Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20751) Intruder2k5 válasza VGYke (#20750) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, ez egyértelmű! OpenWrt alatt valódi samba szerver, és/vagy ftp, és/vagy dlna, web, stb... szerver üzemeltethető a routeren! De DD-WRT-ben is van samba, és ftp, csak külső szoftverek telepítése ott macerásabb, tehát mondjuk a webszerver már kétesebb! Egyébként vargalex itt a fő OpenWrt guru, és neki is DIR-825 routere van! :)

[ Szerkesztve ]

(#20752) cellpeti válasza Intruder2k5 (#20751) üzenetére


cellpeti
veterán

ez vonatkozik a TP Link WR1043ND-re is? Egyelőre csak nézegetek mit kellene, és főleg, hogy mire kellene

Tigris, tigris, csóvafény...

(#20753) Intruder2k5 válasza cellpeti (#20752) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Persze, és éppen vargalex az, aki fejleszti rá az OpenWrt alapú moddolt firmware-t, a vargalex build-et! További infó a saját topikjában!

(#20754) VGYke válasza Coolmat (#20674) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm javaslatod, valóban a TP-Link TL-WDR4300 nagyon szimpatikusnak tűnik.
Egy dolog zavar: a hivatalos oldalon nem találok (külső USB-s) HDD kompatibilási listát, meg úgy egyébként semmi külső tároló infót (pl. max. HDD kapacitás, támogatott fájlrendszerek, mindkét USB porton lehet-e tároló, stb.). Lehet vak vagyok, vagy a kezdő angolom zéró :O
Vagy ha a fentiekben nem frankó valami, ezen tud segíteni egy moddolt frim?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#20755) Coolmat válasza VGYke (#20754) üzenetére


Coolmat
őstag

Azért nem találsz HDD kompatibilitási listát, mert nincs ilyen (nyomtató lista van, azt itt találod), meg kell "ennie" minden NTFS-re formázott külső winchestert, így a Te WD My Passportodat is. Valószínűleg elbír a tápja (12VDC / 1.5A) 2db 2,5W-ot fogyasztó (mert ennyit vehet fel max USB2 porton egy eszköz) 2,5"-os winchesterrel is, de ha nem akkor még mindig ott van a külső táp lehetősége a legtöbb mobil racken. Hatalmas sebességet azért ne várj majd tőle gyári fw-el, ha 5-6MB/s-el tudja majd olvasni a vinyót az már jónak számít, ha lesz rá open-wrt (márpedig biztos lesz) akkor Ext4-re formázott winchesterrel a 11-12MB/s sem elérhetetlen vele (nálam a 1043ND 8-9MB/s-et produkál EXT4-re formázott winchesterrel). Amiket még meg lehet majd oldani open-wrt-vel (a teljesség igénye nélkül): torrent kliens futtatása a routeren; jobb és gyorsabb ftp és samba szerver a gyárinál; 3G modemek, nyomtatók, webcamok, dvb-t tunerek stb. kezelése USB-n; jobb qss...

(#20756) HeavyToys


HeavyToys
senior tag

Tudnátok abban segíteni, hogy a TP-Link TL-WR2543ND-re, van már jól működő OperWRT verzió? Illetve ezt érdemes feltenni a gyári firm helyett? Letöltési helyet tudnátok adni hozzá?

Köszi előre is!

(#20757) Intruder2k5 válasza HeavyToys (#20756) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#20758) HeavyToys válasza Intruder2k5 (#20757) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Köszönöm a gyors választ. Akkor ezt csak leszedem, beillesztem a TP-Link gyári felületének firmware frissítőjébe és kész. Megvárom a reboot-ot és újrakonfigurálom a routert. Ha jól értettem :)

(#20759) zsotesz81


zsotesz81
senior tag

sziasztok

router vásárlását tervezem, a kiszemelt egy TP-LINK WR-841N, az első hsz-ben az ND van az ajánlott routereknél, van valami különbség a kettő között?

