Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19701) Claude Leon válasza Intruder2k5 (#19700) üzenetére


Claude Leon
senior tag

hmmm, ez elég univerzálisnak néz ki :)

[ Szerkesztve ]

(#19702) Intruder2k5 válasza Claude Leon (#19701) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OLEG és Tomato firmware-ek alatt például ez a leggyakrabban, mondhatni kizárólagosan használt csomagforrás...

http://ipkg.nslu2-linux.org/feeds/optware/oleg/cross/stable/

Több fajta routerhez, és több fajta firmware-hez is jó, a dolog architektúra függő!

(#19703) ArchElf válasza Intruder2k5 (#19700) üzenetére


ArchElf
addikt

Akkor passz - pedig nem szívesen fognék neki C-ben routerre soros portot, meg USB kezelést programozni :(

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#19704) vargalex válasza ArchElf (#19703) üzenetére


vargalex
félisten

OpenWrt alatt megvannak a szükséges csomagok.

Alex

(#19705) molnarpeter válasza molnarpeter (#19694) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

UP! :) *router, fránya tapis bill :D

mp

(#19706) tarti19


tarti19
senior tag

Sziasztok.
Szeretnék vásárolni 1 db wifis routert, amin összesen 2 db asztali PC s 1 db Iphone lenen működtetve. ( 2asztali PC vezetékes, míg az utóbbi vezeték nélküli módban zümmögne.
Nincsenek nagy igények, körülbelül 10 -12 méter s 1 fal választaná el a telefont a routertől, amin öcsém facebookozna.
Árban 10-12K az amit rászánnánk. Mit ajánlanátok ? Köszi előre is.

PSN id: Huntarti, http://www.twitch.tv/tarti19

(#19707) spiky03


spiky03
veterán

Nah ma is produkálta a router a múltkori hibát.
Reggel kikapcsoltam a gépet, majd most be és ismét nem volt nem wifin,
Csak attól javult meg ha kihúztam a hálózatról a routert majd vissza dugtam.
Nem tudom, hogy mi lehet a baja. :F

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#19708) Intruder2k5 válasza spiky03 (#19707) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

>>> Router gondok

[ Szerkesztve ]

(#19709) spiky03 válasza Intruder2k5 (#19708) üzenetére


spiky03
veterán

:R
Már be is írtam oda a problémámat :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#19710) Interrupt


Interrupt
csendes tag

Sziasztok!

Hatalmas mennyiségű adat folyik ezen a fórumon (is) napi szinten.
Ennek ellenére próbálkoztam visszaolvasgatni a témában, azonban teljesen nem kaptam választ kérdésemre, ezért gondoltam megírom a fórumra.
Kb. 5 éve használok egy Smc wbr14t-g típusú G sebességű routert.
A helyzet az, hogy nem vagyok vele megelégedve, de gondolom ezzel többen is így vannak.
(Folyamatosan resetelni kell, lassú, gyenge a jele...)
Megérett a cseréje, ezért elgondolkodtam egy Linksys E2000 típus beszerzésén.
Mivel a témában nem vagyok teljesen otthon, ezért szeretném megkérdezni pár szakavatott embertől, hogy 5megás adsl-hez (később valószínüleg jóval nagyobbra fogok váltani) megfelelő választás lehet-e a fentebb említett router. A hálózathoz egy tablet, pc, médialejátszó, esetleg mobil fog csatlakozni. Családi házban használnám. Árban olyan 22e Ft.-ra gondoltam.

Előre is köszönöm válaszotok!

Üdv.!

(#19711) Gubek-Einste válasza molnarpeter (#19694) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Vagy is arra kell, hogy a jelenlegi router jelét akarod erősíteni? Ha igen akkor egy Range Extender kell neked, ilyen a TP-Link WA730RE és a WA830RE, ha ezeket használod akkor nem fog feleződni a sebességed.
Vagy vehetsz egy TP-Link 743ND router-t ami képes Client módban müködni vagy is veszi egy másik router jelét és azt osztja tovább LAN.on.

#19706 tarti19: Milyen net sebességre kellene a router? Ha 70-80 Mbps-nél gyorsabb akkor mindenféleképpen gigabites típus ajánlott, ebben az esetben 10-12k áron nincsen megfelelő típus, a legolcsóbb ilyen a TP-Link 1043ND de ez is 15k alatt van. Ha a net sebessége 70-80 Mbps alatt van akkor bármelyik (Lite) N-es TP-Link jó lesz de természetesen választhatsz más gyártót is de a TP-Link jelenleg a legolcsóbb ajánlott gyártó. Arra viszont figyelni kell, hogy csak valamilyen N-es típust vegyél, G-eseket is lehet kapni de ilyet 2012-ben már nem veszünk semmiképpen sem.

