Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78001) Newyorker válasza TeeJay (#77986) üzenetére


Newyorker
addikt

Nah most nekiállok és megcsinálom ezt :) adok neki még egy esélyt :)

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#78002) Newyorker válasza TeeJay (#77986) üzenetére


Newyorker
addikt

Nah, alakul, alakul, úgy néz ki ez lesz a megoldás :) Köszönöm TeeJay

A 2,4 GHz-nek erősebb a jele az 5G-vel szemben :)
WPA2_Personal, vagy WPA2_Enterprise?
Hálózati kulcsváltás intervalluma maradjon 3600?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#78003) woodworm válasza adika4444 (#77999) üzenetére


woodworm
veterán

"Wi-Fi hatótávban az eddigiek alapján nem egy nagy eresztés az eszköz..."

Milyen eddigiek alapján?
Láttam több véleményt is már akinek nem jött be, de a döntő többségnek azért más a véleménye. Fordult már meg pár router nálam, és a mediatek alapúak nagyon jól szerepeltek. Az újabb mt7615 erre tett még egy lapáttal. Egyenes rálátással 8-10m-en belül 2,4 GHz-en 220-240Mbit/s, turboqammal 300-330Mbit/s, 5GHz-en 450-480Mbit/s. A telefonokkal (Redmi Note5A Prime) egy 60-as és két 30-as téglafal után 10Mbit 2,4 GHz-en, a telefon 72Mbites linkre képes, eddig itt nem volt stabil a jel. Kábelen természetesen átmegy a upc500.

Openwrt-vel annyiban változott a helyzet, hogy 5GHz-en 360-400Mbites maximumokat mérek. Itt nincs turboqam, így 2,4 GHz-en "csak" 200-220Mbitet mérek. Cserébe a hatótáv jócskán megnőtt, az ominózus vályog és téglafalak után stabil a 20Mbit.Kábelen ki- és bekapcsolt software és hardware flow offload támogatással is megvan az 500 Mbit.

A Connect Boxszal nincs összehasonlítási alapom, mindösszesen pár percig működött routerként.

(#78004) Intruder2k5 válasza Newyorker (#78002) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

2.4GHz vs. 5GHz

WPA2 Personal

(#78005) Kolondrum

Sziasztok. Egy régi Xiaomi routerem van a telekomos "Doboz" után. Nagyon erős a jele, meglepően sokáig elviszi a 2.4-et. 5GHz már nincs kihasználva kertes ház lévén. A baj vele ha lehet ezt mondani a 100-as WAN port. Csak ennyi. Milyen márkahű megoldások vannak helyette? A nagy hatótáv kell, ezen lóg a sok okos eszköz. Még a lámpák is. Köszönöm!

(#78006) Newyorker válasza Intruder2k5 (#78004) üzenetére


Newyorker
addikt

Köszönöm!
Viszont ami új gond, h a PS4 durván laggol, majd disconnect :S ezügyben valami ötlet?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#78007) 0xY válasza Gubek-Einste (#77989) üzenetére


0xY
tag

téglafalak vannak, nincs túl sok belső fal, de azért akad.
notebook, telefon, egyéb okos kütyük használnák, szumma 20-30db
nincs budget, ráköltöm, amennyit kell, nyilván ésszerü határokon belül.
más igény nincs, a gigabites portok száma sem kritikus, ki tudom váltani egy gigabites switch-csel.
Szembejött velem egy TP-LINK Deco M5, ez jó lehet?
köszi!

(#78008) Gubek-Einste válasza Kolondrum (#78005) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?
Milyen típusú a jelenlegi eszköz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#78009) Gubek-Einste válasza 0xY (#78007) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelő lehet de legyen előtte egy rendes router és kábellel kellene az egységeket összekötni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#78010) sztomi1981


sztomi1981
tag

Sziasztok, tudtok esetleg segíteni?
Aan egy Asus AC66U B1 routerem, de szeretnék hozzá egy másik, de jóval egyszerűbb routert csatlakoztatni hogy switchként rá tudjak kötni kábellel média playert, xboxot, stb meg hogy a wifi range-t is továbbítsam (accss point?). Van egy wifi repeaterem de az egy másik ugyanolyan wifi hálózatot csinált ami van, így némelyik eszközöm a gyengébb jelű hálózatra csatlakozik időnként, tehát szeretném a master wifit erősíteni, bővíteni inkább. Kérdés hogy milyen egyszerűbb routert tudok rákötni kábellel a meglévőre, amivel normálisan hajlandó együttműködni? Erős antennal illetve legalább 3-4 db gigabites LANport is kellene hogy legyen, de nemtom hogy van e amivel nem lesz jó a működés (pl tp link vagy xiaomi, stb?) a különböző márkájú készülékek miatt. Ha működésbeli korlát nincs, akkor semmi gond, csak gondoltam előbb megkérdem mi az ajánlott vétel, mondjuk 10k alatt, de jólenne minimum 3 5 dbis antenna mert házban lakunk, kert, stb.
Előre is köszi

