Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86001) palfitom válasza Bella80_ (#85999) üzenetére


palfitom
félisten

Ezen az árszinten inkább a 2200G-t választanám, a valós 4 magja, és a jóval erősebb IGP-je miatt.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#86002) Bella80_ válasza palfitom (#86001) üzenetére


Bella80_
tag

Régen az AMD procik rosszabbak voltak mint az Intel, most már meghibásodási arányban nem lehet különbség? (Nem volt soha AMD procim)

(#86003) FatCutter válasza Bella80_ (#86002) üzenetére


FatCutter
kezdő

Nem voltak rosszak, csak az Intel sokkal fürgébb volt. Kb. ha AMD=100, akkor Intel = 150.
De ennek már vége.
Meghibásodási arány miatt sem kell aggódni. A Win10 hisztisebb sokkal. 1 db update -> 10 db kék halál. :D

Kb. 100/100 az arány azonos mag/szál tekintetben, vagy jobb időnként az AMD javára. A nem K-s inteleket simán megverik az újabb AMD-k.
Szóval AMD-nél vagy durván bekokainoztak, vagy hipertérugrást hajtottak végre.

Na végre. ;)

(#86004) Bella80_ válasza FatCutter (#86003) üzenetére


Bella80_
tag

Rendben meggyőztettek akkor AMD-t választok. Alaplapban mindegy milyen márka? Gigabyte, Asrock, Asus, MSI

(#86005) Paxker315 válasza Bella80_ (#86002) üzenetére


Paxker315
addikt

#86004 Bella80_ : Mobo-ból szerintem hosszú távon a DS3H B450M érné meg. :R

egyébként, ha én vásárolnék netezni, filmezni, így nézne ki.
Alaplap
Proci
Procihűtő
RAM

2200G-vel nagyon jol elleszel evekre& GB DS3H lappal akar 4k 60Hz videokat is nezhetsz, szval remek kis szorakoztatokozpontod lenne. A nyolc GB ram meg egyelore meg eleg. :U

Ok, a hűtés teljesen opcionalis, a gyari is remekul mukodik, DE, en az a fajta idegesito hulyegyerek vagyok, aki kepes megkerni a masikat, hogy beszeljen halkabban, es ne orditozzon a pofamba, de otthon is allando konfliktusforras a konyhai paraelszivo bekapcsolasa. Meg a vasarnap reggel diszburkolatot flexelo szomszeddal is ossze tudok zordulni

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#86006) FatCutter válasza Paxker315 (#86005) üzenetére


FatCutter
kezdő

Ha kell VGA (D-SUB) csati az alaplapra, akkor:

MSI B450M PRO-VDH PLUS
vagy
Gigabyte B450M S2H alaplap
de
Asrock-ot is lehet javasolni.
Asusban nem láttam.

-------

2400G gyári hűtője is kussban van netezés, filmnézés, miazmás alatt. Csak jól kell tudni felszerelni.

[ Szerkesztve ]

(#86007) Bella80_ válasza FatCutter (#86006) üzenetére


Bella80_
tag

És ehhez az alaplaphoz mit szóltok

GIGABYTE GA-A320M-S2H ALAPLAP árban kedvező de AMD-hez stimmelne nem

(#86008) FatCutter válasza Bella80_ (#86007) üzenetére


FatCutter
kezdő

Az egy teljesen csumpi, igénytelen, elavult csip-készletű, BIOS frissítés nélkül nem enné a Ryzen 2200G-t.
De BIOS frissítés után menne, ha nagyon muszály. Én meg nem venném!

A PCX menjen a ..csába, hogy ezt az ótvart még ki meri tenni.

GigaByte B450M S2H 18k-ért. 1 ezressel drágább az a...a-nál mint az a gány.

-----
Ha már Gigabyte...

Na, elmentem cigiért és sörért. ;)

[ Szerkesztve ]

(#86009) Bella80_ válasza FatCutter (#86008) üzenetére


Bella80_
tag

Köszönöm szépen a választ. Nem nagyon értek hozzá ezért is kértem itt segítséget. Lehet MSI is nekem mindegy milyen márka de egy alapért nem akarok 18-19 ezer Ft-nál többet kiadni, mert nekünk ez csak egy netezős gép lesz.

