Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59001) Mark023 válasza gtamate2 (#58983) üzenetére


Mark023
tag

Én külföldi oldalakon olvastam és nekem is azt mutatja, hogy a 4460 egy 4570 módosított cpu. Halottál erről valamit?

Amit te szereztél, csak is te tudod elveszíteni.

(#59002) Hobbbyt válasza Wiz Khalifa (#58981) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Szia!

Úgy önmagában a CPU vízhűtésnek semmi értelme. Mivel a 4460 nem tuningolható + nem is egy nagyon melegedős cpu.. és 10e forintért olyan léghűtést tudsz rá venni ami passzív-aktívan hűvösen tudj tartani. A vízhűtéssel nyert pár fok nem igazán arányos a magasabb költséggel és nagyobb zajjal.

Én az i7 4790-et Thermalright HR-02 Macho-val hűtöm passzívan. Átlagos használatnál 33-37 fok fölé még sose ment. Amikor meg komolyan terhelve van, éppen hogy felpörög a venti és 55 foknál tetőzik. (kivéve a masszív CPU tesztekben mert ott a 70 fokot is képes elérni)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#59003) dewil666 válasza Hobbbyt (#59002) üzenetére


dewil666
őstag

Én egy Alpenföhn Brocken-el hűtök egy 4460 procit. Prime95 alatt a maximum hőfok 48fok volt.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#59004) Wiz Khalifa válasza Hobbbyt (#59002) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Én azért gondoltam vízhűtést hogy halk legyen.

Ez az i5-ös mennyire csipázná szerinted ha a Freezer lenne rajta passzívan? Bár szerintem semmilyen passzív hűtés sem nyerő mert játszás lesz a gépen szinte mindig.

Smoke some weed nigga!

(#59005) Wiz Khalifa válasza Wiz Khalifa (#59004) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Illetve az is szempont hogy a ram beférjen. Mivel ezzel a Freezer Xtreme-el is éppenhogy elfér.

Smoke some weed nigga!

(#59006) Hobbbyt válasza dewil666 (#59003) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Small FFTs -s tesztben? Az szép.. Mondjuk én úgy állítottam be, hogy 50 fok alatt be se kapcsoljon a ventilátor :DDD
Nekem az a baj, hogy olyankor maga az egész hűtő úgymond hideg.. szóval szerintem ennyit tud a procim kupak alatti hővezetője. :/

(#59004) Syd2012 A vízhűtés se hangtalan. Sőt, az olcsóbb rendszerek még rosszabbak is.. hisz a pumpa is morog meg a venti ami a radiátoron forog. Míg egy jó léghűtésen nincs pumpa zaj. És a ventilátort se hallod mert a táp meg a VGA és a HDD durván lenyomja. Nekem az a bajom, hogy túl hangos az egyik vincseszterem.. pedig az új már direkt 5400rpm-es hogy ne zúgjon.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#59007) Wiz Khalifa válasza Hobbbyt (#59006) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Értem.

Az én lapomon is van olyan beállítási rész hogy a venti ne kapcsoljon be csak a megadott hőfok felett?

Smoke some weed nigga!

(#59008) gtamate2 válasza Wiz Khalifa (#59000) üzenetére


gtamate2
veterán

Dob az azért egy kicsit. Hát ha minimális ráfordítással tetted és játékra használod akkor jó, de lehet egy i7-re váltottam volna már, az a következő lépcsőfok.

Felesleges a vízhűtés, nekem is egy Alpenföhn Groß Clockner B rev. hűtőm van és mindig maxon járatom, de nem zavaró egyáltalán.
A gigában van elég frankó hűtéskezelés:

Mark023: Nem igazán, de nézd át magad: [link]

[ Szerkesztve ]

*Sn0w

(#59009) RAZERXX válasza Tomcat13 (#1) üzenetére


RAZERXX
tag

Sziasztok ! 775 alaplapba melyik a legnagyobb proci ?

S8, I5 6400 3200hz,Asus 150I Aura,Hiperx ddr4 2133 mhz 16g,R9 asus rog strix vega 56 ,ssd m2 Plextor,Samsung evo 840, FSP GOLD +700W

(#59010) gtamate2 válasza RAZERXX (#59009) üzenetére


gtamate2
veterán

Ugyan akkorra mind. QX9750 a legerősebb, de q9550 ami a kiskereskedelemben legerősebbként volt itthon titulálva. Mára túlárazottak, kerülendőek mert az új architectúrák olcsóbbak mint ezek használtan. (pl q9550 25-30k között megy).