(#20760) Intruder2k5 válasza zsotesz81 (#20759) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Az ND jelűeken cserélhető az antenna, még az N jelűbe bele van hegesztve!


HeavyToys
Igen!

[ Szerkesztve ]

(#20761) zsotesz81 válasza zsotesz81 (#20759) üzenetére


zsotesz81
senior tag

közben utána néztem, úgy tűnik csak annyi, hogy az n-nek fix antennái vannak, az nd-nek meg eltávolítható

Intruder2k5: köszi, épp megelőztél :D

[ Szerkesztve ]

(#20762) polonic


polonic
félisten

Mi a véleményt a TP-link wdr4300-ról?
Meg úgy általában a TP-link márkáról?

Nem volt még dolgom eddig vele.
Asztali gépbe most lesz egy TL-WDN4800 adapter.

Később majd kéne egy router is. Net egyelőre nem tudom milyen lesz. De nem a legalapabb

(#20763) barnam_ válasza polonic (#20762) üzenetére


barnam_
nagyúr

Magát a típust nem ismerem, de vezetékes router-em volt TP-Link, semmi baj nem volt vele.
Árban olcsóbbak a konkurenseknél, és még ha el is romlana, van rá 5 év garancia...
Plusz a legtöbb típusra van custom firmware, tehát a szoftver sem gond.

(#20764) HeavyToys válasza polonic (#20762) üzenetére


HeavyToys
senior tag

A márka jelenlegi csúcsmodellje. Dual-ban tud menni 2,4 és 5ghz-en is, olvasottak alapján nagyon jó router. Viszont, ha nem használod ki az általa nyújtott előnyöket, szerintem elég akár egy TL1043ND is, vagy 2543ND, ezek elegendőek lehetnek akár 80 megabites nethez is.

Nyilván a 4300-as jobb mint a fent említettek, de hogy megéri-e az árkülönbözetet, az már fogós kérdés.

(#20765) dokee78


dokee78
félisten

A jelenlegi Netgear WPN824 routert szeretném lecserélni erősebb jelet leadó Wifis Routerre.
Nem kell semmi extra bele,maximum ár 6000 Ft.
Ne legyen túlbonyolítva a konfigurálhatósága.
6000-ig kellene a legjobb ajánlat,3 gép lenne rá kötve.

[ Szerkesztve ]

(#20766) forrest85 válasza dokee78 (#20765) üzenetére


forrest85
senior tag

LINK ez biztosan jobb vételt fog adni. Nem piskóta. :DDD

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#20767) dokee78 válasza forrest85 (#20766) üzenetére


dokee78
félisten

Elkerülte a figyelmed a 6000Ft-os max ár!

(#20768) dokee78 válasza dokee78 (#20765) üzenetére


dokee78
félisten

ASUS RT-N101*2 dBi antenna :N
D-Link DIR-600
TP-Link TL-WR702N
TP-Link TL-WR841N2*5dBi antenna :K

Ezek közül esetleg??

[ Módosította: philoxenia ]

(#20769) Coolmat válasza dokee78 (#20768) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

Sajnos nem lehet megjósolni, hogy az adott környezetben melyik routernek lesz a legerősebb a jele, de általánosan elfogadott tény, hogy a külső antennás modellek jobbak wifi szórás szempontjából, ezért a TP-Link TL-WR702N máris kiesik a listáról.
Azt javaslom próbálj a vevődhőz megfelelő routert vásárolni, ha régi G-s vevőd van, és lehetőség van a cseréjére (pl. laptopban Mini-PCIe) akkor esetleg elgondolkozhatsz a cseréjén egy újabb legalább 2X2-es MIMO-t (300Mbps) támogató típusra. 150Mbps-es egy antennás megoldásból a TP-Link 741ND-t venném, 300Mbps-es 2 antennásból pedig a 841ND-t. Ezeken 5dBi-es cserélhető (a típusszám végén D jelzi) antenna van, amit később lecserélhetsz mondjuk egy ilyen 8dBi-s nyereségű antennára.

