Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42001) tranceplanet válasza ZÁEL (#42000) üzenetére


tranceplanet
addikt

Kompletten az egészet cserélni!

----------------------------------
( #41992 ) Milka 78
Csakis A8/A10 procit vennék FM2 fronton, online játékokra legjobb. Esetleg várd ki a Richland-ot.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#42002) ZÁEL válasza tranceplanet (#42001) üzenetére


ZÁEL
tag

Na azt azért nem! :N
Tessék szépen fejlesztési tanácsokat adni. :)

(#42003) Potzee válasza ZÁEL (#42000) üzenetére


Potzee
addikt

Procihűtés:
TX 3 helyett pl. Scythe Mine 2 (9.9k)
Hatékonyabb hűtés, halkabb működés... és egy kis CPU tuning.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#42004) Bogyó bá' válasza ZÁEL (#42000) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Talán egy Phenom II 965 és egy "normális" VGA lenne a követendő út...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#42005) kenguru99


kenguru99
aktív tag

Sziasztok!

Socket 775-os alaplapba kellene egy erős kétmagos proci 8-10ezer forintig. Core 2 Duo valamelyik változata. Melyiket válasszam?

(#42006) Toxy


Toxy
aktív tag

Sziasztok,

Ismerősöm szeretne új gépet venni.

És gondolkodik hogy i5 vagy i7 lenne a megfelelő számára. (i5-3570 vagy i7-3770)

A gépet főként játékra használná.

Ami a gépbe még van / lesz:

- KINGSTON 8192MB HyperX Predator DDR3 2400MHz CL11 KIT KHX24C11T2K2/8X
- ASROCK Z77 Pro3
- Corsair 650-es táp (ez már megvan)
- 24" FullHD monitor (már megvan)
- Sapphire Radeon 6870 Vapor-x (már megvan)

Szerintetek elegendő lenne egy i5-is a játékokhoz?

Tuningolni nem fog, nem is akar.

(#42007) stratova válasza Toxy (#42006) üzenetére


stratova
veterán

Üdv!

Ahhoz a VGA-hoz elegendő az i5 alapon is. Pláne FHD felbontásra elsősorban a HD 6870 VaporX lehet majd szűk keresztmetszet a körítést elnézve.

[ Szerkesztve ]

(#42008) BenHans


BenHans
addikt

Nem túl szokványos kérés, és nem is biztos, hogy jó helyen vagyok, de nagyon megköszönök minden segítséget!
Arról van szó, hogy sokat olvastam már a számítógép működéséről, de tudni szeretném a gyakorlatban, hogy hogy működik, mert elképzelésem sincs hogy egy NYÁK hogy látja el a feladatát, mi köze ehhez az elektromosságnak, a tranzisztorok hogyan működnek, digitális jel, NAND kapu, félvezetők, stb stb. processzor hogy áll össze hogy tudok egyáltalán paintben rajzolni...
Kicsit felfoghatatlan, és már máshol is írták hogy nem lehet felfogni tökéletesen hogy mi is ez de szeretném.
Szeretném tudni hogy hogy áll össze egy komplett PC és az alaktrészek hogy végzik külön a feladatukat(minden értelemben) és mindez hogyan áll össze... VGA, CPU stb.

Vagyok olyan elvetemült hogy bármit, bármeddig el/olvasok mert nem hagy nyugodni, fel akarom fogni a felfoghatatlant sokak szerint. Remélem értitek amit mondani szeretnék....mi miért mi által mit csinál hogyan...

1könyvet már találtam. Andrew S. Tanenbaum: Számítógép-hálózatok

Millió köszönet, minden segítségért! :R :R :R (nem akarok offolni tehát szerintem jobb privátban)

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#42009) Toxy válasza stratova (#42007) üzenetére


Toxy
aktív tag

Értem.

S hosszútávban gondolkodva, esetleges vga csere lehet később.
2-3 évre tervezve. Sok a különbség i5-3570 és i7-3770 közt?

Köszi

(#42010) -KP- válasza Toxy (#42009) üzenetére


-KP-
addikt

nem kell 2400-as ram, elég a sima 1600-as is. i7 se kell, elég az i5. az árkülönbözet meg mehet jobb videókártyára.

(#42011) csucsbicep válasza Toxy (#42006) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

A 6870 mellé apróból elég lesz egy i5 2400 is, amit már 32K-tól megkapsz.

(#42012) stratova válasza Toxy (#42009) üzenetére


stratova
veterán

i7-3770-re munka vagy 2 GPU-s esetleg CFX/SLI rendszer mellett lehet szükség, de egy GPU-s/kártyás rendszerekhez általában felesleges (és itt HD 6870 VaporX-nél lényegesen erősebb HD 7970 VaporX vagy GTX 680-ra gondolok).