*Sn0w

(#59011) dewil666 válasza Hobbbyt (#59006) üzenetére


dewil666
őstag

Igen :K Small FFT csak úgy tesztelem mindig a procikat.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#59012) RAZERXX válasza RAZERXX (#59009) üzenetére


RAZERXX
tag

Intel Core 2 Quad Q9650 !

És ez az én alaplapommal menni fog menni fog ?

Alaplap neve Asus Rampage Formula !

Nem értem bele zavarodtam ezekbe az átalakítókba !?? Hogy van ez ?

[ Szerkesztve ]

S8, I5 6400 3200hz,Asus 150I Aura,Hiperx ddr4 2133 mhz 16g,R9 asus rog strix vega 56 ,ssd m2 Plextor,Samsung evo 840, FSP GOLD +700W

(#59013) gtamate2 válasza RAZERXX (#59012) üzenetére


gtamate2
veterán

Belemegy [link]

*Sn0w

(#59014) nimfas


nimfas
addikt

Laptop cpu kérdés...

Melyik jobb és mennyivel?

Intel® Pentium® N3540 Quad-Core 2,16GHz CPU

vagy

Intel Core i3-3217U (1.8GHz , 3MB)

Igazából az első egy Dell (3 év gari.) gépben van a másik Toshiba (2 év gari.) árban kb 10eFt a difi.

Előre is köszönöm!

(#59015) kecsawi válasza nimfas (#59014) üzenetére


kecsawi
senior tag

Laptop esetében a döntést ne a cpu különbség adja, hanem kompletten kell nézni, amit itt tudnak javasolni.

(#59016) Mark023 válasza gtamate2 (#59008) üzenetére


Mark023
tag

A régebbi aida is 4570-nek látta az új 4460-nak de a gigabyte lap írja mind a kettőt!

Illetve gy kérdés, ha már a hűtésnél vagyunk. A lapomon egy chassic fan hely van. Az elején amikor feltelepítettem a giga progit annak is látta. Majd aztán úgy érzékeli, hogy vízhűtés. és még 4 nem létező hűtőhelyet lát. Ez miért van?

Amit te szereztél, csak is te tudod elveszíteni.

(#59017) Crendless


Crendless
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket kérném,

-AMD Athlon(tm) II X3 455 Processor
-THERMALTAKE Hamburg 530W
-ASUS ENGTX760 DirectCU II OC 2GB

Az lenne a kérdésem, hogy a processzor vajon (emellett a videokártya mellett) mennyire lesz húzható? Vásároljak inkább egy kisebb videokártyát? Vagy inkább ne legyen húzva, és ehhez a chipsethez később vegyek inkább egy újabb processzort? ((Persze jelen esetben a táp is szóba kerül így sajnos nem tudtam hogy pontosan melyik topicba kellene írnom.))

Előre is köszönöm,
Gábor

(#59018) Picturemaker válasza Crendless (#59017) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

A processzor OC-t alapvetően maga a proci és a lap (van azért kivétel) határozza meg, VGA ebbe nem szól bele (legfeljebb, ha "elfogyasztja" a tápot a proci elől).

Az viszont borítékolható, hogy az a proci akármennyire húzva is kevés lesz ahhoz a kártyához (sőt, szinte minden játékos kártyához is már).

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#59019) Crendless válasza Picturemaker (#59018) üzenetére


Crendless
csendes tag

Köszönöm a gyors segítséget Picturemaker,

Milyen, viszonylag olcsóbb de megbízható alaplap + proci kombót tudnál javasolni (mondjuk az újabb 4 magos amd-k közül) ? Persze jelen esetben a videokártyából is alább kell adni, így ha tudnál javasolni egy olcsóbb de ugyancsak jó ár/érték arányú videokártyát, azt megköszönném :R

(#59020) Picturemaker válasza Crendless (#59019) üzenetére


Picturemaker
őstag

Tehát játékra kell a gép.
Mennyit szánsz procira, lapra, VGA-ra.
Csak AMD vagy Intel is játszik?

