Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#14851) jorden06


jorden06
senior tag

Sziasztok!

Hétköznapi hasznàlatra keresek 64GB-os SSD-t laptopba, SATA2-es csatlakozó mellé. Van most valamilyen best buy, vagy nagyon egyikkel sem lőhetek mellé?

(#14852) Qru válasza jorden06 (#14851) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kingston V300 vagy KC300 (ez utóbbi kimondottan hordozható gépekre lett optimalizálva).

mod:

Wayne: Attól függ menynit szánnál rá. Kingston V300 vagy Samsung 840 Evo, ha kicsit többet akkor Kingston HyperX vagy Samsung 840 Pro.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#14853) Giovanny


Giovanny
őstag

Itt egy Samsung 840 500Gb sebessége,hátha érdekel valakit.

Zero Defect.No Compromise !

(#14854) csubuka


csubuka
addikt

Amúgy az itt sokat emlegetett V300-ra is érvényes az hogy 10 giga szabad helyet kell rajta hagyni, hogy sokat éljen, vagy itt már gyárilag meg van ez oldva és oda nem is lehet rakni semmit valami elkülönített helyére...? Itt olvastam valahol, ezt a tanácsot...

(#14855) Qru válasza csubuka (#14854) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Van "gyárilag elkerített rész", de ha hagysz rajta 10% üres helyet akkor azzal tovább növeled az élettartamát.

#nincsbennetarcsi

(#14856) csubuka válasza Qru (#14855) üzenetére


csubuka
addikt

Köszi szépen, akkor azért igyekszem majd nem teliírni :)

(#14857) Weaver


Weaver
senior tag

ezzel lepném meg magam Karácsonyra:
120GB Kingston SSD SATA3 2.5" (SV300S37A/120G)

ajánlott / nem ajánlott , mit érdemes róla tudni ?

(#14858) Klemice válasza Weaver (#14857) üzenetére


Klemice
senior tag

ajánlott típus
24 körül kapni a 240-est pedig 38-ért, én olyat vettem mert megérte (mármint 240-est)

(#14859) Weaver válasza Klemice (#14858) üzenetére


Weaver
senior tag

főleg az ára miatt tetszett meg, most akcióban bruttó 20400 pénz. a többihez képest (nameg a ph-s használt árakhoz képest is) ez a legolcsóbb. ráadásul 3 év garral adják.

(#14860) Klemice válasza Weaver (#14859) üzenetére


Klemice
senior tag

az korrekt!

(#14861) Buster17


Buster17
addikt

Vettem Kingston SSD Now 300V 120GB -ot.
Mire vigyázzak vele?

(#14862) Qru válasza Buster17 (#14861) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az összefoglalóban ott van.

#nincsbennetarcsi

(#14863) Wayne válasza Qru (#14852) üzenetére


Wayne
aktív tag

Kingston HyperX-t és HyperX 3K-t is találtam... utóbbit jóval olcsóbban! Melyikre gondoltál? Nem igazán látok különbséget közöttük

(#14864) Buster17 válasza Qru (#14862) üzenetére


Buster17
addikt

Arra voltam kíváncsi, hogy ezt a típust nyúzhatom-e vagy sem, telepakolhatom-e vagy sem, mi az ideális hőmérséklete meg még is az az adatmennyiség mozgatás amit elvisel meg kb mekkora lehet az élettartama ha vigyázok rá.

(#14865) Qru válasza Buster17 (#14864) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen nyúzhatod. Trim-et ellenőrizd, 10% maradjon üresen mindig, ne cseréld le az alap W7/8 ahci drivert (tehát ne tegyél fel alaplapi chipset drivert!!). Hőfokban 80 fokig elmehet. Egyéb tudnivaló nem igazán van. Nem kell piszkálni a W7/8 alapból jól beállít mindent az ssd-hez.
Hibernálást kilőheted ha nem kell, nyersz vele némi üres helyet meg a virtuális memót kilőheted vagy lecsökkentheted 400MB-ra ha mégis kell(ene).

