Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20351) vargalex válasza Melack (#20350) üzenetére


vargalex
félisten

Vagy olyan routert, amin van USB és tehető rá alternatív firmware (OpenWrt, Tomato, DD-Wrt, Oleg, stb.)

Alex

(#20352) Melack válasza vargalex (#20351) üzenetére


Melack
veterán

Jó, nekem ezek a FW-es dolgok mindig kimennek a fejemből....

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#20353) #58984960 válasza Melack (#20352) üzenetére


#58984960
törölt tag

Köszönöm szépen! Innen már sínen vagyok! :R

(#20354) Laybee válasza Intruder2k5 (#20237) üzenetére


Laybee
őstag

Végre én is egy N16 tulaj vagyok. Eléggé sok mindent tud a kicsike. Még stabilnak is érzem az Asus firmware-rel.

(#20355) rolii21


rolii21
aktív tag

Sziasztok. Hogyan tudok jelszót rakni a wifi- routeremre?

Üdv.

Az eladó dolga, hogy az árat meghatározza, a vevő dönt, hogy azt elfogadja vagy sem. "Jobs legnagyobb alkotása nem egy Apple termék, hanem maga az Apple." Pü re válaszoljá'

(#20356) Krissz5435 válasza rolii21 (#20355) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Wordbe begépeled a jelszót, kinyomtatod, és ráragasztod a routerre, amit ha ügyesen csináltál beolvassa egymaga :D

Egyébként pl tp-linknél wireless-->Wireless security.

A wpa2-psk-t szokták ajánlani, de nem mindegyik régi vevő ismeri.

[ Szerkesztve ]

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#20357) rolii21 válasza Krissz5435 (#20356) üzenetére


rolii21
aktív tag

Már azt hittem felba...od az agyam mikor olvastam:D Köszi a segítséget megnézem:) Egyébként tp link...:)

Az eladó dolga, hogy az árat meghatározza, a vevő dönt, hogy azt elfogadja vagy sem. "Jobs legnagyobb alkotása nem egy Apple termék, hanem maga az Apple." Pü re válaszoljá'

(#20358) rolii21 válasza rolii21 (#20357) üzenetére


rolii21
aktív tag

Azon belűl?:O

Az eladó dolga, hogy az árat meghatározza, a vevő dönt, hogy azt elfogadja vagy sem. "Jobs legnagyobb alkotása nem egy Apple termék, hanem maga az Apple." Pü re válaszoljá'

(#20359) krealon válasza rolii21 (#20358) üzenetére


krealon
veterán

A "WiFi - biztonságosan (WiFi topik)" resznel van a reszletes leiras.

(#20360) Krissz5435 válasza krealon (#20359) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Már pm-ben szerencsére megoldottuk, és elvileg működik is neki. :R

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#20361) B1T3 válasza Gubek-Einste (#20329) üzenetére


B1T3
addikt

Tehát pl. a TP-Link WR741ND szerinted kapásból jó ajánlat is lenne számomra a leírtak alapján? Csak azért kérdezem, mert tényleg nem vagyok otthon ebben a témában, és nem tudom, (egyébként nem túl sok) plusz összeget rááldozva egy jobb router-re mit kapok (és kell-e az nekem),

(#20362) Gubek-Einste válasza B1T3 (#20361) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, a TP-Link 741ND jó lesz neked ha nem változtak a igényeid.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#20363) VaMik


VaMik
tag

Sziasztok!

Az EnGenius routerekről szeretnék személyes véleményeteket kikérne.

(#20364) Melack


Melack
veterán

Egy kis segítséget szeretnék kérni: ha van valakinek Pesten TP-Link WR842ND-s routere, gyári fw-rel, és tudná nélkülözni csak egy napra egy teszt - nyomtató - erejéig, az legyen kedves nekem itt jelezni PM-ben. Fontos lenne, nem szeretnék csak úgy 8000 HUFot kidobni az ablakon, ha nem megy vele a nyomtatóm. Köszönöm előre is!