#19710 Interrupt: Én 2,5 évig használtam egy Linksys WRT320N (férjezett nevén E2000) router egy UPC Fiber Power 120/10 net alatt és semmilyen bajom sem volt vele, teljesen ki tudtam használni a netem teljes sebességét és a hatótávja is jó volt, én panel lakásban használtam.
22k-ba belefér még a TP-Link 1043ND és a NETGEAR WNDR3500L is. ezeken van USB port is.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#19712) molnarpeter válasza Gubek-Einste (#19711) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A felettünk lévő router jelét szeretném szórni (koli). Nekem az a lényeg, hogy sebességvesztés nélkül tudjam tovább osztani a meglévő wifit wifin, MAC szűréssel (amit menet közben is szeretnék állítani), mindezt minél olcsóbban. :) Szóval a legolcsóbb, megbízható megoldás egy WA730RE vagy egy 743ND lenne? :R

mp

(#19713) tarti19 válasza Gubek-Einste (#19711) üzenetére


tarti19
senior tag

Sajnos bőven 70 alatt van, mert kis városunkban ugyan UPC van, de annak kistestvére s így belátható időn belül esélytelen lesz a brutál széles sáv.
Köszi a tanácsot:P

PSN id: Huntarti, http://www.twitch.tv/tarti19

(#19714) Gubek-Einste válasza molnarpeter (#19712) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ebben az esetben akkor inkább a WA730RE vedd meg.

#19713 tarti19: Neked a TP-Link 7-es sorozat vagy a feletti típusok lesznek a jók. Előnyös ha ND végződésűt választasz mert azokon cserélhető az antenna így szükség esetén lehet erősebbet is rá venni.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#19715) róland


róland
veterán

Belkin N150N routerről mit érdemes tudni? (A Spar tavaszi akciójában jó áron adják.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#19716) gyulank


gyulank
addikt

Sziasztok!
Hatótávban lehet különbség? Hogy, vagy milyen routerrel oldhatom meg azt, hogy Wi-Fi-s mobilt, vagy laptopot tudjak használni kb. 40 méterre kint, a benti routertől úgy, hogy van köztük egy kőfal is?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

(#19717) Gubek-Einste válasza róland (#19715) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Spar-ban nem veszünk ilyen eszközt, normális erre szakosodott boltban kell vásárolni.
1; Olcsóbb
2; Nagyobb a választék
3; Garanciáztatás és egyéb ügyintézés sokkal könnyebb

#19716 gyulank: Erre konkrét választ nehéz adni, sok tényező befolyásolja. Ha nagyon nem megy akkor érdemes egy külső AP-vel/antennával próbálkozni.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#19718) SKyle


SKyle
tag

Sziasztok,
20Mb/s ADSL-hez keresek középkategóriás, lehetőleg moddolható TP-Link wifi routert.
Bár ez a szolgáltató leggyorsabb csomagja (nem Magyarország), de szeretném teljes mértékben kihasználni.
Egy Samsung Smart TV-t, egy notebookot és egy okostelefont kellene kiszolgálnia, 2 nem túl nagy szobában.
Külső vinyót kellene fogadjon és fileszerver futna rajta. A notin Win7 x86 (hamarosan x64) fut.
A házban ahol lakom van pár wifi hálózat.
Az első hsz-ben ajánlott TP-Link routerekben nincs ADSL modem.
Köszi előre is a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

They're my friends. I make them. (J. F. Sebastian)

(#19719) Intruder2k5 válasza SKyle (#19718) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ez mondhatni egy felesleges kérdés volt, mert csak egy válasz van rá...

- moddolható TP-Link wifi router
- külső vinyót kellene fogadjon

Kizárásos alapon TL-WR1043ND! OK, tudom, hogy ott van a TL-WR842ND is, de annak moddolása még eléggé kiforratlan. Ezen kívül modemes routert nem tanácsos venni, mert ha problémád lesz a DSL-el, akkor azonnal a Te modemedre fogják kenni, másrészt pedig a modem funkció a moddolás során elveszik, mert ez a 3rd party fw-kben nincs jelen!

[ Szerkesztve ]

(#19720) vargalex válasza Intruder2k5 (#19719) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Ott van még a TL-WR2543ND is. :) Ha sok 2,4GHz-es WiFi van a környéken, akkor az 5 GHz jól jöhet, bár ezen router esetében a szimultán dualband hiányában csak akkor, ha minden kliens is tudja az 5 GHz-et. Az már csak a magánvéleményem, hogy annyival nem jobb az 1043ND-től, mint amennyivel drágább.

