Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) etnies válasza vzsryl (#14999) üzenetére


etnies
senior tag

9800 Gt mellé :))

E4500 vs E5200. Mennyi a teljesítménybeli különbség közöttük, ha csak a processzor teljesítményét nézzük, játékok alatt.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#15002) Baboon


Baboon
senior tag

Szervusztok!
1 röpke kérdés ami már biztos felverült itt de a keresővel nem találtam meg:
Melyik a gyorsabb (játékra: GTA IV):
E8200
Q8200
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#15003) Sárpac válasza Baboon (#15002) üzenetére


Sárpac
nagyúr

A Q!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#15004) Baboon válasza Sárpac (#15003) üzenetére


Baboon
senior tag

Cache nem számít?
Amúgy kurvára nem értek hozzá úgyhogy vki tolhatna egy gyorstalpalót mire jó az FSB és mire a Cache :D Én értelmezésemben az 1333as FSB arra jó hogy kihajtja az 1333mhz-es ramokat :D

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#15005) Xmodule


Xmodule
őstag

Sziasztok. Szerintetek ebbe a lapba Asus M3A78-EH milyen procit lenne erdemes venni maximum?
Vga 4850 es van benne es RAM 2x2GB. Most egy AMD Athlon 64 X2 4050e van benne. Köszi elöre is.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#15006) VaniliásRönk válasza Xmodule (#15005) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Szívem szerint 65W TDP felett nem erőltetném a dolgot (ANUS szokás szerint elég soványka a CPU VRM blokkja), szóval egy Athlon II 250 lenne a legmegfelelőbb, egy Phenom II X2 550 vagy egy X3 710 még belefér, de igazi kazán CPU-kkal ne próbálkozz.
Legközelebb pedig valami normális (nem drága, igényes) deszkát vegyél normális (nem lehúzós, korrekt) gyártótól, ne ilyen alaplapot.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#15007) Shalala


Shalala
senior tag

Sziasztok

core2duo e6300-as processzor hol van kb teljesitmenyben a manapsag kaphato processzorokhoz?

Gondolkoztam hogy valtok nagyobbra, csak nemtudom mi az amire mar megerne valtani.

(#15008) vzsryl válasza Baboon (#15004) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Túl sokat nem számít a cache, mivel itt nem 512KB-ról van szó, mint a cerkák esetében.
"A cache egy olyan nagyon gyors mûködésû tároló, amelyben a gyakran használni kívánt adatokat átmenetileg tároljuk ("rejtjük") azért mert így azokhoz sokkal gyorsabban hozzáférhetünk mintha mindig az eredeti, lassabb elérésû forráshoz kellene nyúlnunk."
forrás
Milyen jó, hogy vannak ilyen aranyos oldalak, ahol ilyen hasznos infók vannak, és így nem kell nekem megfogalmazni. :D
Az FSB nem igazán arra való, mint ahogy te azt gondolod. :DDD A nagyobb FSB arra jó, hogy gyorsabb legyen tőle a rendszer (memóriakezelés). Tehát ha egy proci 266-os FSB-vel üzemel mondjuk 2,66Ghz-en, akkor minden olyan alkalmazás, ami a memóriakezelést terheli, az lassabb lesz. Viszont ha ugyanezt a procit Bios-ban kicsit megpiszkáljuk és 333-ra rakjuk az FSB-t (szorzót természtesen visszaosztjuk, így maradna a 2,66Ghz-es órajel), akkor gyorsabb lesz a memóriakezelés, tehát maga a rendszer is.
Na, valami ilyesmi. Remélem érthető. :DDD
Amúgy játékokban egyelőre sokkal gyorsabb az E8400, ha nézzük a tuningpotenciálját, ha nem. Viszont a 2-nél több szálon futó játékokban jócskán le tud maradni, lásd GTA4.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#15009) VaniliásRönk válasza Baboon (#15004) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Röviden igen, de többről van szó.
Az klasszikus FSB-nél (amit még a Core 2-k is használnak) a memóriakezelés az északi hídban található memóriavezérlő feladata, ezért nem csak a GPU, de a CPU sem tudja közvetlenül elérni a RAM-ot, az FSB-t terheli az összes alapvető kommunikáció, a CPU-RAM, a GPU-RAM, sőt, négymagos CPU-k esetében (mivel nem natív négymagosok) a két kétmagos lapka közötti kommunikáció is.
Szóval ha elfogy az FSB akkor a Core i7 előtti Intel rendszerek rondán lehalnak. :D Persze ez csak extrém esetben érzékelhető, elég sokat ügyeskedtek azon, hogy ez minél kevesebb gondot okozzon, ettől függetlenül a nagy cache és a magas FSB sosem árt. :))

