Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43551) Algotis válasza =HG= (#43550) üzenetére


Algotis
addikt

Még ezzel is procilimitem lesz? :F
Mivel nem lenne procilimit? :U

Androidos Outlookból küldve

(#43552) =HG= válasza Algotis (#43551) üzenetére


=HG=
addikt

3750K 4 Ghz-en persze FHD-ról beszélek...nem 1280x...

(#43553) Algotis válasza =HG= (#43552) üzenetére


Algotis
addikt

A lényeg most nekem, hogy az i3-2100-tól ez egy jóval erősebb proci, és egy nagyobb ugrás volt ez. :)

Androidos Outlookból küldve

(#43554) =HG= válasza Algotis (#43553) üzenetére


=HG=
addikt

Jó, azért ne dőlj a kardodba, nem rossza az a proci! Igazából az egyik leg prociigényesebb játék a BF3...
Ha nem is a leg ideálisabb a 7850-hez, de nem rossz választás. Lényegesen jobb lesz, mint az i3 !

(#43555) the dealer


the dealer
tag

Sziasztok!

Unokahúgomnak építek gépet.

MSI B75MA-E33
Kingmax 4GB 1600MHz RAM
Kingston 64GB SSD
VGA nélkül

Ebbe a gépbe melyiket ajánljátok e két proci közül?:
Celeron G1610
Pentium G640
Mind a kettő ugyanannyiba kerülne. (A celeron újonnan a pentium használtan)

Néztem egy tesztet amiben a celeron 2,627 a pentium pedig 2.577-es pontszámot kapott.
Amilyen különbségeket én észrevettem:

Clereon - Pentium
Type: Ivy Bridge - Sandy Bridge
Frequency (MHz) 2600 - 2800
L3 cache (KB) 2048 - 3072
Base frequency (MHz) 650 - 850
Maximum frequency (MHz) 1050 - 1100
Memory support: 1333MHz - 1066MHz

Ez a memória támogatás mennyire szigorú? Tényleg csak ennyi MHz-en tudnak mellettük futni a memók??? Mert ahogy nézem ez nem sok... :N

Előre is köszi a segítséget!
:R

Real life is just a hobby.

(#43556) Roxaar válasza Roxaar (#43548) üzenetére


Roxaar
tag

i3 540 a procim .
Ga-h55m-s2 gigabyte az alaplap.
Hd 7850 2gb xfx a vga .

(#43557) the dealer válasza the dealer (#43555) üzenetére


the dealer
tag

Esetleg G850-et látok még használtan.

Real life is just a hobby.

(#43558) Freiherr válasza the dealer (#43555) üzenetére


Freiherr
őstag

Ha nem lesz benne dedikált vga,akkor vedd a G1610-et,mert erősebb benne valamivel az IGP,netezni,filmezni elég lesz.

XXX

(#43559) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

Játékra intel i5 3400-at vegyek vagy valami amd procit?

(#43560) BomiBoogie válasza Mr. Erikszon (#43559) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

i5-öt vegyél, jelenleg az hoz több FPS-t általánosságban, vagyis a kevesebb, de erősebb magok.

(#43561) Mr. Erikszon válasza BomiBoogie (#43560) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

Amúgy is intel párti vagyok :B

(#43562) Grave_444 válasza Roxaar (#43556) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Mert azok az I7-ek már elég régiek.
Jobban járnál egy új FX procival vagy egy 1155-ös foglalatú I5-el.

(#43563) the dealer válasza Freiherr (#43558) üzenetére


the dealer
tag

Köszi!

Sajnos én csak azt látom melyiknek mennyi MHz-en megy a "vga"-ja.
Aztán mivel a pentiumnak nagyobb számok voltak mindenhova írva, ezért úgy gondoltam megkérdezem, hogy biztosra mennyek. :)

:R

Real life is just a hobby.

