Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19601) HeavyToys válasza pista1235 (#19599) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Szerintem ezért az árért jó. Bocsi, hogy én válaszolok, de nálam kb fél éve üzemel, hibátlanul. Cseréltem rajta antennát nagyobbra, de ha nem "extrém" távolságokat kell átlőni, akkor jó a gyári is. Meg igazából engem zavart csak, hogy nem 5/5-ös a visszajelzőn a jelerősség. :)

Firmware-t frissítettem, de igazából a gyárival se volt gond, fagyást-ilyesmit nem tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

(#19602) Brogyi válasza BMWFan (#19598) üzenetére


Brogyi
senior tag

Az DHCP lenne helyesen, de a kapcsolatod a UPC-vel az pedig Dynamic IP.Ez kábelre érvényes. Ha ADSL akkor PPPoE.Azt hiszem át kellene ugranod a UPC totyikba. :)

(#19603) Gubek-Einste válasza BMWFan (#19596) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Dobd ki a CD-t, semmire sem jó, lépj be az admin felületre és ott állítsd be.
UPC kábelnethez DHCP/Dinamikus/Automatikus konfiguráció kell.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#19604) BMWFan válasza Gubek-Einste (#19603) üzenetére


BMWFan
aktív tag

Köszönöm,azóta már rájöttem hogy a CD semmit nem ér.
Még annyit kérdeznék hogy az normális ha a beállítás /kerék/ led 1 másodpercenként villog?

[ Szerkesztve ]

(#19605) Soma01 válasza BMWFan (#19598) üzenetére


Soma01
veterán

UPC "Dynamic IP".

[ Szerkesztve ]

(#19606) Soma01 válasza BMWFan (#19604) üzenetére


Soma01
veterán

Olvasd el a használati útmutatót! Sok jó dolog van benne. Mint általában az ilyesmiben. Ez is le van írva pl.

(#19607) andrew-msi válasza And (#19564) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Huh ez így nekem kicsit sok. :(
A lényeg eddig egy sima belső antennával használtuk ami ki volt rakva a kocsira, de gyorsan meghalt. Ezért gondoltam kicserélem egy kültérire.
Amúgy az az antenna amit ajánlottál, bírna a menet közbeni kint létet, vagy ezt felejtsem el?
Sajnos nem tudom megmondani milyen USB-s cucc, mivel nincs rajta semmi felirat, nem most vettem. De azt tudom hogy a pici belső antennával is sok jelet fogott, ezért gondoltam, hogy jó az érzékenysége.

(#19608) FrozenThrone


FrozenThrone
aktív tag

Sziasztok!

Lanos (Optikai) 30 Mbits / 15 Mbits nethez keresek valami jóféle routert. Keret 15k mit ajánlanátok ebben az árkategóriában?

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#19609) Gubek-Einste válasza FrozenThrone (#19608) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link 74x-től felfelé bármi de 15k-ért már lehet venni egy gigabites TP-Link 1043ND amin van USB port és 3 cserélhető antenna + OpenWRT-vel moddolható.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#19610) FrozenThrone válasza Gubek-Einste (#19609) üzenetére


FrozenThrone
aktív tag

Köszönöm a gyors választ :R

Ahogy nézem elég komoly ez a TP-Link 1043ND, és a keretbe is belefér, meg is van akkor hogy mit veszek.

