Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#14051) XuChi


XuChi
addikt

Sziasztok. Szeretnék ssd-t cserélni. Ami nekem fontos: élettartam, sebesség, 256gb kapacitás. Rendszernek és a játékaimnak kellene. Mit vegyek ??

(#14052) tipuka válasza XuChi (#14051) üzenetére


tipuka
addikt

Szia!
Válasz ki egy MLC csipeset az ajánlottak közül (zárójelben oda van írva), ha fontos az 5 év gari, az alá van húzva, nagyon jó kis lista, nem poénból van ott -> Összefoglaló kinyitása ▼. Az aktuális árakat te is megtudod nézni. :)

[ Szerkesztve ]

(#14053) XuChi válasza tipuka (#14052) üzenetére


XuChi
addikt

Oksa csak mobilról nem látszik a lista :R Majd otthonról.

(#14054) tipuka válasza XuChi (#14053) üzenetére


tipuka
addikt

Oksa, mielőtt végső döntést hoznál, kérdezd meg, hogy megveheted e és mi rámondjuk az áment, ha igen. :) Bár, ha az összefoglalóból választasz, valószínűleg igen lesz a válasz. :D

(#14055) atila4


atila4
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék egy ssd-t venni max 15 ezer Ft-ért.

Gépem jelenleg:

Asrock B75 Pro3
Intel G2030-as processzor (ez később cserélve lesz i5-re)
Corsair 4gb ram 1600 Mhz

Ehhez a géphez melyik a legjobb ilyen árban?

Windows 8-at fogok használni.

Windows 10 / Galaxy S 7 / Asus ROG

(#14056) Bodor válasza atila4 (#14055) üzenetére


Bodor
veterán

KINGSTON 60GB SATA3 2,5" SSDNow V300 SV300S37A/60G

(#14057) rongyi válasza Bodor (#14050) üzenetére


rongyi
aktív tag

Értem. Akkor felteszem máshogy a kérdést: Te milyen SSD-t ajánlasz, ami legalább 160-as, van rá legalább 5 év garancia, tartós, megbízható és 50 ezer Ft környékén mozog az ára?

Az összefoglalót pedig bevallom őszintén csak átfutottam, ha ezzel bűnt követtem el, akkor elnézést kérek. Viszont ezt a stílust, amit te képviselsz nem szeretem. Elég lett volna írnod pár típust és elkerültük volna ezt a kellemetlen szituációt :R

(#14058) XuChi válasza tipuka (#14052) üzenetére


XuChi
addikt

Nos a samsung 840 pro-ra esett a választásom :)

(#14059) stojesz válasza rongyi (#14057) üzenetére


stojesz
tag

Ha kicsit visszaolvasol, akkor Bodor gyakorlatilag folyamatosan típusokat ajánl :-)

www.stojcsics.hu

(#14060) Bodor válasza rongyi (#14057) üzenetére


Bodor
veterán

Idézet az összefoglalóból:

Ajánlás

Windows 7 és 8-hoz

Azok a típusok, melyre nem 3, hanem 5 év garanciát vállal a gyártó, alá vannak húzva!

ADATA S511 Premier Pro SP600, SP900, XPG SX900, SX910(MLC)
Adata Premier Pro SP300 (MLC mSata ! )
Adata XPG SX300 (MLC mSata ! )
Corsair Force 3 és GT Corsair Force GS, Neutron és Neutron GTX (MLC)
Crucial M4 (MLC)
Crucial V4 (MLC)
Crucial M4 (MLC mSata! )
Intel 330, 335 és 520-as sorozat (MLC)
Intel 525 (MLC mSata ! )
Kingston HyperX, HyperX 3K, KC300 és a V+200-as, V300-as sorozata (MLC)
OCZ Agility 4 (MLC)
OCZ Vertex 3 Vertex 3 Max IOPS és Vertex 4 (MLC)
OCZ Vector (MLC)
Plextor M5 Pro (MLC)
Plextor M5M (MLC mSata ! )
Samsung 470 *** és 830 *** sorozat (MLC)
Samsung 840 Basic (TLC)
Samsung 840 EVO (TLC)
Samsung 840 Pro (MLC)

Azt, hogy most melyik típus mennyibe kerül, illetve kikeresni azt a boltot, ahol a legolcsóbb és elérhető számodra, sajnos nincs időm megnézni, ezért elnézésedet kérem!

[ Szerkesztve ]

(#14061) Bodor válasza XuChi (#14058) üzenetére


Bodor
veterán

Bár alaplapot nem írtál, de mindegy is, mert a választott típus mindegyikkel kompatibilis, ha csak nem valami ősrégi a lap.

