Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#15851) Dalzarus


Dalzarus
tag

Azt megmondja nekem valaki, hogy az hogyan lehetséges, hogy a 120 gigás SSD-n fent van a win 8.1 + office (word, excel powerpoint) + a vga/alaplap driverek + egy 6 gigás játék és van összvissz 72 giga szabad helyem? :W

(#15852) Bodor válasza Dalzarus (#15851) üzenetére


Bodor
veterán

Lapozófájl méretét csökkentsd le , és ha engedélyezve van ( és alapból úgy van ) a hibernálás, akkor ha nem használod, le is tilthatod. A gépedben lévő RAM nagyságától függően , így egész sok hely felszabadítható.

Amennyiben már túl is vagy a vásárláson és kérdésed, észrevételed lenne, az alábbi topik a legmegfelelőbb ehhez: Flash SSD topik!

(#15853) Dalzarus válasza Bodor (#15852) üzenetére


Dalzarus
tag

A lapozófájl is csak 4 giga, tehát anélkül is szürreálisan sokat foglal valami. De nem bírom kideríteni, hogy mi.

(#15854) Iomega válasza Bodor (#15852) üzenetére


Iomega
őstag

Mennyire érdemes lecsökkenteni a lapozófájlt?

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#15855) Benőke válasza josipov (#15848) üzenetére


Benőke
őstag

Nézd.

Használtan mondtam és a jelenlegi 2x2Gb is ér valamit kb ennyit. 10k körül meg lehetne oldani.

Ha még is ezen a külön SSD -s dolgon gondolkozol, lehet vele bohóckodni, főként sebességi előnye lenne, ha a SWAP írásakor/olvasásáakor a rendszer SSD is szabad maradna.

Nem tudom mennyire férnél el 120GB -on egy 4GB Hyberfile + 16GB Page File társaságában.

Viszont számoljunk.
A Kingston HyperX 3K 120GB 96TB írást visel el. Napi 30GB írással számolva az évente (Minden egyes nap, még hétvégén is) ~11TB írást jelent. Ez így 8,7 év.

A KC300 120GB 290TB írást visel el. Ami napi 30GB írással... ~szintén 11TB. Ez így 26,4 év.
(Mondjuk ezt a 290 -et most csökkentették 384TB ről...)

De mondjuk duplázzuk meg a használatot mert sosem lehet tudni. Napi 60GB.
1 nap 60GB
1 év (365nap) ~22TB

HyperX 3K esetén ez 4,4 év
KC300 esetén 13,2 év

Miheztartás végett V300 esetében
Napi 30GB : 5,8Év
Napi 60GB : 2,9Év

Figyeld még pár napig ha dolgozol mennyit használod, de szerintem SSD és egy nagy HDD elég, de ha parázol, akkor lehet vacakolni a +mSATA SSD vel... vagy lehet memóriát bővíteni. Vagy gyűjtsél még és aztán új gép sok memóriával és SSD+HDD kombóval :)

sunnyi:

Szerintem valami nem kóser sebességügyileg. Nézz át a másik topic -ba, ott segítenek ezt orvosolni.

Dalzarus:

A microsoft programok mindenből sokat esznek Memória és tárhely is. Egyébként ez teljesen átlagos használat. A 64Bites OS majdnem 2x akkora területet kér, ez nem Linux :)

Iomega:

Ha sok memóriád van, akkor 0 -ra. (8GB esetén simán mehet a 0.)

[ Módosította: Qru ]

(#15859) Dalzarus válasza Benőke (#15857) üzenetére


Dalzarus
tag

30 giga normális a windowsnak meg az office-nak? :F Screw you microsoft :W

(#15860) Benőke válasza Dalzarus (#15859) üzenetére


Benőke
őstag

64Bites esetén normális.

Nekem 32,2Gb csak a Windows könyvtár. Win 7 x64 Prof.