(#78011) woodworm válasza sztomi1981 (#78010) üzenetére


woodworm
veterán

A jóval egyszerűbb router ugyanúgy másik wifi hálózatot fog létrehozni. Ugyanis jelerősítés nincs, csak jelismétlés. Amire szükséged lenne a seamless roaminghoz, az egy mesh hálózat. Páran jelezték, hogy az ac66u nem jeleskedett nagyon mesh terén.

(#78012) Kolondrum válasza Gubek-Einste (#78008) üzenetére

Fa fa fa fa fa fa minden még szem ellát, a ház is.
150-es net. [link] << jelenlegi. Igény már nincs, csak az erős 2.4-es jel, mert kint is van okos eszköz. Pl a beállón. Elég a bridge üzemmód. Amit kap a Telekom doboztol, azt ossza erősebb jellel.

[ Szerkesztve ]

(#78013) sztomi1981 válasza woodworm (#78011) üzenetére


sztomi1981
tag

De én kábellel el tudom vinni a jelet a második routerhez, mesh az full wifi tudtommal, meg drága is... jelen esetben nem az kell szerintem

(#78014) woodworm válasza sztomi1981 (#78013) üzenetére


woodworm
veterán

A kábel végére rakott egyszerű router (AP), a számodra fontos viselkedés szempontjából ugyanolyan lesz, mint a repeater.

(#78015) 0xY válasza Gubek-Einste (#78009) üzenetére


0xY
tag

most egy asus rt-ac1200g+ a routerem, ez jó, vagy ezt is le kéne cserélni?
köszi!

(#78016) sztomi1981 válasza woodworm (#78014) üzenetére


sztomi1981
tag

Azt hittem az nem kreál másik SSID-t, hanem a meglévőnek visszi úgymond tovább az 'antennáját'

(#78017) adika4444 válasza 0xY (#78015) üzenetére


adika4444
addikt

Az RT-AC1200G+ egy chipsethibás eszköz, szeret gyakran rebootolni... Ellentétben az RT-AC1200GU-val, ami viszont olyan mint az AC57U v1.

üdv, adika4444

(#78018) MaCS_70 válasza Gomba (#77994) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én meghúzom magam itt azzal, hogy a 65P nálam több, kifejezetten ellenőrzött körülmények közt végzett mérés, illetve tapasztalat alapján sem kiemelkedően jó lefedettség vonatkozásában, bár a sebességgel nem volt gondom.

Szerintem ez egy kiváló router, de nem egy hatókörbajnok.

MaCS

UI: Ja, és Go Packers!

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#78019) 0xY válasza adika4444 (#78017) üzenetére


0xY
tag

ok :)
mindenképp fontos, hogy legyen előtte router, ennyire rossz a beépített? Egy Deco M9 jobb választás lenne, mint az M5?

(#78020) MaCS_70 válasza sztomi1981 (#78010) üzenetére


MaCS_70
félisten

Esetleg az RP-AC55-ösnek nézz utána -- a leírás alapján tudja az AIMesht, amint a routered is.

Ja, és ha nincs Mesh, csak külön AP-k, akkor legyen mindegyiknek külön SSID-je!!!

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#78021) adika4444 válasza 0xY (#78019) üzenetére


adika4444
addikt

Milyen beépített? Nem tudom, tud-e routerként is működni a Deco. De lehet aztán jó lesz így ahogy van, és ha problémád van az AC1200G+-szal, akkor ráér cserélni. Rokonságban fut egy, valami 30 megás csodát szolgál ki, ott nem panaszkodnak rá, igaz, nem tudom mire meg mennyit hajtják, én kb fél napot lógtam rajta, az alatt nem dobott.

