Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20801) dokee78 válasza Coolmat (#20800) üzenetére


dokee78
félisten

Gondolom a felfele töltést kihasználom azzal is,mivel ez a fos Negear is tölt felfele 1,2MB-el. :K

(#20802) Coolmat válasza dokee78 (#20801) üzenetére


Coolmat
őstag

Természetesen igen, de feltöltés+letöltésnél egyszerre (pl. torrent) kb. 70/10 Mbps-et tud majd kiköhögni a cucc.

[ Szerkesztve ]

(#20803) Claude Leon válasza dokee78 (#20786) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Az a konyhában szakadozás a falakon is múlik.
Pl. nálam, régi bérház it-ott meglepetésszerű rabicfalakkal, kellett hozzá második AP.

(#20804) zsolt19900


zsolt19900
őstag

ez a masinéria, kiszolgál engem ha veszek rá nagyobb dbi értékű antennákat? egy 130m2 szintről lenne szó, a legtávolabbi pont olyan 20m maximum, és max 2-3 téglafalon kellene átvinnie, de az nagyon a maximum határoló tényező

nézegettük régebben, a nagytesót, a 3 antennásat, de ha ez is megfelelő jelszintet adna, akkor inkább ezt venném

azért tudnék rátenni rögtön egy nagyobb antennát -ha az ér valamit egyáltalán- mert van itthon egy elfekvőben

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#20805) Beri válasza zsolt19900 (#20804) üzenetére


Beri
addikt

ez a masinéria, kiszolgál engem ha veszek rá nagyobb dbi értékű antennákat? egy 130m2 szintről lenne szó, a legtávolabbi pont olyan 20m maximum, és max 2-3 téglafalon kellene átvinnie, de az nagyon a maximum határoló tényező
"Azt megtippelni, hogy egy hálózat meddig ér majd el, mennyire csökken majd a jelszint a routertől távolodva, vagy hogyan esik majd vissza a hálózat sebessége a jelszint csökkenésétől, kb. esélytelen. Több dolog hatással van egy vezeték nélküli hálózat áteresztőképességére. Számít a környezet zajossága (zavaró jelek a wifi frekvenciatartományában), a közvetlen rálátást gátló objektumok és természetesen az ellenoldal (a hálózati eszköz, amely a routerre csatlakozik)."

eladó Aromamizer RDTA V1

(#20806) zsolt19900 válasza Beri (#20805) üzenetére


zsolt19900
őstag

okés, de gondolom -remélem- elég lesz :) 1-2 szobát azért csak-csak áttud vinni ugye?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#20807) dokee78 válasza zsolt19900 (#20806) üzenetére


dokee78
félisten

Ugyanez a lényeg nekem is,hogy a szobák fala sokat vesz el a jelből a jelenlegi routernél.
Viszont a WR843N/ND típust veszem meg holnap én is gondolom a 2x5dbi-s antenna elég lesz.

Ha még sem vinne át 1-2 szobát akkor tégy egy próbát ezzel:

(#20808) zsolt19900 válasza dokee78 (#20807) üzenetére


zsolt19900
őstag

:Y :C

okés :) majd meglássuk, hogy elég lesz-e :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#20809) dokee78 válasza zsolt19900 (#20808) üzenetére


dokee78
félisten

Nekem más nem jöhet szóba.

(#20810) dokee78


dokee78
félisten

Felhívtam egy boltot ma ahol vásárolni szoktam,router ügyben érdeklődtem.
Megkérdezte az eladó milyen netem van és közöltem vele,hogy UPC.
Tájékoztatott,hogy inkább a Dlink DIR-600-at ajánlja,mert tapasztalatból és a vevők visszajelzései alapján eldobálja a TL-WR841N/ND és elég sok TP a UPC netet WiFi-n keresztül.

(#20811) Coolmat válasza dokee78 (#20810) üzenetére


Coolmat
őstag

Innentől én már azt mondom, hogy vedd azt amelyiket jobbnak látod, mert hogy a Dlink Dir-600 rev B1 vagy B2 a 320MHz-es Ralink chipsettel ugyanúgy szenvedni fog a 120-as neted alatt az tuti. Én még mindig azt tanácsolom, hogy spórolj egy kicsit egy 1043ND-re, addig meg kibírod valahogy a mostani routereddel.

(#20812) dokee78 válasza Coolmat (#20811) üzenetére


dokee78
félisten

Arra sajna nem tudok sehogy sem összespórolni.

Te hallottál UPC-TP-Link problémákról,mert most elbizonytalanodtam.
Lehet azért ajánlja a D-Linket,mert ki akarja a raktárkészletet pucolni?

