Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43101) a1200


a1200
aktív tag

Mindenkinek:
Itt [link] azt írja, hogy 2011. jan-ban már gyártottak DDR4-et, nyilván tesztelésre.
Akkor miért nem lesz 2013. nyárig DDR4 az új 1150-esekbe?
Miért hoznak ki új típusú lapot, ha a régi RAM lesz hozzá?
Lesz majd olyan később, hogy 1150 + DDR4?
Akkor 2 sorozat lesz, ezzel is növelik az 1150 lapok eladásait.

(#43102) Rypejakten válasza a1200 (#43101) üzenetére


Rypejakten
addikt

Ha már ennyire otthon vagy a linkelgetésben, akkor lesd már meg, hogy az LGA1150-et, a.k.a. Haswellt mikor pedzegette fel az Intel - bizony, 2011-ben, amikor a DDR4-es ramok még a tesztfázisban sem voltak.

(#43103) atti_2010 válasza a1200 (#43101) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Lesz majd olyan később, hogy 1150 + DDR4?

Nem lesz mert a vezérlője DDR3 -ra lett tervezve, az hogy már gyártanak DDR4 nem jelenti hogy asztali PC-be fogják alkalmazni mert eleinte a szerverekben vezetik be, de ha meg is jelenne úgy sem bírnánk kifizetni az első 2 évben.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#43104) madgie válasza atti_2010 (#43091) üzenetére


madgie
titán

Én sem plazma előtt ülök most :)

Csak érdekes, hogy valahol számít a fogyasztás, valahol meg nem. Mindegy, te tudod.

(#43105) a1200


a1200
aktív tag

Akkor DDR4 csak az 1150 utáni típusban lesz majd? Ez a típus még ismeretlen. Ez min. 2015 nyár lesz.

Mindegy, akkor 1150+DDR3 min. 1600-ra várok, felesleges lenne 1155-re költeni, akkor is, ha az abba illő DDR3 működne az 1150-ben.

(#43106) Rypejakten válasza a1200 (#43105) üzenetére


Rypejakten
addikt

Meséld már el, hogy miért tartod előnyösebbnek a Haswellt, mint az Ivy-t? :)

(#43107) a1200 válasza Rypejakten (#43106) üzenetére


a1200
aktív tag

Gondoltam világos. 775-ről 1150-re váltanék, kihagyva az 1155-ös lépcsőt.
Ha lehetne, 2 fokozatot is ugranék, eleve az 1150 utánira, ami még ismeretlen, és kb. 2017-8-ban jelenik meg, de úgysem működik 10 évig a mostani konfigom.

Még nem is olvastam utána milyenek lesznek az 1150-es lapok, CPU-k.

A lényeg, hogy minél kevesebbe kerüljön a PC-m, mindezt 40 éven át úgy, hogy közben végig jól használható gépem legyen.
A 43096-ban megírt konfiggal XP-vel jól elvagyok 5 éve.

De az XP támogatása jövőre lejár, a konfigom addigra úgyis elromlik (alaplap), így kb. idén év végéig (karácsonyi akciók) mindenképpen váltanom kell DDR3-as min. 8 GB-os konfigra, min. Win7 x64-gyel (2020-ig támogatják). A W8 nem jött be.
A W7 a mostani konfigomon is működik, de lassabban, mint az XP, és 3 GB RAM kevés.
Érted?

(#43108) Rypejakten válasza a1200 (#43107) üzenetére


Rypejakten
addikt

Értelek, de pont az ad mattot az érvelésednek, hogy minél olcsóbban szeretnéd megúszni.

A Haswell drágán jön majd (mint a legtöbb Intel proci), és nem azt a teljesítménynövekedést, amit ad egy Ivy-val szemben, nem vennéd észre. Egy AMD APU-val járnál a legjobban, egy 4 magos félkonfigot már össze tudnál rakni úgy 55k-ból (lap, proci, 8gb ram).

(#43109) anytime válasza Rypejakten (#43100) üzenetére


anytime
őstag

Azért erős mérget ne vegyél arra, hogy mennyire le fogja nyomni a 1155-ös árát ...
Szvsz, 10-15% különbség lesz ...

(#43110) a1200 válasza Rypejakten (#43108) üzenetére


a1200
aktív tag

1-- A minél olcsóbbat úgy értettem, hogy az aktuális ár/érték arányhoz képest olcsón, és 10-es skálán kb. 6-7-es szintű kéne mindig erőben, teljesítményben, sebességben, élettartamban, megbízhatóságban, minőségben, stb.
Ez a megírt Asrock B75 Pro3-M lappal, 3220-szal, 8 GB-tal kb. teljesülne is. Ez most újan 70e lenne.
Azaz erősebb középkategóriás lap+CPU+RAM kell.

2-- Ha majd kell vennem HDD-t, monitort, stb., akkor ezeknek is ilyeneknek kell lenniük.
Most is szívok, mert 5 éve nem 4×2 GB-ot kezelő lapot vettem, hanem csak 2×2-t kezelőt, így 3 GB-tal szenvedek XP-vel. Win7-tel, vagy 8-cal még kevesebb RAM marad a lapoknak, mert kb. 500 MB-tal több RAM-ot foglal a rendszer.