(#14062) XuChi válasza Bodor (#14061) üzenetére


XuChi
addikt

P8z77i-deluxe ;)

(#14063) Qru válasza XuChi (#14062) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem lesz gondod vele, megy majd benne szépen (és gyorsan).

#nincsbennetarcsi

(#14064) rongyi válasza Bodor (#14060) üzenetére


rongyi
aktív tag

Köszönöm szépen!

(#14065) #77081088 válasza Bodor (#14060) üzenetére


#77081088
törölt tag

Kérlek ne sértődj meg,véletlenül sem szeretnék megbántani senkit,és vitát meg végképp nem akarok kezdeni! De azért van némi igaza... Főleg ha megnézzük hogy mi a neve a topiknak! "milyen SSD-t vegyek?" Ha itt nem teheti fel a kérdését akkor hol tegye meg? Én is itt kérdeztem,és kaptam is segítséget. Nem mindenki érti ezt a témát. Csak annyi,hogy ha irritál az ilyen kérdés,akkor ne válaszolj rá! Majd válaszol valaki más ha akar.

(#14066) Bodor válasza #77081088 (#14065) üzenetére


Bodor
veterán

Nem sértődök meg, de akkor neked is elmagyarázom az álláspontomat.

Nem az irritál, hogy kérdeznek, hanem az zavar, hogy van egy konkrét ajánlás, és képtelenek elolvasni az emberek. Tehát egy ilyen általános kérdésre, hogy mit vegyek, mondjuk ennyi meg ennyiért, nem tudok mást tenni, mint visszakérdezni, hogy milyen alaplap, mekkora SSD , akar-e többet kiadni az 5 év garira, és már el is kezdődött a végeláthatatlan kérdezz felelek játék, aminek az elkerülése miatt már többször is átírtam az összefoglalót, és benne a konkrét ajánlást is. Arról nem beszélve, hogy nagyon sokan vannak, akik nem lusták elolvasni, és az összefoglaló végén található , alábbi kérésnek megfelelően írnak a topikba.

Szerinted ez olyan nagy kérés?

Pláne, amikor felhívom rá a figyelmet, és akkor sem olvassa el az illető...

Kérés:

Ha ezt a hozzászólást és a benne lévő hivatkozásokon lévő cikkeket elolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

1. Mennyi az a minimum/maximum ár amennyit szánsz rá?
2. Mekkora SSD-re van szükség?
3. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD?
4. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII , SATA3 vagy mSata a csatlakozó?
5. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD?
6. Szükség van-e feltétlenül beépítő keretre és egyéb kellékekre az SSD-hez?

Sokan szabadidejüket erre áldozva segítik a másikakat a fórumon, ezért jogos kérés, ha ezt a segítséget bárki igénybe szeretné venni, akkor tegye azt egy kicsit felkészülten. Köszönjük!

[ Szerkesztve ]

(#14067) Buster17


Buster17
addikt

Hali!
Legolcsóbb 64gb-os ssd win7/8 -nak mik vannak? Hogy mondjak egy árat akkor olyan 10-16 körül.

(#14068) LowNo1sE


LowNo1sE
csendes tag

Sziasztok!
.
Kinéztem magamnak a Kingston KC300 120GB-os SSD-jét. Elolvasva a topik elején írottakat az ASMedia SATA vezérlőjéről, az a kérdés merült fel bennem, hogy jól fog-e működni az SSD a rendszeremben?

Az alaplap dokumentációjában az alábbiakat írják: 2 x SATA3 6.0 Gb/s connectors by ASMedia ASM1061, support NCQ, AHCI and Hot Plug functions.

A lapom: ASRock H77 Pro4/MVP,
Win7 64bit az op. rendszer.

Szerintetek lesz gondom vele? :F

A választ előre is köszönöm!

Ja és még egy kérdés: látom, hogy van az üzletekben SATA III kábel. A régebbi SATA kábel nem ugyanolyan jó?

[ Szerkesztve ]

A sün egy nagyon makacs madár. Nem akar repülni, csak ha belerúgok...

(#14069) Zola007 válasza LowNo1sE (#14068) üzenetére


Zola007
veterán

tesztelték több helyen is, nincs különbség sata kábelek között sebességben

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#14070) Bodor válasza LowNo1sE (#14068) üzenetére


Bodor
veterán

Van azon a lapon az Asmedia SATA 3-as vezérlőn kívül más is, erre kösd a KC300-at, és akkor nem lesz gond.
- 2 x SATA3 6.0 Gb/s connectors by Intel® H77

(#14067) Buster17: Összefoglalóban vannak az ajánlott típusok, árakat azok szerint tudsz nézni a neten.