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#20365) Kiki18


Kiki18
őstag

Üdv mindenki!
Nem találtam értelmezhető jellemzést routerekről,nem tudom mit jelentenek a bizonyos kódok ,leírások (54mbps,bdi,stb) ezért hozzátok fordulnék.

Van itthon egy wifis routerünk(már réginek számít,kb 6 éves) 4 portos és wifis. Be sezretnék újítani,de ahhoz tudnom kéne a specifikációkat arouterekről.
A neve edimax.
A jelerőssége gyenge,alig jön el 4m-es távolgásba(lévgvonal) 2 falon keresztül. 2 laptop ,2 telefon kellene menjen rajta wifin és 3 gép kábelen keresztül,ha lehet. Néha jönnek rokonok,akkor ők is wifizni szoktak.
Tudtok valami erősebb wifis,megbízható ,magyar nyelvű(lehetőleg) routert ajánlani? légvonalban jó lenne a 20m-es hatótáv,4 falon át.

Kertesházban lakunk,nagyjából ilyen távolságra vannak a szomszéd házak,mindegyikben 1-1 wifivel.(a jelerősségük gyenge,hozzám alig jut el). Szóval nem hinném,hogy sokminden zavarná a routerem jelét. :)

Előre is köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#20366) Intruder2k5 válasza Kiki18 (#20365) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A WiFi erősségét sajnos nem méterben, és falakban mérik, hanem mW-ban, vagy dBm-ben, amiket viszont nem lehet konvertálni sem az előbbiekre! Magyarul, nem lehet előre megmondani, hogy egy adott helyen miként fog alakulni a WiFi hálózatod kiterjedése, használhatósága, mert ez a routeren kívül rengeteg olyan dologtól függ, amiről semmilyen információ nem áll rendelkezésre! Ilyen például a kliens gépek tulajdonságai, a router valódi teljesítménye (nem a névleges), vagy éppen a levegő páratartalma, a szomszédos WiFi hálózatok, és egyéb rádiófrekvenciás zavaró tényezők, a falak vastagsága, anyaga, nedvességtartalma, stb, stb, stb... De így első hallásra az általad írt 4 méter nagyon karcsúnak tűnik, könnyen lehet, hogy az a router már nagyon el van fáradva, de az is lehet, hogy csak rendesen be kellene állítani, mert mondjuk egy csatornán üzemel a szomszédéval! A 20 méter 4 falon át a másik véglet, ami akár teljesülhet is, de előre senki nem fogja Neked garantálni!

[ Szerkesztve ]

(#20367) Kiki18 válasza Intruder2k5 (#20366) üzenetére


Kiki18
őstag

A router tényleg problémás,régebben,amikor 4 gépet használtunk rajta(kábelen,wifi le volt tiltva,mert nem kellett) akkor állandóan újraindulgatott,vagy ledobálta a 4 gép közül az egyiket.
Inkább új router vételén gondolkoznék,már csak ezért a hibáért is.
Amit kiszemeltem az a Netgear N300 széria (ph-n is kapható,olcsó,jónak és elégnek tűnik az itthoni felhasználáshoz.)
Mi a véleményed a routerről,mert nem szeretnék mellényúlni,vagy 1 év múlva cserélni. Ph-s cikket elolvasva nekem megfelelőnek tűnik.

(#20368) Intruder2k5 válasza Kiki18 (#20367) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha a WNR3500L-re gondolsz, az véleményem szerint jó router, BroadCom Chipset-es, és én inkább azt preferálom! Ezen kívül van hozzá custom firmware is. Amúgy belső antennái ellenére állítólag meglepően jó a WiFi-je is...

[ Szerkesztve ]

(#20369) Kiki18 válasza Intruder2k5 (#20368) üzenetére


Kiki18
őstag

Én konkrétan őt néztem ki :Netgear N300 WNR2000

Ugyanannak tűnik,kívülről. Belülről nagyon más a két router?