3-- Az sem megoldás, hogy kb. 8e-ért veszek pl. P5K-VM-et, ami 2×4 GB-os, plusz 2 GB-ot 3e-ért, csak hogy elférjek a RAM-ban.

4-- Kérem azt az AMD-s 55e-es félkonfigot árakkal, a boltok áraibal, linkekkel, linkeljél a gyártó oldalaira is.

5-- Azért akarok Intelnél maradni, mert a 43096-ban megírt konfigom az 1. PC-m, ami 5 éve hibátlanul működik, kezdetben napi 3-5, mostanában meg már napi 6-12 óra használat mellett. Jó, 1 GB-tal kezdtem, aztán lett 1+1, most 2+1.

6-- Mostanra kb. 130-150 lappal böngészek egyszerre, most is, plusz Winamp, YT, egyebek mennek, semmi komoly. A 3 GB-ba csak kb. 100 lap fér, a többi a lapozófile-ba megy, 4 GB is épphogy elég lenne most, ami 32 bites XP-vel nem megy.

7-- Neked milyen konfigod van? Nem látom az adatlapodon.

8-- Idén nyáron még drágák lesznek az 1150 lapok + CPU-k, csak kb. dec-ben lesznek majd értelmes árban, eddig kell várni. Vagy nem?
Itt írták, hogy attól, hogy megjelennek ezek, még nem fog gyorsan csökkenni az 1155-ös lapok + CPU-k ára, így szívás lesz. A válság előtt jobban estek az eggyel régebbi cuccok árai.
Jó lenne karácsony előtt pl. erős i5-öt a mostani i3 3220 árában megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#43111) anytime válasza a1200 (#43107) üzenetére


anytime
őstag

Azért a mondanivalód, jobban mondva a teóriád és / vagy a várakozásod, azért elég sok ponton sántít ...

Nem olvastál még utána a 1150-es lapoknak, de már világosnak nevezd azt, hogy miért is kell mindenkinek váltani ....

Nem olvastál utána ..., de már lesajnálod az Ivy-t, holott képben sem vagy a különbségekkel ...

Szeretnéd, hogy kevesebb legyen a PC-d új hardware-kkel, miközben az Ivy-t elfelejted, ám közben arra vagy kíváncsi, hogy mennyivel lesz olcsóbb, az Ivy ....

Kevered a szezont a fazonnal, dobálózol a DDR-ekkel össze és vissza, miközben már oktatod az anyagot ...

Nem semmi ...:)

(#43112) bluyoo válasza a1200 (#43110) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Mostanra kb. 130-150 lappal böngészek egyszerre" Minek annyi lap?
"Jó lenne karácsony előtt pl. erős i5-öt a mostani i3 3220 árában megvenni." Újonnan esélytelen ....

Bazinga!

(#43113) Rypejakten válasza a1200 (#43110) üzenetére


Rypejakten
addikt

Amit írtál Ivy félkonfig, azaz az i3 3220 + B75-ös lap + 8GB ram mai árakon 60k-ra jönne ki, ez Haswell (1150) téren várhatóan 65-70k lesz. Csak ennyit tennék hozzá, a többit leírta anytime és bluyoo is.

(#43114) stratova válasza a1200 (#43110) üzenetére


stratova
veterán

Veszel egy használt i5-2300-2400-at (azokat még nem tapossák szét, mert vagy nem is tuningolták vagy legfeljebb laza non-K tuningot kaptak, aminek moderált feszültség elegendő) egy Z77-es lappal és jó napot. Ha Haswell idejében Ivy non-K lesz esetleg ilyen (30-34e) használt árban, akkor azt.

[ Szerkesztve ]

(#43115) Rypejakten válasza stratova (#43114) üzenetére


Rypejakten
addikt

Fölösleges, hagyd. Lehetetlen meggyőzni.

(#43116) anytime válasza Rypejakten (#43115) üzenetére


anytime
őstag

:), amit és ahogyan írt eddig, én is így gondolom!
Ami pedig az önkritikát illeti, engem is sokszor lehúzott bluyoo a földre:), amiért KÖSZÖNET neki.

(#43117) a1200


a1200
aktív tag

anytime, bluyoo, Rypejakten, stratova:

Direkt kihangsúlyoztam, hogy profi hozzáértők írjanak.
Nincs szükségem ilyen 43111-6-os válaszokra.
Nem azért jöttem ide, hogy kioktassanak, meg hogy hülyének nézzenek.

Mindenre kérek választ, azért számoztam meg, nem csak 1-2 kiragadott dologra.
Ha meg nem akartok válaszolni, akkor mondjátok meg, mert akkor feleslegesen nem fogok itt írkálni.

Itteni árakon 70e-re jönne ki a félkonfig.