[ Szerkesztve ]

(#14071) Buster17


Buster17
addikt

Ránézésre ez meg ez volt szimpi

(#14072) Bodor válasza Buster17 (#14071) üzenetére


Bodor
veterán

32 GB elég kicsi egy rendszer maghajtónak, 64 GB-osból meg gondolom nem mSata kell. Milyen gépbe, alaplaphoz kell az SSD?

(#14073) Buster17 válasza Bodor (#14072) üzenetére


Buster17
addikt

2011es asus alaplap meg egy 2013-as drágább alaplapba. Esetleg még lapopba, de oda szerintem nagyobb fog kelleni.

(#14074) Bodor
Fogalmam sincs, de Sata hármas mind a kettő.

[ Szerkesztve ]

(#14074) Bodor válasza Buster17 (#14073) üzenetére


Bodor
veterán

Típusszám kellene.

(#14075) Bodor válasza Buster17 (#14073) üzenetére


Bodor
veterán

Ha te sem tudod, hogy milyen alaplapba kell az SSD, akkor nehéz ajánlani. Azt sem értem, hogy miért mSata csatolós SSD-ket választottál az ajánlottak közül.

(#14076) Buster17 válasza Bodor (#14075) üzenetére


Buster17
addikt

Nem figyeltem.

(#14077) anytime


anytime
őstag

Sziasztok!

Tervezek venni egy ilyen HDD-t (vagy valami hasonlót).

A kérdésem az lenne, hogy az 5V mellett milyen max. feszültséget kaphat? Azért kérdem, mert a TV-hez közvetlenül lenne csatlakoztatva, amelynek két USB bemenete van.

Az egyik 5V; 0,5A, a másik 5V; 1A.

Előre is köszönöm.

Üdv:
A

(#14078) baluka26


baluka26
veterán

120/128 gigás SSD, fontos a rázkódásvédelem, EliteBook 8470p-be lenne!
Mi ajánlott? :)

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#14079) Bodor válasza anytime (#14077) üzenetére


Bodor
veterán

Szerintem topikot tévesztettél...

(#14078) baluka26: Összefoglalóban van konkrét ajánlás,onnan tudsz választani. Mindegyik ott szereplő SSD bírja a rázkódást, mivel egyikben sincs mozgó alkatrész.

(#14080) zack


zack
nagyúr

Itt egy kis infó az Intel X-25M-ről, mennyire bírja a gyűrődést. :C

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#14081) Bodor válasza zack (#14080) üzenetére


Bodor
veterán

Hát igen, a régi jó MLC-s SSD-k bírják rendesen, nem véletlenül ajánlom őket.
Köszi az infó-t.

(#14082) anytime válasza Bodor (#14079) üzenetére


anytime
őstag

upps, bocsánat!

(#14083) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Volna egy kerdesem, jatekokhoz erdemes egy 7200 rot/min-es HDD-ot lecserelni egy SSD-re vagy nem hoz erezheto gyorsulast ? Jelenleg az OP-rendszer es a munka egy 256 gb Vertex 4-en van, es a jatekok pedig egy WD Blue hdd-on. :R

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#14084) anytime válasza MiklosSaS (#14083) üzenetére


anytime
őstag

Korábban hasonló volt a felállás nálam is, de a hdd kerregését nehezen viseltem, ezért cseréltem nagyobb ssd-re. Most minden azon van (megfelelő mentés mellett).
Csak ez miatt nem kukáznám a hdd-t, akkora gyorsulást nem produkál a dolog, szerintem.

(#14085) MiklosSaS válasza anytime (#14084) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nekem nem kerreg a hdd, sot rendesen mukodik nem is melegszik, csak az erdekelne ha volna valami gyorsulas.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#14086) anytime válasza MiklosSaS (#14085) üzenetére


anytime
őstag

Lehet, hogy ezek a játékok nem igazán relevánsak (TW; FM; F12013), de jelentős gyorsulást én nem vettem észre.
Persze, az FPS típusú játékokban nem próbáltam.
Majd jönnek nagyobb gamer-guruk, hallgasd meg őket.

(#14087) Qru válasza MiklosSaS (#14083) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A min fps nőhet és a lag is kevesebb lehet de nagy változást ne várj. Sztem nem érdemes csak játékra ssd-t venni kivéve ha vmi űber hc fps gémer vagy.

#nincsbennetarcsi

(#14088) MiklosSaS válasza Qru (#14087) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ertem, tehat akkor marad a hdd. Koszonom mindenkinek !

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#14089) Rocko66


Rocko66
aktív tag

Sziasztok!

