055) üzenetére


lowzor
veterán

Persze. Jobb, mint a DT 990-é, de ez sem váltja meg a világot, mondjuk nem is azért tartom, kell ilyen is.

(#110057) :AMF: válasza jippa (#101761) üzenetére


:AMF:
senior tag

A vintage DT770/600 gyárni párnája a vintage DT880 féle, vagy a DT990 féle szövetpárna?

(#110058) Ba cy lus válasza :AMF: (#110057) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Előbbi.


[ Szerkesztve ]

(#110059) :AMF: válasza Ba cy lus (#110058) üzenetére


:AMF:
senior tag

Köszönöm! Próbáltam katalógusképeket keresni, de sehol sem találtam.

(#110060) Ba cy lus válasza :AMF: (#110059) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Itt vannak vintage cuccokról katalógusok:
[link] (Nem hiánytalan, de tekintélyes gyűjtemény. :) )

(#110061) :AMF: válasza Ba cy lus (#110060) üzenetére


:AMF:
senior tag

:R

(#110062) jippa válasza :AMF: (#110057) üzenetére


jippa
aktív tag

(#110063) Ba cy lus válasza jippa (#110062) üzenetére


Ba cy lus
őstag

De az valószínűleg az EDT770V, az aktuális 770 plüss párnája. A DT990 (akár a vintage, akár a mostani) plüss párnája nem szigetel semmit, emiatt már eleve értelmét vesztené a fejhallgató zártsága, de mély sem lenne vele.

[ Szerkesztve ]

(#110064) :AMF: válasza jippa (#110062) üzenetére


:AMF:
senior tag

Emlékeztem a korábbi beszámolódra a fejesről. Ez a Jean-Michel Jarre-os valami limitált DT770 kiadás?

Amit találtam belső képet, az alapján a DT770 drivere olyan mint a DT990-é (fém dudor középen). Ha elképzelem a hangját az Emotiváról a DT880 párnájával a DT770 zárt kagylójában... nem csak a mellkasomban érzem a basszust, hanem a túrós csuszát is felkavarja a gyomromban. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#110065) Ba cy lus válasza :AMF: (#110064) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Talán meglepő, de egyáltalán nem volt ilyen, mikor próbáltam a DT550 műbőr párnájával.
Az EDT770S-sel (ez a mostani DT770-re való műbőr párna) talán még inkább megfogott, feszes volt a basszusa.

[ Szerkesztve ]

(#110066) jippa válasza :AMF: (#110064) üzenetére


jippa
aktív tag

Nem tudok róla, hogy limitált lenne.

(#110067) detroitrw


detroitrw
addikt

Sziasztok!

Az alábbi feltételekkel kérnék segítséget tőletek :K

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót? otthon, utazás
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni? munka vezeték nélküli mikrofonos
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg? ~100 font
4.) Új vagy használt? új
5.) Circumaural vagy supraaural? circumaural
6.) Zárt vagy nyitott? ha lehet zárt, de a nyitott is jó
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar? :F kényelmes legyen :))
8.) Honnan vásárolnál? amazon
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)? pc

Előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#110068) Gzula[HUN] válasza detroitrw (#110067) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

ITT a helyes fórum a vezeték nélküli mikrofonos fejhallgatókhoz.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#110069) detroitrw válasza Gzula[HUN] (#110068) üzenetére


detroitrw
addikt

Ezt nagyon csunyan beneztem :((( :O

(#110070) :AMF: válasza Ba cy lus (#110063) üzenetére


:AMF:
senior tag

EDT770S nekem is van itthon. 3 éve vettem, amikor a vintage DT880-at. 5 percig volt a fejesen, sajnos meg sem közelíti azt a hangzást, amit a gyári párnájával tud, pedig a Beyer ezt ajánlja hozzá.
Azért kérdeztem, hogy milyen a DT770 gyári párnája, mert van egy nagyon szép állapotú '85-ös 770/600 Ebayen 140€-ért, Portugáliából. Egy pillanatig elgondolkodtam rajta, de aztán rájöttem, hogy a Hemp mellett ez is sokat lenne a fiókban. Pedig szívesen megfülelném.

