Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19901) gzbotii


gzbotii
veterán

Kisse off, de remelem nem veszitek felyemet:

Egy D-Link DIR300 tipusu routerem van, lassan 1,5 eve hasznalom. Az lenne a kerdesem, mennyi az elettartama egy ilyen eszkoznek (altalaban) Tobbnyire non-stop mukodik, ritkan jut eszmebe ejjelre is kihuzni. Egyaltalan jot tesz neki, a sok ki-be kapcsolgatas:F

Koszonom:R

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#19902) krealon válasza gzbotii (#19901) üzenetére


krealon
veterán

Nagyon erosen mukodesi kornyezet fuggo a routerek elettartama.

Allando 18-20 celsius fok homersekleten (legkondicionalt szoba) 5-6 evet siman kibirnak. Egy legkondicionalatklan (0-30 fok C) helyisegben, ahol esetleg meg be is van egy kis helyre zarva az eszkoz, 1-2 ev alatt is tonkre mehetnek az elekrolit kondenzatorok az eszkozben vagy a tapegysegben.

A D-link regi szeriai pedig kulonosen hiresek voltak az ideje koran meghibasodo tapegysegekrol. :R

(#19903) Lokids


Lokids
addikt

Szerintetek milyen gyártót érdemes összevetni a Cisco-val?
Szakdolgozatot írok, és ott kéne a cisco mellé állítanom egy gyártót, amivel összevetem, hogy miért a ciscot választottam (sajnos az "azért mert azt tanultam" kifogás nem játszik)
Néztem a TP-linket, de a legdúrvább routerük 90K huf. Ez meg sem közelíti pl a cisco 1900-as széria modelljeinek árát. Bár a leírása szerint az IOS-t kivéve hasonló.
Nem láttam még ciscon kívül más router gyártónak az operációs rendszerét, ezért nem tudok véleményt alkotni róluk. :(

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#19904) gzbotii válasza krealon (#19902) üzenetére


gzbotii
veterán

Ohh, ez nem tul jo hir. Koszonom szepen a valaszt :R
De a tapegyseg visznylag "konnyen" potolhato, nem?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#19905) jNk válasza Lokids (#19903) üzenetére


jNk
senior tag

Juniper és Force10

Még mindig a túlárazott Cisco-t választanád ? ;]

(#19906) Lokids válasza jNk (#19905) üzenetére


Lokids
addikt

Mindenképpen, mivel én IOS-t láttam eddig csak. És a szakdogámban arra épülő hálózatot tervezek. Csak kellene valami, hogy miért cisco. Spec ha van valami ami jobb, az inkább hátrány nekem. Valami szar, de hasonlóan árazott gyártó nincs?

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#19907) Intruder2k5 válasza Lokids (#19906) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A MikroTik még szintén egy nagyobb nevű gyártó, bár nekik csak 125k a legdrágább eszközük (amit találtam hirtelen), itt meg láthatod a RouterOS Demo-ját.

(#19908) Lokids


Lokids
addikt

Kicsit jobban megnézve jó lesz a Juniper is példának.
http://www.overpromisesunderdelivers.net/pdfs/Why_Cisco_Not_Juniper.pdf
Ezt felhasználva jó kis bullshitet lehet írni. Már csak arra kell rájönnöm, hogy az 1900-as szériának melyik a megfelelője juniper oldalon (ha tudjátok, akkor megkímélhetnétek egy sor termékleírás végigolvasásától).

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#19909) longwild


longwild
aktív tag

Sziaztok!

Látom itt sok és hozzáértő személy kommentel.

Lenne egy kérdésem:

Jelenlegi Asus wl-500g Premium routerem átviteli sebessége max 10-11MB/s körül mozog (100Mbit/s portok ugye).

Milyen alternatívát tudtok ajánlani?
Feltételek:
- gigabit port
- printszerver funkcio (USB-n keresztül)

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#19910) Intruder2k5 válasza longwild (#19909) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha szóba jöhet firmware moddolás, akkor szinte bármelyik Gbit-es USB-s router jó erre a célra, ha viszont kizárólagosan gyári fw működhet rajta, akkor valószínűleg ismét csak ASUS jöhet szóba, mert a Print Server nem túl elterjedt funkció! ASUS-ból RT-N16, RT-N15U, RT-N56U, RT-N66U ilyen felszereltségűek...