(#20370) Intruder2k5 válasza Kiki18 (#20369) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A WNR2000-nek van több HW verziója, amik nagyon eltérnek egymástól, és nem tudom, hogy ez a csomagoláson mennyire van feltüntetve, és/vagy mennyire csak utólag derül ki!

[ Szerkesztve ]

(#20371) Kiki18 válasza Intruder2k5 (#20370) üzenetére


Kiki18
őstag

Oké,köszönöm ,erre oda fogok figyelni! :R

(#20372) Kiki18


Kiki18
őstag

Néztem még itt az első hsz-ben lévő középkategóriás TP-Link 841ND routert. Ennek az ára is jóval finomabb,és kb ugyanazt tudja,mint a netgear router,amit nézegettem. Lehet,hogy ezt fogom venni,örülnék,ha több pénz maradna a zsebemben vásárlás után. :D

(#20373) Kiki18


Kiki18
őstag

Megjegyezném,hogy ilyen routerem van jelenleg:
Edimax BR-6204Wg

Olvasva a specifikációkat,tényleg ráférne egy csere. :P

(#20374) hbenedekhun válasza Kiki18 (#20373) üzenetére


hbenedekhun
csendes tag

Szia! Én is most cseréltem le a régi ősrouteremet, mert folyamatosan újraindult, pedig semmilyen nagy adatforgalmú tevékenységet nem folytattam:( Szereztem egy Linksis wrt120N-t és nekem nagyon bejőtt! Érewzhetően gyorsult a böngészés, és stabil a kapcsolat!

(#20375) Intruder2k5 válasza hbenedekhun (#20374) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az "ősrouter" még a WRT120N-től is régebbi volt? :)

(#20376) Myth


Myth
aktív tag

Sziasztok!

Jelenleg egy tp-link wr741nd-s router van szolgálatban egy tp-link 8dBi-s antennával a házban viszont a ház egyes részeiben vagy nagyon gyenge a jel vagy nagyon kicsi (pince, messzebb lévő szobák)... Szeretnék venni egy erősebb routert és 2 között gondolkozok. Tp-link wr841nd 6300Ft-ért (+ plusz hozzá egy nagyobb antenna 8dBi-s antenna 1400Ft + van egy fölös itthon...). Tehát ez így 7700Ft lenne. Vagy egy tp-link wr941nd 10000Ft-ért de arra már nem vennék 3 antennát. Melyiknek lenne vajon nagyobb jelerőssége és nagyobb hatótávja?

Előre is köszi!

Battletag: Myth#1775

(#20377) Myth válasza Myth (#20376) üzenetére


Myth
aktív tag

Az lemaradt, hogy 50Mbps-es upc-s net van és van olyan, hogy 8-9 eszköz is csatlakozik a wifire...

[ Szerkesztve ]

Battletag: Myth#1775

(#20378) jNk válasza Myth (#20376) üzenetére


jNk
senior tag

Egy eszköz valószínűleg még nagyobb antennákkal sem fogja megfelelően az egész házat lefedni, ezért én egy router+range extender (wr841n/nd+wa830re) párosban gondolkodnék inkább.

(#20379) krealon válasza Myth (#20376) üzenetére


krealon
veterán

A 941-esre is ugyanaz vonatkozik WiFi antenna csere ugyileg, mint a 1043-asra.

Ha a falak anyaga elnyeli vagy visszaveri a WiFi radio jeleket, akkor celszerubb lenne kabelen egy ujabb AccessPoint-ot feleleszteni a problemas vetli-hely kozeleben.

Radasul az "erosebb" antenna nem kulonbozik kisugarzott teljesitmenyben, csupan az iranyhatas miatt javul a vetel bizonyos helyeken, mig mas iranyokban romlik.

