Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20401) Beri válasza vidocq (#20398) üzenetére


Beri
addikt

Tételezzük fel, hogy össze tudod lőni úgy, hogy mindegyik a saját sebességével (is) működjön. Ha a linksys marad a helyén és kapja a hátába az internetet, a másik router hiába lesz 300-as, attól még a kis 54-es lesz a bottleneck.

Felmerült még, hogy hosszabbító kábellel az egyik antennát közelebb vinnénk a problémás helyhez, ezáltal egy vastag falat kiiktatva az útból.
Ha az n-es eszköz két/három antennájából az egyikre gondolsz, akkor a dolog nem megoldható. Az antennák nem választhatóak el egymástól.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#20402) Gery15 válasza Beri (#20397) üzenetére


Gery15
addikt

Te aztán segítő kész vagy a javából. :C

HyperX

(#20403) vidocq válasza Beri (#20401) üzenetére


vidocq
csendes tag

Akkor a WDS nem tűnik túl értelmes megoldásnak ebben a helyzetben.

A Linksys router antennái közül az egyiket helyeznénk át, ebben az esetben nem vennék másik routert egyelőre, azok szétválaszthatóak?

(#20404) krealon válasza vidocq (#20403) üzenetére


krealon
veterán

(#20405) Beri válasza Gery15 (#20402) üzenetére


Beri
addikt

Jó úttörő vagyok.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#20406) vidocq válasza krealon (#20404) üzenetére


vidocq
csendes tag

Úgy néz ki, hogy a router áthelyezése lesz a probléma megoldása egyelőre, mert így két falat ki tudunk iktatni a jel útjából.
Köszönöm a segítséget Berinek, jNk-nak és krealonnak.

(#20407) laca71


laca71
aktív tag

Sziasztok !

Segitséget kérek szépen:

Bekötötték a DIGI topnetet 80/80.
Ha a modemhez csatlakozok kábellel akkor ez tökéletesen megy.
De lenne egy WR741-es routerm amit használok egy TPlink 2408-as antennával.
A laptopnál wifin 1 méterről is csak max 20-25-re tudom ugyan azt a sebességtesztet
végigi tolni.
A másik szobában lévő asztali gépnél is ugyan ez a helyzet...
Mit kellen vennem , hogy rendesen kitudjam használni a lehetőségeket ?

Laca

(#20408) jNk válasza laca71 (#20407) üzenetére


jNk
senior tag

TP-Linknél maradva 300mbit/s (wifi) sebességű router kell (WR841, 842, 940, 941, 1042, 1043) és kliensnek is hasonló szabványú usb (WN821, 822) vagy pci/pci-e kártya (WN851, WN881, WN951) szükséges, de még így sem garantált a házban mindig és mindenhol a 80mbit/s sávszélesség.

[ Szerkesztve ]

(#20409) Gubek-Einste válasza laca71 (#20407) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ehhez a nethez már gigabites router ajánlott, a legolcsóbb ilyen a TP-Link 1043ND.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#20410) vargalex válasza laca71 (#20407) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Kicsi a valószínűsége, hogy a 741ND-vel menni fog wifi-n a 80! Mbps, de a 20-25 Mbps alapján én azt mondanám, hogy G-s klienseid vannak. N-esekkel azért többet kellene elérni.

Alex

(#20411) Tapti75 válasza Intruder2k5 (#20050) üzenetére


Tapti75
csendes tag

Sziasztok!

Mily meglepő, segítségre van szükségem :)

Nem tudom, hogy kell-e routert cserélnem vagy sem, de ha igen akkor milyet vegyek?

Problémám az hogy a jelenlegi routerre nem tudok wifin keresztül kapcsolódni telefonnal, nem is találja, míg laptopon minden ok. Teljesen mindegy hogy nyílttá teszem a hálózatot vagy sem, megadom a hálókulcsot vagy sem, lassan már ott tartok hogy felszeletelem valamelyik kütyüt.
Digis netem van,basenet, ami 40/20-s.
Router TL-WR642G
Telefon, ha számít SE Xperia Ray

Igazán extrákra nem vágyom, csak hogy menjen wiwfiről a laptop és a telefon, ill bármi.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#20412) Gubek-Einste válasza Tapti75 (#20411) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezt inkább Router gondok-ba tedd fel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#20413) Beri válasza Tapti75 (#20411) üzenetére


Beri
addikt

Problémám az hogy a jelenlegi routerre nem tudok wifin keresztül kapcsolódni telefonnal, nem is találja, míg laptopon minden ok.
Tessék a telefonban keresni a hibát.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#20414) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Sziasztok!

