Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#14651) PAtr0n


PAtr0n
addikt

Sziasztok!

1 év után ismét itt kötöttem ki, most a lapos van soron, szeretnék bele SSD-t, igazából elég nekem a 60 vagy 64Gb-s is, max 17-et szánok rá egyenlőre ezt találtam: edigital

Van jobb ajánlat ennél, illetve vannak ennek a típusnak valami hibái? Az oldalon 535 olvasási és 480MB írási sebességet írnak. Ez igaz lehet?

Köszönöm!

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#14652) nejad válasza PAtr0n (#14651) üzenetére


nejad
aktív tag

pcx-ben 20k egy ilyen 120gb-ban de nem reklámozni akarom csak én is mindenhol végignéztem az árakat, fizu után rendelek én is de nem ilyet

(#14653) jeni válasza PAtr0n (#14651) üzenetére


jeni
félisten

az aprón keress ha max a keret
pl.: lehet,hogy postával megkapod ennyiért Samsung 840 Basic
vannak ott egyéb modellek is.

[ Szerkesztve ]

(#14654) Falcon C.


Falcon C.
aktív tag

ADATA-nál rákérdeztem a 128GB-os SP900 TBW-jére.
Ezt válaszolták: 384,000 GB (384TB). :Y

[ Szerkesztve ]

[Redmi Note 11] [Acer V3-574G-54T5]

(#14655) lcee79


lcee79
őstag

HI!

Szeretném lecserélni a 2010 Decemberben vásárolt 60GB-os (valójában 55 :) ) OCZ ssd-m, egy 120 vagy 128-asra.
De már, ahogy nézem egyre kevésbé tudom eldönteni melyiket is venném a sok típus közül, melyik a legjobb ár/érték arányú és melyik számít megbízhatónak?

Konkrét típust/típusokat ha valaki tudna ajánlani örülnék
Ár mondjuk 30.000ig bezárólag (ahogy néztem ebbe azért a legtöbb be is fér...) természetesen ha kevesebb nem baj :)

(mostani annyira jól szuperál, hogy még azóta mióta beraktam a gépbe 2010 decemberében, nem kellett windowst újratelepítenem, évi 365 napot megy a gép, persze nem egyhuzamban... nem is mondhatnám, hogy belassult stb, csak ugye folyton törölgetnem kell róla mert ez az 55gb manapság nem valami sok...)

Köszi!

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#14656) Bodor válasza lcee79 (#14655) üzenetére


Bodor
veterán

Összefoglalóban VAN konkrét típus ajánlás. Azok közül én 30K körül az 5 év garanciás Corsair Neutron-t ajánlanám, vagy 33-ért a Samsung 840 pro! Ha nem kell az 5 év akkor a 3 évesek közül a Kingston V300,
CRUCIAL M500, és a ADATA Premier Pro SP900 van jó áron.

(#14654) Falcon C. Elég jónak tűnik ez a terhelhetőség.

(#14657) M@cika válasza Falcon C. (#14654) üzenetére


M@cika
őstag

1 nap alatt azt írta Hard Disk Sentinel., hogy 360 gigát írtam a vadiúj SSD-re -SP900/128-, szóval akkor no para, mert 1000 ilyen napot kibír. :-) (Mellesleg el nem tudom képzelni ez hogy lehet, mikor csak a Win7-et raktam fel és a frissítéseit)

Nasit a kis fehér medvének!

(#14658) lcee79 válasza Bodor (#14656) üzenetére


lcee79
őstag

Köszi!

Megnézem őket és kiválasztom melyik lenne a legjobb :)

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#14659) lcee79 válasza Bodor (#14656) üzenetére


lcee79
őstag

Corsair Neutron írási sebességére "csak" 211 MB/s-et írnak (ez jó is lenne az ajánlottak közül)
Igaz, hogy nem sokat írok általában a C:\-re...
De többinél a nagyobb érték...

Ja és olyan kérdés, hogy ha a gépem még sata II-es csak (G35-ös alaplap E8500 3,16 ghz-e procival, 2008-as konfig, de játékon kívül mindenhez elég gyors ezért nem nagyon cserélgetem... :) )

A sata III-as ssd, gondolom nyilván nem fog 540mbit/sec-el hasítani ezen a konfigon, de azért gondolom jobb lesz, mint a mostani, (ha a sata 2 névleges sebességi határait nézem egy 384mbit/sec lehetne...) ami "csak" kb max. 200-al olvas (60gb OCZ Vertex2)

Szóval nem okoz problémát neki, kompatibilitásilag, és bármi egyéb dolog merülhet még fel?