[ Szerkesztve ]

(#110071) Ba cy lus válasza :AMF: (#110070) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Annyit mellette, hogy nagyon ritkán bukkan fel, tehát ha valaki gyűjtő, annak "kötelező" vétel. :))

(#110072) RetepNyaraB válasza :AMF: (#110070) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A Hemp mellett nagyon sok minden a fiókban lenne, pláne az ilyen "bestbuy" vonalon, meg úgy általában is - hacsak nem valami eszméletlen terű planár kerülne képbe, mint alternatíva. De az se az alsó polcról. :N
Néha nekem is megrezzen a léc, de hamar elmúlik.
Ami most igazi újdonság lesz, az NoVa kartárs 600Ohmos nyitott earbudja, majd egyszer csak. Az tud valami egészen különlegesen szép analóg hangzást még úgy is, hogy a fülem formája asszem sajnos alkalmatlan az earbudhoz.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#110073) -NoVa- válasza RetepNyaraB (#110072) üzenetére


-NoVa-
őstag

Mer' túl sokat volt a fejemen az Empyrean, aztán nem bírtam magammal. Egyszer a 400SE-t is rendesen kibelezem, ha lesz időm, és kap egy rendesebb házat, nem való a műanyag a planar köré.

(#110074) :AMF: válasza RetepNyaraB (#110072) üzenetére


:AMF:
senior tag

Nosztalgiából elkezdtem előszedni a fiókból a vintage fejeseket. Egyik sem tudja azt (leginkább azt a transzparenciát), amiért a Hempet nagyon lehet szeretni, de egyik sem olyan gáz, hogy ne tudna a maga módján szórakoztatni, akár több napon át. Pl. 3 napja csak a DT880-at hallgatom és az Emotiváról úgy szól, hogy ihaj. Előtte a DT990, a Yamaha HP2 és a Sextett volt soron, bár utóbbinak kell 2 nap, hogy felpuhuljon a párnája, mert a sok állástól megkeményedik.
Szóval épp ezen a nosztalgia vonaton ültem, amikor szembejött a DT770 és elgondolkodtam rajta. De majd elmúlik, ha agyoncsapom a hifibogarat a Hemppel. :DDD

Ba cy lus: Én nem vagyok igazi gyűjtő, mert egyből átalakítom őket cserélhető kábelesre. :)

(#110075) Bogyó bá' válasza -NoVa- (#110073) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A saját építésű füleseidhez honnan veszed a kitűnő minőségű drivereket? :F

Kellene valamit kezdjek majd egyszer a kinyírt DT990 masszív házával és kényelmes fejpántjával..... .....valami egészen mást építeni belőle. :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#110076) -NoVa- válasza Bogyó bá' (#110075) üzenetére


-NoVa-
őstag

Csájna, csak nem az 5-10$-os dömpingből merítve, hanem a 10x annyiba kerülők közül válogatva az értelmesebb gyártók dolgai közül. Európában csak 10mm titánbevonatos drivert kapni értelmeset a németektől, de azt kínai bigyókban is gyakran látom viszont (pl Mangird Tea az német DD, szintén német orvosi műgyanta test, amcsi és dán armatúrák, és kínai szorgos nénik forrasztják össze az import mindenfélét).

Nagyobb méretű fejesdriverből viszont óriási a gagyidömping, nem tudok kifejezetten ajánlottat. Nem is ástam magam bele túl mélyen, biztos van ott is gyöngy a szartengerben.

(#110077) Bogyó bá' válasza -NoVa- (#110076) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

:R

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#110078) fericske válasza Bogyó bá' (#110077) üzenetére


fericske
addikt

[link]
Itt is érdemes lehet szétnézni.

(#110079) -NoVa- válasza fericske (#110078) üzenetére


-NoVa-
őstag

És elosztani az ígéreteiket hárommal, amikor adott típusokat emlegetnek.

(#110080) fericske válasza -NoVa- (#110079) üzenetére


fericske
addikt

Piszok disznók?
Erről még nem hallottam?
Valami konkrétum?

(#110081) btraven válasza fericske (#110080) üzenetére


btraven
őstag

Grado SR225X és Hemp-nek ugyanaz a drivere az oldal szerint?

(#110082) Gzula[HUN] válasza Bogyó bá' (#110077) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Mekkora hangszóró kell mm-ben?

Szerk.: Lett volna ötletem, hogy milyen tömegmodellből válassz felújítandót, aminek jó a drivere, de eszembe jutott idő közben, hogy neked csak magas ohmos jöhet szóba. Azért majd jelzem, ha találok valami ilyet.