[ Szerkesztve ]

(#42013) ZÁEL válasza Bogyó bá' (#42004) üzenetére


ZÁEL
tag

És az jó párosítás lenne, hogy Phenom II X6 és mellé egy HD7850?
köszi srácok! :)

(#42014) dseres válasza ZÁEL (#42000) üzenetére


dseres
tag

Hát szerintem király géped van! :) Én még nem cserélnék rajta semmit.
De nyílván lesz más vélemény is. Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#42015) trickyy válasza ZÁEL (#42000) üzenetére


trickyy
senior tag

Szia!

FHD-n szeretnél játszani, egyáltalán játszol? Mert akkor érdemesebb egy erősebb proci, egy 2 GB-os VGA kártyával.

Nem tudjuk mire használod a gépet, de az a 4890 elég sokat eszik az biztos.

(#42016) ZÁEL válasza trickyy (#42015) üzenetére


ZÁEL
tag

Szia!

Igen FHD-n akarok játszani továbbra is, ahogy most is FHD-n játszok :)
Igen továbbra is játékra akarom használni a gépem.
És gondoltam lassan ideje lenne bővíteni.
Csak nem tudom, hogy mit és mire?
Ebben kéne segítség!
Nagyon köszi előre is!

(#42017) trickyy válasza ZÁEL (#42016) üzenetére


trickyy
senior tag

Keret?

(#42018) G@ß!


G@ß!
őstag

Sziasztok!
Adott a következő gépem:
Gigabyte P55-US3L / i7 860 2,8@3,5Ghz / 3x2Gb 1333mhz Kingmax / Sapphire 4850 512Mb / FSP ZEN 400W
Vásároltam közben egy xbox 360-at, emiatt a gép csak netezésre, hd filmekre, és nagyon gagyi (pl sims3-ra) játékokra kell.
Cserélni szeretném amiatt, mert nem garanciális termékek ezek (alaplap és proci).
Ráfizetni max egy 10est szeretnék.
Milyen alternatíváim lennének?

(#42019) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok!
Irodai gép, alap dolgokkal. Ami futna rajta: böngésző pár ablakkal, excel-word, néha egész nagy excel táblákkal, outlook folyamatosan, és egy autós adatbázis, ami masszív adatbázisból keres, ez a jelenlegi gépen (Intel Pentium G620, 4 GB ram, HDD -de lehet hogy a vinyó beteg) elég lassú. Net is kell hozzá, ami szintén nagyon lassú (külterület szinte, ezért), nem tudom, h esetleg ez okozza-e a lassúságát. Amit találtam neten az a minimum sys req. ami PIII-t írt :D

Négy verzió van az új vasra, szintén 4 GB ram, lehet, h SSD is, "alap" alaplap :)
Proci verziók:
INTEL CPU S1155 Pentium G2120 3.1GHz 512kB L2 Cache, 3MB L3
Intel Pentium DualCore 3,00GHz LGA1155 3MB (G860) box

AMD FM2 CPU A6-5400K A6 3.6GHz 192Kb L1, 1MB L2 Cache APU BOX
AMD Trinty A4 X2 (5300) box processzor: ez olcsó nagyon, G620-hoz képest hol van?

Nem igazán lehet más, egyrészt fix helyről rendelhetek, másrészt $$$ ez fér bele.
Melyiket a négyből a fenti feladatra?
Köszönöm! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#42020) stratova válasza ViZion (#42019) üzenetére


stratova
veterán

Üdv!

Trinity A6 és A4 csak 1 modulos 2 szálas APU, ha valóban a G620 kevés, akkor A8 vagy A10 (2 modul / 4 szál) lehet érdekes. Előbb meg kellene bizonyosodni, hogy a net/hdd-e a szűk keresztmetszet, mert ha igen hiába veszel erősebb APU-t. A legolcsóbb 2 modulos az A8-5500 lenne, ha belefér.

[ Szerkesztve ]

(#42021) ViZion válasza stratova (#42020) üzenetére


ViZion
félisten

Ez a baj, h a gép ilyen "egybevas", tehát a HDD-t nem szedhetem ki, de sztem az ciripel, kerreg néha (pont HDD műveletekkor...) HDD Sentinel szerint 100/100-as.
Nálam jó a net, de a progiban minden lekérdezés fizetős, szal. nem lehet gyakorolni, meg induláskor beléptetés van, szintén nincs kódom.
Amiért a net a gyanús, h korábban a városban dolgoztak, és ott nem panaszkodott.
A8 nem fér a keretbe :(

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#42022) stratova válasza ViZion (#42021) üzenetére


stratova
veterán

Végül is egy CPU monitorozás nem kerül semmibe, azzal legalább kizárható a G620 mint gyenge pont.