(#20813) Intruder2k5 válasza dokee78 (#20810) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én eléggé köztudottan utálom a TP-LINK-et, szerintem ezt itt sokan meg tudják erősíteni! De ez, amit mondasz, egy baromság... Ne haragudj meg érte, tudom, hogy csak azt mondod, amit az eladótól hallottál! De mi köze van a netnek a Wi-Fi-hez? OK, tudom, hogy - szabvány ide, vagy oda - előfordul olyan eset amikor egy router "nincs kibékülve" adott WAN kapcsolattal - bár ez is inkább PPPoE esetén szokott előfordulni - de akkor mindenhol eldobálja, nem csak Wi-Fi-n, vagy pedig fel sem csatlakozik!

Ezzel persze nem a TP-LINK-re akarlak biztatni, tőlem azt veszed amelyiket akarod, csak gondoltam ezt azért tisztázzuk! :)

(#20814) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Jelenleg egy 1043ND TP-Link routert használok. Van értelme lecserélni egy TL-WR2543ND-re?
Nagyobb a 2543-as Wi-Fi "térereje", mint a 1043-é? Gyári FW-vel stabilabb a 2543-as?

Esetleg eben az árkategóriában (vagy olcsóbban :B ) gigabites Wi-Fi-s routert tudtok ajánlani? (120 Mbites UPC-t kellene hibátlanul osztania).

Köszönöm a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

(#20815) Gubek-Einste válasza Jim74 (#20814) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak abban az esetben érdemes a csere ha az összes wifi-s eszközöd tudja az 5 GHz sávot használni, ha ez nincs így akkor maradhat a mostani.

Ebben az ár kategóriában nincsen más olyan router amelyre érdemes lenne a csere, a többi is nagyjából ugyan azt tudja mint a jelenlegi.

Talán a 4300 amit még érdemes lenne megvenni de még nagyon új eszköz és nincsen róla tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#20816) Coolmat válasza dokee78 (#20812) üzenetére


Coolmat
őstag

Ha nem most veszel routert hanem 1-2 hónap múlva akkor sem tudod kibővíteni a mostani kereted?
Ezt a wifin eldobálja részt én sem tudom értelmezni, és még mindig nem látom be hogy a D-Link miért lenne jobb e téren. Ha a kedves boltos ezt értelmesen meg tudja indokolni, nem csak azzal hogy elakarja már adni végre a D-Linket, akkor vedd azt, ellenkező esetben még mindig a 841ND a nyerő ebben az árban.

Jim74: Szerintem semmi értelme lecserélned a 1043ND-t 2543ND-re, utóbbiba több RAM de lassabb proci került, és az 5GHz-es rádió mellett nem tudod használni a 2,4GHz-est, ami elég problémás olyan eszközökkel, amik csak a 2,4GHz-et ismerik, sajnos még elég sok ilyen eszköz van (pl. okostelefonok többsége). Ha jobbat akarsz akkor D-Link Dir825 vagy TP-Link TL-WRD4300 a nyerő választás, ezek kicsit többe is kerülnek, de erősebb proci is van bennük és szimultán dual bandesek, vagyis egyszerre működnek a 2,4GHz-es és 5GHz-es rádiójuk.

[ Szerkesztve ]

(#20817) Jim74 válasza Gubek-Einste (#20815) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm a válaszokat :R

(#20818) dokee78


dokee78
félisten

Sajnos akkor sem tudom kibővíteni a keretet.
Viszont egy másik boltos azzal érvelt,hogy bármelyik router képes eldobni a wifi jelet adott esetben.
Ő kifejezetten ajánlotta a panellakásba a WR841N-est sőt szerinte elég a WR741N-is.

Mivel egyik boltban sem volt raktáron így nyakamba veszem a várost és keresek egy boltot ahol van.

(#20819) Claude Leon válasza dokee78 (#20810) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Elég érdekes annak az eladónak a szakértelme, hogy 120-as nethez 1T1R routert ajánl, holott még a 3T3R cuccok is csak a legjobb esetben tudják rádión megközelíteni a lehetőségeket.

(#20820) dokee78 válasza Claude Leon (#20819) üzenetére


dokee78
félisten

Nem tudta,hogy 120-as netem van.
Azért ajánlotta ezt,mert panelban lakom és gondolom a 2x5dbi-s antenna erősebb jelet ad,mint a jelenlegi antenna nélküli Netgear.
De eddig is tisztában voltam vele,hogy 120-as nethez erősebb kellene,csak a pénz másra is kell.
Igazából,ha lenne pénzem,akkor a korábban többször is ajánlott 1043ND-t vettem volna.

(#20821) Beri válasza Claude Leon (#20819) üzenetére


Beri
addikt

Gondolom fogalma sem volt arról, hogy 120as fájberpajjerhez lesz.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#20822) csibor


csibor
őstag

Tenda-ról mi a vélemény?