Az alábbi SSD helyett :- Kingston 120GB SSD KC300 Series (SKC300S37A/120G) csak ilyet tudok beszerezni: - SAMSUNG 2,5" 840 EVO BASIC 120GB SATA3 1-2 napon belül.
A Kingston-ra várni kell 4-5 napot.
Megéri várni addig? Vagy jó lesz a samsung is?
Köszi előre is!

(#14090) LógaGéza válasza Rocko66 (#14089) üzenetére


LógaGéza
addikt

Szerintem mindenféleképp, már csak az MLC/TLC különbség miatt is.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#14091) afrojack1


afrojack1
senior tag

Hali!!
A rendszernek elég egy 60gb-os ssd? xp-re chrome stb alap dolgok.
És milyet ajánlotok?

SC: Herczku_Death

(#14092) Qru válasza Rocko66 (#14089) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Várd meg a Kingston-t, sokkal jobban jársz azzal. :K

mod:

afrojack1: Igen, ha csak a rendszer megy rá akkor elférsz rajta (úgy számolj, hogy kb 55-56GB marad üresen formázás után, a hosszabb élettartam miatt nem árt 10%-on üres hagyni minidig szóval kb 50GB hasznos területtel gazdálkodhatsz ami azért elég szokott lenni).

Kingston V300 vagy ami még jobb az a KC300 pl. De amik a téma összefoglalóban bennt vannak az ajánlottak közül azzokkal egyikkel sem fogsz mellé.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#14093) afrojack1 válasza Qru (#14092) üzenetére


afrojack1
senior tag

Kösszike !! :K :K
Jah és sata2 sebességel

[ Szerkesztve ]

SC: Herczku_Death

(#14094) martin555 válasza XuChi (#14051) üzenetére


martin555
aktív tag

tisztelt szakik!

36 éves vén fejjel beújítottam SSD-re, én időmben floppyztunk meg vinyó, annak a lelkivilágát kissé ismerem (fehérvári IBM gyár, sötöbö, HD sentinel + társai)

na, fél éve benn van a (szutyok) asrock N68-S alaplapban win7 32 bit alatt a KINGSTON 60 GB SSDNOW 300 "V" (SV300S37A/60G) és, a parancssori trim funkció ellenőrzó azt mondja, hogy (FSUTIL feature query bla bla) hogy van trim, biosnak nyilván gőze sincs róla, és a legujabb HD sentinel pedig azt írja hogy teljesítmény 80%, trim funkció támogatott, de nem aktiv.

tipp? hogy ellenőrizzem? hogy állitsam be? hagyjam?

(zárójeles utsó kérdés: hogy veszem észre majd ha kezd elöregedni a SSD? lassul, smart errort dob a bios, win7 szól valamit, néha HD sentinel futtatni, egyéb? egyik napról a másikra lesz, egy váratlan hétfő reggelen, vagy szép lassan?

köszi

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#14095) xcds válasza martin555 (#14094) üzenetére


xcds
őstag

Nem megy a trim. Ebben a topicban majd megmondják, mit kell csinálni.
A hdsentinel és más programok is kijelzik az írás mennyiségétől függően, hogy mennyi van még hátra, de hirtelen is meghalhat bármikor az ssd.

(#14096) borix


borix
őstag

Samsung 840 EVO 120gb
Kingston V300 120gb

Nálam az olvasási sebesség számítana igazán nem az írási amiben a Samsung jobb.
Vélemény a v300 milyen téren éri meg jobban?

(#14097) Zola007 válasza borix (#14096) üzenetére


Zola007
veterán

ár
MLC

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#14098) Bodor válasza afrojack1 (#14093) üzenetére


Bodor
veterán

Még SATA1-es sebességed sem lesz, ha nem váltasz Windows 7 vagy 8-ra, mert XP-vel nincs TRIM.

Mi is az a TRIM?

Vagy veszel egy XP-hez ajánlott SSD-t, mondjuk ADATA S599-et, de jobban járnál Windows 7-el .

(#14099) borix


borix
őstag

Régebbi alaplapoknál,hogy lehet megnézni ssd vásárlása előtt,hogy támogatja e a TRIM-et?

(#14100) Fire/SOUL/CD válasza borix (#14099) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Alaplapnak semmi köze hozzá. OS, SSD és IDE vagy AHCI driver kérdése a dolog.
Windows 7 vagy újabb OS támogatja a TRIM parancs küldését (Vista és XP nem). a jelenkori SSD-k kivétel nélkül támogatják a TRIM-t, az OS-k(W7 vagy újabb) alap IDE és AHCI drivere is támogatja a TRIM parancsot.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.