Köszi!

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#14660) Bodor válasza lcee79 (#14659) üzenetére


Bodor
veterán

Érzésre kb ugyanolyan lesz a sebesség, mint a régi SSD-vel, mert nem a SATA2 vagy 3 és nem a szekvenciális sebesség számít, hanem főleg a 4K olvasás/írás, és a minimális elérési idő.
Kompatibilitási problémák szerintem nem lesznek azzal a lappal. Blogomban van olvasnivaló!

(#14661) Fryskitt válasza Bodor (#14660) üzenetére


Fryskitt
addikt

Kicsit másra vonatkozó, de nézegetem a V300 és a HyperX 3k tesztjeit és maximum 1 másodperces a különbség a két SSD sebessége között. A "gyakorlati" tesztekben még kevesebb. A vezérlő is ugyanaz a Sandforce, sőt az élettartamra is elvben ugyanazt adja meg. Így nézve nem igazán van értelme a HyperX-nek. Jól gondolom?

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#14662) TYÜTYI2006


TYÜTYI2006
tag

Sziasztok!
SSD vétel előtt állok, nagy a tudatlanság, még ezzel kapcsolatban, mivel első lesz. A Fujitsu Siemens Scaleo P gép végleg tönkrement, ezért múlt hónapban megvettük haveromtól ezt a gépet, hogy apunak is gépe legyen. Egyenlőre valószínű 1 db SSD kellene most, aztán valószínű majd apunak se ártana. Mivel hangkártyát is akarok most venni. Beépítőkeret mindkettőnél kellene talán, mondjuk 3.5-re. Win 7 Ultimate X64-hez kell 120-130 GB-ra gondoltam. Win 7 + programok, napi használat, játék telepítési partíció eddig is a HDD-n volt külön. Ár a végen belinkelt eddigi 3 esélyes környékén pl. Persze más is lehet akár. Minőségi gyártótol szeretnék, hosszabb távra. Láttam gyártók között a Seagate-t, az itt is minőségi? Mert HDD-nél a második helyezett. Mi itt a "Western Digital" az SSD-kben?

Az eddigi gépem:
Alaplap: MSI P35 Neo2 fir
CPU: Core 2 Duo E 8400
Ram: 4 db Kingmax 1 gb-s 800 mhz-s ddr2
VGA: Gigabyte 8600 GT
Audio: Creative X-Fi Soundblaster Extreme Gamer PCI-s
HDD: a rendszeré Samsung Sata2, 320 GB
DVD írók, a haveromtól megvett Asus ház stb.

A mostani gépem:
Alaplap: Asus P5Q
CPU: Core 2 Duo E 8400 Zalman hűtéssel
Ram: 2 db Kingmax 2 gb-s 800 mhz-s ddr2
VGA: ENGT440/DI/1GD3
Audio: lehet hogy Xonar DX lesz
HDD:
Belsők:
Western Digital 1TB: 1. meghajtó - WDC WD10EZRX-00A8LB0 (931 GB), sata3, 40 gigás partíción biztonsági XP pro SP3 ezt használom most
Western Digital 1TB: 2. meghajtó - WDC WD1002FAEX-00Z3A0 (931 GB), sata3, kb 1 éve vette a haverom, ezen lenne a 60 gigás Win7 , 60 gigás játéktelapítési, és a maradék partíció, SSD okán nincsen rajta Win7
Külsők:
Samsung 1TB: 3. meghajtó - SAMSUNG HD103UJ (931 GB), sata2, külső dockba esatával, vagy usbvel
Samsung 250GB: 4. meghajtó - SAMSUNG SP2504C (232 GB), sata2, a régi win7 rendszerlemezem, már 4 hibás szektorral, szintén csak külső
DVD írók, Logitech Gen2 G5, G15, kormány, Genius Twin Touch LuxeMate Pro, Samsung T200, stb.