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#15010) Baboon válasza vzsryl (#15008) üzenetére


Baboon
senior tag

Köszönöm mindkettőtöknek a magyarázatot.
1 kérdésem lenne: Minek osztom vissza a szorzót? :D mért nem jó ha magasabb Mhz-en megy? :D

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#15011) vzsryl válasza Baboon (#15010) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Mert valahogy meg kellett magyaráznom, hogy a 2,66Ghz-en járatott proci 333Mhz-es FSB-vel gyorsabb, mint 266Mhz-el.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#15012) Baboon válasza vzsryl (#15011) üzenetére


Baboon
senior tag

Egyébként eszerint: [link]
Nem lassabb E8400-on mint Q6600-on a GTA4

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#15013) vzsryl válasza Baboon (#15012) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Azt is vedd figyelembe, hogy a Q6600 2,4Ghz-en ment csak. Ha az is 3Ghz-en járt volna, akkor sokkal gyorsabban futott volna ez az optimalizálatlan sz@r. :DDD

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#15014) Baboon válasza vzsryl (#15013) üzenetére


Baboon
senior tag

Szegén játék ne bántsd :D Ugyan még nem játszottam vele de ha 1x lesz egy olyan gépem amin megy akkor fogok :D

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#15015) vzsryl válasza Baboon (#15014) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Sztem azon a konfigon elfutna, amit a cuccaid közt feltüntettél. :U

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#15016) Baboon válasza vzsryl (#15015) üzenetére


Baboon
senior tag

Amúgy nagyon jó kis proci ez az E2160. Simán volt emelés nélkül viszi a 2,9-et sőt lehet a 3.0át is vinné :D

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#15017) sziszakaka


sziszakaka
csendes tag

Helló mindenkinek!! Szeretném kérdezni tőletek , hogy érdemes -e megvennem egy ilyen proct -> AMD 7850+ X2 Black Edition <- Most nagyon jó árba van és sokan dícsérik is. Érdemes?!?!

(#15018) sziszakaka


sziszakaka
csendes tag

a gépem pedig --> Alaplap : ABIT KN9S , RAM 2GB Kingston , Videokari : Asus EAH4850 ,
táp : FSP 400W ( +80 )
előre is kösz a segítséget!!!

Bocs hogy ezt nem írtam előbb oda :)

[ Szerkesztve ]

(#15019) lsc válasza sziszakaka (#15018) üzenetére


lsc
nagyúr

Hivatalosan nem támogatja a lapod a phenomokat [link] , a legnagyobb a 6400+ amit hajt .

Az élet kegyetlen .

(#15020) kicsigeri válasza sziszakaka (#15018) üzenetére


kicsigeri
senior tag

:)

De ha nincsen benne a linkelt listába, márpedig nincs akkor olyan megvenned, mintha orosz rulettet játszanál, vagy menni fog, vagy nem, de inkább nem. Ha jól imádkozol, akkor csak kimaradt a listából és az legújabb biszal menni fog, ha nem akkor kidobott pénz.

[ Szerkesztve ]

(#15021) sziszakaka válasza lsc (#15019) üzenetére


sziszakaka
csendes tag

De ez a proc amit ide becopyztam az nem phenom hanem Athlon..! AMD AM2 Athlon64 X2 7850 BOX Black Edition Látod?

(#15022) sziszakaka válasza kicsigeri (#15020) üzenetére


sziszakaka
csendes tag

Akkor linkelem ha nincs más lehetőségem :D http://www.moddingcomputer.hu/cpuamdam2athlon64x27850boxblackedition-p-56985.html?cPath=556_24
ilyen hosszú a link dehát mitcsináljak...nem vághatom ketté

Ja és boccs hogy nem kattintós link hanem copys :)

Hát besz@rok , akk nem tudsz nekem egy nagyon jó kis AMD AM2 -es procit jó áron???? lécci segíts!

[ Szerkesztve ]

(#15023) kicsigeri válasza sziszakaka (#15022) üzenetére


kicsigeri
senior tag

Bakker ez nem link, van egy link nevezetű fülecske!

ebbe a listába látod??? mert én nagyon nem.