Wayne: HyperX 3K tartósabb mint a V300, a HyperX meg tartósabb mint a 3K-s változata. Ha nincs nagy árkülönbség akkor a 3K tuti megéri a felárat.

#nincsbennetarcsi

(#14866) Weaver válasza Qru (#14865) üzenetére


Weaver
senior tag

" tehát ne tegyél fel alaplapi chipset drivert "

ezt hogy érted? W7 64bit rendszerem van. chipset driver fel lett telepítve amikor friss volt a rendszer. ha erre rákötöm az problémás?

amit most tervezek venni, az lenne a rendszervinyó. tehát W7 install után ne telepítsek chipset drivert?

(az az összefoglaló, amit említettél, az merre van? köszi.)

[ Szerkesztve ]

(#14867) Qru válasza Weaver (#14866) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem okoz problémát csak lehet, hogy lassabb lesz az ssd mintha az OS alap driverével menne.

#nincsbennetarcsi

(#14868) question man


question man
tag

Nos sikerült be szereznem egy 120gb-s samsung 840 evo basic ssd-t és egy pár dologban szükségem lenne egy kis segítségre
az alap lapom asus p5q pro - olvastam hogy nem ajánlatos feltenni az ich 10-es asus drivert hanem maradjon a windows saját drivere
1-es gond ha ahci-re állítom az alaplapot és az alap windows driver hajtja meg az ssd-t és a winchestereket akkor ahci üzemmódban usb-s leválaszthatóként fognak meg jelenni a meghajtók vagy ezt ki tudom valahol kapcsolni?
2-es gond mivel alap windows 7 megy fel rengeteg frissítést kell majd telepítenem a ez eléggé fogja használni a memóriákat nem lenne-e ajánlatos rengeteg frissítés fel telepítése után csinálni egy image fájlt a windows-ról és ha össze omlik akkor csak onnan vissza másolni és nem újra telepíteni és végig csinálni az egész procedúra sort ? /nem támogatom a rendszer vissza állítást ;] abból még sosem sikerült nekem ténylegesen működő win-t újra éleszteni/
3-as mekkora mértékben fog vajon lassulni a rendszer a ha lapozófájlt át teszem a régebbi elsődleges winchesteremre samsung hd322gj azért hogy a memóriák írás olvasási terhelését csökkentsem

előre is köszönöm a válaszokat

a számítógépek füsttel működnek

(#14869) Qru válasza question man (#14868) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

1: az értesítési terület ikonjainál kikapcsolhatod

2: de ajánlatos

3: felesleges, nem cukorból van azért. Azért vetted, hogy élvezd a sebességét, nem szükséges áttened. Vagy kapcsold ki vagy adj meg egy 400MB-os méretet és kész.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#14870) question man válasza Qru (#14869) üzenetére


question man
tag

Köszönöm a válaszokat :D lehet még neki is fogok ma este
milyen programmal ajánlatos image fájlt készíteni?
ha kikapcsolom az értesítési résznél akkor a pendrive-eket sem fogom látni nem?

[ Szerkesztve ]

a számítógépek füsttel működnek

(#14871) Qru válasza question man (#14870) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Úgy állítsd be, hogy csak a változásokról értesítsen, akkor ha bedugsz egy pendrive-ot akkor feldobja az ablakot.

mod:

Klónozás/backuphoz meg: [link]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#14872) PAtr0n válasza Qru (#14867) üzenetére


PAtr0n
addikt

Lassabb valamivel (Intel chipset driver Asus N53SV notihoz), kipróbáltam. :) Vissza is ment az alap Win7 AHCI.

Viszont még pár kérdés:
"Kingston V300 vagy KC300 (ez utóbbi kimondottan hordozható gépekre lett optimalizálva)."
Mit takar az optimalizálás a KC300 esetén? Nekem most V300 ment a notiba.

"HyperX 3K tartósabb mint a V300"
Ezt hogyan kell érteni? Több írást visel el?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#14873) Bodor válasza PAtr0n (#14872) üzenetére


Bodor
veterán

KC300-nak kisebb a fogyasztása, ezért optimálisabb laptopban.
Igen, a HyperX 3K több írást visel el, tehát tartósabb.