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#19611) And válasza andrew-msi (#19607) üzenetére


And
veterán

"Amúgy az az antenna amit ajánlottál, bírna a menet közbeni kint létet, vagy ezt felejtsem el?"
Nem is látom, hogy konkrétan ajánlottam volna ;). A "kint lét" nem az antennának probléma, mivel te eredetileg is egy kültéri kivitelű példányt linkeltél. De azt fel kell rögzíteni, és mivel nem hajlékony, a rögzítési pont a menetszél miatt elég nagy erőhatásnak lehet kitéve mondjuk 100-as tempónál. Ha ezt a problémát meg tudod oldani, biztos nem jársz rosszul vele, csak említettem, hogy ezt az antennát eredetileg nem ilyen felhasználásra, hanem stabil telepítésre (épület tetejére) szánták.
"De azt tudom hogy a pici belső antennával is sok jelet fogott, ezért gondoltam, hogy jó az érzékenysége."
Jól gondoltad, hogy ha sok hálózatot lát, akkor valóban elég érzékeny. Csak a hozzá említett mérőszámok ("9db v 12db-s az USB cucc") nem értelmezhetők erre a tulajdonságra, meg igazából másra sem nagyon.

(#19612) andrew-msi válasza And (#19611) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Nem konkrétan, de kerestem a TP-Link-ek között olyat amit irtál (irányított).
http://tp-link.antennak.pcvasar.hu/TP-LINK-TL-ANT2409A-9dBi-24GHz-Outdoor-Directional-Antenna-Yagi-directional-TL-ANT2409A-3090
vagy
http://tp-link.antennak.pcvasar.hu/TP-LINK-TL-ANT2414A-14dBi-Antenna-kulso-SMA-Yagi-directional-TL-ANT2414A-3091
Vélemény? :)
Szerintem megtudom oldani a "szélvédett" felrakást.

Még egy kérdés.
Vettem egy ilyen routert:
http://tp-link.router-accesspoint.pcvasar.hu/TP-LINK-TL-MR3420-300Mbps-N-3G-Router-UMTS-HSPA-EVDO-16245
A kérdésem még az lenne, van e valamilyen megoldás arra hogy ez autóban működjön (invertert nem akarok használni)?

(#19613) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Kisvállalkozás részére keresgélek egy komolyabb wifi routert. Ami fontos kritérium, hogy gyors procija és nagy memóriája legyen, mert valószínűleg rá lesz aggatva egy külső vinyó az usb portjára, amin egy ftp / fájlszerver menne 0-24-ben, illetve az egyik lan portjára egy print szerver segítségével nyomtató is csatlakoztatva lesz. Ezen kívül 3 gépet kell hogy kiszolgáljon (2 asztali 1 notebook), plusz 2 okostelefont.
Nagyon fontos a megbízhatóság, illetve jó lenne, ha tudná az 5GHz-es technológiát is, mert sűrűn lakott épületben lesz elhelyezve, és az iroda sem lesz kicsi (kb. 65-70nm).
Én a Cisco legújabb zászlóshajójára gondoltam, de ha van annál esetleg jobb / olcsóbb verzió, szívesen venném a tanácsokat.
A TP-Link TL-WR2543ND -ról mi a véleményetek? Kicsit idegenkedem a TP-Link-tól, viszont feleannyiba kerül, mint a Cisco.

Köszönöm előre is! :R

(#19614) Intruder2k5 válasza ^Clown (#19613) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Fileszervernek ez enyhén szólva is karcsú lesz! Otthonra jó lehet, de ott is csak kompromisszumokkal, egy céghez viszont... Ezt komolyan gondolod? Ehhez minimum egy NAS szükséges.

(#19615) ^Clown válasza Intruder2k5 (#19614) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

A fileszerver később természetesen NAS-on lesz, az átmeneti időszakra kellene, de ez még kérdőjeles. Az is lehet, hogy a fileszerver-dolgot későbbre tolják, addig viszont a nyomtatót kellene megosztani az usb porton keresztül (Samsung SCX-4521F).

(#19616) Intruder2k5 válasza ^Clown (#19615) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na most gyári fw-vel, nyomtató megosztásra, legjobb tudomásom szerint, jelenleg csak az ASUS routerek képesek, tehát figyelembe véve a fentebbi igényeket is RT-N56U, vagy RT-N66U lehet jó Neked, vagy pedig moddolt fw-vel valami más is...