[ Szerkesztve ]

(#15024) TomBoy1986 válasza sziszakaka (#15021) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Az Phenom, légy erős ;)

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#15025) Baboon


Baboon
senior tag

Van valami lényegi szerkezet beli egy E8200 ill E8400/8500 között mert 1-2 tesztben elég nagy ugrás vagy köztük amit nehezen tudok betudni pár Mhz-nek.
Köszi

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#15026) kicsigeri válasza Baboon (#15025) üzenetére


kicsigeri
senior tag

Személy szerint a 8200 ről nincs jó tapasztalatom. Inkább 8400 legyen.

(#15027) Baboon válasza kicsigeri (#15026) üzenetére


Baboon
senior tag

Bárcsak így menne :D Egy tag hírdet e8200-at 20E-ért. Nincs nagyon opcióm :D

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#15028) AirBooms válasza Baboon (#15025) üzenetére


AirBooms
addikt

Szerkezetileg semmi különbség nincs köztük!!!
Viszont az E8200 csak C0 steppinggel készült, míg a másik két említett E0 is, s az újabbak, vagyis amelyeket mostanában kapni, már E0-k. Ezek kevésbé melegednek és könnyebben, illetve jobban tuningolhatók (nagy általánosságban).

(#15029) sziszakaka válasza kicsigeri (#15023) üzenetére


sziszakaka
csendes tag

Akkor szerintem egy ilyen proci mint amit megint ilyen undorítóan beszúrok ide--> http://www.moddingcomputer.hu/cpuamdam2athlon64x25600box-p-44205.html?cPath=556_24 <-- már tökéletes ebbe a lapba nem?!?! előre is kösz

és megint csak bocs az undorító beszúrásért de fogalmam sincs hogy kell takart linket benyomni ide... :S:(

Az gondolom bajt jelent ,hogy ilyen olcsó...

[ Szerkesztve ]

(#15030) kicsigeri válasza Baboon (#15027) üzenetére


kicsigeri
senior tag

Ha lapon használod akkor lehet ok. De az nagyon gyanúsan olcsó!

(#15031) kicsigeri válasza sziszakaka (#15029) üzenetére


kicsigeri
senior tag

:K

(#15032) AirBooms válasza sziszakaka (#15029) üzenetére


AirBooms
addikt

Meglepődsz, ha azt írom,hogy a "Link" gombbal (mikor készíted a hozzászólást)!?

(#15033) Baboon


Baboon
senior tag

egy Q8200 is olcsó 28-ért mégis árulják... körbe kell nézni és nem megvenni elsőre drágán amit lát az ember.
Megért +8-at egy Q8200 az e8200-höz képest?

[ Szerkesztve ]

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#15034) sziszakaka


sziszakaka
csendes tag

Kösz a segítséget skacok akkor szerintem emellett döntök -AMD AM2 Athlon64 X2 5600+ BOX- még 1x kösz és kösz

bár utánna nézek ennek az AMD AM2 Athlon64 X2 6400+ nak is !

[ Szerkesztve ]

(#15035) lsc válasza Baboon (#15033) üzenetére


lsc
nagyúr

Attól függ kell-e a négy mag, a q8200 nem is húzható valami jól . E8200-ra visszatérve, az enyém alapfeszen megy 3,2-őt, de 1,3-on megy 4 gigát . Biztosan nem megy mindegyik így, de ez nagyjából minden procira igaz .

Az élet kegyetlen .

(#15036) sziszakaka


sziszakaka
csendes tag

És szerintetek megéri egy ilyen?[link] Mert ez nagyon hívogató és az ára se sok! kérlek segítsetek

(#15037) lsc válasza sziszakaka (#15036) üzenetére


lsc
nagyúr

Abba a lapba sajnos ettől nem nagyon tudsz jobbat . Hogy megéri-e azt neked kell eldönteni .

Az élet kegyetlen .

(#15038) Baboon válasza lsc (#15035) üzenetére


Baboon
senior tag

Hogy viszed te 4 gigán a te lapod maxon csak 1600FSB-t bír azzal meg a max 3,2Ghz lenne. Vagy ha adsz nekik voltot akkor nő az alaplapod FSB képessége? :D (nem tom sose volt modoltam mindig csak alap feszen húztam)

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#15039) sziszakaka válasza lsc (#15037) üzenetére


sziszakaka
csendes tag

Én nekem megérné mert szerintem ez elég jó kis proci lenne és a mostani játékokat is viszi ( GTA4 , Farcry2 ) ilyenek és azér ezeknek a gameknek kell egy ilyen proc. Lehet hogy hablaty amit írtam de nekem megéri csak kíváncsi lettem volna hogy szerintetetek megéri -e ez a proci , mert ennél van erősebb is de az már végleg a határ ami ebbe a lapba belemegy(6400+)

(#15040) lsc válasza Baboon (#15038) üzenetére


lsc
nagyúr

Most 8x 400-on megy, amikor megvoltak az 1066-os ramjaim megnéztem, 8x500-on még ment, ennyi . Egy kicsit belezavarodtál hogy ki van kivel .

