Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#15301) Steelmanus válasza #91166208 (#15294) üzenetére


Steelmanus
addikt

Csak a rendszernek hasznalom most mar az SSD-t, de volt egy kis ido amig ketreszre particionaltam amig nem tudtam szerezni egy vincsit, mert az elozot eladtam.
Nem sok progit hasznalok, es az irodai celokra is a LibreOffice-t, ami el van nagyjabol 250 MB-on.
Firefox - lemezcache a rendszermemoriaba iranyitva (8 GB) nem RAMDisc-re, par kissebb kepmanipulalok, lejatszok, TC, semmi komoly program.
A foglalt hely a lapozofajlal egyutt 13,5 GB a 111 GB-bol maradek 98,1 szabad.

(#15302) #91166208 válasza Steelmanus (#15301) üzenetére


#91166208
törölt tag

köszönöm szépen... akkor nekem elég a kingston 60GB is !

(#15303) Qru válasza nuke7 (#15299) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:K

#nincsbennetarcsi

(#15304) nVIPER


nVIPER
senior tag

Sziasztok. Vállalati környezetbe, szerverhez keresek ssd-t. 500Giga körüli kapacitással, sebesség annyira nem fontos, inkább az, hogy a legmegbízhatóbbak között legyen. Belebotlottam egy hibás Samsung 840 Pro-ba, 2 napig nem tudta tárolni az adatokat, még a partíciót is elfelejtette :D . Jelenleg garanciális ügyintézés zajlik. Van valakinek ötlete, hogy mit érdemes választani, mi a legmegbízhatóbb jelenleg a piacon? Köszi!

(#15305) asdf_ válasza nVIPER (#15304) üzenetére


asdf_
veterán

Szerintem ketto egyformat, de kulon helyrol veve, az elsot gyartasi datum es gyari szam szerint osszehasonlitani a masodikkent megvasarolni szandekolttol, hogy ne egy ivasbol legyenek es minimum raid 1, ha fontos cuccok vannak rajta es/vagy nem fer bele, hogy amig fel nem all a backup, addig nem tudjak elerni azt, ami rajta van.

(#15306) #91166208 válasza nVIPER (#15304) üzenetére


#91166208
törölt tag

én ezt mondanám de várj egy szakértői véleményt is..

(#15307) M107


M107
addikt

Boldog Új Évet kívánok Mindenkinek!

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#15308) #91166208 válasza M107 (#15307) üzenetére


#91166208
törölt tag

köszönjük.. viszont neked is :)

(#15309) M107


M107
addikt

:R

Egy gyors kérdés :

235,POR Recovery Count mit takar ?

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#15310) nVIPER válasza asdf_ (#15305) üzenetére


nVIPER
senior tag

Persze RAID 1-ben lenne két SSD. De azért legyen a lehető legmegbízhatóbb. Nézegettem a Sandisk oldalát, ott találtam vállalati szegmensbe szánt ssd-t, bár úgy látom Kingstonéknál is van :).

[ Szerkesztve ]

(#15311) ImI87


ImI87
őstag

Laptop-ba keresek 120GB-os SSD-t.
Olvasgattam, a végére 3 kiszemelt melyiket, melyiket vegyem és miért?

Intel 530 - 5év gar - 30K
Kingston HyperX 3K - 3 év gar - 26K
Kingston V300 - 3év gar - 21K

(#15312) Fire/SOUL/CD válasza M107 (#15309) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

POR - Tipikusan váratlan áramkimaradás/szabálytalan leállás esetén nőhet az értéke, amikor az SSD vezérlője és a belső cache (valamilyen DRAM) és/vagy NAND közti folyamatban lévő kommunikáció megszakad. (Másolás közben kirántod a gépet a 220-ból, akkor vélhetően nőni fog az értéke) ;]

ImI87
Mindegyik SandForce vezérlős, szóval igazából rajtad múlik, anyagiakon, garin, stb. (530-assal még nincs sok tapasztalat(om))

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#15313) M107 válasza Fire/SOUL/CD (#15312) üzenetére


M107
addikt

:R

Köszönöm értem nekem most ez az érték 24.
Bár nem csináltam semmi olyat ami ezt okozhatta, még jó hogy nem kritikus érték.

