Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20551) Casterke válasza Claude Leon (#20549) üzenetére


Casterke
tag

Szal ha gépre kötöm szépen megy nem laggol egyből pöccre indul, de a tv-ben vagy elindul vagy nem lehet, hogy az automatikus dhcp-vel van valami gond vagy simán a tv nem ismeri fel a hálózatot.. Twonky cuccot használok vagy az lehet?

(#20552) Claude Leon válasza Casterke (#20550) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Ja, igen a kliens üzemmódban külön alhálózat lesz a kliensé, tehát a klienst másik címtartományba kell állítanod, saját tartományú DHCP-vel.

Lehet, hogy a bridge lesz mégis a megoldás, ha az az üzemmód nem forwardol
Előfordulhat, hogy kell hozzá a DHCP, akkor azt a router címtartományába, de eltérő címekre állítsd, gatewayt pedig a router címére, ha tévedek.

Végiggondolva, a 2 üzemmód között valamivel kisebb lehet a késleltetés bridge-ben, de alapvetően nem lesz nagy a különbség, mert hiába forwardol TCP/IP szinten a kliens, a fizikai rétegek között mindenképp közvetíteni kell.

szerk: twonkit nem ismerem

[ Szerkesztve ]

(#20553) Casterke válasza Claude Leon (#20552) üzenetére


Casterke
tag

Háát ezzel már csak akkor fogok szenvedni, amikor meglesz az új WDR4300. A mostani beállítások:

(#20554) Claude Leon válasza Casterke (#20553) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Ez az, amit bridge-hez írtam, ezért nem megy a tv-d. Persze, a gépednek sem kéne kilátni a belső körből, de úgy látszik a tp-link slendriánsága miatt mégis van valami forgalom a 2 kör között.

Kliens módban a kliensnek 192.168.(valami más, mint 1).1 LAN cím kéne (ha már a WAN-on 192.168.1.x-es címet kap), DHCP is ennek megfelelően beállítva, gateway pedig a kliens LAN címe.
Hogy mindenki tudja, melyik csomagot merre kell címezni.

Azt persze az előbb kifelejtettem, hogy ebben az esetben a routeren a static routigban fel kell venni a klienst (amit WAN oldalon kapott DHCP-n, ezért le is kellene foglalni neki az ip-t), hogy a router köréből be lehessen látni a belsőbe.

(#20555) Casterke válasza Claude Leon (#20554) üzenetére


Casterke
tag

fű ez most így egyszerre sok volt :)

(#20556) midomi75


midomi75
csendes tag

Sziasztok.

Otthoni net (Digi 80/30) megosztásához milyen wifi-s routert tudnátok ajánlani? Telefonnal való böngészéshez/letöltésekhez kellene a wifi elérhetőség. Ár 10e alatt.

Előre is köszönöm.

(#20557) Casterke válasza midomi75 (#20556) üzenetére


Casterke
tag

[link] ez?

(#20558) Casterke válasza Claude Leon (#20554) üzenetére


Casterke
tag

de a routeremen nem látom a a klienst, sem a TV-t... szal nem tudom hogy adjak neki lefoglalt ip címet

(#20559) VGYke válasza jNk (#20519) üzenetére


VGYke
addikt

Nagyon köszönöm válaszod! Te szíved szerint melyiket választanád az általad javasoltak közül??

TV wifi.. Honnan lehetne azt megtudni, hogy a Samsung WIS09ABGNX wifi USB adaptert cucc valóban tudja e az 5GHz-et, vagy amit linkeltem, az csak kamu?
Mert akkor nem kellene kliensre/bridge..Vagy rosszul gondolom?
Mondjuk nekem már van egy WIS09ABGNX szerkezetem, viszont két TV van...
Gondolkodtam még powerline megoldásban, de hát az sem olcsó, sebbességei kérdésesek, meg 3 fázis van szétszórva a lakásban, így 33% az esélye, hogy ahová nagyon kéne sebesség miatt az UTP (pl. média lejátszás), azok egy fázison lennének a router melletti konnektorral

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#20560) Casterke válasza Claude Leon (#20554) üzenetére


Casterke
tag

duplázott véletlenül bocsi

[ Szerkesztve ]

(#20561) Casterke válasza Claude Leon (#20554) üzenetére


Casterke
tag

tudsz egy kicsit segíteni, mert ez nekem így egy kicsit káosz :( leírni vagy példát mutatni

(#20562) jNk válasza VGYke (#20559) üzenetére


jNk
senior tag

Az általad linkelt usb wifi használja az 5GHz-es frekvenciát is ezért nincsen szükséged külön kliens/bridge eszközre, csak még egy olyan samsung usb megoldásra a másik tv-hez.