(#19911) jNk válasza Intruder2k5 (#19907) üzenetére


jNk
senior tag

Nyáron érkezik az új nagyágyú tőlük : Cloud Core Router

(#19912) Gerixbela


Gerixbela
csendes tag

Üdv mindenkinek ! egy olyan kérdésem van , hogy váltottunk upc ről diginetre és az van hogy az egyik emberke azt mondta , hogy router amink van kevés (tp link tlwr542g) . Mert ez elvileg 54 mbs es kicsi neki és avval a kérdéssel állok elétek hogy milyen típust lenne érdemes venni ami többet tud és van e értelme egyáltalán? A net sebessége 73.90 mbps le ,45. 32 mbps fel. Jelenleg a net, kábelen jön be egy gépbe és annyi. A router jelenleg nem használjuk . (kinézett alany
TP-Link TL-WR1043ND) De más típust is szívesen meghallgatok 15 000 ezerig !

(#19913) InfiniteReality válasza Gerixbela (#19912) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Az a TP-Link jónak tűnik. Wifi esetén jó ha tudod, 54MBPS routerrel kb 20-22 mbitet tudsz kipréselni, 108 (superg) routerrel 24-25, N lite eszközzel is max 30 valameddig juthatsz el, tisztán a 40-et N-es (nem lite) 3 antennás routerrel el lehet érni, ha a vevőoldalon is N-es eszköz van.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#19914) philoxenia válasza gzbotii (#19901) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Sima lakókörnyezetben megy kb. nyolc éve egy D-Link routerünk, még mindig működik, inkább elavult lassan, mint rossz...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#19915) Soma01 válasza philoxenia (#19914) üzenetére


Soma01
veterán

Ők szerencsések.
Én már sok olyannal találkoztam, ami meghalt.

(#19916) vargalex válasza Soma01 (#19915) üzenetére


vargalex
félisten

Bátyámnak egy D-Link DI-524 ment jó néhány évig, tavaly cserélte egy TP-Link TL-MR3420-ra. A D-Link egyébként még most is működik.
Remélem az én DIR-825-öm is bírja még jó sokáig, mostanában lesz 2 éves.

Alex

(#19917) kali válasza InfiniteReality (#19913) üzenetére


kali
legenda

azért ennyire nem kell szűken venni;
két 150-es lite-n eszköz (tp-link tl-wr741nd és tl-wn722n) között ~ 6 méter és egy paneles fal mellett maximálisan átmegy az 50 megabit/sec sebességű net!
anno nekem super-g eszközökkel (asus wl-520gc és atheros ar5007eg) 28 megabit/sec stabilan átment!
sőt, egy szélsőség; tl-wr941nd és intel 4965agn eszközök, de a router bgn mixed módja...stb miatt csak 130 megabit/sec névleges kapcsolati sebesség, ~ 6 méter és egy paneles fal elválasztással; link

(#19918) NandoXXL válasza NandoXXL (#19895) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Látom itt mindenki csak technikai kérdésekben magyaráz, de senki nem foglakozik a topik eredeti címével 'Milyen routert?' Feltettem egy kérdést milyen routert érdemes venni az előző hozzászolásomban...

(#19919) Soma01 válasza NandoXXL (#19918) üzenetére


Soma01
veterán

Nem kell semmi extra (pl. usb, torrent, fájl v. nyomtató megosztás)?
Én vennék egy Tp-Link 1043-at (usb-s, gigabites portokkal, 3db cserélhető antennával). Az enyém 5 hónapja megy fagyás nélkül. De ha szeretnél többet fizetni mert attól leszel nyugodt, akkor Asus, Linksys, Netgear, D-Link márkák közt nézelődj. Ezen a szinten mind kiszolgálja a 20 megás netedet. De gigabites portokkal is simán rendelkeznek ezek és még több száz megabites nettel is elbánnak.
Milyen helyen laksz amúgy? Nagy város, sok a wifi a közeledben?

[ Szerkesztve ]