Mod sziszakaka : Azt a kis sebesség pluszt valószínűleg a 6000-es is viszi egy kis tuninggal .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#15041) Baboon válasza lsc (#15040) üzenetére


Baboon
senior tag

Nem hiszem. Van FSB van Bus speed meg van szorzó.
1333(FSB) -> 333(Bus speed) * 8(szorzó) = 2,66ghz alapon
1600(FSB) -> 400(bus speed) * 8(szorzó) = 3,2ghz
2000(FSB) -> 500 * 8 = 4Ghz

Én így értelmezem a tuningot. Alaplapon felhúzod az FSB-t amiből tud X-et a lapod az arányosan felhúzza a Bus speedet azt beszorzod aszorzóval és ott van a freki.
Szólj ah tévedek

[ Szerkesztve ]

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#15042) sziszakaka válasza lsc (#15040) üzenetére


sziszakaka
csendes tag

Mindegy nem azért írtam oda a 6400+ ast , de szerintem megéri ez a 6000 simán!
És akkor a jövőbeli konfligom így fog mutatni
RAM : 2GB Kingston
CPU: AMD AM2 Athlon64 X2 6000+ , ASUS X70 AMD hűtővel [link]
LAP: abit KN9S
Kari : Asus EAH4850 Galciator DDR3 512mb
táp : Fsp 400W (+80)
Mit gondoltok ez jó gép lesz???

(#15043) lsc válasza Baboon (#15041) üzenetére


lsc
nagyúr

Akkor most 8x400-on megy 1600 fsb-vel, ezek szerint akkor 2000-es fsb volt 4 gigán . De tuningnál a bus speedet állítod, az fsb az úgymond "automatikus" .
Ha itt gondoltál az fsb-re az csak egy dolog, azért van a tuning hogy tovább hajtsd mint a gyári .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#15044) Baboon válasza lsc (#15043) üzenetére


Baboon
senior tag

Tuningnál az FSB-t állítod és a bus speed automatikus :D Vmelyikünk vmit most nagyon hibásan értelmez :D Az én procim alapból 800FSB-s most megy 1300 FSB-n és ehhez igazodik a Bus speed.
És épp ez az hogy a te lapod nem tud 2000fsb-t csak vmi érdekes úton így nem értem hogy lehetett annyi.

[ Szerkesztve ]

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#15045) lsc válasza Baboon (#15044) üzenetére


lsc
nagyúr

Javaslom nézd ezt végig, ezek ilyen szar lapok .

Az élet kegyetlen .

(#15046) sziszakaka


sziszakaka
csendes tag

Újra én vagyok most már egy végleges kérdéssel. Meg van , hogy milyen porcesszor mellet döntöttem, ő lenne az mondja meg légyszi valaki , hogy ebbe a konfligba jó lenne -e
és légyszi mondjátok meg hogy jó döntés e ez a proc!! kösz előre is
Alaplap : ABIT KN9S , RAM 2GB Kingston , Videokari : Asus EAH4850 ,
táp : FSP 400W ( +80 )
csak ilyen mai játékokhoz használnám a gépet gondolom egy ilyen géppel már nem lenne panaszom

[ Szerkesztve ]

(#15047) Baboon válasza lsc (#15045) üzenetére


Baboon
senior tag

Van ilyan asussal is?

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#15048) Baboon válasza lsc (#15045) üzenetére


Baboon
senior tag

2x küldte...

[ Szerkesztve ]

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#15049) Pítőr válasza sziszakaka (#15046) üzenetére


Pítőr
aktív tag

Ennyi pénzért a lehető legjobb! Kicsi tuning, és egész jó lesz! Legközelebb az alaplapot fejleszd valami am2+osra ASRock A780GXH/128M, azán egy újjabb procit AMD Phenom II X2 550 Boxed!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=P%EDt%F5r

(#15050) AirBooms válasza Baboon (#15033) üzenetére


AirBooms
addikt

Na ez az, amit nagyon megéri megvenni!!! :K

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.