(#19617) ^Clown válasza Intruder2k5 (#19616) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Moddolt fw nem probléma, DD-WRT-vel találkoztam már korábban. :R

(#19618) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

Végül is ezt vettem meg:[link] öt perc alatt be lett állitva . Gyorsabb mint az előző (Belkin)

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#19619) Intruder2k5 válasza ^Clown (#19617) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor jó lehet a D-LINK DIR-825, Netgear WNDR3700, és persze az újabb vasak is...

(#19620) Soma01


Soma01
veterán

D-LINK DIR-825, Netgear WNDR3700 :P :U :DDD

(#19621) kkf


kkf
aktív tag

Sziasztok!

Következő feltételekhez keresek megbízható Wi-Fi routert:

Win7 64bit
300Mbit wireless
2009-esnél nem öregebb modell
2-4x giga LAN
1x giga WAN
"bizonyítottan" jól működik együtt DIGI PPOE-vel
ára max. bruttó 10-12k

A tippeket előre is köszi! :)

"Vigyázzá, mer Vindózt rakok fel rád, aszt összeomlasz!"

(#19622) Gubek-Einste válasza kkf (#19621) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

10-12k-ért gigabites router nincs, 14-15k-ért van a TP-Link 1043ND, sokan használják és ajánlják.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#19623) szabo.csabi


szabo.csabi
tag

Sziasztok!

Jelenleg 5Mbps-es DSL internetem van de tervezem a 15 Mbps-re való váltást. Két laptop számára keresem a megfelelő wifis routert. Olyan eszközt szeretnék, amivel maximálisan kihasználhatók a kapcsolat adottságai, stabilan működik házon belül, esetleg erkélyen és nem túl drága! (A jelenlegi b/g-s 54-es SMC-m folyamatosan szakadozik, ami elég bosszantó tud lenni néha! Esetleg firmware frissítéssel megoldható a hiba?)
Kérlek javasoljatok pár opciót! Esetleg érdemes beruházni egy ilyenre?

(#19624) kali válasza szabo.csabi (#19623) üzenetére


kali
legenda

az smc felejtős, teljesen stabil és terhelhető egyik firmware alatt sem lesz!
a tl-wr1043nd bőven sok, simán elég egy tl-wr741nd, tl-wr740n, vagy tl-wr743nd is!

(#19625) ubid


ubid
őstag

Helló!

Valaki tudna segíteni hogy mi lehet a gond.

UPC-s internet alá kötöttem egy elég régi routert, de megy minden.

Router típusa : CANYON 802.11g Wireless Router

A gondom az, hogy wifin csatlakozni tudok laptoppal, beenged, viszont azt írja hogy LIMITED ACCESS.

min kellene még állítani? vagy miért van ez ?

A hálózaton egyetlen gép van csak, az is kábelen.

-.-

(#19626) ubid válasza ubid (#19625) üzenetére


ubid
őstag

Tárgytalan. megoldottam :)

Valamiért az ékezetes karakteres jelszó bezavart... :S

-.-

(#19627) forrest85 válasza ubid (#19626) üzenetére


forrest85
senior tag

ékezetes karaktert nem adunk jelszónak, A routerek általában elsem szokták fogadni az ékezetes karaktert.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#19628) spiky03 válasza pista1235 (#19599) üzenetére


spiky03
veterán

Már láttam válaszoltak. :)
Én is megvagyok vele elégedve, leszámítva azt a fentebb említett kis malőrt. :)
Én a laptopon használom plusz néha rajta van még a telcsim is. A le-fel töltés is csak a wifin megy teljes sebességgel, ami azért jó. :) Majd ha meglesz a BD lejátszóm, akkor azt is rákötöm, de azt már UTP kábellel szerintem.
Én nem frissítettem rajta még firmt, azt sem tudom, hogy hogy kell. :D

@HeavyToys
A firm update min javított?
A külső winyós cuccot kipróbáltad már, hogy az mit tud?