(#86010) joccadoki válasza Bella80_ (#86002) üzenetére


joccadoki
senior tag

Az túlzás hogy rosszak voltak régen, meg hát ez relatív. Régen sokszor volt, hogy az amd győzött a kékek felett (jócskán), pl socket a idején nagyon sokszor, am2 idején, phenom ii idején már kijöttek az első gen i szériák, de még itt is a pirosak voltak a jobbak. Aztán egyszer csak kihozták az fx sorozatot ami mindenkit kiábrándított, aki nem értett hozzá (hozzá tenném, bitang lappal mai napig megállja a helyét), és itt az amd, a gúny célponja lett. Sajna akkor nem úgy mentek a fejlesztések ahogy kéne, senki nem optimalizált egy olyan processzorra, ami többet zabált, melegedett, és hát akkor sem érte volna be az akkor megjelenő 3gen i7et, sajna sok év telt el azóta, így ezek a fölények elfelejtődtek, mert azért 9év, az 9év, aztán jött Lisa Su, és visszahozza az amd régi jó hírét, még egy gen, és még a windows is optimalizálásra kerül zen architectúrára, akkor az intel vissza lesz intve a földre, csontot rágcsálni.

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#86011) FatCutter válasza Bella80_ (#86009) üzenetére


FatCutter
kezdő

Akarsz, nem akarsz, ennyibe kerül. A legolcsóbb használható. A forint meg csak romlik.

Gondolom nem csak 1 évet akarsz netezni még nem létező gépen.

--------

Ja. A "Nem nagyon értek hozzá" azt jelenti, hogy "halál foggalmatlan vagyok az egészhez."

[ Szerkesztve ]

(#86012) joccadoki válasza FatCutter (#86008) üzenetére


joccadoki
senior tag

Az ab320 pont a kis procikhoz való:
R3 1200, 1300, 1500, 1600, 2200g,

De amúgy elég sok mindent elhajt, hozzátenném, de arra nem ajánlom.

De 2200ghez csak ilyeneket

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#86013) Zicokuka válasza joccadoki (#86010) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Az FX-el túl sok a nyüg,és az átlag Vérpistike de még én se azzal akarom tölteni az időm nagy részét hogy stabilan fusson az a gép.Az FX8-ak alá csak prémium lap ajánlott,úgy még valóban ma is használható,azért egy I7 sandy teljesítményt tudd hozni,pláne ahol ki van használva a szálak.A Ryzenekkel is lehet játszadozni akinek erre van ideje és kedve,de ha megveszed,beteszed és az esetek 90%-ban nem kell idegbajt kapni tőle,csak megy.Bár az FX-ek bajaiban a lapgyártók is bőven hibásak.Az intel lustaságát az AMD-nek köszönheti,de most ez boszúlja meg,mert felébredtek a vörösök,és pl gpu fronton is azért végre letettek valamit,nem csak a prociknál.Személy szerint sose érdekelt hogy amd vagy intel,vagy nvidia vagy akármi,csak az érdekel mit kapok a pénzemért.Anno is felemás volt az AMD,voltak jó procijaik és kevésbé.Azért a Bartonok nagyon királyak voltak,a Duronok már kevésbé :D A Phenom korszak is felemás,de legalább az unlockolható stb. procikban is megtalálták a bizniszt,és mindenki jól járt :D

[ Szerkesztve ]

(#86014) FatCutter válasza joccadoki (#86012) üzenetére


FatCutter
kezdő

Ez a te véleményed. :R

DE! HA! van B450-es lap ezer azaz 1000 Ft-tal drágábban, akkor ne már A320-ast. + Fizetheti a BIOS frissítést is 2-3 k-ért. Na így már az olcsó A320-as lap a drágább.
Csak ezt sokan nem értik, nem lesz BIOS frissítés és az életképtelen gép miatt meg itt fognak rinyálni a fórumban. :W

