Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19151) Intruder2k5 válasza blasius10 (#19148) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

ITT tudnak segíteni!

(#19152) NomadND1 válasza Intruder2k5 (#19147) üzenetére


NomadND1
senior tag

Természetesen tisztában vagyok ezekkel az értékekkel.
Nem az eü-i része ami aggaszt, hanem a biztonsági része. Attól, hogy nem küldi ki a világba az SSID-t még el lehet kapni a forgalmat, hiába a titkosítási eljárások, és a MAC szűrés.

A kérdés még mindig adott. Mivel tudom lemérni, hogy tényleg kikapcsolt -e a wifi adó?
Bármennyire is nevetséges tény, hogy sugároz.
Ahogy a világban szinte minden. Még te is :-)

(#19153) Soma01 válasza NomadND1 (#19152) üzenetére


Soma01
veterán

(#19154) NomadND1 válasza Soma01 (#19149) üzenetére


NomadND1
senior tag

Szerencsére léteznek olyan készülékek amiknek az antennája a készülék alján helyezkedik el, ami tudom sovány vigasz, de mégis több mint a semmi :DDD

Ezért is tartom hősnek azokat akik BT fülessel rohangálnak az utcán, mert mégiscsak a konyhai mikró frekvenciáját használja. Hát egészségükre. :DDD

(#19155) blasius10 válasza Intruder2k5 (#19151) üzenetére


blasius10
csendes tag

köszönöm:)

(#19156) Beri válasza NomadND1 (#19152) üzenetére


Beri
addikt

Attól, hogy nem küldi ki a világba az SSID-t még el lehet kapni a forgalmat, hiába a titkosítási eljárások, és a MAC szűrés.
Sniffelni azt lehet, ami épp a hálón szalad. Mivel nincs aktív kliens, sőt, még SSID broadcast sem, nincs mit elkapni. Más kérdés, hogy a QSS-t és társait meglepően rövid idő alatt lehet borítani, de ha a wifi ki van kapcsolva, akkor bizony csend van.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#19157) Huroq


Huroq
senior tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy tud-e valaki véleménnyel vagy esetleg tapasztalattal szolgálni az új TP-Link routerről? (2543nd) Gondolkoztam be kéne újítani, de nem tudom megér-e 21k-t, illetve a nyers technikai adatokon kívül megéri-e ezt megvenni az 1043nd helyett?

Előre is köszi.

(#19158) vargalex válasza Huroq (#19157) üzenetére


vargalex
félisten

1043ND-tól annyiban különbözik, hogy 2-szer annyi a RAM (64 MB), illetve tud 5GHz-et is WiFi-n, igaz nem szimultán.

Alex

(#19159) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Megvettem a routert. Elsőnek működött is viszont a cd telepítése nem volt valami jó. Az utolsó műveletnél hibát ir ki, hogy ellenőrizzem a WAN-t. Mit csináljak? Próbáltam úgyis ahogy a papíron van meg más beállítással is, de nem akar jó lenni. A végén, hogy legyen net csak a reset segít a router hátulján. Így ahogy most van nincs a wi-fin jelszó.

[ Szerkesztve ]

(#19160) Huroq válasza vargalex (#19158) üzenetére


Huroq
senior tag

Köszönöm a választ :R

(#19161) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Inkább csak annyit kérdezek, hogy hol lehet lejelszavazni a wi-fit? Adtak hozzá még egy papírt aminél a net keresőjébe be kell írni egy ip címet és onnan is be lehet állítani.

(#19162) Soma01 válasza gyenesmartin (#19159) üzenetére


Soma01
veterán

Szerintem a CD-t hagyd! Lépj be a router felületére a böngésződön keresztül. (ilyesmit kell beírni: 192.168.1.1) A dobozon és a tájékoztatóban is le van írva, hogyan kell. Ott állíts be mindent ami kell neked. Ott is van gyors beállítás ha az kell, de jobb minden lényeges pontot magadnak beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#19163) Soma01 válasza gyenesmartin (#19161) üzenetére


Soma01
veterán

Melyiket vetted végül? TL-MR3420 vagy TL-WR741ND?

