Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#110101) stellaz válasza Djuree (#110099) üzenetére


stellaz
addikt

Nekem az a tapasztalatom, hogy filmre, játékra minél neutrálisabb fejest érdemes venni. A sennheiser bt 4.40 -t nem ismerem, ezért nem tudom, hogy mi lenne nála jobb adott árban.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#110102) Archttila válasza niof (#100150) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Az elég durva, ha Pécsen manapság így végzik a hallásvizsgálatot. Kaposváron, audiológiai rendelésen egy dupla, vagy tripla falú (nyilván nem láttam bele), ház a házban elven épített süketszobában vizsgáltak engem már 2002-ben, és tavaly a COVID utáni fülzúgásomnál is egy ilyenbe ültettek. Azt sem lehetett hallani, hogy a személyzet kint beszél, csak mozgott a szájuk. Igaz, a fejhallgatón látszott, hogy nem mai darab, ami a csonthallást vizsgálta, az sem, de ha hitelesített orvostechnikai eszköz, nagyjából kit érdekel, hogy milyen...

Én is voltam ilyen vizsgálaton miután kiderült, hogy (hozzad hasonlóan szintén COVID utan) Tinnitus tüneteim vannak. A vizsgálat végén legnagyobb meglepetésemre kiderült, hogy kiemelkedően jó a hallásom. :) Persze az átlagosnál sokkal jobban kellett koncentrálnom a megszólaló hangokra, szavakra...

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#110103) Ba cy lus válasza :AMF: (#110097) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Kicsit durva, hogy 20Hz-től ~20 000 Hz-ig +-4 dB a frekimenet, a komplett középtartomány meg +-2 dB. Persze vannak kétségeim felőle, hogy ez igaz, nem pedig csak a gyártó szépítette meg a grafikont. :DDD
Eleve az a 20 Hz -2dB-lel egy 70-es évekbeli - ráadásul nyitott - fejhallgatónál. Azt még mai fejhallgatók sem hozzák csuklóból, pedig ha valamiben volt fejlődés, az ez: a mélytartomány kiterjesztése.

[ Szerkesztve ]

(#110104) stellaz


stellaz
addikt

HD600 és HD650 is van éppen rendelhető az outletben

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#110105) Archttila válasza stellaz (#110104) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

A HD600 mennyire passzolna egy iFi Zen DAC v2-höz?
Lassan lecserélném az X2HR-t :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#110106) stellaz válasza Archttila (#110105) üzenetére


stellaz
addikt

azt nem tudom, HD650-el hallgattam, azzal jó volt, amikor Spartan csöves erősítőre lett kötve, akkor egy picit még jobb volt vele.
A HD600 eddig kimaradt, de ahogy olvasom elég kényes az erősítésre és kicsit kevesebb a mély benne, de biztos egy nagyon szerethető fejes.

Ilyesmi árban még egy tippet bedobok: Grado sr225x, az nagyon jó a ZenDac V2-vel, de persze a HD650 is nagyon tetszett nekem.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#110107) Xelo válasza stellaz (#110106) üzenetére


Xelo
addikt

az én tapasztalatom szerint a hd650 finnyásabb a meghajtásra, hd600 kb mindenről jól szól (már ha kap elég szuflát). nem azt mondom, van amiről jobban meg van amiről kevésbé jól, de eddig nem találtam olyan lácot amin rossz hangja lett volna. hd650 sokkal problémásabb szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#110108) stellaz válasza Xelo (#110107) üzenetére


stellaz
addikt

És te melyiket szereted jobban?

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#110109) Archttila válasza stellaz (#110106) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

A tere milyen ennek a fejesnek?

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#110110) Xelo válasza stellaz (#110108) üzenetére


Xelo
addikt

hd650-ben szerintem több a tartalék, jobban skálázódik de nagyon nem mindegy hogy mit rak elé az ember. hd600-at könnyebb szívvel ajánlom bárkinek, egy az hogy olcsóbb másik meg amit írtam hogy kb mindenről okésan szól.