Vettünk tavasszal 1 Thermaltake Xaser 3 Blue házat, abba szeretnék majd jövőre újítani.
1. helyezett: LGA 1150, Z87, 4770K, Lehet hogy Asus Z87 Deluxe Dual, lehet hogy GTX 660, 760, 860-tól VGA, 1600 mhz-tól, de inkább 2 ghz-tól 4X4 gb ram, esetleg 2X8 GB, és talán még később bele + 2-őt.
2. helyezett: LGA 1155, Z77, 3770K
3- helyezett: LGA 2011, 3820

Jelenleg az SSD a P5Q-ba menne, de majd az új géphez is kell, akár a mostani vétel is jó lesz majd. Lehet hogy apu jövőre kapna csak, ha tényleg beválik. Akkor majd a P5Q menne hozzá. Olvastam már még pl. hirdetésekben is olyant, hogy a bekapcsoló gomb megnyomása után, akár már 8-10 másodperc múlva netezni lehet. Tudom ehhez UEFI kell, + megfelelő konfig is szükséges, talán majd jövőre lesz már. Kérdés hogy az SSD, főleg nyáron, mennyire igényli a hűtést. A 3 db, a gépbe lévő HDD-men van hűtés ventilátorral, a külsőt ha szükséges ventilátorral hűtöm, főleg nyáron. Az árukeresőn tegnap 1 ilyent találtam, ma sajnos már nincs ott. Erre lehetne ventillátort tenni ahogy nézem. De kell e SSD-nek hűtés egyáltalán főleg nyáron, és máskor is. Aztán tegnapra, a 3 elsőre tetsző SSD-t már ki is választottam.

A 3 jelölt eddig:
HypeX 3K ezt először itt néztem, de se Xonar DX, se Xonar Phoebus nem volt, iponon van, és a DX jó is árban.

V300

840 PRO ehhez nincs kit, azt még néznem kellene hozzá, vagy máshol keresni kit-tel.

(#14663) Bodor válasza Fryskitt (#14661) üzenetére


Bodor
veterán

Én úgy emlékszem, hogy a HyperX-nek nagyobb az élettartama, de egyébként jól gondolod.

(#14662) TYÜTYI2006: Egy ilyen jó lesz a mostani , és a következő gépbe is, felesleges a drágábbat megvenni, mert elég ha veszel hozzá egy szimpla beépítőkeretet olcsón. SSD-nek nem kell hűtés.

(#14664) Fryskitt válasza Bodor (#14663) üzenetére


Fryskitt
addikt

Köszönöm! :R

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#14665) Qru válasza Bodor (#14663) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jól emlékszel, V300 120G: 64TB vs HyperX 120G: 96TB.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#14666) Immy válasza jeni (#14649) üzenetére


Immy
őstag

Szerinted az Intel miért ilyen drága?
Más chipekkel dolgoznak? Kicsit érdekes, hogy pont 2szer annyiba kerül.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#14667) Qru válasza Immy (#14666) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Saját chipjeiket használják de nem csak ők, pl egyes Kingstonokban és Mushkin-okban is az van csak, hogy a nagyobb nevek közül említsek párat.

#nincsbennetarcsi

(#14668) TYÜTYI2006 válasza Bodor (#14663) üzenetére


TYÜTYI2006
tag

Köszönöm a választ. Lehet hogy Hyper x lesz belőle nekem, apunak meg ha majd lesz, akkor mondjuk V300, de ezt még el kell persze döntenem.

(#14669) totya79


totya79
tag

Van értelme a Hyper x3-at megvenni,vagy érjem be a 840 Evo-val?Nagy az árkülömbség,és nem tudom egyáltalán gyorsabb e annyival...

[ Szerkesztve ]

(#14670) Qru válasza totya79 (#14669) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gyakorlatilag nem gyorsabb csak tartósabb mint az evo.

#nincsbennetarcsi

(#14671) Immy válasza Qru (#14667) üzenetére


Immy
őstag

Nézem a hivatalos oldalt: [link]
De érdemi különbséget nem találok a többi ssd-vel szemben....
(AES256 hardware encyption feature-t nem találtam eddig consumer ssd-nél)

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#14672) Qru válasza Immy (#14671) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Marha tartósak ezek az ssd-k, elsősorban vállalati szegmensbe szánják őket ahol kiemelkedően fontos a megbízhatóság ezért olyan drága.

