Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#14101) borix válasza Fire/SOUL/CD (#14100) üzenetére


borix
őstag

Az nem probléma hogy a bios-ban nincs ACHI mód állítási lehetőség?

(#14102) Fire/SOUL/CD válasza borix (#14101) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem, az nem probléma (amúgy AHCI és nem ACHI) ;]
SATA IDE módban is van TRIM, csak az OS alap IDE driver-t kell használni (meg persze nem XP-t vagy Vista-t)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#14103) borix válasza Fire/SOUL/CD (#14102) üzenetére


borix
őstag

Köszi.

(#14104) fo_di


fo_di
őstag

sziasztok, végignyálaztam a bevezetőt, de nem tudok ebből a háromból dönteni, szerintetek melyiket kellene megvenni? vagy ha valami jobb ebben az árszintben, akkor hallgatok :)

KINGSTON 120GB SATA3 2,5" HyperX 3K SH103S3/120G (24.500)
ADATA 128GB SATA3 2,5" Premier Pro SP900 ASP900S3-128GM-C (25.794)
KINGSTON 120GB SATA3 2,5" SSDNow V300 SV300S37A/120G (21.377)

egyébként 20-27k max, 120G körüli méret lenne szükséges
alaplap: GA-F2A85XM-HD3
windows 7, később 8.1
rendszervinyónak kell, és ha keretet meg egy sata kábelt tudok olcsóbban venni a dobozos kiszerelésnél, akkor az is jó

(#14105) Qru válasza fo_di (#14104) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kingston KC300-at vennék inkább, de ha ezek közül kell választani akkor a V300 vagy az SP900-at venném (amelyik olcsóbb azt).

mod:

A HyperX 3K-t azért ejteném ki mert csak papíron gyorsabb és nem is tartósabb mint a V300 miközben drágább nála.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#14106) fo_di válasza Qru (#14105) üzenetére


fo_di
őstag

köszi szépen, akkor ha a keretem megengedi, akkor egy kc300at veszek

(#14107) balees


balees
tag

Újítottam egy Samsung 840 Evo-t (120GB)
(Win 8.1 alatti eredmények)

Összehasonlításként a tavaly vásárolt OCZ Vertex3 (120GB):

(#14108) csusza`


csusza`
senior tag

Sziasztok!

Olyan kedves fórumozó kollégák tanácsát kérném, akik láttak már vagy használnak mSata SSD-t.
Kinéztem néhány típust, 120 es 128GB-osokat. Első kérdés, hogy ugye hiába rendelkeznek ezek Sata3 interfésszel, az mSata miatt csak Sata2 sebességen megy. Értelem szerint ezek közül a leggyorsabbat szeretném, viszont hiába a közel 500/500, ennek max. a felét fogom kapni a limitáció miatt. Jól gondolom?

Plextor M5M 128GB
Kingston mS200 120GB
Crucial M500 120GB

Ezek közül a Plextor elég sok helyen tesztgyőztes, egyben a legdrágább is...

Mindenhol mSata-Sata átalakítókkal tesztelték... Így a tényleges sebesség mSata helyen nem igazán jelentkezhetett...

Van valakinek ezzel tapasztalata?

Köszönöm előre is!

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#14110) 008anita


008anita
csendes tag

Sziasztok!

Laptopomba (4gb ddr3 1333 MHz, Intel Core i3 Proc., win7 64bit) szeretnék venni ssd-t.
2-t néztem ki, ezek közül melyiket ajánlanátok? vagy egyéb?
CORSAIR 128GB SATA3 2,5" Neutron CSSD-N128GB3-BK
SAMSUNG 128GB SATA3 2,5" 840 Pro MZ-7PD128BW

a hdd a dvd író helyére menne caddyvel, az ssd pedig a hdd helyére
Szóval még egy kérdés: Ez a caddy megfelelő lenne?

(#14112) Sanyi.mTs válasza JoceeHunt (#14027) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

én múltkor ccleaner-t lefuttattam és kb 15GB-ny cuccot pucolt a temp könyvtárból

(#14113) WillyX


WillyX
tag

Sziasztok!

Melyik a leggyorsabb 30-32Gb-os SSD?
Van értelme venni egy ilyet az intel rapid start miatt, hogy a hibernálás partíciót ezen tartsam?
Vagy az alap SSD-n csináljak erre helyet, vagy egyáltalán van értelme ezzel foglalkozni?

(#14114) Peaceliker


Peaceliker
addikt

Sziasztok! Egy kingston v300 60db os ssd vel szemezek. A konfigom a leírásomban látható, szerintetek lehet vmi kompatibilitási gond, vagy bátran megvehetem?
Köszi, Üdv!