(#43564) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

egy használt, gari nélküli i5 2500 /nem K/ mennyit érhet, annak fényében, hogy az új i5-3470 38-ért megy HW aprón?

J.

(#43565) BomiBoogie válasza joysefke (#43564) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

30-33 körül.

(#43566) joysefke válasza BomiBoogie (#43565) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Én is így gondolom, kár, hogy ennyiért nem akarják odaadni... :))

nincs gari+magasabb fogyasztás+némileg alacsonyabb teljesítmény

[ Szerkesztve ]

(#43567) Zjunior válasza BomiBoogie (#43565) üzenetére


Zjunior
veterán

Dolgoozzz haver!! :P :C

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#43568) justcoronita


justcoronita
csendes tag

Sziasztok!
i5 3570K-ra milyen hűtőt ajánlotok? Jelenleg a gyári hűtő van rajta, és játék közben eléri az 55-58 fokot.

(#43569) kovsol válasza justcoronita (#43568) üzenetére


kovsol
titán

55-58 fok az még semmi, inkább a hangja miatt érdemes akkor csak lecserélni. Na meg ha tuningolni akarod akkor is kevés. Amúgy van külön cpu hűtéssel foglalkozó topic is.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#43570) kacsip


kacsip
tag

Hali
Szeretnék egy pc-t összeállítani, és érdeklődnék, hogy milyen processzort ajánlanátok hozzá? Árat nem tudok mondani, attól függ mi éri meg, de kb i7es teljesítmény körüli érdekelne. Nem tudom, hogy amd jobb e mint az intel, eddig csak inteles cuccaim voltak.

(#43571) BomiBoogie válasza kacsip (#43570) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Mi lenne a célfelhasználás?

(#43572) kacsip válasza BomiBoogie (#43571) üzenetére


kacsip
tag

Játék, képszerkesztés, film, úgy minden.

(#43573) BomiBoogie válasza kacsip (#43572) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

i7-es teljesítményhez mit szólsz egy i7-eshez?
i7 3770, olyan 70 ezer Ft körül kapható.

(#43574) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

38-at ki szabad adni egy jóska-pista garis, új 3470-ért?

J.

(#43575) BomiBoogie válasza joysefke (#43574) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Szabad. Újonnan, boltból 46-48 körül van.

(#43576) kacsip válasza BomiBoogie (#43573) üzenetére


kacsip
tag

Értem köszi. i5ös kategóriából melyiket ajánlanád?

(#43577) Grave_444 válasza kacsip (#43576) üzenetére


Grave_444
nagyúr

I5 3570K ha tuningolsz, ha nem 3570,3470 és lefele. Szinte ugyanannyiba kerülnek innen, úgyhogy a legerősebbet vedd. :)

(#43578) BomiBoogie válasza kacsip (#43576) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A 3570K jó lehet, de készülj arra, hogy drágább lesz, ha tuningolni akarsz, jó lapot és jó procihűtőt vegyél hozzá.

(#43579) Tardisjapan


Tardisjapan
tag

Sziasztok

Megnéztem pár oldalt végig olvasgattam elég sok tesztet, de sajnos annyira kijöttem a gyakorlatból hogy nem tudom eldönteni melyik processzort vegyem.

Elején meggyőződésem volt hogy Intel lesz. Inteles Nvidias voltam egész életemben, azt nevelték belém az ismerősök, a tanárok, és az informatikus kolegák is hogy Intel Intel Intel. Ez jópár éve volt, azóta az AMD is sokat fejlődött.

Kérlek segítsetek nekem hogy milyen processzort érdemes vennem:

Itt 100%ban az ár/érték arány kell hogy döntsön. Hallottam már olyanokat hogy AMD jobb játékoknál, Intel jobb renderelésnél, 3d grafikánál. A 8 magos bulldozert agyon veri a 4 magos i5ös intel stb.. Ezért szeretném tisztába tenni hogy mi az igazság.