[ Szerkesztve ]

(#15861) Dalzarus válasza Benőke (#15860) üzenetére


Dalzarus
tag

Basszus még jó, hogy a 120 gigás ssd-t vettem és nem a 60 gigásat :DDD Így is csak max 2-3 játék fog elférni a windows mellett :O Úgy érzem ebből nyáron beruházás lesz még egy 120 gigásra :C

(#15862) Iomega válasza Benőke (#15858) üzenetére


Iomega
őstag

Köszönöm a választ! Bár szerintem 0 nem lehet. :U

más: Az 5 percen belüli válaszadásokat, a szerkesztés gomb segítségével meg tudod oldani. :)

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#15863) Benőke válasza Iomega (#15862) üzenetére


Benőke
őstag

Lehet nulla, csak az MS nem javasolja.

Viszont én így használom.

(#15864) Coolmat válasza Benőke (#15860) üzenetére


Coolmat
őstag

Friss Win8.1 64 bit prof telepítés, hibernáció kikapcsolva, lapozófájl 1GB, és így is csak 11GB. Persze egy idő után szépen felhízik majd a frissítésekkel és a programokkal :)

(#15865) ratkaics válasza Bodor (#15843) üzenetére


ratkaics
senior tag

Köszi az infot!

Esetleg van pro/kontra?

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#15866) pandion válasza Bodor (#15810) üzenetére


pandion
tag

(#15809) Qru és (#15810) Bodor Köszönöm szépen a választ!
Ahogy látom kb azonos paraméterekkel rendelkeznek és árban sincs nagy szórás. Esetleg annak lehet jelentősége, hogy Samsung notiba Samsung SSD-t tegyek (mert biztos kompatibilis, jobban kommunikálnak vagy ilyesmi...)?
A másik amin elgondolkodtam, hogy kell-e nekem 5év gari. A 3 év gari az kb mit jelent, hogy 3 év után tuti behal? Tényleg csak átlag felhasználsra lenne, csak op rendszer futna rajta, igaz hogy 0-24 ben megy a gép, ez nem tudom, hogy előny vagy hátrány az SSD-nél.

(#15867) Iomega válasza pandion (#15866) üzenetére


Iomega
őstag

Ha el is romolna 3 év után, szerintem addigra lemennek az SSD árak annyira, hogy viszonylag könnyedén beszerezhetsz egy újat. Emiatt ne idegeskedj.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#15868) Qru válasza pandion (#15866) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem hal be 3 év után, lehet többet kibír lehet kevesebbet. De általában kibírnak ezek a 3 év garosok is jóval többet mint 3 év. Az élettartam nagyban függ attól, hogy mennyit írsz az ssd-re. Tehát ha sokat rövidebb ideig lesz jó ha kevesebbet akkor meg sokáig.

Nem kell emiatt feltétlen a Samsungot venned, azt vedd amelyik olcsóbb, nagy (érezhető) különbség nincs ezek között az ajánlott ssd-k között.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#15869) josipov válasza Benőke (#15855) üzenetére


josipov
csendes tag

Köszönöm!

én is ezeket számolgatom reggel óta, hasonló eredményekkel.
DE! Kingston honlapján KC300 120g-re egyik helyen 94TB TBW-t írnak [link], ami furcsán kevésnek tűnik.
A pagefile alap 4-6GB, azért 16gb-s ssd-t tennék alá, mert annál kisebbet nem lehet kapni De azt hiszem egyelőre elnapolom ezt a page-SSD bohóckodós dolgot.

120g-n asszem bőven elférek, most 75gb-s partíción még van egy kis szabad hely. A windózom fogyókúrás, 19 gb. (64bit Ultimate) Bár játék most nincs rajta, nem is jellemző, de az mondjuk +10gb max

Úgyhogy most már csak a KC300 és a pro között kell döntenem. :))

Új gépre gyűjtök folyamatosan, de még 1-2 év mire összejön annyi, amiből olyat vehetek amilyet szeretnék, de ezzel az ssd-vel arra tervezek hogy abban a gépben is ki kell húznia még 2-3 évet.

A mérnöki tervezés a biztonsággal figyelmen kívül hagyható értékek kiválasztásának művészete.

(#15870) sunnyi válasza sunnyi (#15849) üzenetére


sunnyi
csendes tag

Azért keresek másik ssd-t mert vertex4-emet átrakom a lenovo t520-as notimba, gondoltam ha már veszek akkor egy jobbat ennél.
Mindenképpen ezt a vertex 4-et akarom notiba rakni!