Az elavulásról nem hallottatok még? Ha megveszem a 70e-es félkonfigot, akkor ahogy kilépek a boltból, máris 40e-et ér, azonnal bukok 30e-et.
Miért bukjak, ha nem muszáj? Akkor is jobban megéri 1 ugyanakkora tudású 1150-est megvenni, ha 10e-rel többe fog kerülni, mert annyit nem bukok rajta, és lassabban fog csökkenni az értéke, mint az 1155-ösnek.
Ha most megveszem 70e-ért az 1155-öst, és majd 2 év múlva eladom 25e-ért (mert többért nem veszik meg), és akkor váltok 1150-re 70e-ért, sokkal rosszabbul járok.

Csak angol találatok vannak az 1150-ről, mert most jelent meg USA-ban, vagy hol, Mo-on csak nyáron fog. Most kezdtem utánaolvasni. Valamennyivel mindenképpen jobbak lesznek az 1150-esek, mint az 1155-ösök, különben miért fejlesztenék?
Ha semmivel sem lenne jobb, mint az ivy cucc, akkor is jobban megérné azt megvenni, lásd az előző bekezdést.

Fingom sincs az ivy, sandy, stb. cuccok sebességéről, stb,-ről, mert rohadtul nem sokat mondanak a CPU benchmarkok, hogy az E2180-am 1044 pont, az i3 3220 meg 4268 pont, vagy az i5 2300 5240 pont, vagy az ivi, meg ilyen MHz, meg olyan VGA van a CPU-ban, vagy hogy a RAM 1600 MHz-es.
Előttem kéne lenni a valódi i3, i5 konfignak, hogy futtathassam rajta a W7-et, vagy 8-at 8 GB-tal, 120-150 lappal, csak így látnám hogy mit tud.

Amikor 1.-re megvettem a mostani konfigomat, akkor sem tudtam semmit, tök hasraütés volt minden alkatrész. Nincs senki, akihez bemehetnék, hogy mutasd a PC-det, milyen a konfig, futtassunk rajta ezt-azt, hogy lássam milyen gyors, stb., hogy összehasonlíthassam a mostanival.
A netkávézókban nem lehet megnézni a hardvereket, hogy mit használok, úgyis szutyok lassú gépek.
Fingom sem volt arról, hogy milyen hardver kéne ahhoz, amit akarok a géppel csinálni. És akkor még az OS-ról, mega többi programról nem is beszéltünk.

Nem akarok a következő PC vásárláskor is szívni. Mindent ELŐRE pontosan tudnom kell, hogy meylik hardverelem mit tud, mit nem tud, mi mivel hogyan fog működni, és igenis bele kell mászni a sok alaplap, CPU, RAM tulajdonságba, mindenről tudni akarom majd, hogy mit jelent. Nem csak a CPU MHz, alaplap max. RAM kezelése, stb. számít.

Pl. vaterán most nincs 1 db használt i5 2300, 2310, 2400 sem, csak grandos új. 2380 és 2390 0 találat.
Intel + Állapot: használt + Tokozás: LGA1155 NULLA találat.

Amúgy is mindent újan szeretek venni. Csak ezért működik még a mostani cuccom is. A használtnál nem tudom mit csináltak vele az előző tulajok, zsákbamacska, nincs gari, ha elromlik valami, mehet a kukába.

Értitek már?

(#43118) anytime válasza a1200 (#43117) üzenetére


anytime
őstag

Mindent értek!

Mivel Te már így is értesz mindenhez, így nem profi szakértőként, nem venném a bátorságot ahhoz, hogy a továbbiakban egyetlen karaktert is leüssek, ezért csak a legjobbakat kívánok Neked.

Utánam majd jönnek a profi szakértők - ha akarnak - és minden bizonnyal segíteni fognak.

Azért arra vigyázz, hogy a szorgalmas munkával megszerzett eddigi tudásod birtokában ne fikázz le olyanokat - ez alatt nem magamat értem - akik TÉNYLEG értenek is ahhoz, amit csinálnak, amit ezen a fórumon én NAGYON KOMOLY MUNKÁNAK nevezek.