Amire használni fogom: FULL HD felbontás lehetőleg maximális grafikai kihasználtság, új játékok. Szeretnék 3-5 évre vásárolni, tehát szeretném még majdnem full grafikán futtatni a 4 év múlva kijövő játékot is.

Jelenlegi kártyámon nem tudok változtatni: Ati Radeon HD 5850.

Amin gondolkoztam:
INTEL Core i7-3770 3.40GHz 1155 BOX 77000 Ft.
AMD FX-8350 4.00GHz AM3+ BOX 50 000 Ft.

Igazából én az 50 max 55öt céloznám meg az Intelt csak akkor venném meg ha mérföldekkel alázná ezt az AMD-t.

A processzorhoz szükséges alaplapot fogok megvenni kb 25-32 ezer ft értékben, úgyhogy az nem számít a vásárlásnál. MOst csakis kizárólag az számít, hogy melyik proci tud többet az áráért illetve ezektől a processzoroktól eltérő ajánlásokat tudtok e adni?

Nagyon köszönöm hogy végigolvastad, és előre is köszönöm a válaszotokat.

(#43580) Bogyó bá' válasza Tardisjapan (#43579) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem akarlak elkeseríteni, de bármelyiket veszed is, már ma sem tudsz FullHD felbontáson, "majdnem minden fullon" játszani a leendő gépeddel azzal a videokártyával. Én 2 hónapja cseréltem a másfél éves i5-2500-nonK proci mellől azt a VGA-t (5850) egy felső-közép kategóriás (tehát messze nem csúcs!) 7870-re, és óriási a különbség. Még ez a régi processzor is ki bírna szolgálni erősebbet is szerintem.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#43581) Tardisjapan


Tardisjapan
tag

*kiegészítés

még akár core i5 processzor is szóba jöhet, olyan 50 környékén. Ott a benchmark alapján sok helyen veri az AMD, de valahogy a játékoknál még mindig a 4 magos 3.3 Ghz-es i5 erősebb mint a 8 magos 4 Ghz-es bulldozer. Egyszerűen ezt nem tudom felfogni hogy/miért/hogyan :)

Nekem a legideálisabb az lenne, ha 50 ezerért megvehetném nyugodt szívvel a 8 magos AMD-t mert azt fogom hallani hogy tök mind1 melyiket választom ha nem futtatok 10 játékot egyszerre nincs szerverem stb, szabad szemmel úgysem látom hogy 58 vagy 60 fps stb.. Ha ez így van én vagyok a legboldogabb, ha viszont a valóság más kérlek ébresszetek fel és mondjátok meg mit tegyek :)

(#43582) Tardisjapan válasza Bogyó bá' (#43580) üzenetére


Tardisjapan
tag

Köszönöm a választ. Fél éven belül kártyát is fogok cserélni, de a mostani gépem már nagyon elavult.

Egyedül a kártya új benne. Asus p5k alaplap, 2.33 Core 2 duo, 2x2 gb RAM de a HZ szám is különbözik.. és erre jön rá a kártya.

Mindent kicserélek a gépben a kártyán kívül, ez így is kb 150-200 000-rembe kerül mert házat is vennem kell. (ezeket pár napon belül együtt megveszem. Csak a Videokártya marad egy ideig) Ezért szeretnék jó eszközöket venni hogy ne járjak úgy mint ahogy a videokártyámmal most:). Processzorból ezért kérnék segítséget tőletek. A többit hozzá veszem majd idővel.

(#43583) BomiBoogie válasza Tardisjapan (#43581) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Jelenleg 50 körül leginkább egy i5-öt érdemes venned, olcsóbban egy FX-8320-as AMD-t. FPS utóbbival kevesebb lesz, aztán lehet, hogy a jövőben előtérbe kerül a többszálas kihasználás, de halogatni és találgatni ebben a műfajban nem érdemes.

Az AMD nem 8 magos, hanem 4 modulos és modulonként közös cache-sel van 2-2 mag, tehát inkább 8 szálasnak érdemes hívni.