(#20380) Myth válasza jNk (#20378) üzenetére


Myth
aktív tag

És ezeket egymás mellett kell elhelyezni vagy külön a házban? Akkor szerintem ez lesz, remélhetőleg ezzel már mindenhol frankó lesz a jel a házban. Körülbelül mennyivel terjesztheti ki a hatótávot? 2x-re mondjuk?

Battletag: Myth#1775

(#20381) jNk válasza Myth (#20380) üzenetére


jNk
senior tag

A RangeExtender egy kliensként és AP-ként egyszerre funkcionáló eszköz, ezért távol a routertől (de még jól fogható wifi helyen) kell használni.
A hatótáv növekedés a helyi viszonyoktól is függ, ha a 2x táv (300mbit/s sebességgel) nem is, de a 1.5x szerintem lehetséges.

[ Szerkesztve ]

(#20382) GotoX


GotoX
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy T-s Cisco EPC3925-ös modem (erről megy a tv, a telefon, meg persze a net [le:5 Mbps, fel: 1Mbps] is) és egy Tp-link wr543G wifi router. A tp-link routert hogy kell beállítani, úgy, hogy kliens módban működjön? (A Cisco jele elég erős, ahhoz, hogy elérjen a Tp-link-ig.)
A két routernek más az ip-je, szóval egy hiba kizárva.
Próbáltam már úgy, hogy beállítottam a wan menüben, hogy 802.1X and dynamic ip, beírtam a wifi eléréshez szükséges azonosítót és jelszót(amivel rá szoktam csatlakozni), de még kérte a hálózat nevét. Ide megint az azonosítót írtam, de nem akarta az igazságot.
Próbáltam ugyanígy statikussal is, lepuskáztam a másik gépről a dns-t, az alhálózatit, az alapért. átjárót, de a tp-link kiírta, hogy nem jó a dns és válasszak mást.
A Cisco menüjébe nem tudtam belépni, mert kiírja, hogy hibás felhasználó vagy jelszó. Reseteljem le a Cisco-t vagy mit csináljak szerintetek? (Ha resetelem, attól még a szolgáltató vagy az iptv nem fog vacakolni?[arra célzok, hogy fogunk tudni tv-t nézni?])

Válaszotokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#20383) Beri válasza GotoX (#20382) üzenetére


Beri
addikt

1. RTFM
2. Rossz topic
3. Hálózat neve != felhasznév

eladó Aromamizer RDTA V1

(#20384) Intruder2k5 válasza GotoX (#20382) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Szerintem ne RESET-eld a CISCO-t, az nem lehet a probléma forrása, ha PC-vel (vagy egyéb klienssel) rá tudsz csatlakozni annak a WiFi-jére! A TP-LINK beállításaiban kell megtalálnod a problémát! Ha feltételezzük, hogy a CISCO LAN IP címe 192.168.0.1, akkor statikus IP beállításnál ezek az értékek kellenek...

WAN IP: 192.16.0.100
Maszk: 255.255.255.0
Átjáró: 192.16.0.1
DNS: 192.16.0.100 vagy éppen 8.8.8.8

LAN IP: 192.16.1.1

Tehát nem elég az eltérő LAN IP cím, annak más tartományban is kell lennie! További kérdésekkel pedig IDE!

(#20385) ng0ofy


ng0ofy
KORREKTOR

Hozzáértők segítégét kérem: Melyik jelenleg a legjobb ár/érték arányú router? Alapfeladatokra használnám, miután rájöttem, hogy fps játékot játszani sehogy sem lesz jó wifin :D

Eddig d-link DI-524-eket és az elmult két évben egy d-link dir-300-at nyüstöltem, meg voltam velük elégedve, a dir-300-al különösen (leszámítva a counter-strikeozás lehetetlenségét :D

Amit tudnia kell: erős antenna, QoS, upnp az alapdolgokon (tűzfal, portolás, dns server, 4 lan, n-wifi)

(#20386) Beri válasza ng0ofy (#20385) üzenetére


Beri
addikt

Még mindig ott az első hozzászólás erre a célra.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#20387) kezdő


kezdő
senior tag

Hi!