(#19164) gyenesmartin válasza Soma01 (#19163) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Ezt:TL-WR741ND Letudtam egy kicsit alkudni az árából.
Most úgy tűnik, hogy jó minden. Wi-Fi jelszót jó lesz a WPA-PSK/WPA2-PSK beállításnál beállítani? A telefon először kérdte de már nem.

(#19165) monsterbeats


monsterbeats
tag

na, ma megvették nekem a routert, este hozzák, de két antennás, kicsit erősebb, mint ajánlottatok. a jelenlegi kérdésem, hogy valami leírást tudtok nekem adni a beállításhoz?
asztali xpvel, és macbook pro osx-el.

 Macbook Pro 13" - i5 2.4GHz, 8GB, 500GB. - elnézést a lassú, hibás üzenetekért, gipszben nem az igazi.

(#19166) krealon válasza monsterbeats (#19165) üzenetére


krealon
veterán

(#19167) monsterbeats


monsterbeats
tag

megjött a router, még annyit szeretnék, hogy az asztalin a netkapcsolat sebességét hogy tudnám korlátozni? program, név?

 Macbook Pro 13" - i5 2.4GHz, 8GB, 500GB. - elnézést a lassú, hibás üzenetekért, gipszben nem az igazi.

(#19168) krealon válasza monsterbeats (#19167) üzenetére


krealon
veterán

Windows-on Netlimiter-rel.

(#19169) djsilas válasza asuspc96 (#19143) üzenetére


djsilas
tag

Ha csak nem tanulás és/vagy tesztelés miatt van rá szükséged, akkor semmit. Én legalább is biztos nem adnék érte egy forintot se... Egyébként apróhírdetésben 5K szerintem sok.

(#19170) djsilas válasza krealon (#19166) üzenetére


djsilas
tag

Viccen kívül, nagy respect a készítőnek. Tudom milyen VPN használatról, postafiók beállításról, digitális aláírásról, tanúsítványok hasonló anyagokat összerakni. Semmi kedved hozzá, örülsz, ha kapsz egy köszönömöt azoktól, akiknek csinálod, stb, stb. És mégis van, aki felvállalja! :) :C :R

(#19171) djsilas válasza Gubek-Einste (#19006) üzenetére


djsilas
tag

Azt nem mondom, hogy nem ajánlott... de azért, ha teheted, legyen csak ott egy router, vagy akármi, ami tényleg azt tudja, ami neked kell - és nem vmi multifunkciós csuda. Hideg kiráz T-Home Ciscojától, meg a TCP Timeout (?) miatt háttérben elhalálozó SSH kapcsolatoktól. Ez akkor a legjobb poén, mikor épp full mentést/visszaállítást csinálnál távoli szerveren...

(#19172) djsilas válasza ovecs (#19032) üzenetére


djsilas
tag

5 laptop WiFin, ipTV, 2 tel + ha jönnek haverok... Teljesen korrekt jószág az egyébként... az "otthon szervert tart" dolgon meg hangosan felnevettem, bocsi :)

Szerk: bocs: 1 laptop kábelen van, azon töltögetek/fejlesztek + 4 Wifi

[ Szerkesztve ]

(#19173) djsilas válasza VaMik (#19058) üzenetére


djsilas
tag

Ruckus, Cisco, Aruba, Juniper, Draytek, Zyxel, D-Link - kb ilyen sorrendben :))

Eltévedtem...! :D

[ Szerkesztve ]

(#19174) monsterbeats


monsterbeats
tag

még egy kérdés. hogy tudom le jelszavazni a routert? tp-link.

 Macbook Pro 13" - i5 2.4GHz, 8GB, 500GB. - elnézést a lassú, hibás üzenetekért, gipszben nem az igazi.

(#19175) monsterbeats válasza monsterbeats (#19174) üzenetére


monsterbeats
tag

a jelszavazás megvan, WPA2-PSK-val, valami egyebet még be kell állítanom?
mac, stb nem tudom, mit jelent, de kell valami a biztonságért? jelenleg működik így.