üdv, adika4444

(#78022) Newyorker válasza MaCS_70 (#78018) üzenetére


Newyorker
addikt

Pont 65P-n gondolkodom, mert erősebb jel kellene, de akkor ez sem egy bajnok?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#78023) sztomi1981 válasza MaCS_70 (#78020) üzenetére


sztomi1981
tag

Miért kell mindegyiknek külöm SSID?
Én pont ezt nem akarom, hanem hogy 1 hálózat legyen csak, ezt nem lehet.
Most azt nézem hogy lehet nekem a Bridge mode kell majd, de ezt meg nem mindegyik router tudja.

(#78024) Gubek-Einste válasza Kolondrum (#78012) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Mi Router 3G lenne a logikus választás kínai rendeléssel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#78025) Gubek-Einste válasza 0xY (#78015) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az már megfelelő lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#78026) Gubek-Einste válasza sztomi1981 (#78016) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak a menedzselt/mesh hálózat esetén van egységes hálózat kezelés, minden más esetben minden eszköz egy saját független wifi-t hoz létre.
Kliens szinten vannak megoldások az azonos paraméterű wifi-k közötti váltásra de ez nem általános és nem is teljesen pontos megoldások.

#78023
Miért kell mindegyiknek külöm SSID?
Sok kliens eszköz nem jól kezeli az azonos paraméterű wifi hálózatokat.

Én pont ezt nem akarom, hanem hogy 1 hálózat legyen csak, ezt nem lehet.
Ehhez menedzselt/mesh hálózat szükséges.

Most azt nézem hogy lehet nekem a Bridge mode kell majd, de ezt meg nem mindegyik router tudja.
Minden router beállítható csak AP/switch funkcióra akkor is ha nincsen benne dedikált AP mód.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#78027) Gubek-Einste válasza 0xY (#78019) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ahogyan nézegettem őket, abból az jött le, hogy a router-i képességei elmaradnak egy sima router mögött így emiatt ajánlottam, hogy legyen egy másik eszköz amelyik elvégzik a router-i feladatokat és a Deco csak a wifi--ért felel majd.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#78028) 0xY válasza MaCS_70 (#78020) üzenetére


0xY
tag

jelenleg két RP-AC51 van (emelet + pince), de pont a mesh hiányzik, ez a sok AP agyrém..
tudtommal a RT-AC1200G+ nem tud AIMesh-t, de javítsatok ki, ha igen :)

(#78029) Gubek-Einste válasza 0xY (#78028) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem tud AiMesh-t az AC1200G+.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#78030) 0xY válasza Gubek-Einste (#78027) üzenetére


0xY
tag

értem, köszi! B verziónak azt találtam ki, hogy mivel a pincében van a modem, így oda költözne le a RT-AC1200G+ és ott külön wifi lenne, ott nem prioritás a mesh, onnan pedig kábelen felvezetem a földszintre és emeletre, ahol egy deco csinálná a mesh-t. Kapok most kölcsön/ajándékba egy deco m4-et, gondolom az is simán megteszi netezésre, esetleg 1080p streamingre.

(#78031) 0xY válasza Gubek-Einste (#78029) üzenetére


0xY
tag

akkor legjobban azzal járok, ha az megy a pincébe és a többi emeleten lesz 1-1 deco :)

(#78032) windlord válasza sztomi1981 (#78023) üzenetére


windlord
őstag

Jo lesz amit akarsz.
Annyi, hogy ne kottara ugyanaz legyen az ssid neve mint ami mar szor.

Van erre profi megoldas 50x tobb penzert.
Nyilvan minosegben is mas.

[ Szerkesztve ]

(#78033) Newyorker


Newyorker
addikt

Valaki tapasztalatból tud nekem ajánlani megfelelő routert az alábbiakra:
- modem egy ZTE ZXHN H168N, melyhez egy sima 30 M-es net van, volt invitel, most talán digi már ez is :)
- családi ház ablakában van a modem, illetve a router, a ház normál téglafal, semmi extra. Itt a téglaházban csatlakozik rá egy asztali pc, valamint egy telefon
- az ablakkal szemben az udvar túloldalán van egy vályog parasztház, mely az ablaktól nagyon max 8 méterre van, a vályogházban csatlakozna rá wifin egy laptop, egy ps4, valamint 23- mobileszköz
- az asztali pc-n általános netelés van és torrent

Igény:
- szakadásmentésen, stabilan a vályogházban menjenek az eszközök, ahogy ez ment egy ASUS RT-N16-al, ne laggoljon a PS
- a jelenlegi ASUS RT-AC57U AC1200 v.1 ver. nem vált be, nem stabil, gyenge a jel, a ps pedig használhatatlan
- kiadok érte 30-40e-t is, csak jó legyen végre

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#78034) adika4444 válasza Newyorker (#78033) üzenetére


adika4444
addikt

Alapvetően neked egy marha erős 2.4 Ghz-s AP kéne, vagy router ami tudja ezt. Routingra sztem tartsd meg az AC57U V2-t, és keress (akár használtan garival) egy RT-N18U-t, vagy Xiaomi Mi Router 3G-t kínai rendeléssel. De ez a közel 10 méter átlövése szabadban elég merész, jobb lenne légkábellel vagy a földbe húzni optikát a két épület közé. A 23- gondolom csak elírás, és 2--3 mobileszközről van szó:D.