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#59021) Wiz Khalifa válasza gtamate2 (#59008) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Értem.

Hát most szerintem az i5-is jó lesz.

Az UEFI-be hol kell beállítani hogy a venti ne kapcsoljon be csak ha eléri a megadott hőfokot? A CPU Temperature résznél?

Illetve egy kicsit más jellegű kérdés. Az FX-8320 vagy a HD5850 Black Edition a gyengébb láncszem? Arra gondolom hogy az a proci kihajthatta volna a VGA-t teljes mértékben? Szerintem igen. Egyébként ebbe az i5-4460 procihoz egy Sapphire R9 290X Vapore-X lesz betéve. Ítt melyik lesz a gyengébb láncszem? Gondolom a CPU.

Smoke some weed nigga!

(#59022) Mark023 válasza Wiz Khalifa (#59021) üzenetére


Mark023
tag

Biztos, hogy típus függő is gigabyte lapoknál a venti beállítás, de nekem pl Bios-ba csak silent modot lehet beállítani vagy manualt. Egyébként szoftveresen a system viewer information progival tudod a csuszkát beállítani, hogy egy megadott hőfok/terhelés kapcsoljon be a venti. A CPU ventit szerintem ne piszkáld legalábbis szerintem.

Az fx8320 biztos kihajtotta volna egy 5850-est.

A másiknál CPU limit lesz.

Bocs ha beleszóltam a beszélgetésbe.

Amit te szereztél, csak is te tudod elveszíteni.

(#59023) Ateszpapa válasza Crendless (#59017) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Szia!
Nekem -AMD Athlon(tm) II X3 450-es Procim van, amit 4 magisítottam, és felemeltem 3,6 ra az órajelet.
Azzal már szépen muzsikál a HD 7770, most akarom jobb karira lecserélni, talán r9 270x-re.

Ahhoz már lehet kevés lesz.

(#59024) Wiz Khalifa válasza Mark023 (#59022) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nyugodtan szólj bele. Ez egy nyílt beszélgetés. :)

Akkor a CPU ventit nem fogom babrálni hanem akkor előről kiveszem a gyári 20cm-es TT ventit mivel a lapon nincs már neki csati így molexre kötöttem és eléggé hallom. Vagy az megoldás szerinted hogy a Noctua-hoz kapott 900rpm-re szabályzó diódát bekötöm hozzá és úgy a molexra?

A VGA-t gondoltam hogy gyenge láncszem. Jövőre akkor azt cserélek. Meg lehet hogy az i5-öt i7-re de ez nem biztos. :)

Smoke some weed nigga!

(#59025) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Sziasztok!

Intel vonalon ~ 50.000 Ft környékén az i5-4460 számít most jó vételnek? Vagy esetleg az i5-3470? Alaplap/memória/CPU csere lesz, a régi gép egy öregedő AMDs rendszer, így a platform mindegy, az újabb/időtállóbb lenne a lényeg. (?) Játékra és egyéb dolgokra ( videóvágás, némi nyomdai és fotómunka), tuning nem volt és nem is lesz.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#59026) Picturemaker válasza CactuS (#59025) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Az i5-3470 már erősen kifutó foglalatos (1155), csak használtan, jó áron éri meg, újban semmiképp.
A Haswell i5-ök jók.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#59027) dewil666 válasza CactuS (#59025) üzenetére


dewil666
őstag

Szia!

Az is jó választás (4460). De ha 50 a keret akkor még a 4570, 4590 is beférnek az árba. Ugye ezekhez 1150 lap kell.

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#59028) Mark023 válasza Wiz Khalifa (#59024) üzenetére


Mark023
tag

Szerintem megpróbálhatod. Bár nem tudom, hogy fog e sikerülni. Vagy vedd ki a 20-cm-est. Én a 12 cm kihúztam. Biztonság kedvéréért a vinyók miatt raktam bele, de nem nagyon értem vele semmit.

Amit te szereztél, csak is te tudod elveszíteni.

(#59029) J.C.G.


J.C.G.
aktív tag

Sziasztok.
kicseréltem a processzort egy phenom II X2 550-re, biost frissítettem F8e, majd ez fogad indítás után. Először a bios volt frissítve és akkor tökéletesen működött a 4450e procival.
giga Gma 690 s3h? Fejből nem vágom.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#59030) KoPiati84


KoPiati84
tag

Üdv!