Szerk: ezeken a modelleken próbálkozhatsz majd DD-WRT-vel vagy OpenWrt-vel, ezek nem gyári fw-ek, amivel meg lehet piszkálni a router adó teljesítményét is. Pl. nálam is most 1043ND-n vargalex OpenWrt fw-jével 23dBm (199mW)-on megy a wifi adó teljesítménye, míg gyári fw-el a maximum csak 20dBm (100mW).

[ Szerkesztve ]

(#20770) dokee78 válasza Coolmat (#20769) üzenetére


dokee78
félisten

A 3 PC az UTP kábelen fog rá csatlakozni.
Androidos mobil miatt lesz csere inkább,mivel panelházban lakom és a jelenlegi router esetében már,ha a konyhában vagyok megszakad a jel.

Úgy gondolom ez lesz a legtökéletesebb megoldás-->TP-Link TL-WR841N

[ Szerkesztve ]

(#20771) Coolmat válasza dokee78 (#20770) üzenetére


Coolmat
őstag

Esetleg nézd meg a mobilodon a wifi analyzer programmal milyen csatornák vannak használatban a környéken, és egy olyan csatornára állítsd be a routert, ami a legkevésbé telített. Ha ez sem segít, akkor jöhet az új router, aminek így a 741ND-t javaslom (fontos a D megjelölés a végén ha nagyobb nyereségű antennát szeretnél rászerelni később).

841N(D)-nek akkor lenne értelme, ha 2X2-es MIMO klienssel (magyarul 2 antennás eszközzel) használdnád, a telefonod meg gondolom nem ilyen, azokba rendszerint csak 1 wifi antenna kerül.

[ Szerkesztve ]

(#20772) dokee78 válasza Coolmat (#20771) üzenetére


dokee78
félisten

Ez a 741ND olyan elavultnak tűnik.
Más alternatíva nincs szerintem ebben az árban.
Tudsz olyan router összehasonlító oldalt,ahol az adatokat lehet összevetni?
Ez a Netgear WPN824 szerintem elég gyenge.

[ Szerkesztve ]

(#20773) Coolmat válasza dokee78 (#20772) üzenetére


Coolmat
őstag

A rádión kívűl konkrétan ugyanaz a két router, ha a külsejére érted az elavultságot akkor a hivatalos honlapon is megnézheted, az új verzió már hasonló külsőt kapott mint az új 841ND. Persze nyugodtan veheted a 841ND-t is, azzal sem jársz rosszul.

(#20774) dokee78 válasza Coolmat (#20773) üzenetére


dokee78
félisten

TP-Link TL-WR841N 300Mbps +AP

Az AP az mit jelent?

Sok infot nem tudtam meg,de a videó meggyőzött.

[ Szerkesztve ]

(#20775) Coolmat válasza dokee78 (#20774) üzenetére


Coolmat
őstag

Access point. Magyarul van benne wifi :)

(#20776) VGYke válasza Coolmat (#20755) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm válaszod! Ha te most vennél routert és a pénz nem számítana (persze hogy számít :O ), akkor TP-Link TL-WDR4300, D-Link DIR-825, vagy mást vennél?
Az az igazság, 10 éve D-Link cuccaim voltak, most dir-655 van, amit leváltani szeretnék, persze nem vagyok fanatikus...
Nyomtatók, 3G modem nem izgat, a többi amit írtál, nagyon is.
Esetleg megoldható lenne moddolt frimmel az is, hogy a 2. USB-n egy normál PC USB-s (tehát qrvaolcsó) kamera csücsül és PC nélkül a HDD-re veszi mozgás esetén a képeket, majd nem otthonról valami barbitrükkel kívülről hozzáférve a routerhez, megnézhetőek a felvételek? Mert akkor ez lakásbiztonság / riasztó is lehet...