Archttila: szűkös de precíz. zenéhez filmhez ajánlható, fps játékokhoz kevésbé. :))

[ Szerkesztve ]

(#110111) stellaz válasza Archttila (#110109) üzenetére


stellaz
addikt

Melyiknek? De mondjuk mindegy is, mert nekem a jó terűnek mondott nyitott és az iem között is alig tudok különbséget tenni ilyen téren. Más szóval nekem nem volt vele problémám.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#110112) Ba cy lus válasza Xelo (#110107) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Állítólag attól is függ, mikori HD650, a koraiak finnyásabbak, az újabbak kevésbé. Azt is mondják, hogy a koraiak sötétebbek, viszont technikailag jobb képességűek. De ezeket soha nem ellenőriztem, csak a saját 2007-es HD650-em ismerem. Majd egyszer talán sort kerítek rá, csak nagyon kell rá figyelni, hogy a párna biztosan azonos legyen. :)

(#110113) Ba cy lus válasza stellaz (#110111) üzenetére


Ba cy lus
őstag

A másik dolog meg, hogy fejhallgatóknál ezt a tér dolgot sokakkal ellentétben nem tudom egy különálló tulajdonságként jellemezni. Nálam a HD560S állítólag jobb tere is ezért nem jött át. Ha az egész előadás kevésbé hiteles, természetes, onnantól már a tér sem tud jobb lenni számomra, mert akkor jó a tér is, ha elhiszem, ad valamiféle (amennyire ez lehetséges egy fejhallgatónál) jelenlétérzetet. A tér nálam szorosan összefügg a jelenlétérzettel, de a jelenlétérzet nem leválasztható attól, mennyire jó a dinamika, felbontás stb., hiszen épp ezekből jön.

[ Szerkesztve ]

(#110114) stellaz válasza Ba cy lus (#110113) üzenetére


stellaz
addikt

Igen, szerintem is így van.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#110115) btraven


btraven
őstag

Már nincs különbség az eredeti felvételhez képest - Sennheiser HE-1 Orpheus [link]

(#110116) Ba cy lus válasza btraven (#110115) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Feltalálták a tökéletes mikrofont, D/A- és A/D-átalakítót is?

(#110117) Yodamest válasza btraven (#110115) üzenetére


Yodamest
addikt

Nem kell ahhoz ilyen drága cucc, egy HD600 sound demot ha meghallgatsz, ott sem fogsz hallani különbséget az original felvételhez képest. Én legalábbis nem hallok.

(#110118) RetepNyaraB válasza Yodamest (#110117) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

He?
Linket kérek. Megfelelő felbontású zenén remekül hallani mindenféle különbségeket mindenféle eszköz között, egészen gyakorlatlan és akár rossz füllel is. A linkelt fosnak
terméknek meg nagyjából mindegy min szól.
btraven@ ennek a "zenének" teljesen mindegy, milyen volt a mastering (amúgy jól hallani, milyen). Majd a jól sikerült produktumot betenni egy 1080p tyúb csatornára demonstrálandó a világ legdrágább fejesének tudományát. Muszáj elemezni kicsit, vagy így is érezhető a véleményem :))

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#110119) bitrograde


bitrograde
senior tag

Mindjárt péntek.

(#110120) btraven válasza RetepNyaraB (#110118) üzenetére


btraven
őstag

Én csak a videón szereplő frekvenciamenetet néztem. Ilyen egyenest még nem láttam ezen a csatornán. :)

(#110121) nLali válasza bkercso (#109876) üzenetére


nLali
senior tag

Sikerült választani?