Szeretnék vásárolni egy processzort, de nem tudom eldönteni, hogy melyik lenne jobb számomra.
A két "versenyző":
- AMD Fx 6300
- AMD A8 7600

Játékra netezésre, filmézésre, valamint szeretném használni a gépet.
Nem vagyok egy nagy igényű kocka gamer, de jó lenne ha néhány évig elboldogulna az elkövetkező évek játékaival.

Lelkes amatőr

(#59031) Kristof9094 válasza KoPiati84 (#59030) üzenetére


Kristof9094
senior tag

Szia!

Először is tisztázzuk: Lesz VGA?

Ha nem, akkor jó A8-7600, szerintem a legjobb ár-érték arányú APU most a piacon.

Ha igen, akkor az FX 6300-at választanám, azonban arra készülj fel, hogy ezek alá a CPU-k alá a legolcsóbb ajánlható alaplap 22k körül kezdődík, és kell melléjük egy jól szellőző ház, és egy jól méretezett táp is. Ahhoz, hogy jó teljesítményt nyújtsanak tuningolnod kell őket, ami többletfogyasztást, plusz hőtermelést okoz, így a hűtő cseréje is indokolt.

Játék esetén Intellel jobban járnál, az bármilyen alaplapban elmegy, és összeségébben azonos áron mozog az AMD-vel.

Audi A4 B5 1998 | Mercedes Benz E200 W210 1997

(#59032) J.C.G. válasza J.C.G. (#59029) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

kivettem két memória modult, sípolt 3-4-et majd bebootolt a gép.
most ki kell próbálnom a többit is.

(#59033) pc-csiga1


pc-csiga1
csendes tag

Sziasztok!

Az "alaplaposból" jövök. (mégiscsak van egy sorrend :K )
Na mármost, ott úgy néz ki sikerült kiválasztanom a leendő gépem alapját, így most ell kellene döntenem, hogy milyen cpu-t szerezzek bele motornak.
Vannak elképzelésaim, igényeim, hogy mit tudjon a majdani gép, de nem igazán tudok választani.
Jöjjenek hát a paraméterek.

A lap Z97-es chipes lesz (még nem eldöntött a kettő közül, de vagy maximus VII hero, vagy z97 pro leszen)
ram (egyenlőre 8Gb egy darabban)
háttértároló (az M.2 alá fogok venni egy "ssd"-t, amin csak a win lesz, a többi HDD)
A táp (a mostani meglevő 420-as LC power -tudom nem ász, de tervezett egy komolyabb, akár be quiet- a mostani keret nem bírná el azt is)
Cpu hűtő (egy szintén meglévő, cooler master hyper 103)

...és hát amire használnám:
Netezés, nálam 30-50 egyidejűleg futtatott oldallal.
+ egy másodperc alapú garfikus program, ami 8-10 instrumentum paramétereit rajzolja ki az időben, aminek az adatait a net-ről szerzi.
+ to rent oldalak látogatása /opcionálisan
Hétközanpi word excell, pdf olvasgatások. (a gond az, hogy ezekeből is úgy a "jó", ha tömegével van nálam egyszerre)
Multimédia, film, zene futtatása mnden méretben, formában - ha kell a netről is- (vlc)
Szerkesztések, képszerkesztés, dvd, video, hang, felirat, vágás tömörítés, stb... ami kell (sony dvd architect, corel painter, perfect photo suite)
Rajzolás (néha dolgozni is kell (autocad, inventor, más bútor tervezők, lakberendezők, stb...)
Ha nem dolgozok, akkor pedig játék (Heroes sorozat, Hearts of iron 3, ilyesmi)

...nagyjából ilyesmi, a szép az benne, hogy nem ám egy dolog egyszerre! Össze vissza, vegyesen.
És még további elvárásom is lenne:
Legyen: gyors, csenedes, hűvös, tartós.
(Tudom, meg még legyen olcsó is! :DD Na ez az, nem az ár az első, hanem a képesség. Aztán majd meglátom, hogy megér-e annyi felárat az a cpu azzal funkcióval, az olcsóbbikkal szemben nekem, hogy az igényeimet, álmaimat megvalósítsam)

Na ebben kérném segítségeteket, ki mit ajánl.
:R

Köszönöm! Csiga

(#59034) Hobbbyt válasza pc-csiga1 (#59033) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Szia!