Az biztos, hogy bombabiztos megoldás erre nincsen, kísérletezned kell, aztán talán bejön. Úgy jön le, hogy RT-N16U jól átvitte a jelet. Esetleg AP-nak be kéne rakni azt.

Illetve szóba jöhetnek még a pont-pont Wi-Fi megoldások. Ezek nem körsugárzósak, hanem egymásra rá kell látnia az adónak és a vevőnek, és ezzel át lehet vinni elég jó sebességet. Azt most nem tudom itt van-e poli27, neki mint ha lett volna így megoldva hálózata. A vevőről természetesen egy AP-val le kell majd osztani a távoli épületben a netet.

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#78035) Newyorker válasza adika4444 (#78034) üzenetére


Newyorker
addikt

Igen, 2-3 mobiltelefon :)
Azt nem értem, hogyha az Asus RT-N16U router hozta ezt az elvárást, akkor a jelenkorban nincs olyan ami tudná :S számomra ezek nem tűnnek nagy igényeknek :) azt hittem veszek egy erősebb routert és pont :S

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#78036) blakey válasza Newyorker (#78035) üzenetére


blakey
titán

A Wifi az "n16U óta" egy picit szigorúbban lett szabályozva, gyári firmware-rel mindegyik router ugyanakkora hatótávval bír, tehát ha veszel pl. egy AC65P-t vagy egy AC86U-t de nem lesz erősebb a Wifi-jel, a stabilítás lesz eltérő, na meg a Wifire nem lehet garanciát vállalni. CFW-vel lehet erősíteni a Wifit és azzal akár a stabilítás is javulhat, de csak egy bizonyos szintíg. Nálam is megfordult néhány router, most az AC65P-t nyúzom, teszteket fogok futtatni, nem rossz a hatótávja és a stabilítása sem, CFW-vel erősebb jelet tud biztosítani és a sebesség is egy picit jobb, de ez ugye nálam van így.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#78037) sztomi1981 válasza windlord (#78032) üzenetére


sztomi1981
tag

úgy néz ki olcsón nem lehet megoldani hogy wifi meg switch is legyen a készülék és ugyanaz a hálózat? Csak ha veszek egy drága asus routert (ami már van egy). ..
Röhej...
Akkor marad a 3000 Ft-os repeater azis csinál másik ssid-t, meg megfeljebb egy 5000Ftos switch

(#78038) Newyorker válasza blakey (#78036) üzenetére


Newyorker
addikt

Ezt a hatótávot ami van a mostani router, azaz az ASUS RT-AC57U AC1200 v.1 ver. is hozza, csak gyenge és nem stabil, ez a bajom vele! Pl az iphone x stabil, de az iphone 8 plus nem :S a ps meg ultralaggol :S szval ha erős és stabil lenne, akkor ez a hatótáv OK lenne vele :(

Régebbi router ami még kapható esetleg?

[ Szerkesztve ]

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#78039) qnadam válasza sztomi1981 (#78037) üzenetére


qnadam
veterán

meg lehet csinálni, hogy az eszköz ap és switch legyen egyszerre, semmi akadálya nincs. azt is meg lehet, hogy "ugyanaz a hálózat" (egyező ssid) legyen, csak szar lesz. a kliensek nagy része ezt a helyzetet ugyanis saját kútfőből elég rosszul kezeli, és tele leszel olyan helyzetekkel, hogy csakazértis a gyengébbre kapcsolódik, vagy nem lép át az erősebbre, és nem tudsz vele mit kezdeni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#78040) qnadam válasza Newyorker (#78038) üzenetére


qnadam
veterán

ez a szomszéd házból fedjük le a másikat dolog eleve nem igazán lehet jó. semmiképp nem tudsz átvinni egy vezetéket?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#78041) Newyorker válasza qnadam (#78040) üzenetére


Newyorker
addikt

Sajnos nem megoldható a kábel dolog :S

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#78042) qnadam válasza Newyorker (#78041) üzenetére


qnadam
veterán

ha közös a két ház elektromos hálózata, akkor szóba jöhet egy powerline megoldás is.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#78043) Newyorker válasza qnadam (#78042) üzenetére


Newyorker
addikt

Külön villanyóra, külön elektromos hálózat :) ne is kísérletezzek, akkor pl egy Asus RT-AC65P-vel, vagy egy drágább routerrel?