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#20777) Intruder2k5 válasza VGYke (#20776) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha szereted a D-LINK-et, akkor szerintem egyértelműen D-LINK DIR-825, amiben a ma kapható egyik leggyorsabb proci van (680MHz), szemben a TP-LINK 400MHz-ével, illetve 64MB RAM, vs 32MB a TP-LINK-ben! A Netgear WNDR3700 amúgy ugyanaz vas, ezért azt szokták mondani, hogy azt érdemes venni, amelyik pillanatnyilag olcsóbb! Mondjuk azt hiszem utóbbi csak beépített antennás, de HW moddal utólag rakható rá külső is, ahogy a DIR-825-re második USB, stb... Ezt persze nem mindenki vállalja be, így olyat vegyél ami megfelel!

A kamera mindenképpen megoldható, bár a mozgásérzékelésben nem vagyok tuti biztos, de ha más nem, akkor folyamatos üzemben, természetesen a képek mentésével, akár FTP-re feltöltéssel, és élő képet is nézhetsz távolról, stream-elve! Ezen kívül a D-LINK samba FTP sebessége is jóval nagyobb, 15-20MB/sec, szemben a TP-LINK 10MB/sec körüli tempójával! Emellett már apróság, hogy fw upgrade-el nem tudod brickelni, mert beépített recovery mód van benne, még a TP-LINK-et könnyebb téglásítani, ahol aztán csak a soros kábel segít!

(#20778) Coolmat válasza Intruder2k5 (#20777) üzenetére


Coolmat
őstag

Azért nézd meg az új TP-Link modell adatlapját, ez már újabb 560MHz-es procit és 128MB RAM-ot kapott, egyedül talán a 8MB Flash-t lehet kifogásolni benne, az lehetne 16MB. A hivatalos oldalon írt "WAN to LAN throughput of over 800Mbps with hardware NAT" is bíztató az erejét tekintve. Én ha most vennék routert 25-30k-s árkategóriában biztos bevállalnám a WDR4300-at még ha egy ideig a gyári fw-t is kéne használnom, de a türelem jó custom fw-t terem :)

(#20779) Intruder2k5 válasza Coolmat (#20778) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, én a 1043ND-vel vetettem össze, de akkor mért nem egy Buffalo WZR-HP-AG300H?

Az meg, hogy a hivatalos oldalakon milyen marketing szöveg van, teljesen mellékes! Az ASUS RT-N16-ra is azt írták, hogy 300000 kapcsolatot bír, aztán mint kiderül custom fw-vel is 70000 az inkább! Én meg mondjuk eleve nem vennék TP-LINK routert, de még csak Atheros alapút sem!

[ Szerkesztve ]

(#20780) Coolmat válasza Intruder2k5 (#20779) üzenetére


Coolmat
őstag

Aha, csak nézd az árakat is: 1043ND, WDR4300, Dir-825, Buffalo WZR-HP-AG300H (ezt alig kapni kishazánkban). Ár/érték arányban szvsz az új WDR4300 a nyerő, persze az Dir-825 sem rossz továbbra sem.
Azt hogy nem szereted a TP-Link-et és úgy ámblokk az Atheros-t már jól tudjuk itt a topikban, attól még nagyon sok user elégedett velük. A marketing rizsától én sem dobok hátast, viszont egyértelműen jelzi, hogy erősebb proci került bele mint a 1043ND-be.

(#20781) VGYke válasza Coolmat (#20780) üzenetére


VGYke
addikt

Intruder2k5, Coolmat! Köszönöm válaszaitokat! :R
Bár tök összezavarodtam! :K Holnap megpróbálok guglizni, máshol mit mondanak, mérnek, tapasztalnak Dir-825 vs. WDR4300 fronton. (Dir-655 cuccot váltanám le valami jobbra, quadband-ra, és mint rábeszéltetek, moddolt frim fogadósra...)
Amit eddig tudok / leszűrtem: árban kb. egyforma. Dir-825 régi konstrukció (kb.2.5-3 éves) a TP-Link WDR4300 mostani szerkezet. Hardverhez nem értek, annyit tapasztaltam már korábban (n-szabvány draft korszakban), hogy ha "adó-vevő" oldalon azonos chipsetes cucc volt, nem volt probléma, de ha különbözött, akkor bizony volt.
Dir-825-től azért félek kissé, mert ő még, a jelenlegi Dir-655 routeremmel együtt az "n-draft végleges szabvány előtti" korszakban született, bár hardver/frimware/meg általában hozzáértés hiányában ez lehet hogy felesleges aggódás....
Minden esetre, a TV-m médialejátszó WiFi vevője Atheros, amit nem tudok másra cserélni és ha még érvénye az hogy szabvány ide-oda csip szereti a saját fajtáját, akkor...