Alex

(#19721) Gubek-Einste válasza vargalex (#19720) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez sem kiforrott moddolás szempontjából.
Ha fontos a moddolás akkor mindenképpen 1043ND.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#19722) Beri válasza HeavyToys (#19675) üzenetére


Beri
addikt

Tehát csakazér'is akarsz egy drágább routert, hiába nem használnád a pluszt, amit nyújtana? Akkor vedd meg.

ArchElf: A tp-link mr3220 a legolcsóbb ilyen. Valamivel több mint hatezer forint.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#19723) ArchElf válasza Beri (#19722) üzenetére


ArchElf
addikt

Végül csak azt nem sikerült eldöntenem, hogy van-e rá optware OpenWRT-hez, vagy nincs...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#19724) vargalex válasza ArchElf (#19723) üzenetére


vargalex
félisten

Ahogy korábban elhangzott, OpenWrt-hez nem kell OptWare. Az OpenWrt-s csomaglistában szerintem minden szükségeset megtalálsz.

(#19721) Gubek-Einste: Miből gondolod, hogy nem kiforrott? Nem sokban különbözik az 1043ND-től, illetve van más OpenWrt által támogatott router Atheros AR7242 CPU-val. Wiki-ben sem említenek semmi problémát.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#19725) ArchElf válasza vargalex (#19724) üzenetére


ArchElf
addikt

Ah értem - végül is ez is optware, csak nem úgy hívják :DDD

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#19726) vargalex válasza ArchElf (#19725) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Nem, ez nem OptWare. Annyi a közös, hogy ez is egy csomaggyűjtemény. Illetve az alap OpenWrt firmware-nak része a csomagkezelő, azaz ezek közül bármelyiket azonnal telepítheted is, akár grafikus felületről.

Alex

(#19727) ArchElf válasza vargalex (#19726) üzenetére


ArchElf
addikt

Whatever... De legalább okosabb lettem. Sajnos nem lesz a projektből semmi, de köszi mindenkinek a segítséget :)

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#19728) gyulank válasza Gubek-Einste (#19717) üzenetére


gyulank
addikt

De a router részéről függ, vagy a környezettől? A környezetet nem tudom megváltoztatni, ezért érdekel, hogy vannak-e olyan routerek, amik ugyan olyan terepen messzebb sugároznak használhatóan? Azt sem tudom, hogy mobilra lehet-e csatlakoztatni külső antennát.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

(#19729) Beri válasza gyulank (#19728) üzenetére


Beri
addikt

"A wifin egységnyi idő alatt átvihető adatmennyiség a használt szabványtól függ, az azonos felépítésű routerek között nagyságrendi különbség nincs. A hatótávolságokra ugyanez igaz. Azt megtippelni, hogy egy hálózat meddig ér majd el, mennyire csökken majd a jelszint a routertől távolodva, vagy hogyan esik majd vissza a hálózat sebessége a jelszint csökkenésétől, kb. esélytelen. Több dolog hatással van egy vezeték nélküli hálózat áteresztőképességére. Számít a környezet zajossága (zavaró jelek a wifi frekvenciatartományában), a közvetlen rálátást gátló objektumok és természetesen az ellenoldal (a hálózati eszköz, amely a routerre csatlakozik)."

Olvasd el az első hozzászólást. Nem szégyen az.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#19730) Intruder2k5 válasza vargalex (#19724) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem kiforrott, nem elterjedt, ritka, stb. Feltételezem, hogy személyes tapasztalatod Neked sem sok van vele, vagy tévedek? Ha 1043-as moddolás ügyben kellene segítség (ne adj Isten egy firmware), akkor átmegyek a topikjába, és fél óra alatt lesz segítség, meg firmware is, de ha 2543-as ügyében lenne szükségem ezekre, akkor szerintem néhány napot várhatnák rá... Bár firmware-t bizonyára fordítanál rá 1-2 nap alatt, de letesztelni nem tudnád, és olyan embert aki 2543-as routert használ jelenleg moddolva, hosszabb ideig kellene itt keresni. És mi van ha bricekeli flashelés alatt, mint ahogyan az megtörtént sok 1043-assal is? Nem sok infót találni a WiKi-ben az élesztésről! Én ilyenekre gondoltam! :)

(#19731) ArchElf válasza gyulank (#19728) üzenetére


ArchElf
addikt

Négy dologtól függ (röviden:)):
- A router adóteljesítményétől - idehaza 100 mW az engedélyezett végfelhasználói maximum - illetve inkább 20 dBi, antenna nyereségével együtt -, de azért lehet találni a piacon 300, 500, de akár 1000 mW-os adóteljesítményű eszközt is, csak azok "kihasználása" már nem jogszerű. Az adóteljesítmény csak a hatótávot növeli (és az adott hatótávon elérhető sebességet), de a max átviteli sebességet nagyobb teljesítmény sem növeli.