----------
Zicokuka: Nézz rá az adatlapomra. AMD gyűjtemény. :D Mindegyik alá jó lapot tettem, amelyik tuningolható. Ismerem őket, mint örömlány a nemibeteg gondozót. :D

[ Szerkesztve ]

(#86015) Jakuskacsa válasza Zicokuka (#86013) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Nekem is volt régen fx-em, 8350, és 4.8ghz-n már nem volt vészes. Az egyetlen baj azzal a procival az volt, hogy foglalkozós volt. Auto beállításokon semmit nem ért, de ha mindent szépen végigzongoráztál a beállításokban, akkor teljesen használható konfig lett. Én személyszerint egy 1070-et használtam vele, és a régebbi címeket még 1440-ben is tudtam játszani 60-100fps között :D Persze sabber lap volt alatta :DDD

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#86016) Urgot


Urgot
kezdő

Melyik proci ajánlott most 100k keretig?

(#86017) palfitom válasza Urgot (#86016) üzenetére


palfitom
félisten

Erre nem lehet értelmeset mondani...
Az Összefoglaló szerint tedd fel a kérdésedet, kérlek!

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#86018) Urgot


Urgot
kezdő

1. Milyen célra használnád elsődlegesen? (Játék / munka? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?) Minden
2. Pontos konfigurációd leírása (alaplap, videókártya, táp stb.) /vagy hivatkozz az adatlapodra, ha ki van töltve/ socket 1151
3. Mennyi pénzt szánsz rá? 100k
4. Új vagy használt processzorban gondolkodsz? Használt
5. Szeretnél-e tuningolni, avagy távol áll tőled? Nem

(#86019) joysefke válasza Urgot (#86018) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sok szerencsét ;]

(#86020) Paxker315 válasza Urgot (#86018) üzenetére


Paxker315
addikt

ugye ez 1151V2? Mert, akkor én 8700k környékén keresgélnék.

hűtésed már megvan? Vagy nincs, s azzal együtt kellene 100k alatt maradni? Amúgy látom, nem szeretnél túlhajtani, de, attól még nem butaság a k-s proci, magasabb turbó órajel 'dobozból/tálcáról'.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#86021) Urgot válasza Paxker315 (#86020) üzenetére


Urgot
kezdő

8700k ki tudja hajtani a gtx 1080ti szerinted?

(#86022) Paxker315 válasza Urgot (#86021) üzenetére


Paxker315
addikt

nem egészen értem a kérdést. Ha arra gondolsz, lesz-e cpu bottleneck, a válaszom: nem.

Plusz, azok a szcenáriók, ahová a 1080Ti ereje kell (WQHD 144Hz pl, vagy 4K) már kevésbé "procilimitesek", es inkabb a VGA-n mulik az FPS-ed. Gondolom, nem is 1080p 60Hz-hez vennéd a hardvert..

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#86023) palfitom válasza Paxker315 (#86022) üzenetére


palfitom
félisten

És íme, találgatunk, mert nincsenek megfelelő infóink...
Ez ényleg ilyen bonyolult? :U

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#86024) joysefke válasza Paxker315 (#86020) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

de, attól még nem butaság a k-s proci, magasabb turbó órajel 'dobozból/tálcáról'.

Pedig de, mégpedig az ára miatt:
Apró, i7 8700

Sokkal többre tartják a 8700K-t mint a 8700-at. Az a kis különbség ami alapórajelen van közöttük, semmiképpen sem éri meg a felárat, ha nem tuningol.

60K szvsz még nagyjából elfogadható a 8700 teljesítményszintjéért, de több -szerintem- nem. Főleg annak tükrében, hogy i5 8400 40-ért van, és könnyen lehet, hogy az is elég neki...

