Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) chungee


chungee
addikt

Intel Core 2 Duo E6550 2.33 sSpec Number: SLA9X

15k-ért hűtő nélkül megéri:F

(#9002) Neoteric válasza chungee (#9001) üzenetére


Neoteric
addikt

meg, tekintve, hogy ua mint a 6750, csak alacsonyabb gyári órajelen.

főleg ha gari is van rá, akkor sztem elég jó vétel :)

PSN: ne0teric_sAN

(#9003) chungee válasza Neoteric (#9002) üzenetére


chungee
addikt

Hát az igazság megvalva: eBay :B

(#9004) nygma válasza chungee (#9003) üzenetére


nygma
addikt

Szvsz MO-n keress inkább... ;)

(#9005) Telefunen válasza chungee (#9001) üzenetére


Telefunen
őstag

az nagyon jó ár

(#9006) Neoteric válasza chungee (#9003) üzenetére


Neoteric
addikt

ja.. hát ebayen (szinte) minden olcsóbb.. csak ugye a posta+ a gariztatás nehézkes.

bár eun belül mostmár nem tart tovább max 1-2 hétnél. jobb helyeken már pár nap alatt elintézik.

PSN: ne0teric_sAN

(#9007) chungee


chungee
addikt

Rokon kinn él, elhozza ingyé. Csak országon belüli pk-t kell figyelembe vennem. Ez lenne az. Asszondja 30napos gari, de hűtőt nem említi sehol. :(

(#9008) Neoteric válasza chungee (#9007) üzenetére


Neoteric
addikt

ha tuningolsz akkor a gyárit úgyis ki kell cserélni.

szal sztem nem is baj annyira hogy nincs.

veszel rá egy tx2-t aztán csókolom

PSN: ne0teric_sAN

(#9009) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Új konfigot akarok venni, a következőkre gondoltam:

MSI tuningos lap, pontos tipust nemtom
Intel C2D E2180 proci
Radeon X1950 Pro DDR3 512mb VGA
2gb DDR2 1066 Mhz ram

A kérdésem: a rendszerben a proci vagy a VGA a limit?
A proci rendesen ki tudja hajtani a VGA-t? Procinál tuning lesz, olyan 3Ghz körülre.
Köszi előre a segítséget!!

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#9010) Telefunen válasza LLKobe (#9009) üzenetére


Telefunen
őstag

egyértelműen a VGA (sőt talán nincs is igazán értelme a mostani rendszeredet lecserélni alóla)

(#9011) nygma válasza LLKobe (#9009) üzenetére


nygma
addikt

3 GHZ körül teljesen ki tudja hajtani... ;)

Egy Gigabyte P35 DS3-al jársz a legjobban... :)

(#9012) ithomas


ithomas
őstag

Meg tudjátok mondani,hogy a jelenlegi felállás szerint az AMD meddig kívánja használni az AM2-es foglalatot?
Gondolkoztam INTEL procin is,de baromira nincs kedvem úgy belefektetni ,hogy már most tudom hogy fél év múlva az LGA-775 megy a kukába,az LGA-1366 miatt...
Szertnék olyan platformot,amit 2-3 év múlva is tudok bővíteni anélkül,hogy mindent ki kelljen cserélnem.

Real eyes realize real lies!

(#9013) Neoteric válasza nygma (#9011) üzenetére


Neoteric
addikt

3ghz az 1950pronak? :DDD

lol... :))

PSN: ne0teric_sAN

(#9014) MZsoltee válasza nygma (#9011) üzenetére


MZsoltee
veterán

Oda intelből elég a 2-2,2GHz

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#9015) South Velen válasza Neoteric (#9013) üzenetére


South Velen
addikt

Vitatkozni mersz egy szakértővel? :DDD
Na jó, mert még a végén mi leszünk tiltva, pedig csak segítenénk a modiknak

(#9016) FireKeeper válasza ithomas (#9012) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

elvileg am3-as procik menni fognak am2+ -os lapokban, persze némi korlátozással, de nem bizt. amúgy én is ezért bizonytalanodtam el, pedig most akartam váltani... ehhh.. marad az olcsóphenom:D

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#9017) Aprósólyom válasza ithomas (#9012) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ha jobb fajta alaplapod van, akkor biosfrissítéssel még a 4magosok is belemennek, úgyhogy sokáig. De ez leginkább az igényeidtől függ. Átlagfelhasználóként ne váltsál, az felesleges herce-hurca volna, és valószínűleg a pénzeden is buknál.