"Oh my Goa'uld!"

(#14115) Qru válasza Peaceliker (#14114) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem hozza majd a gyári értéket sebességben de nem lesz inkomaptibilitási gond, menni fog.

mod:

WillyX: Nincs értelme, a 30-32GB-os ssd-k nem bírnak olyan sok írást és hibernálás sok írási terhelést adna neki, cserébe nem lenne sokkal-sokkal gyorsabb mint egy ssd-s hidegindítás. Kvázi csak a post időszakot úsznád meg. Szerintem nem éri meg foglalkoznod ezzel.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#14116) Peaceliker válasza Qru (#14115) üzenetére


Peaceliker
addikt

Nem bencsmarkolgatni akarok, hanem csak használni! :))
Köszi a választ, akkor belevágok! :R

"Oh my Goa'uld!"

(#14117) overland


overland
aktív tag

Sziasztok, van valakinek tapasztalata, hogy ha a hhd-t ssd-re cseréltem és a dvd helyére optibay-en megy a hdd, mennyire zabálja az akku ha csak ritkán használom?

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#14118) Zola007 válasza overland (#14117) üzenetére


Zola007
veterán

kb 5-10%-al csökken az akkuidő, nem számottevő. ha visszább veszed a fényerőt 10%-al, kb ugyanott vagy

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#14119) Bodor válasza balees (#14107) üzenetére


Bodor
veterán

Mivel nem ugyanolyan módon mértél a programmal ( 1Fill és 0Fill) nem sok értelme van az összehasonlításnak, de azért köszi.

(#14108) csusza`: Nem tudom, honnan szedted, hogy az mSata SSD-k korlátozva vannak, vagy csak SATA2-es sebességgel mennek, mert ez nem igaz, de nem is igazán számít. Topik tetején az összefoglalót javaslom elolvasni, információ szerzés miatt, és amiatt is, hogy van benne konkrét ajánlás is.
Milyen gépbe, és miért szeretnél mSata SSD-t venni? Amibe belefér a rendes SSD, abba olyat érdemes venni, mert olcsóbb, mint az mSata.

(#14110) 008anita: Mindkét általad kinézett 5 év garanciával rendelkező típus ajánlott, a kettő közül az olcsóbbat érdemes megvenni.

Viszont ha elég a 3 év garancia is, akkor jobban jársz pl. egy Kingston V300-al, 8K-val olcsóbban.

(#14113) WillyX: Szerintem is inkább vegyél egy 64 GB-os típust, és tedd fel rá a rendszert, minden gyorsabb lesz.

(#14114) Peaceliker: Bátran megveheted a V300-at!

(#14120) [CS]Blade2 válasza Qru (#13945) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

KC300 a PCX-nél: 27,190 Ft Régi ár: 28,550 Ft (Valszeg jóval régebbi árat sikerült előszedniük, mert pár napja még 23,710 Ft -al tettem el a humorosba (könyvjelzők).) :DDD

Mi a tendencia egyébként, ilyenkor novemberben még csökken az ár, vagy elkezdik felb..ni, hogy karácsonyra extra profitot szerezzenek? Nekem ráér a cucc karácsony előtt 1-1,5 héttel, és ahogy elnézem ezen a PCX-es árnövelő csökkentésen kívül az SSD árak lefele tartanak, vagy stagnálnak.

[ Szerkesztve ]

(#14121) Iomega


Iomega
őstag

Tisztelt Bodor Szakértő Úr! :)

Véleményed szerint, miért alacsonyabb a Kingston SSD SATA3 2,5" HyperX 3K 120GB-os a KC300-nál? :U
Így, hogy kedvezőbb az ára a KC 300-nál, érdemesebb ezt választani?

Válaszodat előre is köszönöm!

UI.:
Direkt írtam ide, minden bizonnyal mást is érdekel a véleményed.

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#14122) Qru válasza [CS]Blade2 (#14120) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Karácsony előtt szoktak akciózni de nagy változásra ne számíts azért. Ettől lejjebb érdemben nem fognak menni az árak.

#nincsbennetarcsi

(#14123) csusza` válasza Bodor (#14119) üzenetére


csusza`
senior tag

Szia!

Egy Lenovo X230-ba lenne, hogy a HDD is maradjon.
Valamelyik külföldi fórumon olvastam erről, hogy hiába az mSata3 az SSD, a csatoló a notiban csak Sata2, emiatt csak 250 körüli sebességet hoz... Ezek szerint ez baromság?