(#42023) ViZion válasza stratova (#42022) üzenetére


ViZion
félisten

Háát ja, de én csak a jelszóig jutok... akkor ezt holnap. De 90%-ra fogadok, hogy a net a szopó, lefelé volt 1-1,5 Mbit, felfelé meg minimális.
A G620-hoz képest a felsorolt 4 verzió milyen kb?

Másrészt olyan szűk a keret (80k) és fix helyről kell venni... szal. sok "ugribugri" nincs a konfigban, már gagyi házba megy, ASRock moboval, 4 GB rammal, és a tápból is lehet csak iArenára futja...

Komolyan, a régi lassú az irodába, az megy otthoni netezősnek, majd mond egy olyan limitet, amibe megint csak egy fapad gép fér bele. És gondolom én leszek a hülya, h sz@rt lapátoltam össze, mert ez sem lesz gyorsabb, ilyen árban nincsenek iszonyat vasak még. Ehh, ma már a harmadik aki felhúz a hülyeséggel, és még ez a "leglájtosabb" idi&@# ügyfél.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#42024) stratova válasza ViZion (#42023) üzenetére


stratova
veterán

Fogós kérdés van amiben A6-5400K Celeron G550 és Pentium G645 közé fut be, másutt szénné húzva sem fogja megverni, mert 1 modul / 2 szál harcol 2 erős maggal. Esetleg érdemes lehet FM1 A6-ban (3-4 mag) gondolkodni, mert G620 -> A6-5400K kb. csak GPU-ban előrelépés.
Ebben a tesztben pl. Athlon II X4 641 (2800 MHz) áll legközelebb CPU-ként az A6-3670K-hoz (2700 MHz). Llano egyébkét azonos órajelen veri az korábbi Athlon II X4-eket.

[ Szerkesztve ]

(#42025) ViZion válasza stratova (#42024) üzenetére


ViZion
félisten

Köszi, reggel átolvasom, meg beszélek a tulajjal. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#42026) G@ß!


G@ß!
őstag

Erre valaki? :)
Lehetőleg apu legyen benne. Köszönöm.

(#42027) Attilakirály


Attilakirály
csendes tag

Üdv!
Kéne egy szaki aki megmondja miért nem megy a procim a lapommal!
ez a proci
Intel Core2Duo E7200 3M 2.53 GHz1066MHz
ez a lap katt
A lap megy kissebb procival, ezzel nem, a leírás szerint kéne mennie
SOS HELP
KÖSZÖNÖM

(#42028) Motaba78 válasza Attilakirály (#42027) üzenetére


Motaba78
őstag

nincs sehol a lapod.

(#42029) Attilakirály


Attilakirály
csendes tag

ez az bocsi

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pID=2676#ov

ja és legujabb bios

elindul ezzel a prioval pár másodperc és leáll
másik procival megy

(#42030) csucsbicep válasza Attilakirály (#42029) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Elvileg mennie kéne: [link]

(#42031) Attilakirály válasza csucsbicep (#42030) üzenetére


Attilakirály
csendes tag

sajnos nem megy bios frissités után sem
5mp után lekapcsol, másik procival megy

úgy néz ki hibás, most vett proci itt ph-án hibás gyanús

(#42032) lowzor


lowzor
veterán

Sziasztok

2 proci között vacilálok:

Sima i7 2600 -45K (1év bizalmi gari)
I5 3570K -51K (3 év papíros gari)

Melyikkel járnék jobban? Megmondom őszintén 51K-t kicsit már sajnálnék rá, de ha az jobban megéri, akkor az lesz...

[ Szerkesztve ]

(#42033) ViZion válasza lowzor (#42032) üzenetére


ViZion
félisten

milyen gépbe és milyen célra?
egy VGA-hoz szvsz bármelyik overkill ha játékra lesz, munkára meg attól függ, megtérül-e.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#42034) csucsbicep válasza lowzor (#42032) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

3570K, már elmondtam. :) Ha sokallod, akkor már 2500K. Ha az is sok, akkor meg 2400-2500. i7 fölös játékra, csak 1-2 profitál belőle, de van, ahol a HT microakadásokat okoz.

[ Szerkesztve ]

(#42035) lowzor válasza ViZion (#42033) üzenetére


lowzor
veterán

Játékra kéne.Lesz ott mindenféle VGA majd. 7850, vagy 7870CF-et is tervezek majd később. De jó pár évre kéne a proci.