Jevons paradox

(#9018) Steve-0 válasza ithomas (#9012) üzenetére


Steve-0
őstag

LGA-1366 + DDR3 lesz a befutó jövöre :)) én rendeltem egy olcsó gépet Asrock hibrid lap+E2180 + majd júliusban egy HD3850-et egy darabig kuss lesz :DDD

(#9019) South Velen válasza ithomas (#9012) üzenetére


South Velen
addikt

Véleményem szerint Nehalem drága lesz(eleinte), és nem fog annyit érni, meg ahhoz már DDR3 kell, satöbbi, satöbbi, tehát nyugodtan végy mostani Intelt.

(#9020) Telefunen válasza Neoteric (#9013) üzenetére


Telefunen
őstag

GRID-ben vagy Dirt-ben, sokszereplős versenyben elkelhet a 3GHz-es procc még X1950PRO alá is.. (pld. GRID, minden medium, 1024-ben szépen megy a jó irányításhoz szükséges 80FPS-el, ha van alatta bika prockó)

[ Szerkesztve ]

(#9021) V1d0N


V1d0N
csendes tag

Hali. Egy gyors kérdés. Melyik proci jobb huzni, az Intel 2000/800 LGA 775 1MB Dual Core E2180 vagy az Intel 2200/800 LGA 775 1MB Dual Core E2200?

(#9022) sgergi válasza V1d0N (#9021) üzenetére


sgergi
veterán

Kb. ugyanaz a kettő, mindkettőből van jobban tuningos, és kevésbé tuningos is. A kölünbség csak a szorzókban van, de az e2180-nak is elég magas már.

(#9023) V1d0N válasza sgergi (#9022) üzenetére


V1d0N
csendes tag

szóval te azt mondod hogy a E2200 jobb tuningolni mint a E2180?

(#9024) Telefunen válasza V1d0N (#9023) üzenetére


Telefunen
őstag

Nem, kb. ugyanott lenne a végük

(#9025) sgergi válasza V1d0N (#9023) üzenetére


sgergi
veterán

Ahogy Telefunen mondja, kb ugyanaddig húzható mind a kettő, csak az e2200-hoz elég a kisebb fsb is. Már ekkora fsb-t mindegyik normális bír, és úgyis a minél nagyobb fsb a cél tuningnál általában.

(#9026) leviske válasza ithomas (#9012) üzenetére


leviske
veterán

Az AM2+-os alaplapok és az AM3-as procik elvileg 100%-ig kompatibilisek lesznek. Annyi, hogy egy AM2+-os alaplapban nem DDR3-at fogsz tudni használni, hanem DDR2-t.

(#9016) FireKeeper : ha nem lesz HT4, vagy hasonló, akkor nem fogják majd vissza az új procikat. :)

(#9009) ll-kobe: 22k-ért már kapsz egy új HD3850-et...használtan meg talán még olcsóbban is... A HD2900Pro-val ugyan ez a helyzet. :)

[ Szerkesztve ]

(#9027) LLKobe válasza leviske (#9026) üzenetére


LLKobe
veterán

Köszike :B Úgy néz ki 3850 lesz :K

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#9028) chungee


chungee
addikt

Van különbség az E2140-es gyárihűtése és E6550 között:F. Szal használhatom az E2140-ét az E6550-hez ideiglnesen:F

(#9029) sgergi válasza chungee (#9028) üzenetére


sgergi
veterán

Használhatod, mert mindkettő 775-ösre való. Egyébként a 2xxx-hez alu magos bordát adnak, míg a 6xxx-hez rézmagosat.De alapon el kell, hogy bírja.

(#9030) kulerr válasza chungee (#9028) üzenetére


kulerr
őstag

Valaki csinált már ilyet és nem volt semmi gondja vele sőt még tudta húzni is....Sztem ha figyeled a magokat nyugodtan felrakhatod...