(#20823) Intruder2k5 válasza csibor (#20822) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez felhúzós? Csak mert olyan kulcs-szerű akármi van a tetején... :)

(#20824) csibor válasza Intruder2k5 (#20823) üzenetére


csibor
őstag

Lehet, de leírás alapján ap is tud.

(#20825) Beri válasza csibor (#20824) üzenetére


Beri
addikt

Milyen AP tud mit?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#20826) csibor válasza Beri (#20825) üzenetére


csibor
őstag

Olyan routert keresek, ami őszig wifi jelet oszt tovább, ősztől otthon router-ként üzemelne.

(#20827) Beri válasza csibor (#20826) üzenetére


Beri
addikt

őszig wifi jelet oszt tovább
Mivel fogja? Honnan?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#20828) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Nem épp router, de tudtok ilyen PCI-E-es wifi kártyát mondani, mely AP módba is tud működni?
Köszi.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#20829) Beri válasza Dr. Romano (#20828) üzenetére


Beri
addikt

Nem épp router, de tudtok ilyen PCI-E-es wifi kártyát mondani, mely AP módba is tud működni?
Mindegyik ilyen.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#20830) Dr. Romano válasza Beri (#20829) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Oh, akkor köszi nem szóltam :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#20831) csibor válasza Beri (#20827) üzenetére


csibor
őstag

TP-LINk 642G jelét kell tovább osztani wifin keresztül. TL-WA730Re lenne jó, de szeretném 1 eszközbe letudni a 2 feladatot .

(#20832) Beri válasza csibor (#20831) üzenetére


Beri
addikt

Az első hozzászólásban is találsz ilyet.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#20833) csibor válasza Beri (#20832) üzenetére


csibor
őstag

743ND néztem, csak szeretnék 300M. A Tenda adatlap alapján tudja, csak még semmi felhasználói élményt nem találtam róla. 2K a különbség.

(#20834) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

1.
Milyen routert tudnátok javasolni 25 megabites UPC kábelnethez? Ez a csomag elképzelhető, hogy a későbbiekben módosulni fog felfele.
Mindegyik porthoz fog kábel csatlakozni, de ebből csak egy lesz fixen használatban, a másik 3 kábel falicsatlakozóknál fog véget érni.
Wifi terén egy okostelefonnak kell tudni csatlakoznia illetve egy notebooknak, de ezek nagyon ritkán lesznek használva.
Nagy adatforgalmat csak az asztali számítógép fog generálni, ami 100 megabites UTP kábelen keresztül fog csatlakozni a routerhez. Az összes kábel 100 megabites.

USB-re valószínűleg nem lesz szükség, de ha van az sem gond mert a későbbiekben még bármi megtörténhet.

Továbbá fontos lenne, hogy könnyen telepíthető legyen. De gondolom, hogy ma már a legtöbb routert viszonylag egyszerű bekonfigurálni kábelnethez.

Ilyen feltételek mellett 10.000 Forint alatt mit lehet kapni, ami jó? Ha nagyon nincsen olyan router, akkor hajlandóak vagyunk maximum 15.000 Forintig elmenni.

2.
Illetve kellene még egy router máshova is.
Ehhez már 4 gigabites kábel fog csatlakozni, szinte biztos, hogy 1 vagy 2 év múltán lesz hozzá külső merevlemez csatlakoztatva.
Itt előreláthatólag 50 megabites internet lesz, ami szintén UPC kábelnet.
Az egyik portra egy asztali számítógép fog csatlakozni, amin szinte az adatforgalom teljes egésze fog átmenni, a másikra egy LCD televízió, a harmadikra egy nyomtató, és a negyedik egyelőre szabadon lesz, csak a kábel lesz behúzva.
A wifis részhez egy okostelefon fog csatlakozni, esetleg a későbbiekben egy notebook.

Itt is fontos a könnyen telepíthetőség, ahogyan említettem az USB port itt mindenképpen kell.

Itt is jó lenne kihozni a kütyüt 10.000 Forintból, de úgy gondolom, hogy itt már egészen biztosan nem fog kijönni, úgyhogy itt a keret rá 15.000 Forint körül.

Előre is köszönöm a válaszokat, a segítséget. Elnézést a hosszúságért, remélem, hogy érthetően leírtam mindent.

Üdv.

(#20835) Intruder2k5 válasza Willie (#20834) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A második pontban megszabott igényeid miatt kizárásos alapon csak a TP-LINK WR1043ND jöhet szóba, mivel ez az egy USB-s gigabites router, amit megkapsz 15000Ft-on belül! A következő a Netgear WNR3500L, ami jelenleg 18k!

[ Szerkesztve ]

(#20836) Willie válasza Intruder2k5 (#20835) üzenetére


Willie
őstag

Szia!