- Az antenna nyeresége és irányítottsága - nagyobb nyereségű antenna nagyobb hatótávot jelent. Minden antennának van iárnyítottsága (a körsugárzó botantenna is kör, nem gömb sugárzó), ha a vevő nincs irányban (vagy nem jó a polarizációja), csökken a térerő.

- A környezet - sok fal, vasbeton, fémgőzölt üveg, vezetékek, mind csillapítják és szórják a jelet. Más eszközök azonos, vagy szomszédos csatornán adva zavarják a vételt és ezzel csökken a hatótáv és a sebesség is.

- Fogadó oldal - ha a fogadó oldali eszköz zajérzékeny, gyenge, vagy egyébb okból problémás, akkor is csökken az elérhető max átviteli távolság és sebesség.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#19732) vargalex válasza Intruder2k5 (#19730) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Természetesen személyes tapasztalatom nincs vele. De anno a DIR-825-el és az 1043ND-vel sem volt, mégis belevágtam, illetve belevágtunk (ahogy azoknak sem, akik anno RT-N16-ot vettek, sőt ott még annyival rosszabb volt a helyzet, hogy a magyarországi megjelenés után néhány hónappal jelent meg az első alternatív firmware, a DD-Wrt). Az, hogy valami ritka, nem elterjedt, nem jelenti azt, hogy nem lenne kiforrott firmware rá. Sőt, ahogyan a Wiki-ben olvashatod is, a WAN-LAN throughput miatt kifejezetten megéri váltani OpenWrt-re.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#19733) Intruder2k5 válasza ArchElf (#19731) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Az adóteljesítmény csak a hatótávot növeli (és az adott hatótávon elérhető sebességet), de a max átviteli sebességet nagyobb teljesítmény sem növeli."

Mi több, ezt is csak az egyik irányban, viszont a WiFi kétirányú kapcsolatot igényel, ami ha az egyik irányban megszakad, akkor már nem működik!

(#19734) ArchElf válasza Intruder2k5 (#19733) üzenetére


ArchElf
addikt

Good point :U

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#19735) slashing


slashing
senior tag

Milyen routert tudnátok ajánlani ami több mint 4 portos (6 a minimum ami kell de a 8 lenne a megnyugtató) mindegyik porton gigabites 60-120 mbites net menne rajta. Wifi abszolút nem érdekel ha van jó ha nincs nekem nem fog hiányozni, de mivel hosszú távra lesz így lehet jobb lenne ha lenne benne.

Lehet jobb lenne egy router + switch párosítás? Ebben az esetben milyet. Árban egyik másik sem lenne olcsó gongolom.

Jelenleg egy Gigabyte 10/100-as van lakásfelújítás előtt ami már a netet sem igazán szolgálja ki, néha már ő a szűk keresztmetszet letöltésnél azonkívül 2 portja nem jó ha áramszünet van akkor a maradék kettőt is alig tudom rávenni hogy működésbe lépjen.

Tv - Tv-k, htpc, 2 vagy lehet 3 pc, nas ami tuti menne rá. Még nincs eldöntve de lehet egy kisméretű rack szekrényben lesz de ez még képlékeny.

Előre is köszi az ötleteket variációkat!

(#19736) Beri válasza slashing (#19735) üzenetére


Beri
addikt

Lehet jobb lenne egy router + switch párosítás? Ebben az esetben milyet. Árban egyik másik sem lenne olcsó gongolom.
Mivel SOHO kategóriában nem divat a sokportos router (mondjuk felette se nagyon), így ez a használható megoldás. Egy gigabites switch megvan 5k-ból (pl. a TP-LINK TL-SF1016D bele tud férni ennyibe 16 porttal), mellé válassz egy routert, ami megfelel az elvárásaidnak.
Az egészet ki lehet hozni 20k alatt egy 1043ND-vel.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#19737) Gubek-Einste válasza Beri (#19736) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A TP-LINK TL-SF1016D nem gigabites switch, csak 10/100-as.
Ami gigabites az a TL-SG1005D (5 port) vagy a TL-SG1008D (8 port).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#19738) Soma01 válasza Gubek-Einste (#19737) üzenetére


Soma01
veterán

Van még pár megoldás. Pl. TL-SL1210 gigás uplink porttal, de 10/100-as a switch rész. Kicsit olcsóbb.