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#20782) vargalex válasza VGYke (#20781) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

DIR-825-ről tudok nyilatkozni, arról is OpenWrt-vel. WiFi-vel semmi gond, megy rendesen 2,4 és 5 GHz-en is. 5 GHz-en használva 16 MB/s-el megy a másolás LAN-ról egy Intel 4965agn WiFi kártyával. Mobillal sincs gond.

Alex

(#20783) caslok


caslok
csendes tag

üdv erröl mia véleményetek tp-link wr 743nd

(#20784) dokee78 válasza dokee78 (#20770) üzenetére


dokee78
félisten

Gondolom más alternatíva nincs a TP-Link TL-WR841N/ND mellett.
2xdbi-s antenna meggyőzőnek tűnik.

Egyébbként Fiber Power 120 NET-em van és 3 PC-re osztva.
Gondolom nem elég a 150Mbps Wireless router.
Tudom,hogy ehhez a nethez olyan router illene amin 4xgigabites lan van,de csak max. 7000 Ft van rá és használtat nem akarok venni.

[ Szerkesztve ]

(#20785) Coolmat válasza dokee78 (#20784) üzenetére


Coolmat
őstag

Pedig egy 120 Fiber Power mellé tényleg érdemes lenne még gyűjtögetned egy 1043ND-re hogy rendesen ki tudd használni, ha rákötsz egy 841ND-t akkor erőlködve fog max. 80 Mbps-et megosztani, akkor meg feleslegesen fizeted a 120-as netet. Pl. itt van vadiúj 1043ND 11-ért.
Wifin ahogy az első hsz-ben is olvashatod nem fogsz elérni 150 vagy 300Mbps-et, a 300Mbps-es wifivel is max. 80-100Mbps érhető el a valóságban (ez is csak pár méterről, pár szóbával odébb már feleződik/harmadolódik a sebesség).

(#20786) dokee78 válasza Coolmat (#20785) üzenetére


dokee78
félisten

Sajna ha vért izzadok sem tudom kikakálni a 10000-et. :O
Tavaly vagy mikor nézegettem a TL-WR1043-ast + az OpenWRT után is olvasgattam,de kimaradt sajnos.
Az a legfontosabb,hogy a konyhában tartózkodva se szakadjon meg a WIFI,mert ezzek a kaki Netgear-el megszakadt.

[ Szerkesztve ]

(#20787) vargalex válasza dokee78 (#20786) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

A Fiberpower 120-ért mennyit fizetsz havonta?

[ Szerkesztve ]

Alex

(#20788) szabozsolt87


szabozsolt87
tag

Hali Router Gengszterek,

Szeretnék venni egy faszányos kis ROUTER-t. Már régóta tervezem a vásárlást, de eddig sosem jött össze. Túl nagy igényem nincs csak szerintem a mai eszközöket szolgálja ki. Legyen mondjuk Gigabit LAN portja, 300Mbit/s N wi-fi, USB port és ne haladja meg a 20 ezer forintot. Telefont akarom róla használni, 2 notebook, 1 asztali PC + egy küldő HDD is szeretnék rákötni. Én kinéztem a D-LINK DIR-652-t. Valami vélemény ezzel az eszközzel kapcsolatba? Vagy ebben az árban esetleg jobb választás?