[ Szerkesztve ]

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#78044) woodworm válasza Newyorker (#78038) üzenetére


woodworm
veterán

A gyári fw-ben jelentősebb kisebb maximális jelerősség van engedélyezve, mint akár a törvényes lehetőség. További routerek vásárlása előtt próbáld ki padavannal, nem ördöngösség.

(#78045) qnadam válasza Newyorker (#78043) üzenetére


qnadam
veterán

kísérletezni mindig lehet :) a legjobb megoldás így valószínűleg egy pont-pont kapcsolat lenne a két ház között, és akkor mindkét helyen lehetne egy külön ap. ez nem drága, de lehet, hogy 8 méterre túlzás :D viszont az se kizárt, ha felteszel egy ilyet ap-nak kintre az egyik házra, az már elengedő lefedettséget ad a másik házban.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#78046) windlord válasza sztomi1981 (#78037) üzenetére


windlord
őstag

Szerintem ap modban ez teljesul neked.

Itt, ajanlasban a tuti lett ajanlva.
Mesh halozat.

Olcson meg az ap mod, kompromisszummal.

[ Szerkesztve ]

(#78047) Viharlord


Viharlord
csendes tag

Sziasztok!

Új társasházba költöztünk, sűrű Wifis környezetbe. Szerencsére minden szobába megy Cat5e kábel a bejárati ajtótól, ahova a UPC már installálta is a modemjét (500as nettel).
Szeretnék egy routert helyezni az ajtó fölé, közvetlen az UPC modem mellé, és abba kötni a 4 szobába menő kábelt.
Árkategória: mindegy, ha kell 100ezres nagyságrendig is felmehetünk.

Részletek:

Kb így néz ki a tervezett felhasználás:
1 nappali: Netflix, HBO Go, youtube a tévén +egy PS4 (ide emiatt lehet kell egy switch is végére)
1 dolgozó: gaming, stream nézés, nagy fájlok letöltése. Innen lehet streamelnék a nappaliba a tévére.
1 háló: pillanatnyilag semmi, csak wifin telefon/tablet
1 gyerekszoba: előbb-utóbb még egy játékképes PC/laptop
Emelett mindenhol szeretnék kellemes wifi elérést biztosítani. Mivel hosszúkás a lakás, így a gyerekszoba-hálószoba részre már lehet nem ér majd el a központi router. Ennek feloldására opcionális mesh hálózat bővítést szeretnék fenntartani.

Szóval összefoglalva:
1. Kéne egy router, ami le tudja kezelni a lakás hálózatát 4 nagysebességű porton, mert a belső hálózaton is fogok előreláthatólag adatot forgalmazni.
2. Ez a router legyen jó barátságban az 500as UPC nettel, ami közvetlenül mellette fog lakni
3. Legyen mesh képes, hogy ha nem elég erős a wifi, akkor tudjak a lakás másik végében bővíteni

Extra round: milyen mesh bővítőt használnátok hozzá? Vezetéken kapcsolódna a fő routerhez, és vezetéken is tudjon továbbadni minimum 1 porton.

Hálás köszönet, hogy segítetek ebben a kellemes problémában :)

(#78048) Newyorker válasza qnadam (#78045) üzenetére


Newyorker
addikt

Akkor veszek egy ilyen tp-link cpe210-et :) minden megoldás jöhet :)

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#78049) 0xY


0xY
tag

három szintes házba amúgy melyik mesh wifit ajánlanátok? Még nem dőlt el teljesen, hogy a deco lesz, vagy sem, érdekel minden vélemény.
köszi!

(#78050) India


India
aktív tag

Sziasztok!

Van egy asus router ac65p roterem a gond , hogy amikor megvettem 2.4 GHz kikapcsoltam vettem egy hangszorot ami csak 2.4 ghz -n tud mozogni , na szoval beakarok lepni 192.168.1.1 de nem csinal semmit nem talalhato az oldal , mit kell beirnom 192.168...? Elore is koszi :)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.