Az ajánlott routerekkel saját tapasztalatom nincsen, de mindegyik felsőkategóriás típus ezért nagyon nem lehet mellényúlni egyikkel sem. Ilyenkor dönthet hogy milyen extra szolgáltatásokat tudnak (pl.: vendég wifi , wds, vlan), vagy hogy a nem gyári (open/dd-wrt/gargoyle) firmware használható-e rajta és ha igen akkor ajánlott-e (netgearen igen.)

Ha nem akarsz firmware-ekkel bíbelődni (és nem hiányzik a vendég wifi, több ssid) akkor az asus tűnik a jó választásnak, ha nem okoz gondot openwrt-t heggeszteni akkor a netgear, ha tele a tárca akkor pedig a linksys :)

A tp-link lenne a legjobb döntés ár/teljesítmény alapján, de amíg media server-nek nevezik amit te dlna server-ként keresel (és a dlna szó a dokumentációban sincs) addig én nem venném meg csak ha a gyártó/eladó állítja hogy a samsung tv-d lazán olvasni fogja a rá kötött hdd tartalmát.

(#20563) busman83


busman83
csendes tag

Sziasztok!
Valaki tudna nekem segíteni, hogy milyen wifi-s routert vegyek!!
Egy 2 emeletes családi házba lenne szerelve, a földszinten. Olyat szeretnék ami emeleten lévő eszközök is megfelelően tudnak kapcsolódni rá, legjobb jelerősség legyen.
Válaszokat előre is köszönöm!

(#20564) Claude Leon válasza Casterke (#20561) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Ha jól veszem ki, pjotr leírása alapján állítottad be, a 901-es ip címe pedig 192.168.1.254.

Tulajdonképp mködnie kéne, mert szerintem jól volt beállítva, amit bizonyított, hogy géppel mindent elértél rendesem.
Némi félreértés persze adódott, hogy hirtelenében a routerek "WISP client" üzemmódjára gondoltam, holott ez csak AP, ahol a kliens kb. klens bridge-t jelent, ami a korábbiakkal (ezek csak weppel bridgeltek) ellentétben már wpa2-n is csatlakozhat.
Ezért nem találod a routeren a 901-es kiosztott címét, mert saját fix van neki (a 254)

Lehet, hogy a tv rövidebb válaszidőt vár utp-n, mint a wifijén, és mivel a bridge kissé megnöveli a válaszidőt, és saját belátása szerint leszakad a tv.

A válaszidőt kiderítheted pinggel, mindkét oldalon pingelj, hogy lásd a különbséget.
(persze próbálhatod kicsit nagyobb csomaggal, azon jobban kijön a különbség: ping -l 1400)

(#20565) kircipeti


kircipeti
senior tag

Üdv!

Egy emeletes házban szeretnék kialakítani stabil wifi-s hálózatot. Az adsl modem és router az emeleten lenne, erre a célra egy TL-WR1043ND-t néztem ki.
A földszintre érdemes lenne telepíteni egy TL-WA830RE kütyüt, hogy ott is szépen menjen minden? Vagy mit ajánlanátok?

(#20566) lacika8006


lacika8006
tag

Sziasztok!
TP LINK TL-WR740N 150Mbps wireless router
Ezt néztem ki.
Volt már valakinek ilyen? 5 év garral 4,2 e
Megbízható? Érdemes? 1hsz erről nem ír
Egy gép lenne rajta drótosan, laptop lenne wifivel (youtube), késöbb okos tel wifin max táv 20 méter paneleben.... 40/20-as digi net

[ Szerkesztve ]

(#20567) krealon válasza lacika8006 (#20566) üzenetére


krealon
veterán

A 740 ugyanaz, mint a 741, csak az antenna nem cserelheto rajta.

(#20568) lacika8006 válasza krealon (#20567) üzenetére


lacika8006
tag

gondolom ekkora távon nem is kell, akkor valszeg ez meg fog felelni nekem...
és köszi a választ

(#20569) Intruder2k5 válasza lacika8006 (#20568) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért erre mérget ne vegyél, de más router típus esetén se! Amint az az első hozzászólásban le is van írva, a WiFi jel hatósugarát illetően mindenféle előzetes jóslásba kár bocsátkozni!

Amúgy nekem a panelben 20 méter egy kicsit soknak tűnik, tekintettel arra, hogy ezen a távon általában 3-5 vasbeton fal is kell, hogy legyen közben, amin meg nem biztos, hogy kellő erősséggel - vagy egyáltalán - át fog jutni a jel!

(#20570) stigma


stigma
addikt

Hali. Érdeklődnék ki milyen ruoutert mond átlagfelhasználásra, 4 embernek, 6k-ig bezárólag?
1 asztali gép lenne, amiről torrentezek, illetve 3 laptop lenne, ami g/n-es wifi-vel lenne ellátva , ezek átlagban csak neteznének/youtube, ilyen hétköznapi dolgok.
Max még egy ZTE Blade telóval csatlakoznék a routerre.
Amiket kinéztem mindenképp TP-link:
-741N (5,6k)
-740N (4,5k)
-841ND (7,3k), igaz ez már elég jónak tűnik, 300MB/s illetve szerintem sok is
Mindkettő N-lite tehát 150MB/s-es router 1 antennával, én 741-re voksolok, de valakinek valami ötlete?