(#110122) Dorien válasza nLali (#110121) üzenetére


Dorien
veterán

A Sundara Closed-Back ma ér oda elvileg...
CompositeAmp-ról sajna nem volt jó, talán az MFA3 jobban passzol majd hozzá. chAMP-ról tündököl az a fejes meg elvileg az Universal Audio Volt [link] is nagy barátja. Nálam a Shanling Q1 DAP-ról is csodásan szól, pedig az max. 80mW-ot tud. Szóval ennek nem nyers erő kell, hanem megfelelő illesztés. Majd Fattyúval megszakértik a dolgot...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#110123) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Ezek kozul melyik listaval szoktatok bejaratni fejeseket?

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#110124) Dorien válasza Archttila (#110123) üzenetére


Dorien
veterán

Én zenével szoktam. :) [link] [link]

Erről jut eszembe, a minap elég féloldalasan szólt a HE400SE, de a csatlakoztatás ellenőrzése után sem javult meg. Mondom frankó, ha kiment az egyik driver. Pont a másodiknak linkelt Turin Brakes album "Dear Dad" c. száma következett és mivel elég nagy hangerővel próbálgattam a 2. mp-ben belépő zene "visszarobbantotta" a membránt a helyére. Azóta is jól szól. :)

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#110125) Archttila válasza Dorien (#110124) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Nem az volt a kerdes, hogy kinek mi a zene :D hanem az, hogy melyiket hasznalja a nagykozonseg a harom lehetseges lista kozul. :) de lehet csak en vagyok kv elott... ;]

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#110126) RetepNyaraB válasza Archttila (#110125) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Egyiket se.
1 hallgatod és örülsz
2 rádugod a pincében egy tetszőleges lejátszási listára végtelenítve és felé se nézel egy hétig.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#110127) Dorien válasza Archttila (#110125) üzenetére


Dorien
veterán

Mert én nem vagyok a nagyközönség része? :D
Én személy szerint nem használok ilyen bejárató listákat, burn-in CD-ket, meg fehér / pink zajokat, ennyi...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#110128) Archttila válasza RetepNyaraB (#110126) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Kozben megtalaltam. Anno ezzel jarattam be az X2 fejest [link]

#110127 Dorien

lehet hagyom en is a fenebe. Kollega tuszkolta ram par eve, elotte nem is tudtam, hogy letezik ez a jelenseg :D

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#110129) margithid


margithid
veterán

Van egy Magnat LZR 580S fejhallgatóm, aminek a fülpárnája nagyon elhasználódott és állandóan jön le róla az apró fekete boritás.
Ez javítható valahogy?

(#110130) -NoVa- válasza Archttila (#110125) üzenetére


-NoVa-
őstag

Zenét. Hobbigyártóként párszázzal több drivert járattam be, mint az átlag otthoni hallgató, egyesek szerint nem is annyira szar az, ami kikerül a kezeim alól, szóval na. Hót mindegy, hogy zenét hallgatsz fejen, vagy fehér zajjal elrakod egy fiók mélyére, nagyjából ugyanaz lesz az eredmény, a többi az max mérési szórás, kevéssé tudományos. Persze biztos kimérhető, hogy X CD használata évente N legyártott izé bejáratásával Y órát spórol időben, mert hamarabb éri el azt a pontot, de otthoni mennyiségben ezt jól le lehet szarni.

Maga a bejáratás driverfüggő, egy planar vagy beryllium driver az nagyon "látványos" változásra képes pár óra alatt, vagy épp pár nap alatt, de nem kell hozzá speciális semmi. Inkább csak az a tanulság, hogy ha egy új terméket előveszel, ne az első pár perc használatból vonj le komoly következtetést. Ok, azt mondja a gyártó, hogy 200 óra kell neki (és ismerek olyan Beryllium dinamikus drivert, aminek tényleg kelllett annyi), de a legtöbb esetben ez inkább arról szól, hogy a sok helyen bevett 14 napos elállási időből csússzon ki a vevő. Ha 10-20 óra járás után nem tetszik valami, akkor 100+ után sem fog, hiába finomodik. Ha 10 óra után hallasz még torzításokat egy bery drivernél nagy hangerőn, az eltűnthet később, vagy nem, és így tovább. Az első 1-2 óra viszont tud rettenetes lenni egy bery cuccnál :), de ez csak egy anyag, más membránokkal teljesen más lesz az élmény. Egy jó karbon-nanocsöves cuccnál pár perc, egy armatúránál 10+ óra, amikkel találkoztam, és főleg a térérzet precizitásán érezni a legtöbb változást (ami egy technikai dolog, a torzítás hiányán múlik), nem a tonalitáson, ezért is hülyeség az, amikor freq response grafikonokkal mutogatják, hogy a bejáratás az lényegtelen.