Segítséget szertnék kérni. Adva van egy telek, rajta 2 házzal, a 2 ház közötti távolság legyen mondjuk max. 100 méter. Az egyik házba jön be a net, azt wifivel szeretnénk osztani, hogy a másik házban is fogható legyen. Ezt hogy lehet megoldani a legegyszerűbben?
Én elsőre egy range extenderre gondoltam, de azt hova kéne tenni, milyen kéne, stb?
Egy wifi router már van, a házban, de igény szerint az is cserélhető a megoldás érdekében.

Előre is köszi a válaszokat!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#20415) Krissz5435


Krissz5435
aktív tag

Hello!

Gondolkozom, hogy kéne venni egy router modem kombót. Az ok amiért vennék, hogy a t-home által adott zte csoda bírja kb 1 hétig és utána áramtalanítom kell, hogy megint rendesen menjen a net.

Első kérdés: ha vennék esetleg valami ilyen elosztót tudnám használni t-homeos netnél? Ugye a csávó kijött és be kellett telefonálnia, hogy beregisztrálja, de nem tudom, hogy saját eszközt annak kiiktatásával lehet-e használni.

Második kérdés(ha az elsőre igen a válasz): milyen ilyen eszköz van ami elbírna 4 wifis gépet, 2 telefont, és két kábelen kapcsolódó gépet úgy, hogy max havonta(vagy akár csak áramszünetkor) kelljen áramtalanítani? A net 25/5-ös. Árban max 20k környékén gondolkodok.

Harmadik kérdés: lehet-e az a baja a netnek, hogy kint a falon lévő kis dobozból bejövő kábel kb 20-25 éves? Ha igen annak a cseréje hogyan működik? Én ugye nem nyúlhatok bele a dobozba, lévén le van zárva.

Negyedik kérdés(ha az elsőre nem a válasz): milyen alternatívák vannak, hogy megoldódjon ez az esetleges hiba?

Előre is elnézést a sok kérdésért és azért ha 1-2 nem ide tartozik. És köszönöm annak aki válaszol.

[ Szerkesztve ]

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#20416) krealon válasza Tsebacsi (#20414) üzenetére


krealon
veterán

100m athidalasahoz minimum az egyik oldalon iranyitott antenna kell.
Meres (vagy proba) nelkul pedig senki sem fogja tudni neked megmondani a megoldast.

En ugy allnek neki (ha biztosra akarnek menni), hogy ket iranyitott antennaba epitett AP-t tennek fel egymasra mutatva a ket "telephelyen", amik a bridge modban uzemelnenek.
Az egyik oldalon UTP-vel kotnem a "bejovo" routerhez, a masik oldalon pedig egy AP-t (vagy egy routert AP modban, ha tobb kabeles kapcsolatra is szukseg van) tennek UTP-n csatlakozva. Persze az egyes eszkozok ferekvenciajat a leheto legmesszebb tennem egymastol, hogy minel kevesbe zavarjak egymast.

Szerk:
Tovabbi otleteket a megvalositasra itt talalhatsz -> Wlan, wifi, vezeték nélküli hálózat kérdések és válaszok (kiemelt téma)

[ Szerkesztve ]

(#20417) Tsebacsi válasza krealon (#20416) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Köszönöm a gyors és részletes választ! :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#20418) Mattanyahu


Mattanyahu
tag

hello! egy ilyesmi routert szeretnék venni, át is néztem gyorsan az itthoni kínálatot, de egyiken se volt kimenő lan port :(
ti ismertek olyan amin van? (egy elég)

The right man in the wrong place can make all the difference in the world

(#20419) Beri válasza Krissz5435 (#20415) üzenetére


Beri
addikt

saját eszközt annak kiiktatásával lehet-e használni
Lehet, csak nem ajánlott. Ahogy már oly sokszor leírtam ebben a topicban, ha saját eszközt használsz a szolgáltatóé helyett, akkor minden hálózati problémát arra fognak majd.