(#43119) bluyoo válasza a1200 (#43117) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Most minket minősítesz :F
Próbálok segíteni de a kérdéseimre nem válaszolsz ..... Szerintem nem kioktatni szerettünk volna, de ha nem vagy tisztában valamivel valahogy csak el kell mondanunk. " meg hogy hülyének nézzenek." Ez meg végképp nem igaz!! Attól hogy nem vagy kocka senki nem néz hülyének. :N
"Az elavulásról nem hallottatok még?" A Haswell nem fog elavulni? Mellesleg te 4-5 évre akarod utána ugyan úgy semmit nem fog érni mint a mostani E2180 -ad. És ugyan úgy nem tudod majd fejleszteni mint a mostani géped. Egyszerűen 4-5év alatt úgy elavulnak a hardverek hogy szinte semmi nem használható belőlük. Legalábbis csak nehézkesen és drágán.Pl. az IDE eszközök mára már egy modern lappra sem tudod csatlakoztatni csak áralakítóval.
"Fingom sincs az ivy, sandy, stb. cuccok sebességéről, stb,-ről, mert rohadtul nem sokat mondanak a CPU benchmarkok" Most ne haragudj meg, de nem tudsz két számot összehasonlítani és felmérni az arányokat?
Egy I5 8Gb RAM mellett és normális internet szolgáltatóval bekajálja a 120-150 megnyitott lappodat. :) Bár szerintem a könyvjelző használata ésszerűbb lenne .....
Egy I5 ugyancsak boldogul az összes mai játékkal (megfelelő VGA mellett) és programmal mint ahogy egy FX CPU is képes rá .....
"Pl. vaterán most nincs 1 db használt i5 2300, 2310, 2400 sem" Itt a hardverapró ....
"Amúgy is mindent újan szeretek venni. Csak ezért működik még a mostani cuccom is." Ez érthető ha nem szereted a használtat hát nem. Viszont köze sincs ahhoz hogy még működik a géped ....
"A használtnál nem tudom mit csináltak vele az előző tulajok, zsákbamacska, nincs gari, ha elromlik valami, mehet a kukába." A szorzózáras CPU-t végül is nem lehet széthajtani (aki szorzózárast vásárol annak eszébe sem jutna) ráadásul a legtöbb még kisker garanciával rendelkezik ... azért is lett felhozva.

(#43116) anytime
:DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#43120) miresz válasza a1200 (#43117) üzenetére


miresz
veterán

Atya úr Isten! Gondoltam írok ,segítek neked,de inkább én is csak szép napot kívánok neked,a kollegához hasonlóan,ma nincs türelmem ehhez.

bluyoo,és stratova türelmesebbek,bombázd csak őket. :K ;]

[ Szerkesztve ]

(#43121) a1200


a1200
aktív tag

Nem bombázok én itt már senkit. Még mindig nem válaszolt senki a 43110 8 pontjára, a 4-esre sem, és még más üzijeimre sem. Amíg ez így marad, nem haladunk sehová.

bluyoo: Mire nem válaszoltam? Hogy minek kell 120 lap? Már te is ezzel jössz? Kell, és kész, ez miért fontos?
Én sem kérdőjelezem meg azt, hogy minek neked a P8H67 cuccod 2 GB-tal, miért nem elég neked a P3 512 MB-tal.

Hol írtam olyat, hogy játékra kell?
Nálam még van IDE csati.
A 4000-es pontszám nem azt jelenti, hogy 4-szer gyorsabb, stb., mint a mostani 1000-es pontszámú cuccom. Sokmindentől függ 1 rendszer sebessége, használhatósága.
Pl. hiába szupergyors a CPU, ha a HDD adatáramlása túl lassú, és a CPU összes magja 90%-ban unatkozik.
A leggyorsabb SATA3 HDD VALÓDI olvasási, írási sebessége mindig is a töredéke lesz a RAM sebességének.
Még az SSD-nek is.

Itt 117 találat van csak, az összes 1155 CPU, nincs 1 értelmes és értelmes árú sem: [link]
Pl. i5 3570 újan 58e, aprón 45e. [link] Ez vicc. i3 2120 újan 32e, itt 21e. [link]
Meg 3220 25e, amikor újan 31e. Röhej.

Plusz tele van kereskedők hirdetéseivel, összevásárolnak mindent olcsón, hogy drágán hirdessék. Páran még ki is hangsúlyozzák, hogy ár alatt keresnek.
Használt CPU nem kell az új árának 2/3-3/4-éért, max. az 1/3-áért. Ha új alaplapot veszek, 2 év múlva az sem fog töbet érni az új ár 1/3-ánál.

5 éve tök nulláról kezdtem a PC-vel ismerkedni. Netkávézókból szedtem az infókat boltok, gyártók oldaláról, helyi boltokban kérdezősködtem, de sajnos senkinek sem lehetett hinni, különösen a boltosoknak, mert mindenki úgy válaszolt, ahogy az ő érdeke kívánta, azaz hogy minél több pénzemet elszedje, túl erős konfigot megvetetve velem. Ezt jól mutatja, hogy a megírt cucchoz 1 db DVD íróval 350W-os tápot ajánlott, és vettem meg, miközben 100-at sem fogyaszt. Csak 1 HDD van.
Ezért most itt is szűrnöm kell a válaszokat, összehasonlítani ki mit mond, megszüntetni az ellentmondásokat (mindig van), hogy valahogy dönthessek.
Ezért kéne min. 10 profi válasza, mégpedig minden üzimre. 2-3 ember tanácsa alapján nem lehet dönteni.
Amikor megjelennek az 1150-es cuccok, újrakezdődik minden kérdezés.

Csak 1 hasonlat, hogy milyen a mostani helyzetem, hogy mennyire nem érnek semmit a benchmarkos számok:
20 éves 1200-es Ladád van, ami már széthullik alattad, a következő műszakit sem kapod meg rá. Úgy döntesz, hogy most, 2013-ban veszel 1 ÚJ normális középkategóriás, stb. márkájú, típusú kocsit, amire van 3,5 milliód.
Szétnézel a neten, de látod hogy sok márka, típus van újan 3,5 millióért, nem tudsz dönteni.