Most lassan már csak két versenyző marad, mert ugyan a Plextor hiába nagyon gyors, sokkal drágább, mint mondjuk a Crucial...

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#14124) MiklosSaS válasza csusza` (#14123) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Szaisztok, a havernak kellene egy 60 gb-os ssd ami megyen win xp-re. Igaz hogy az Agility nem alkalmas eere a celra ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#14125) gboszi


gboszi
senior tag

Macbook pro-ban fejlesztenék, optibay plusz ssd. Kérdés: a keret kb 15k, vegyek
KINGSTON V300 60GB SATA3 + régi hdd
vagy ennyi pénzért lehet kapni

OCZ SATA2 120GB SSD
Samsung Basic SSD 120GB SATA3 MZ-7TD120BW
és akkor itt már nem kéne a hdd.

Tehát a kingston annyival jobb? Sata 3-at nem tudom kihasználni.

"If you're good at something, never do it for free!"

(#14126) MiklosSaS válasza gboszi (#14125) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ha nincs szukseged a tobb tarhelyre es nem tudod kihasznalni a sata3-at akkor mindenkepen az OCZ maradon.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#14127) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Félig tartozik ide... Érdemes SSD raid 0-ba befektetni? Jelenleg egy 240GB OCZ Vertex 3 Max IOPS dübörög. Most lenne lehetőség még egy vételére, mindössze £100 -ért, boltból. Nem követtem az Intel vezérlőhidak fejlődését, P67 esetén tudtommal még nem volt támogatva raid esetén a trim. Mára ez már megoldott? Tudom, hogy a szintetikus teszteket leszámítva nem mutat észrevehető gyorsulást a raid 0 SSD esetén, ellenben kapnék dupla tárhelyet jóval olcsóbban, mintha mintha beruháznék egy hasonló méretű SSD-re.

Don't Tread On Me

(#14128) djmcflay


djmcflay
újonc

Sziasztok!

Most készülök venni egy Kingston 60GB SV300S37A/60G SSD-t és az lenne a kérdésem, hogy elég e lesz a 60 GB mert elég sokat szoktam Photoshopozni meg videót vágni ez mennyit számítana írásban? Mellette használok majd egy HDD-t is.

Köszi előre is!

(#14129) Bodor válasza csusza` (#14123) üzenetére


Bodor
veterán

Ez már nem baromság! Ha az alaplap, amire a SATA3-as mSata SSD-t dugod csak SATA2-es csatolóval rendelkezik, akkor természetesen nem fog menni SATA3-as sebességgel, csak hát ugye te nem ezt írtad, hanem általánosságban beszéltél az mSata SSD-k sebességéról.

Kingston mS200 120GB vagy Crucial M500 120GB jó választás lehet a laptopodba vagy az
ADATA 128GB mSATA3 XPG SX300 ASX300S3-128GM-C .

(#14121) Iomega: Az ár mellett csak egyetlen szempont van, amit szem előtt kell tartani, ha a két meghajtó közül választanánk, mégpedig a várható élettartam, ami ugye az írási terhelhetőség függvénye.
Azért írok várható élettartamot, mert egyes túlírási tesztek alapján arra engednek következtetni, hogy jóval több írás viselnek el egyes SSD-k, mint amennyit a gyártó garantál , de ez így is van rendjén. Mivel egyelőre még nincsenek tömeges visszajelzések , mert még nem sokan használtak 3-5 éve SSD-t, ezért inkább a gyártó által megadott adatokra támaszkodok.

Ami érdekes, hogy a KC300-as sorozathoz a Kingston nemrég megváltoztatta az adatlapon az írási terhelhetőségi adatokat, elég hihetetlenül magasok lettek, ahhoz képest, hogy milyen flash chip van bennük. Viszont ha ezek az adatok igazak, akkor magasan a KC300 éri meg a HyperX-hez képest, melynek itt az adatlapja.

Hogy tényleg igaz-e a KC300 ilyen magas terhelhetősége, annak próbálok utána járni.

#14124) miklosss2012: Igaz. XP-hez Adata S599 a jó.

(#14125) gboszi: Ha 15K a keret, akkor a KINGSTON 60GB SATA3 2,5" SSDNow V300 SV300S37A/60G jöhet szóba az ajánlottak közül, a 120 GB-os ajánlott típusok 24K felett vannak. Nem tudom melyik OCZ típusra gondoltál, mert pl. a Vertex 2 nem ajánlott. Összefoglalót javaslom elolvasni, van benne konkrét ajánlás.