Vicces, de rossz a sorrended. Előbb a proci, és utána egy alaplap alá.
Alapvetően túl sok választási lehetőséget nem hagysz. Így keret nélkül i7 4790K-t ajánlok.

Mivel jó drága Z-s alaplapokat néztél ki, így célszerű K-s procit beletenni.. amiből viszont csak 2 darab van. i5 4690k és i7 4790k. Egy ilyen alaplapba viccesen néz ki egy i5.

Szóval igazából mi is a kérdés? :U

Én nem tartom jó ötletnek a 8gb ramot 1 darabban. Így elesel a ram sávszélességed felétől.. ami az egész rendszerre komoly negatív hatással van.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#59035) bluyoo válasza pc-csiga1 (#59033) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Csak "Z"-s deszka tuning nélkül :DDD ... és arra a tápra akarod rábízni!? :N

Bazinga!

(#59036) pc-csiga1 válasza Hobbbyt (#59034) üzenetére


pc-csiga1
csendes tag

Hali!

Vicces, de rossz a sorrended. na látszik, hogy láma vagyok, mindjárt az elején. Én inkább házat építek, ugye ott pedig az alap az első. :) Ebből indultam ki, azt hittem itt is. Mindegy ezt is megtanulom.

Mi az hogy Így keret nélkül? Mármint Ft? Vag yez is valami szakkifejezés?

Megnézem mind a kettőt, informálódok.

Egy ilyen alaplapba viccesen néz ki egy i5. Öööö, ezt nem értem. Remélem nem úgy gondold, mint tehénen a gatyát. Kifejtenéd, kérlek!

Én nem tartom jó ötletnek a 8gb ramot 1 darabban. Így elesel a ram sávszélességed felétől..

Én sem, de valamiből kell engedni, ha a plafon mégis csak a Ft. A terv az, hogy most startol 1db 8Gb-ossal, aztán lehet a nyuszi hoz bele még egyet. Ezzel együtt, mi az hogy a sávszélességem fele?
Hogy van ez? Ha 2 x 4Gb-ot veszek bele, és berakom 2db DIMM-be akkor ki van használva a sáv (apropó, ez milyen sáv?) Ha pedig 1 x8 Gb, akkor csak fele? Mi van? Akkor ezt most nem értem :( hogy működik! Help me!

(#59037) pc-csiga1 válasza bluyoo (#59035) üzenetére


pc-csiga1
csendes tag

Szia Bluyoo!

Nem is mondtad, hogy itt is vagy! :) Tök jó! Ha tudom, akkor már kérdeztem volna tegnap is ezt is ott is. ...persze ez ott off lett volna.

Szóval igen, "Z"-s lett/lesz, azt még nem tudom, hogy hero, vagy pro, de tényleg erre vágyok -azt hiszem-
Tudom, hogy Ti mindent megtettetek, hogy lebeszéljetek róla, de igazándiból, nektek köszönhetem, hogy felfedeztem egyáltalán a típust. És nem bántam meg. Egy csomó olyan opciója van, amit ki szeretnék használni. (Apró részletek, de az egyel olcsóbbak nem olyan felszereltek ezekben a részletekben; M.2, SATA db, DI CPU, Ram disk, fan Xpert...) Akkor is, ha a lap előbb tudja majd, mint én, és utána kell tanuljam. Nem félek tanulni!
Most veszek, akkor most beruházok, és megnézem, hogy min "spórolhatom" meg az árát a felárnak.

Így lett áldozat a ram egyik Db-ja, a táp ". és arra a tápra akarod rábízni!?" (ez sem végleges, mert egy be quietben gondolkodom hosszú távon) Így spórolok most a ventiken, cpu hűtő is marad most (CM hyper 103)

Ez van, de az "alja" legyen jó, aztán majd felépül a többi rá, nem marad el, csak késik.