A mostani PC vételem ezzel a hasonlattal úgy néz ki, hogy úgy KELL (mert autó nélkül nem tudsz élni) új autót venned 3 millióért, hogy nem mehetsz be 1 autókereskedésbe sem, nem ülhetsz bele semelyik autóba sem, nem indíthatod be egyik motort sem, egyikkel sem mehetsz 1 m-t sem, és így kell döntened, hogy melyiket veszed, kizárólag a neten található gyártói, márka, fórumok, stb. infók alapján.
Hogyan döntenél, melyik márka melyik típusát veszed meg, és hol?

[ Szerkesztve ]

(#43122) stratova válasza a1200 (#43110) üzenetére


stratova
veterán

Mivel viszonylag nyugis az ügyeletem futok még egy kört veled, hogy mit és miért írtunk.

1. Erőben/teljesítményben i3-at 4-5 körülire sorolnám. Ami miatt i5-öt javasoltunk éppen az i3 szerintünk (ebben talán egyet értenek) újonnan nem a legjobb ár/teljesítményű. 2 CPU mag + HT kontra valós 4 mag.
Az órajelnövelés után a CPU-k magszámának növelése volt a teljesítményt növelő tényező ez 4 magig jelenleg is ideális, a következő lépcső a CPU-ba integrált GPU minél jobb kihasználása.

2. A HDD és a monitor a legkevésbé érzékeny a foglalat és alaplapváltásra, ha egy lapon van már DVI vagy ha hang is igény HDMI/Displayport akkor nincs probléma. A HDD adatátviteli sebességét még a SATA2 sem korlátozza, legfeljebb SSD-nél merül fel SATA3 létjogosultsága. De a lapok jelentős része már 1155-ön is támogatja a SATA3-at, USB3-at. Ha a külső vezérlő miatt aggódsz keresd fel az adott alaplap témáját teljesítményadatokért.

3. Tényleg nem megoldás, nézd meg melyik memória árai hogyan alakultak az életciklusának függvényében. A kezdeti 2 évben (magasabb gyártási költségek kompenzálása végett) illetve a periódusuk végén (csökkenő gyártási volumen miatt) lényegesen drágábbak az őket megelőző majd az őket követő memóriánál. Ha DDR4 idén megjelenni még várhatóan 2013-2014-ben drágább lesz a DDR3-nál.

4. Ez nem nekem szólt.

5. A 2+1 es felállás az egycsatornás használat miatt kissé szerencsétlen, mert csökken az elérhető adatátviteli sebesség. Bármilyen memóriát veszel érdemes a kívánt lap által lehetőleg támogatottat/teszteltet, hosszú garanciaidejűt, és kit-et azaz csomagot venni. Előbbi szempont a te életedet könnyíti meg utóbbi kettő pedig az eladást.

6. A 100-150 lapos böngészés nekem kissé idegen, nehezen képzelem el hogyan látható ez át általad, de pl a kedvencek rendszerezésével esetleg optimalizálhatod a böngészési szokásaidat. Ilyen volumen és főleg Youtube stream mellet érthető a RAM-igény.

7. Szintén nem érint.

8. Ha ráérsz decemberig várni optimalizáció függvényében érdekes lehet számodra Sandynál Ivy a fejlettebb GPU miatt, de ha korábbi teljesítményigényes alkalmazások is felmerülnek, akkor abból is i5 a nyerő. AMD oldalon szintén GPU-ra gyúr a Trinity/Kaveri APU, minél több internetes tartalom gyorsítására (jelenleg főként videóké, flash tartalmaké) van igényed annál nagyobb ennek a jelentősége. CPU erőben ezek egy szálas teljesítményben elmaradnak i3 mögött több szálon hasonlóan muzsikálnak; i5-tel nem érnek fel. GPU-ban verik az összes jelenlegi Intel megoldást.

Kiegészítés:
A használt nem K, azaz szorzózármentes, CPU ajánlásával éppen mi kívánunk téged megóvni az értékvesztéstől. Mert Ivy i3 ugyanúgy elavul a foglalatváltás miatt mint Sandy i5 cserébe hasonló áron kisebb CPU-erőt ad. A szorzózármentes példányok használtpiaci előnyét feljebb már ecseteltük, itt megjegyzendő, hogy kb. a CPU a legutolsó alkatrész ami gyári körülmények között meghibásodásra/degradációra hajlamos.

(#43121) a1200: Aprón az i5-2310-re és i5-2400-ra keresve kapsz jelenleg 2 ajánlatot. Egyébként 2380P az iGPU hiánya miatt téged nem érint (mivel nem tervezel VGA-t venni és emiatt szükséged van rá), 2390T pedig egy a fogyasztása miatt túlárazott i3-nál magasabb órajelű de órajelű 2 mag + HT-s modell.
Ha normalizálódik a használt ivy-k ára i5-3330 lesz a legolcsóbb modell amivel érdemes lehet foglalkoznod, feltéve, hogy Intel komolyabb hangsúlyt fektet a GPU kiaknázására. De ha nem idén veszel gépet ráérsz megvárni a tendenciát is, csak akkor ez az egész kérdéslavina nem aktuális még.