Előre is köszönöm. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20789) Coolmat válasza szabozsolt87 (#20788) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

Nem rossz ez a D-Link sem, de ennyi pénzért továbbra is a TP-Link 1043ND a best buy (fentebb linkeltem új apróhirdetésest is 11-ért). Ajánlom hozzá vargalex firmwarejét, egyszerű beállítani, és mindent meg lehet oldani vele (torrent kliens futtatása a routeren, 3G modem kezelés, hálózati nyomtató stb.).

(#20790) petata


petata
őstag

Sziasztok!

Átpasszolnánk nagyfaterékhez a régi SMC routert, mi pedig vennénk egy újat...

A kérdés: Milyet ajánlotok max 20k körül? A routerekhez nagyon nem értek, ezért kéne a segítség... :D
Ha ez fontos, akkor ált. 4 gépről (1-et vezetéken keresztül, a többit vezeték nélkül), és 3-4 telóról használnánk...

Előre is köszi!

üdv.

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#20791) Beri válasza petata (#20790) üzenetére


Beri
addikt

Ha konkrétan a hozzászólásod fölött nem pontosan ugyanerre a kérdésre válaszolt volna valaki, még takarózhatnál azzal, hogy húdesokatkelleneviszzaolvasniomgwtfbbq, meg nemértemazelsőhozzászólástmerthosszú, de így nincs kifogás :P

eladó Aromamizer RDTA V1

(#20792) petata válasza Beri (#20791) üzenetére


petata
őstag

De van, nem olvastam vissza. :DDD
Első hsz-t meg olvastam, mindig elolvasom, mert mi magunk is azzal bsztatjuk az embereket a monitorosban, hogy olvassátokmáel, vazze! :P

Tehát akkor az abban ajánlott cucc (amit még nem néztem meg ;]) jó lesz?

Szerk: most nézem, "torrent kliens futtatás"... ezt hogy a retekbe lehet?
Hogy működik? Amit töltök, az minden gépen meglesz, amit ez a router táplál?
Nem teljesen értem ezt a hálózatosdit.

..még! :DDD

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#20793) Coolmat válasza petata (#20792) üzenetére


Coolmat
őstag

A torrent kliens futtatást úgy értsd, hogy a routeren fut a torrent kliens és a rákötött usb-s winchesterre ment, amit aztán a hálózaton az összes gép elér ftp-n vagy hálózati megosztásként.

(#20794) petata válasza Coolmat (#20793) üzenetére


petata
őstag

Értem, köszi.

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#20795) dokee78 válasza vargalex (#20787) üzenetére


dokee78
félisten

5500 6000

[ Szerkesztve ]

(#20796) polonic


polonic
félisten

És a TP-link wdr4300 már ipv6 ready?

Mert mondjuk az előbb említett, ugyanabban az árban kapható dlink dir 825 az.

Hosszú távra terveznék a routerrel. És akkor szeretném, hogy már ipv6-os legyen.

(#20797) Coolmat válasza polonic (#20796) üzenetére


Coolmat
őstag

A gyári oldalon de még a manuáljában sem találtam erre utalást, úgy tűnik a gyári fw nem tudja még az IPv6-ot, custom fw-el viszont biztosan megoldható lesz ez is, de egy gyári IPv6-os fw frissítést sem tartok elképzelhetetlennek.

(#20798) vargalex válasza dokee78 (#20795) üzenetére


vargalex
félisten

Akkor azért nagyjából 2 havi díjért tudnál venni egy olyan router, ami ki is tudná hajtani.

Alex

(#20799) dokee78 válasza vargalex (#20798) üzenetére


dokee78
félisten

Ja,mondjam vissza 2 hónapra a netet.
Mindegy a lényeg,hogy sajna másra is kell a pénz routerre ennyi van.

(#20800) Coolmat válasza dokee78 (#20799) üzenetére


Coolmat
őstag

Akkor marad a 841ND, a netedből meg majd marad ~80Mbps, de ha nincs esetleg hűségidőd akkor visszaválthatsz 50Mbit-es csomagra is, hogy ne fizess feleslegesen többet a 120-asért.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.