Nyugalom, a hosszú élet RITKA!

(#15871) pandion válasza Iomega (#15867) üzenetére


pandion
tag

Igen, pontosan ezen gondolkoztam, hogy minek a 840Pro 5 év garival, a 840Evo is jó, sebességben nincs sok különbség, viszont 50%al drágább. Ha meg 3 év mulva behal, akkor veszek egy újat, addigra olcsóbb is lesz, max 1 Win telepítés, adatokat úgyis a winchesteren tárolom.

(#15872) Benőke válasza pandion (#15871) üzenetére


Benőke
őstag

840 Pro és 840 EVO között általános felhasználás esetében nem sok különbség van a kettő között. De ha az írandó adat meghaladja az EVO -ban lévő Cache méretét, akkor az EVO belassul... kb a Pro sebességének Harmadára. Általános felhasználásra valóban inkább EVO. EVO előtti széria igen csak lassúcska volt író oldalon ezért jöttek az EVO szériák.

(#15873) Benőke válasza josipov (#15869) üzenetére


Benőke
őstag

Hát ez izgalmas, ezt a 96TB -t még nem láttam. Mondjuk furcsa is ez az egész. a KC eleve notiba van tervezve. Mindegy, ha belefér a költségvetésbe én a helyedben egy Samsung 840 Pro -val kezdenék. 5 év gar. Gyors és nincs annyi nyűgje mint a SandForce -os vezérlős SSD tömegnek. Bár ott van ugye a 840 EVO is az meg valahol 78TB környékén dobja be a törölközőt a tesztek szerint...

(#15874) Benőke válasza josipov (#15869) üzenetére


Benőke
őstag

Ez és előzményei alapján a V300 és a KC300 sem biztos a legjobb vétel. :O

(#15875) josipov válasza Benőke (#15874) üzenetére


josipov
csendes tag

Hoppá...
Ezek szerint csak le kell nyúljak a zsebembe, és venni egy pro-t... vagy rádobok mégegy tizest és egy ocz-t...
Ahogy egyre többet olvasok a témáról, egyre inkább megy el a kedvem.
Lehet veszek sima HDD-t,15kért valami 7200-as, 320gb-s wd-t, aztán le van a gond. Legfeljebb nem lesz olyan gyors mint szerettem volna, de így is gyorsabb lesz mint most...

Ej, most aztán törhetem a fejem...

A mérnöki tervezés a biztonsággal figyelmen kívül hagyható értékek kiválasztásának művészete.

(#15876) Coolmat válasza Benőke (#15874) üzenetére


Coolmat
őstag

A Toshiba 19nm-es Toogle NAND-al nincs semmi baj, a Kingston pedig nagyon alábecsüli az írási mennyiséget, még a HyperX 3k-nál (amiben 25nm-es Intel-Micron NAND van) is csak 96TB-ot ad meg, ennél biztosan többet bír.

A V300-al az a baj, hogy újabban elkezdték aszinkon NAND-al is gyártani, sajnos én is kifogtam egyet, ezért inkább visszavittem és cserélek HyperX 3k-ra, holnapra lesz meg :)

(#15877) josipov válasza Coolmat (#15876) üzenetére


josipov
csendes tag

Ne haragudj, de akkor téged is megkérdezlek:
- ha kb napi 35 gb írással számolok (sokmeló+1hibernálás)
- nagy programokat használok, sokszor végtelen mennyiségű apró fájllal
- időnként ezt-azt konvertálok, renderelek
- 120GB-s egységet kb 70-80GB-ig tölteném
és
- viszonylag gyors legyen
- olcsó legyen és sokáig működjön
(ezekből gondolom egyet választhatok... :) )

840evo - ~22k -olcsó, megveszem, örülök és használom míg emg nem hal
kc300, hyperx3k ~26k - talán gyorsabb, tovább tart?
pro ~33k - drága, de gyors és használom örökké?

nekem, hisztis júzernek melyiket lenne érdemes megvenni?

[ Szerkesztve ]

A mérnöki tervezés a biztonsággal figyelmen kívül hagyható értékek kiválasztásának művészete.