Harmadik kérdés: lehet-e az a baja a netnek, hogy kint a falon lévő kis dobozból bejövő kábel kb 20-25 éves?
Jelszinteket kéne nézni/mérni, abból kiderülne. Feltételezvén természetesen, hogy nem kontaktos a kábel :D

Ha igen annak a cseréje hogyan működik? Én ugye nem nyúlhatok bele a dobozba, lévén le van zárva.
Szólsz a szolgáltatónak, hogy neked nem tetszik a 25éves kábel állapota, ők meg elhajtanak a fenébe, mondván, amíg működik, használjad.

Mattanyahu: Tehát kompakt vezetékes/vezeték nélküli rotuert szeretnél? Hol kell elférnie? Milyen szolgáltatásokat vársz el az eszköztől? Azt, hogy milyen gyors kapcsolathoz kell, meg sem kérdezem, mert remélem, leírod magadtól is :)

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#20420) laca71 válasza vargalex (#20410) üzenetére


laca71
aktív tag

Szia !

Próbáltam a Galxy S2 wifi részével is
Ott a router mellett 36/ 43 volt az arány
Ha átmentem a 6 méterre lévő szobába akkor 20/28
A 741-es routert nem lehet kliensként használni ?
Mert akkor vennék egy 1043-at és az asztali gépnél használnám a 741-et....

Laca

(#20421) Intruder2k5 válasza laca71 (#20420) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha másképp nem is, custom firmware-el mindenképpen lehet!

(#20422) Krissz5435 válasza Beri (#20419) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Jelszinteket mivel tudom mérni?Jó lenne kideríteni, hogy mi okozza a hibát. Előre is köszi.

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#20423) laca71 válasza Intruder2k5 (#20421) üzenetére


laca71
aktív tag

Szia !
Erről hol tudok olvasni ?
Laca

(#20424) Intruder2k5 válasza laca71 (#20423) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Többek közt a Google-ban! Egyébként EZ lenne a DD-WRT!

[ Szerkesztve ]

(#20425) Beri válasza Krissz5435 (#20422) üzenetére


Beri
addikt

Jelszinteket mivel tudom mérni?
A modem megaszondja a tutit. Mindenesetre a hulladék drót miatt nem hetente egyszer szakadna a kapcsolat.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#20426) Krissz5435 válasza Beri (#20425) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

És a modemben(jelen esetben ez) hogyan tudnám megnézni a jelszinteket? Esetleg ugyanezt a routerből(tp-link 841nd) nem lehet megnézni? A zte-hez úgy kapcsolódjak, mintha azt használnám routerként is(van webes kezelőfelület) vagy esetleg a routert bekötve, hogy modemként funkcionáljon(szoftverrel)? Előre is köszi.

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#20427) Beri válasza Krissz5435 (#20426) üzenetére


Beri
addikt

És a modemben(jelen esetben ez) hogyan tudnám megnézni a jelszinteket?
RTFM, ha egyáltalán a felhasználó számára elérhetővé teszik az ilyen infókat.

Esetleg ugyanezt a routerből(tp-link 841nd) nem lehet megnézni?
Nem.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#20428) Gubek-Einste válasza Krissz5435 (#20415) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

1; Ha telefon/tévé is a HGW-re van kötve akkor nincsen alternatíva.

2; 20k-ből VDSL HGW-t nem lehet kapni.

4; Ha a szolgáltató nem tudja megoldani a gondokat akkor ha van másik szolgáltató amely nem xDSL alapú netet szolgáltat, akkor szolgáltató váltás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#20429) Krissz5435 válasza Beri (#20427) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Ha van is rá lehetőség a kézikönyben nincs benne, csak a nagyon alap, hogyan legyen netünk részt csatolták. De ha esetleg elmondod, hogy kb mit keressek, akkor holnap kicsit könnyebb dolgom lesz. :R

Ja és minthogyha lenne ennek a készüléknek egy frissítési funkciója is. Nem lehet, hogy csak új firmware kell rá?

[ Szerkesztve ]

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#20430) Krissz5435 válasza Gubek-Einste (#20428) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

1. szerencsére csak a net van rákötve, a telefon is analóg.
2. az ebben a formában nagy kár :(
3. Sajna t-homenál nincs értelmesebb szolgáltató, mert ugyan azon a vonalon jön, és a többi ennyié pénzért 10/1-eset kínál, vagy ha mégis ilyent akkor drágábban.