 Macbook Pro 13" - i5 2.4GHz, 8GB, 500GB. - elnézést a lassú, hibás üzenetekért, gipszben nem az igazi.

(#19176) gyenesmartin válasza monsterbeats (#19175) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Nekem is így van.

(#19177) monsterbeats válasza gyenesmartin (#19176) üzenetére


monsterbeats
tag

akkor a wpa2-psk elég?

 Macbook Pro 13" - i5 2.4GHz, 8GB, 500GB. - elnézést a lassú, hibás üzenetekért, gipszben nem az igazi.

(#19178) kali válasza monsterbeats (#19177) üzenetére


kali
legenda

wpa2-psk - aes a legjobb!

[ Szerkesztve ]

(#19179) Soma01 válasza monsterbeats (#19177) üzenetére


Soma01
veterán

Elég. Fentebb van egy link egy másik fórumból. Ott részletesen le van írva minden. [link]
Vagy itt egy másik is: [link]

[ Szerkesztve ]

(#19180) Zjunior


Zjunior
veterán

Sziasztok,

Szeretném kérni a segítségeteket!

Milyen routert tudtok ajánlani ami kezeli a külső winyókat is Macbook Air miatt...
Apple Airport Extreme-t néztem ki de jöhetnek olcsóbb, de megbízható megoldások!

Köszönöm a szíves segítségeteket!

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#19181) Soma01 válasza Zjunior (#19180) üzenetére


Soma01
veterán

Hűha, ez jó kérdés! :F

(#19182) Zjunior válasza Soma01 (#19181) üzenetére


Zjunior
veterán

????? :F

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#19183) monsterbeats


monsterbeats
tag

routerrel hogy tudom korlátozni a net sebességét? az asztali kábellal van bekötve, és annak szeretném a sebességét program nélkül lekorlátozni.

 Macbook Pro 13" - i5 2.4GHz, 8GB, 500GB. - elnézést a lassú, hibás üzenetekért, gipszben nem az igazi.

(#19184) Beri válasza Zjunior (#19180) üzenetére


Beri
addikt

Minek ilyen félmegoldás? Vegyél NAS-t, meg egy random routert az első hozzászólásból.

monsterbeats: RTFM!

eladó Aromamizer RDTA V1

(#19185) monsterbeats válasza Beri (#19184) üzenetére


monsterbeats
tag

német tudással szép lesz az angol használati utasítást. magyarul csak az alap beállítás van leírva.

 Macbook Pro 13" - i5 2.4GHz, 8GB, 500GB. - elnézést a lassú, hibás üzenetekért, gipszben nem az igazi.

(#19186) Beri válasza monsterbeats (#19185) üzenetére


Beri
addikt

Ha van angol, van német is. Nameg nem ebbe a topicba való ez sem. Az első hozzászólásban találsz hasznos linkeket.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#19187) Gombinyó


Gombinyó
őstag

Üdv!

Megérett a router csere nálunk. 80/25ös netünk van és egy PC, xbox, médialejátszó van a hálózatba kötve + wifin telefonok. 10-12 ezer Ft lenne a műveletre. Amiket eddig néztem a ZyXEL NBG-4604N és a Linksys WRT120N. Kell nekem a Gigabites router vagy jó lesz a Linksys is? Esetleg valami más választás ebben az árkategóriában?

(#19188) Beri válasza Gombinyó (#19187) üzenetére


Beri
addikt

Nem kell törvényszerűen gigabites router, csak erősen ajánlott.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#19189) SaitoX


SaitoX
tag

Hellosztok, tudnátok segíteni?
Szeretnénk egy routert, leírom mi lenne a fontos:

- Lehessen vele torrentezni, portokat engedélyezni, esetleg játékszervert futtatni, és egyéb dolgok.
- Jó térererejű wifije legyen, ami lehetőleg működik az emeleten is, szakadozás és egyéb problémák nélkül.
- Megbízható ethernet port is legyen rajta, ne csak wifi (egyébként 25 mbites ADSL csatlakozáshoz lesz, de ez a későbbiek során bővülhet nagyobb sebességre is)
- Kikapcsolható tűzfal legyen

Olyan 10.000 ft-ot szánnánk rá, persze ha van olcsóbban is, ami kielégíti az igényeket, vagy netalán drágábbat ajánlotok az is érdekelhet, előre is köszönöm !!!!!!