(#19920) kali válasza NandoXXL (#19895) üzenetére


kali
legenda

maga a 20 megabit/sec nem indokol 20 e ft-ot, bár attól föggetlenül, adott összeg környékén már vannak elég jó gigabit képes routerek, és bár a wifi szórást látatlanban senki sem fogja megmondani neked, de az ellenoldalak milyenségének (csak g szabványos, vagy lite-n, esetleg n és mimo képes?) függvényében elég nagy a kínálat!
amennyiben fő szempont a wifi szórás erőssége, úgy külső antennás típusokat érdemes nézegetni, és inkább olyat, amin - szükség esetén - cserélhető az antenna!
tp-link tl-wr2543nd, vagy olcsóbban tl-wr1043nd, illetve ha nem szempont a gigabit képesség és/vagy nem fontos elkölteni mind a 20 e ft-ot, úgy mehetsz lejjebb, a 900-as, 800-as, vagy nem mimo képes ellenoldalak esetén, akár a 700-as szériáig!
amennyiben nem annyira fontos az erős wifi szórás, úgy a fentiek szerint linksys e2000, e1500 vagy e1200!
illetve netgear wnr3500(l), vagy wnr2000 - ezek belső wifi antennáik ellenére is jobbak szórásban, mint a fent említett belső antennás linksys routerek, de ennek feltétele a megfelelő ellenoldal!
továbbá lenne még asus router is; külső antennával rt-n12 (nincs gigabit), vagy belsővel rt-n13, illetve van több - beépített antennás - kivitel, amik különböző célirányos szoftverrel rendelkező (u jelölés, usb csati, ftp szerver...stb), valamint gigabit képes is, ellenben ezek közül néhány csak módosított firmware felhúzását követően az igazi!

(#19921) NandoXXL válasza Soma01 (#19919) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Budapest, tégla, bérház 3-4 emeletesek, sok wifi.

(#19922) NandoXXL válasza kali (#19920) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Köszi, az említettek közül szerinted melyik a legmegbízhatóbb?

(#19923) Soma01 válasza NandoXXL (#19921) üzenetére


Soma01
veterán

A sok "idegen" wifi bezavarhat.
Milyen eszközzel akarod venni a router jelét? Megvan már véve?

(#19924) HeavyToys válasza NandoXXL (#19921) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Kipróbálhatod, a TP Link 2534-esét. Ez tudja az 5ghz-kommunikációt, ha ilyen wifit veszel az ellenoldalra, akkor nagy valószínűséggel mentesülsz egy ideig a zavaró adásoktól.

Csak arra kell figyelni, hogy ez a router, csak a 2,4 vagy az 5 ghz-et támogatja, egyidejűleg nem megy a kettő!

(#19925) slashing


slashing
senior tag

tegnap bedöglött a routerem, pénz szűkében nem tudtam olyat venni amit kinéztem régebben így megvettem a legolcsóbbat ami a városban kapható volt tp-link-et r402m vagy micsoda. Egy kérdésem lenne csak a system lednek villognia kell ez az alap vagy valamit hiányol pl. fw update akármi, működik megy a net stb... van egy papírfecni mint használati utasítás de azon nem írnak semmit...

(#19926) NandoXXL válasza Soma01 (#19923) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Notebook, 2db. Nincs megvéve, most lesz valamikor megvéve, keresgélek. A cél hogy akár gyorsabb netet wifi hálozatot kiszolgáljon, atom stabilan, viszonylag jó sebességel. (ár kb max 20000Ft bruttó)

[ Szerkesztve ]

(#19927) kali válasza NandoXXL (#19926) üzenetére


kali
legenda

300-as (mimo) képes wifi modul legyen a notikban, és én ezt venném jelenleg; tl-wr2543nd

(#19928) Beri válasza slashing (#19925) üzenetére


Beri
addikt

[link]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#19929) gzbotii válasza philoxenia (#19914) üzenetére


gzbotii
veterán

Koszi. Remelem en is ezert fogom lecserelni. Bar oszig birja majd ki es akkor mar azt mondom, megerte az arat :)

Amugy, ez az egyik legolcsobb model volt, es hatul, a kert vegeben is van jel (kb 25-30m es 3 fal is az utjaban van) :DDD

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#19930) zsolt19900


zsolt19900
őstag

sziasztok

egy 130nm-es családiház 1-2 szintjének lefedésére kellene egy wifis router.

a net 10mibes, szóval nem olyan hű de gyors :)

milyen routert ajánlotok? pl. egy 6-8k-s is elég, egy nagyobb antennával erősítve?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#19931) #83216640


#83216640
törölt tag

Tudtok ajánlani olyan modemet amin koax bemenet van? Biztos én vagyok a pancser, de sehol sem találok ilyet :(

(#19932) Intruder2k5 válasza #83216640 (#19931) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem ad a szolgáltató?