#nincsbennetarcsi

(#14673) vis.p


vis.p
aktív tag

Hali,
Valakinek van tapasztalata SanDisk Exterem II ssd-vel kapcsolatban?
Volt jó pár ssd-m. Sata2-es korszakból visszasírom az intelt. Sata3- ból volt ocz vertex4 csak a gong volt vele.
És 2 samsung pro és evo egyik sem nyerte el a tetszésem, hangosak voltak.... És a pro be is lassult.
Most Marvell vezérlőset szeretnék kipróbálni, és ezt szemelmet ki.
Mi a véleményetek?
Köszi. :R

Üdv

(#14674) Qru válasza vis.p (#14673) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Közel sem olyan jó mint a sima Extrem volt (1. gen), nem véletlenül nincs benne az ajánlottak között a téma összefoglalóban...

#nincsbennetarcsi

(#14675) Fryskitt válasza vis.p (#14673) üzenetére


Fryskitt
addikt

Hangos? Az SSD? :F

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#14676) LógaGéza válasza vis.p (#14673) üzenetére


LógaGéza
addikt

Tudnál a hangjáról felvételt küldeni? Még nem hallottam SSD hangját úgyse :(

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#14677) vis.p


vis.p
aktív tag

Én pont az ellenkezôjét olvasom, külföldi tesztekben. Itt még nem tesztelte senki....
De majd kiderül pénteken, hogy rossz döntés volt e, vagy sem.
Az összes ssd-imnél hangosabb. Fôleg ìrásnál szenvednek a samsungok.
Egy asztali gépben biztos nem hallod, de egy ultra halk laposban igen....

(#14678) PDoki


PDoki
tag

Sziasztok!
Még mindig nem elég világos számomra a „spare area” gyakorlati szempontból. Pl. egy 64GB-os SSD-t, eleve úgy kell partícionálni, hogy csak 54 GB legyen partícionálva, a maradék 10% ne, és akkor teljesítettük, hogy megmaradt a 10%, de az nincs partícionálva. Vagy a teljes méretet partícionáljuk, és akkor nekünk kell figyelni rá, hogy ne telljen be, és maradjon mindig 10%? Melyik a jó megoldás? Köszi.

(#14679) totya79


totya79
tag

Akkor asszem meglepem magam holnap egy 840 Evoval,nem agyalok mâson!

(#14680) Bodor válasza PDoki (#14678) üzenetére


Bodor
veterán

Teljesen mindegy, hogy melyik módszert alkalmazod.

(#14681) PDoki válasza Bodor (#14680) üzenetére


PDoki
tag

Na akkor a lényeg, hogy maradjon üresen, függetlenül attól, hogy partícionálva van, vagy sem. Köszi a választ.

(#14682) lipido válasza Bodor (#14680) üzenetére


lipido
senior tag

Valahol olvastam, hogy egy progival el lehet tüntetni a kívánt mennyiséget (rendszer sem látja, így bizonyosan nem lesz rá írva).. javíts ki ha tévedek kérlek! :R

(#14683) sirzollee


sirzollee
tag

Hali!
Volna egy problémám(remélem jó helyre írok):vettem egy Thosiba Q-series 128gb-s SSDt újonnan.Gépösszerakás után win7 startol-ssdt felismer,formáz,win fájlok felmásolva(pik-pakk),de elakad a win fájlok kicsomagolásánál-több mint fél óra elteltével is még 0%-on van,de nem fagy le,hisz a pontok szépen követik egymást,mintha dolgozna.
KÉRDÉS:hibás az ssd?win7 a gond?Segítsetek PLS SOS

Vásárolt rendszer:ASUS A85M LE,AMD A10 5800K,G-Skill 8GB DDR3,Corsair RM550W.

(#14684) asdf_ válasza sirzollee (#14683) üzenetére


asdf_
veterán

Szerintem elso korben dobj bele egy random hdd-t es telepits arra, hogy kizard az optikai meghajto/lemez hibajat.

(#14685) totya79 válasza sirzollee (#14683) üzenetére


totya79
tag

Azt már telepítetted föl azt a wint-t?Lehet lemez hiba is.Én pl.akkor jártam így,mikor ujra irhatóra irtam ki,és már xar volt a lemez.Próbáld esetleg usb-n

(#14686) sirzollee válasza asdf_ (#14684) üzenetére


sirzollee
tag

Azt kizártam már mert pendriveról is bootoltam-telepít és ugyanott beállt.Persze random Hdd-t nem rendeltem már hozzá...

(#14687) nejad


nejad
aktív tag

lehet hülye kérdés: a játék csak akkor tölt be gyorsabban ha az ssd-re van telepítve, vagy úgy is ha a vinyon van a játék? kösz előre is

(#14688) Bodor válasza lipido (#14682) üzenetére


Bodor
veterán

Nem kell ehhez program. Ha nem particionálod az SSD egy részét, akkor írni sem tudsz rá...