Tanácsot szeretnék kérni.

A jelenlegi jól bevált TP-Link WR542G routeremet szeretném lecserélni.
Egy olyan routerre lenne szükségem ami ki tudja szolgálni egyszerre a G-s és N-es eszközöket is, mindegyiket az adott technológia szintjén.
Lenne rajta G-s okostelefon, N-es teló, G-s laptop, N lite laptop és full N-es is.

Az elvárások:
-TP-Link (olcsó és jó)
-min 300Mbps Wifi
-USB (nem lenne rossz a nyomtató megosztás/fájlszerver funkció)
-minél nagyobb hatótávolság (családi ház teljes lefedése)

Ami nem feltétlen kell:
- Gigabites LAN/WAN (felénk nincs UPC/Digi valamint az összes eszköz wifin csatlakozik)

Sokáig a TP-Link WR1043ND volt a befutó nálam, de most hogy jobban megnéztem a kínálatot elbizonytalanodtam. (fölöslegesen nem akarok pénzt költeni)
Ez a WR842ND elég jónak tűnik gyári fw-el is.

Van egy ilyen antennám: katt. Ezt érdemes rárakni ezekre az N-es cuccokra is? Illetve működik úgy a dolog, ha csak az egyik antennát cserélem ki?

Melyiket érdemes megvenni, illetve van-e más alternatíva?

Más:

A különböző jelstabilizáló technológiák megléte csak router oldalon szükséges vagy azok csak "parasztvakítások" és csak a velük kompatibilis adapterekkel működnek?

Előre is köszi!

(#20388) Beri válasza kezdő (#20387) üzenetére


Beri
addikt

Egy olyan routerre lenne szükségem ami ki tudja szolgálni egyszerre a G-s és N-es eszközöket is, mindegyiket az adott technológia szintjén.
Mindegyik n-es eszköz ilyen.

Ez a WR842ND elég jónak tűnik gyári fw-el is.
Ha nem kell Gbit, akkor teljesen jó.

Van egy ilyen antennám: katt. Ezt érdemes rárakni ezekre az N-es cuccokra is?
Persze.

működik úgy a dolog, ha csak az egyik antennát cserélem ki?
Lecserélheted, de értelme nem sok van. Vagy mindet cseréled, vagy nem érsz el semmit gyakorlatilag, mivel az n-es szabvány lényege a több párhuzamos stream.

A különböző jelstabilizáló technológiák ... csak "parasztvakítások" és csak a velük kompatibilis adapterekkel működnek?
Igen.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#20389) Gery15


Gery15
addikt

Sziasztok! Elolvastam az első hsz-t is, meg kicsit bele-bele lapozgattam a topikba. Szóval melyik eszközt ajánlanátok nekem? Igazándiból csak egy noti meg egy teló menni wifin, meg egy gép kábelen. A középkategóriában láttam ezt az eszközt TP-Link TL-WR841ND, szerintetek ez megfelelő lenne nekem? Vagy esetleg mást ajánlanátok?

HyperX

(#20390) Davs


Davs
tag

hali! dsl modem + router + wifi 3in1 -t keresek az olcsobb kategoriaban..altalaban 3, max 4 pc lenne rakotve itthon wifi- keresztul. mac filter az legyen rajta..eddig egy virgo t-comos modemem es egy linksys wrt54g komboval nyomtam, aztan volt egy kis villam es nem mukodik egyik se (telorol netezek, szigoruan text only). a kov.et neztem ar alapjan: edimax ar-7167wnb, tp-link td-w8901gb es td-9861gb, d-link dva-g3671b/to es dsl-2541b esetleg zyxel prwstige p-660hn-t3a..marka szinten melyik kerulendo alapbol?nekem a dlink es a tplink szimpatikus..barmelyiket is valasztom menni fog vele a netem ugye? marmint modem ugyileg, fog-e tudni csatlakozni, vagy esetleg valami t-com only tud csak ra csatlakozni?