(#19933) slashing válasza Beri (#19928) üzenetére


slashing
senior tag

ez volt az első dolog amit néztem csakhogy a leírásban szereplő M1 és M2 led nincs is készüléken helyette csak egy System Led van, az M1-M2-nél írja hogy ha az egyik villog akkor megfelelően működik ha szinkronban villog akkor factory default. Amúgy nézem az fw-t az ugyan annak tűnik mint ami fel van rá rakva szóval az nem lehet a gond azért megpróbáltam egy update-t de valami tfpt serverről magyarázott belemenni meg nem volt kedvem, így hagytam a fenébe...

mindegy nem foglalkozok vele, működik, leragasztottama ledeket :D

amúgy 4ezer forintos cucchoz képest wan to lanon torrettel mértem 11 megás letöltést szóval kihajtotta a 100 mbitet amin meglepődtem....

(#19934) slashing válasza #83216640 (#19931) üzenetére


slashing
senior tag

bocsi lejárt a szerkesztési idő

nem tudom pontosan mire gondolsz, cabel-es netem van adtak hozzá modemet ahogy mindenkinek adnak.

Egy alternatívát tudok elképzelni mégpedig ezt:

[NETGEAR MCAB1001 MoCA Coax-Ethernet Adapter Kit]

De hogy erre gondoltál-e vagy sem azt nem tudom...

Amúgy ez nem is egy rossz dolog eddig nem is ismertem de ha már be van kábelezve a tv miatt coax-al a ház és nincs hely a csőben utp-nek vagy a wifi nem elég / nincs kedve az embernek mindenhova behúzni a kábelt mert drága akkor az egy elég jó alternatívának tűnik...

[ Szerkesztve ]

(#19935) Soma01 válasza zsolt19900 (#19930) üzenetére


Soma01
veterán

1.hsz.
Több antennást válassz.
A nagyobb antenna jó ötlet.
Senki nem fogja garantálni, hogy le lesz fedve az egész ház. De minden esetre ne olyan helyre tedd a routert, ahol neked kényelmes, hanem ahol a routernek. Különben ne várj tőle sokat. Szóval kb a ház közepére.
A kliensek milyenek (lesznek)?

(#19936) HeavyToys válasza zsolt19900 (#19930) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Nekünk 100nm a ház, és két szint. Tp-Link 841ND-t használtam 8dbi-s antennával, de mindenhol volt legalább 2-es-3-as "térerő". Átviteli sebesség is megvolt a 10 megabit mindig legalább.

Most a TP-Link 2534 van, alap antennákkal, de ez is ugyan ezt a szintet hozza. Házon kívül 10-12 méterre is simán felcsatlakozik rá a telefonom, úgy mint az előzővel is. Nyilván a háztól is függ, de nekem tökéletesen ment eddig minden. Mondjuk az is igaz, hogy vevőoldalon is MIMO-s, antennás egységek vannak.

(#19937) Soma01 válasza slashing (#19934) üzenetére


Soma01
veterán

Miért akarja mindenki a szolgáltatótól kapott modemet lecserélni?? Nem értem!
Hogy ha gond van, te legyél a hibás a saját cuccoddal a szolgáltatód szemében? Vagy többet akar költeni mint egy sima router és olyan cuccot akarnak ami szinte senkinek sincs és kb. ennyien tudnak segíteni a beállításában is? :F

(#19938) HeavyToys válasza Soma01 (#19937) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Lehet, hogy olyan helyzetbe került, mint én is, hogy a régi sz*r 360R-es D-Link routerem megadta magát és én balga anno nem kértem új routert a szolgáltatáshoz, mikor meghosszabbítottam.

Így vettem egy 321B-t E-bay-en, 2500-ért. Sokkal stabilabb a netem, eléri a névlegesen előírt sebességet, sőt még több is kicsit. Míg a régivel 2-3 megabit híja mindig megvolt. :)

(#19939) Soma01 válasza slashing (#19934) üzenetére


Soma01
veterán

Ja, értem már. UTP helyett koax-on megy a jel.

(#19940) Soma01 válasza HeavyToys (#19938) üzenetére


Soma01
veterán

Háát. Örülök, hogy sikerült neked. De szerintem nem ez az általános. De bejöhet, mint neked. Inkább nem szoktam ajánlani az ilyesmit. De ha tuti a cucc és olcsó, miért ne?

(#19941) slashing válasza Soma01 (#19939) üzenetére


slashing
senior tag

jah ja csak éppen ezzel sem tudod kikerülni magát a modemet, én gyanítom hogy csak rosszul fogalmazott a kérdező mert tuti adnak modemet a net mellé, nem is hiszem hogy létezik otthoni használatra cabel modem amit neked kell belőni, már csak azért sem mert a cabel netnél sokkal macerásabb az optimális jel mint a dsl-nél. Nekem 3x jöttek ki mire megoldották hogy ne szakadozzon és kapcsolódjon újra már ha sikerül neki többnyire nem akart, de mióta valamit mókoltak mérőműszerrel meg a kábellel tökéletesen megy.