Amúgy megemlítendő az is 3 külön helyiségben lenne használva más-más szobák, elvileg beton falak , max távolság 4-5m(2 legmesszebbi pont).

Segítséget előre is köszi.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#20571) Krissz5435 válasza stigma (#20570) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Attól függ milyen nethez kell, de ha 741-est veszel akkor nd legyen azon cserélhető az antenna.

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#20572) csibor


csibor
őstag

Még szenvedek kicsit :) Ha nem akarok ap-nek használni akkor nekem tökéletes a 841ND, de 2K-val drágábban van 842ND, vagy Tenda TEW302R ami ha jól látom tud ap is. Ha ma felmondok akkor nem kel ap, ha ősszel rúgnak ki akkor jó volna olyan router ami addig ap- ként üzemelne, utána otthon UPC 25M kell kiszolgálnia.

(#20573) stigma válasza Krissz5435 (#20571) üzenetére


stigma
addikt

:R
741ND-s van 5,6K-ért és elvileg T-home 25/5-ös ha jól emlékszem habár a feltöltésben nem vagyok biztos a letöltési sebességben igen.

Köszi a segítséget.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#20574) Krissz5435 válasza stigma (#20573) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

A 741 nd jó lesz oda. Nekem is az volt. Most 841ND van. Sok különbség nincs, csak a 841nd 300-as.

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#20575) stigma válasza Krissz5435 (#20574) üzenetére


stigma
addikt

:R
Akkor jól tippeltem, elég oda a 741ND.
Itthon 941ND van , elég sok mindenre használom és egyik legjobb router ami valaha ár/érték arányban a kezemben volt és használtam is.(~10k volt)

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#20576) Lokids


Lokids
addikt

Milyen WIFI routert ajánlanátok egy 20/10-es diginet megosztásához.
Lényeg, hogy ne haljon el a torrent alatt (ami ugye akár több 100 szálat is létrehozhat) vezetéken(!), és 1 laptop csatlakozna rá. De csak átlagos netezés céljából (email, képek, youtube, stb).
Az első hszben lévőket nézve összezavarodtam, mert jólenne egy modernebb, ami később esetleg nem kell lecserélni, de nem kellenek felesleges funkciók, mint, hogy vinyót rakhassak rá, vagy a router futtasson torrentet.

[ Szerkesztve ]

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#20577) Beri válasza Lokids (#20576) üzenetére


Beri
addikt

Az első hszben lévőket nézve összezavarodtam, mert jólenne egy modernebb
Modernebb? Mennyiért?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#20578) Lokids válasza Beri (#20577) üzenetére


Lokids
addikt

TP-Link 941ND Ezt nézegettem, de továbbnézve (nem sokkal drágább a 1043-as) a drágább routerek olyan funkciókat tudnak (filemegosztás.. minek???) amire egy routernek/switchnek semmi szüksége. Szóval az érdekelne, hogy hasonló teljesítményű, de a felesleges funkciókat nélkülöző routert van-e és mennyiért?
Vagy hogy leegyszerüsítsem: a 941-es router képes ellátni 2.5-3 megabit torrentet 500-1000 szálon? Vagy ez már túlterheli a prociját?

[ Szerkesztve ]

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#20579) Intruder2k5 válasza Lokids (#20578) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"olyan funkciókat tudnak (filemegosztás.. minek???"

Mert nem mindenkinek van szüksége ipari méretű és sebességű filemegosztásra otthon, például nekem se, így egy ilyen okosított routerrel és egy notebook HDD-vel otthoni környezetben kiváltható egy szerver, ezen kívül éjjel nappal képes torrentkliens, web és/vagy ftp szerver futtatásra, és sok egyéb másra is! Persze még egyszer hangsúlyozva, hogy mindezt a maga hardveres korlátai közt, ott viszont roppant energia takarékosan teszi ezt, így nem kell éjjel nappal zúgnia egy PC-nek, ami ráadásul 10-20x annyi áramot zabál!

(#20580) Claude Leon válasza Lokids (#20578) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Saját firmjével annyi szálon megfekszik, de oprnwrt-vel viszi.
Persze a 1043-as soha nem fog usbportos vinyóról ennyi megabitet kitorrentezni.