(#20391) Beri válasza Gery15 (#20389) üzenetére


Beri
addikt

Kapcsolattól függ.

Davs:
.barmelyiket is valasztom menni fog vele a netem ugye? marmint modem ugyileg, fog-e tudni csatlakozni, vagy esetleg valami t-com only tud csak ra csatlakozni?
Arra kell figyelned, hogy Annex-A, vagy B eszközre van-e szükséged.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#20392) Davs válasza Beri (#20391) üzenetére


Davs
tag

megneztem az oreg modem papirjait, annex b-t ir

(#20393) Gery15 válasza Beri (#20391) üzenetére


Gery15
addikt

Kifejtenéd ezt?

HyperX

(#20394) Beri válasza Gery15 (#20393) üzenetére


Beri
addikt

120-as fájberpajjerhez ne vegyél 841-et.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#20395) Gery15 válasza Beri (#20394) üzenetére


Gery15
addikt

15-ös tréhome.

HyperX

(#20396) vidocq válasza Gery15 (#20395) üzenetére


vidocq
csendes tag

Egy új router vásárlását tervezem, mivel a régit nem tudom áthelyezni, viszont a ház másik végében nincsen megfelelő jelerősség, ezért WDS-sel szeretném megoldani, hogy nőjön a lefedettség. Emiatt fontos lenne, hogy a régi (WRT54GL tomato firmware-rel) és az új együtt tudjon működni.
Az új routernél szempont lenne, hogy n-es legyen, 300Mbites, USB-vel, ha torrentre lehetne használni, az jó lenne, de nem életbevágó. A cserélhető antennák viszont fontosak, három lehetőleg. Árban 15ezer forintig mennék el.
Gondolom hogy olyan router nem lesz, ami minden feltételnek megfelel, de hátha ti tudtok valamit, ami a legtöbbet kielégíti.

(#20397) Beri válasza Gery15 (#20395) üzenetére


Beri
addikt

Oda egy elektromos konzervnyitót is vehetsz, az is elbír azzal a csomaggal :)

vidocq: Jól értem, hogy egy g szabványú adapterrel szerelt routerhez keresel egy mindenképp 300-as n-eset, hogy WDS-be pakold őket?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#20398) vidocq válasza Beri (#20397) üzenetére


vidocq
csendes tag

Ha lehetséges, akkor igen, mert a 25Mbites nethez épphogy elég a g szabvány, és egyik gépünkben már 300Mbites adapter van, amit azért pont vettem, hogy a jövőben vásárlandó router sebességét ki tudja használni. Plusz ha lesz újabb DLNA-s tévénk esetleg wifivel, akkor is jól jönne az n sebessége.
Lehetséges ennek a megoldása, a g és az n ilyen jellegű párosításának?

[ Szerkesztve ]

(#20399) jNk válasza vidocq (#20398) üzenetére


jNk
senior tag

WDS alapú wifi "területnövelés" a különböző gyártók/wifi kártyák/firmware-ek között problémás szokott lenni és bár működhet a G-s linksys egy N-es routerrel én a helyedben inkább egy 300mbit/s router+repeater/range extender duót vennék.

(#20400) vidocq válasza jNk (#20399) üzenetére


vidocq
csendes tag

Értem, köszönöm.
Felmerült még, hogy hosszabbító kábellel az egyik antennát közelebb vinnénk a problémás helyhez, ezáltal egy vastag falat kiiktatva az útból. Ettől várható jelentős javulás, vagy nem ér sokat valószínűleg a művelet? (Tudom, hogy nem tudjátok megmondani ezt látatlanban, csak ha valaki használt már ilyet, hátha tud valamit mondani.)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.