(#14127) BMW001: Tényleg nem lesz gyakorlatilag gyorsabb, de tárhely növelésre optimális megoldás a plusz 1 SSD, mert szerencsére a legújabb IRST driver már támogatja a TRIM-et RAID0-ba kötött SSD-k esetében is.

(#14128) djmcflay: Ha sok lesz az írás, akkor inkább a KC300-at vedd.
KINGSTON 60GB SATA3 2,5" SSDNow KC300 SKC300S37A/60G

(#14130) MiklosSaS válasza Bodor (#14129) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

:R

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#14131) gboszi válasza Bodor (#14129) üzenetére


gboszi
senior tag

A kingston felé húz a szivem. :)
Olyan kérdésem lenne, hogy ssd+hdd verzio esetén, ahol ugye ssd az op rendszer+pár progi, a hdd csak háttértár (kép,zene video, nincs játék) ott pl internetezésnél be sem kapcsol a hdd? Mert az szupi lenne:)

"If you're good at something, never do it for free!"

(#14132) overland válasza gboszi (#14131) üzenetére


overland
aktív tag

Én is erre gondoltam, kiváncsi vgayok a szakik véleményére :)

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#14133) Bodor válasza gboszi (#14131) üzenetére


Bodor
veterán

Ha az oprendszer energiagazdálkodási beállításainál beállítod, hogy az általad megszabott idő után kapcsolja le a HDD-t ha nincs használatban, és az egyéb ütemezett karbantartási beállításokat is optimalizálod, akkor nem fogja használni a HDD-t.

(#14134) [CS]Blade2 válasza Bodor (#14129) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Nekem 2 dolog sugallja azt, hogy ezzel a KC300-as tartóssággal valami gebasz van:

Az egyik:
KC300: Total Bytes Written (TBW) (TBW is derived from the JEDEC Workload (JESD219A).)
60GB – 193TB 3 DWPD (Drive Writes Per Day)
120GB – 290TB 2 DWPD
180GB – 531TB 3 DWPD
Míg a HyperX-nél csak simán: refers to how much total data can be written to an SSD for a given workload before the drive reaches its endurance limits.
Nekem úgy tűnik, hogy nem ugyanúgy lett mérve a kettő, és sok helyen a KC300-ra is a HyperX adatait adták meg, pl. ha jól emlékszem itt a ph-n is az szerepelt.

A másik az ár, hogy ha tudják, hogy ennyivel tartósabb, mint a hyperX 3K, vagy mint a konkurencia termékei, akkor nem adnák ennyiért. Azt már meg sem merem említeni, hogy ha tudják, hogy ennyire faca, akkor miért nem vállalják be az 5 év garit, hiszem azért még tudnának emelni az áron.

Mellékesen egy kérdés: A Samsung két TLC-s SSD-je miért került be az ajánlottak közé?

(#14135) Normi™


Normi™
őstag

Sziasztok!

Mi a véleményetek a Corsair Force Ls szériáról?
Másodlagos tárolónak szánom,viszonylag kevés írással.

Köszönöm előre is!

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#14136) Qru válasza [CS]Blade2 (#14134) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem azonos a mérési metódus a KC300 esetében, de Bodor rajta van az ügyön, hamarosan nyomja a tutit (reméljük). [link]

Samsung TLC? Azért mert nem rosszak és a tartósságukkal sincs baj igazából. Nagyon jó minőséget képvisel mind a vezérlő mind maga a nand-juk. Mivel minden házon belül érkezik elég frankó fw-t tudnak írni rájuk ami nagyon-nagyon fontos mind sebesség mind tartósság szempontjából.

mod:

Normi01: Ha jó áron van, akkor mehet végülis. De adattárolásra jobban jársz egy hdd-vel.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#14137) Bodor válasza [CS]Blade2 (#14134) üzenetére


Bodor
veterán

Jogosak a felvetéseid, és én is tisztában vagyok ezekkel a körülményekkel, tényekkel.

Pár napja már írtam Oliverdának, azt ígérte, hogy ha lesz ideje, és tudnak kérni egy példányt, akkor megnézik, hogy mi is van ezzel a KC300-assal. Szóval rajta vagyok az ügyön, már amennyire az időm engedi.

TLC-re meg kaptál választ. Egyébként pont én voltam az egyik, aki a legjobban ellene volt a TLC-s SSD-k ajánlásba kerülésének, de a körülmények, és az árak miatt be kellett adnom a derekamat, mert ár/érték arányban azért nem olyan rosszak, de majd meglátjuk pár év múlva, hogy ténylegesen mennyivel rosszabb a TLC-s SSD-k írási terhelhetősége.