(#14683) sirzollee: Nem, nem jó helyre írtál. A problémákkal , ha már megvan az SSD-d, akkor ide kell fordulnod, ahogy erre vastag betűs felhívás is van a topik tetején!
Összefoglalóban egyébként találsz a telepítéshez cikkeket, melyek remélhetőleg megoldják a problémádat.

(#14687) nejad: Tényleg hülye kérdés... Ha az SSD-ről gyorsabban olvashatóak az adatok , mint a HDD-ről, akkor miért lenne ugyanolyan gyors egy pályabetöltés HDD-ről?

(#14689) sirzollee válasza Bodor (#14688) üzenetére


sirzollee
tag

Bocsi és köszi a figyelmeztetést!-időközben pár óra után elindult :D

(#14690) tamcsu10 válasza tamcsu10 (#14609) üzenetére


tamcsu10
tag

Erre vki? :)

iPhone 6s Plus / iPad Air 2 / MBA 13

(#14691) Walter White


Walter White
csendes tag

Sziasztok! Gondolkodok én is egy ssd beszerzésén, 120 gigásra, de belegondolok abba hogy a 120 gigás áráért 2 TB-os HDD-t lehet venni akkor elmegy a kedvem az egésztől! :)
Nem tudom hogy mennyire követtétek figyelemmel az SSD árait, de mennyire esnek az árak, mennyire lehet nagyobb kapacitásút venni az idő teltével?
Ez a 120 Gb/23000 Ft annyira azért nem vonzó. Alig fér rá valami.
Egy 500Gb/23000 Ft már sokkal jobban hangzik. Szerintetek mennyi idő múlva érjük el ezt az ár/méret arányt?

(#14692) Bodor válasza Walter White (#14691) üzenetére


Bodor
veterán

SSD-t adattárolásra használni kis hazánkban még elég drága mulatság - legalábbis kevesen engedhetik meg maguknak - , és igazából teljesen felesleges is, arra még jó ideig alkalmas lesz a sokkal olcsóbb HDD. Rendszermeghajtónak viszont nagyon jó befektetés , és elég is egy 120 GB-os példány.
Hogy mikorra esnek le a 500 GB-os SSD-k árai a mostaniak negyedére, ahhoz jósnak kellene lenni, de szerintem minimum 2 év kell hozzá.

(#14690) tamcsu10: Miért nem tudsz dönteni? Mik a szempontok, min hezitálsz?

(#14693) Walter White válasza Bodor (#14692) üzenetére


Walter White
csendes tag

Sajnos én is ezt a minimum 2 évet tippelném.
De a másik hogy azért kiadni ezt a huszonezret hogy néhány másodperccel hamarabb betöltsön a rendszer...
Ez egyik felem azt mondja hogy igen, igen vedd meg, a másik felem meg hogy minek, felesleges, annyit nem ér, van más helye is annak a pénznek. :D

(#14694) Bodor válasza Walter White (#14693) üzenetére


Bodor
veterán

hogy néhány másodperccel hamarabb betöltsön a rendszer...

Soha nem érdekelt, hogy mennyi idő alatt tölt be a rendszer, és szerintem más sem ezen rugózik!
SSD-t nem ezért veszünk, hanem a programok gyors indítása, párhuzamos futása, telepítése miatt, mivel az SSD-n minden gyorsabb.

Nagyon sokan mondják azt, hogy amíg nem próbálták, nem is sejtették, hogy milyen lesz egy SSD-n a rendszer, de biztos, hogy ezek után már nem térnének vissza HDD-re.

[ Szerkesztve ]

(#14695) notmiami


notmiami
tag

Sziasztok!

Attól függően választanék majd laptopot, hogy az SSD bővítést hogy tudnám megoldani. 15,6"osat fogok venni, de több laptop is szóba jött már. pl Dell 3537, 5537, 7537, Lenovo Z510, G500, Asus X550

Mivel 15,6"osak, nehéz az SSD megoldása. Ezért kérdezem meg ezen a topicon belül is. Szóval melyik beépítési megoldással lehetne?