[ Szerkesztve ]

(#19190) SaitoX


SaitoX
tag

(sorry valamiért 2x ment el, elég instabil most a net:()

[ Szerkesztve ]

(#19191) MasterDeeJay

Milyen gigabites routert ajánlanátok 20eFt alatt?

UPC 120-as netet osztana meg, szeretném ha támogatna dyndns címfrissítést. Wifi sávszéle teljesen lényegtelen. LAN-on tudja a gigabitet az feltétel.

Válaszokat előre köszönöm!

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#19192) odrif válasza MasterDeeJay (#19191) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Esetleg egy ilyen?:[link]

20 éve a Prohardveren

(#19193) Beri válasza SaitoX (#19189) üzenetére


Beri
addikt

- Lehessen vele torrentezni, portokat engedélyezni, esetleg játékszervert futtatni, és egyéb dolgok.
Gondolom, nem rajta akarod futtatni, tehát teljesen mindegy.

- Jó térererejű wifije legyen, ami lehetőleg működik az emeleten is, szakadozás és egyéb problémák nélkül.
"Azt megtippelni, hogy egy hálózat meddig ér majd el, mennyire csökken majd a jelszint a routertől távolodva, vagy hogyan esik majd vissza a hálózat sebessége a jelszint csökkenésétől, kb. esélytelen."

- Megbízható ethernet port is legyen rajta, ne csak wifi (egyébként 25 mbites ADSL csatlakozáshoz lesz, de ez a későbbiek során bővülhet nagyobb sebességre is)
Nincs router eth port nélkül.

- Kikapcsolható tűzfal legyen
Szerencsére mindegyik kikapcsolható.

MasterDeeJay: Az első hozzászólásban lévőket.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#19194) Soma01 válasza odrif (#19192) üzenetére


Soma01
veterán

Szerintem is jó lesz MasterDeeJay-nek. :K

(#19195) Soma01 válasza SaitoX (#19189) üzenetére


Soma01
veterán

Ez alatt mit értesz? Lehessen vele torrentezni, portokat engedélyezni, esetleg játékszervert futtatni, és egyéb dolgok
Magán a routeren akarod, vagy egy mögé kötött gépen?

(#19196) MasterDeeJay válasza odrif (#19192) üzenetére

Már meg is rendeltem!

Köszi!

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#19197) Soma01 válasza Zjunior (#19180) üzenetére


Soma01
veterán

Igen, egy NAS jobb lenne, mert egy routerre kötött vinyó nem lesz elég jó sebességben. Szóval jobb egy router (1.hsz) és egy NAS ("Milyen NAS-t vegyek" téma).

Azt nem tudom, hogy a MAC-eknek milyen a fájl megosztása és kompatibilis e a Windows-zal. Ha külön történet és nem kompatibilis (Samba server nem jó) akkor jól meg kell nézni mit veszel, hogy MAC kompatibilis legyen.

(#19198) SaitoX válasza Soma01 (#19195) üzenetére


SaitoX
tag

A gépen:) csak lényeg, hogy routeren rendesen be lehessen állítani ezeket a dolgokat, és működjön is, amit a T-Home adott ZTE routert azon feleslegesen állítok be bármilyen portot, nem igazán működnek, és a wifije is kb használhatatlan.

(#19199) odrif válasza SaitoX (#19198) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Ezt nem csodálom.

20 éve a Prohardveren

(#19200) Zjunior válasza Soma01 (#19197) üzenetére


Zjunior
veterán

Én nem nagyon akarok már költeni NAS-ra mert van külső winyóm!
Annyira rossz lenne így a fájlmegosztás?:( :F

Work Hard ™- Play Hard ™!!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.