[ Szerkesztve ]

(#14874) freestailo


freestailo
őstag

sziasztok! IBM thinkpad t41-be szeretnék PATA/IDE ssd-t, 3 márkával találkoztam eddig. Ezek a kingfast, kingspec, és a transcend. A legkönyebben a kingfastok elérhetőek. Mit ajánlanátok 64GB-os méretben? köszönöm!

(#14875) Bodor válasza freestailo (#14874) üzenetére


Bodor
veterán

Talán ezt: TRANSCEND 64GB IDE 2,5" PSD330 TS64GPSD330
De XP-vel ez sem lesz sokáig gyorsabb, mint egy HDD. Windows 7 és az összefoglaló elolvasása javasolt!

(#14876) freestailo válasza Bodor (#14875) üzenetére


freestailo
őstag

köszönöm a választ! Sajnos win7-hez hogy elférjek sztem nagyobb kéne, nincs sok progim, de az is gond hogy csak 1,5 giga ram van a gépben, arra pedig nem szívesen tennék win7-et. bővíteni lehetne, de most nincs rá keret sajnos ssd+ram -ra egyszerre.

(#14877) Bodor válasza freestailo (#14876) üzenetére


Bodor
veterán

64 GB-on bőven el lehet férni a programokkal együtt ( főleg ha a hibernálást letiltod) , és 1 GB RAM-mal is vígan el van egy Windows 7.

(#14878) Telda


Telda
addikt

Hali!

Karácsonyra szeretném magam meglepni egy SSD-vel 20.000Ft környékén.
Így elsőre Kingston 120GB SV300S37A/120G SSD néztem ki, szinte csak jókat olvastam róla.
160GB szerettem volna, de sajnos nem fére bele a keretbe.
A ~60GB meg a mostani rendszermeghajtómat elnézve szerintem kevés lenne.
Mit gondoltok?

(#14879) Bodor válasza Telda (#14878) üzenetére


Bodor
veterán

Milyen alaplapba lesz ( pontos típus) az SSD?

(#14880) Tomi0703


Tomi0703
őstag

En is a kollega altal irt SDD-t rendeltem ( Kingston 120GB SV300S37A/120G). Konfigom az adlapomon, de leirom, hogy gyorsabb legyen. Egy Asus P8B75M-LX lapom van.
Nem lesz gond ugye? Jobb valasztas volt ugye a Kingston a Samuval szemben (840 Evo)?

(#14881) Telda válasza Bodor (#14879) üzenetére


Telda
addikt

Asrock Fatal1ty P67 Performance

[link]

(#14882) Bodor válasza Telda (#14881) üzenetére


Bodor
veterán

Minkét lapba jó a Kingston V300.

(#14883) Telda válasza Bodor (#14882) üzenetére


Telda
addikt

Köszönöm az áldásod! :) :R

(#14884) PAtr0n válasza Bodor (#14873) üzenetére


PAtr0n
addikt

Értem, és köszi! ;)

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#14885) hitman,


hitman,
őstag

ASRock Z68 Extreme3 Gen3

Akkor ebbe is jó a v300 ugye?

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#14886) Qru válasza hitman, (#14885) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen.

#nincsbennetarcsi

(#14887) jorden06


jorden06
senior tag

HP Probook 4535s-be nézném én is a fentiekben említett Kingston V300-at, de nem találtam a vezérlőre vonatkozó adatot a tech. specs-nél [link]

Nem lesz vele gondom?

(#14888) Tomi0703 válasza Bodor (#14882) üzenetére


Tomi0703
őstag

Az összes Samu vs Kingston témát visszaolvastam, de így volt a legbiztosabb. :DDD
:R

(#14889) Bodor válasza jorden06 (#14887) üzenetére


Bodor
veterán

Nem lesz vele gondod .

(#14890) zolee0307


zolee0307
őstag

Sziasztok!