[ Szerkesztve ]

(#9031) nike_ válasza sgergi (#9029) üzenetére


nike_
addikt

Nekem alusat adtak.. Lehet kicserélték.. Mindegy, úgyis elvileg nemsokára veszek hűtőt.

De nekem ezzel is megy 3150MHz-et stabilan.

[ Szerkesztve ]

(#9032) chungee


chungee
addikt

Köszi srácok. Ideiglenesen fogom használni míg nem lesz "igazi" hűtő.

[ Szerkesztve ]

(#9033) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sziasztok!
Notebookomba szeretnék venni procit, találtam is egy jót elég olcsón, viszont mérnököknek szánt tesztpéldány ("ES" tudtommal ezt jelenti). Működni működik, de nem lett stress testelve. A kérdésem az, hogy megéri-e ezt megvenni vagy mivel ES, ezért nem is érdemes vele foglalkozni ? Lehet valami lényeges különbség ez és a boltokba kerűlt változat között?

[ Szerkesztve ]

(#9034) Jorus válasza Darth_Revan (#9033) üzenetére


Jorus
nagyúr

Egyes prociknál előnyt jelent, némileg gyorsabbak a tesztelői példányok, másoknál teljesen átlagosak, de olyat még nem hallottam, hogy egy ES rosszabb lett volna, mint egy boxos CPU. A gyártó érdeke alapvetően az, hogy a tesztelőkhöz került példányok jól muzsikáljanak.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9035) hablagy


hablagy
csendes tag

Sziasztok!

[P][/P]

Sajnos tönkrement a régi athlon xp-s lapom és vitte a procit is magával. Arra gondoltam, h nem túl sok pénzért (50-60k) szeretnék egy kicsit fejleszteni, mert azért az athlon xp már kissé kiszogálta idejét.

Elég sok árlistát megnézegettem és arra jutottam, hogy ennyi pénzért most az lenne a legjobb nekem, ha vennék egy proci + lap + mem + vinyó + táp kombinációt olyan formán, hogy legyen integrált vga vezérlő a lapon. Ezzel meg tudnám spórolni a videokarit, amire majd később, amikor több della lesz visszatérhetek. De azért addig se legyen valami gagyi a cucc, ezért gondoltam AMD 780G-s chipsetre és egy 5600+-os procira, meg 2GB ramra meg vmi tápra meg vinyóra az most nem annyira érdekes. A kérdés, hogy szerintetek ez így mennyire költséghatékony (jól költeném-e el így a pénzem?) valamint, hogy úgy egyáltalán jó ötlet-e. Van-e valakinek más/jobb ötlete?

Bocsánat, hogy kicsit hosszúra sikerült a kérdésem és esetleg tartalmaz offos részeket, de nekem ez most elég fontos :) Meg azt hiszem a proci kérdés sok mást is eldöntene, szóval várom az okosságot ;)

köszi

[P][/P]

p.s: amire használnám: a netezésen kívül, egy kis játék, video szerkesztgetés néhanapján, kis 3D-s cucc (SolidWorks ha mond vkinek vmit :)

(#9036) Telefunen válasza hablagy (#9035) üzenetére


Telefunen
őstag

Esetleg egy Intel-es alternatíva:
GIGABYTE GA-G33M-DS2R
E2180
2x1Gb Kingmax 1066
FSP PNF350W
-esetleg a 60-ba még tulajdonképpen beleférne egy passzív hűtésű ATi HD3450, bár nem feltétlenül szükséges.

Ha tuningolsz akkor ezzel talán egy picit erősebb rendszered lehet, de gyengébb integrált videokártyával, ha nem tuningolsz akkor AMD:)

[ Szerkesztve ]

(#9037) nygma válasza hablagy (#9035) üzenetére


nygma
addikt

Telefunen írta, jó választás lehet egy olyan konfig... ;)

(#9038) hablagy válasza nygma (#9037) üzenetére


hablagy
csendes tag

gyorsak voltatok, köszi.
nem nagyon akarnám tuningolni a leendő gépet, szóval ez nekem nem szempont. ezzel együtt jobb az inteles cucc? (és sajnos egy SATA-s vinyót is bele kell kalkulálni a konfigba, mivel inkább az optikai eszközeimet (1 író, 1 olvasó) tartanám meg. úgyhogy sajnos ez is megdobja az árat.)