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#19629) speter33


speter33
aktív tag

Sziasztok!
T-Home-os 50 Mbites-es netet szeretnék 2 gépre elosztani.Tudnátok valamilyen megbízható,stabil wifi-s routert ajánlani e célra?Én sajna már elvesztem a sokfajta készülék között :F
Előre is köszönöm :R

(#19630) HeavyToys válasza spiky03 (#19628) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Nekem TL841ND-m van, azon nem vettem észre sok különbséget, max annyit, hogy picit erősebb a wifi jel. Ezen nincs USB, szóval erről nem tudok mit mondani!:)

(#19631) kali válasza speter33 (#19629) üzenetére


kali
legenda

hozzávetőlegesen rászánt összeg?
mert elég nagy a szórás, lehet 5 e ft, de akár 50 e ft is!

(#19632) spiky03 válasza HeavyToys (#19630) üzenetére


spiky03
veterán

köszi a választ :)
akkor szerintem én nem frissítek, mert nekem arra a 35nm-re elég a wifi erőssége :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#19633) HeavyToys válasza spiky03 (#19632) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Mindenképpen frissíts, csak előnyöd van belőle. Meg amúgy is kb 5-10 perc és kész. Le kell ellenőrizni a verziószámot, majd letöltöd a megfelelő firm-et, aztán belépsz a routerbe, betallózod a fájlt, lefrissíti, reseteled-factory resettel, aztán érdemes manuálisan is. Újra beállítod a jelszót stb és kész.

(#19634) Krissz5435


Krissz5435
aktív tag

Helló, milyen routert tudnátok ajánlani? A márka mindegy, max keret 10k.

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#19635) Soma01 válasza Krissz5435 (#19634) üzenetére


Soma01
veterán

Milyen nethez? (sebesség, tipus, szolgáltató)

(#19636) speter33 válasza kali (#19631) üzenetére


speter33
aktív tag

kali:inkább azoknál az olcsóbbaknál nézelődnék,amik még normálisan működnek.Nem dobnak le,nem melegszenek nagyon,nem lassulnak be.

(#19637) kali válasza speter33 (#19636) üzenetére


kali
legenda

olcsóbb minimum; tl-wr741nd, tl-wr740n, tl-wr743nd, következő kategória azonosból a 800-as, majd a 900-as és így tovább!

(#19638) Krissz5435 válasza Soma01 (#19635) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

25/5-ös t-home net. Vdsl eszköz után lenne kapcsolva(a zte-s csoda van nálunk.)

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#19639) speter33 válasza kali (#19637) üzenetére


speter33
aktív tag

Köszönöm szépen :R
Válogathatok :)

(#19640) Soma01 válasza Krissz5435 (#19638) üzenetére


Soma01
veterán

Wifi kell rá?
Felhasználó név/jelszó kell a csatlakozáshoz, ugye? (pppoe) A VDSL egy technológia az ADSL tovább fejlesztése. Tehát ua. csak fejlettebb, xDSL.

(#19641) Krissz5435 válasza Soma01 (#19640) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Ja igen azt elfelejtettem, elég fontos lenne a wifi, és igen ennél lenne a felhasználó/jelszó páros beírva. Először a tp-link 941 nd-re gondoltam, de bármire nyitott vagyok.

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#19642) Soma01 válasza Krissz5435 (#19641) üzenetére


Soma01
veterán

Teljesen jó. De kisebb is elég pl 741vagy 841 is. De arra is figyelj, hogy a vevőknek is tudni kell az N-es szabványt, hogy jó sebességed legyen. A 25 Mbit nem nagy kihívás egy ilyen routernek. 80-100 Mbit alatti nethez elég lesz.
Amúgy az 1. hozzászólást olvastad?