(#110131) nLali válasza Archttila (#110123) üzenetére


nLali
senior tag

Én ezzel járattam egy olyan fejest, ami 40-50 éves és én vettem ki a dobozából.
[link]
Csak halkan..

(#110132) nLali válasza Dorien (#110122) üzenetére


nLali
senior tag

Hát, a zárt Sundara nem rossz. :))
Igaz, hogy a Monoprice 1060C-t nem hallottam még. Biztos az is jó.

(#110133) Gzula[HUN]


Gzula[HUN]
őstag

Jött egy Meze 99 Neo. Úgy néz ki más megy helyette el, pedig még csak a szétfoszlott párnával hallottam! :D

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#110134) bala6120 válasza Dorien (#110122) üzenetére


bala6120
senior tag

Az ANT-ról is csodásan szól, köszönöm mégegyszer. ;)

(#110135) breezer88


breezer88
tag

Bocsi, lehet hogy nem a megfelelő topik...
Van egy vezetékes fejhallgatóm és ezt szoktam rádugni PC-re, azonban nem elég hosszú és használok hozzá egy jack hosszabbítót.
Na most a PC-n ahova dugni kell az a plafon felé néz, tehát nem oldalra mint egy notin, és hát szétcsesződik még egy drágább kábel is az oldalirányú húzás miatt.. Lehet nem annyira érthető, de a lényeg hogy olyan jack hosszabbítót keresek aminek a csatlakozója nem egyenes hanem ilyen L alakú. A 10-15 éves Logitech hangfalam csatlakozója pont ilyen, ha nem érthető, akkor majd otthon lefotózom.. szóval árulnak egyáltalán ilyet? van ennek valami hivatalos neve? hogy lehet erre rákeresni?

(#110136) Pet84


Pet84
tag

Sziasztok!

Philips Fidelio-t tárolnám álló fejhallgató tartón ilyenen: https://www.xkids.hu/fejhallgato-allvany-white-shark-hds-33-creek-univerzalis-fekete/?gad_source=1

A fejpánt a Fidelio-n rugalmas, nem lesz baja tőle hosszú távon mert a súlya lehúzza?
Köszönöm előre is!

Nasenscheidewandverkrümmung

(#110137) jippa válasza breezer88 (#110135) üzenetére


jippa
aktív tag

(#110138) Gzula[HUN] válasza Pet84 (#110136) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Felpántban a gumiszalag megnyúlik, és lifegni fog.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#110139) stellaz válasza nLali (#110131) üzenetére


stellaz
addikt

Én megh azt hittem valami rakéta indítás lesz :D

Egyébként ha már, akkor ezt érdemes nagy hangerőn meghallgatni
https://www.youtube.com/watch?v=ImoQqNyRL8Y

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#110140) fattyu válasza Dorien (#110122) üzenetére


fattyu
veterán

Küldted Bertalannak?

én most hétvégén megyek majd felé leadni a 1060ct meg elhozni a mfa kombót.
Kiváncsi lennék a sundara closedra is, bár nem nagy reménnyel állok neki,

Mihez hasonlítanád?

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#110141) Gzula[HUN] válasza bala6120 (#110134) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Lassan egyeztethetünk időpontot? :U Rendeltem a Meze99-hez párnát, ha megjön, azután esetleg. Meg van itthon még a K550mk2.