B ötletem, hogy apróban rakd fel, hogy mit keresel. Hátha van elfekvőben egy másik "félsüket" Beyer.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#110083) Ear001 válasza btraven (#110081) üzenetére


Ear001
addikt

Az oldal szerint igen, de a valóságban....

(#110084) -NoVa- válasza fericske (#110080) üzenetére


-NoVa-
őstag

Jellemzően állítanak egy konkrét márkát, állítanak egy konkrét típust, aztán keresnek valami hasonló hangút, de..

Pl egy eredeti Xelento és az övék közötti mérve elég nagy különbség van. Az eredeti telt, átható subtartományának nyoma sincs a klónban, ellenben a tiszta, erős, de jól elszeparált mélytartomány helyett egy búgó, megtolt középmélyt egy beesettebb, ázsiában gyakran kedvelt gyenge alsó-középtartomány követ. Az eredeti Xelento 5KHz körül még erős, direkt, közvetlen, intenzív, de az IEM-eknél kellemetlenné váló 5-8KHz közötti részen szépen beesik a hangnyomás, míg a klón pont 6KHz-nél emel ki, a legharsányabb módon.

(#110085) Yodamest


Yodamest
addikt

Skacok az létezik, hogy ez:
TV optikán keresztül-> Mackie HM-4-> HD600 Túloltúl jól szól?
Így jön nekem a jel TV-ből a fejhallgatóba és már korábban is megfigyeltem, hogy jobban szól, mint kellene. 12K-s kis erősítő/fejhallgató elosztó ez Mackie, HD600 a gyári kábellel, semmi flancos, ráadásul 15M optikai kábel a TV-ből.... ez hogy lehetséges?

Bármivel összehallgatom nem marad alul, számomra ez ilyen hihetetlen, de biztos van rá tudományos magyarázat. Másik ágon pl. PC-> fiio K7-> fiio FT5, ráadásul tripowin granvia kábellel, alig alig jobb, nagyon próbálkoznom kell, hogy indokolni tudjam. Árban meg azért kategóriákkal több az utóbbi. Lehet mondani, hogy nem hallok jól vagy nem tudom, azért nagyon kíváncsi lennék valaki "szaki" ideülne és összehallgatná ő is ledöbbenne-e. Gyakorlatilag hibátlanul szól, kristály tiszta a hang, minden kis részlet ott van, nem hiszitek el, de a basszust is valahogy a maximumra kihozza a HD600-ból valami, mert elképesztő jó basszusa van! Nem bloated, planár feszességű, de közben mégis több annál, elképesztő és nem tudom mi ez. :) Valami anomália lehet, mint anno amikor EQ-ztam a régi genius asztali hangfalaimat és valahogy sikerült baromi durva hangot kihozni belőlük, amire amúgy nem lettek volna képesek, valami ilyen ritka együttállás lehet. Tényleg fura.

(#110086) s4tch válasza Yodamest (#110085) üzenetére


s4tch
veterán

A Mackie nem rendelkezik optikai bemenettel. A többit te hallod, örülj neki, ha működik számodra.

(#110087) Yodamest válasza s4tch (#110086) üzenetére


Yodamest
addikt

Igen azt lehagytam, hogy ráadásul a Mackie előtt még egy fiio DAC is van, abba megy az optika és abból egy ezüstözött 50cm-es kábelen megy tovább a Mackie-ba. Örülök, csak közben zavar, hogy nem tudom mitől szól ez ennyire jól, lehet mivel nem PC-ből jön a jel, eleve tisztább a forrás? Csak ilyesmire tudok gondolni, nincs interferencia nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#110088) Ba cy lus válasza Yodamest (#110087) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Szinergia. De ez valószínűleg még jobb is lehet. Mivel hallgattad eddig a HD600-at, amivel ez az élmény nem volt meg?

(#110089) jippa válasza :AMF: (#110070) üzenetére


jippa
aktív tag

Ha ez segít, én egyből tudtam, hogy miért kérdezed :) (meg aztán az ebayes képet is beraktad a postba a baffle-ről).