(#19739) Beri válasza Gubek-Einste (#19737) üzenetére


Beri
addikt

Ez van, amikor lejjebb scrollozok az oldalon a kelleténél.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#19740) slashing


slashing
senior tag

Köszi a tippeket, akkor v.színű hogy egy 4 portos router meg egy 8 portos switch lesz a befutó.

(#19741) SKyle válasza Intruder2k5 (#19719) üzenetére


SKyle
tag

Helló Intruder2k5, vargalex! Köszi a válaszokat!
Mivel nagyon zöldfülű vagyok ebben a témában, ezért felteszem a következő - szakértőknek vélhetőleg szintén felesleges - kérdésemet:
A TL-WR1043ND-be hová dugjam a falból kijövő telefonkábelt? Ugyanis azon kapom az ADSL-t.
Valószínűleg a moddolhatóságról lemondok, csak legyen stabil a gyári firmware.
Valószínűleg a TP-Link-ről is lemondok, lényeg, hogy tudja fogadni a külső vinyót. Azért ragaszkodtam ehhez a gyártóhoz, mert (majdnem) mindenki ezt isteníti.
Miről kéne még lemondanom?
Nem kell nekem 450Mb-es router, hiszen a maximum, amit a szolgáltató ki tud adni magából, az 20Mb.
Várom szakértő tanácsaitokat!

They're my friends. I make them. (J. F. Sebastian)

(#19742) Krissz5435 válasza SKyle (#19741) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

A telefonkábelt nem fogod tudni bedugni a oruterbe( hacsak nincs valami átalakító) mivel nincs olyan portja. Annak a modembe kell mennie, és a modemből a oruter wan portjába megy az ethernet kábel.

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#19743) SKyle válasza Krissz5435 (#19742) üzenetére


SKyle
tag

Ahhha, kapisgálom már: én azt hittem, hogy a jelenlegi (nem wifi-s) ZTE csodát teljes mértékben ki fogja váltani majd az új ADSL-es wifi routerem! De ezek szerint nem, hanem (sajnos) megmarad a ZTE és egy Ethernet kábellel összekötöm a wifi routerrel, ami majd szépen szolgáltatja a wifi-t. Na, akkor majd a következő kérdésem az IP címekről, meg ilyenekről fog valószínűleg szólni, amint meglesz a wifi-s.
Kösz szépen Krissz!

They're my friends. I make them. (J. F. Sebastian)

(#19744) Gubek-Einste válasza SKyle (#19743) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az új router-en ki kell kapcsolni a DHCP szerver, az egyik LAN portba kell csatlakoztatni a ZTE-ből jövő kábelt és át kell állítani a LAN IP-t hogy nem ütközzön a HGW-ével.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#19745) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#19744) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem lenne célszerűbb bridge módban használni a ZTE-t?

(#19746) Gubek-Einste válasza Intruder2k5 (#19745) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az is egy megoldás de mivel soha nem használtam ilyen ZTE eszközt így nem tudom, hogy van-e benne ilyen lehetőség. Én a legrosszabb eshetőségre írtam a megoldást de természetesen ha van Bridge mód akkor sokkal jobb a helyzet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#19747) odrif válasza SKyle (#19741) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

És természetesen nem elhanyagolható a routerhez adott 5 év garancia.

20 éve a Prohardveren

(#19748) Krissz5435 válasza SKyle (#19743) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Esetleg meg tudod mondani melyik zte? Esetleg ez? Csak mert ez modemként jól üzemeb, nekünk is ilyen van, és ezután van a router. Egyébként ha router és modemként üzemelt akkor csak elvileg annyit kell tenned, hogy az egyik lan portjába be egy ethernet kábel, a másik vége a router wan portjába, és végül a routert előbb indítod be mint a zte-t és simán modemként indul be. Legalábbis a t-home-os csávó nekünk ezt mondta(ami tényleg így is van mert próbáltam) szóval nem nagy ördöngősség. Utána meg szépen be tudod állítani a routert.

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#19749) Beri válasza SKyle (#19741) üzenetére


Beri
addikt

A TL-WR1043ND-be hová dugjam a falból kijövő telefonkábelt?
Abba sehova. Oda modem kell.

Krissz5435: hacsak nincs valami átalakító
Csinálok én neked olyat, sőt, te választhatod ki, melyik drótot hova kéred. Attól még nem fog tudni ADSL-ül a 1043ND.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#19750) odrif válasza Beri (#19749) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Így van +1 :K

20 éve a Prohardveren

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.