Bár fagyott múltkor a gép, s a Ultra ATA CRC Error Count,érték is 54 re állt be....

Azt tudom hogy legtöbbször sata adat kábel okozza e hibát, de minőségi kábeleim vannak nem tíz Ft-osak voltak. Be tudom a múltkori fagyásnak és az áram kimaradásoknak.....

UI:

FSP Aurum 550 W Gold tápom van, de úgy látszik ez sem életbiztosítás szünetmentes nincs .....

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#15314) petya2012


petya2012
őstag

sziasztok

B.U.É.K mindenkinek

lenne pár kérdésem,feltehetném??

adott egy samu ssd 830-as sata2-es lap integrált vidkari
olyan kérdésem lenne,ha lecserélném sata3-as lapra,nem integrált vidkarival-akkor mennyire lenne szembetűnő a gyorsulás(bár nekem így is gyors :) )

ezt az ACHI drivert telepíteni kell vagy elég ami a win7-el felmegy??

köszi a segítséget előre is

(#15315) tibbike01 válasza nuke7 (#15299) üzenetére


tibbike01
őstag

Mik azok a javasolt beállítások?

(#15316) Qru válasza ImI87 (#15311) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

HyperX 3K már sokat bizonyított de laposba én KC300-at vennék, elég jól bírja az írást és csökentett az étvágya (nagyobb akku idő) emellé nem is vészesen drága.

#nincsbennetarcsi

(#15317) Schanyee


Schanyee
senior tag

Hello!

Érdemes kit-ben venni az SSD-t? Eddig volt egy Kingston ssdnow V 64GB-om, ami 1 héttel a 3 év garancia lejárta után ahogy kellett tönkre is ment, pedig működött a trim, meg 10% szabad hely az esetek nagy részében volt rajta. (korábban kérdeztem is itt, hogy az e a hibás vagy valami más a gépben, aztán azóta volt időm utánajárni és az SSD volt a hibás, de szerencsére nem egyik pillanatról a másikra halt meg így nem volt semmi adatvesztés).
Most egy Samsung 840 pro-t néztem ki az 5 év garancia (meg a tesztek) miatt, vagy a a 840 EVO desktop kit 2000Ft-tal olcsóbb. Arra csak 3 év garancia van, de adnak hozzá pl USB átalakítót, ami ha jó lenne más merevlemezekhez is, akkor tetszene. Elbírja egyáltalán egy USB a HDD-ket, vagy csak az SSD-t? Valamint lehet az se lenne hátrány, hogy adnak hozzá keretet, mert az előzőt a gépembe ügyes módon 1 db csavar tartotta. Mondjuk sose mozgattam a gépem, ezért nem is érdekelt igazán, elbírta simán, teljesen stabilan tartotta. Szoftver amit adnak hozzá az nem tudom mennyire hasznos. Viszont azt se akarom, hogy 3 év múlva újra kelljen vegyek egy SSD-t, szóval az 5 év garancia is erősen vonz.
Melyik verziót ajánlanátok, van értelme a kit-nek?

Vicces hogy SSD-n a 3 éves rendszer 1000-szer gyorsabb volt mint HDD-n az 1 napos.

(#15318) Qru válasza Schanyee (#15317) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Beépítő keret kb 1k boltban (de ha 2 csavarral rögzíted az egyik oldalán az bőven elég, mert incs súlya szinte és mivel nincs benne mozgó alkatrész nem is fog rezonálni, tehát a keret inkább esztétikai célt szolgál igazából) egy kábel se nagy összeg... Szóval sztem inkább a nagyobb garis pro-t vedd.

#nincsbennetarcsi

(#15319) Benőke válasza Schanyee (#15317) üzenetére


Benőke
őstag

A kitt csak akkor ér valamit ha használod, különben nem sok értelme van. Keretet szerintem mindegyikhez adnak, ha még sem hát előttem is írták olcsó dolog.

Sajna azért úgy tervezik meg ezeket a cuccokat, hogy ne örök életűek legyenek, hanem beletervezik az avulást is...