Egy Gigabyte GA-H87-HD3 alaplaphoz jó párosítás a Kingston SSDNow SV300S37A/120G SSD?

Előre is köszi!

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#14891) Qru válasza zolee0307 (#14890) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen.

#nincsbennetarcsi

(#14892) zolee0307 válasza Qru (#14891) üzenetére


zolee0307
őstag

Köszönöm!

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#14893) #32577792


#32577792
törölt tag

Sziasztok

itt miért 100% a teljesítmény szerintetek?

[link]

(#14894) Qru válasza #32577792 (#14893) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Írja, hogy nem megy a trim...

#nincsbennetarcsi

(#14895) Bodor válasza #32577792 (#14893) üzenetére


Bodor
veterán

Mármint, hogy miért nem? Mert rossz driver van fent, nem megy a TRIM. Olvasnivaló1.

2.

(#14896) #32577792 válasza Qru (#14894) üzenetére


#32577792
törölt tag

Köszi

(#14897) marchellow


marchellow
tag

Üdv mindenkinek!

Szeretnék segítséget kérni SSD vásárlás ügyben. Az összefoglaló szellemében a kérdéseim:

1. Mennyi az a minimum/maximum ár amennyit szánsz rá?
max. kb 30ezer forint
2. Mekkora SSD-re van szükség?
a 120GB-os kategóriára gondoltam. terveim szerint csak oprendszer(ek) lesz(nek) rajta, az adattárolást más módon akarom megoldani.
3. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD?
Apple iMac 2007-es modellről van szó, tehát elsősorban Mac OS X 10.6.8, esetleg mellé multi-bootban valamelyik linux és/vagy újabb Mac OS X Mavericks.
4. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII , SATA3 vagy mSata a csatlakozó?
asztali gép és a csatlakozója SATAII.
5. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD?
egy iMacnél ez itt most nem számít azt hiszem
6. Szükség van-e feltétlenül beépítő keretre és egyéb kellékekre az SSD-hez?
Igen, kelleni fog. bár megtehetném hogy odaszigszalagozom, de azért esztétikusabb lesz a kerettel.
Esetleg még pluszban valami usb - sata kábel, hogy kívülről is rá tudjam dugni.

A csatolófelülethez kis adalék:
Hallottam rémhíreket, hogy a visszafele kompatibilitás ellenére az iMac hajlamos nem együttműködni egyes SATA3-as SSD-kel. Viszont ahogy láttam a piacon már inkább a SATA3-asok vannak többségben. Mindegy, próba szerencse... Ha esetleg van plusz tapasztalat iMac/egyéb Mac géppel, akkor azt méginkább megköszönöm!

Üdv,
Marchello

(#14898) ovecs


ovecs
senior tag

Sziasztok,
Úgy döntöttem karácsonyra megdobom magam 1 SSD -vel
A lapom (ASRock FM2A75 PRO4) tudja a sata 3 at , két modellt néztem ki:
Kingston SSDNow V300 illetve SAMSUNG 120GB 840 EVO
A Kingston úgy 21 ezer ft, a samsung pedig 24500 , melyiket ajánlanátok , illetve megéri -e a többletet a Samsung ? A Kingstonhoz elvileg jár beépítőkeret is.
WIN 7 et használok, főleg net és játék (COD)
Köszönöm

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#14899) S e t h


S e t h
nagyúr

Szeretnék én is informálódni, ehhez az alaplaphoz lehet ssd-t vásárolni?Előre is köszönöm a választ!
Gigabyte GA-EP35-DS4

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#14900) PAtr0n válasza S e t h (#14899) üzenetére


PAtr0n
addikt

Jó ahhoz a deszkához bármi, nekem DS3 van, arra egy 830-as Samu van kötve, persze mivel csak Sata 2-t tud a lap, így nem várj túl szárnyaló Benchmark eredményeket, de egy vinyóhoz képest még így is villám. Eléggé sláger termék mostanság a Kingston V300-as vagy KC300-as széria, jó ár/érték arányú. Én az előbbit vettem most a notiba, és mivel az Sata3-at tud így még a Samut is alázza.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.