[ Szerkesztve ]

(#86025) Paxker315 válasza joysefke (#86024) üzenetére


Paxker315
addikt

Valoban, koszonet. Nem tudtam, hogy ekkora res van arazasban a ketto kozt.
Nezem az osszefoglalo kerdessorat, az alapjan tenyleg lehetett volna kicsit reszletesebb a leiras. A keret meg nagyon bo, tenyleg lehet, hogy a fele is eleg lenne. :U

Elnezest, es ezekre figyelni fogok a kesobbiekben.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#86026) Jakuskacsa válasza Paxker315 (#86025) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

8700k -m van, delid előtt azért volt meleg mert nem jó a nyál alatta, utánna meg azért, mert ha tuningolod, akkor iszonyat hőt ad le a normális hegesztés miatt. Szóval így is úgy is kell egy normális hűtő rá, így aztán már nehéz a 100K-ba beleférni. Vagy veszel 80e környékén egy használt delidelt 8700k-t (ahogy én is tettem), és akkor 20 környékén már van hozzá egy normális vized is... vagy épp léghűtésed.
Nálam játék alatt 4.8ghz 1,288v -on már játék alatt eléri a 70 fokot, ami persze nem a világvége, de itt már halloma ventik zúgását :DDD :DDD
Ezt csak azért írom, h tudd mire számíthatsz, ha mégis így döntesz.

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#86027) solfilo válasza Paxker315 (#86025) üzenetére


solfilo
veterán

Valóban lehetett volna részletesebb, még most sem tudjuk, hogy 1151 v1 vagy v2.

solfilo

(#86028) lavorka


lavorka
aktív tag

Üdv fórumtársak!
Az még nem holnap, de az ősz folyamán szeretném lecserélni a lassan 4 éves alaplap-CPU párost a gépemben. (ASUS Z170 ProGaming+ i7 6700K) Nem érzem különösebben szűk keresztmetszetnek, de szeretnék friss cuccokat, ismét 3 év garanciával mindenhol :) VGA csere nem rég volt, RTX 2070, RAM csere most van folyamatban, Hyperx 3200MHz 16GB. A kérdés a következő: 8700K vagy 9700K? Azonos árban van most a kettő, a 9900K-t kicsit már túlázásnak tartom. Tehát 6 mag +HT vagy 8 mag?

Hát értem én a beszédjit! Veder kell neki meg lavór... :D

(#86029) szazbolha


szazbolha
addikt

Üdv! CPU váltás előtt állok, de előbb a fiam gépét újítanám fel, úgy tűnik egyetlen játék miatt.
A "total war three kingdoms" már szaggat egy i5-3570 + GTX1080-val. Ez a játék elvileg CPU limites FHD-ban, ezért a CPU-t upgredelnénk. A játék speckójában i7-8700K ajánlott, de a netes fórumokon inkább i9-et ajánlanak hozzá.
Kérdés mire cseréljem az i5-3570-et?

Az én esetem egyszerűbb, egy i3-ról (2/4 mag) váltanék intel 6/6 magosra, ritkán játszom (GTA5, WOT, CIV), de több virtuális gép is fut néha. . Amit szeretnék: magas 1 mag órajel, alacsony fogyasztás, alacsony ár.... nyilván ilyen nincs, de a legjobb együttállást keresem.

Ha meg vannak a CPU-k akkor majd nem túl drága alaplapot is választanék hozzá.

(#86030) kolopele válasza szazbolha (#86029) üzenetére


kolopele
nagyúr

Az én javaslatom nem is lehetne más így egy hónap kényszerszünet után mint egy I9 9700k, neked meg egy I5 9600k. Ryzen terén nem javaslok, sajnos azokhoz nem értek, tapasztalatom nincsen róluk, nekem még sosem volt, úgy meg nem ajánlok hogy ezt meg azt olvasni, hallani róluk. A hozzáértők majd elmondják érdemesebb e, ár szempontjából mindenképpen.

[ Szerkesztve ]

(#86031) szazbolha válasza kolopele (#86030) üzenetére


szazbolha
addikt

Köszi a tippet. 10-en éve Intel vonalon vagyok, de a prohardver sok jót írt az új Ryzenekról.... az ára miatt én is elgondolkodtam egy Ryzen 7 2600 vagy 2700-on, de ... idegenkedem kicsit még tőle. 8/16 csak jobb mint a 6/6 bár lehet egyiket sem használnám ki max-ra.

Ja... a fogyasztás is számít, illetve hogy léggel halkan tudjam hűteni.