(#15320) Schanyee


Schanyee
senior tag

Oké, én is így gondoltam, köszi a gyors választ! :)

(#15321) Soma01 válasza #91166208 (#15306) üzenetére


Soma01
veterán

Én a simát venném olyan környezetbe. "5K" az mégis csak több mint a 3K.

(#15322) Supr@


Supr@
senior tag

Sziasztok!

Ssd vetelet tervezem en is, de nem nagyon vagom a temat, kis segitseg kellene. Infok:

1, nagyjabol 35k van ra
2, jo lenne minimum egy 120-as
3, windows 8 64bit
4, asztali gep, sata3
5, msi z77 mpower lappal lesz hasznalva, benne egy 3570k-val (huzva, ez befolyasol barmit is?:F)
6, beepito keret nem szukseges.

Preferalt marka nincs, segitsegeket elore is koszonom szepen:R

(#15323) petya2012 válasza Supr@ (#15322) üzenetére


petya2012
őstag

Samsung EVO Basic SSD 120GB SATA3 MZ-7TE120BW (840 Series, SATA 6Gb/s)

24000

sztem teljesen ok

(#15324) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Nem tudom jó fórumban járok-e, ha nem, kérlek irányítsatok útba. (A kezdetektől ezt ismerem, így itt próbálkoznék a kérdésemmel):
Lett új alaplap+cpu+SSD:Samsung 256GB S840 Pro
Nem sokat foglalkoztam a mérésekkel és a mérőprogram beállításaival, egy értéket mértem csak:

A "4K" mérési sorban a 33,47 / 78,61 MB/s érték nem kevés?
Ha igen, mi lehet a baj?
Kérlek benneteket, tényleg irányítsatok át a megfelelő fórumba, ha nem jó helyen járok!

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#15325) Qru válasza VGYke (#15324) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Itt kérdezz rá pls: [link]

#nincsbennetarcsi

(#15326) VGYke válasza Qru (#15325) üzenetére


VGYke
addikt

:R Mint ahogyan köszönöm a 3-4 évre visszamenőleges jó tanácsaidat! :R
Boldog Újévet Kívánok menden fórumlakó társnak!

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#15327) Ripper17 válasza PAtr0n (#15300) üzenetére


Ripper17
tag

Sikerult kimatekoznom az SSD gondot. ami megoldotta:

1. BIOS-ban kikapcsoltam hogy a ventillátort mindig pörgesse ha AC-ról megy a notebook
2. Samsung Magician-ben a lifetime/reliability optimalizáltság + ez a RAPID feature bekapcsolasa

Ez utan mar jobbnak tunt de meg mindig porgott, szoval reinstall, de ez is csak masodjara volt jo, amikor kivettem a HDD-t és csak az SSD volt bent telepitesnel. Utana azonnal ra egy virusirto (biztos ami biztos) + a letezo osszes windows update-t hagytam felmenni...ez a trustedinstaller.exe az ami barmikor raporgethet a gepre, miota lelottem hogy az updateket automatikusan keresse/letoltse, azota bekesen es halkan viselkedik a gep, hozza a minimalis CPU hasznalatot.

(#15328) Benőke válasza Soma01 (#15321) üzenetére


Benőke
őstag

Van még sima? Azaz kapható?

[ Szerkesztve ]

(#15329) MadKet


MadKet
tag

Sziasztok,

Nem mai asztali gépbe szeretnék egy SSDt pakolni, ami kb az első lépés lenne az upgrade -ben, később jön majd a többi dolog. Egyelőre az alaplap is csak SATA2 -t tud. Rendszervinyó lenne főleg, office meg egy pár plusz progival, illetve egy-két játékot raknék még rá.

Egy kis olvasgatás után a kör leszűkült 3 típusra:

Kingston V300 (Kingston 120GB SV300S37A)
Samsung 840EVO (Samsung 120GB EVO MZ-7TE120BW )
Kingston HyperX 3k (Kingston HyperX 120GB SH103S3)

A kérdés hogy a 3 közül melyiket mondanátok, úgy hogy a V300 és 840EVO kb egy árban van illetve hogy a HyperX megér-e 5k pluszt.