Csak "Z"-s deszka tuning nélkül 1.) mert eredetileg nem volt tervben. 2.) mert nem csináltam még sosem. 3.) mert minden alkatrész nem lesz egyből felkészülve 4.) mert még meg kell atnulnom a lépéseit
De azért nem marad így! Mire meg lesznek az alkatrészek, megtanulom, és arra is sor kerül/het.
Igen, pl ez a lehetőség is megtetszet az elmúlt pár napban a szomszéd topicban, és ezt is nektek köszönhetem :K

...a táp miatt viszont komolyan aggódok, Szerinted egy-két hónapig sem bírja ki? (addig jönne össze a rávaló) Nem akarnám kinyírni az új lapot vele, vagy bármi mást. (Amíg nincs normális táp, ram, addig tuti nem áll szándékomban amúgy húzni!)

Csiga

u.i: amúgy Te milyen cpu-t választanál, és miért (nyílván a K-s ból)

(#59038) Mark023 válasza pc-csiga1 (#59036) üzenetére


Mark023
tag

Tehát. Ha ennyire széles körben akarod használni azt a gépet, akkor kb 300000 Ft-ig is felmehetsz és mire ha te ezt felépíted, már +3 generáció fog kijönni. Igen processzor kezdünk, azt kell előbb eldönteni, aztán majd az alaplapot. Mivel drága lapot veszel igazuk van a többieknek, hogy legalább K- jelzésű azaz tuningra való cpu menjen bele. Írásodban véltem felfedezni, hogy inkább képszerkesztés, grafika és videóvágás amire inkább használnád. Pontosítsunk egy kicsit. Mennyi lenne rá a tőke? És csak kifejezetten Intel vonalán gondolkoznál e? Meglehet drágább is lenne az az intel konfi.

Jah!!! Azt a tápegységet már felejtsd el.

Amit te szereztél, csak is te tudod elveszíteni.

(#59039) Picturemaker válasza pc-csiga1 (#59037) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Feleslegesen drága lapot veszel, ezért nem marad pénzed normális tápegységre? Ezt nem gondolhatod komolyan!
A használati céloknál felsorolt dolgok közül sok igen memóriaigényes, "szereti" a sok és gyors memóriát. Szerintem egy munkagépbe alap a 2x8GB.
Szerintem adj meg egy max összeget, amit rá tudsz szánni, szedd össze pontokba a felhasználási területeket és biztosan fognak ajánlani egy komplett rendszert, amit ha összeraksz (vagy inkább rakatsz), akkor nem lesz gondod vele.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#59040) gtamate2 válasza pc-csiga1 (#59037) üzenetére


gtamate2
veterán

Szabj egy árhatárt magadnak, picit tájékozódj az árak szempontjából. pl: most semmi értelme ennek a felosztásnak hogy spórolni akarsz a tápon meg a ramon, de egy drága Z-s lapot veszel azért.
Ha ilyen drága gépet építesz soha ne a tápon spórolj, nem hiszem hogy örülnél ha egy nagyobb terhelésnél kiütné az egész géped az ezer forintos táp és vehetnél új alkatrészeket.

*Sn0w

(#59041) Crendless válasza Picturemaker (#59020) üzenetére


Crendless
csendes tag

Proci és alaplap csere lesz a vége :) a leírt tapasztalatod sokat segített :)

(#59042) Crendless válasza Picturemaker (#59020) üzenetére


Crendless
csendes tag

Igazság szerint intel is játszhat, bár kétlem hogy az adott keretből (80.000 Ft) kijönne az Inteles verzió.
Ennyiből kéne az alaplapot, a procit és a vga-t kihozni. Egy olyan konfigurációban gondolkodnék, ami mondjuk úgy minden szempontból kiegyenlített, nagyjából a proci és a vga kihasználják egymást, de ennyiből.. Reménykedem benne hogy talán tudsz ajánlani valamit :)

(#59043) Crendless válasza Ateszpapa (#59023) üzenetére


Crendless
csendes tag

Proci és alaplap csere lesz a vége :) a leírt tapasztalatod sokat segített :)