1. mSATA (ami ezek egyikében sincs)
2. HDD helyére, de akkor pl csak 256 SSD-re lenne keret ami egyedül kevés lesz nekem
3. HDD helyére, plusz külsőnek usbvel HDDt meghagyom (amit viszont nem nagyon szeretnék pluszba hordozgatni)
4. HDD helyére, a HDD-t pedig Caddyvel beteszem a DVD helyére, (ami pl 7537nél nincs is)

Azt tudom, hogy a 17"-osaknál két tárhely is van. De az alábbi kiválasztott laptopoknál nem tudom milyen más módszer lehetséges. Ha egyikben sincs túl jó akkor milyen laptopot ajánlanátok 180-230 között, és a hozzá tartozó SSD megoldást? (már a Milyen notebookot vegyek? topicban is megkérdeztem, csak szeretném a jobban SSD felől hozzáértők véleményét is kikérni)

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#14696) Bodor válasza notmiami (#14695) üzenetére


Bodor
veterán

Bár ez nem a milyen laptopot vegyek, de én ezt javasolnám. Erős proci, 8 GB ram, nagy HDD, és megbízható márka. ( Lehet , hogy máshol van olcsóbban is! itt pl. i5-ös procival)
Hozzá a HDD helyére rendszernek egy 120 GB-os Corsair Neutron SSD-t 5 év garanciával, és a HDD meg mehet a DVD író helyére egy ilyen megoldással, tehát a DVD írót is tudod majd használni, egy szép fekete szálcsiszolt aluminium USB-s házban.
Azt gondolom, hogy ez a összeállítás ár/érték arányban nagyon jó, és hosszú távon használható lesz!

El kéne döntened, hogy milyen , mekkora, laptopot szeretnél, és akkor könnyebb segíteni. mSata-s laptopok is szóba jöhetnek, mert azok az SSD-k is nagyon jók, és akkor nem kell venni caddy-t, és nincs külön a DVD író!

[ Szerkesztve ]

(#14697) LanyUs


LanyUs
senior tag

Sziasztok!

Nehéz eldönteni melyik legyen, segítsetek légyszi ár/érték arány fontos a számomra, mert nem biztos, hogy megér +5K-t:

Kingston 120GB SV300S37A/120G SSD meghajtó 20.200 Ft

Szekvenciális olvasási: 450 Mbps
Szekvenciális Írás: 450 Mbps

vs.

Kingston HyperX 120GB SH103S3/120G SSD meghajtó 25.200 Ft

Olvasási teljesítmény: 555MB/s
Írási teljesítmény: 510MB/s

Köszönöm!

(#14698) Bodor válasza LanyUs (#14697) üzenetére


Bodor
veterán

Szekvenciális értékek nem számítanak, inkább a terhelhetőség. Ennyi a különbség, döntsd el , hogy megéri-e neked.

(#14699) notmiami válasza Bodor (#14696) üzenetére


notmiami
tag

Köszi, a másik 5537 - 220ezreset gondoltam első helyen a matt FHD miatt is, és az egyéb többi tulajdonságok miatt is (1 TB, 8 GB, 8850m, ami tényleg "milyen notebook topic", tudom, és ott már kérdeztem is), szóval nagyon örülök hogy ehhez gondoltad a DVD ötletet, mert az a tervem, hogy most veszem a laptopot, és hogy a választottamhoz milyen módszer lehetne egy-két év múlva SSDből. (na és ezért kérdeztem ebben a topicban is)

Ez nagyon komoly, na ilyenre gondoltam, mert szerettem volna ha a DVD sem megy a kukába (bár tényleg kb egy évben ötször használom, hihetetlen, hogy el fogjuk felejteni egy két év múlva a lemezeket)

Ezért nem akartam olyan laptopot választani, amihez utána nehéz megoldás az SSD betétele. (Pl a 7537, amiben nincs is DVD)

De azt már írtam, eldöntöttem, hogy 15,6"os laptopot szeretnék, az már leszűkíti az SSD lehetőségeket is. Azt is hallottam, hogy egyre jobban jön be az mSata, de azokat még inkább üzleti gépekbe látom (ami 300-tól indul, és annyi keretem nincs), alap gépekben alig, vagy egyáltalán nincs.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#14700) LanyUs válasza Bodor (#14698) üzenetére


LanyUs
senior tag

Őszintén szólva nem értem kristály tisztán. :) Ez azt jelenti, hogy a hyperx több adatnyi terhelést bír ki?

Tehát 50%-al többet? Mert akkor 25% pluszért megéri. Köszönöm.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.