Előre is köszi a segítséget!

(#15330) M107 válasza MadKet (#15329) üzenetére


M107
addikt

:R

Kingston V300 (Kingston 120GB SV300S37A)
Samsung 840EVO (Samsung 120GB EVO MZ-7TE120BW )
Kingston HyperX 3k (Kingston HyperX 120GB SH103S3)

A kérdés hogy a 3 közül melyiket mondanátok, úgy hogy a V300 és 840EVO kb egy árban van illetve hogy a HyperX megér-e 5k pluszt.

Ha most kellene választanom, akkor

Samsung 840EVO (Samsung 120GB EVO MZ-7TE120BW ) 50%
vagy
Kingston HyperX 3k (Kingston HyperX 120GB SH103S3) 50%

Megéri.... Most egy Samsung 840EVO-m van megvagyok elégedve vele, de most ha vennék akkor HyperX 3k vennék...

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#15331) Supr@ válasza petya2012 (#15323) üzenetére


Supr@
senior tag

koszonom szepen a segitseget:R

(#15332) Benőke válasza MadKet (#15329) üzenetére


Benőke
őstag

840Evo és a HyperX 3K van egy árban ezeknél olcsóbb 3-5K val a V300. (bolt függő).

(#15333) Benőke válasza Supr@ (#15331) üzenetére


Benőke
őstag

Egyébként HyperX 3K szerintem. Ha már Samu akkor Pro az jobb, de jóval drágább is.

(#15334) MadKet válasza Benőke (#15332) üzenetére


MadKet
tag

Boltnév nélkül, ahol én néztem ott igy alakultak az árak:

HyperX 3K: 28k
V300: 23k
840Evo: 23300

Ez alapján akkor lehet hogy meg kellene néznem még máshol is ?:) Viszont akkor ha jól értem Te inkább HyperX3k -t mondanál.

(#15335) Cartman002


Cartman002
aktív tag

Sziasztok

Egy Asus x201e notiban szeretném a HDDt SSD-re cserélni. Ha jól tudom, Intel HM76 chipset van benne, illetve egy i3 3217u proci.
Én egy Kingston v300 120Gb-t gondoltam venni, mert most az egyik webshopban közel 3000 Ft-tal olcsóbb mint a Samsung 840, amit először néztem.

Milyen különbség van a kettő között? Megéri ráfizetni a Samsungra a plusz 3000-t?

Köszönöm

(#15336) Bodor


Bodor
veterán

(#15329) MadKet A 3 közül a HyperX a legtartósabb, de van annál még tartósabb, és még olcsóbb is, mégpedig az ADATA 128GB Pro SP900 ASP900S3-128GM-C . Én ezt venném 25K alatt.

(#15335) Cartman002: Nem éri meg!

[ Szerkesztve ]

(#15337) MadKet válasza Bodor (#15336) üzenetére


MadKet
tag

Ez az ADATA spec alapján szimpi (500 fölötti írás/olvasás sebesség) és árban is elég jó, sztem meggyőztél :)

Köszi szépen a segítséget!

(#15338) Bodor válasza MadKet (#15337) üzenetére


Bodor
veterán

Nem a sebesség a lényeg, abból úgysem érzel sokat, hanem a tartósság.

(#15339) MadKet válasza Bodor (#15338) üzenetére


MadKet
tag

Èrtem, köszi szèpen mèg1x!

(#15340) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Jelenleg inkább a Kingston ajánlott a tartóssága miatt szemben a 840 EVO-val?

(#15341) Bodor válasza BalaNce87 (#15340) üzenetére


Bodor
veterán

(#15342) Benőke válasza MadKet (#15334) üzenetére


Benőke
őstag

Drága a bolt kivéve az EVO -t mert az meg olcsó...
Igen szerintem MLC -s Kingston ugyan abban az árban van és több írást tud elviselni mint az EVO TLC -je.
V300 is MLC de a gyár kevesebb írást ad meg rá mint a Samu ködös leírása. Ennek ellenére ez is valószínűleg tudja azt mint az EVO csak lassabb mindkettőnél.