(#59044) bluyoo válasza pc-csiga1 (#59037) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
Főleg csak olvasó vagyok itt. :)
Hát én már vagy háromszor tanácsoltam, ha nem tuningolsz ne vegyél ~50K-s lapot. De ha hajthatatlan vagy ez ügyben ... bajod nem lesz belőle. :DDD
"mert minden alkatrész nem lesz egyből felkészülve" Sajnos a tuning kérdése nem így működik. Ha tuningrendszert építesz, vagyis ha tuningolni szeretnél, a géped összes elemének tudnia kell azt (jelen esetben "K"-s CPU). Másképp később cserélgetheted az alkatrészeket hogy képes legyél a lapod képességeit kihasznlni.
A tápügyben meg egyet kell értsek az előttem szólókkal! Csak a lap ötvenezer forint, ha kedved van ennyi pénzt kockára tenni egy viszonylag megbízhatatlan táp miatt. Hát ez finoman szólva felelőtlenség. A baj, akár az első bekapcsoláskor is bekövetkezhet (és még ha a tápodra van is gari, az pl. a szétégetett lapodra nem fog vonatkozni), de lehet gond nélkül működne évekig.
Ne kövesd el a sokak által elkövetett hibát, hogy a tápon spórol. Sok esetben jóval többe kerül, jobb esetben instabil rendszerrel dolgozhatsz.
Szóval ha javasolhatom, a meglévő keretedből építs egy kiegyensúlyozott vasat. Ne egy csúcshardvereket, és kukába valókat vegyesen. :)
Egy normális ház, egy megbízható táp, egy jól felszerelt deszka és a belevaló CPU, SSD (nem muszáj M.2, a SATA3-as is jóval gyorsabb mint egy HDD), egy nagy HDD az adatoknak .....
Máris meghaladtuk a kereted .... ;]

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#59045) bluyoo válasza pc-csiga1 (#59037) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A lényegre nem válaszoltan. :B
A kerettől függ melyiket venném. Nem sok választásod van, 2db 4szálon dolgozó "K"-s I5 van, és 2db 8szálon dolgozó I7.
Már a Devil's Canyon processzorok közül választanék, ami kemény 2darabra szűkíti a lehetőségeid:
Intel Core i5-4690K
Intel Core i7-4790K
Szerintem a ~30K-s árkülönbség segít dönteni. :DDD

Bazinga!

(#59046) MinionFlasH


MinionFlasH
senior tag

Sziasztok!

Kinéztem ezt a lapot tudnátok bele FM2+ os "best buy" procit ajánlani, olyan 30k ft környékén?

[ Szerkesztve ]

(#59047) solfilo válasza MinionFlasH (#59046) üzenetére


solfilo
veterán

Szia!

Én lehet olcsóbb lapot néznék. :)
Arra válaszolj, hogy IGP kell e, illetve szeretnél e tuningolni.
Illetve hogy milyen játékokkal játszanál. VGA lesz?

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#59048) MinionFlasH válasza solfilo (#59047) üzenetére


MinionFlasH
senior tag

Apámnak szánjuk a helyzet az, hogy van egy szánalom Asus 785(HD4200 sideport) chipsetes micro atx lapja egy phenomII 965-el, de hiányolja az usb3-at meg szeret új gépekkel molyolni.

Először arra gondoltam veszek egy Asus M4A97 EVO R2.0 de ugye ezen nincs int. vga., szerintem jobb lenne nyugdíjazni a gépet, és egy FM2+-ba beruházni szem előtt tartva a fogyasztás/teljesítményt.

Torrentezik, filmeket néz, és videotömörít, ami fontos nem akarok lassú gépet, minőségi dolgokat szeretnék venni, az ésszerűség határán belül.

[ Szerkesztve ]

(#59049) solfilo válasza MinionFlasH (#59048) üzenetére


solfilo
veterán

Akkor ha jól értem, IGP elég, nem lesz VGA, mert nincs játék.

FM2+ vonalon cpu-ban nem nagyon lesz előre lépés. Az tény viszont, hogy IGP-ben teljesen más szintet képviselnek ezek az APU-k.
Ha olcsóbb lapot vennétek, akkor mehetne egy A10-7700K. Tuningolható, 4 mag, viszonylag erős és nagyon okos IGP. Egy SSD-t alá pattintva pörgős gép lehet.
FM2+ topicba érdemes talán ellátogatni.

mod: Ha nem Ph II X4 965-ről lenne váltás, akkor az A8-7600-at mondanám, de az nem tuningolható.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#59050) MinionFlasH válasza solfilo (#59049) üzenetére


MinionFlasH
senior tag

Köszönöm szépen, ott is érdeklődök akkor, mert az FM2+-ba nem vagyok otthon.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.