[ Szerkesztve ]

(#43123) bluyoo válasza a1200 (#43121) üzenetére


bluyoo
nagyúr

" Már te is ezzel jössz? Kell, és kész, ez miért fontos?" Mert felesleges ........
"Én sem kérdőjelezem meg azt, hogy minek neked a P8H67 cuccod 2 GB-tal, miért nem elég neked a P3 512 MB-tal." Ez miért fontos neked? De azért van H67-es lapom mert azon még volt IDE és elég sok ócskavasat kell gatyába ráznom néha jól jön ... bár lassan csere ......
"Hol írtam olyat, hogy játékra kell?" Gondolom sehol ha már így visszakérdezel de ha egy modern játékkal elboldogul szerinted a böngésződ megakasztaná .......
"A 4000-es pontszám nem azt jelenti, hogy 4-szer gyorsabb, stb., mint a mostani 1000-es pontszámú cuccom. Sokmindentől függ 1 rendszer sebessége, használhatósága." Ooooooo bakker .....
"Pl. hiába szupergyors a CPU, ha a HDD adatáramlása túl lassú, és a CPU összes magja 90%-ban unatkozik." Minek kellünk mi ide? :N
"A leggyorsabb SATA3 HDD VALÓDI olvasási, írási sebessége mindig is a töredéke lesz a RAM sebességének.Még az SSD-nek is." Ezért is van a gépedben RAM ......
"Pl. i5 3570 újan 58e, aprón 45e. [link] Ez vicc. i3 2120 újan 32e, itt 21e. [link]
Meg 3220 25e, amikor újan 31e. Röhej."
Ebben mi a meglepő? Túl olcsó? Vagy túl drága?
"Plusz tele van kereskedők hirdetéseivel, összevásárolnak mindent olcsón, hogy drágán hirdessék. " Gonosz ez a világ ....
"Ha új alaplapot veszek, 2 év múlva az sem fog töbet érni az új ár 1/3-ánál." De téged ez miért érdekel amikor 5évre tervezel?
". Ezt jól mutatja, hogy a megírt cucchoz 1 db DVD íróval 350W-os tápot ajánlott, és vettem meg, miközben 100-at sem fogyaszt." Ez most is így lesz ....
"Ezért kéne min. 10 profi válasza," :C
De mindegy is majd jön a 10 PROFI válasz ...... azt hiszem stratova jóvoltából már csak 9.

(#43120) miresz
Gonosz! :DDD

(#43124) stratova
Meglehet. Sőt!Én is jobban járok ha megnézem inkább a Trónok harcát ... :)

(#43126) anytime
Bele sem kellett volna kezdenem éjszakázás után .... :N "akarom mondani papai" :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#43124) stratova válasza stratova (#43122) üzenetére


stratova
veterán

Sajnos az elgépeléseket már nem tudtam szerkesztési időn belül javítani, ezek miatt elnézéseteket kérem.

(#43123) bluyoo:
(#43120) miresz
Gonosz! :DDD

De őszinte és neki van igaza, hogy nem fárasztja magát. :)

[ Szerkesztve ]

(#43125) anytime válasza stratova (#43122) üzenetére


anytime
őstag

Koszonjuk ( en biztosan)!
:R

Szerk: ha hiszed, ha nem, eloszor igy kezdtem:

Turelem, tapasztalat, stilus = ez mar a katedra tuloldala! Azert, mert Te farasztottad magad, mindkeppen riszpekt!

Kivancsi leszek, hogy erre mit kapsz :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

(#43126) anytime válasza bluyoo (#43123) üzenetére


anytime
őstag

Tanari (akarom mondani papai), mint mindig:)

(#43127) a1200


a1200
aktív tag

Dupla üzi volt.

[ Szerkesztve ]

(#43128) a1200


a1200
aktív tag

Akkor hová is lyukadtunk ki?
Oda, hogy akár most, akár fél év múlva nem éri meg i5 3330-nál gyengébbet venni? Ez most itt 51e.
Mindenképpen K nélküli kell? A K-sok a szorzózárasak? Ezeknél nem lehet emelni az órajelet? Ez miért jó?

És mi van a RAM-mal?
Dual channelben miért nem jó a 2+1 GB? 2 modulnál nem számít a méret, attól még duálban megy, vagy nem?
Látjátok, nem azt írtam, hogy márpedig akkor is duálban megy.
Ha 4×8 GB-ot kezelő lapot veszek, akkor abban miért jobb a 2×4 GB, mint az 1×8?
2-3 hete azt írták ott, hogy 5% a sebességkülönbség.

És az alaplappal?
Ezt is megnézhetnétek: [link]

Még mindig nem tudom belőni a lap+CPU+RAM sebességét a mostani gépemhez képest.