Most vettem HyperX -et itthonra. Nem tudok negatív dolgokat mondani, szívás volt a telepítésnél, de az a driverek miatt volt. A HP nyomtató kikapcsolta az USB perifériákat, köztük a bill -t és az egeret, majd használd a gépet :D

[ Szerkesztve ]

(#15343) BalaNce87 válasza Bodor (#15341) üzenetére


BalaNce87
addikt

Fair point.

(#15344) AP=


AP=
csendes tag

Sziasztok! Team Group Dark L3 120gb-ról vmi vélemény,tapasztalat???

(#15345) Cartman002 válasza Bodor (#15336) üzenetére


Cartman002
aktív tag

:R

(#15346) Andrew31 válasza Andrew31 (#15223) üzenetére


Andrew31
senior tag

Ma megjött a cuccos, végül a Samsung mellett döntöttem, remélem, hogy nem bánom meg! Eddig gy néz ki, hogy nem rossz. :)

OCZ Vertex 3 60GB:

Samsung 840 Pro 256GB:

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#15347) Qru válasza Andrew31 (#15346) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A 840 Pro megbizhato, tartos, jo valasztas volt.

#nincsbennetarcsi

(#15348) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok!

Egy Asus eeePC 1225B-ben szeretnék hdd-ről ssd-re átállni hogy gyorsítsa a rendszert. Maga a gép procija se túl erős ezért nem a csúcssebesség hanem a méret lenne a lényeg.
Sajnos csak 1db sata tároló fér bele, így ha kiveszem a (320GB) hdd-t akkor csak egy ssd lesz és -természetesen- más semmi. Win7hp64 van gyárilag rajta.

A helytakarékosság miatt gondolom a rejtett partíciós gyors egygombos újratelepítőjéről le kell mondanom(?), de van egy más dolog amit szeretnék megtartani.
A gép különlegessége hogy két bekapcsológombja van két oprendszerrel. W7 és Linux (Express Gate Cloud). Egyik bekapcsológombot nyomva egyik, másikra a másik indul, bootmenü nincs.
Ilyen a jelenlegi hdd.

EFI partícióval se találkoztam még sose (asztali gépemen is uefi setup van, mégse hozott létre EFI partíciót). A hdd tulajdonságainál látszik hogy MBR tipusú.

- C: ezt telepítette a rejtettpartícióról: ez a W7 rendszer, programokkal kompletten.
- D: ehez nem nyúl a telepítő, adattárolásra használom
- 15GB: ez a rejtett partíció itt a telepítő a tömörített win install, de ezen van a Express Gate Cloud is (2.2GB foglalt belőle)
- 16MB: ez még a GParted (sysresccd) részére is megnyithatatlan valami.

Valószínű egy 240GB (esetleg 120GB) SSD-t fogok venni bele, hogy gyorsuljon a gép kissé.

Kérdéseim:
- Új W7 telepítéssel csináljam majd vagy klónozzam át a partíciókat a hddről? (ekkor a beépített asus telepítő hogy reagál a méretcsökkenésekre? És az ExpressGate indulás?)
- A jelenlegi EFI partíció kell továbbra is? Ezzel kapcsolatban nincs a leírásban semmi. Neten azt találtam hogy az ExpressGate-nek van rá szüksége. (De ekkor hagyni kell a ssd végében üres helyet? vagy hogy?)

(#15349) MadKet válasza Bodor (#15338) üzenetére


MadKet
tag

Még egy uccsó kérdés :)

Ha találtam KC300 -at egy árban az ADATA SP900 -al, akkor is jobb választás az SP900?

Illetve nem tudom mennyire megbizható az Oaziscomputer, de itt 25400 a KC300.
ADATA meg 25200 (Ipon)

Valamiért többen szeretik a Kingston -t, ezért talán jobban húzna a szívem hozzá, bár az ADATA meg Ipon -tól lenne, tőlük már több cuccom van.

Köszi!

(#15350) AP= válasza AP= (#15344) üzenetére


AP=
csendes tag

Vki???

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.