(#15878) Benőke válasza Coolmat (#15876) üzenetére


Benőke
őstag

A HyperX 3K hasonló sebességadatokat produkál mint a tiéd AS SSD -vel. Nem tudom ennek mi az oka.

Kíváncsi leszek neked milyen lesz a HyperX 3K.

Coolmat (#15876)
Mielőtt hatalmas bizalom ébred benned a HDD -k iránt, akkor olvasgasd ezt a témát is. Nem egy szívmelengető... :(

[ Szerkesztve ]

(#15879) plömplöm


plömplöm
őstag

urak, ha jól látom a helyzetet, akkor nem kapható már a piacon olyan ssd, amit nyugodt szívvel lehetne ajánlani xp-hez, ugye? :(
mármint újként, természetesen. pld a samsung saját szoftvere nem tudja helyettesíteni a klasszikus belső garbage collectiont?
kösz

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#15880) Qru válasza josipov (#15877) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az olcsók is gyorsak, a választás az ár és tartósság tekintetében áll fent. Ha belelfér akkor a PRO 5 év garral, ha az ár akkor meg KC300 vagy az EVO (amelyik olcsóbb).

#nincsbennetarcsi

(#15881) Csapi007


Csapi007
veterán

Hy
3 éves OCZ Vertex 2 csodám feladta a harcot, új SSD után kell néznem.
Win 8 és BF4 lenne a fő vonal, erre szerintetek elég a 120GB?
Vennék én nagyobbat, csak nem sok értelmét látom ha az is behalna ~3 év alatt.

"Csak úgy mondom"

(#15882) worxland válasza Csapi007 (#15881) üzenetére


worxland
addikt

Elég.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#15883) worxland válasza plömplöm (#15879) üzenetére


worxland
addikt

El kellene már felejteni az XP-t.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#15884) bsh válasza plömplöm (#15879) üzenetére


bsh
őstag

gc minden ssd-ben van.

(#15885) Benzoldog


Benzoldog
tag

Mekkora tárhelyű SSD-t érdemes venni, ha nem csak az oprendszert szeretném rá másolni (teljesen ki szeretném váltani a HDD-t), illetve melyik gyártót találjátok a legmegbízhatóbbnak?

(#15886) Bodor válasza plömplöm (#15879) üzenetére


Bodor
veterán

De lehet kapni, bár csak ekkora méretben találtam. Tessék CSAK ennek a típusnak ( már a kaphatóak közül) a vezérlője olyan, hogy pótolni tudja maximálisan a TRIM-et.

Jól gondolod.
A samsung saját szoftvere nem tudja helyettesíteni a klasszikus belső garbage collectiont.

(#15884) bsh: Igen, csak éppen nem jól működnek XP-vel. Nem véletlenűl csak azok a típusok vannak javasolva XP-hez, amik.
Olvasnivaló!

(#15885) Benzoldog: Összefogalalót javasolnám először elolvasni.

(#15887) Benzoldog válasza Bodor (#15886) üzenetére


Benzoldog
tag

Köszönöm, csak épp a szememet nem szúrta ki. :R

(#15888) Bodor válasza Benzoldog (#15887) üzenetére


Bodor
veterán

Legalább Te nem küldesz el a p*cs@ba, mert mertem javasolni! :) :R

(#15889) Benzoldog válasza Bodor (#15888) üzenetére


Benzoldog
tag

Ilyet nem tennék, örülök a segítségednek, tényleg hasznos ez az összefoglaló. :)

(#15890) Csapi007


Csapi007
veterán

Megbízhatóság és +2 év gari miatt megéri (+5k) Intel 530-at venni HyperX 3K helyett?

"Csak úgy mondom"

(#15891) Bodor válasza Csapi007 (#15890) üzenetére


Bodor
veterán

Na ez az a kérdés, amire neked kell tudnod a választ...

(#15892) mqm


mqm
senior tag

Sziasztok!
A 2 SSD közül melyiket ajánljátok? [link] [link]
:R

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#15893) czanga


czanga
őstag

Kérdezek egy furát, amire nincs válasz itt a topicban.