(#42034) csucsbicep:

Tudom, csak BF3 pont profitál belőle és főleg azzal játszom. :) Emiatt is fejtörést okoz.

2500K-t meg 2400-at 1 hete próbálok felhajtani, de 1 normálisat sem raknak fel belőlük apróra...

(#42036) csucsbicep válasza lowzor (#42035) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Keményen multizol? Mert oda jól jön HT, akkor talán többet érnél egy i7 2600-al4GHz-en járatva, mint az i5-el.

(#42037) =HG=


=HG=
addikt

Sziasztok ! Gondoltam itt is megkérdezem mit javasolnátok.(Vannak elképzeléseim, de szeretem meghallgatni mások véleményét is)
2.gépnek raknék össze egy konfigot, ami elég izmos pl BF3-hoz is, de nem a csúcsok csúcsa.
Mivel mATX lapban gondolkozom, így bull-ok kilőve, mert nincs alá normális lap. Maradt FM2, ill I5....
Én kinéztem magamnak az i5 2320-as procit, használtban 32-34 ezer környékén. Ebben az árszegmensben Ti mit javasolnátok ?

(#42038) stratova válasza lowzor (#42035) üzenetére


stratova
veterán

BF3 multira meggondolandó FX-8320 is.

(#42039) lowzor válasza stratova (#42038) üzenetére


lowzor
veterán

Az biztos nem lesz.

(#42040) =HG= válasza stratova (#42038) üzenetére


=HG=
addikt

Meggondoltam, de mint írtam nincs alá mATX-es alaplap, csak gagyi, hűtetlen tápellátással, elavult chipsettel, úgyhogy kilőve...De akkor is inkább a 8120-at venném, 30 alatt hozzá lehet jutni....

(#42041) -KP- válasza stratova (#42038) üzenetére


-KP-
addikt

szerintem 6300 is elég. tudtommal 6 szálig skálázódik rendesen a bf3.

(#42042) =HG= válasza -KP- (#42041) üzenetére


=HG=
addikt

Mondom, nincs alá lap...Ha nem hiszed, nézz utána. Egyik gyártó sem csinált..Egyébként rosszul tudod, a nyolc szálat is kihasználja. Volt 8120-am..

[ Szerkesztve ]

(#42043) stratova válasza =HG= (#42042) üzenetére


stratova
veterán

Sajnos az mATX felhozatal tényleg vicc kategória a konkurens platformhoz képest (4+1-es lapok). Nyilván nem a helyhiány a probléma, ha a kékeknek Asus képes kihozni 1155-ös 8+2-es ITX lapot is.

[ Szerkesztve ]

(#42044) =HG= válasza stratova (#42043) üzenetére


=HG=
addikt

AM3+ mATX lapok "csúcsa": ez
de pl: sata 3 nincs, no meg a vrm hűtése lemaradt... stb...

[ Szerkesztve ]

(#42045) miresz válasza =HG= (#42044) üzenetére


miresz
veterán

Azért ennél vannak komolyabbak is,nem csak 760-as chip-el,az viszont igaz,hogy csak az MSI890GXM-G65-én van VRM hűtés. Én is hiányolom AM3+ vonalon a normális mATX lapokat.Amilyen jók vannak FM2 vonalon,legalább olyan jókat kiadhatnának AM3+ vonalon is. Konkrétan minimum legalább valami 970-est.

(#42046) mobal válasza stratova (#42038) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Battlefield 3 nekem FullHD felbontás mellet, High beállításokkal is remekül fut az adataimnál levő konfigurációval.

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#42047) ViZion válasza miresz (#42045) üzenetére


ViZion
félisten

+1
Én is így látom. AM2+ giga lappal nagyon elégedett voltam, AM3 beteg itt-ott (pl. tuning, fesz állítás)...
Ráadásul az mATX ha van is, akkor aranyáron. Pedig nem akar mindenki sok VGA-s rendszert, nekem 1×PCIe is elég lenne, normális felépítésű deszkával, a tartós, stabil működésre kitalálva. De akinek ilyen kell, az jobban jár ha ATX-et vesz, mert sokkal olcsóbb.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#42048) -KP- válasza mobal (#42046) üzenetére


-KP-
addikt

gondolom single playerben.

(#42049) mobal válasza -KP- (#42048) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Rosszul gondolod, multiban.

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#42050) miresz válasza mobal (#42049) üzenetére


miresz
veterán

A szegén kis i3 biztos kileheli a lelkét multi alatt. :)

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.