Játékra az i7 nem szükséges, nem hoz annyit, amennyivel drágább, sőt.

(#43584) Tardisjapan válasza BomiBoogie (#43583) üzenetére


Tardisjapan
tag

Köszönöm a válaszodat.

Benchmark is azt bizonyítja hogy kicsi renderelésben, kitömörítésben, a 8 szálas amd nyer, de minden komolyabb grafikába, játékban az Intel.

Ezt néztem ki. Mi a véleményetek róla?

INTEL Core i5-3570 3.40GHz 1155 BOX

Láttam hogy van K széria is de azt sajnos a webshopban nem találtam.

Illetve egy kiegészítő kérdés: Nekem azt mondták hogy nem fogja tudni az Intel processzor kihasználni az Ati kártyám lehetőségeit, így többet vesztek ha Intelt veszek. Sokan viszont azt mondják hogy szabad szemmel nem lehet látni a különbséget. Mi az igazság?

Köszönöm újra.

(#43585) BomiBoogie válasza Tardisjapan (#43584) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ilyen manapság nincsen, hogy nem használja ki egyik a másikat, ezt felejtsd el nyugodtan. :)

A K-s proci akkor jó, ha tuningolni akarsz, de ahhoz kell hűtő meg tuninglap, szvsz nem éri meg a felárát egy átlagfelhasználónak, amikor már elavul egy 3450-70-3550-70, akkor már a K-val sem nyersz sokat.

Annak éri meg elsősorban, aki pl. többkártyás rendszert használ, hogy a proci minél kevésbé fogja vissza a VGA-kat.

(#43586) Freiherr válasza Tardisjapan (#43584) üzenetére


Freiherr
őstag

Jó lesz,a legerősebb non K-s i5.A másik kérdésre meg a válasz,hogy nettó hülyeség,ez valami régi urban legend,amit a laikusok szajkóznak,de semmi valóságalapja nincs.

XXX

(#43587) Tardisjapan


Tardisjapan
tag

Köszönöm mindkettőtök segítségét.

Az i7 csábító de nagyon drága valóban nem fogok 3D animálni. Videót felvenni játék közben, videót vágni fogok, de az a +- fél óra már nem érdekel. Olyan sűrűn nem is fogom tenni.

Megfogadom a tanácsotokat és megveszem a legjobb i5ös processzor ami nem K-s, hiszen húzni biztosan nem fogom.

Van egy core 2 duo e6550 procim. Ezt még érdemes lenne bárhol eladnom?

(#43588) Freiherr válasza Tardisjapan (#43587) üzenetére


Freiherr
őstag

Simán,6-7k-ért el lehet passzolni.

Azért az i7-et ne zárd ki alapból,ott van a HT,ami a jövőben igen jól jöhet az újabb játékok alatt,de már most is több játék ki tudja használni.OEM i7 3770 ~60k körül már vehető,időtállóbb lenne,ha ilyen hosszú időre tervezel.

XXX

(#43589) Tardisjapan válasza Freiherr (#43588) üzenetére


Tardisjapan
tag

Igen az is fontos hogy évek múlva is tudjam használni mert nem szeretnék költeni a gépre egy darabig megint.
INTEL Core i7-3770 3.40GHz 1155 BOX 75 ezer ft az i5ös 3550 3.3 ghz meg 65. Csak egy 10-es a különbség és lespórolom máshol. (mondjuk az eladott régi alkatrészekből)

(#43590) Freiherr válasza Tardisjapan (#43589) üzenetére


Freiherr
őstag

Te valamit elnézhettél,65-ért i5?Kicsit durva lenne,52 a 3570-es,amit akartál eredetileg.

i7 meg innen apróról,vagy bazárostól van ennyiért,boltban 70 felett van.