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#20431) Beri válasza Krissz5435 (#20429) üzenetére


Beri
addikt

De ha esetleg elmondod, hogy kb mit keressek, akkor holnap kicsit könnyebb dolgom lesz
Nincs itthon egy olyan modemem, hogy meg tudjam nézni, mit és hol keress.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#20432) Krissz5435 válasza Beri (#20431) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Rendben, azért köszi. :R

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#20433) Mattanyahu válasza Beri (#20419) üzenetére


Mattanyahu
tag

Tehát kompakt vezetékes/vezeték nélküli routert szeretnél? igen :)
Hol kell elférnie? nem szempont, de nem baj ha zsebben elfér
Milyen szolgáltatásokat vársz el az eszköztől? wifi-n, legmagasabb szintű védelem (minimum wpa2), legalább egy lan port (a wan-on kívül ugye)

lényegében ennyi, semmi extra
monnyuk az nem árt ha 10k alatt van az ára :)

magamnak már elkezdtem csinálni egy helyes kis táblázatot a 10-15 routerről amiket eddig találtam, de személyes vélemény mindenképp érdekel

[ Szerkesztve ]

The right man in the wrong place can make all the difference in the world

(#20434) nihill


nihill
őstag

Sziasztok!

Otthoni hálózatom jelenleg 2db számítógép és 2db WD Live média lejátszó egy kb. 6-7 éves SMC routerrel összekötve. (15 megabites UPC netem van)
Most viszont lett még egy laptop, N-es wifivel, amivel még be kellene lépnem a hálózatba.
Valamint van egy 2TB-os USB vinyó filmekkel, ami jelenleg az egyik médialejátszón keresztül van megosztva, de inkább az új routerre raknám át.

Erre jó lenne-e nekem az első hozzászólásban szereplő TL-WR1043ND? Vagy esetleg hasonló árban valami más ajánlott is van?

[ Szerkesztve ]

(#20435) dobostorta


dobostorta
tag

Háj!

Tudnátok nekem ajánlani egy olyan vezetékes! routert, ami bírja a 120 mbit/10 mbit netet, és ár/érték arányban a legjobb, és megbízható?

Köszi előre is!

(#20436) Beri válasza Mattanyahu (#20433) üzenetére


Beri
addikt

Hol kell elférnie? nem szempont, de nem baj ha zsebben elfér
Ha nem szempont, akkor minek legyen kicsi? :D

Az "Azt, hogy milyen gyors kapcsolathoz kell, meg sem kérdezem, mert remélem, leírod magadtól is" dolgot meg komolyan gondoltam.

nihill: Erre jó lenne-e nekem az első hozzászólásban szereplő TL-WR1043ND?
Persze.

Vagy esetleg hasonló árban valami más ajánlott is van?
Gbites portokkal csak 20k felett.

dobostorta: Tudnátok nekem ajánlani egy olyan vezetékes! routert, ami bírja a 120 mbit/10 mbit netet, és ár/érték arányban a legjobb, és megbízható?
Veszel egy 1043ND-t és kikapcsolod a wifijét? :))

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#20437) imrus112 válasza vidocq (#20396) üzenetére


imrus112
csendes tag

Szerintem próbálj meg egy Linksys WRT160N routert. Már közel fél éve cseréltem le a tp-t erre és nagyon megvagyok elégedve vele (főleg ami a hatótávolságot illeti), és a stabilitást. rendszeresen torrentezek vele, és még sosem volt szakadásom!

(#20438) Pharaoh


Pharaoh
aktív tag

Hi!

Az olyan router ami tudja párhuzamosan a 2,4 ill. az 5Ghz-t az két wi-fi hálózatot hoz létre és az eszközök kettőt látnak?

(#20439) Mattanyahu válasza Beri (#20436) üzenetére


Mattanyahu
tag

arra azért nem írtam semmit, mert változó
közben találtam egy szimpatikus példányt: edimax br-6258n
látott már valaki ilyet? :)

The right man in the wrong place can make all the difference in the world

(#20440) zs_0_lt


zs_0_lt
csendes tag

Sziasztok!

T-Mobile-os Hotspot internetet használok. Fizetős, felhasználóneves, jelszavas. Ezt a vezetéknélküli jelet szeretném szétszórni a szobámban és több eszközzel is fogni. Nem igazán értek ehhez ezért is szeretném a segítségetek kérni. Acces point-ot vásároljak vagy routert ami már AP is egyben? A hotspot 6 óránként megszakad. Az is fontos lenne, hogy a router vagy az AP tudja tárolni az adott felh. és jelszót és újracsatlakozzon. Érdeklődnék, hogy ez valahogy kivitelezhető lenne e?