(#19643) Krissz5435 válasza Soma01 (#19642) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Most 741-esem van azt azért nem akartam, és olvastam az első hozzászólást, csak ott nem volt ár hozzátéve, és nem tudom az mikor íródott. De akkor ha veszek, akkor 941-est veszek. Köszi a segítséget.

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#19644) Gubek-Einste válasza Krissz5435 (#19643) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Rádobhatnál még egy kis pénzt és akkor futna egy 1043ND-re is így nem lenne akadály a 100+-os net sem + lenne egy USB port is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#19645) Krissz5435 válasza Gubek-Einste (#19644) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Én is gondolkodtam már azon, csak pl az usb portot úgysem használnám, meg nálunk 25 megabit a maximálisan elérhető sávszél adsl-en, másik( optikai, kábel) meg nem elérhető a faluban. Szóval számomra a plusz 4k nem érné meg. Gigabites portot sem használnám ki.

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#19646) Krissz5435 válasza Krissz5435 (#19645) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Ha esetleg mégis a 941nd-t veszem akkor melyik verziót érdemes venni? v2/3/4 ? És mik a különbségek?

Vagy esetleg a 841ndből valamelyik jobb mint a 941nd? a sok verzió közül melyik éri meg a legjobban?

[ Szerkesztve ]

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#19647) kali válasza Krissz5435 (#19646) üzenetére


kali
legenda

újonnan már nem kapható v3 és v2 verziós tl-wr941nd, pedig azok voltak a jobbak, hardveresen erősebbek, azokban még az a motor dolgozik, amelyik a gigabit képes tl-wr1043nd típusban is!
tl-wr841nd esetén sem kapható már újonnan v3 verziós, abban volt még azonos erősebb hardver, mint amit fent is említettem!
a mostanság kapható 700-as, 800-as és 900-as szériás routerek esetén inkább csak a wifi és a mimo az eltérés, 700-as esetén 150-es liten és nincs mimo, 800-as esetén 300-as és 2 * 2 mimo, a 900-as esetén pedig 300-as és 3 * 3 mimo!

(#19648) Krissz5435 válasza kali (#19647) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

és ha vadászok a régebbi verzióra melyikre érdemes? 7xx-est nem vennék az van most, mindenképpen erősebbet akarok. esetleg van olyan 8xx-es ami 3 antennás vagy ha csak 2 antennás, de jobb mint valamelyik 9xx-es?

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#19649) kali válasza Krissz5435 (#19648) üzenetére


kali
legenda

800-as csak 2 antennás van, a 900-as széria esetén adott csak 3 natenna!
a régebbi - erősebb hardveres - tl-wr841n(d) v3 jobb kicsivel, mint az újabb szériás tl-wr941nd v4, de ez csak és kizárólag a kábeles terhelhetőségre igaz, de akkor már inkább a két típus v3 - v3 összehasonlítása illő, ahol a motor azonos, de más/wifi szempontjából az utóbbi a jobb!
tl-wr841n(d) esetén a v3, tl-wr941nd esetén pedig a v2/v3 lenne az ideális, azokban még az erősebb hardver van!
ellenben a 700-as cseréjére a wifi/antennák szempontjából csak és kizárólag akkor van szükség, ha az ellenoldal is 2 vagy 3 antennás, és mimo képes, ellenkező esetben nem lesz kihasználva a többlet! amennyiben a 800-as és a 900-as szériákból is csak az újabb szériás lenne, úgy - a wifi kivételével - hardveresen nincs értelme a cserének, a wifi meg ugye ellenoldal függvénye is!

(#19650) Krissz5435 válasza kali (#19649) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

igazából két tl-wn722n -es vevőt és egy g-s notebookot kéne kiszolgálnia. A három antennás rendszerre azért gondoltam, hátha erősebb lenne a jelerősség. Meg ugye a 741nd csak 150-es a másik 2 300-as és lenne helyi hálózat is.

Egyébként mi az a mimo? Kell az nekem egyáltalán?

[ Szerkesztve ]

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.