[ Szerkesztve ]

XXX

(#43591) Tardisjapan válasza Freiherr (#43590) üzenetére


Tardisjapan
tag

iPonban néztem az árakat. A többi bolthoz képest még az volt a legolcsóbb. :) 3 év garancia dobozos i5 65 ezer i7 75900 ft. Máshol érdemes megnéznem?

(#43592) Freiherr válasza Tardisjapan (#43591) üzenetére


Freiherr
őstag

Ipon-ban össze-vissza vannak árazva a procik,van hogy régebbi vagy gyengébb jóval drágább,mint az újabb,erősebb,lásd a te eseted.3570~53k,ami jobb,mint a 65k-s 3550.
Ipon,Hardverker,Mediaker,Pcx,Aqua stb. itt érdemes nézelődni.

XXX

(#43593) Tardisjapan válasza Freiherr (#43592) üzenetére


Tardisjapan
tag

hardver aprón most látok néhány hirdetést ahol az i7-es 3770es proci 60 ezer ft. 1 év garanciát adnak rá OEM és az ő nevükre szól a garancia.

Visszajelzések alapján megbízható a kereskedő, sok jó ügylete volt már.

Mennyire bízhatok meg az OEM verzióban? Mivel nincs dobozolva lehetett már használva is, modolva, a lábak sérülve stb. Inkább adjak ki többet dobozosra boltban 3 év garanciával, vagy vegyek 1 év garanciával olcsóbban OEM-et?

(#43594) Rypejakten válasza Tardisjapan (#43593) üzenetére


Rypejakten
addikt

A lábakat Te is meg tudod lesni, és az 1 év gari az 1 év gari, ha addig nem megy tönkre, akkor valszeg megy az majd többet is.

Az elő 1-2 hétben rá kell ereszteni mindenféle stressztesztet, játékot egyszerre, és ha kibírja, nyert ügyed van.

(#43595) Freiherr válasza Tardisjapan (#43593) üzenetére


Freiherr
őstag

Figyelj,én csak felvázoltam neked egy alternatívát az i5 mellett.Én inkább vennék 60-ért i7-et innen apróról megbízható boltostól,mint pár ezerrel olcsóbban új i5-öt.3770 szorzózáras,sok mindent nem lehet elcseszni rajta,lábak sincsenek már rajta,csak a foglalatban. :)
Viszont,ha neked fontos a 3 év gari,akkor vedd meg a boltban az i5 3570-et,ott kapsz hozzá hűtőt is,és zsírúj.

XXX

(#43596) 3shae válasza Freiherr (#43595) üzenetére


3shae
aktív tag

Na én is így tettem, ahogy leírod. Megvettem egy nagyon megbízható kollégától az i7 3770-et. Micsoda processzor! :)

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#43597) Tardisjapan válasza Freiherr (#43595) üzenetére


Tardisjapan
tag

Nekem az OEM is oké. Mondjuk a matrica a leírás hiányozna szerintem, lehet hogy kicsit gyerekes vagyok:D de 15 ezer ftért bevállalom. Viszont mennyibe kerülne hozzá egy jó hűtő? Borda vagy ventilátor és mit érdemes választani hozzá?

(#43598) kacsip válasza Freiherr (#43588) üzenetére


kacsip
tag

Hali
Ez az OEM mit takar? Mi ez?

(#43599) joysefke válasza Tardisjapan (#43584) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Benchmark is azt bizonyítja hogy kicsi renderelésben, kitömörítésben, a 8 szálas amd nyer, de minden komolyabb grafikába, játékban az Intel.

amennyire olvasgattam a véleményeket a videókártyás topikban, ez sem igaz: van már 1-2 játék, amelyik jól kihasználja a sok szálat és ott beéri/elhagyja az alap 8350 a non-K i5-t, főleg multiban. Bencsmárkok sok mindent elfednek, ott még az i3 is virít, pedig a valóságban... :U

J.

[ Szerkesztve ]

(#43600) bluyoo válasza kacsip (#43598) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Csak a CPU. Nincs doboz hozzá és hűtő sem.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.