Köszi, Zs.

(#20441) Gubek-Einste válasza zs_0_lt (#20440) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide egy Range Extender kell.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#20442) zs_0_lt válasza Gubek-Einste (#20441) üzenetére


zs_0_lt
csendes tag

Micsoda? El tudnád magyarázni ha megkérlek, hogy az pontosan mi? Lényeg az, hogy sajnos csak egy laptopon tudom használni a hotspotos netet, viszont szeretném a ps3-mal is használni, de nem akarok két felhasználónevet és jelszót vásárolni havonta, hanem csak egyet és ezt az egy hotspotot szeretném a laptopomon és a ps3-on is használni. Köszi.

(#20443) krealon válasza zs_0_lt (#20442) üzenetére


krealon
veterán

Ebben az esetben (csak 1 eszkoz csatlakozhat fel az internetszolgaltato HotSpot-jara) neked inkabb Wireless ISP (WISP) kepesseggel rendelkezo router kell. pl TL-WR743ND
Ha nem riadsz vissza az alternativ firmware hasznalatatol (ami altalaban garanciavesztessel is jar), akkor egy TL-WR741ND is eleg lehet.
Az igazsaghoz hozzatartozik, hogy egy ezressel dragabban mar TL-WR841ND kaphato, ami moddolasra sokkal jobb.

(#20444) zs_0_lt válasza krealon (#20443) üzenetére


zs_0_lt
csendes tag

Sajnos nem igazán vagyok képben így a moddolást lehet inkább kihagynám. A routereket még nagyjából ismerem, de ezeket az AP-kat, WISP-eket meg Range Extendereket már nem. Tehát ha vásárolok egy ilyen TL-WR743ND típusú routert és egy felhasználónevem és jelszavam van, akkor ez képes fogni és szétszórni a jelét a szobába, hogy több eszközzel is rácsatlakozzak? A felhasználónév, jelszó tárolásra képes? Újracsatlakozásra? Még ez lenne fontos mert gyakran szakadozik a hotspot sajnos. Ha ezeknek a kritiréumoknak megfelelne ez az eszköz akkor vásárolnék egyet. Köszi.

(#20445) zs_0_lt válasza krealon (#20443) üzenetére


zs_0_lt
csendes tag

A D-Link DAP-1360-ját nézegettem most. De az csak AP. Az AP csak fogadni képes a jelet? Továbbítani csak vezetékesen? Wireless szétszórni nem? Ezért szükséges hozzá egy router? Mert ha igen akkor megint marad a TL-WR743ND.

(#20446) Gubek-Einste válasza zs_0_lt (#20442) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Range Extender egy olyan eszköz amely veszi a wifi jelet és azt erősíteni tudja ezzel kiterjesztve az elérhető távolságot de van olyan is amely képes úgy is működni, hogy vesz egy jelet és azt router-ként tovább osztja. Konkrétan nem tudom melyik ami ilyen.
Ha veszel egy TP-Link 743ND-t akkor az veszi a wifi jelet és tovább osztja kábelen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#20447) gera021


gera021
aktív tag

hali,

szeretnék venni (ANNEX B)moden+router-t, meik a legjobb választás? Játékra használnám, több gép is rá lenne kötve, na meg wifi is lenne néha használva,

[ Szerkesztve ]

(#20448) zs_0_lt válasza Gubek-Einste (#20446) üzenetére


zs_0_lt
csendes tag

Egy D-Link DIR-655 routeren és egy D-Link DAP-1360-as Access Pointon gondolkodom. Az ugyanúgy megoldás lenne nem, mint a TP-Link 743ND? Csak itt két külön eszköz van, nem pedig egybebeépítve?!

(#20449) krealon válasza zs_0_lt (#20448) üzenetére


krealon
veterán

Igen.

(#20450) zs_0_lt válasza krealon (#20449) üzenetére


zs_0_lt
csendes tag

Köszönöm. Akkor most már csak egy utolsó technikai kérdés. Az AP-t kell vezetékesen összekötnöm pl. a notimmal és a notin beállítani, hogy melyik wireless jelre csatlakozzon? Majd ha ez megvolt akkor utána a routert is össze kell kötnöm vezetékesen az AP-vel vagy az már wireless fog müködni? Ez még sajnos nem tiszta. Köszönöm.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.