(#43129) stratova válasza a1200 (#43128) üzenetére


stratova
veterán

A másik témában írtál további kiegészítő információkat, mATX igénye 16 GB RAM támogatása (nagyon sok alaplap gond nélkül támogat 32 GB-ot, a kiszemelt B75 Pro3-M is).

A non-K processzor szorzózáras, a K szorzózármentes. Aki non-K CPU-t vesz az nagy valószínűséggel nem tuningolta, ha mégis, akkor pedig korlátozott mértékben tehette; így neked ez biztonságosabb vétel, mivel ez a fajta korlátozott tuning nem igényel magas CPU feszültséget, nincs kitéve a proci degradációnak. Z77-et csak azért ajánlottunk, mert neked lenne ezzel egy kis ráhagyás, hogy kb. gyári feszültségen a Turbó órajelig húzhatod (4-5 éves tervben bőven benne van, a "mégis szeretnék tuningot" effektus).

A Dual Channel RAM alapvetően játéknál vagy az iGPU igénybevételénél lehet fontos, ellenkező esetben valóban nem nagy az eltérés. 2 + 1 GB nem feltétlenül képes dual channelben menni (én eddig csak a "nem"-re láttam példát bár van, akinél elmondása szerint működött, alaplapja is válogatja). Nyilván könnyebben adható el 8 GB RAM, mint 2 x 4 GB, mindössze neked kell ügyelned arra, hogy egymással és az alaplapoddal kompatibilis modulok legyenek a gépedben.

További kellemes estét.

[ Szerkesztve ]

(#43130) a1200 válasza stratova (#43129) üzenetére


a1200
aktív tag

Most nézem itt [link], hogy mivel nem lesz külön VGA a gépemben, azaz a CPU-ban van a VGA, ezért az i5 3330 nem jó, mert abban még csak 2500-as grafika van, nem 4000-es. Az i3 3220 is ilyen, ez sem jó. [link]
4000-es grafika kéne, és min. 3,3 GHz. Nem sok ilyen van, csak ezek:
i3 3225 55W
i5 3320M 35W
3340M 35W
3360M 35W
3380M 35W
3475S 65W
3570K 65W
3610ME 35W

Miért van az, hogy az itt írtak kivételével az összes 3,3 GHz, vagy feletti 3. gen. i5 CPU 2500-as grafikás? Miért nincs 4000-es?
A 3225 nem éri meg, a többi meg nem kapható sok helyen, kivéve a 3570K-t, de ez itt 64e.
Melyiket válasszam?

Érdekes ,az összes i7 nem extreme 4000-es grafikás: [link]
Mondjuk az áruk is annyi. A 3770K 93e. :O

[ Szerkesztve ]

(#43131) stratova válasza a1200 (#43130) üzenetére


stratova
veterán

Ha holnapig más nem veszi a fáradtságot, akkor majd részletesen leírom. Esetleg ha épp ráérsz utánajárhatsz :) Egyfajta termékpozicionálás ez is. mankóként annyit, hogy az M, QM, XM, U, Y processzorok mobil verziók. Az asztaliknál a következő végződések lehetségesek:
T - energiatakarékos 35 W alacsonyabb órajel vagy/és magszám
S - energiatakarékos 65 W alacsonyabb órajel
semmi - normál 77 W (Ivy) vagy 95 W (Sandy) normál órajel
K - szorzózármentes
X - teljes mértékben szorzózármentes egyben csúcsmodell

[ Szerkesztve ]

(#43132) a1200 válasza stratova (#43131) üzenetére


a1200
aktív tag

Köszi, ez sokat segített, akkor ezeket ezért nem látni a sima boltokban.
A legelső 4 magos és 4 szálas i5 a 3330.
A listámból a 3475S maradt sima asztali PC-be való CPU-nak, de gondolom ez nem éri meg, ezért olvasok mindenütt 3570-et, vagy 3570K-t. A 3570 itt 58e, a 3570K itt 64e.
Gyengébb nem éri meg? Itt a 3330 is 50e.
Úgy látszik vagy i5 3570K, vagy i7 3770K 93e éri meg a legjobban.
i3-ban pedig a 3225 éri meg, mert csak ez min. 3,3 GHz-es ÉS 4000-es grafikás. Iponban 34e, a helyi boltban nincs a listában.

[ Szerkesztve ]

(#43133) a1200


a1200
aktív tag

Melyik CPU illik legjobban ehhez [link] és ehhez [link] a laphoz? i3 3325, vagy i5 3570K? Az i7 3770K már túlzás lenne?

(#43134) Jeferson


Jeferson
csendes tag

Tengermély tisztelet az Uraknak!

Ajánljatok már olyan AMD (lehetőleg az fx szériából) procit ami gond nélkül fullra kihajt 2db hd7770 VGA-t.
Válaszokat előre köszi.

(#43135) a1200


a1200
aktív tag

Itt [link] folytattam.