Egy valamit nem értek hogy a telefon vonal is upc-is és ha nincs netem akkor az sem jön valamiért, nem tudom az összefüggés okát.(ugye az is a modembe van dugva és onnan a telefonba)

(#19942) Soma01 válasza slashing (#19941) üzenetére


Soma01
veterán

Szerintem logikus. Azon jön minden, ha valami nem jön, gond van, ha gond van más se jön.

(#19943) Intruder2k5 válasza slashing (#19941) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"a cabel netnél sokkal macerásabb az optimális jel mint a dsl-nél"

Ezzel nem feltétlenül értek egyet! Bár lehet, hogy Te közel laksz a DSLAM-hoz, ezért az ADSL net nagyon stabil nálad, a kábelhálózat meg éppen olyan állapotban van (vagy volt), hogy problémák adódtak a nettel! Van akinél az ADSL-el is sok probléma van, ott is ugyanúgy van SNR, Noise, Attenuation, Transmit Power, FEC, CRC, HEC Error, és ki tudja még milyen értékek amiket mérnek!

KÉP1 KÉP2

Szerintem inkább pont az ADSL ami macerásabb!

A telefonod IP telefon, ami szintén net alapú, így logikus ha nincs net, akkor telefon sincs!

[ Szerkesztve ]

(#19944) slashing válasza Soma01 (#19942) üzenetére


slashing
senior tag

szerk: javítva

"A telefonod IP telefon, ami szintén net alapú, így logikus ha nincs net, akkor telefon sincs!"

ez megmagyarázott mindent. Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#19945) HeavyToys válasza Soma01 (#19940) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Én gondolkoztam rajta, hogy amikor elszált a modem, a szolgáltatótól pedig 7k. egy új, hogy veszek egybeépített modem-router eszközt. Aztán ugye ehhez olcsón hozzájutottam, logouton is volt cikk, hogy sokkal stabilabb, mint a szolgáltatói modem, emiatt mellette döntöttem.

Tudom én is, hogy lehet gáz, de szerintem, ha az embernek pl elszáll a modem és kell router és csak ennyiért tud venni, akkor érdemel lehet megpróbálni az egybeépített eszközt is. Gondolom nem hülyék csinálták azt sem, szóval csak kell működnie:).

Nálam amúgy volt kint T-s szerelő, vonalproblémák miatt, de nem problémázott, hogy nem a sajátjuk van ott, megnézte, bemérte, mérések jók voltak, nem próbálta rám kenni a dolgot, hogy nálam van a hiba. Bár lehet, hogy a kis rottweilerem is meggyőzte :D , na jó viccet félre téve, lehet csak én fogtam ki egy rendes embert.

[ Szerkesztve ]

(#19946) Intruder2k5 válasza slashing (#19944) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mert így van sorban, ahogy írod... A telefon az utolsó!

[ Szerkesztve ]

(#19947) Soma01 válasza slashing (#19944) üzenetére


Soma01
veterán

:DDD Örülök, hogy megvan.

(#19948) Soma01 válasza HeavyToys (#19945) üzenetére


Soma01
veterán

7K egy új a szolgáltatótól? :Y Ha elromlik neked kell venni újat a saját pénzedből? Nem adnak?? :(

(#19949) slashing válasza Intruder2k5 (#19946) üzenetére


slashing
senior tag

jaja akkor nem mondtam hülyeséget csak hiányzott az az info hogy ip alapú az is.

kicsit értelmetlen így a válasz a külső szemlélőnek mivel kitöröltem a hozzászólás azon részét :D

(#19950) HeavyToys válasza Soma01 (#19948) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Hát kötsz pl T-nél egy 2 éves szerződést, ha akkor elromlik, 2 éven belül, akkor cserélnek. Ez oké. De ha lejár a 2 év és te meghosszabbítod, akkor nem jár, csak akkor ha felmondod és újrakötöd, de ha más is van náluk, pl TV, vagy telefon, akkor buktad a kedvezményt a többire, legalábbis 1 hónapig tuti. Szóval eléggé patthelyzet. Nálam a 2. előfizetés hosszabbításnál döglött meg, felhívtam őket, lekoptattak, hogy vegyem meg 7k. mert az az én tulajdonom.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.