(#14138) Normi™ válasza Qru (#14136) üzenetére


Normi™
őstag

18-20ezerért kapható.Azért szeretnék ssd-t mert játék is futna róla és a Force Gt csak 60gb-os és kevés a rendszer mérete miatt az új játékokhoz,megválni nem szeretnék tőle.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#14139) Bodor válasza Normi™ (#14138) üzenetére


Bodor
veterán

Ha a méret számít, akkor már inkább egy 120 GB-os példányt kéne választani, ár/érték arányban jobban jársz mondjuk ezzel 20K-ért.

(#14140) Normi™ válasza Bodor (#14139) üzenetére


Normi™
őstag

Nekem ez a Kingston tökéletes is,köszönöm a javaslatot! :K

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#14141) Bodor válasza Normi™ (#14140) üzenetére


Bodor
veterán

Mióta van meg a Force GT? Gondolom nincs gond vele. Hogy megnézzük, hogy bírja a terhelést, dobnál egy képet ide erről a programról?

Köszi!

(#14142) Normi™ válasza Bodor (#14141) üzenetére


Normi™
őstag

Márciusban lesz 2éve,hogy megvettem,azóta az az op.rendszer van rajta,gond és lassulás nélkül.Persze,csinálok!

Szerk: Jah riportot kell küldeni,elnézést,figyelmetlen voltam...vagy ok ide is?

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#14143) Qru válasza Normi™ (#14142) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó az írási értéked nagyon. :K

#nincsbennetarcsi

(#14144) Normi™ válasza Qru (#14143) üzenetére


Normi™
őstag

Kilőttem amit kellett,akkoriban még az az elv volt mérvadó,hogy ami ír az ssd-re a windows-ban az kapcsoljuk ki és azóta nem bántottam.Ezért kevés az írás.
Viszont hibásan jelzi a hibernálást mert az ki van kapcsolva az fix.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#14145) Qru válasza Normi™ (#14144) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nálam is de nekem is aktívnak írja a progi. Nem lényeges. A fő, hogy a trim-et tudod csekkolni vele meg az írást.

#nincsbennetarcsi

(#14146) Normi™ válasza Qru (#14145) üzenetére


Normi™
őstag

Igen,tényleg király program egyébként.Gratulálok a fejlesztőnek! :R
Eddig CrystalDisk-et használtam,de ezt fogom ezentúl.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#14147) Janex83


Janex83
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, hogy milyen SSD-t vegyek. Mert nem értek hozzá túl sokat de kiválasztottam egy párdarabot. Ami számítana az a gyorsaság és strapabíróság lenne.

Proci: Amd 8350 FX
Alaplap: Asus Sabertooth 990fx r2.0.

Kingston 2,5" 120GB SSD HyperX 3K SATA3 (SH103S3/120G)
Kingston 2,5" 120GB SSD V300 SATA3 (SV300S37A/120G)
Samsung 2.5" 120GB SSD 840 EVO Basic SATA3 (MZ-7TE120BW)
Samsung 2.5" 120GB SSD 840 Basic SATA3 (MZ-7TD120BW)

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#14148) Bodor válasza Normi™ (#14142) üzenetére


Bodor
veterán

Riportot csak akkor kell küldeni - és akkor is csak a fejlesztőnek - ha valamit nem jól detektál a program, szóval ide jó ez a kép, de ha gondolod írj mail-t.

Hát igen, nem véletlenül mondom én, hogy a "régi" jó MLC-s típusok bírják a terhelést, 3.65 TB és még mindig 100% a kondíció, nem egy Samsung TLC-s SSD-t látunk.

Régebben jobban féltettük az SSD-ket, most már elég ha ezeket betartjuk .

Kár, hogy ilyen drága lett a Force GT, szerintem az egyik legjobb típus .

(#14147) Janex83: Corsair Force GT-t !! :D

Egyébként a 4 közül én a Kingston V300-at venném, ha viszont számít a tartósság, akkor a Corsair Neutron-t, 5 év garanciával.

[ Szerkesztve ]

(#14149) Qru válasza Janex83 (#14147) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

V300 vagy a 840 Evo-t venném. HyperX 3K gyorsabb de kvázi csak papíron (és nem is tartósabb), nem ér felárat a V300/840 Evo-hoz képest.

#nincsbennetarcsi

(#14150) Iomega válasza Bodor (#14129) üzenetére


Iomega
őstag

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat! :R

Megvenném a KC300-ast, de jelenleg az Hyper X a kedvezőbb árú, ami nagyon érdekes. :U Így is inkább a papírformához kellene igazodni, és a KC300-ast megvenni? Miért emeli ki ennyire a Kingston, a KC300-ast?

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.