[ Szerkesztve ]

(#86032) hokuszpk válasza kolopele (#86030) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

szerintem irjuk be a topicosszefoglaloba, hogy Kolopele mindenkinek a 9700K vagy a 9900K procit ajanlja, ezek barmilyen feltetelnek megfelelnek.
ha meg kijon az uj szeria, majd javitjuk 10700K / 10900K -ra.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#86033) kolopele válasza szazbolha (#86031) üzenetére


kolopele
nagyúr

A 9700k natív 8 magos, a 9900k ami 16 szálas. Egy Dark Rock Pro 4 hűtővel elég jól kordában tudom tartani utóbbit, bár sokan hüledeznek hogy a magok képesek 70 fokig is felmenni, ilyenkor elmosolyodom, mert azért itt egy igen brutál prociról beszélünk. Saját részedre szerintem mehet egy sima 8700 is, 65 körül már kapsz itt az aprón, és csak 6 mag 12 szál.

(#86034) hokuszpk válasza szazbolha (#86031) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

virtualisgepekhez teljesen jo a 2700, ha nem tuningolod, akkor a hutes es annak hangereje sem lesz gond, bar egyszalon nem megy annyit, mint az Intel, de allcore tuning nelkul a fogyasztasa sem magas.
K-s Intel procinak Z lap nelkul sok ertelme nincs, itt par hozzaszolassal feljebb a sima 8700 es annak a K verzio apropojan irtak igazak a 9xxx -re is. Ryzenhez eleg jo B -s lapokat lehet kapni 30K korul, de ha esetleg ezt a kombot valasztod, akkor a B350 -hez kellhet biosfrissites, a legtobb bolt megoldja.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#86035) kolopele válasza hokuszpk (#86032) üzenetére


kolopele
nagyúr

Szerintem meg ne kötekedj olyan esetben, ahol a kérdező elég egyértelműen nem zárkózott el akár az I9 - től sem ( ja, és mindezt a gyerekének), ő maga meg egy 6 magos procit keresett magas 1 szálas teljesítmény mellett. Megfogadtam, hogy amennyiben lesz ármegjelölés akkor jobban ügyelek, ill. ha valaki kimondottan Ryzent szeretne meg sem szólalok. Legyen már ez elég ha lehet. Megoldható vagy nem annyira egyszerű? Hagyjuk már abba egymás piszkálását, lehet tanácsot adni a kérdezőnek, utána majd eldönti mit választ.

[ Szerkesztve ]

(#86036) hokuszpk válasza kolopele (#86035) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

viszont volt a specben " alacsony fogyasztás, alacsony ár...." is, annak meg a 2700 mostanaban igencsak megfelel, -- en is ezert csereltem az 1700 -at -- bar bevallom a 9600K araval mar nemvagyok tisztaban egy ideje.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#86037) szazbolha válasza kolopele (#86033) üzenetére


szazbolha
addikt

Köszi! A HT-t még a corei korszak elején negatív nyomokat hagyott bennem, és mostanában is olvasom nem minden játék alatt ok. Azért meg minek hogy kikapcsoljam?
Szóval mi a helyzet a HT-val?

(#86034) hokuszpk Át gondolom ezt a Ryzent. AMD-éknél a HT vagy minek nevezik nem okoz problémát?

(#86038) hokuszpk válasza szazbolha (#86037) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"AMD-éknél a HT vagy minek nevezik nem okoz problémát?"

SMT.
egyelore nemtalaltak benne olyan biztonsagi hibat, amire az lenne akar atmenetileg is a workaround, hogy "kapcsold ki".
ami a teljesitmenyre gyakorolt hatasat illeti, paran meregettek, ritkan jott ki, hogy rontana a helyzeten, ellenben az implementacio elterese miatt ahol hoz, ott valamivel tobbet, mint az Intel HT.