(#9039) chungee


chungee
addikt

Ha nem tuningol az ember akkor, hogy kell ez nézni? Intelbe tuningolni kell, hogy elérje az AMD szintjét/teljesítményét ugyanabban az árkategóriában:F Végül is baszhatom, mert már vettem lap+E6550-et :( :O

[ Szerkesztve ]

(#9040) nygma válasza chungee (#9039) üzenetére


nygma
addikt

Nem nagyon értem a kérdést de semmiből nem áll felhúzni az E655-est... ;)

Veszel egy CoolerMaster Hyper TX2 hűtőt és 3,4 GHZ-n elszaladgál 24/7-ben...

Ennyi bőven elég...

(#9041) chungee válasza nygma (#9040) üzenetére


chungee
addikt

Azt hogy, ha ugyan abba az árban vennék Intel/AMD procit. Akkor Intelt húznom kell, hogy úgy menjen mint az AMD. Vagy úgy kell ezt érteni, hogy húzással lehagyom az AMD-t:F

(#9042) Valty válasza chungee (#9041) üzenetére


Valty
aktív tag

Sorry hogy beleszólok...

Húzás nélkül is lehagyod az AMD-t :))

(#9043) Neoteric válasza chungee (#9041) üzenetére


Neoteric
addikt

alsó kateg:
intelt megkapod mondjuk 13kért. azt huzod 3ghzre, és ottvagy mint egy csúcs amdvel..(amit mondjuk vennél 30ér.)

intelt mindig huzzák mer úgyis felül múlja amd-t és ezér megéri azt venni

feljebb meg 20k körül van normális amd is, pl 5000+ BE, amit szintén lehet húzni, de ha veszel egy e6550-t, vagy egy e7200at picivel többér, akkor megin jobban jársz..

felsőkateg 2magosoknál, és mostmár egyre inkább a 4magosnál is a cél áltba 4ghz, olyat pedig egy mezei amd nemigen produkál..

szal én bármilyen szegmensbe is venném a cput, MOST intelt vennék.
aztán kitudja mi lesz..

PSN: ne0teric_sAN

(#9044) Menahem válasza chungee (#9041) üzenetére


Menahem
tag

De számolj azzal, hogy a húzandó procitól függően kell ramot és lapot venned. A P35-ös lapok, ha csak nem butított verzió viszik az 500-as FSB-t, de pl. egy e2180-nál egy jobbfajta 800-as ddr2-es vagy inkább 1066-os azért elkél. Habár a ramok árai nagyon lent vannak...
Sztem vegyél egy e2180-ast, és várd meg, amíg lezúg a mostani 45nm-es inteles procik árai. Majd pár ezer Ft bukással eladod, és beújítasz egy 45nm-es procit. Én is ezt csinálom.

Szia

(#9045) shtml válasza Neoteric (#9043) üzenetére


shtml
őstag

intelt megkapod mondjuk 13kért. azt huzod 3ghzre

Ha az E2180-ra gondolsz, akkor ne végy mérget arra, hogy tudod húzni 3GHz-ig. Nekem van kettő, az egyik komoly feszemeléssel és Silent Knight II-vel hűtve sem megy 2.8GHz fölé, a másik alapfeszültségen is viszi a 3GHz-et, gyári hűtővel.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#9046) nygma válasza shtml (#9045) üzenetére


nygma
addikt

Szerencse kérdése a tuning... ;)

(#9047) Neoteric válasza nygma (#9046) üzenetére


Neoteric
addikt

hogy mit nem mondasz.. :DDD

PSN: ne0teric_sAN

(#9048) nygma válasza Neoteric (#9047) üzenetére


nygma
addikt

Ugye? :D

(#9049) chungee


chungee
addikt

Köszi a véleményeket. De lejebb írtam nekem már teljesen mindegy, mert már megvettem.

(#9050) kulerr válasza chungee (#9049) üzenetére


kulerr
őstag

De jól is jártál vele hidd el... :C

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.