Azért a Meze kapcsán megjegyzem, hogy az egész feljhallgató egy bazi nagy mikrofon is egyben. Ahol hozzáérek, felerősítve hallható a fülemben. Szerintem ennyire mikrofonikus vezeték még nem volt nálam. Eléggé idegesítő tud lenni.
Viszont a 3,5 -> 6,3 -as átalakítója elég jó minőségű.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#110142) decoati válasza -NoVa- (#110130) üzenetére


decoati
aktív tag

Az ilyen hsz-ekért olvasom ezt a fórumot. Külön öröm, hogy kb. visszaigazolja a saját elképzeléseimet, és (kevéske) tapasztalásaimat.
Thx

család, gyerek, lakáshitel, közepesen szar munka vidéken

(#110143) bala6120 válasza Gzula[HUN] (#110141) üzenetére


bala6120
senior tag

Holnap is jöhetsz :)

(#110144) Gzula[HUN] válasza bala6120 (#110143) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Holnap nem jó, csak hétvége. Majd akkor kereslek.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#110145) Dorien válasza fattyu (#110140) üzenetére


Dorien
veterán

Igen, délután át is vette.

Sundara Closed-Back:
Én imádom, de csak ha szinergiában van a lánccal. Pl. CompositeAmp-ról meg a Topping A30 Pro-ról nagyon meh volt... Ha nagyon hasonlítanom kéne, akkor olyasmi, mint egy Denon D2000 egy régi HE400 planár feszességével és a nyitott Sundara kényelmével. A tere nem éri el a D2000 méretét, de azért zárthoz képest szép nagy. Próbáljátok ki minél több forrással, erősítővel, DAP-pal, telefonnal is. Nem kell neki sok erő, csak szinergia.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#110146) fattyu válasza Dorien (#110145) üzenetére


fattyu
veterán

nem hiszem lesz nagy hallgatózás. csak adok eszközt meg ő is :)

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#110147) gzbotii


gzbotii
veterán

Sziasztok,

Fejhallgatót keresek - főleg munkához (Slack, Zoom hívások) és kevés zene. Felső keret 70.000Ft. Irodában lenne használva, utcán egyáltalán nem.
Elsődleges szempont a kényelem - volt on the ear kialakítású, belépő Skullcandy fejesem, de mivel szemüveges vagyok, valamint elég szorosan fogott, a szemüveg száránál nyomta a fülem.
Ezután vettem egy over the ear Skullcandy Hesh EVO-t, amivel leginkább az volt a bajom, hogy ez még szorosabb volt, és az állkapcsom-fültő környékén nyomott valamit, ami begyulladt, és folyton olyan érzésem volt, mintha minden nap felfújtam volna 40 lufit.

Van esetleg olyan fejes, ami ajánlott lenne esetleg - főleg, tud ezeknél kényelmesebb/lazább lenni? Lehet vezetékes, vagy akár vezeték nélküli is (utóbbi preferálnám).

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#110148) Ba cy lus


Ba cy lus
őstag

Felkerült a HD580 Precision Diyaudioheaven-re:

[link].

A rács hatásáról készült grafikont emelném ki btraven kollégának:

(#110149) stellaz válasza gzbotii (#110147) üzenetére


stellaz
addikt

Nem írtad, hogy zárt kellene, ezért:
Nagyon kényelmes és könnyű fejes: Koss PortaPro, mintha ott sem lenne, melegben is ok.
Vezetéknélkülivel amivel kb pont olyan telefonálni, mintha sima telefont használnék: Sony Linkbuds, igaz ez tws, de egész nap sem zavar és teljesen hallod a külvilágot is, meg magadat is.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#110150) gzbotii válasza stellaz (#110149) üzenetére


gzbotii
veterán

A Koss PortaPro van a listán, azt néztem ki. Lehet az lesz végül :)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.