*szerk : megneztem arukereson, R7 2700 mar 60Khuf korul van, 9600K 75K -tol, az apron az biztos, hogy van meg ennel is olcsobb 2700 bontatlan, mert en onnan vettem.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#86039) kolopele válasza szazbolha (#86037) üzenetére


kolopele
nagyúr

A HT néhány játék esetében komoly segítség, gondolok itt a két utolsó AC - re, komolyabb multis játékokra, esetleg rosszabbul optimalizált játékok esetében is segíthet (Mafia 3, Watch Dogs 2, GTA 4), de az igaz hogy alapvetően a 6-8 mag HT nélkül szinte mindenre elég, mellesleg jelentősen csökkenti a hőtermelést is a kikapcsolása. Rontani nem igazán ront a teljesítményen ha be van kapcsolva, a sebezhetőségről meg inkább nem írok semmit, max. annyit hogy nem kell tartanod attól hogy a HT miatt emelik le a pénzed a bankkártyádról, ebben az esetben nekem sem lenne csak egy Pentiumom már :D

[ Szerkesztve ]

(#86040) joysefke válasza szazbolha (#86031) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ha már ennyi pénzt rászánsz, RyZEN-ből se vegyél második generációst, a harmadik generáció lényegesen jobb játékra. A TW amit írtál pedig kijejezetten fekszik a R5 3600-nak (jobban mint az i5 9600-nak). Intelből újonnan semmiképpen nem vennék 8700K-t. Akkor már inkább egy 9700-at...

(#86041) palfitom válasza lavorka (#86028) üzenetére


palfitom
félisten

"1. Milyen célra használnád elsődlegesen? (Játék / munka? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?)"

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#86042) palfitom válasza kolopele (#86030) üzenetére


palfitom
félisten

:DDD

"I9 9700k" - Természetesen i7-9700K akart lenni, gondolom.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#86043) palfitom válasza szazbolha (#86029) üzenetére


palfitom
félisten

Szia,

Az Összefoglaló kérdéssorának megválaszolása itt is jól jött volna, főleg az anyagiakra vonatkozóan!

Fiadnak: i7-8700 / 9700 + egy normális B-s lap, illetve belépő Z-s
/ vagy ha bőven van rá pénz, akkor 9700K + 1 normális Z-s lap
/ vagy Ryzen 5 3600 / 3700X

Magadnak: i5-9400F / 9600K
/ vagy Ryzen 5 3600 / 3700X

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#86044) hokuszpk válasza palfitom (#86043) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

kerdes, mennyi virtualisgep megy parhuzamosan, ha 3 vagy tobb, akkor tartom, hogy a 3600 -nal a 2700 jobb valasztas lehet.
a 3700X az mas kategoria, perpill mondjuk arban megvan a ~kettes szorzo, annyival viszont nem jobb.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#86045) szazbolha válasza palfitom (#86043) üzenetére


szazbolha
addikt

Köszönöm a válaszokat. Max 2 virtuális gép megy egyszerre, kb. zéró CPU terheléssel, szóval a mostani 2/4 mag is elbírja. 3-nál már akad (kipróbáltam).

(#86046) palfitom válasza hokuszpk (#86044) üzenetére


palfitom
félisten

OK

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#86047) kolopele válasza palfitom (#86042) üzenetére


kolopele
nagyúr

Észre sem vettem, az agyam programozva van arra hogy I9, ezt hallom folyton a fejemben :DDD
Amúgy köszi :)

(#86048) lavorka válasza palfitom (#86041) üzenetére


lavorka
aktív tag

Bocsi, lemaradt... játék természetesen, de csak single, a multiból már rég kinőttem :)

Hát értem én a beszédjit! Veder kell neki meg lavór... :D

(#86049) Fred23 válasza szazbolha (#86045) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ha esetleg Ryzen is szóba jöhet, és tudsz várni kicsit, vélhetően 7-én jelentik be a 3500-ast. 6 mag 4,1 GHz boost órajellel, és 50000 Ft körülre várható. (A 9400F ellen küldik.) Virtualizálásra mondjuk nem a legjobb, de ha tényleg kis terhelésről van szó, szerintem megfontolandó.)

(#86050) palfitom válasza lavorka (#86048) üzenetére


palfitom
félisten

OK.
Én egyértelműen a 9700K-t választanám.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.