Vennék még egy 120 gigás 840 EVO-t magamnak, második gépbe, szintén Mac-be.
Az érdekelne, hogy most volt ugyan egy áresés és 21400-ért már iponban pl hozzá lehet jutni, de vajon számíthatunk e rá, hogy tovább esik még, vagy épp ellenkezőleg, és ár-emelkedés várható ssd fronton?

Ti vagytok a hozzáértők. Én annyit szűrtem le előző generációs SSD-k ár táblázatából, hogy nagyjából 6 hónap alatt áll be legalacsonyabbra az áruk. Nem tudom jól gondolom e.

szerk:
Nézelődtem, és nem gondolom jól, volt aminek a végső ára kb 1 év alatt állt be. :DD

Aztán majd elválik kell e nekem még egy SSD-t vennem.

[ Szerkesztve ]

(#15894) plömplöm válasza Bodor (#15886) üzenetére


plömplöm
őstag

köszönöm, de jól érzed, ez kicsi, a 120/128GB lenne a jó méret sajnos. ettől függetlenül köszi.

worxland: nna majdnem mondtam most valamit. mert az úgy megy egy tipikus magyar kisvállalati környezetben, mi?

bsh: hát, köszi a választ :U

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#15895) Benőke válasza czanga (#15893) üzenetére


Benőke
őstag

Áremelésről jelenleg nincsen szó, de az EUR árfolyama lökdösheti az árakat. Ahogy Karácsony előtt és utáni árakat összehasonlítjuk, 2-3 különbség is van. Kari előtt HyperX 3K val volt egy árszinten +/-1k, most beesett ez alá és a V300 árkategóriájában játszik.

Tekintve, hogy az ár elméletileg a fő tényező a Samsung szerint ami miatt ez a TLC NAND megszületett még mindig drága, de egyébként ha ezt nem nézzük, akkor árban már most is jó. Lejeb fog menni, de egy idő után ki fog kopni a piacról, nem lesznek szuper olcsó készlet kisöprések, hanem jön az új széria, bár erről egyenlőre nincsen még szó.

(#15892) mqm
Spec Kingston párti vagyok, de a Samu sem rossz. Szóval mindegy. :D

[ Szerkesztve ]

(#15896) Sicér válasza mqm (#15892) üzenetére


Sicér
tag

Én is az általad linkelt 2 termék között hezitáltam, végül Samsung-ot vettem.
Nem tudom,hogy a Kingston milyen,de a 840 EVO-val elégedett vagyok.
Igaz,hogy különösebben nem érdekelnek a mért értékek (írás/olvasás), nem akarok tesztelgetni,csak használni szeretném. Ilyen megközelítésből pedig szerintem ha Kingston lenne a gépemben,akkor észre sem venném a különbséget.
Ha hasonlóan gondolkodsz,akkor mindegy melyiket veszed, a célnak mindkettő megfelel. :)

(#15899) DanielK válasza plömplöm (#15898) üzenetére


DanielK
addikt

Az ügyfélnek meg kell mondani, hogy innentől kezdve az XP sebezhető, mert semmilyen update nem jön hozzá. Ergo semmit nem foltoznak be, amit találnak. Így bárki kihasználva a foltot feltörheti a gépét. Ha vállalkozáshoz kell a szoftver akkor meg kell hogy értse.
De ez tényleg nagyon off.

Hogy on is legyek.
Milyen SSD ajánlott Mac Mini-hez? Egy 2011 mid, amiben dedikált gpu van.
A late 2011 macbookba annó egy agilit 3-ast tettem, mert mondták, hogy jó. OCZ-t már nem vennék (Vector450-t) néztem ki. Samu 840 Pro?
120-128GB méretben elég, mert egy HDD is lesz benne (750GB), amire adatok mennek.
Kingston V200-zal szívtam, nem tudtam 20x-re se feltenni rá a Mac OS X-t. :R

(#15900) czanga válasza DanielK (#15899) üzenetére


czanga
őstag

Nekem 2012-es modellben 840 EVO van, de a 840 PRO is tuti, hogy jó. Lényeg, hogy Mac-hez a biztonság kervéért kerülni kell a SandForce-os modelleket. :K

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.