Köszönöm a válaszodat, a TP-LINK nagyon jónak néz ki! :)
Az első pontban lévő szempontokhoz milyen router javasolható? (100 megabit, erős wifi, esetleges 50 megabites net - vagy még inkább efölött)
Az első hozzászólás egyébként mennyire friss listán alapszik?

Üdv.

(#20837) barnam_ válasza Willie (#20836) üzenetére


barnam_
nagyúr

Az első ponthoz TP-Link WR842ND: 100Mbit lan, N-es wifi, USB, 8-9e Ft. (Én 8200-ért vettem.)

(#20838) Willie válasza barnam_ (#20837) üzenetére


Willie
őstag

Köszi! :)

(#20839) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

Már régóta haldoklik a routerem és már nagyon itt van az ideje,hogy vegyek egy másikat.Ebben kérném ki a véleményeteket. Eddig egy TP-Link TL-WR841N -t néztem és elég árban meg is tudnám venni.Amennyit max rászánnék az 6000 lenne.Ha Lenne ennél jobb akkor légyszi írjátok meg.
Köszönöm. :R :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#20840) Krissz5435 válasza atti1848 (#20839) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Milyen nethez kell? Max 6k-t szánnál rá, vagy csak kb 6k?

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#20841) atti1848 válasza Krissz5435 (#20840) üzenetére


atti1848
senior tag

Van itthon egy PC ami UTP-s és noti Wifi. A net az T-online-s.
Max 6000Ft-lenne amit rászánnék,mert nem kell nekem nemtudom milyen router csak azért ne legyen egy utolsó szar.

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#20842) vinikorn


vinikorn
aktív tag

Wifi routert kell vennem. Tudnátok ajánlani néhány megbízható típust? Kábeles 20/10 digi internethez kell.

(#20843) Gubek-Einste válasza vinikorn (#20842) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az első hozzászólásból bármelyik + az utóbbi néhány oldalon említettek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#20844) Krissz5435 válasza atti1848 (#20841) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

És pontosan milyen nethez lesz? Mert 80/40-es t-homehoz már 1043nd-t illik venni.

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#20845) atti1848 válasza Krissz5435 (#20844) üzenetére


atti1848
senior tag

jaja már mint a gyorsaság egy sima 1mbit/128kbit -s nethez.A neve az 5 Mbit de a sebessége 1Mbit.

[ Szerkesztve ]

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#20846) Krissz5435 válasza atti1848 (#20845) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

A 741nd akkor bőven jó lesz. És azért nd, hogy ha kell cserélhető az antennája.

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#20847) santiagoe


santiagoe
csendes tag

Sziasztok ! Szeretnék vásárolni egy wifis routert leginkább a torrentezéshez kellene. Valami olyasmire gondoltam, hogy külső vinyoval seedelnék,úgy hogy a gép be sincs kapcsolva. Tudnátok ajánlani olyan routert ami erre képes ? Árba kb.20 ezret szánnék. Válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#20848) Coolmat válasza santiagoe (#20847) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

Legolcsóbban: TP-Link TL-WR1043ND + vargalex firmware
Kicsit drágábban: TP-Link TL-WR2543ND + vargalex firmware (ebben gyengébb proci de több RAM van az előzőhöz képest, torrent nem tudom jobban vagy rosszabbul muzsikálna-e emiatt
Ha esetleg 20 fölé is tudsz menni kicsivel: Asus RT-N16 + Tomato USB (ennek a gyári fw-ben is van torrent kliens, de állítólag használhatatlan)
25k körül: D-Link DIR-825 + OpenWrt vagy TP-Link TL-WDR4300 (ehhez sajnos még nincs custom firmware, remélhetőleg hamarosan lesz)
Szerk: esetleg még lehet Linksys E3000 + TomatoUSB vagy OpenWrt

[ Szerkesztve ]

(#20849) HeavyToys válasza Coolmat (#20848) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Jelen pillanatban a vargalex által fejlesztett 2543ND firmware nem tud települni. Legalábbis a legújabb gyári firmware megléte után nem. Felvettem vele a kapcsolatot, nagyon segítőkész volt, de sajnos történtek változások a gyári firm-ben, emiatt nem lehet telepíteni ezt a costum verziót. Mikor ideje engedi, a következő frissítésében már tesztelni fogja a routerem segítségével az új, általa összeállított firmwaret, aztán elméletileg elhárul minden akadály :)

[ Szerkesztve ]

(#20850) santiagoe válasza Coolmat (#20848) üzenetére


santiagoe
csendes tag

Köszi a gyors választ ! TP-Link TL-WR1043ND lesz a nyerő. Esetleg van aki ilyet használ ? Hogy muzsikál ?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.