Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43579) Tardisjapan


Tardisjapan
tag

Sziasztok

Megnéztem pár oldalt végig olvasgattam elég sok tesztet, de sajnos annyira kijöttem a gyakorlatból hogy nem tudom eldönteni melyik processzort vegyem.

Elején meggyőződésem volt hogy Intel lesz. Inteles Nvidias voltam egész életemben, azt nevelték belém az ismerősök, a tanárok, és az informatikus kolegák is hogy Intel Intel Intel. Ez jópár éve volt, azóta az AMD is sokat fejlődött.

Kérlek segítsetek nekem hogy milyen processzort érdemes vennem:

Itt 100%ban az ár/érték arány kell hogy döntsön. Hallottam már olyanokat hogy AMD jobb játékoknál, Intel jobb renderelésnél, 3d grafikánál. A 8 magos bulldozert agyon veri a 4 magos i5ös intel stb.. Ezért szeretném tisztába tenni hogy mi az igazság.

Amire használni fogom: FULL HD felbontás lehetőleg maximális grafikai kihasználtság, új játékok. Szeretnék 3-5 évre vásárolni, tehát szeretném még majdnem full grafikán futtatni a 4 év múlva kijövő játékot is.

Jelenlegi kártyámon nem tudok változtatni: Ati Radeon HD 5850.

Amin gondolkoztam:
INTEL Core i7-3770 3.40GHz 1155 BOX 77000 Ft.
AMD FX-8350 4.00GHz AM3+ BOX 50 000 Ft.

Igazából én az 50 max 55öt céloznám meg az Intelt csak akkor venném meg ha mérföldekkel alázná ezt az AMD-t.

A processzorhoz szükséges alaplapot fogok megvenni kb 25-32 ezer ft értékben, úgyhogy az nem számít a vásárlásnál. MOst csakis kizárólag az számít, hogy melyik proci tud többet az áráért illetve ezektől a processzoroktól eltérő ajánlásokat tudtok e adni?

Nagyon köszönöm hogy végigolvastad, és előre is köszönöm a válaszotokat.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.