[ Szerkesztve ]

(#110090) Bogyó bá' válasza Gzula[HUN] (#110082) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Annyira nem izgi / sürgős a dolog - csak majd egyszer unalom ellen.... :B

A HD6XX-szel annyira meg vagyok elégedve, hogy a mellett ő is csak egy újabb fölös kacat volna, tehát igazából semmi szükségem rá. Csak "játszós" projektnek gondoltam. :R

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#110091) Yodamest válasza Ba cy lus (#110088) üzenetére


Yodamest
addikt

Anno ment az is itt a K7-ről, de nem mostanában, mert egy ideje már ilyen filmezős fülesnek használom. (a timbre miatt nagyon jó filmeknél, nagyon természetes minden)

Szóval nem AB teszteltem, mert nehéz is lenne, nem egymás mellett van a K7 és a Mackie, itt a K7-en most az FT5 van, ami zseniálisan jó egyébként. Nehéz ezeket a dolgokat így megmondani, nagyon kis különbségekről van szó, nincsenek lemaradt részletek, bárhol tompább hangzás, egyedül a tere kisebb, de a részletesség, hangtisztaság az full adja, meg hát mondom az indokolatlanul jó basszus.. Arra is gondoltam már, hogy egyfajta placebo effekt, hogy a nagy tv-n látom olyankor a klippet, filmzenét, akármit és valahogy a nagyobb, távolabbi kép is belejátszik abba, hogy nagyszímpadiabbnak hallom a zenét. Vagy eleve a filmek kódolása, youtube hanganyagok olyan korlátot jelentenek, hogy az önmagában egy szűk keresztmetszet, tehát lehet ha a TV-re is tegyük fel egy foobar lenne telepítve és flacot játszanék le, ott már kijönne, hogy jobb a PC és a K7.

Mindegy is, nyilván erre így nincs válasz hirtelenjében, majd egyszer átjössz, nem tudom budapesti vagy-e, mert érdekelne tényleg, hogy esetleg más hall-e valami kulcs különbséget, amit én nem és meg tud nyugtatni, hogy a Mackie lánc rosszabbul szól. :)

[ Szerkesztve ]

(#110092) fericske válasza Yodamest (#110091) üzenetére


fericske
addikt

A tévén nincs bekapcsolva valami hangeffekt?
Azok átmennek az optikán.

(#110093) Ear001 válasza Yodamest (#110085) üzenetére


Ear001
addikt

Szereted/a láncod elemei szeretik a kompresszált hangot. Nincs ebben semmi meglepő.

(#110094) Ba cy lus válasza Ear001 (#110093) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Hát nekem a Hemp mellett hallgatva a HD600 semmivel nem volt kompresszáltabb. :N

(#110095) btraven válasza fericske (#110092) üzenetére


btraven
őstag

Én a filmzenékkel vagyok így. PC-n a VLC Media Player valami döbbenetesen jól szól. Lehet valami effekt van rajta.

(#110096) Djuree


Djuree
félisten

sziasztok!
vettem egy 4k tv-t és fejhallgatót keresnék filmnézéshez, ritkán ps5 játékhoz.
van egy sennheiserem asszem bt 4.40.
hangkártya van elég jó a pc-ben.
valami térhangzós jó lenne. van ezeknek értelme?
40-50k körül van jobb mint a sennheiser bt 4.40? valami 5.1-es ha jó a térhangzás.
vezetékes vagy vezeték nélküli is lehet, vezeték jó hosszú legyen, 3m kb. jó volna...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#110097) :AMF: válasza jippa (#110089) üzenetére


:AMF:
senior tag

Valamiért ez nem lepett meg. :)
Feldobhattam volna a konkrét hírdetést már az első kérdésemnél is, 140€-ért kevesen rontanánk egy közel 40 éves fejesre.

Az aprón lévő Sansui SH-15-öt ismered esetleg?

(#110098) Tyrel válasza Djuree (#110096) üzenetére


Tyrel
őstag

(#110099) Djuree válasza Tyrel (#110098) üzenetére


Djuree
félisten

:R

és ha nem kell térhangzás, ami jobb ennél a sennheisernél (40-50k körül) az mi volna?

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#110100) jippa válasza :AMF: (#110097) üzenetére


jippa
aktív tag

Nem ismerem. Valahogy sose dobogtatta meg a szívemet annyira ez a típus, hogy pénzt adjak érte. A 600ohmos 770 szerintem sokkal izgalmasabb ajánlat. Vagy mindjárt küldök pü-ben egy aktuális jó ajánlatot, hogy mit nézz meg magadnak, ha nagyon égeti a zsebedet a pénz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.