(#43136) MiklosSaS válasza Jeferson (#43134) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

6300 vagy 8320/8350 (mondjuk a 8350 az tulzas)

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#43137) stratova válasza a1200 (#43133) üzenetére


stratova
veterán

Röviden, tömören:

A: Nem az a kérdés, hogy melyik laphoz milyen CPU illik, hanem, hogy melyik CPU felel meg legjobban az igényeidnek/lehetőségeidnek; ennek ismeretében érdemes keresni egy hozzá legjobban (és a pénztárcádhoz+igényeidhez) illő lapot.

B: B75-ös alaplapba felesleges szorzózármentes azaz K proci, mert nem tudod tuningolni.

Talán majd átnézek oda is.

[ Szerkesztve ]

(#43138) DeckardCain


DeckardCain
senior tag

Komolyan mondom nem hiszem el.... Valaki nem lehet ennyire nehéz esett.... És nem csak ebben a topicban...

Vedd meg ezt és ennyi. De szerintem ezzel más is egyet ért.

Asrock B75 PRO3-M
2*4GB ram
és ez mellé a legolcsóbb 4 magos i5-öt.... Mivel nincs játék mehet a HD 2500 is tehát vehetsz egy szimpla 3330-at is.

Akárhogy csavarod, ha egyszer eladod úgyis buksz rajta, de szerintem te nem mostanában fogod eladni szóval, kb tökmindegy mi lesz a használt ára ezeknek az alkatrészeknek 4-5 év múlva...

De lehet jobban járok ha hallgattam volna... XD

(#43139) atti_2010 válasza a1200 (#43130) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ha annyira számít a grafika akkor egy A10-3800K Trinityvel járnál a legjobban hiszen az hd-4000 meg köszönőviszonyban sincs vele a CPU meg a Trinityben is elég izmos de a Richland is érkezik nem olyan soká az még jobb választás.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#43140) csucsbicep válasza Jeferson (#43134) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

FX 6300 elég, még nem sok előnye van a 8320-nak vele szemben.

(#43141) Jeferson válasza csucsbicep (#43140) üzenetére


Jeferson
csendes tag

Jelenleg egy 1055t használok. (3,3Ghz-en)
Érdemes váltani 6300-ra vagy ez is elég.
:R

(#43142) csucsbicep válasza Jeferson (#43141) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

1055T-ről nem lenne olyan hatalmas változás. Az is egy megoldás, hogy veszel rá egy normálisabb CPU hűtőt(ha nincs) és tuningolod.

(#43143) Jeferson válasza csucsbicep (#43142) üzenetére


Jeferson
csendes tag

Jelenleg HyperTX3-as hűtő teszi a dolgát. A proci 3,3GHz-en ketyeg 1,2V-on alulfeszelve.
Ezzel a hűtővel meddig mehetek el a frekit illetően?
Mi lenne az a freki ahol már bőven elég a craft?

(#43144) csucsbicep válasza Jeferson (#43143) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Minden MHz jól jön, a TX3 kevés lesz rá, vagy nagyon hangosan fog dolgozni.

(#43145) Jeferson válasza csucsbicep (#43144) üzenetére


Jeferson
csendes tag

"minden MHz jól jön" számokban kifejezve?
Köszi!

(#43146) VBenc


VBenc
tag

Sziasztok
Asus M5A97 R2.0 alaplapom van egy Phenom II 955-el és szeretném fejleszteni a procit.
Fx 8350-re gondoltam, de valaki azt írta hogy már hülyeség 8350-re fejleszteni. Ebből mi igaz? Milyen procit vegyek? Sapphire HD7850 2GB OC VGA van a gépben. Mit érné meg venni legjobban?

Mondom de mondom!!

(#43147) csucsbicep válasza Jeferson (#43145) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Először is meg kell nézni mit tud a procid tuningban.

(#43148) atti_2010 válasza VBenc (#43146) üzenetére


atti_2010
nagyúr

A 8350 nem hülyeség, év végén jönnek valószínű a Steamroller procik ha nem sürgős várd meg ha pedig most kell akkor egy 8350.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#43149) Cheesy


Cheesy
őstag

CAD, render, néha játék.

FX-8350 vs i7 2600k :F

A teszt alapján az i7-2600k nem éri meg a duplaannyi (55k vs 105k) pénzt, mert nem tud annyival többet teljesíteni...?
Itt most a 8 mag miatt hasonlítottam a kettőt egymáshoz, az i5 széria az négymagos tudtommal...

Jelenlegi konfigomról tervezek váltani, monitor nélkül 150-170k-ban gondolkodok.

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#43150) Milka 78 válasza Jeferson (#43145) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A 6870 cf-hez sok helyen kevés volt(FHD-ban) a 955be 3840mhz-n.Sokszor belaggolt és leesett a min.fps.Ettől függetlenül jól használható volt,de érezhetően jobb lett a mostani procimmal a helyzet.A 7770cf kb partiban van,így szerintem alsó hangon 3.8ghz-t alá kéne rakni,de ha megy feljebb az sem baj.Viszont baromira fog fűteni így elkél egy felső kategóriás hűtés,mint pl.ez.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.