(#20581) vargalex válasza Claude Leon (#20580) üzenetére


vargalex
félisten

2,5-3 Mbps-t bármikor. De gondolom csak elírás volt. :)

Alex

(#20582) Beri válasza Claude Leon (#20580) üzenetére


Beri
addikt

Megfeküdni nem fog, max levágja a klienst a fenébe, ha aktív a flood-védelem.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#20583) Lokids válasza vargalex (#20581) üzenetére


Lokids
addikt

Igen elírás volt. :) Megabájtot akartam írni.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#20584) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Sziasztok!

ADSL internetem van, a modemem és a router egy készülékben van. ( TD-8840 )
Az a gondom hogy erre a modem + router-re most rádugtam még egy routert a wifi miatt, a kapcsolat rendben is van, de nincs internet wifi alatt.

Tudnátok valami tanácsot adni hogy a 2. routert hogyan kell beállítanom?

(#20585) Intruder2k5 válasza SG3rg0 (#20584) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#20586) Claude Leon válasza vargalex (#20581) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Ja, bocsi, csak álmos vagyok :)
De ahogy olvasom, a félreértett szorzóval mégiscsak igazam lesz :D

(#20587) caslok


caslok
csendes tag

üdv melyik router tudja a kliens modot tp-linken kivül még ?

(#20588) Intruder2k5 válasza caslok (#20587) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Alternatív firmware-el bármelyik, ami képes ilyet futtatni, és ebből elég sok van! Vagy mindenképpen gyári fw kell?

(#20589) caslok válasza Intruder2k5 (#20588) üzenetére


caslok
csendes tag

szia olyan kell ami gyárival tudja

(#20590) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Sziasztok, ez jó routernek számít?

TP-LINK TL-WR542G

(#20591) midomi75


midomi75
csendes tag

Sziasztok!
Otthoni net (Digi 80/30) megosztására melyiket ajánlanátok?

[link]

vagy

[link]

Arra használnám, hogy telefonnal wifi-ről böngésszek (ne 3G-ről).

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#20592) Intruder2k5 válasza SG3rg0 (#20590) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem! Amúgy milyen nethez kellene? Néhány Mbps sebességű ADSL-hez még talán megteszi, de ettől ne várj sokat...

[ Szerkesztve ]

(#20593) SG3rg0 válasza Intruder2k5 (#20592) üzenetére


SG3rg0
őstag

Szia! 15MB Thome ADSL van.
Barátnőmnek ilyene van : TL-WR340G ( 25/10 nettel teljesen jó )
Ehhez képest a TL-WR542G?

(#20594) Intruder2k5 válasza SG3rg0 (#20593) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát, nem tudom, én mondjuk eleve nem szeretem az egész TP-LINK családot, de akik itt ajánlani szokták ezt a márkát, azok is többnyire azt mondják, hogy ha veszel, akkor minimum 7-es széria legyen, tehát mondjuk 741ND! Ez újabb típus, N-es WiFi-vel, ráadásul az argep.hu szerint jelenleg még olcsóbb is!

A 340-es rendesen izzadhat 25/10Mbps alatt, főleg ha kicsit torrenteztek is rajta!

TP-Link TL-WR542g
Atheros AR2317 @ 200MHz - 16MiB RAM

TP-Link TL-WR741ND
Atheros AR7240 @ 350 MHz - 32 MiB RAM

[ Szerkesztve ]

(#20595) SG3rg0 válasza Intruder2k5 (#20594) üzenetére


SG3rg0
őstag

Erről mi a véleményed?

TP-LINK TD-W8901G

(#20596) Intruder2k5 válasza SG3rg0 (#20595) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez egy modem + router kombó, ami nem szokott szerencsés választás lenni, mert ha bármi baj lesz a neteddel, a szolgáltató azonnal a saját eszközödre fogja hárítani a hibát! Ezen kívül szintén egy öreg, G-s WiFi-vel szerelt eszköz!

Vagy mindenáron kiöregedett cuccot szándékozol venni?

[ Szerkesztve ]

(#20597) SG3rg0 válasza Intruder2k5 (#20596) üzenetére


SG3rg0
őstag

Amit a szolgáltató ad modemet az kalap szar. Most néztem ezt iponon elég elfogadható árban van amit az előbb mondtam neked. Van egy 8000ft-os ugyan ez modem + router alapjaiban ugyan ez.

(#20598) Beri válasza Intruder2k5 (#20594) üzenetére


Beri
addikt

A 7240-esek már rég kikoptak, most a 9330@400Mhz a módi.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#20599) Intruder2k5 válasza Beri (#20598) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen tudom, hogy több hw verzió is van, beszúrtam az egyik legrosszabb eshetőséget, de amit Te mondasz, ott még nagyobb a különbség...

(#20600) Gubek-Einste válasza midomi75 (#20591) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

80-as Digi nethez már gigabites router az ajánlott, ebből a legolcsóbb a TP-Link 1043ND.
Ha mindenképpen ebből a kettőből kellene választani akkor inkább a TP-Link az 5 év garancia miatt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.